Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 22:31   #2251
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olej do twarzy

Yoko99 dzięki za odpowiedź. Niedawno znalazłam w sklepie zrobsobiekrem olej ze słonecznika, a nigdzie indziej nie mogłam go znaleźć i mnie zaciekawił. Teraz mam problem, który kupić
A czy wiesz może coś o arganowym? Czytałam, że bardziej jest dla cer dojrzałych. Ehh jednak człowiek nie zdaje sobie sprawy ile w naturze jest różnych olei itp. i nie wiadomo co wybrać
A jojoba faktycznie zmniejsza przetłuszczanie się cery???
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 22:44   #2252
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Olej do twarzy

Hmm o słonecznikowym nie słyszałam, żeby działał w ten sposób, a o jojobie i owszem...Na początku trochę nie dowierzałam - w końcu to jeden z najpopularniejszych olejków kosmetycznych - ale jest faktycznie fajny, lekki, można go z żelem hialuronowym wymieszać i inne cuda tworzyć I nie jest za drogi - nawet w aptece dostać go można - więc może spróbuj...
A ja mam ekologiczny złoty olej jojoba z mazideł

A może próbowałaś łączyć ten olejek z Hauschki z emulsją - ponoć tak się zaleca do mieszanych cer

Jeśli chodzi o arganowy - rzeczywiście jest bardziej odżywczy, ale więcej nie powiem na ten temat - zakupiłam go kiedyś na ekospa i gdzieś sobie leży w kącie - co nie znaczy, że jest zły...

Co racja - to racja - narobiło się tych olejków tyle, że można zawrotu glowy dostać

Edytowane przez Yoko99
Czas edycji: 2011-06-16 o 22:54
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 23:10   #2253
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Olej do twarzy

Dla mnie olej jojoba to pogromca pryszczy. Używałam i na pewno wrócę, ale mieszałam z kremem, bo sam był dla mnie za lekki. Tylko ja nie mam problemu z przetłuszczaniem cery, bo moja jest sucha.
Teraz mam róże i też sobie chwalę, olej jest bardziej gęsty i nie potrzebuje towarzystwa kremu. Na pryszcze wpływa neutralnie, ale wydaje mi się że odmładza, na twarzy może tego nie widać, ale na szyi już tak.
Winogronowy był tak neutralny, że zużyłam na ciało do masażu. Słonecznikowego używam czasem do smażenia jajecznicy, nie wiem jak sprawdza się podawany na zimno na twarz.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 10:50   #2254
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olej do twarzy

Yoko a myślisz, że w aptece olejek jojoba będzie taki sam jak z mazidel, czy BU??? Chyba apteczny nie powinien mieć jakichś dodatkowych składników nie??

Chciałam jojobe zamówić w BU, bo parę razy już zamawiałam tam hydrolaty itp., ale teraz na przesyłkę trzeba czekać max 17 dni roboczych, no i niestety mi to nie pasuje na tą chwilę. Dlatego myślę o tym z mazidel no i jeszcze ze strony zrobsobiekrem, może coś słyszałaś, słyszałyście o tej stronce?

Dziewczyny a jojobe z mazidel czy tez z apteki można stosować bezpośrednio na twarz prawda? Nie trzeba rozcieńczać?

Co do słonecznikowego to ona ma dużo tego kwasu linolowego o którym pisałam w pierwszym poście, a kwas ten odpowiada za sebum, tzn. wpływa na jego jakość, czyli z tego co wyczytałam na ten temat upłynnia je i powoduje, że pory się nie zatykają Tak przynajmniej to zrozumiałam czytając parę artykułów. Dlatego się zainteresowałam tym słonecznikowym.

Lulaluna mówisz, że pogromca pryszczy z jojoby? To fajnie A działa jakoś na zaskórniki może?

Wiecie chyba zamówię słonecznikowy ze zrobsobiekrem i jojobe też kupię tylko nie wiem, czy na miejscu w aptece, czy zamawiać z mazidel np? Jak myślicie? Chyba nie ma różnicy?

Co do Hauschki, zużuje moje dwie próbki i tyle, nie widzę po nim w sumie różnicy
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:58   #2255
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Wiecie chyba zamówię słonecznikowy ze zrobsobiekrem i jojobe też kupię tylko nie wiem, czy na miejscu w aptece, czy zamawiać z mazidel np? Jak myślicie? Chyba nie ma różnicy?
Na zrobsobiekrem jest jojoba Arganowy jest świetny na podrażnioną/wysuszoną cerę (u mnie walczy dzielnie z egzemą). Lekki jest olej z pestek arbuza, choć dla niektórych może być za lekki (przy cerach suchych).
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:15   #2256
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Yoko a myślisz, że w aptece olejek jojoba będzie taki sam jak z mazidel, czy BU??? Chyba apteczny nie powinien mieć jakichś dodatkowych składników nie??

