Stypendium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 18:37   #1
martusiak71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22

Stypendium


Może mi coś doradzicie. Jestem w 2kl szkoły średniej (po wakacjach do 3) Mam średnią ocen powyżej 5 i na MP zajęłam 4 m-ce, a na MP LZS 1 m-ce. Czy przysługuje mi jakieś stypendium? O jakie mogę się starać?
Mieszkam w woj. podlaskim, a z miasta nic mi nie przysługuje.

I mam jeszcze inne pytanie, czy można mieć parę stypendiów czy też jedno wyklucza drugie? Bo tak się zastanawiam czy jeżeli ktoś ma naprawdę rewelacyjne wyniki czy bez problemu może mieć kilka stypendiów z różnych źródeł.
martusiak71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 19:42   #2
Marcioch_
Raczkowanie
 
Avatar Marcioch_
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 397
Dot.: Stypendium

Cytat:
Napisane przez martusiak71 Pokaż wiadomość
Może mi coś doradzicie. Jestem w 2kl szkoły średniej (po wakacjach do 3) Mam średnią ocen powyżej 5 i na MP zajęłam 4 m-ce, a na MP LZS 1 m-ce. Czy przysługuje mi jakieś stypendium? O jakie mogę się starać?
Mieszkam w woj. podlaskim, a z miasta nic mi nie przysługuje.

I mam jeszcze inne pytanie, czy można mieć parę stypendiów czy też jedno wyklucza drugie? Bo tak się zastanawiam czy jeżeli ktoś ma naprawdę rewelacyjne wyniki czy bez problemu może mieć kilka stypendiów z różnych źródeł.
Cóż, dużo zależy od szkoły i lokalnych władz...
U nas w LO było tak, że jeśli ktoś miał średnią kwalifikującą się na pasek, to automatycznie miał stypendium.
Fakt, nie była to jakaś zawrotna kwota (100zł), ale dla młodego człowieka, nie mającego własnego kapitału to zawsze 'coś'

Musisz się dowiedzieć 'u źródła', czyli najlepiej w sekretariacie twojej szkoły
__________________
“ Ona była z rodzaju tych, co w pierwszej chwili są bardzo twarde, ale miękną, kiedy się je podrapie pod brodą i powie, ze trochę się je lubi. Wtedy gotowe są zrobić dla Ciebie wszystko. ”
Marcioch_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 22:52   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Stypendium

Możesz mieć różne stypendia, próbuj wszędzie gdzie można. W niektórych podaniach pytają czy pobierasz już jakieś inne ale nie we wszystkich.
Przeszukaj internet bo jest bardzo dużo możliwości. Z takich większych ogólnopolskich to jest takie, które nazywa się Zdolni na start, Orlen także ma swoją fundację, która wspiera młodych i zdolnych. Poszperaj nieco głębiej niż w sekretariacie szkoły.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-06-24 o 22:55
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 06:43   #4
martusiak71
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Stypendium

Cytat:
Napisane przez Marcioch_ Pokaż wiadomość
Cóż, dużo zależy od szkoły i lokalnych władz...
U nas w LO było tak, że jeśli ktoś miał średnią kwalifikującą się na pasek, to automatycznie miał stypendium.
Fakt, nie była to jakaś zawrotna kwota (100zł), ale dla młodego człowieka, nie mającego własnego kapitału to zawsze 'coś'

Musisz się dowiedzieć 'u źródła', czyli najlepiej w sekretariacie twojej szkoły
Co do sekretariatu to dowiadywałam się, jest stypendium Prezesa Rady Ministrów, ale to stypendium przysługuje dla osoby o najwyższej średniej i jako że u nas jest egzekwo (ja i koleżanka mamy taką samą średnią) to będzie głosowanie i najprawdopodobniej nie mam szans, bo miałam w ubiegłym roku już

Jeszcze chciałabym dodać, że te miejsca to w lekkiej atletyce, a nie w nauce, bo zapomniałam to sprecyzować.
martusiak71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.