Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-01, 16:25   #391
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Witam, prosiłabym o analizę składu
Ziaja Pro, Maska zwężająca pory

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.

Jak często mozna ją stosowac bez zrobienia sobie krzywdy? Czy nada się do skóry suchej z rozszerzonymi porami?
Wyglada bardzo dobrze, bogata w ekstrakty o dzilaniu sciagajacym, oczyszczjacym, przeciwzapalnym i lagodzacym oraz wit B5. Na poczatku delikatny emolient
Mysle ze bedzie odpowiednia do skory suchej takze, mozesz ja stosowac co kilka dni.
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 17:51   #392
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę żelu do mycia twarzy Natural Care - Facial Wash Gel ( kosmetyk z kauflandu ) . Zamówiłam sobie olejek myjący z BU i do tego czasu postanowiłam sobie kupić coś taniego i właśnie padło na ten żel mam cerę tłustą z rozszerzonymi porami i skłonnościami do zapychania i w związku z tym moje pytanie czy może mi on zaszkodzić?
Skład : Aqua , Cocamidopropyl Betaine , PEG-40 Hydrogenated Castor Oil , Glycerin , Acrylates / C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Propylene Glycol , Xanthan Gum , Sodium Lactate ( and) Sodium PCA ( and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide ( and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid , Panthenol , Sodium Hydroxide , Parfum , Methylparaben , Propylparaben , Methylisothiazolinone , CI 16255 , CI 42090 .
Z góry bardzo mocno dziękuję
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 18:52   #393
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Proszę o analizę żelu do mycia twarzy Natural Care - Facial Wash Gel ( kosmetyk z kauflandu ) . Zamówiłam sobie olejek myjący z BU i do tego czasu postanowiłam sobie kupić coś taniego i właśnie padło na ten żel mam cerę tłustą z rozszerzonymi porami i skłonnościami do zapychania i w związku z tym moje pytanie czy może mi on zaszkodzić?
Skład : Aqua , Cocamidopropyl Betaine , PEG-40 Hydrogenated Castor Oil , Glycerin , Acrylates / C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Propylene Glycol , Xanthan Gum , Sodium Lactate ( and) Sodium PCA ( and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide ( and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid , Panthenol , Sodium Hydroxide , Parfum , Methylparaben , Propylparaben , Methylisothiazolinone , CI 16255 , CI 42090 .
Z góry bardzo mocno dziękuję
Calkiem ciekawy moim zdaniem,bedzie lekko zluszczal i wygladzal skore(lactic acid,urea),raczej nie powinien wysuszac.Fajny sama bym kupila,jezeli jestes jednak zapachowym wrazliwcem,uwazaj ma perfum w skladzie.Co do zapychania to indywidualna sprawa ,ma gliceryna ale takze ten lactic acid ,mysle ze bedzie ok.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 18:56   #394
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Calkiem ciekawy moim zdaniem,bedzie lekko zluszczal i wygladzal skore(lactic acid,urea),raczej nie powinien wysuszac.Fajny sama bym kupila,jezeli jestes jednak zapachowym wrazliwcem,uwazaj ma perfum w skladzie.Co do zapychania to indywidualna sprawa ,ma gliceryna ale takze ten lactic acid ,mysle ze bedzie ok.
potwierdzam sklad wyglada obiecujaco
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 18:58   #395
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuje bardzo mocno
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 22:11   #396
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o ocenę składu. Jestem posiadaczką cery tłustej a na urlop nie chciałabym ciągnąć całej artylerii- płyny do demakijażu oczu, buzi, toniki itp. Mam nadzieję że nie wypadną najgorzej. Z góry serdecznie dziękuję.

Delikatne chusteczki oczyszczające Rival de Loop do oczu i twarzy 3 w1 - Rossmann.

