Matka ekspresowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 11:59   #1
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Question

Matka ekspresowa


Cytat ze strony: http://www.wprost.pl/ar/152173/Matka-ekspresowa/

"Rekord szybkiego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka należy do Sarah Palin. Gubernator Alaski urodziła wcześniaka z zespołem Downa. Do obowiązków służbowych wróciła już trzeciego dnia po porodzie. Zamiast urlopu macierzyńskiego postanowiła w razie potrzeby korzystać ze zwolnień lekarskich.
Czterdziestotrzyletnia Rachida Dati, zdymisjonowana już francuska minister sprawiedliwości, piątego dnia po porodzie uczestniczyła w posiedzeniu rządu. Zrezygnowała z 16-tygodniowego urlopu macierzyńskiego, co wywołało oburzenie nawet wśród feministek. Natasza Urbańska dwa tygodnie po urodzeniu córki uczestniczyła w koncercie sylwestrowym teatru Buffo. W połowie stycznia 2009 r. rozpoczęła regularne występy na scenie i wróciła do pracy nad płytą. Matka, która wraca do pracy przed upływem sześciu tygodni od porodu, jest czterokrotnie bardziej narażona na to, że nie będzie mogła karmić dziecka piersią nawet podczas pierwszego półrocza jego życia, niż gdyby dłużej została w domu. Bardziej niekorzystny niż brak naturalnego pokarmu jest dla malucha brak kontaktu z matką.
"

Słuchałam dziś audycji na temat powrotu kobiet do pracy zaraz po porodzie i większość głosów była "przeciwko". A Wy co myślicie?
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:23   #2
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Matka ekspresowa

Z jednej strony rozumiem, że jak sie któraś zalapała na takie stanowisko jak gubernator czy ministerka to zal dać sie wyautować. W koncu opozycja nie spi Ale tak sobie myśle jaki pożytek jest z kogoś w pracy, kto ma właśnie baby blue, mleko mu cieknie strumieniami, nie może siedziec po porodzie sn, albo szarpie go rana po cc jednym slowem nic tylko sie koncentrować na obowiązkach slużbowych... Mi osobiście zal byłoby dziecka, to są chwile ktorych sie nadrobic nie da i nie da sie ich dziecku wynagrodzić. Nie rozumiem też po co zachodzić w ciąze jak sie nie ma dla dziecka czasu ani miejsca, przy na prawde bajeranckich matodach antykncepcji jakie sa dziś dostepne...
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:59   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
Z jednej strony rozumiem, że jak sie któraś zalapała na takie stanowisko jak gubernator czy ministerka to zal dać sie wyautować. W koncu opozycja nie spi.
bez jaj to nie jest jakas 20 latka zeby mozna ja wykopac a i takie znajduja dobre posadki .


Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
Ale tak sobie myśle jaki pożytek jest z kogoś w pracy, kto ma właśnie baby blue, mleko mu cieknie strumieniami, nie może siedziec po porodzie sn, albo szarpie go rana po cc jednym slowem nic tylko sie koncentrować na obowiązkach slużbowych....

na to tez sa leki i hormony wiec spokojna glowa a pani minister ma caly sztab od dziecka i cieknacych piersi.

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
Mi osobiście zal byłoby dziecka, to są chwile ktorych sie nadrobic nie da i nie da sie ich dziecku wynagrodzić. Nie rozumiem też po co zachodzić w ciąze jak sie nie ma dla dziecka czasu ani miejsca, przy na prawde bajeranckich matodach antykncepcji jakie sa dziś dostepne...
no i o to chodzi .
chciala cos komus udowodnic ta ciaza ?
kolejny cel-miec dziecko jako "zabawke" bo miala zachcianke?

z drugiej strony dzieciak jest juz ustawiony.

ja takim postawom mowie Nie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:05   #4
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Matka ekspresowa

Nigdy, przenigdy nie wróciłabym do pracy- nie będąc zmuszoną do niej wracać- przed upływem połogu-minimum 6 tygodni-ale i później.
Szkoda dziecka.
Bez komentarza.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:48   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Matka ekspresowa

Moje zdanie jest takie, że jeśłi decyduje się na dziacko to przyjmuje je z całym uposażeniem, zapewniam mu wszystko co potrzebne. A poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Nie opuściałabym dziecka, szczególnie w przypdaku dobrej pracy.
Są oczywiście wyjątki.
Dla Urbańskiej zapewne ważniejsza jest kariera - też rozumiem. Ale po co jej to dziecko? Chyba właśnie jako dodatek. Każdy ma to i ja.
Są jeszcze przypadki, że dziecko można zabrać do pracy - też fajne. Ale nie do końca. Takie mniejsze zło.

Sumując - bądżmy odpowiedzialni za swoje decyzje.

muszę lecie bo mały woła....
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 19:18   #6
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Moje zdanie jest takie, że jeśłi decyduje się na dziacko to przyjmuje je z całym uposażeniem, zapewniam mu wszystko co potrzebne. A poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Nie opuściałabym dziecka, szczególnie w przypdaku dobrej pracy.
mam podobne odczucia
sama wróciłam do pracy gdy mała skończyła 6 miesiecy i było mi trudno...
ale w tym wieku juz dzieciatko je wiecej stałych pokarmów i karmienei piersia własnie do 6 miesiaca jest wskazane z jakiegoś powodu...


