Holandia - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-27, 08:42   #3541
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Tak. Tu zarabiam mniej, bo nie mam pracy na cały etat. Ale wyjechac chciałam z dwoch powodów, tylko o tym nie chce pisac.

Przeraza mnie ze on i jego partnerka z takią pewnoscią mowią o prcy którą dopiero tam będą dla mnie szukać, bo tłumaczą, że nie ma co umawić się z wyprzedzeniem, tylko trzeba się zgłosić i iść dopracy.

Jednoczesnie chciałby (nazwę go X) zmienić mieszkanie i żebym ja zapłaciła kaucje za wszystkich i wynajem za siebie. (Ma styl zycia od wypłaty do wypłaty.) Zarabia dobrze ale nawet jakby zarabiał, to co mi z tego. Mowi o kosztach na początek, które są dla mnie duże, bo długo na to oszczędzałam. Dla niego nie są. Ale pieniędzy nie ma. Jego pomysłem "na moją 2msc ochronę" jest jego wysoka
co tyg.pensja. Ale co dalej, jak nie dostanę pracy?

Sama zadzwoniłam do firm, zajmujących się opieką ludzi starszych, które byłyby ostatecznoscią (bo takiej pracy nie chcę) i dowiedziałam się, że to praca dla osób mieszkających w Polsce i posiadających tam ubezpieczenie.

Co jesli inne firmy powiedząmi to samo?

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Paszport też przepadł.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Sam X pracy nie ma na stałe ale w ogóle się tym nie przejmuje, bo jest 100% pewny ze ją dostanie.
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji, ale to co piszesz mało przekonuje mnie do wyjazdu, nic nie jest pewne, nie wiesz czy jak tam pojedziesz rzeczywiście będziesz miała gdzie mieszkać już nie wspominając o pracy której sam nie ma na stałe( jak tu utrzymać 3 osoby jakbyś tam pojechała rzecz jasna).
A w Niemczech tez potrzebuja do pracy przy osobach starszych( w razie konieczności)
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 09:01   #3542
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Holandia

Cala historia smierdzi na kilometr, od znajomego lepiej trzymaj sie z daleka.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 14:35   #3543
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji, ale to co piszesz mało przekonuje mnie do wyjazdu, nic nie jest pewne, nie wiesz czy jak tam pojedziesz rzeczywiście będziesz miała gdzie mieszkać już nie wspominając o pracy której sam nie ma na stałe( jak tu utrzymać 3 osoby jakbyś tam pojechała rzecz jasna).
A w Niemczech tez potrzebuja do pracy przy osobach starszych( w razie konieczności)
Jego dziewczyna pracuje i za siebie płaci. To on ją sciągnął. Oni mają gdzie mieszkać i początkowo miałam zamieszkać u nich na wolnym parterze a oni dalej tak samo na piętrze. Potem uległo to 3x zmianie.

Nie wiem, czy to coś zmieni ale to ja przyszlam z kłopotami a nie odwrotnie. Oni zaproponowali pomoc a ja ją przyjełam.

Czy jesteście mi w stanie odpowiedzieć na 2 niezależne pytania.

1 czy można podjąć prace w jakiejś polskiej firmie majac niemieckie ubezpieczenie.

2 czy mozliwe zeby X mnie na siebie ubezpieczył?

Ogólnie nie stać mnie wydać 4tyś eu na samo przekonanie.

X mówi, że z chwilą wyprowadzki w tej samej sekundzie mam kaucję ok. 2500 eu spowrotem. Ale jak skoro nie ma oszczędności? To że mi oddawać będzie miesiącami i odda to wiem ale jak w takiej sytuacji wierzyc w inne zapewnienia. Głownie chodzi mi o pracę.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2021-01-27 o 16:11
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 17:23   #3544
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

Na Twoim miejscu bym nie ryzykowała. Owszem pracę znajdziesz łatwo, jak trafisz na dobre biuro to nawet jak w jednej firmie nie będziesz mieć godzin to znajdą Ci pracę w innej firmie. Ale wiem z doświadczenia że agencje pracy dają więcej godzin kiedy mieszkasz na ich mieszkaniu a nie na swoim. Zresztą opis Twojego znajomego również nie brzmi zbyt wiarygodnie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 21:09   #3545
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Holandia

1. Zgodnie z prawem musisz miec holenderskie ubezpieczenie. Moze na poczatek, przez miesiac, wystarczy niemieckie, ale potem musisz zmienic.

