Poznań Studia :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 13:22   #1
amandaa1394
Raczkowanie
 
Avatar amandaa1394
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pzn*
Wiadomości: 48
Smile

Poznań Studia :)


Hej Wybiera się ktoś może to tego właśnie miasta na studia? Z tego co wiem z mojej klasy idę tylko ja więc zostałam sama I tu moje kolejne pytanie czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka co by mnie wprowadziła w temat mieszkania, dojazdów, a może ktoś potrzebuje wspołlokatorki Dodam że zamierzam pójść na Uniwersytet Ekonomiczny
__________________
Pani Informatyk...loading....
amandaa1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:53   #2
licencjatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Poznań Studia :)

Witaj
Chętnie Ci pomogę na tyle, na ile będę potrafić. Mieszkam w Poznaniu już kilka lat, z Uniwersytetem Ekonomicznym też jestem zaznajomiona więc mogę Ci powiedzieć co nieco o prowadzących, jeśli miałam z nimi styczność. Jeśli już masz jakieś konkretne pytania, to dawaj.
Na jaki kierunek się wybierasz?
licencjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:52   #3
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Poznań Studia :)

Hej Ja też myślałam o UE, ale do Poznania mam grubo ponad 300 km i nie wiem czy zdecyduję się wyjeżdżać, pomimo tego, że bym chciała. Wiadomo, inaczej jest jak ma się pod ręką bliskich, a w Poznaniu nikogo bym nie miała Ale może akurat coś mnie podkusi... I też jestem całkowicie zielona odnośnie Poznania, nigdy tam nie byłam. Ale podobno całkiem przyjemne miasto Ja się rejestrowałam na WIGE
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:59   #4
amandaa1394
Raczkowanie
 
Avatar amandaa1394
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pzn*
Wiadomości: 48
Dot.: Poznań Studia :)

Do Poznania mam ok 100 km a myślałam o logistyce
__________________
Pani Informatyk...loading....
amandaa1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:52   #5
favourite
Raczkowanie
 
Avatar favourite
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: zza siedmiu mórz
Wiadomości: 300
Dot.: Poznań Studia :)

Cześć
Ja się waham pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą. Też idę w tym roku na studia - położnictwo. Byłam tam kilka razy, ale nie znam dobrze miasta i też nie wiem za bardzo jak to jest z dojazdami, mieszkaniem itp.
Jeśli chodzi o mieszkanie, myślałam o akademiku, ale bardziej wolałabym coś wynająć. To najlepsza opcja. Tylko, że wiadomo, trzeba znaleźć współlokatorów itp. Moje przyjaciółki rozjeżdżają się po różnych zakątkach Polski, niektóre składają do Poznania, ale nie wiadomo czy się tam dostaną, a jak już się dostaną, to nie wiadomo czy wybiorą się tam na studia.
Ciężko tak wszystko dopasować.
Poznań to bardzo ładne miasto, jest dużo studentów, wszystko super. Polecam!
__________________
nothing comes easy..
time to change
favourite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:46   #6
licencjatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Poznań Studia :)

Kochane, ja z Poznania do rodziców mam 600 km i muszę Wam powiedzieć, że idzie przeżyć Odpada oczywiście jeżdżenie do domu co 2 tygodnie i chomikowanie domowych obiadków, ale za to jaka samodzielność!

A i owszem, Poznań to bardzo studenckie miasto. W końcu tych uczelni mamy sporo, tak że studenckie czwartki itd. A co do mieszkania, to na pierwszy rok polecam akademik. Wszystko oczywiście ostatecznie zależy od osobistych upodobań, ale w przypadku, kiedy świeżynka pojawia się w obcym mieście i znajomych ma niewiele, a w dodatku porozrzucanych po różnych wydziałach, czy uczelniach, w akademiku zawsze znajdzie się ktoś do pogadania, pogotowania razem, wyjścia na piwo itp. Samotnie na pewno nie będzie

Edytowane przez licencjatka
Czas edycji: 2013-06-14 o 19:51
licencjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:13   #7
Natt1992
Zakorzenienie
 
Avatar Natt1992
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 028
Dot.: Poznań Studia :)

Pójście na studia do miasta bez żadnych znajomych może wydawać się straszne. Ale masz świeży start, wiele możliwości i tyyyyyyyyyle ciekawych ludzi do poznania (co jest o wiele prostsze jeśli wybierasz się na dzienne)
Tylko uważaj na tramwaje, lubią się psuć w najmniej odpowiednim momencie
__________________
aktualna wymiana
Natt1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 11:50   #8
licencjatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Poznań Studia :)

Cytat:
Napisane przez Natt1992 Pokaż wiadomość
Tylko uważaj na tramwaje, lubią się psuć w najmniej odpowiednim momencie
Zgadzam się w 100 procentach! 10 min do wykładu a Pestka staje na wiadukcie.. Nie zmienia to jednak faktu, że Poznań jest super i warto tutaj studiować.
licencjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:22   #9
Natt1992
Zakorzenienie
 