SKŁAD: Aqua, Isopropyl Palmitate, Coco Glucoside, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, Phenoxyethanol, Polyaminopropyl Biguanide, Glyceryl oleate, Parfum, Methylparaben, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Bisabolol.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 00:07   #397
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Popularne masła do ciała - analiza

Zwracam się do biochemiczek z prośbą o zanalizowanie kilku popularnych produktów. Jestem fanką masełek, jednak słyszałam, że często zapychają Ciekawi mnie również, jak wypadną tańsze masła w konfrontacji z droższymi...
Przepraszam, jeżeli któryś z poniższych kosmetyków był już pod mikroskopem, jednak nie znalazłam żadnego linka.

Dziękuję za każdą analizę

The Body Shop, Pink Grapefruit Body Butter
Water, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Butter, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Phenoxyethanol, Fragrance, Limonene, Methylparaben, Propylparaben, Xanthan Gum, Linalool, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Tocopherol, Hexyl Cinnamal, Citral, Sodium Hydroxide, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Yellow 6, Red 33
Farmona, Magic Spa, Aksamitne masło do ciała kwiat pomarańczy i wanilia
Aqua, butyrospermum parkii, isopropyl myristate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, canola oil, vanilla, cera alba, cyclomethicone, cetyl alcohol, glyceryl stearate, phenoxyethanol, parfum, citrus aurantium floris, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, limonene, acrylates c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, hexyl cinnamal, coumarin sodium hydroxide, bha, anise, alcohol, linalool, CI 19140, CI 16255
Farmona, Tutti Frutti, Mus do ciała figi i daktyle
Aqua, Isopropyl Myristate, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Paraffinum Liquidum, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii, Helianthus Annuus Oil, Panthenol, Phenoxyethanol, Mandragora Officinarum, Zingiber Officinale, Allantoin, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Limonene, Linalool, Sodium Hydroxide, BHA, Caramel, Cl 16255
Joanna, Naturia Body, Masło do ciała wersja kawowa
Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Paraffinum Liquidum, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Cera Alba, Ceteareth-20, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Petrolanum, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Coffea Arabica Extract, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI:16255, CI:19140, CI:42090
Oceanic, AA Ciało Wrażliwe, Kakaowe masło do ciała
Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Glycine Soja (Soybean) Oil), Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Acrylates/Acrylamide Copolymer adb Mineral Oil and Polysorbate-85, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Allantoin, Retinyl Palmitate, PEG-35 Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum, Benzophenon-4, CI 15985, CI 19140, Coumarin, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool
Scottish Fine Soaps, Body Butter Rich & Nourishing Coconut & Pineapple (Odżywcze masło do ciała kokos-ananas)
Water, Mineral Oil, Glyceryl Stereate, cetearyl Alkohol, PEG-20 Stereate, Cocoa, Seed Butter, Glycerin, Parfum, Shea Butter, Methylparaben, Buthylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben,Limonene, Coumarin, CI19140
Ziaja, Masło do ciała wersja oliwkowa
Aqua (Water), Elaeis Guineensis Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Olea Europaea Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, CI 16035 (FD&C Red No. 40), CI 42090 (FD&C Blue No. 1), CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), CI 47005 (D&C Yellow No. 10)
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 12:11   #398
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o rozszyfrowaniu składu

FLOS-LEK Krem nawilżający do cery naczyńkowej 50ml

Skład:ekstrakty aktywne z miłorzębu japońskiego, bratka i arniki górskiej, witamina E, prowitamina B5, olej ze słodkich migdałów,

nie było łatwo znaleźć skład tego kremu! Na internecie znalazłam tylko taką informacje.
Interesuje mnie to, czy nadaje sie wrażliwej i alergicznej cery, skłonnej do zapychania, oraz czy dobrze działa na naczynka?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-05-02 o 19:49
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 11:08   #399
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Popularne masła do ciała - analiza

Watki lacze i prosze zapoznac sie na przyszlosc z tematami na Forum

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 09:52   #400
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę tych dwóch kremów pod względem zapychania, wygładzenia, nawilżania, likwidowawania trądziku i zaskórników oraz powstałych po nich zmian. Z góry dziękuję A i czy może je stosować 16 - latka z wrażliwą, mieszaną cerą skłonną do trądziku???

