Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 21:05   #301
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
do szczawnicy jedziemy a wracając na 2-3 dni w krakowie u przyjaciółki sie zatrzymamy
my byliśmy po ślubie w maju w Krakowie a potem w Zakopanem cudnie było

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.



to nie miała żadna glinki białej
tak myślę i myślę nad ewentualnym zakupem
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:14   #302
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość



to nie miała żadna glinki białej
tak myślę i myślę nad ewentualnym zakupem


Ja miałam tylko zieloną i czerwoną i jedynie z nich mogę zdać ci relacje.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:18   #303
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Wachlarzyku super!!!
Trzymanie kciuków się przydało
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:24   #304
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
wypatrzyłam taką glinkę http://matique.pl/pl/argiletz-glinka...-pasty_64.html
któraś próbowała?
chodzi mi o to by ściągnąć trochę pory? ale czy nie rozjaśni mi skóry np?
Kupowałam zawsze w proszku taką glinkę. Nie rozjaśnia widocznie skóry, może odrobinkę. Ale to chyba bardziej wrażenie po zmyciu niż efekt na stałe.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


Nie wiem na jak długo starcza, my mamy nasze od pół roku może i zuzycie jest minimalne. Czy chroni lepiej? Inaczej - jest bezzapachowy, ale człowiek nie smierdzi. Własnie ze względu a brak zapachu uzywam jeszcze crystala w kulce.

Wiesz, ja widziałam w rossie, że crystal ma jeden dezodorant w krysztale - poszukaj, wydaje mi się, że to własnie może być ałun

Któraś z Was ślicznotki chyba pytała o mleczko pierwsza pomoc essential care - jeszcze nie używałam.
Ok, dziękuję Jeszcze się nad nim zastanowie

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Tak to właśnie z tym dekoltem jest.. zawsze mi kosmetyczka powtarzała, że na twarzy zdąży się coś 3 razy zagoić a na dekolcie będzie to trwało znacznie dłużej, taka już jego uroda

Kwasik Ja też chce Tak, tak kwasy są rewelacyjne
To chyba prawda z tym dekoltem. Ja mam non stop 3 pryszczyki na dekolcie i nic się z nimi nie da zrobić. Teraz się uspokoiły po kawitacji, nie czuję ich nawet, ale pewnie znowu się pojawią za jakiś czas. A masz kwasik w domku?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dokładnie. I o dziwo są zwykle tańsze niż w sklepach internetowych.

Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.
Bardzo się cieszę!Niech wraca do zdrowia

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
to nie miała żadna glinki białej
tak myślę i myślę nad ewentualnym zakupem
miałam białą w paście właśnie z Argiletzu i powiem Ci, że była bardzo delikatna. Tak bardzo, że nie widziałam żadnych efektów poza lekkim oczyszczeniem. Dla trądzikowców się nie nadaje...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:36   #305
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Niom, niestety widać wie co mówi
Siedzę właśnie sobie zamaskowana - glinka ze spiruliną i odrobiną olejku herbacianego na twarzy i dekolcie... Mąż zapowiedział, że się ze mną rozwiedzie, bo ufoludka nie chciał... i do tego śmierdzącego algami Jakiś mało tolerancyjny się zrobił... a przecież to dla niego, żeby miał piękną żonę

Kurcze, Wy wszystkie po urlopach albo właśnie wyjeżdżające, a ja mam urlop od poniedziałku i nie mam bladego pojęcia dokąd jechać... Cholera, mgr turystyki, a nie mogę się zdecydować... buuu
Jak oni niczego nie doceniają no Ty się pięknisz dla niego (i dla siebie też oczywiście ) a on narzeka Co za czasy

Oj Pani mgr, proszę się skupić i coś wymyślić Urlopik już tuż, tuż..

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.
Rewelacyjna wiadomość!!
Tak się cieszę Teraz już będzie tylko lepiej

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To chyba prawda z tym dekoltem. Ja mam non stop 3 pryszczyki na dekolcie i nic się z nimi nie da zrobić. Teraz się uspokoiły po kawitacji, nie czuję ich nawet, ale pewnie znowu się pojawią za jakiś czas. A masz kwasik w domku?
To Ci banda drani.. darowaliby sobie i zeszliby już
Niestety nie mam żadnego kwasku w domu Nigdy się nimi nie bawiłam sama ale zdecydowanie mam zamiar zacząć Jak tylko przyjdzie jesień to będę się kwaaasić Tylko nie wiem jeszcze czym, czy lepszy byłby jakiś tonik z kwasami czy po prostu kwas a może krem Może masz większe doświadczenie w tym temacie Właściwie teraz mamy za oknem bardziej jesień niż lato to może by zacząć teraz
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:42   #306
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dokładnie. I o dziwo są zwykle tańsze niż w sklepach internetowych.

Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.
bardzo się cieszę, trzymaj się cieplutko
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:42   #307
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Alergię mam, ale be objawów skórnych Do dermatologa i to jednego z lepszych chodziłam w wieku nastoletnim, kiedy to dzięki "szalejącym hormonom" miałam dość nieciekawą buźkę. Hormonu się uspokoiły i wszystko wróciło do normy, czyli wyprysków raz na jakiś czas. Mam mamę endokrynologa (więc hormony dopilnowane, dieta niestety też), zdrową wątrobę (biorę anty, wiec badam regularnie), znajomych dermatologów (ze trzech chyba) i wiem, że trądziku nie mam Mam za to taką urodę, że pryszcze mi wyskakują i owszem, mogłabym się chemią potraktować, ale dałoby to efekt tyle mało skuteczny, co krótkotrwały.
Niestety nie każdemu natura dała alabastrową cerę i jedwabiście gładką skórę. Pocieszam się, że po ciąży powinno być lepiej... tyle, ze na razie nie planuję
(...)
Kurcze, Wy wszystkie po urlopach albo właśnie wyjeżdżające, a ja mam urlop od poniedziałku i nie mam bladego pojęcia dokąd jechać... Cholera, mgr turystyki, a nie mogę się zdecydować... buuu
tylko pozazdroscic sztabu medycznego w rodzinie i wsrod znajomych ale w to, ze "po ciazy bedzie lepiej", to nie wierz... lepiej sie nie nastawiac i co najwyzej byc potem mile zaskoczonym (mi wszystkie ciotki wmawiaja takie cuda, a tak naprawde to chca, zebym miala w koncu dzidziusia i tyle na ten temat... ).
ogolnie tez jestem przeciwna stosowaniu "cudow chemii" na krosty itp. glownie dlatego wlasnie, ze efekty sa krotkotrwale. zawsze probuje doszukac sie przyczyny... i owszem, "uroda" i to, co matka natura nam dala, ma tu niestety duzo do powiedzenia. takiej przyczyny (=matka natura ) zwalczyc sie nie da. ale cos jednak jest nie tak, skoro plecy i dekolt ci sie zawalaja swinstwami...
z takich domowych i naturalnych sposobow to moge polecic porzadne tarcie rekawica - taka peelingujaca... jako "poslizg" ja daje zel hipp () wymieszany z jakims olejem nadajacym sie dla tlusciochow (aktualnie z krokosza - tu rowniez ). boska skora potem jest... a naaaaajbardziej boska skore to mam po peelingach solnych lub cukrowych z dodatkiem jakichs fajnych olejkow w saunie 90°C (niestety nie wiem, jakie oni mieszanki stosuja dokladnie). skora przez kilka dni jak pupcia niemowlaka... zanieczyszczenia chyba razem z potem wydostaja sie ze skory
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 21:45   #308
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

To Ci banda drani.. darowaliby sobie i zeszliby już
Niestety nie mam żadnego kwasku w domu Nigdy się nimi nie bawiłam sama ale zdecydowanie mam zamiar zacząć Jak tylko przyjdzie jesień to będę się kwaaasić Tylko nie wiem jeszcze czym, czy lepszy byłby jakiś tonik z kwasami czy po prostu kwas a może krem Może masz większe doświadczenie w tym temacie Właściwie teraz mamy za oknem bardziej jesień niż lato to może by zacząć teraz
A no nie chcą zejść chamy małe:P
Kup koniecznie na mazidłach czy gdzie się da kwasik migdałowy i zacznij od toniku 5% a potem 10%. po tygodniu możesz zrobić sobie peeling kwasowy. Jest świetny wątek o kwasie migdałowym. Wszystkie informacje, przepisy są dokładnie opisane i uporządkowane.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
Powodzenia!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 21:54   #309
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
To Ci banda drani.. darowaliby sobie i zeszliby już
Niestety nie mam żadnego kwasku w domu Nigdy się nimi nie bawiłam sama ale zdecydowanie mam zamiar zacząć Jak tylko przyjdzie jesień to będę się kwaaasić Tylko nie wiem jeszcze czym, czy lepszy byłby jakiś tonik z kwasami czy po prostu kwas a może krem Może masz większe doświadczenie w tym temacie Właściwie teraz mamy za oknem bardziej jesień niż lato to może by zacząć teraz
caameroon - jeśli mogę podpowiedzieć, to w przypadku kwasów najlepiej jeśli zastosujesz je w preparacie, który na dłużej pozostanie na skórze, czyli nie w preparatach do oczyszczania twarzy, bo je zaraz zmyjesz wodą, w toniku też nie są polecane, bo co do zasady tonik ma za zadanie doczyścić skórę po demakijażu i przywrócić jej naturalne pH, poza tym po tonizowaniu skóry na pewno nałożyłabyś jakiś krem, którego składniki mogłyby zakłócić działanie kwasów, a więc najlepsze byłyby sera, żele lub kremy, oczywiście na noc A jeśli chodzi o rodzaj kwasu (AHA/BHA/PHA) to już w zależności jaką masz cerę i co chcesz uzyskać.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:11   #310
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Właśnie podczytuję pierwszą część wątku i postanowiłam się nieśmiało odezwać tutaj Naturalne kosmetyki staram się stosować już od jakiegoś czasu z różnym skutkiem.. Od dawna używam oleju kokosowego do włosów, ciała,zmywania makijażu, używam kosmetyków alterra i alverde (obecnie mam krem karotkowy na dzień i na noc z różą), miałam boski olej do ciała z czarnej porzeczki, ale się skończył Przerobiłam kilka mydeł z Lawendowej Farmy i twardy balsam, teraz czekam na tuli Zakupiłam też ogórkowy zestaw YES TO.. i zestaw miniaturek pomidorowych, ale póki co nie testowałam... Będę was regularnie podglądać, jesteście moją inspiracją

