Metoda OMO - kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-17, 14:43   #1
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940

Metoda OMO - kosmetyki


Ponieważ o OMO nie słyszała nawet Wikipedia, a jedynie gdzie można o tym poczytać to blogi i wizaż, postanowiłam założyć ten oto wątek.

Co to takiego OMO?
"O – pierwszy krok
OMO rozpoczynamy od zwilżenia włosów pod bieżącą wodą. Zanim użyjemy szamponu zabezpieczamy końcówki włosów wybraną odżywką. Nie musi być to najlepsza odżywka jaką posiadamy, tą bowiem użyjemy na kocu procesu OMO. Wystarczy lekka odżywka codzienna, odżywka w formie spraya lub taka, z którą nasze włosy niekoniecznie się polubiły. Możemy też nałożyć przed myciem olej do włosów, co w pełni zstąpi pierwszy punkt OMO. Nie spłukując odżywki do włosów, przystępujemy do kroku drugiego – mycia głowy.
M – drugi krok
Następnym etapem pielęgnacji jest mycie włosów u nasady rozcieńczonym wodą szamponem. Istnieją dwie szkoły mycia włosów techniką OMO. W przypadku pierwszej, staramy się omijać włosy na długości, by nie wysuszyć ich nadmiernie, koncentrując się jedynie na skórze głowy. Jeśli masz bardzo suche włosy unikaj nawet piany, myjąc włosy nałożoną wcześniej odżywką. W przypadku drugiej, myjemy zabezpieczone odżywką włosy, ale tylko pianą spływająca z ich korony. Po dokładnym spłukaniu szamponu oczyszczającego i pierwszej odżywki do włosów, nakładamy ostatni preparat pielęgnacyjny.
O – trzeci krok
Pora na ulubioną maskę do włosów lub treściwy środek odżywczy. Maskę odżywczą możemy potrzymać na włosach kilkanaście lub kilka minut, po czym chłodną wodą spłukujemy kosmetyk z włosów. Metoda OMO polecana jest włosom problematycznym, przesuszonym na długości i przetłuszczającym się u nasady. Cechami dobrze wykonanego zabiegu OMO powinny być delikatność oraz zabezpieczenie nadwrażliwych włosów przed nadmiernym wysuszeniem."

Osobiście nie znam nawet jednej osoby, która by to stosowała, a jakoś w internecie wszyscy się tym zachwycają.
Czy OMO jest tylko dla wtajemniczonych włosomaniaczek?


Moje pytania dla osób, które wypróbowały tę metodę:
1/ czy efekty są naprawdę lepsze niż po zwykłym myciu?
2/ czy są one widoczne już po pierwszym razie?
3/ czy może sobie tym zaszkodzić?
4/ czy efektu nie popsuje farbowanie albo rozjaśnianie (chociażby rozjaśniaczem w spreju Joanny)?
5/ jakich wy używacie kosmetyków do OMO?
6/ czy wszystkie kosmetyki bezsilikonowe się do tego nadają?

Jako że jestem wzrokowcem, proszę o zdjęcia waszych kosmetyków (pomoże to zwłaszcza nieobeznanym), ewentualnie linki do KWC. Chcę też zdj. kosmetyków, które się do tego nie nadały


1. zdj - moje kosmetyki bezsilikonowe
skład szamponu Akuna
: Aqua, Sodium C 14-17 Sec Alkyl Sulfonate, Cocamide Oxlde, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Glycol Distearate, Cocamide DEA, Hydrolyzed Silk, Lactic Acid, Parfum, Soya Lecithin, Gin – Seng, Horsetail, Yarrow, Aloe Vera, Panthenol, potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Allantonin

2. zdj - kosmetyki, których użyłam do mojego pierwszego OMO (w odpowiedniej kolejności)

7/ czy mogłabym użyć innych lub w innej kolejności?
8/ czy można do drugiego O dodać trochę olejku dla lepszego efektu?

