Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-23, 14:10   #1
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Angry

Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?


Witam, jakiś czas temu oddałam na gwarancję ekspres do kawy w pewnej sieciówce. Ekspres do mnie wrócił z informacją, że został naprawiony, niestety, gdy go rozpakowałam okazało się, że to nie moje urządzenie. Model dokładnie ten sam, ale on na pewno nie należy do mnie. Ten który otrzymałam był strasznie brudny i śmierdzący (ja swój dokładnie wyczyściłam), a uchwyt filtra był uszkodzony, ktoś szlifierką przyciął wyloty, poza tym w moim kabel zasilania był krótki, a w tym, który dostałam bardzo długi. Oczywiście poszłam do sklepu i oddałam go z powrotem, ponieważ byłam pewna, że w serwisie zaszła pomyłka.

Niestety okazuje się, że w serwisie twierdzą, że taka pomyłka nie mogła mieć miejsca i że otrzymałam odpowiednie urządzenie... Co mogę teraz zrobić? W sumie nie mam jak udowodnić swoich racji, nie zrobiłam zdjęć przed oddaniem ekspresu na gwarancję (baaardzo żałuję). Czy to znaczy, że sprawa jest przegrana? Chciałabym swój ekspres, tego który mi przysłali brzydziłabym się używać, bo ewidentnie należał to strasznych syfiarzy... Czy ktoś miał podobną sytuację?
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:23   #2
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

A podpisałaś jakiś kwit od odbioru ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:42   #3
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A podpisałaś jakiś kwit od odbioru ?
Tak, podpisałam przy odbiorze, a jak wróciłam do domu i się zorientowałam, że ekspres nie jest mój to od razu zadzwoniłam do sklepu i powiedziano mi, żebym go odwiozła to odeślą do serwisu (również kwit podpisałam). Generalnie w sklepie obsługa jest w porządku, nie robią żadnych problemów i na pewno nie mają mnie za oszustkę. Jedynie serwis problemowy jest...
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:29   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez leobozenka Pokaż wiadomość
Tak, podpisałam przy odbiorze, a jak wróciłam do domu i się zorientowałam, że ekspres nie jest mój to od razu zadzwoniłam do sklepu i powiedziano mi, żebym go odwiozła to odeślą do serwisu (również kwit podpisałam). Generalnie w sklepie obsługa jest w porządku, nie robią żadnych problemów i na pewno nie mają mnie za oszustkę. Jedynie serwis problemowy jest...
A co to za sieciówka?
Napisz na ich profilu na Facebooku, że zaszła pomyłka i nie chcą Ci w serwisie pomóc, może się zreflektują.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:44   #5
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A co to za sieciówka?
Napisz na ich profilu na Facebooku, że zaszła pomyłka i nie chcą Ci w serwisie pomóc, może się zreflektują.
Media Expert. Na razie jeszcze nie będę pisać, bo nie ma ostatecznej decyzji z ich strony, w przyszłym tygodniu już na pewno wszystko będzie już "na papierze". Jak faktycznie nie oddadzą mi mojego ekspresu to będę pisać gdzie się tylko da, ale czy to przyniesie efekt? Ciekawa jestem
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:51   #6
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

skontaktuj się jeszcze z biurem rzecznika spraw konsumenta, może oni coś więcej poradzą.

swoją drogą, jak tak można? sama miałam podobny przypadek z komputerem :/
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:53   #7
Roverkowa
Rozeznanie
 
Avatar Roverkowa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 512
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Pisz do nich na fb. To porzadna, polska firma. Mysle, ze rozwiaza problem.
Roverkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 18:04   #8
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez andune Pokaż wiadomość
skontaktuj się jeszcze z biurem rzecznika spraw konsumenta, może oni coś więcej poradzą.