2. nie istnieje ubezpieczanie "na siebie". Kazdy ma swoje ubezpieczenie. Jak ktos ma maly dochod albo jest bezrobotny to moze dostac doplate. Jak ktos jest w wyboru niepracujaca zona to tez ubezpieczenie zdrowotne placi. Dzieci maja tez niejako "swoje", tylko ze stawka zerowa.

3. kaucja w Holandii nie wynosi 2.5 tys euro, chyba ze wynajmujesz caly segment w kamienicy.

Co do dowodu osobistego to z prawnego punktu widzenia jest to absolutnie wystarczajace, by dostac prace, w kazdym kraje EU. A czy w praktyce agencje tak zatrudniaja to nie wiem. Po prostu zadzwon do holenderskiej agencji i spytaj.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 22:16   #3546
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez agnieszka_kak Pokaż wiadomość
1. Zgodnie z prawem musisz miec holenderskie ubezpieczenie. Moze na poczatek, przez miesiac, wystarczy niemieckie, ale potem musisz zmienic.

2. nie istnieje ubezpieczanie "na siebie". Kazdy ma swoje ubezpieczenie. Jak ktos ma maly dochod albo jest bezrobotny to moze dostac doplate. Jak ktos jest w wyboru niepracujaca zona to tez ubezpieczenie zdrowotne placi. Dzieci maja tez niejako "swoje", tylko ze stawka zerowa.

3. kaucja w Holandii nie wynosi 2.5 tys euro, chyba ze wynajmujesz caly segment w kamienicy.

Co do dowodu osobistego to z prawnego punktu widzenia jest to absolutnie wystarczajace, by dostac prace, w kazdym kraje EU. A czy w praktyce agencje tak zatrudniaja to nie wiem. Po prostu zadzwon do holenderskiej agencji i spytaj.
Dzieki za odpowiedz.

Też mnie to ubezpieczenie na siebie dziwi. Nie wiem skąd to wytrzasnął. Na pewno wiem, że w Niemczech mąż może ubezpieczyć na siebie niepracującą żonę ale nie np. innego członka rodziny.

Jeśli chodzi o pracę na dowód, to już sprawdzałam. Tak jest ale nie zawsze i nie we wszystkich firmach.

Tak, wynajmuje dom.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 22:39   #3547
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz.



Też mnie to ubezpieczenie na siebie dziwi. Nie wiem skąd to wytrzasnął. Na pewno wiem, że w Niemczech mąż może ubezpieczyć na siebie niepracującą żonę ale nie np. innego członka rodziny.



Jeśli chodzi o pracę na dowód, to już sprawdzałam. Tak jest ale nie zawsze i nie we wszystkich firmach.



Tak, wynajmuje dom.
Jeśli masz ważne polskie/ niemieckie prawo jazdy, wymien na holenderskie (nie wiem jak długo trzeba czejac). Holenderskie prawo jazdy jest dowodem tożsamości, na podstawie którego otworzysz konto w banku (musisz mieć holenderskie konto). Musisz miec adres zamieszkania, gdzie możesz się zarejestrować- to podstawa do uzyskania numeru BSN i ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie jest tylko i wyłącznie na ciebie, koszt ok. 120€ miesięcznie. Kaucja wynajmowanego mieszkania to 1 miesiąc kosztu wynajmu w przypadku mieszkania nieumeblowanego, lub 2-2.5 w przypadku umeblowanego, płatne z góry, jesli podpiszesz umowę wynajmu.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-03, 10:29   #3548
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Holandia

wiekanka i jaką podjęłaś decyzję ?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 11:33   #3549
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Holandia

Nigdy nie spotkalam sie z kaucja wynoszaca 2-3krotnosc najmu. A zawsze wynajmowalam umeblowane mieszkania.

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 11:56   #3550
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez agnieszka_kak Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkalam sie z kaucja wynoszaca 2-3krotnosc najmu. A zawsze wynajmowalam umeblowane mieszkania.

