Czy mogę obrać taką drogę do policji ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 00:40   #1
xleenax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Question

Czy mogę obrać taką drogę do policji ?


Z góry przepraszam, jeśli to zły wątek.

Chciałabym w przyszłości pracować w Policji, ale nie np. w prewencji tylko na wyższych stanowiskach. Myślałam o tym, żeby iść na studia administracyjne i wtedy próbować szczęścia.

Obecnie jestem w pierwszej klasie LO na profilu pol-ang i tutaj zaczynają się problemy. Chcąc zdawać na administrację musiałabym za przedmiot rozszerzony wybrać geografię + język obcy,na moim profilu nie ma takiej możliwości, a w innych klasach nie ma miejsca.
Mogłabym przepisać się do technikum spedycyjnego ( tam mają rozszerzoną geo) i po nim próbować dostać się na administrację ? Czy w porównaniu do tych z LO będę miała marne szanse ?
xleenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 14:39   #2
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Szkoła nie może zabronić Ci wyboru przedmiotu na maturze. Z geografii możesz uczyć się na własną rękę. To, że jakiś przedmiot na profilu jest rozszerzony nie musi oznaczać też zdawanie go na tym samym poziomie na maturze.
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 14:42   #3
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

przepraszam ze tak wejdę w temat ale mam pytanie co do pracy w policji po ukończeniu tylko LO czyli jak mam ukończoną szkołę średnią to czy mogę starać się o przyjęcie do policji na na stanowisku jakegoś hm... pomocnika przy wypełnianiu papierów czy coś takiego
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 19:17   #4
Mamba4
Raczkowanie
 
Avatar Mamba4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 403
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez Anka4455 Pokaż wiadomość
przepraszam ze tak wejdę w temat ale mam pytanie co do pracy w policji po ukończeniu tylko LO czyli jak mam ukończoną szkołę średnią to czy mogę starać się o przyjęcie do policji na na stanowisku jakegoś hm... pomocnika przy wypełnianiu papierów czy coś takiego

Wszystko zależy co będą mieć napisane w wymaganiach formalnych (czy wymagają wykształcenia wyższego czy średniego).
__________________
- Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata
Mamba4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 23:05   #5
Mr_Snoofie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez xleenax Pokaż wiadomość
Chciałabym w przyszłości pracować w Policji, ale nie np. w prewencji tylko na wyższych stanowiskach.

Zacznijmy może od tego, że praktycznie każdy kto przyjmuje się do policji zaczyna od prewencji czyli tzw. ulicy. Wiadomo, każdy by chciał od razu pewnie do CBŚ, czy innych jednostek, ba, nawet komendant od razu dostać ale to niestety nie jest tak chop siup.
Mr_Snoofie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 22:56   #6
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez Mr_Snoofie Pokaż wiadomość
Zacznijmy może od tego, że praktycznie każdy kto przyjmuje się do policji zaczyna od prewencji czyli tzw. ulicy. Wiadomo, każdy by chciał od razu pewnie do CBŚ, czy innych jednostek, ba, nawet komendant od razu dostać ale to niestety nie jest tak chop siup.
nic dodać nic ująć Znam takich co z prewencji nigdy się nie wyrwali.
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 15:24   #7
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Rozróżnijcie że w policji pracują zarówno funkcjonariusze po szkole policyjnej jak i pracownicy cywilni (ze srednim lub wyższym). Ci drudzy mągą być np pracownikami fizycznymi albo biurowymi w sekretariatach itp.
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 19:04   #8
barbarossan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Małopolska/ Łódzkie
Wiadomości: 776
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

nie pracownik przy wypełnianiu czegoś tam tylko "inni pracownicy obśugi biurowej" Starałam się do Policji jako funkcjonariusz, przeszłam wszystkie etapy postępowania jednak rozwaliłam nogę - poważnie. Chciałam właśnie iść na cywila - wykształcenie wyższe + certyfikat o dok. niejawnej itd. i co ? i lipa... mają mnóstwo kandydatów.
Po LO nie masz czego szukać, chyba że masz znajomych.
__________________
Kontrola - najlepszą formą zaufania
Mam swoje zdanie na dany temat ,nie zawsze musimy mieć takie same