Chciałam jojobe zamówić w BU, bo parę razy już zamawiałam tam hydrolaty itp., ale teraz na przesyłkę trzeba czekać max 17 dni roboczych, no i niestety mi to nie pasuje na tą chwilę. Dlatego myślę o tym z mazidel no i jeszcze ze strony zrobsobiekrem, może coś słyszałaś, słyszałyście o tej stronce?

Dziewczyny a jojobe z mazidel czy tez z apteki można stosować bezpośrednio na twarz prawda? Nie trzeba rozcieńczać?

Co do słonecznikowego to ona ma dużo tego kwasu linolowego o którym pisałam w pierwszym poście, a kwas ten odpowiada za sebum, tzn. wpływa na jego jakość, czyli z tego co wyczytałam na ten temat upłynnia je i powoduje, że pory się nie zatykają Tak przynajmniej to zrozumiałam czytając parę artykułów. Dlatego się zainteresowałam tym słonecznikowym.

Lulaluna mówisz, że pogromca pryszczy z jojoby? To fajnie A działa jakoś na zaskórniki może?

Wiecie chyba zamówię słonecznikowy ze zrobsobiekrem i jojobe też kupię tylko nie wiem, czy na miejscu w aptece, czy zamawiać z mazidel np? Jak myślicie? Chyba nie ma różnicy?

Co do Hauschki, zużuje moje dwie próbki i tyle, nie widzę po nim w sumie różnicy
Wiem,ze w aptece zrob sobie krem dostepne sa oleje porownywalne z tymi z mazidel czy z BU. Zasada jest taka,ze olej ma byc nierafinowany. Wiec wiekszosc nierafinowana bedzie w porzadku. PO prostu musisz zwrocic na to uwage. Tez musisz popytac w zielarskich sklepach.

Po drugie nie widze sensu w zamawianiu osobno oleju z mazidel i ze zrobsobiekrem,po co podwojnie placic za przesylke? Ja osobiscie mam wlasnie olej z jojoba ze zrob sobie krem, pdoobnie jak olej z pestek malin. Zarowno z jednego jak i z drugiego jestem zadowolona.

Oleje bezpiecnziej jest rozcienczac,bo taki solo to po pierwsze duzo troche trzeba go nalozyc zeby dobrze rozsmarowac, po drugie taka ilosc moze zapchac. No chyba ze ktos ma mega sucha skore to ok. Ale jak ktos ma tlusta i boryka sie z zaskornikami etc to lepiej unikac takich nierozcienczonych.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 16:43   #2257
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość

Lulaluna mówisz, że pogromca pryszczy z jojoby? To fajnie A działa jakoś na zaskórniki może?
No dla mnie pogromca! Gdy go używałam to nic mi nie wyskakiwało, dopiero przed okresem . Pisząc o zaskórnikach masz na myśli wągry? Nie mam z nimi dużego problemu więc ciężko mi powiedzieć czy jojoba coś tu zrobi dobrego, mi na pewno nie szkodzi. Ogólnie polecam warto spróbować, choć to podobno sprawa indywidualna z tymi olejami.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 18:51   #2258
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
[...]
Oleje bezpiecnziej jest rozcienczac,bo taki solo to po pierwsze duzo troche trzeba go nalozyc zeby dobrze rozsmarowac, po drugie taka ilosc moze zapchac. No chyba ze ktos ma mega sucha skore to ok. Ale jak ktos ma tlusta i boryka sie z zaskornikami etc to lepiej unikac takich nierozcienczonych.
"Dużo" to ile?
Ja mogę użyć samego oleju na całą twarz w ilości 2 max. 3 krople i ani nie wchłania się długo, ani nie zapycha. Nakładam na twarz spryskaną hydrolatem/wodą termalną.
Nie mam suchej cery; moja skóra strasznie szybko się zapycha - oleje stosowane solo nie robią jej krzywdy Używałam z róży rdzawej, z czarnej maliny, jojoba, awokado, pestek arbuza i arganowy
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 19:06   #2259
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
"Dużo" to ile?
Ja mogę użyć samego oleju na całą twarz w ilości 2 max. 3 krople i ani nie wchłania się długo, ani nie zapycha. Nakładam na twarz spryskaną hydrolatem/wodą termalną.
Nie mam suchej cery; moja skóra strasznie szybko się zapycha - oleje stosowane solo nie robią jej krzywdy Używałam z róży rdzawej, z czarnej maliny, jojoba, awokado, pestek arbuza i arganowy
mnie tez nie robi krzywdy olej solo na twarz(z pestek zrbuza i tamanu). cera tlusta, tradzikowa
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 20:54   #2260
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
"Dużo" to ile?
Ja mogę użyć samego oleju na całą twarz w ilości 2 max. 3 krople i ani nie wchłania się długo, ani nie zapycha. Nakładam na twarz spryskaną hydrolatem/wodą termalną.
Nie mam suchej cery; moja skóra strasznie szybko się zapycha - oleje stosowane solo nie robią jej krzywdy Używałam z róży rdzawej, z czarnej maliny, jojoba, awokado, pestek arbuza i arganowy