swoją drogą, jak tak można? sama miałam podobny przypadek z komputerem :/
i jak u Ciebie potoczyła się sprawa?
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:06   #9
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez leobozenka Pokaż wiadomość
i jak u Ciebie potoczyła się sprawa?
ech, mi nie uznali, a szkoda mi było się czepiać o obrysowaną obudowę (z tyłu, i tak nie widać) i zmienione kości pamięci (to akurat przegapiłam, zmienili mi z kingstone'a na inną firmę, zorientowałam się po roku, przypadkiem :/)
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:00   #10
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Moim zdaniem, sprawę przegrałaś, bo nie sprawdziłaś czy produkt jest ok przy odbiorze.
Możesz odwoływać się do pihu, ale nie wiem jak udowodnisz, że to nie ten, który oddałaś.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:08   #11
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, sprawę przegrałaś, bo nie sprawdziłaś czy produkt jest ok przy odbiorze.
Możesz odwoływać się do pihu, ale nie wiem jak udowodnisz, że to nie ten, który oddałaś.
Sądzę, że te detale byłyby ciężkie do wykrycia przy oglądaniu ekspresu w sklepie. Myślę, że zapytanie na Facebooku może pomóc.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 22:23   #12
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Sądzę, że te detale byłyby ciężkie do wykrycia przy oglądaniu ekspresu w sklepie. Myślę, że zapytanie na Facebooku może pomóc.
autorka napisała, że był śmierdzący i brudny. to się rzuca od razu
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:33   #13
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
autorka napisała, że był śmierdzący i brudny. to się rzuca od razu
Nie rzucilo mi się w oczy, bo w sklepie tylko otworzylam pudelko, żeby zobaczyć czy jest w nim ekspres. Nie wyjmowalam go i nie ogladalam, bo się nie spodziewalam, ze jest taka potrzeba. Jednak jestem pewna, ze gdybym zorientowala się od razu to serwis powiedzialby mi dokladnie to samo czyli, ze to jest niemożliwe, żeby podmienili urządzenia.
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:24   #14
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Napisz do producenta. ekspres jest jakiejs znanej marki?
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 15:38   #15
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Napisz do producenta. ekspres jest jakiejs znanej marki?
Ekspres jest marki Zelmer. W przyszłym tygodniu jak już dostanę oficjalną odpowiedź z serwisu i będzie negatywna to na pewno napiszę do nich pismo. Mam nadzieję, że jednak nie będzie takiej potrzeby, jako osoba uzależniona od kawy przeżywam od miesiąca istne katusze, nie chciałabym czekać kolejnego miesiąca na rozwiązanie sprawy, o ile w ogóle da się ją rozwiązać
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:50   #16
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

W kwicie reklamacyjnym nie bylo żadnego pola na temat widocznych uszkodzeń, wyglądu sprzętu itp? sklepy praktycznie zawsze to opisują, żeby klient nie posądził ich np. o uszkodzenie czy zarysowanie sprzętu w serwisie. Jeśli nie masz na kwicie wyraźnie pisanych - zniszczonego uchwytu, przyciętych wylotów oraz widocznych śladów użytkowania, to idź i postaw sprawę jasno - nie chcecie oddać mojego sprzętu? Zgłaszam do rzecznika spraw konsumenta, że sprzęt po odbiorze odbiega od opisu oddanego towaru i najwyraźniej został popsuty. Wnosisz też o zwrot pieniędzy zamiast wymianę [druga reklamacja, możesz już o to poprosić]
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:53   #17
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

a nie ma jakiegoś numeru seryjnego do porównania?
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 16:08   #18
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
W kwicie reklamacyjnym nie bylo żadnego pola na temat widocznych uszkodzeń, wyglądu sprzętu itp? sklepy praktycznie zawsze to opisują, żeby klient nie posądził ich np. o uszkodzenie czy zarysowanie sprzętu w serwisie. Jeśli nie masz na kwicie wyraźnie pisanych - zniszczonego uchwytu, przyciętych wylotów oraz widocznych śladów użytkowania, to idź i postaw sprawę jasno - nie chcecie oddać mojego sprzętu? Zgłaszam do rzecznika spraw konsumenta, że sprzęt po odbiorze odbiega od opisu oddanego towaru i najwyraźniej został popsuty. Wnosisz też o zwrot pieniędzy zamiast wymianę [druga reklamacja, możesz już o to poprosić]
Na kwicie była jedynie informacje, że sprzęt jest kompletny i czego dotyczy awaria.

Cytat:
Napisane przez lokilook Pokaż wiadomość
a nie ma jakiegoś numeru seryjnego do porównania?
No właśnie ten numer seryjny składa się z tylko z literki i 1 cyfry i jest dokładnie taki sam jak na sprzęcie, który oddałam na gwarancję. Wydaje mi się, że każdy model tego ekspresu musi mieć taki sam nr. Dziwne, ale innego wytłumaczenia nie widzę, bo jestem pewna, że to nie był sprzęt, który im oddałam na gwarancję. No chyba, że strasznie mi go zasyfili, wymienili kabel zasilania na dłuższy i podmienili uchwyt filtra
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:18   #19
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez leobozenka Pokaż wiadomość
Na kwicie była jedynie informacje, że sprzęt jest kompletny i czego dotyczy awaria.