ps. a te maseczki są bardzo be?
http://www.montagnejeunesse.com/
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2011-07-25 o 22:16
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:18   #311
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
caameroon - jeśli mogę podpowiedzieć, to w przypadku kwasów najlepiej jeśli zastosujesz je w preparacie, który na dłużej pozostanie na skórze, czyli nie w preparatach do oczyszczania twarzy, bo je zaraz zmyjesz wodą, w toniku też nie są polecane, bo co do zasady tonik ma za zadanie doczyścić skórę po demakijażu i przywrócić jej naturalne pH, poza tym po tonizowaniu skóry na pewno nałożyłabyś jakiś krem, którego składniki mogłyby zakłócić działanie kwasów, a więc najlepsze byłyby sera, żele lub kremy, oczywiście na noc A jeśli chodzi o rodzaj kwasu (AHA/BHA/PHA) to już w zależności jaką masz cerę i co chcesz uzyskać.
Czy ja wiem... Kiedyś nałożyłam próbkę kremu z kwasem - Diacneal - masakra, poparzyło mnei w 3 sekundy. Wiele osób stosujących kremy z kwasami narzeka na ciągłe "oczyszczanie" się skóry, cały czas wyskakują nowe niespodzianki a efektów prawie żadnych. A jak już to po 3 miesiacach kosztem przesuszonej skóry. Ok, wiadomo, powinno się bardzo starannie nawilżać i natłuszczać twarz - ale niektóre skóry wariują przy takich kremach z kwasem. Toniku nikt nie broni zostawić na dłuzej Ja tak robię. Niezbyt to przyjemne, bo ściąga skórę. Ale ja widzę u siebie po tygodniu stosowania toniku 10% poprawę. A im dłużej tym lepiej. Moim zdaniem najlepsze połaczenie to właśnie tonik + peeling kwasowy. Do tego sama kontrolujesz stężenia, jak długo trzymasz i jak często używasz. Nie wspominając już o różnicy cen między samym kwasem a kremem z kwasem.

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Właśnie podczytuję pierwszą część wątku i postanowiłam się nieśmiało odezwać tutaj Naturalne kosmetyki staram się stosować już od jakiegoś czasu z różnym skutkiem.. Od dawna używam oleju kokosowego do włosów, ciała,zmywania makijażu, używam kosmetyków alterra i alverde (obecnie mam krem karotkowy na dzień i na noc z różą), miałam boski olej do ciała z czarnej porzeczki, ale się skończył Przerobiłam kilka mydeł z Lawendowej Farmy i twardy balsam, teraz czekam na tuli Będę was regularnie podglądać, jesteście moją inspiracją

ps. a te maseczki są bardzo be?
http://www.montagnejeunesse.com/
Wklej skład maseczek to zobaczymy
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 22:24   #312
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
ps. a te maseczki są bardzo be?
http://www.montagnejeunesse.com/
Kiedyś patrzyłam na ich składy i z tego, co pamiętam były be. Miały parabeny i inne takie (ale mogę się mylić, bo to dawno było).

O proszę, znalazłam przykładowy skład, tutaj na KWC:
Skład: Aqua, Alcohol denat., Propylene glycol, PPG-1-PEG-9 Lauryl glycol ether, Glycerin, Dimethicone copolyol, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Parfum, Phenoxyethanol, Methyl gluceth-10, Boswella carterii, triethanilamine, Menthyl lactate, Methylparaben, Trigonella foenum graecum, Humulus lupulus, Equisetum arvense, Hedera halix, Hamamelis virginiana, Disodium EDTA, Ethylparaben, Magnesium chloride*, Butylparaben, Isobutylparaben, Helianthus annus, Agar, Mica, Titanium dioxide, Potassium chloride*, Sodium chloride*, Propylparaben, Tocopheryl acetate (vit. E), Retinol (vit. A), Calcium chloride*, Sodium Benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, Sorbic acid (składniki zaznaczone gwiazdką pochodzą z soli Morza Martwego)

Dziewczyny zainteresowałyście mnie tymi kwasami. Już nie wiem, co z tą moją cerą robić (tak jak kiedyś mówiłam mój główny problem to wieczne wyciskanie... stąd mam blizny itd.). Może właśnie by te kwasy się u mnie sprawdziły?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-25 o 22:28
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:33   #313
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anulka, używasz pudru ryżowego lub/i perłowego? Czy całkowicie przestawiłaś się na revlon? Pytam, bo jestem ciekawa jak Ci służą, czy nie zapychają, jak się trzymają?

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kiedyś patrzyłam na ich składy i z tego, co pamiętam były be. Miały parabeny i inne takie (ale mogę się mylić, bo to dawno było).

O proszę, znalazłam przykładowy skład, tutaj na KWC:
Skład: Aqua, Alcohol denat., Propylene glycol, PPG-1-PEG-9 Lauryl glycol ether, Glycerin, Dimethicone copolyol, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Parfum, Phenoxyethanol, Methyl gluceth-10, Boswella carterii, triethanilamine, Menthyl lactate, Methylparaben, Trigonella foenum graecum, Humulus lupulus, Equisetum arvense, Hedera halix, Hamamelis virginiana, Disodium EDTA, Ethylparaben, Magnesium chloride*, Butylparaben, Isobutylparaben, Helianthus annus, Agar, Mica, Titanium dioxide, Potassium chloride*, Sodium chloride*, Propylparaben, Tocopheryl acetate (vit. E), Retinol (vit. A), Calcium chloride*, Sodium Benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, Sorbic acid (składniki zaznaczone gwiazdką pochodzą z soli Morza Martwego)