o to dobrze, że piszesz, że można olej solo używać, tak własnie spróbuję Kawa. a Ty jojobe kupowałaś na zrobsobiekrem??? Gdzie w ogóle kupujesz oleje?

Pseudofeministka a powiedz proszę dlaczego olej musi być nierafinowany???
Muszę w końcu sobie zamówić i wypróbowywać

Edytowane przez annie89
Czas edycji: 2011-06-17 o 21:06
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 21:02   #2261
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Olej do twarzy

Popieram pseudofeministkę - nie ma sensu w 3 sklepach zamawiać po oleju. A zrób sobie krem to też fajna strona - raz tam zamawiałam, nie było problemu. Jest też tam dostępny ten olej tamanu (swoja drogą pachnie ciekawie - jak maggi)Może sobie spróbuj zamówić też ten żel hialuronowy do wymieszania z olejem, ale sam nie powinien zaszkodzić (w sensie podrażnień) - chyba, że podziała aż tak bardzo, że przesuszy cerę

w tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=512578&page=6w ostatnim poście hey się wypowiedziała o jojobie:
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
(...) oleju jojoby (który tak na prawde jest woskiem) bo jest on najbardziej zbliżony do składu prawidłowego ludzkiego sebum i jest generalnie niezapychający (...)

Edytowane przez Yoko99
Czas edycji: 2011-06-17 o 21:17
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 21:32   #2262
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olej do twarzy

dzięki Yoko

a co do tego co mówiła Pseudofeministka żeby kupić olej nierafinowany, przejżałam oleje dostępne w internecie i są też oleje oczyszczone. No i tak się zastanawiam, czy nie są one lepsze od nierafinowanych czyli nieoczyszczonych???
Tak intuicyjnie wydaje mi się, że oczyszczone są ''czyste'' od wszelkich ''brudów'' nawet nie wiem jak to nazwać. albo może się mylę???

Już się w tym gubię
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 22:57   #2263
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
dzięki Yoko

a co do tego co mówiła Pseudofeministka żeby kupić olej nierafinowany, przejżałam oleje dostępne w internecie i są też oleje oczyszczone. No i tak się zastanawiam, czy nie są one lepsze od nierafinowanych czyli nieoczyszczonych???
Tak intuicyjnie wydaje mi się, że oczyszczone są ''czyste'' od wszelkich ''brudów'' nawet nie wiem jak to nazwać. albo może się mylę???

Już się w tym gubię
"Rafinowane oleje roślinne podczas przeróbki tracą wiele swoich wartości, nie posiadają prawie w ogóle zapachu i smaku, które są tak charakterystyczne dla olejów tłoczonych na zimno. Jedyną przewagą olejów rafinowanych jest to, że bez problemu wytrzymują wysokie temperatury i są dużo tańsze."

Owszem takie oleje sa czystsze niemniej jednak traca swoje wartosci, a przeciez to dla nich je kupujemy. Nie mysl sobie,ze nierafinowany jest zaraz z jakimis zanieczyszczeniami Dla porownania kiedys kupilam olej kokosowy nierafinowany i rafinowany. Niestety ten rafinowany juz sie tak nie sprawdzil na moich wlosach,wiec wiedzialam,ze jednak te oleje przy rafinacji cos traca. Generalnie to jest taki proces w ktorym pozbawia sie takiego oleju albo zapachu, albo nadaje mu sie konkretnej konsystencji, pozbawia barwy itd.Moze to byc w celu przedluzenia daty trwalosci czy tez zeby nadawal sie do smazenia itd. I chociabzy z tego wzgledu,ze przez rafinacje ingerujemy w jego wartosci czy tez poddawany jest ten olej dodatkowemu procesowi to odradzam.Do twarzy lepiej bogatszy w wartosci