Że chcę fotki waszych włosów po OMO chyba nie muszę pisać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg silikony0.jpg (109,9 KB, 721 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg silikony29.jpg (99,5 KB, 543 załadowań)
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2012-06-24 o 14:40
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:16   #2
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Moje pytania dla osób, które wypróbowały tę metodę:
1/ czy efekty są naprawdę lepsze niż po zwykłym myciu?
2/ czy są one widoczne już po pierwszym razie?
3/ czy może sobie tym zaszkodzić?
4/ czy efektu nie popsuje farbowanie albo rozjaśnianie (chociażby rozjaśniaczem w spreju Joanny)?
5/ jakich wy używacie kosmetyków do OMO?
6/ czy wszystkie kosmetyki bezsilikonowe się do tego nadają?
7/ czy mogłabym użyć innych lub w innej kolejności?
8/ czy można do drugiego O dodać trochę olejku dla lepszego efektu?
1. Według mnie tak, choć ciężko mi powiedzieć czy to akurat zasługa OMO czy raczej olejowania i nawilżania.
2. Zależy u kogo, u jednej osoby będę widoczne po 1 myciu, u drugiej nie. Nie pamiętam jak było u mnie, bo stosuję tę metodę już dosyć długo.
3. Nie sądzę żeby sama metoda była szkodliwa, co najwyżej jakaś odżywka może się do tego nie nadawać, może obciążać, podrażniać, tak jak ze wszystkim.
4. Znowu zależy jak włosy reagują, moje włosy są podatne na zniszczenia, więc regularne farbowanie mogłoby mi zniszczyć efekt pielęgnacji, niektóre włosy przy odpowiednim dbaniu o nie nawet po rozjaśnianiu wyglądają ładnie
5. Moje pierwsze O to zawsze olej (ostatnio używałam masła shea, kakaowego, babassu, oleju z orzechów włoskich i winogronowego), potem szampon jajeczny Joanny lub różowy Gliss Kur z jedwabiem. Drugie O to najczęściej Garnier avocado i karite lub maska (ostatnio używane Kallos, Wax Kamille, Bingo i Gloria).
6. tak jak w punkcie 3
7. Wydaje mi się, że Alterry możesz używać i jako pierwsze i jako drugie O skoro Ci pasuje Tak samo Isana, jeśli odpowiada Twoim włosom (dla mnie jest za mało treściwa jako drugie O).
8. Można, ale jak dodasz za dużo to możesz sobie obciążyć włosy, wystarczy kilka kropli

A moje włosy są w albumie na moim profilu
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:09   #3
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
1. Według mnie tak, choć ciężko mi powiedzieć czy to akurat zasługa OMO czy raczej olejowania i nawilżania.
2. Zależy u kogo, u jednej osoby będę widoczne po 1 myciu, u drugiej nie. Nie pamiętam jak było u mnie, bo stosuję tę metodę już dosyć długo.
3. Nie sądzę żeby sama metoda była szkodliwa, co najwyżej jakaś odżywka może się do tego nie nadawać, może obciążać, podrażniać, tak jak ze wszystkim.
4. Znowu zależy jak włosy reagują, moje włosy są podatne na zniszczenia, więc regularne farbowanie mogłoby mi zniszczyć efekt pielęgnacji, niektóre włosy przy odpowiednim dbaniu o nie nawet po rozjaśnianiu wyglądają ładnie
5. Moje pierwsze O to zawsze olej (ostatnio używałam masła shea, kakaowego, babassu, oleju z orzechów włoskich i winogronowego), potem szampon jajeczny Joanny lub różowy Gliss Kur z jedwabiem. Drugie O to najczęściej Garnier avocado i karite lub maska (ostatnio używane Kallos, Wax Kamille, Bingo i Gloria).
6. tak jak w punkcie 3
7. Wydaje mi się, że Alterry możesz używać i jako pierwsze i jako drugie O skoro Ci pasuje Tak samo Isana, jeśli odpowiada Twoim włosom (dla mnie jest za mało treściwa jako drugie O).
8. Można, ale jak dodasz za dużo to możesz sobie obciążyć włosy, wystarczy kilka kropli

A moje włosy są w albumie na moim profilu
Dziękuję za pomocną odpowiedź

Jigoku piękne masz włosy
Ja z moimi to się schować.

Jak mi moje kosmetyki nie podpasują to idę za mega zakupy włosowe...
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:45   #4
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

w OMO pierwszym O jest albo olej albo odżywka myjąca czyli nie byle jaka


wszystko znajdziesz tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...01&postcount=5
i tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147

pozdrawiam
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:51   #5
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
w OMO pierwszym O jest albo olej albo odżywka myjąca czyli nie byle jaka


wszystko znajdziesz tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...01&postcount=5
i tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147

pozdrawiam
Dziękuję za linki.