Dziewczyny zainteresowałyście mnie tymi kwasami. Już nie wiem, co z tą moją cerą robić (tak jak kiedyś mówiłam mój główny problem to wieczne wyciskanie... stąd mam blizny itd.). Może właśnie by te kwasy się u mnie sprawdziły?
Okropne te maseczki!!!! Starszne, straszne. Moja współlokatorka chyba takie miała - ale nigdy mnei nei słucha jak mówię jej, że coś jest złe...
Wachlarzyku, spróbuj koniecznie kwasów. Wydatek niewielki a efekty są szybko Poczytaj na tym wątku kwasowym, na mazidłach i jak coś będziesz potrzebowała to pytaj Każdy kto zaczyna z kwasami ma dużo pytań i obaw, ale na prawdę nie ma czego się bać i śmiało trzeba sie za kwasy brać (ale mi się rymuje przed północą )
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:37   #314
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Okropne te maseczki!!!! Starszne, straszne. Moja współlokatorka chyba takie miała - ale nigdy mnei nei słucha jak mówię jej, że coś jest złe...
Wachlarzyku, spróbuj koniecznie kwasów. Wydatek niewielki a efekty są szybko Poczytaj na tym wątku kwasowym, na mazidłach i jak coś będziesz potrzebowała to pytaj Każdy kto zaczyna z kwasami ma dużo pytań i obaw, ale na prawdę nie ma czego się bać i śmiało trzeba sie za kwasy brać (ale mi się rymuje przed północą )
Boję, że sobie krzywdę zrobię. Ja np. do tej pory nie używam kremów z filtrem. Tak samo mało dbam o cerę. Tak naprawdę w sumie nie wiem jaką mam. -.-' Mieszana, kapryśna, ale jaka mieszana? Ech... A kwasów się boję, że co będzie jak na rankę zajadę? Nie wiem czy mam do tego cierpliwość, ale do jesieni jeszcze trochę, więc mam czas aby się zastanowić.
Rymy to masz, masz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:42   #315
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kiedyś patrzyłam na ich składy i z tego, co pamiętam były be. Miały parabeny i inne takie (ale mogę się mylić, bo to dawno było).

O proszę, znalazłam przykładowy skład, tutaj na KWC:
Skład: Aqua, Alcohol denat., Propylene glycol, PPG-1-PEG-9 Lauryl glycol ether, Glycerin, Dimethicone copolyol, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Parfum, Phenoxyethanol, Methyl gluceth-10, Boswella carterii, triethanilamine, Menthyl lactate, Methylparaben, Trigonella foenum graecum, Humulus lupulus, Equisetum arvense, Hedera halix, Hamamelis virginiana, Disodium EDTA, Ethylparaben, Magnesium chloride*, Butylparaben, Isobutylparaben, Helianthus annus, Agar, Mica, Titanium dioxide, Potassium chloride*, Sodium chloride*, Propylparaben, Tocopheryl acetate (vit. E), Retinol (vit. A), Calcium chloride*, Sodium Benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, Sorbic acid (składniki zaznaczone gwiazdką pochodzą z soli Morza Martwego)

Dziewczyny zainteresowałyście mnie tymi kwasami. Już nie wiem, co z tą moją cerą robić (tak jak kiedyś mówiłam mój główny problem to wieczne wyciskanie... stąd mam blizny itd.). Może właśnie by te kwasy się u mnie sprawdziły?
Dziękuję bardzo za pomoc używałam ich kiedyś kierując się tym, że są vege i nie testują..ale jak składy paskudne to ja ich nie chce
Ja polecam kwasy również, miałam ogromne problemy z cerą związane z lekami jakie biorę.. i kuracja kwasem glikolowym dała świetny efekt! :tak: polecam też kwas migdałowy, ja kupiłam na allegro taki już gotowy w małych fiolkach, wystarczyło pacnąć na twarz , zmyć mydłem i nałożyć krem do brodawek babydream
używałam różnych kwasów w różnych preparatach, więc służę pomocą :róża:
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:47   #316
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Boję, że sobie krzywdę zrobię. Ja np. do tej pory nie używam kremów z filtrem. Tak samo mało dbam o cerę. Tak naprawdę w sumie nie wiem jaką mam. -.-' Mieszana, kapryśna, ale jaka mieszana? Ech... A kwasów się boję, że co będzie jak na rankę zajadę? Nie wiem czy mam do tego cierpliwość, ale do jesieni jeszcze trochę, więc mam czas aby się zastanowić.
Rymy to masz, masz.
Nie bój się, nie ma czego Ja kiedyś najechałam na rankę - zrobił się mały strupek. Smarowałam olejami i po kilku dniach go nie było. Kiedyś też poparzyłam sie własnym tonikiem. Bo zaraz po nim nałożyłam olejek herbaciany - to to schodziło ponad tydzień, ale śladów żadnych nie mam. Nic już nie wyciskaj, dbaj o buzie i zacznij od 5% toniku. Pomogę Ci w czym będziesz chciała Zobaczysz, będziesz zadowolona.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:52   #317
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem... Kiedyś nałożyłam próbkę kremu z kwasem - Diacneal - masakra, poparzyło mnei w 3 sekundy. Wiele osób stosujących kremy z kwasami narzeka na ciągłe "oczyszczanie" się skóry, cały czas wyskakują nowe niespodzianki a efektów prawie żadnych. A jak już to po 3 miesiacach kosztem przesuszonej skóry. Ok, wiadomo, powinno się bardzo starannie nawilżać i natłuszczać twarz - ale niektóre skóry wariują przy takich kremach z kwasem. Toniku nikt nie broni zostawić na dłuzej Ja tak robię. Niezbyt to przyjemne, bo ściąga skórę. Ale ja widzę u siebie po tygodniu stosowania toniku 10% poprawę. A im dłużej tym lepiej. Moim zdaniem najlepsze połaczenie to właśnie tonik + peeling kwasowy. Do tego sama kontrolujesz stężenia, jak długo trzymasz i jak często używasz. Nie wspominając już o różnicy cen między samym kwasem a kremem z kwasem.
Wiesz co, mnie Diacneal też podrażnił i to bardzo mocno, choć używałam go bardzo ostrożnie, zgodnie z zaleceniami dermatologa. Tyle tylko, że Diacneal to połączenie kwasu glikolowego 6% z retinaldehydem, nie mówiąc o alkoholu. Nie jest to na pewno krem dla osoby zaczynającej przygodę z kwasami. Pisząc o "kremie" miałam bardziej na myśli rodzaj kosmetyku, a nie konkretny kosmetyk/krem. Zresztą jak już wspomniałam, podrażnił mnie 6% kwas glikolowy, za to 10% kwas migdałowy z BU w postaci serum przy pierwszych użyciach "nie zrobił" mi żadnej krzywdy. Użycie przeze mnie kilku innych preparatów z kw. glikolowym dało podobne rezultaty co Diacneal i okazało się, że jestem na niego uczulona.
Używałam też z BU toniku 6% PHA, zostawiony sam na sam na skórze powodował zaczerwienieni i wysuszenie, byłam zmuszona nakładać na skórę coś nawilżająco-odżywczego, bo była jak pergamin...i teraz pytanie po co? Po co nakładać kwas w toniku, który ma nam "zrobić" dobrze, skoro pokrywamy go warstwą okluzyjną w postaci kremu? Być może sam tonik z kwasem sprawdzi się u osoby z bardzo tłustą cerą. Dlatego też napisałam, że ważne jest jaką ktoś ma cerę i co chce uzyskać.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 22:52   #318
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Wróciłam Droga była koszmarnie długa, ja nie wiem jak ci ludzie na Pomorzu z tymi korkami dają sobie radę
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za dobre chęci
Tylko, że ja nie mam i na swoje szczęście nigdy nie miałam trądziku (zbadane, nie stwierdzono), z hormonami wszystko u mnie w porządku, a i dieta nie jest powodem
Chociaż z ciekawości, mogłabyś mi na priv nazwisko tej Pani podesłać?