Avatar Natt1992
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 028
Dot.: Poznań Studia :)

Cytat:
Napisane przez licencjatka Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100 procentach! 10 min do wykładu a Pestka staje na wiadukcie.. Nie zmienia to jednak faktu, że Poznań jest super i warto tutaj studiować.
Mi przepadła rozmowa kwalifikacyjna... Od tego czasu jeżdżę co najmniej pół godziny wcześniej
__________________
aktualna wymiana
Natt1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 02:12   #10
favourite
Raczkowanie
 
Avatar favourite
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: zza siedmiu mórz
Wiadomości: 300
Dot.: Poznań Studia :)

Wielu z moich znajomych wybiera się do Poznania. Z jednej strony chciałabym tam studiować, ponieważ mam blisko, ale z drugiej.. odstrasza mnie właśnie ten fakt, że gdzie nie pójdę, tam spotkam kogoś znajomego. Nie dość, że jest tak w moim rodzinnym mieście, to miałoby być też tak na studiach? Chcę czegoś nowego, chcę być w nowym miejscu z całkiem nowymi perspektywami.
No, ale wiadomo - wygodniej mi by było i zdecydowanie łatwiej mieszkać w Poznaniu... Ciężka decyzja!
__________________
nothing comes easy..
time to change
favourite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:12   #11
licencjatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Poznań Studia :)

Cytat:
Napisane przez favourite Pokaż wiadomość
Wielu z moich znajomych wybiera się do Poznania. Z jednej strony chciałabym tam studiować, ponieważ mam blisko, ale z drugiej.. odstrasza mnie właśnie ten fakt, że gdzie nie pójdę, tam spotkam kogoś znajomego. Nie dość, że jest tak w moim rodzinnym mieście, to miałoby być też tak na studiach? Chcę czegoś nowego, chcę być w nowym miejscu z całkiem nowymi perspektywami.
No, ale wiadomo - wygodniej mi by było i zdecydowanie łatwiej mieszkać w Poznaniu... Ciężka decyzja!
Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Znajomości zawsze się przydają i fajnie jest spotkać znajomą twarz, szczególnie na początku, kiedy wszystko się wydaje dość obce. Też kwestia pomocy naukowych, wymian doświadczeń, czy chociażby znalezienia mieszkania (z grupą znajomych jest zdecydowanie łatwiej i wiadomo, czego się można po nich spodziewać) itp. Ale z drugiej strony czysty start też ma swoje plusy, czego ja sama osobiście doświadczyłam, wybierając na studia miejsce prawie w ogóle niepopularne wśród moich znajomych i muszę powiedzieć, ze jestem z wyboru zadowolona.
licencjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 11:37   #12
Zuziok
Przyczajenie
 
Avatar Zuziok
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pyry i gźik
Wiadomości: 26
Dot.: Poznań Studia :)

amandaa1394, jeśli wybierasz się na UE i nie będziesz mieszkać w akademiku, to szukaj mieszkania/pokoju w okolicach Starego Miasta , np. na ul. Kościuszki, Taczak, Ratajczaka, Św. Marcinie, Marcinkowskiego, 27-go Grudnia, czy Gwarnej - będziesz mieć blisko na uczelnie i na imprezy na Starym zaoszczędzisz na drogich biletach/sieciówkach MPK, a na dworzec PKP czy PKS też dojdziesz z buta
__________________
Czasem coś gotuję lub piekę
Zuziok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:24   #13
favourite
Raczkowanie
 
Avatar favourite
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: zza siedmiu mórz
Wiadomości: 300
Dot.: Poznań Studia :)

Zuziok, a jeśli chodzi o UM? Wiesz może jakie ulice byłyby najkorzystniejsze?
__________________
nothing comes easy..
time to change
favourite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:15   #14
Zuziok
Przyczajenie
 
Avatar Zuziok
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pyry i gźik
Wiadomości: 26
Dot.: Poznań Studia :)

favourite, Medyczny ma spore zasoby akademikowe - całkiem niedawno wybudowane, nowiutkie, pachnące ale jak wolisz mieszkanie studenckie, to okolice Marcelińśkiej (od Grunwaldzkiej do Przybyszewskiego) tam jest blisko Eskulap - studenckie miejsce imprezowe, Piotr i Paweł oraz akademik Erasmusów Medycznej (ten widok okien zasłoniętych folią aluminiową - bezcenny ), Wojskowa, Zakątek, Polna, Bukowska (odcinek od Przybyszewskiego do Kraszewskiego). Nie znam dokładnie rozlokowania wszystkich budynków Medycznego. Musisz poszukać na google maps
__________________
Czasem coś gotuję lub piekę
Zuziok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 16:32   #15
favourite
Raczkowanie
 
Avatar favourite
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: zza siedmiu mórz
Wiadomości: 300
Dot.: Poznań Studia :)

Dzięki wielkie za odpowiedź
Nie wiedziałam, że akademiki są w tak dobrym stanie!
__________________
nothing comes easy..
time to change
favourite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.