Krem na noc Iwostin Purritin
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polygluceryl 3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride/Sodium Acrylates Copolymer, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Acetic Acid/Citric Acid/Glycolic Acid/Lactic Acid/Malic Acid/Tartaric Acid/Pyruvic Acid/Proline, Zinc PCA, Tea Tree (Malaleuca Alternifolia) Oil, Allantoin, Triclosan, Salicylic Acid, Parfum, Methylchloro-Isothiazo-Linone/Methylisothiazolinone, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid


AA Therapy Trądzik Krem nawilżający na noc
Skład:
INCI: Aqua, Hydrogenated Polydecene, Tridecyl Salicylate, PPG-15 Stearyl Ether, Octyldodecanol, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Glycerin, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Dimethicone , Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Dimethicone PCA, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Pyridoxine Dipalmitate, Allantoin, Bisabolol, Butylene Glycol, Azelaic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iwostin.jpg (136,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AA.jpg (48,7 KB, 3 załadowań)
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 22:55   #401
Dorismaj
Przyczajenie
 
Avatar Dorismaj
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
GG do Dorismaj
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Chciałabym się poradzić, czy jest sens używania tego kosmetyku, tzn. czy filtry, które on powinien posiadać rzeczywiście w nim są i czy są stabilne.

Nivea Hair Care, Brilliant Brown, Balsam z filtrem UV bez spłukiwania 'Olśniewający brąz'

Skład:
INCI: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891
Dorismaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 09:58   #402
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
nie wiem czy to mądry pomysł
ale pomyślałam ze moze takby zastąpić Cetaphil do mycia twarzy żęlem do higieny intymniej :Rossmann, Facelle Intim, Waschlotion Sensitive SLS dopiero na 8 miejscu? co o tym sądzcie ? mam twarz trądzikową

Skład:Aqua, Coco Glucoside Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Disodium Cocopolyglucoside Citrate, Sodium Chloride, Allantolin, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citric Acid, Ethoxydiglycol, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dexydroacetic Acid
Szczerze to nie widzę tu SLS, skład jest zachęcający (Cetaphil ma zdaje się SLS wysoko w składzie), o ile nie jesteś uczulona na wyciąg z RUMIANKU. Phenoxyethanol (konserwant) może podrażniać (na szczęście jest na końcu składu), a sól zapychać lub wysuszać- ale na Twoim miejscu spróbowałabym. A nie myślałaś o łagodnych piankach pharmacerisa do mycia twarzy?
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 10:08   #403
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez gosia140 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych dwóch kremów pod względem zapychania, wygładzenia, nawilżania, likwidowawania trądziku i zaskórników oraz powstałych po nich zmian. Z góry dziękuję A i czy może je stosować 16 - latka z wrażliwą, mieszaną cerą skłonną do trądziku???

Krem na noc Iwostin Purritin
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polygluceryl 3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride/Sodium Acrylates Copolymer, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Acetic Acid/Citric Acid/Glycolic Acid/Lactic Acid/Malic Acid/Tartaric Acid/Pyruvic Acid/Proline, Zinc PCA, Tea Tree (Malaleuca Alternifolia) Oil, Allantoin, Triclosan, Salicylic Acid, Parfum, Methylchloro-Isothiazo-Linone/Methylisothiazolinone, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid



Na czarno pogrubiłam ewentualne zapychacze. Niestety są wysoko w składzie. Na zielono- składniki nawilżające, na fioletowo- składniki mające korzystne działanie w trądzikowych zmianach grudkowo- zapalnych, są to kwas glikolowy, kwasy owocowe (m.in. jabłkowy) i kwas salicylowy- ten ostatni jednak w b. małym stężeniu. Jeśli nie zapychają Cię pogrubione emolienty, krem wygląda zachęcająco- mało konserwantów.
Jednak na problem trądzika zaskórnikowego połączonego z cerą wrażliwą radziłabym co drugą noc stosować preparat z mocniejszym kwasem (acnederm, effeclar K), a na co drugą - obojętny, niezapychający krem nawilżający (np. humektan)


AA Therapy Trądzik Krem nawilżający na noc
Skład:
INCI: Aqua, Hydrogenated Polydecene, Tridecyl Salicylate, PPG-15 Stearyl Ether, Octyldodecanol, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Glycerin, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Dimethicone , Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Dimethicone PCA, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Pyridoxine Dipalmitate, Allantoin, Bisabolol, Butylene Glycol, Azelaic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.