Jednak muszę powiedzieć, że pigułek i wiedzy 'słownikowej' naczytałam się już wystarczająco dużo
Teraz chcę poznać konkretne sposoby na OMO.
Chociażby dlatego, że niektóre 'pigułki' mogą nie być w 100% dobre.
Zwłaszcza, że samą metodę OMO znalazłam opisaną na kilka różnych sposobów...

Opis konkretnej osoby daje mi więcej niż suchy tekst

__
Od kilku dobrych dni przeszukaję forum i nie umiem znaleźć żadnego wątku na temat OMO.
Albo mam zepsutą wyszukiwarkę?
Są oczywiście wątki pielęgnacayjne, ale tam jest to co najwyżej wspomniane...
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2012-06-17 o 22:13
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 15:27   #6
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
w OMO pierwszym O jest albo olej albo odżywka myjąca czyli nie byle jaka


wszystko znajdziesz tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...01&postcount=5
i tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147

pozdrawiam
Wiadomo jednak, że nikt nie będzie mył włosów odzywką za 100 zł Chyba o to chodzi
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 08:16   #7
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość

Co to takiego OMO?
"O – pierwszy krok
OMO rozpoczynamy od zwilżenia włosów pod bieżącą wodą. Zanim użyjemy szamponu zabezpieczamy końcówki włosów wybraną odżywką. Nie musi być to najlepsza odżywka jaką posiadamy, tą bowiem użyjemy na kocu procesu OMO. Wystarczy lekka odżywka codzienna, odżywka w formie spraya lub taka, z którą nasze włosy niekoniecznie się polubiły. Możemy też nałożyć przed myciem olej do włosów, co w pełni zstąpi pierwszy punkt OMO. Nie spłukując odżywki do włosów, przystępujemy do kroku drugiego – mycia głowy.
M – drugi krok
Następnym etapem pielęgnacji jest mycie włosów u nasady rozcieńczonym wodą szamponem. Istnieją dwie szkoły mycia włosów techniką OMO. W przypadku pierwszej, staramy się omijać włosy na długości, by nie wysuszyć ich nadmiernie, koncentrując się jedynie na skórze głowy. Jeśli masz bardzo suche włosy unikaj nawet piany, myjąc włosy nałożoną wcześniej odżywką. W przypadku drugiej, myjemy zabezpieczone odżywką włosy, ale tylko pianą spływająca z ich korony. Po dokładnym spłukaniu szamponu oczyszczającego i pierwszej odżywki do włosów, nakładamy ostatni preparat pielęgnacyjny.
O – trzeci krok
Pora na ulubioną maskę do włosów lub treściwy środek odżywczy. Maskę odżywczą możemy potrzymać na włosach kilkanaście lub kilka minut, po czym chłodną wodą spłukujemy kosmetyk z włosów. Metoda OMO polecana jest włosom problematycznym, przesuszonym na długości i przetłuszczającym się u nasady. Cechami dobrze wykonanego zabiegu OMO powinny być delikatność oraz zabezpieczenie nadwrażliwych włosów przed nadmiernym wysuszeniem."
nawet nie wiedziałam że moje dotychczasowe mycie to sposób OMO

olej (czasami na całą noc bądz na kilka godz)
szampon - obecnie Pinio (zbiedronki) na skalp, spływajaca piana myje resztę
odżywka, maska - na ok 45 min pod ogrzewanym ręcznikiem

...rozumiem że to własnie OMO
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 11:56   #8
Inspired
Przyczajenie
 
Avatar Inspired
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Ja jako pierwsze O używam albo olei (kokosowy, migdałowy, lniany, lopianowy z czerwoną papryką, oliwka babydream) albo odżywki (najczęściej z ziaji) - (w zależności od tego ile mam czasu), M - to szampon zazwyczaj ziołowy, na moje włosy działa najlepiej a kolejne O to odżywka b/s lub d/s (garnier awokado i masło karite, ziaja) ewentualnie jakaś maska ale to już rzadziej.
Na moich włosach ta metoda sprawdza się na prawe dobrze. wlosy mam aldnie wygładzone, nie puszą się i wgl uwielbiam to : )
Inspired jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:06   #9
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Podbijam wątek i czekam na inne komentarze, nie wierzę, że tylko my stosujemy OMO Ja pierwszy raz przeczytałam o tej metodzie na jakimś blogu, później poszukałam więcej informacji w sieci. Jeżeli chodzi o moje włosy, to widać było zdecydowaną różnicę już po pierwszym myciu. OMO stosuję od około 3 miesięcy i teraz nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego mycia.
Jedyne, na co trzeba uważać to to, by nie przesadzić z ilością odżywki (zarówno pierwszej, jak i drugiej), bo można za bardzo obciążyć włosy. Jeżeli chodzi o kosmetyki, to jeszcze nie trafiłam na te idealne
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:38   #10
lucynka00
Raczkowanie
 