Wysypuje mnie co jakiś czas, rzeczywiście przed okresem jest "weselej", i wydaje mi się, że jest to kwestia dobrania tak kosmetyków, żeby nie zapychały, ale lekko podsuszały wypryski i przyspieszały gojenie.
To jakbyś chciała coś nawilżającego i przyspieszającego gojenie to może olej tamanu?


Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy u Was jest gdzieś dostępna ta książka? Nie mogę jej dorwać w księgarniach ani stacjonarnych ani internetowych
a tu jeszcze: http://allegro.pl/e213-tabele-dodatk...736721291.html

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Annula, przyszła przesyłka od Ciebie bardzo dziękuję za wszystko ! Zabieram się za testowanie

Aha i przyszła moja próbka z pai śmietanki - pachnie ślicznie, nie bardzo intensywnie, nałożona na płatek super zmywa makijaż - od kiedy odstawiłam płyn dwufazowy bielendy nic mi do tej pory tak nie zmywało, a oczyszczanie też fajne - nie podrażniło mnie ani nie ściągnęło buzi
Zastanawiam się czemu większość drogich kosmetyków jest dla mnie stworzona

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Sicilia - dziękuję za podpowiedź, chętnie zaopatrzę się w tą książkę, bo na pewno przyda mi się nie tylko z uwagi na chęć stosowania naturalnych kosmetyków. A i zdaję sobie sprawę ile przede mną wiedzy do pochłonięcia
Ale jak znajdziesz chwilę, Ty albo inna Wizażanka, to czy mogłabyś doprecyzować znalezione przeze mnie informacje:

Instytucje nadzorujące i certyfikujące produkcję kosmetyków naturalnych - firmy mające dany certyfikat:
1. BDIH(Niemcy) - "Lavera", "Logona", "Weleda", "Primavera", "Trautropfen", "Sante"
2. Demeter (Niemcy)
3. Ecocert (Francja) - "Ava" - linia Eco Linea, "Sanoflore", "Natessance", "Nuxe", "Patyka", "Cattier", "Eco Cosmetics"
4. Cosmebio (Francja)
5. AIAB (Włochy)
6. ICEA (Włochy)
7. SOIL Association (W. Brytania) - "Bentley Organic"
8. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji (Polska)
9. NaTrue - (międzynarodowa jednostka certyfikująca) - tu wykaz firm, bo jest ich sporo http://www.natrue.org/products/brands/

Znalazłam też informację, że polskie firmy FEMI, Pat&Rub oraz Bielenda (linie BioPlantacja i Kokosowa Wyspa) zdobyły certyfikaty EcoCertu, ale jedynie na surowce kosmetyczne.
Uwagi ode mnie:
- Pat&Rub podobno będzie się ubiegać o certyfikat, NaTrue bodajże.
- Nuxe ma tylko jedną certyfikowaną linię, niedostępną w Polsce.
- Linia BeEco z Flos Leku ma też EcoCert.
- Sanoflore i Plante System mają Cosmebio.
- EcoCert ma także linia kosmetyków anti age Nutriganics z The Body Shop:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...produkuje.html