Wyjatki są i ja je rozumiem


Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Dla Urbańskiej zapewne ważniejsza jest kariera - też rozumiem. Ale po co jej to dziecko? Chyba właśnie jako dodatek. Każdy ma to i ja.
.
albo teraz jest to modne....
ładnie wygladać w ciaży, ładne ubrania ciazowe wszyscy pieją nad Twoim brzuchem,
później sliczne ubrania dla dzieci...
zdjecia sprzedaż twarzy dziecka w prasie
do tego zatrzyamnie faceta przy swoim boku....

lub w ich przypadku poprostu wpadka
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 13:25   #7
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Matka ekspresowa

Kilka miesięcy po porodzie rozumiem, ale kilka dni? Ja to byłam cała obolała
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 17:37   #8
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Matka ekspresowa

Rozumiem kilka miesięcy po porodzie ale kilka dni Mój syncio ma 14 miesięcy i cały czas ciężko mi się z nim rozstać pewnie gdybym musiała i miała z kim go zostawić to bym do pracy wróciła, ale sądzę, że osoby na takich stanowiskach lub robiące "karierę" w show biznesie na pewno stać na to by przez jakiś czas być z dzieckiem. Widocznie kwestią jest tylko brak chęci i ciąża z wpadki lub z mody tzw. babyboom
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:19   #9
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Matka ekspresowa

zdecydowanie za szybko, zeby zostawiać takiego szkraba przeciez to dziecko niczego nie potrzebuje tylko własnie mamy...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 21:34   #10
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Matka ekspresowa

a najbardziej wkurzajace sa komenatrze pelne podziwu dla matek, ktore tak szybko wrocily do pracy po urodzeniu dziecka - moim zdaniem podziw nalezy sie wszytskim matkom, ktore zmagaja sie z problemami karmienia piesria, walcza aby dziecko karmic naturalnie, sa przy nim dzien i noc, zmeczone, niewyspane, ale pelne poswiecenia, a nie takim, ktore dziecko zostawiaja opiekunkom, wreczaja butle, pieluchy i znikaja na cale dnie.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:09   #11
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Matka ekspresowa

a wktotym miesiacy zycia dziecka można poslac do żłobka??słyszlałam ze od 4 ale ale kobiety wola jak skonczy roczek
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 10:55   #12
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
a najbardziej wkurzajace sa komenatrze pelne podziwu dla matek, ktore tak szybko wrocily do pracy po urodzeniu dziecka - moim zdaniem podziw nalezy sie wszytskim matkom, ktore zmagaja sie z problemami karmienia piesria, walcza aby dziecko karmic naturalnie, sa przy nim dzien i noc, zmeczone, niewyspane, ale pelne poswiecenia, a nie takim, ktore dziecko zostawiaja opiekunkom, wreczaja butle, pieluchy i znikaja na cale dnie.
A dlaczego matka pracująca nie zasługuje na podziw w takim samym stopniu? Przecież to, że pracuje to nie znaczy, że nie zależy jej na dziecku, że się nie poświęca, nie przesypia nocy, nie martwi się kiedy choruje itp. Kobiety wracające średnio po 6 m-cach do pracy często przeżywają tragedie, że muszą zostawić dziecko z babcią, nianią itp., ale to nie znaczy, że są gorszymi matkami.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 11:47   #13
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
A dlaczego matka pracująca nie zasługuje na podziw w takim samym stopniu? Przecież to, że pracuje to nie znaczy, że nie zależy jej na dziecku, że się nie poświęca, nie przesypia nocy, nie martwi się kiedy choruje itp. Kobiety wracające średnio po 6 m-cach do pracy często przeżywają tragedie, że muszą zostawić dziecko z babcią, nianią itp., ale to nie znaczy, że są gorszymi matkami.

no musi isc do pracy zeby utrzymywac te dziecko.tak jak ja mbede wracac po 4miesiacahc bo innego wyjsccia nie ma
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:18   #14
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
A dlaczego matka pracująca nie zasługuje na podziw w takim samym stopniu? Przecież to, że pracuje to nie znaczy, że nie zależy jej na dziecku, że się nie poświęca, nie przesypia nocy, nie martwi się kiedy choruje itp. Kobiety wracające średnio po 6 m-cach do pracy często przeżywają tragedie, że muszą zostawić dziecko z babcią, nianią itp., ale to nie znaczy, że są gorszymi matkami.
zle mnie zrozumialas. nie mialam na mysli powrotu do pracy po macierzynskim, to bardzo czesto jest nieuniknione. pisalam o sytuacjach, w ktorych np. gwiazdka tv czy businesswoman ledwo co ze szpitala wyjdzie po porodzie i juz wraca do pracy, a dookola slychac "ochy" i "achy" z podziwu. tylko po co jej to dziecko w takim razie?
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:23   #15
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Matka ekspresowa

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
zle mnie zrozumialas. nie mialam na mysli powrotu do pracy po macierzynskim, to bardzo czesto jest nieuniknione. pisalam o sytuacjach, w ktorych np. gwiazdka tv czy businesswoman ledwo co ze szpitala wyjdzie po porodzie i juz wraca do pracy, a dookola slychac "ochy" i "achy" z podziwu. tylko po co jej to dziecko w takim razie?
Faktycznie źle Cię zrozumiałam. Takich "ekspresowych mamuś" to ja też nie popieram , szkoda dziecka.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.