Straż graniczna, szkolenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-11, 14:32   #1
dziewczyna321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1

Straż graniczna, szkolenie


Czesć Wizażanki

Czy są tu moze jakies kobiety, których faceci pracują w Straży Granicznej oraz takie, których faceci są na szkoleniu? A może są tu funkcjonariuszki SG?

Mam kilka pytań odnośnie szkolenia.
dziewczyna321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:13   #2
Yokq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Straż graniczna, szkolenie

Witajcie
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad SG. Mam właśnie kilka pytań dotyczących tego zawodu. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat języka na teście ? Jest to konkretny język np. angielski czy wymagana są jakieś inne ? Kolejne pytanie to takie czy jak się przejdzie te wszystkie szkolenia ale nie będzie miejsc pracy to czy wtedy te 9miesięcy szkolenia zaliczamy do straconych>?czy jednak możemy starać się o inną pracę ? Ostatnie moje pytanie dotyczy nieposzlakowanej opinii?- Co z nią ?
Yokq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 16:49   #3
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Straż graniczna, szkolenie

Jak to co z nią? Składasz oświadczenie o nieposzlakowanej opinii i o tym, że nie było przeciwko Tobie prowadzone postępowanie sądowe. O języki pytają już na pierwszej rozmowie. Im więcej się umie, tym lepiej, ale ja musiałam porozmawiać z komisją tylko po angielsku. To podstawa. Jeśli chodzi o szkolenie to jest tak, że nawet po szkółce możesz odpaść, bo są różne testy w trakcie i na koniec. A jak już wszystko zdasz przydzielają Cię do wybranej jednostki. Gdyby nie było pracy nie urządzaliby rekrutacji, także spoko Szkolenie jest momentami wyczerpujące, zdarzają się 24 godzinne dyżury. Ale wszystko da się przeżyć.
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:46   #4
Ralfioza
Zakorzenienie
 
Avatar Ralfioza
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: blisko morza
Wiadomości: 4 290
Dot.: Straż graniczna, szkolenie

Cytat:
Napisane przez Yokq Pokaż wiadomość
Witajcie
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad SG. Mam właśnie kilka pytań dotyczących tego zawodu. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat języka na teście ? Jest to konkretny język np. angielski czy wymagana są jakieś inne ? Kolejne pytanie to takie czy jak się przejdzie te wszystkie szkolenia ale nie będzie miejsc pracy to czy wtedy te 9miesięcy szkolenia zaliczamy do straconych>?czy jednak możemy starać się o inną pracę ? Ostatnie moje pytanie dotyczy nieposzlakowanej opinii?- Co z nią ?
Późna odpowiedź, ale może się przyda
Jeżeli wyślą Cię na szkolenie, to znaczy, że masz przydział do danej jednostki, i właściwie już pracujesz. Przed 9 miesięcznym szkoleniem zostajesz umundurowana (buty, kurtki, mundur) a to sporo kosztuje, więc SG nie robiłaby tego, gdybyś miała odpaść. Inna rzecz, jak permanentnie zawalisz oba egzaminy, lub samowolnie oddalisz się z jednostki, albo przyjdziesz nawalona na służbę (skrajne przypadki, ale i takie widzialam)
Ponadto w trakcie szkolenia masz zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie, do tego dostajesz uposażenie. To są za duże pieniądze, żeby miały iść w błoto, więc głowa do góry - po dostaniu info o szkoleniu czuj się, jakbyś już pracowała.
U mnie za dwa tygodnie pyknie już 10 lat w SG - szybciutko zleciało
__________________
Kosmetyki
Ralfioza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 20:47   #5
amarreto
Raczkowanie
 
Avatar amarreto
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Straż graniczna, szkolenie

Cytat:
Napisane przez Ralfioza Pokaż wiadomość
Późna odpowiedź, ale może się przyda
Jeżeli wyślą Cię na szkolenie, to znaczy, że masz przydział do danej jednostki, i właściwie już pracujesz. Przed 9 miesięcznym szkoleniem zostajesz umundurowana (buty, kurtki, mundur) a to sporo kosztuje, więc SG nie robiłaby tego, gdybyś miała odpaść. Inna rzecz, jak permanentnie zawalisz oba egzaminy, lub samowolnie oddalisz się z jednostki, albo przyjdziesz nawalona na służbę (skrajne przypadki, ale i takie widzialam)
Ponadto w trakcie szkolenia masz zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie, do tego dostajesz uposażenie. To są za duże pieniądze, żeby miały iść w błoto, więc głowa do góry - po dostaniu info o szkoleniu czuj się, jakbyś już pracowała.
U mnie za dwa tygodnie pyknie już 10 lat w SG - szybciutko zleciało
Ja mam pytanie..odnośnie testu sprawności..a bardziej chodzi mi o pompki..czy musza być męskie? i czy te ćwiczenia są wykonywane w określonych ramach czasowych?
amarreto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 06:45   #6
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60
Dot.: Straż graniczna, szkolenie

Powie ktoś coś więcej na temat przebiegu szkolenia ?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-14 06:45:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.