To tak na szybko z tego co pamietam, musiałabym więcej poszperać
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
to nie miała żadna glinki białej
tak myślę i myślę nad ewentualnym zakupem
Biała podobno delikatna jest, dla cer wrażliwych.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 23:19   #319
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Boję, że sobie krzywdę zrobię. Ja np. do tej pory nie używam kremów z filtrem. Tak samo mało dbam o cerę. Tak naprawdę w sumie nie wiem jaką mam. -.-' Mieszana, kapryśna, ale jaka mieszana? Ech... A kwasów się boję, że co będzie jak na rankę zajadę? Nie wiem czy mam do tego cierpliwość, ale do jesieni jeszcze trochę, więc mam czas aby się zastanowić.
SekretnyWachlarz i powinnaś się bać, kwasy to nie zabawa w paćkanie się raz tym raz czymś innym. Wiele z Was tutaj zachwala działanie kwasów, i w pełni się z Wami zgadzam. Tylko dlaczego żadna z Was nie pisze jak ważne jest zanim zaczniemy stosować kwasy, by doskonale znać rodzaj własnej cery, jakie są jej potrzeby i co chcemy uzyskać, jak ważna jest wiedza na temat kwasów, ich rodzajów, odpowiednich stężeń i wysokości pH przy którym są w stanie zadziałać. Uwierzcie mi, że wiem o czym piszę, bo moja niewiedza na ten temat doprowadziła mnie do ostudy (wklepcie w google, dajcie na grafikę, to zobaczycie jak można sobie popsuć cerę), a teraz tymi samymi kwasami próbuję od lat już to naprawić, tyle tylko, że teraz wiem gdzie popełniłam błąd.
Ja nie muszę być tu absolutnie żadnym autorytetem, ale radziłabym Ci zanim zdecydujesz się na kwasy na wizytę u doświadczonej kosmetyczki lub kosmetologa, którzy na pewno pokierują Cię w tym temacie tak, że krzywdy sobie nie zrobisz. Ja żałuję, że nie wydałam 80zł na konsultacje w tym temacie, bo teraz wydałam już 10 razy tyle, by ratować cerę.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Uwagi ode mnie:
- Pat&Rub podobno będzie się ubiegać o certyfikat, NaTrue bodajże.
- Nuxe ma tylko jedną certyfikowaną linię, niedostępną w Polsce.
- Linia BeEco z Flos Leku ma też EcoCert.
- Sanoflore i Plante System mają Cosmebio.
- EcoCert ma także linia kosmetyków anti age Nutriganics z The Body Shop:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...produkuje.html

To tak na szybko z tego co pamietam, musiałabym więcej poszperać
kotwilka - serdeczne podziękowania za Twoje doprecyzowanie
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 00:07   #320
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wróciłam Droga była koszmarnie długa, ja nie wiem jak ci ludzie na Pomorzu z tymi korkami dają sobie radę
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej
To super, że dojechałaś bezpiecznie Wakacje udane?
Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz i powinnaś się bać, kwasy to nie zabawa w paćkanie się raz tym raz czymś innym. Wiele z Was tutaj zachwala działanie kwasów, i w pełni się z Wami zgadzam. Tylko dlaczego żadna z Was nie pisze jak ważne jest zanim zaczniemy stosować kwasy, by doskonale znać rodzaj własnej cery, jakie są jej potrzeby i co chcemy uzyskać, jak ważna jest wiedza na temat kwasów, ich rodzajów, odpowiednich stężeń i wysokości pH przy którym są w stanie zadziałać. Uwierzcie mi, że wiem o czym piszę, bo moja niewiedza na ten temat doprowadziła mnie do ostudy (wklepcie w google, dajcie na grafikę, to zobaczycie jak można sobie popsuć cerę), a teraz tymi samymi kwasami próbuję od lat już to naprawić, tyle tylko, że teraz wiem gdzie popełniłam błąd.
Ja nie muszę być tu absolutnie żadnym autorytetem, ale radziłabym Ci zanim zdecydujesz się na kwasy na wizytę u doświadczonej kosmetyczki lub kosmetologa, którzy na pewno pokierują Cię w tym temacie tak, że krzywdy sobie nie zrobisz. Ja żałuję, że nie wydałam 80zł na konsultacje w tym temacie, bo teraz wydałam już 10 razy tyle, by ratować cerę.
Wydaje mi się, że to jest logiczne, jasne jak słońce. I tak trzeba ze wszystkim. Każda z nas zanim coś kupi czyta skład - tym bardziej z kwasami - zanim się zacznie trzeba przeczytać wszystko co się da. Zaczynać od najniższych stężeń. Chronić filtrami. Podałam też linka do wątku, gdzie jest świetny opis wszystkiego co powinno się wiedzieć na początku. Bardzo mi przykro, że Twoje początki z kwasami były nieciekawe. Ja zanim zrobiłam 5% tonik dwa miesiące czytałam wszystko co mi wpadło w oczy czy ręce o kwasach. Do tego zadawałam miliony pytań na forach. Pisałam wielokrotnie do doświadczonych wizażanek, które dokładnie mi wszystko tłumaczyły. Nigdy nie zrobiłam sobie krzywdy, poza tym, że raz się poparzyłam przez własną głupotę, ale jak pisałam, tydzień i nawet śladu nie było. Jeszcze raz podkreślam: czytać, czytać, czytać i pytać. A wszystko będzie ok.

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Kochane, które miały koncentrat dwufazowy z AMB - dodawajcie recenzje! Proszę! Tu macie link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...alizujacy.html
Kto może go porównać z olejem wspaniałym? Wiem, że skład jest kompletnie inny, ale ciekawa jestem Waszych wrażeń i opinii
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 07:44   #321
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kupowałam zawsze w proszku taką glinkę. Nie rozjaśnia widocznie skóry, może odrobinkę. Ale to chyba bardziej wrażenie po zmyciu niż efekt na stałe.

miałam białą w paście właśnie z Argiletzu i powiem Ci, że była bardzo delikatna. Tak bardzo, że nie widziałam żadnych efektów poza lekkim oczyszczeniem. Dla trądzikowców się nie nadaje...
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wróciłam Droga była koszmarnie długa, ja nie wiem jak ci ludzie na Pomorzu z tymi korkami dają sobie radę
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Biała podobno delikatna jest, dla cer wrażliwych.
dzięki dziewczyny
ja mam cerę mieszaną, krostek nie mam ani trądziku, może 2 jakieś maleńkie blizny i troszkę rozszerzone pory w strefie T
nie chciałabym nic bardzo inwazyjnego