Ten krem przedstawiałby się ciekawie (sporo składników nawilżających), gdyby nie popularny zapychacz (pogrubiony) i agresywny, drażniący konserwant (na czerwono). Konkludując- odradzam go.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 10:22   #404
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

wholelottalove dziękuję bardzo
Mogłabyś mi coś więcej napisać o tym acnedermie, effeclar K i humektanie?
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:56   #405
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Oceanic, AA Therapy Naczynka, Krem łagodzący do cery naczynkowej

Składniki aktywne:
- metylochalkon hesperydyny, trokserutyna i escyna
- Bogata baza odżywcza kremu (olej avocado i skwalen) oraz witamina E
- alantoina, d-pantenol oraz ekstrakt z Boswllia serrata

Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem nadaje się do wrażliwej, alergicznej i skłonnej do zapychania cery?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:23   #406
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę tych kosmetyków Faberlica. Czy warte świeczki? Bo jestem nimi poważnie zainteresowana...

SK3, Kojąca maska dla skóry wrażliwej
aqua, kaolin, cetearyl alcohol, mineral oil, peg-40 stearate, glycerin, propylene glycol, ethylhexyl palmitate, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, glyceryl stearate, dipotassium glycyrr chizinate, manthyl lactate, xanthan gum, ocimum sanctum leaf extract, silibium marianum fruit extract, butylene glycol, leontopodium alpinum extract, laureth-3, hydroxyethylcellulose, acetyl dipeptide 1-cetyl ester, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

SK2, Kojący krem dla skóry wrażliwej
aqua, cyclomethicone, glycerin, potassium cetyl phosphate, cetearyl alcohol, dicaprylyl carbonate, glyceryl stearate, stearic acid, butyrospermum parkii (shea butter), olea europaea (olive) oil, spent grain wax, butyrospermum parkii (shea butter) extract, argania spinozakernel oil, dimethicone crosspolymer, sesamum indicum (sesame) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, dimethicone, tocopheryl acetate, hydrolyzed rice protein, leontopodium alpinum extract, dipotassium glycyrrhizinate, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluropolymethylisoprop yl ether, allantoin, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

NEO8, Krem-terapia dla cery wrażliwej
AQUA, CYCLOMETHICONE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, BRASSICA ABYSSINICA OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SOSTEARYL NEOPENTANOATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL, MEADOWFOAM DELTA LACTONE, GLYCERYL STEARATE, BATYL ALCOHOL, STEARIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERYDE, LICITHIN, AVENA SATIVA (OAT) OIL, EPILOBIUM AUGUSTIFOLIUM EXTRACT, AVENA SATIVA DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PLISOPROPYLPHENOL CARBOMER, ALLANTOIN BUTYLENE GLYCOL, LAURETH-3, HYDROXYETHYL CELLULOSE, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, BACOPA MONNIERA EXTRACT, PEG-8, ARGININE, DIPOTASSIUM GLYCYRR HIZINATE, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE

NEO10, Krem "Formuła równowagi"
AQUA, CYCLOMETHICONE, ETHOXYDIGLYCOL, ISOHEXADACANE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, HAMMELIS VIRGINIANA (WITH HAZEL) PENTHENOL, POLYACRYLAMIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PERFLUORODECALIN CARBOMER, C12-C14 PARETH-12, TRIETHANOL AMINE, MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE, POLOXAMER 188, HYDROXYETHYLCELLULOSE, NIGELLA SATIVA (BLACK CUMIN) SEED OIL, DISOPROPYLPHENOL, PHOSPHOLIPIDS C13-C14, ISOPARAFFIN, LAURETH-7, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN FRAGRANCE