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
"Dużo" to ile?
Ja mogę użyć samego oleju na całą twarz w ilości 2 max. 3 krople i ani nie wchłania się długo, ani nie zapycha. Nakładam na twarz spryskaną hydrolatem/wodą termalną.
Nie mam suchej cery; moja skóra strasznie szybko się zapycha - oleje stosowane solo nie robią jej krzywdy Używałam z róży rdzawej, z czarnej maliny, jojoba, awokado, pestek arbuza i arganowy
Mysle,ze co twarz to inne doswiadczenie. Mnie olej solo strasznie zapychal. Arobilam to w ten sposob,ze najpierw kladlam kilka kropel na twarz, aza jakies 20 minut zel ialuronowy. No i taka mieszanka niemilosiernie mnie zapchala.Natomiast olej inaczej sie zachowywal jak go zmieszalam z zelem i dopiero nalozylam albo jak dodalam go do kremu. Dlatego warto zawsze ostrzec Ale jak komus odpowiada solo to dlaczego nie?Trzeba probowac. U mnie solo odpada.

annie ja na zrobsobiekrem zamawalam wlasnie oleje: jojoba, z maliny, avocado. Szybka dostawa. Oleje dobrej jakosci. Dosc tanio,wiec jak chcesz zamowic tam oleje to smialo. Poza tym na wizazu sa recenzje danych sklepow,wiec jakbys miala watpliwosci to mozesz poczytac opinie innych.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-06-17 o 23:06
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 15:59   #2264
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Od jakiegoś czasu myję twarz olejem z pestek winogron. Chciałabym jednak dodać do tego emulgator, aby łatwiej było spłukać. Ile powinno być emulgatora? 10%? Na mazidłach widziałam, że właśnie tyle jest, ale wolę się upewnić .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 16:20   #2265
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
o to dobrze, że piszesz, że można olej solo używać, tak własnie spróbuję Kawa. a Ty jojobe kupowałaś na zrobsobiekrem??? Gdzie w ogóle kupujesz oleje?
[...]
Kupowałam na BU, mazidłach i ZSK. Najbardziej odpowiadają mi opakowania z ZSK, bo są plastikowe i można ścisnąć opakowanie, żeby większą ilość wydobyć (np. jak robię krem), a nie czekać, aż z kroplomierza zleci gęstego oleju 15ml...
Jakościowo nie widzę różnicy.
Zgadzam się, że nierafinowane lepiej działają.

pseudofeministko jak stosuję sam olej, to nie nakładam potem żelu hialuronowego, bo robi się dziwny film na skórze, który ani nie nawilża, ani nie jest przyjemny w dotyku. No, ale to moja skóra Czyli: albo olej solo na zwilżoną twarz, albo jednocześnie olej+HA - inaczej u mnie się nie spawdza.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 23:49   #2266
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Kupowałam na BU, mazidłach i ZSK. Najbardziej odpowiadają mi opakowania z ZSK, bo są plastikowe i można ścisnąć opakowanie, żeby większą ilość wydobyć (np. jak robię krem), a nie czekać, aż z kroplomierza zleci gęstego oleju 15ml...
Jakościowo nie widzę różnicy.
Zgadzam się, że nierafinowane lepiej działają.

pseudofeministko jak stosuję sam olej, to nie nakładam potem żelu hialuronowego, bo robi się dziwny film na skórze, który ani nie nawilża, ani nie jest przyjemny w dotyku. No, ale to moja skóra Czyli: albo olej solo na zwilżoną twarz, albo jednocześnie olej+HA - inaczej u mnie się nie spawdza.
W sumie tak jak Ty stosujesz go solo to nie probowalam.Zawsze stosowalam na ten olej zel hialuronowy Wiec nastepnym razem sprobuje Twoj sposob i zdam relacje.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 10:37   #2267
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Olej do twarzy