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak naprawdę w sumie nie wiem jaką mam. -.-'
ja podpytałam kosmetyczki zawsze sądziłam że mam tłustą i katowałam ją kremami i żelami matującymi
a to mnie dobijało bo miałam tylko wysuszoną skórę i nic więcej
jak przerzuciłam się na kosmetyki do normalnej/mieszanej od razu zauważyłam poprawę, no a jak koleżanka mnie "zaraziła" naturalnymi to już w ogóle nie wrócę do innych (ciuchów mogę nie kupować ale na dobry krem zawsze się znajdzie )
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 08:13   #322
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dokładnie. I o dziwo są zwykle tańsze niż w sklepach internetowych.

Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.

bardzo się cieszę Wachlarzyku, mam nadzieję, że oko się szybko w pełni zregeneruje
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 08:42   #323
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No nareszcie!
Jutro wrzucę na KWC te kosmetyki, o które prosisz.
Dziękuje bardzo
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dokładnie. I o dziwo są zwykle tańsze niż w sklepach internetowych.

Dziewczyny chciałam Was poinformować, że tato otworzył dzisiaj oko i wygląda niemal identycznie (widać jeszcze różnicę, bo jeszcze jest rana wiadomo) jak to drugie, zdrowe. Bardzo, bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję Wam za wsparcie.
Wiedzia łam,że tak będzie
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Właśnie podczytuję pierwszą część wątku i postanowiłam się nieśmiało odezwać tutaj Naturalne kosmetyki staram się stosować już od jakiegoś czasu z różnym skutkiem.. Od dawna używam oleju kokosowego do włosów, ciała,zmywania makijażu, używam kosmetyków alterra i alverde (obecnie mam krem karotkowy na dzień i na noc z różą), miałam boski olej do ciała z czarnej porzeczki, ale się skończył Przerobiłam kilka mydeł z Lawendowej Farmy i twardy balsam, teraz czekam na tuli Zakupiłam też ogórkowy zestaw YES TO.. i zestaw miniaturek pomidorowych, ale póki co nie testowałam... Będę was regularnie podglądać, jesteście moją inspiracją

ps. a te maseczki są bardzo be?
http://www.montagnejeunesse.com/
Witamy i zapraszamy
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wróciłam Droga była koszmarnie długa, ja nie wiem jak ci ludzie na Pomorzu z tymi korkami dają sobie radę
.
Super,że jesteś
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kochane, które miały koncentrat dwufazowy z AMB - dodawajcie recenzje! Proszę! Tu macie link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...alizujacy.html
Kto może go porównać z olejem wspaniałym? Wiem, że skład jest kompletnie inny, ale ciekawa jestem Waszych wrażeń i opinii
Ja już dawno dodałam recenzje,ale mi ją cofnęli bo ktoś dodał go dwa razy(ten olejek) i ten w którym ja się opisałam usuneli
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 09:29   #324
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
ja mam cerę mieszaną, krostek nie mam ani trądziku, może 2 jakieś maleńkie blizny i troszkę rozszerzone pory w strefie T
nie chciałabym nic bardzo inwazyjnego