Avatar lucynka00
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 75
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Stosuję OMO, fakt faktem od niedawna (2 tygodnie, może 3) i już nie wyobrażam sobie, że miałabym wrócić do normalnego mycia. W moim przypadku efekty było widać już po pierwszym razie -poprawił mi się skręt, włosy były bardziej miękkie i błyszczące niż zwykle i prawie w ogóle się nie spuszyły z każdym kolejnym myciem jest tylko coraz lepiej co bardzo motywuje do stosowania tej metody
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość." - Audrey Hepburn

Dbam o włosy zgodnie z metodą CG od 9 listopada 2012
lucynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 16:11   #11
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

a ja OMO stosuje juz od ponad roku, tzn. zawsze przed myciem na moich włosach ląduje olej.
Mam taką odżywkę i powiem szczerze że nie bardzo mi ona pasuje do włosów myslicie że moge jej użyć jako pierwsze O????
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 53895_250.jpg (10,0 KB, 270 załadowań)
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 16:18   #12
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a ja OMO stosuje juz od ponad roku, tzn. zawsze przed myciem na moich włosach ląduje olej.
Mam taką odżywkę i powiem szczerze że nie bardzo mi ona pasuje do włosów myslicie że moge jej użyć jako pierwsze O????
Ja ją stosuję jako pierwsze O
Myślę, że się nadaje, rzuciłam właśnie okiem na skład, nie ma SLS-ów
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 16:36   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Annabelle Pokaż wiadomość
Ja ją stosuję jako pierwsze O
Myślę, że się nadaje, rzuciłam właśnie okiem na skład, nie ma SLS-ów
W odżywce do pierwszego O nie chodzi o SLS (które zresztą w odżywkach raczej nie występują), tylko głównie o substancje filmotwórcze, zwłaszcza silikony, polyquaternia, oleje. Odzywka nie powinna ich mieć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 16:59   #14
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

ja nie potrafię czytać tych składów tzn może i bym przeczytała ale bym nierozkmniniła
a zostawienie jej np na całą noc będzie dobrym pomysłem?

teraz siedzę z olejem z pestek winogron a jutro rano będzie mycie - mam na 10
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:30   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ja nie potrafię czytać tych składów tzn może i bym przeczytała ale bym nierozkmniniła
a zostawienie jej np na całą noc będzie dobrym pomysłem?

teraz siedzę z olejem z pestek winogron a jutro rano będzie mycie - mam na 10
A jaki ona ma skład? Na KWC nie mogę znaleźć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 18:01   #16
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

na KWC było

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethiconol, Crambe Abyssynica Seed Oil, Stearamidopropyl Dimethylamine, Parfum, Dicetyldimonium Chloride, Phenoxyethanol, Peg-2 Dimeadowfoamamidoethylmon ium Methosulfate, Methylparaben, Choleth-24, Behentrimonium Methosulfate, Glycolic Acid, Creatine, Disodium Edta, Glycerin, Hexylene Glycol, Ceteth-24, Quaternium-33, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene <1019879-006>.
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 18:31   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Nie nadaje się jako pierwsze O, ma silikon (Dimethiconol).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:34   #18
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

a tak w ogóle to ona ma jakiś ciekawy skład?
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:59   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a tak w ogóle to ona ma jakiś ciekawy skład?
Taki sobie, to odżywka emolientowa z silikonem i olejem z modraka abisyńskiego. Wygładzi, obciąży, zabezpieczy przed utratą wilgoci. Inne składniki takie jak olej arganowy, kreatyna i wyciągi roślinne są w ilości bez większego znaczenia. Tego typu odżywki nie są dobrym pomysłem w roli pierwszego O, bo mogą obciążyć i się nadbudować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 20:02   #20
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