No to masz odpowiedź. Według kwitu na sprzęcie brak było widocznych śladów użytkowania i uszkodzeń. Gdyby jakieś istniały powinno być to zapisane. Inaczej domniema się, że sprzęt był w stanie idealnym. A już nie jest i masz prawo to zareklamować.
To zabezpieczenie dla obu stron - gdyby klient oddał złom a chciał w zamian nówkę, bądź właśnie w sytuacji jak Twoja. Jeśli pracownik wypełnił reklamację po łebkach, nie opisał widocznego zużycia - ma problem, jego sprawa. Tu nie ma nic na gębę. Dostajesz papierek stanowiąc o tym, jaki sprzęt oddałaś i masz odzyskać taki sam, zgodny z opisem. Czyli w tym wypadku - kompletny, bez znaków szczególnych [a już na pewno bez uciętych części czy śladów używania].
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-01-25 o 18:26
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 19:55   #20
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No to masz odpowiedź. Według kwitu na sprzęcie brak było widocznych śladów użytkowania i uszkodzeń. Gdyby jakieś istniały powinno być to zapisane. Inaczej domniema się, że sprzęt był w stanie idealnym. A już nie jest i masz prawo to zareklamować.
To zabezpieczenie dla obu stron - gdyby klient oddał złom a chciał w zamian nówkę, bądź właśnie w sytuacji jak Twoja. Jeśli pracownik wypełnił reklamację po łebkach, nie opisał widocznego zużycia - ma problem, jego sprawa. Tu nie ma nic na gębę. Dostajesz papierek stanowiąc o tym, jaki sprzęt oddałaś i masz odzyskać taki sam, zgodny z opisem. Czyli w tym wypadku - kompletny, bez znaków szczególnych [a już na pewno bez uciętych części czy śladów używania].
Dzięki za pomoc. Odgrzebałam ten papierek, aby się upewnić co tam było napisane i niestety była tam jeszcze informacja, że sprzęt posiada normalne ślady użytkowania Chociaż ucięte elementy to nie jest normalny ślad użytkowania, prawda? Może nie wszystko stracone? (Expres miał ślady w postaci lekkich rysek od stawiania filiżanki na górze, ale te ryski były widoczne jedynie po dokładnym przyjrzeniu).

Zobaczymy co mi odpowiedzą w przyszłym tygodniu. Co prawda ekspres nie jest wiele wart, bo kosztował ok. 700 zł (a teraz to już pewnie z 500), na pewno nie jeden by machnął ręką, ale ja nie mogę tego przeżyć, bo byłam z niego mega zadowolona i wkurza mnie, że jakiś mongoł nie potrafi wykonać prawidłowo swojej pracy i wciska mi kit
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 19:57   #21
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Gdyby w przyszłości kogoś zainteresował temat zagubionego sprzętu to chciałabym się pochwalić, że udało się sprawę załatwić. Serwis wreszcie przyznał się, że sprzęt zagubił i wydał mi nieprawidłowy, oczywiście dopiero po poinformowaniu, że jak natychmiast nie rozwiążą mojej sprawy to opiszę ją rzecznikowi, centrali itp. Na szczęście poskutkowało i otrzymałam nowy sprzęt. Dlatego warto walczyć o swoje

Dziękuję za wszystkie rady
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 20:25   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oddałam ekspres na gwarancję i otrzymałam cudzego obleha. Co robić?

Cytat:
Napisane przez leobozenka Pokaż wiadomość
Gdyby w przyszłości kogoś zainteresował temat zagubionego sprzętu to chciałabym się pochwalić, że udało się sprawę załatwić. Serwis wreszcie przyznał się, że sprzęt zagubił i wydał mi nieprawidłowy, oczywiście dopiero po poinformowaniu, że jak natychmiast nie rozwiążą mojej sprawy to opiszę ją rzecznikowi, centrali itp. Na szczęście poskutkowało i otrzymałam nowy sprzęt. Dlatego warto walczyć o swoje

Dziękuję za wszystkie rady
Brawo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-18 20:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.