Dotąd stosowałam dwa oleje mazideł; z róży i tamanu Nigdy mnie nie zapchały badz podrażniły Daję je zawsze na noc i mieszam z kw hialuronowym Lubię do róży dodać koenzymu q10 skóra rano jest napięta rozjaśniona i gładka Czasem dodaje też rybke gala w ktorej jest wit A+E też świetne działanie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 09:22   #2268
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Olej do twarzy

ja uzywam od niedawna, ale dla mnie olej solo to niestety za malo
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 21:49   #2269
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja uzywam od niedawna, ale dla mnie olej solo to niestety za malo
to dodawaj na razie do kremów Potem, jak poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry się wyrówna wystarczy i sam olej
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 20:49   #2270
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej,
przyszłam prosic o rade
Planuję zakupić frakcję sojową na naturalisie i tak zastanawiam się z jakim olejem najlepiej ją mieszać, jeżeli w ogóle.
Mam skórę przesuszoną, z widocznymi porami (lekko zaniecz.) i pękającymi naczynkami. Dodatkowo ostatnio czymś mi się zapchała i pełno syfków wyskoczyło (możliwe, ze to sprawa hormonów, więc kosm. na to nie szukam).
Zestawiłam sobie takie połprod.:
frakcja
skwalan
hydrolat oczarowy
hydrolat z kocanki

Co jeszcze doradzicie, a może coś niepotrzebnego wypisałam

Dzięki wielke
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:22   #2271
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej dziewczyny czy to możliwe, żeby hydrolat z róży damasceńskiej mnie zapychał?
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:44   #2272
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aerith Pokaż wiadomość
hej dziewczyny czy to możliwe, żeby hydrolat z róży damasceńskiej mnie zapychał?
mnie niestety po nim wysypało reakcje skóry to rzecz indywidualna i nieprzewidywalna
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 23:11   #2273
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
mnie niestety po nim wysypało reakcje skóry to rzecz indywidualna i nieprzewidywalna
no wlasnie podejrzewam go o takie dzialanie co nim przetre twarz po umyciu zelem, albo zrobie maseczke z glinki na tym hydrolacie - pojawiaja sie jakies dziwne niespodzianki w zupelnie niespodziewanych miejscach
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:08   #2274
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A jaki emulgator polecacie do kręcenia własnych olejków myjących? Zależy mi na bardzo dobrym oczyszczeniu (filtry ) samym olejem (i ściereczką muślinową), ale żeby też nie wysuszał .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:28   #2275
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
A jaki emulgator polecacie do kręcenia własnych olejków myjących? Zależy mi na bardzo dobrym oczyszczeniu (filtry ) samym olejem (i ściereczką muślinową), ale żeby też nie wysuszał .
Może glyceryl cocoate? Emulgatorów jest sporo. Jest z czego wybierać. Ten wiem, że dobrze, dokładnie myje.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 15:35   #2276
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Może glyceryl cocoate? Emulgatorów jest sporo. Jest z czego wybierać. Ten wiem, że dobrze, dokładnie myje.
Dzieki . Ale czy nie wysusza? Na mazidłach tylko dwie opinie... . Mam skłonność do suchych skórek, dlatego wolę unikać "wysuszaczy".
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 15:36   #2277
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
A jaki emulgator polecacie do kręcenia własnych olejków myjących? Zależy mi na bardzo dobrym oczyszczeniu (filtry ) samym olejem (i ściereczką muślinową), ale żeby też nie wysuszał .
Też polecam Glyceryl Cocoate, można dodać Cocamidopropyl Betaine (ale jako dodatek, a nie zamiast) Jest też na ZSK emulgator SLP, ale w porównaniu do GC wypada słabo.
Osobiście preferuję sam Glyceryl Cocoate+olej+olejek eteryczny Mnie absolutnie nie wysusza - jest to jedyny środek myjący do twarz, który mnie nie ściąga.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 16:22   #2278
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Dzieki . Ale czy nie wysusza? Na mazidłach tylko dwie opinie... . Mam skłonność do suchych skórek, dlatego wolę unikać "wysuszaczy".
nie sądzę, że będzie wysuszać. wręcz przeciwnie. Kupuj śmiało

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Też polecam Glyceryl Cocoate, można dodać Cocamidopropyl Betaine (ale jako dodatek, a nie zamiast) Jest też na ZSK emulgator SLP, ale w porównaniu do GC wypada słabo.
Osobiście preferuję sam Glyceryl Cocoate+olej+olejek eteryczny Mnie absolutnie nie wysusza - jest to jedyny środek myjący do twarz, który mnie nie ściąga.
A dlaczego wolisz bez betainy? Jak dodajesz olejek eteryczny to nie szczypie w oczy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 16:51   #2279
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję wam raz jeszcze za odpowiedź . Jak będę miała mały przypływ gotówki, to od razu kupię (wraz z hydrolatem z białej herbaty! ).
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:38   #2280
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, czy mogę do butli żelu do mycia babydream dodać jakiegoś olejku eterycznego, żeby urozmaicać sobie zapach? dziękuję za odpowiedź
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.