pomocy w spodniach ! :< - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 17:14   #1
Prozu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Exclamation

pomocy w spodniach ! :<


Witam! jestem bardzo "papuśna" i trudno znaleźć na mnie spodnie ;( kilka dni temu kupiłam sobie spodnie i są ciasne na pasie... Zapinam się normalnie tylko że robi się taki "drugi brzuszek" na zapięciem... Moje pytania są takie
1. Czy można jakoś jeansy powiększyć w pasie w domu bez pomocy krawcowej?
2.Czy można jakoś zwężyć nogawki także beż pomocy krawcowej?
Prozu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 13:54   #2
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: pomocy w spodniach ! :<

Cytat:
Napisane przez Prozu Pokaż wiadomość
Witam! jestem bardzo "papuśna" i trudno znaleźć na mnie spodnie ;( kilka dni temu kupiłam sobie spodnie i są ciasne na pasie... Zapinam się normalnie tylko że robi się taki "drugi brzuszek" na zapięciem... Moje pytania są takie
1. Czy można jakoś jeansy powiększyć w pasie w domu bez pomocy krawcowej?
2.Czy można jakoś zwężyć nogawki także beż pomocy krawcowej?
Z pewnością dużo łatwiej będzie Ci zwęzić nogawki, zwiększenie obwodu w pasie to już większa kombinacja i jeśli nie masz doświadczenia to trudno Ci będzie zrobić to samodzielnie.

Tak czy inaczej maszyna do szycia będzie potrzebna - nie przeszyjesz raczej całej nogawki ręcznie, a nawet jeśli się zaprzesz to może wyjść nierówno. Najłatwiej jest wywrócić spodnie na lewą stronę, przyłożyć do nich drugie spodnie które mają nogawki o odpowiedniej szerokości i odrysować nogawki. Musisz pamiętać o tym, żeby dokładnie wyrównać spodnie w kroku i na zewnętrznych stronach nogawek, bo nogawki będziesz zwężać od środka. Potem wystarczy przeszyć za szerokie spodnie w miejscu zaznaczenia, odciąć zapas materiału tak żeby został kawałek na obszycie (żeby nic się nie strzępiło).

Co do poszerzania spodni, to najpierw trzeba odpruć pas, rozpruć boczne szwy (to jak głęboko trzeba je rozpruć zależy od tego ile materiału trzeba dodać). Będziesz potrzebować materiału w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru spodni z którego wycina się trójkątne wstawki i dodaje fragment do pasa. Jest z tym sporo roboty, więc jeśli ktoś nie ma doświadczenia to nie radzę eksperymentować z nowymi spodniami i lepiej jest oddać je krawcowej.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 14:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.