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk
Zdarzają się takie oferty. Kiedy szukaliśmy nowego mieszkania widzieliśmy oferty jednej z agencji mieszkaniowych gdzie kaucja wynosiła dwukrotność czynszu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 12:50   #3551
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Zdarzają się takie oferty. Kiedy szukaliśmy nowego mieszkania widzieliśmy oferty jednej z agencji mieszkaniowych gdzie kaucja wynosiła dwukrotność czynszu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
U mnie 2-krotnosc czynszu to standard przypadku wynajmu umeblowanego mieszkania.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-03, 15:27   #3552
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Holandia

Dziewczyny X na pewno mnie nie chce oszukać. Ale może było coś, gdzieś podobnego i zle usłyszał albo już nieaktualne lub niedoinformowany itd. stąd moje pytania.

X dalej twierdzi i idzie w zaparte, że może mi zęby wyleczyć na jego ubezpieczenie! A teraz na podstawie mojego niedowierzania śmieje, że musiałam się sama przekonać, by móc uwierzyć, że praca jest, że jest na dowód i trzeba być do dyspozycji a najlepiej na miejscu, czyli w Holandii. Ale ja jak zwykle jemu nie ufam.

Potem powiedział, że ja nic nie rozumiem i przedstawił mi swoją wersję, jak to miało wyglądać z tą kaucją itp.
Ale to już nie ważne, nie pojadę tzn. nie pojadę do niego ale nadal chce wyjechać. Tyle że licząc, tylko na siebie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:31   #3553
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny X na pewno mnie nie chce oszukać. Ale może było coś, gdzieś podobnego i zle usłyszał albo już nieaktualne lub niedoinformowany itd. stąd moje pytania.

X dalej twierdzi i idzie w zaparte, że może mi zęby wyleczyć na jego ubezpieczenie! A teraz na podstawie mojego niedowierzania śmieje, że musiałam się sama przekonać, by móc uwierzyć, że praca jest, że jest na dowód i trzeba być do dyspozycji a najlepiej na miejscu, czyli w Holandii. Ale ja jak zwykle jemu nie ufam.

Potem powiedział, że ja nic nie rozumiem i przedstawił mi swoją wersję, jak to miało wyglądać z tą kaucją itp.
Ale to już nie ważne, nie pojadę tzn. nie pojadę do niego ale nadal chce wyjechać. Tyle że licząc, tylko na siebie.
Wiadomo, że we dwoje czy troje zawsze raźniej ale X cos kombinował moim zdaniem.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 13:06   #3554
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez agnieszka_kak Pokaż wiadomość
1. Zgodnie z prawem musisz miec holenderskie ubezpieczenie. Moze na poczatek, przez miesiac, wystarczy niemieckie, ale potem musisz zmienic.

2. nie istnieje ubezpieczanie "na siebie". Kazdy ma swoje ubezpieczenie. Jak ktos ma maly dochod albo jest bezrobotny to moze dostac doplate. Jak ktos jest w wyboru niepracujaca zona to tez ubezpieczenie zdrowotne placi. Dzieci maja tez niejako "swoje", tylko ze stawka zerowa.

3. kaucja w Holandii nie wynosi 2.5 tys euro, chyba ze wynajmujesz caly segment w kamienicy.

Co do dowodu osobistego to z prawnego punktu widzenia jest to absolutnie wystarczajace, by dostac prace, w kazdym kraje EU. A czy w praktyce agencje tak zatrudniaja to nie wiem. Po prostu zadzwon do holenderskiej agencji i spytaj.
Jeszcze raz wrócę do tej kwestii ubezpieczenia. Dowiedziałam się, że w PL syn może ubezpieczyć "na siebie" np. bezrobotną matkę z którą prowadzi wspólne gospodarstwo. To w Holandii też tak może być.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2021-02-18 o 13:11
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 19:11   #3555
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Jeszcze raz wrócę do tej kwestii ubezpieczenia. Dowiedziałam się, że w PL syn może ubezpieczyć "na siebie" np. bezrobotną matkę z którą prowadzi wspólne gospodarstwo. To w Holandii też tak może być.
Nie, nie ma takiej opcji dla dorosłej, zdrowej osoby. Każdy sam wybiera ubezpieczalnie i pakiet i jest odpowiedzialny za opłacanie składek. Bez ubezpieczenia nie mozesz pracy.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 12:29   #3556
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Jeszcze raz wrócę do tej kwestii ubezpieczenia. Dowiedziałam się, że w PL syn może ubezpieczyć "na siebie" np. bezrobotną matkę z którą prowadzi wspólne gospodarstwo. To w Holandii też tak może być.
W każdym kraju to inaczej wygląda.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.