ja podpytałam kosmetyczki zawsze sądziłam że mam tłustą i katowałam ją kremami i żelami matującymi
a to mnie dobijało bo miałam tylko wysuszoną skórę i nic więcej
jak przerzuciłam się na kosmetyki do normalnej/mieszanej od razu zauważyłam poprawę, no a jak koleżanka mnie "zaraziła" naturalnymi to już w ogóle nie wrócę do innych (ciuchów mogę nie kupować ale na dobry krem zawsze się znajdzie )
Glinki są na prawdę delikatne. Jest ich tak wiele, że na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Ja już dawno dodałam recenzje,ale mi ją cofnęli bo ktoś dodał go dwa razy(ten olejek) i ten w którym ja się opisałam usuneli
O kurcze... a możesz je porównać tutaj? Który lepiej radzi sobie z przebarwieniami? Oba nie zapychają? Nadają się pod makijaż? Który jest bardziej wydajny?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 09:55   #325
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc używałam ich kiedyś kierując się tym, że są vege i nie testują..ale jak składy paskudne to ja ich nie chce
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie bój się, nie ma czego Ja kiedyś najechałam na rankę - zrobił się mały strupek. Smarowałam olejami i po kilku dniach go nie było. Kiedyś też poparzyłam sie własnym tonikiem. Bo zaraz po nim nałożyłam olejek herbaciany - to to schodziło ponad tydzień, ale śladów żadnych nie mam. Nic już nie wyciskaj, dbaj o buzie i zacznij od 5% toniku. Pomogę Ci w czym będziesz chciała Zobaczysz, będziesz zadowolona.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz i powinnaś się bać, kwasy to nie zabawa w paćkanie się raz tym raz czymś innym. Wiele z Was tutaj zachwala działanie kwasów, i w pełni się z Wami zgadzam. Tylko dlaczego żadna z Was nie pisze jak ważne jest zanim zaczniemy stosować kwasy, by doskonale znać rodzaj własnej cery, jakie są jej potrzeby i co chcemy uzyskać, jak ważna jest wiedza na temat kwasów, ich rodzajów, odpowiednich stężeń i wysokości pH przy którym są w stanie zadziałać. Uwierzcie mi, że wiem o czym piszę, bo moja niewiedza na ten temat doprowadziła mnie do ostudy (wklepcie w google, dajcie na grafikę, to zobaczycie jak można sobie popsuć cerę), a teraz tymi samymi kwasami próbuję od lat już to naprawić, tyle tylko, że teraz wiem gdzie popełniłam błąd.
Ja nie muszę być tu absolutnie żadnym autorytetem, ale radziłabym Ci zanim zdecydujesz się na kwasy na wizytę u doświadczonej kosmetyczki lub kosmetologa, którzy na pewno pokierują Cię w tym temacie tak, że krzywdy sobie nie zrobisz. Ja żałuję, że nie wydałam 80zł na konsultacje w tym temacie, bo teraz wydałam już 10 razy tyle, by ratować cerę.
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
ja podpytałam kosmetyczki zawsze sądziłam że mam tłustą i katowałam ją kremami i żelami matującymi
a to mnie dobijało bo miałam tylko wysuszoną skórę i nic więcej
jak przerzuciłam się na kosmetyki do normalnej/mieszanej od razu zauważyłam poprawę, no a jak koleżanka mnie "zaraziła" naturalnymi to już w ogóle nie wrócę do innych (ciuchów mogę nie kupować ale na dobry krem zawsze się znajdzie )
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
bardzo się cieszę Wachlarzyku, mam nadzieję, że oko się szybko w pełni zregeneruje
Gayenka, nie ma za co.
Jp91, a czy mogłabyś jeszcze raz mi podać wszystkie linki do stron, od których warto zacząć? Poczytałabym je, a potem najwyżej zadała ci jeszcze pytania.
Kotwilka, super, że wróciłaś. Dziewczyny, a tak przy okazji skoro znowu o tej książce gadacie. Znacie jakieś inne o podobnej tematyce? Ja znalazłam jeszcze 2-3 książki, ale one były głównie o robieniu kosmetyków w domu, a ja bym chciała coś w stylu E213.
Izane, wiadomo, że należy się bać, to KWASY. Zresztą moja mama całe życie mi powtarzała: chuchaj na zimne, chuchaj na zimne. Ja się nawet na początku bałam olejku z drzewa herbacianego, więc co dopiero kwasów. Mimo to dziękuję za taki post, może przyda się komuś kto tu trafi przypadkiem i pomyśli, że kwasy to fajna zabawa.
T'ai, może i ja spytam. Oczywiście jak moja kosmetyczka wróci (teraz urodziła dziecko).
Pusia, ja też się cieszę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 10:08   #326
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jp91, a czy mogłabyś jeszcze raz mi podać wszystkie linki do stron, od których warto zacząć? Poczytałabym je, a potem najwyżej zadała ci jeszcze pytania.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
to warto obejrzeć: http://www.youtube.com/user/agabil1#p/u/28/SHLn9pigXbU
To takie najważniejsze. Szczególnie ten wątek na wizażu. Dziewczyny zrobiły tam porządek i praktycznie masz wszystko w jednym miejscu.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 10:11   #327
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, czy używała któraś z was toniku głęboko oczyszczajacego z Madary?
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 10:26   #328
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O kurcze... a możesz je porównać tutaj? Który lepiej radzi sobie z przebarwieniami? Oba nie zapychają? Nadają się pod makijaż? Który jest bardziej wydajny?
Dodałam rano recenzje do kwc to zerknij.Dodam,że pod makijaż się raczej nie nadaje chyba,że nałożysz go bardzo oszczędnie.Ja zawsze sporo nakładam.Z przebarwieniami nie zauważyłam,żeby coś robił-dopiero wspaniały raz,dwa je wykurzyłA wydajny ten koncentrat jest.

Dziewczyny a ja pisałam wam,że po aloesie dostaje takich dziwnych kropek i kremu sanoflore używałam na nie przez kilka dobrych dni i nic.Nałożyłam na czoło serum regulujące JMO i wczoraj już było o niebo lepiej,a dzisiaj rano kropek nie maA to serum jest na takie różne paskudy i migiem sobie poradziło.Fajne jest
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 10:43   #329
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dodałam rano recenzje do kwc to zerknij.Dodam,że pod makijaż się raczej nie nadaje chyba,że nałożysz go bardzo oszczędnie.Ja zawsze sporo nakładam.Z przebarwieniami nie zauważyłam,żeby coś robił-dopiero wspaniały raz,dwa je wykurzyłA wydajny ten koncentrat jest.

Dziewczyny a ja pisałam wam,że po aloesie dostaje takich dziwnych kropek i kremu sanoflore używałam na nie przez kilka dobrych dni i nic.Nałożyłam na czoło serum regulujące JMO i wczoraj już było o niebo lepiej,a dzisiaj rano kropek nie maA to serum jest na takie różne paskudy i migiem sobie poradziło.Fajne jest
Dzięki Czyli wspaniały wygrywa
Miałaś wcześniej taką reakcję na aloes? Czy to pierwszy raz? Dobrze, że JMO sobie z tym poradził.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 10:49   #330
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dzięki Czyli wspaniały wygrywa
Miałaś wcześniej taką reakcję na aloes? Czy to pierwszy raz? Dobrze, że JMO sobie z tym poradził.
Wspaniały jest bezkonkurencyjny.Je szcze swędzą mnie łapy,żeby otworzyć różany,ale trzymam się-chociaż tylko ja wiem jak strasznie jest mi ciężko

Miałam już taką reakcje na lavere aloesową-żadne to pryszczetakie dziwne mini kropeczki i zawsze tylko na linii czoła.Strasznie długo nie chciały zejść.A drugi raz pojawiło się to po kremie morela&róża JMO i patrzę,a w składzie na 1 czy 2 miejscu aloes
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.