1345, Krem Równy Ton dla skóry mieszanej
AQUA, ETHYLHEXYLPALMITATE, BUTYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERIDE, CYCLOMETHICONE, POLIGLICERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE GLICERYN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER SILICA, CETEARYL ALCOHOL, ALUMINA, PEG-40 STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, ARGININE, PEARL POWDER, MARIS SAL XANTHAN GUM, SODIUM DEXTRAN SULFATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, CARBOMER, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 20:12   #407
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Wiem że poniższe kosmetyki były analizowane, ale chodzi o inny problem. Otóż zaczęłam ich używać obu od poniedziałku i porobiły mi się wielgaachne podskórne guzy-pryszcze! Mam problem z trądzikiem, ale w weekend było nie aż tak źle i nagle masakra... Czy to możliwe, że któryś jest sprawcą tej "tragedii"? Może to po prostu zbieg okoliczności... Sama nie wiem.
Aha - to krem humektan i emulsja do twarzy cetaphil. Polecane na wizażu. Myślę, że orientujecie się w ich składach, ale na wszelki wypadek zamieszczam.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12375
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 13:47   #408
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Serdecznie proszę o analizę składu pod względem zapychania:

Maybelline, EverFresh (podkład)
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl PEG/PPg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Diphenyl Dimethicone, Cellulose Gum, Hydroxystearic Acid, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Butylparaben, Tocopherol, Aluminium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Cucumis Sativus, Chamomilla Recutita [=/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 7707]
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 14:17   #409
sanderka7
Przyczajenie
 
Avatar sanderka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 10
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam,

Bardzo prosze o analize nastepujacych kosmetykow do cery naczynkowejnajbardziej interesuje mnie co moze zapchac Z gory baaaaardzo dziekuje

1.Clarena Sensi Regen Cream-krem na noc:
Aqua,glycerin,isohexadeca ne,glyceryl stearate,stearyl alcohol,steareth-21,squalane,steareth-2,dimethicone,soluble collagen,cyclomethicone,c entella asiatica extract,proylene glycol,sodium hyaluronate,hydrolyzed wheat protein,hydrolyzed wheat starch,phenoxyethanol,met hylparaben,propylparaben, butylparaben,ethylparaben ,dmdm hydantion,tocopheryl acetate,ascorbyl palmitate,bha,carbomer triethanolamine,aloe barbadensis leaf extract,parfum,hydroxycit ronellal,geraniol,linaloo l,citronellol,hexyl cinnamal,alphaisomethyl lonone


2.Clarena,vita couperose mask:
Aqua,mineral oil,titanium dioxide,zink oxide,glycerin,cetearyl alcohol,polyglyceryl-3methylglucose,distearate ,kaolin,butylene glycol,laureth-3hydroxyethylcellulose,ac etyl dipeptide-1 cetyl ester,royal jelly,propylene glycol,oyster shell extract,sea silt extract,stearyl alcohol,magnesium aluminium silicate,stearic acid,dimethicone,sodium hyaluronate,butyrospermum parkii(shea butter),phenoxyethanol,me thylparaben,propylparaben ,butylparaben,ethylparabe n,dmdm hydantion,tocopheryl acetate,xanthan gum,ascorbyl palmitate,retinyl palmitate,parfum,benzyl salicylate,cinnamal,couma rin,geraniol,lyral,lilial ,limonene,alpha-isomethyl lonone,CI 19140,CI 42090

3.Clarena,ampulki:

aqua,propylene glycol,chamomilla recutita,hamamelis virginiana.melissa officinalis,butylene glycol,enteromorpha compressa extract,methyl gluceth-20,calendula officinalis,aesculus hippocastanum,citrus dulcis,retinyl palmitate,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol,CL 42045