dziękuję bardzo
z tego co piszesz na zimą będzie jak ulał dla zabezpieczenia
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:44   #21
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Taki sobie, to odżywka emolientowa z silikonem i olejem z modraka abisyńskiego. Wygładzi, obciąży, zabezpieczy przed utratą wilgoci. Inne składniki takie jak olej arganowy, kreatyna i wyciągi roślinne są w ilości bez większego znaczenia. Tego typu odżywki nie są dobrym pomysłem w roli pierwszego O, bo mogą obciążyć i się nadbudować.
O proszę Dzięki, za info.
Ja zwykle na pierwsze O zużywam po prostu odżywki, które mi nie podpasowały. Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałam te SLSy, że broń Boże ich nie może być :P
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:38   #22
Mela15
Przyczajenie
 
Avatar Mela15
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

A czy po takim myciu włosów, nie będą one nie umyte ,tłuste?
Chodzi mi o te włosy z długości , nie u nasady. Bo tam w ogóle się ich nie myje. Nie wiem czy odżywka umyje nam włosy tak samo jak szampon.
Proszę o odpowiedź ).
Mela15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:01   #23
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Mela15 Pokaż wiadomość
A czy po takim myciu włosów, nie będą one nie umyte ,tłuste?
Chodzi mi o te włosy z długości , nie u nasady. Bo tam w ogóle się ich nie myje. Nie wiem czy odżywka umyje nam włosy tak samo jak szampon.
Proszę o odpowiedź ).
od bardzo bardzo bardzo dawna w ten sposób myję włosy, zawsze są umyte i świeże no chyba że przesadzę z olejem.

spływająca piana zbiera co trzeba
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 19:18   #24
Mela15
Przyczajenie
 
Avatar Mela15
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

A jak myć głowę dwa razy?
Po prostu powtórzyć krok I dwa razy?
Mela15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:06   #25
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

przeczytaj sobie kochana pierwszy post
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 15:42   #26
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

stosuje ta metodę od niedawna i jestem zachwycona.nareszcie moje włosy wyglądają normalnie,a nie jak suche strąki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:02   #27
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Moje pytania dla osób, które wypróbowały tę metodę:


1/ czy efekty są naprawdę lepsze niż po zwykłym myciu?
Jak dla mnie tak. Końcówki są w lepszym stanie, nie są przesuszone, jak to bywało, tylko przy samym szamponie. Dodatkowo lepiej się w ten sposób zmywa olej- odżywka pomaga go szybciej usunąć

2/ czy są one widoczne już po pierwszym razie?
Tak, było już widać różnicę po pierwszym myciu tą metodą.

3/ czy może sobie tym zaszkodzić?
Raczej nie

4/ czy efektu nie popsuje farbowanie albo rozjaśnianie (chociażby rozjaśniaczem w spreju Joanny)?
Nie farbuję i nie rozjaśniam, więc nie odpowiem na 100 %. Myślę jednak, że metoda ta będzie dobra dla włosów np zniszczonych farbowaniem. Z drugiej strony myślę, że zawsze to jakieś zabezpieczenie dla osób, które chcą przed farbowaniem poprawić kondycję włosów-spróbować można, ale czy to zabezpieczy włosy przed zniszczeniem? Tu niestety trzeba sprawdzić osobiście.

5/ jakich wy używacie kosmetyków do OMO?

Odżywki Joanna Naturia

oto linki mak i bawełna, miód i cytryna


6/ czy wszystkie kosmetyki bezsilikonowe się do tego nadają?
Używam tylko odżywek Joanny więc nie wiem

Edytowane przez 201605021613
Czas edycji: 2013-03-19 o 17:03
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 16:45   #28
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Czy olej traktujecie jako pierwsze O ? Czy dodatkowo kladziecie jeszcze odzywke na olej?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 17:59   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Czy olej traktujecie jako pierwsze O ? Czy dodatkowo kladziecie jeszcze odzywke na olej?
Olej może robić za pierwsze O. Jak jeszcze nałożysz na to odżywkę, to łatwiej Ci będzie zmyć olej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 18:29   #30
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Olej może robić za pierwsze O. Jak jeszcze nałożysz na to odżywkę, to łatwiej Ci będzie zmyć olej.
czyli olej +odżywka jako pierwsze,potem szampon,a potem odzywka?

pytam,bo czekam na olej,a do tej pory myła tylko z odżywką
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 14:03:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.