UfffPozdrawiam
sanderka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-07, 23:24   #410
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Odstaw cetaphil-mnie on strasznie zapchal i podraznil i wysuszyl.Skladu dobrego to on nie ma oj nie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 16:42   #411
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez gosia140 Pokaż wiadomość
wholelottalove dziękuję bardzo
Mogłabyś mi coś więcej napisać o tym acnedermie, effeclar K i humektanie?
Bardzo proszę,
Acne derm to kwas azelainowy, jego zadaniem jest złuszczać warstwę rogową naskórką jak również działa bakteriobójczo na bakterie powodujące trądzik (propionibacterium acne). Może lekko podrażniać skórę, można go stosować na noc ( wtedy na dzień konieczny jest krem z filtrm - faktor co najmniej 30)
Effeklar K- krem z 1,5% stężeniem kwasu salicylowego, ma działanie łagodniejsze (czytaj: słabsze) od acne-dermu ze względu na pH na granicy działania- 6- na jego temat krążą różne opinie na wizażu, ale raczej pozytywne pod kątem złusczania warstwy rogowej, a więc pielęgnacji wrażliwej skóry trądzikowej- przejrzyj KWC

Humektan- to lekki krem nawilżający. Myślę, że dla 16-latki byłby w sam raz- jest delikatny, nie podrażnia. Inna propozycja to jakiś lekki nawilżający krem z serii Avene lub SVR.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 16:50   #412
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

DERMIKA MERITUM ZEL DO MYCIA TWARZY DO KAZDEGO TYPU CERY WRAZLIWEJ


Bardzo mnie ciekawi bo nie ma SLS, ale ja sie nie znam wiec wklejam sklad:


INCI: aqua, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, glycerin, propylene glycol, aloe barbadensis leaf juice, disodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, citric acid, coco-glucoside, glyceryl oleate, panthenol, urea, glycyrrhetinic acid, allantoin edta, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea, CI 42090, parfum, benzyl salicylate, geraniol, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool.

ufff
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 17:14   #413
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
DERMIKA MERITUM ZEL DO MYCIA TWARZY DO KAZDEGO TYPU CERY WRAZLIWEJ


Bardzo mnie ciekawi bo nie ma SLS, ale ja sie nie znam wiec wklejam sklad:


INCI: aqua, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, glycerin, propylene glycol, aloe barbadensis leaf juice, disodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, citric acid, coco-glucoside, glyceryl oleate, panthenol, urea, glycyrrhetinic acid, allantoin edta, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea, CI 42090, parfum, benzyl salicylate, geraniol, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool.

ufff

Uzywam tego żelu od kilku dni i czuć, ze nie ma sls, jest to taka charakterystyczna śliskość na twarzy. Bardzo sympatyczny, ciekawe co nasze Ekspertki o nim napiszą.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 17:20   #414
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam drogie biochemiczki,
Zakupilam nowy i nieznany mi filtr +50. W sumie nie zalezy mi na jego fototrwalosci, potrzebuje czegos "na rano po bulki" i na trening na sloneczku. Czyli nawet jesli ochrone mialabym tylko na 1-2 godziny to i tak ok. Ogolnie jak, waszym zdaniem, wyglada ten sklad. Kto wie moze dokonalam jakiegos odkrycia filtrowego!
Hildegard Braukmann Out & about Aloe Vera Carecream.
sklad: aqua, aloe barbadenis extract, ethylhexyl methoxycinnamate, titanium dioxide, pentylene glycol, polycryceryl-3 methylglucose distearate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceryde, dimethicone, ethylhexyl triazone, tocopheryl acetate, cetearyl ethylhexanoate, simmondsia chinensis oil, ethylhexyl stearate, panthenol, alumina, galactoarabinan, silica, sodium polyacrylate, butyrospermum parkii, cetyl palmitate, glyceryl stearate, persea gratissima oil unsaponifiables, sorbitan stearate, isopropyl miristate, triethanolamine, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disosium edta, limonene, cassia alata lead extract, tocopherol, linalool, hydrogeneted palm glycerides citrate,bytylphenyl methylpropional, citral, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, geraniol, citronellol.

O matko! Ile skladnikow!!! Nie wiem czy to dobrze wrozy... Nie widze zadnego parsola, czy mozna to przepruszyc jakimkolwiek pudrem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg out & about.JPG (17,5 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez dzwoneczek186
Czas edycji: 2008-05-10 o 17:50
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 19:31   #415
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam mam w domu maseczke firmy SAMPAR Masque lift nocturne i pytanie czy można ją zostawić na noc czy po 30 min zmyc. kiedy lepiej zadziała na skore? i tak wlaświenie to jakie bedzie mieć działanie??

Ingredients: tilia cordata ( linden water), citrus dulcils ( orange flower water), aesculus hippocastanum( hosre chestnut extract), zea mays( corn trarch), glyceryl linoleate, butyrospermum parkii, propylene glycol, glycine soja ( hydrolized soy protein), algae extract, soluble collagen, polysorbate 20.carbomer, phenoxyetanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, glycerin, lactitol, xylitol, mentha piperita ( peppermint extract), butylene glycol, sodium hydroxide, chlorophensin, parfum, citronellol, geraniol, butylphenylmethylproprona l, tetrasodium edta, tocopheryl acetate.

z gory dizekuje za odpowiedz
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:11   #416
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych kosmetyków Faberlica. Czy warte świeczki? Bo jestem nimi poważnie zainteresowana...

SK3, Kojąca maska dla skóry wrażliwej
aqua, kaolin, cetearyl alcohol, mineral oil, peg-40 stearate, glycerin, propylene glycol, ethylhexyl palmitate, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, glyceryl stearate, dipotassium glycyrr chizinate, manthyl lactate, xanthan gum, ocimum sanctum leaf extract, silibium marianum fruit extract, butylene glycol, leontopodium alpinum extract, laureth-3, hydroxyethylcellulose, acetyl dipeptide 1-cetyl ester, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

SK2, Kojący krem dla skóry wrażliwej
aqua, cyclomethicone, glycerin, potassium cetyl phosphate, cetearyl alcohol, dicaprylyl carbonate, glyceryl stearate, stearic acid, butyrospermum parkii (shea butter), olea europaea (olive) oil, spent grain wax, butyrospermum parkii (shea butter) extract, argania spinozakernel oil, dimethicone crosspolymer, sesamum indicum (sesame) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, dimethicone, tocopheryl acetate, hydrolyzed rice protein, leontopodium alpinum extract, dipotassium glycyrrhizinate, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluropolymethylisoprop yl ether, allantoin, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

NEO8, Krem-terapia dla cery wrażliwej
AQUA, CYCLOMETHICONE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, BRASSICA ABYSSINICA OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SOSTEARYL NEOPENTANOATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL, MEADOWFOAM DELTA LACTONE, GLYCERYL STEARATE, BATYL ALCOHOL, STEARIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERYDE, LICITHIN, AVENA SATIVA (OAT) OIL, EPILOBIUM AUGUSTIFOLIUM EXTRACT, AVENA SATIVA DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PLISOPROPYLPHENOL CARBOMER, ALLANTOIN BUTYLENE GLYCOL, LAURETH-3, HYDROXYETHYL CELLULOSE, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, BACOPA MONNIERA EXTRACT, PEG-8, ARGININE, DIPOTASSIUM GLYCYRR HIZINATE, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE

NEO10, Krem "Formuła równowagi"
AQUA, CYCLOMETHICONE, ETHOXYDIGLYCOL, ISOHEXADACANE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, HAMMELIS VIRGINIANA (WITH HAZEL) PENTHENOL, POLYACRYLAMIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PERFLUORODECALIN CARBOMER, C12-C14 PARETH-12, TRIETHANOL AMINE, MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE, POLOXAMER 188, HYDROXYETHYLCELLULOSE, NIGELLA SATIVA (BLACK CUMIN) SEED OIL, DISOPROPYLPHENOL, PHOSPHOLIPIDS C13-C14, ISOPARAFFIN, LAURETH-7, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN FRAGRANCE

1345, Krem Równy Ton dla skóry mieszanej
AQUA, ETHYLHEXYLPALMITATE, BUTYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERIDE, CYCLOMETHICONE, POLIGLICERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE GLICERYN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER SILICA, CETEARYL ALCOHOL, ALUMINA, PEG-40 STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, ARGININE, PEARL POWDER, MARIS SAL XANTHAN GUM, SODIUM DEXTRAN SULFATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, CARBOMER, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE
I jeszcze jedno. Czy to mleczko może mnie zapchać? Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Mleczko do demakijażu z różą do cery suchej i wrażliwej

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Carbomer, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Ceteareth-30, Rosa Canina, Helianthus Annuus, Prunus Armeniaca, Ribes Nigrum, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Stearoxy Dimethicone, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Metabisulfite, Zapach (B7731/1)

Ma świetne opinie na KWC więc kusi...
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 16:08   #417
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno. Czy to mleczko może mnie zapchać? Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Mleczko do demakijażu z różą do cery suchej i wrażliwej

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Carbomer, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Ceteareth-30, Rosa Canina, Helianthus Annuus, Prunus Armeniaca, Ribes Nigrum, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Stearoxy Dimethicone, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Metabisulfite, Zapach (B7731/1)

Ma świetne opinie na KWC więc kusi...
Moze, pogrubione na czarno potencjalne zapychacze
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 14:25   #418
esterie
Zakorzenienie
 
Avatar esterie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 524
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę trzech kremów na naczynka pod kątem zapychania oraz działania na naczynka.
Który będzie najlepszy?

1) Oriflame, Face specialists, Calm Down Face Cream
Skład: aqua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract)

2)
Isis, Ruboril
Skład: aqua, cetyl alcohol & ceteth-20 & steareth-20, paraffinum liquidum, mimosa teunifolia extract, titanium dioxide, ranculus ficaria, escin, propyylene glycil, diazolidynyl urea, bisabolol, glycyrrhetinic acid, carbomer, triethanolamine, methylparaben, propylparaben

3) Isis, MetroRuboril
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Ceteth-20, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Escin, Glycyrrhetinic Acid, (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol, Steareth-20, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, Bisabolol, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben.
__________________
Kosmetyki
Ciuchy
Książki
Wish
esterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 16:52   #419
blebleble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej

Bardzo proszę o analizę składu kremu Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Vita-Capilaril, Krem nawilżająco-wzmacniający do twarzy

Skład:
Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Wiem, że krem zawiera fitokolagen - mam 20 lat, więc tego typu składniki nie są mi jeszcze potrzebne. Jednak pod innymi względami krem bardzo mi odpowiada (chociażby filtr 15, i oczywiście składniki wzmacniające naczynka). Czy mogę używać tego kremu bez obawy "rozleniwienia" czy innego negatywnego wpływu na skórę? Interesuje mnie też kwestia "zapychaczy". Inne uwagi również bardzo mile widziane

Dziękuję z góry i pozdrawiam
blebleble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 18:41   #420
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy takie indyjskie mydla do twarzy nie sa jakos wyjatkowo wysuszajace? Czy moga zapychac? Zwlaszcza interesuje mnie ten drugi sklad

1. Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palmkernelate, Salicylic Acid, Glycerin,Bearberry Extract, Triclosan, Etidronic Acid.

2. Soap Noodles, Perfume, Titanium Dioxide, EDTA Disodium, Butylated Hydroxy Toluene, Marigold, Roman Chamomile, Liquorice, Sandalwood, Horse Chestnut, Witch Hazel, Aloe Vera, Saffron and Pearl Dust.

3. Sodium Palmitate, Sodium Palm Kernilate, Glycerin, Papaine, Triclosan, Fragrance.



Pytanie o mozliwe wysuszanie dotyczy rowniez tego mydla do wlosow:

Soap Noodles, Water, Aritha, Amla, Henna, Methi, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Talc, Fragrance, Coconut Oil, Glycerine, Silicon, Lanolin, Sodium CMC, Sodium Lauryl Sulphate, Sodium Salicylate, Titanium Dioxide, Anhydrous Citric Acid, Disodium EDTA, Butylated Hydroxy Toulene (B.H.T.), Colours.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.