zamykam kolekcję półmaratonów czas na ...
barbarossan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 20:34   #9
Mr_Snoofie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez barbarossan Pokaż wiadomość
nie pracownik przy wypełnianiu czegoś tam tylko "inni pracownicy obśugi biurowej" Starałam się do Policji jako funkcjonariusz, przeszłam wszystkie etapy postępowania jednak rozwaliłam nogę - poważnie. Chciałam właśnie iść na cywila - wykształcenie wyższe + certyfikat o dok. niejawnej itd. i co ? i lipa... mają mnóstwo kandydatów.
Po LO nie masz czego szukać, chyba że masz znajomych.
Znajomosci juz nic nie dadza. To juz nie sa czasy milicji niestety. Albo przejdziesz postepowanie kwalifikacyjne, albo oblejesz jeden z egzaminow i czesc jak czapka w tym momencie. Co do wyksztalcenia. Mozesz probowac ze srednim, oczywiscie, ale licz sie z tym, ze przy dobrych wiatrach jak dostaniesz sie do policji i skonczysz kurs podstawowy najwyzej teraz dzielnicowym zostaniesz. Albo przekieruja cie do oddzialow prewencji i ulica pozostaje. A w trakcie sluzby ciezko jest zrobic wyksztalcenie wyzsze.
Mr_Snoofie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 22:34   #10
barbarossan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Małopolska/ Łódzkie
Wiadomości: 776
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez Mr_Snoofie Pokaż wiadomość
Znajomosci juz nic nie dadza. To juz nie sa czasy milicji niestety. A w trakcie sluzby ciezko jest zrobic wyksztalcenie wyzsze.
co do pogrubionego, oj nie zgodzę się z nami startował koleś (spotkaliśmy się na fizycznych) ja i reszta czekaliśmy na mutliselect, a on już był w Szczytnie ( po wpisach na forum) nieźle nie?
Zresztą jak widzę czasem policjanta DOSŁOWNIE 160 to zastanawiam się jak obszedł te wymogi...

A co do wykształcenia - musi wiedzieć o nich komendant, gdyż to jest dla nich "nie dyspozycyjność"
Ja w maju podchodzę po raz drugi, no cóż...nie przygotowuję się za bardzo bo i ostatnim razem też się nie przygotowywałam a "doszłam" na sam koniec postępowania
__________________
Kontrola - najlepszą formą zaufania
Mam swoje zdanie na dany temat ,nie zawsze musimy mieć takie same

zamykam kolekcję półmaratonów czas na ...

Edytowane przez barbarossan
Czas edycji: 2015-01-21 o 22:37
barbarossan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 23:04   #11
Mr_Snoofie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez barbarossan Pokaż wiadomość
Zresztą jak widzę czasem policjanta DOSŁOWNIE 160 to zastanawiam się jak obszedł te wymogi...

A co do wykształcenia - musi wiedzieć o nich komendant, gdyż to jest dla nich "nie dyspozycyjność"
160 to dodajże próg minimalny, choć już nie pamiętam, nie chcę skłamać więc nie bierzcie tego za pewnik

Masz rację z komendantem, aczkolwiek wykształcenie możesz robić na własną rękę nawet bez zgody z tym, że w tym momencie oni mają, że tak powiem wywalone na to czy masz akurat sesję i potrzebujesz urlopu szkoleniowego i czy nie koliduje ci to z służbą. Po prostu nie chcą mieć konkurencji dla samych siebie w przyszłości.

PS: Nie jestem jeszcze policjantem, żeby nie było. Po prostu dość sporo wiem na ten temat z blisko-rodzinnego względu
Mr_Snoofie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 09:12   #12
AneczkaRak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Jak widać wszędzie boją się konkurencji.
AneczkaRak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:14   #13
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez AneczkaRak Pokaż wiadomość
Jak widać wszędzie boją się konkurencji.
jakiej konkurencji? Teraz większość osób ma wyższe wykształcenie, moi znajomi z tej firmy mają często po 2 fakultety, to nie tak jak kiedyś,ze do policji dostawały się osoby z kiepskim wykształceniem. Mają z czego wybierać wiec wybierają najlepszych.
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 03:54   #14
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Czy mogę obrać taką drogę do policji ?

Cytat:
Napisane przez xleenax Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, jeśli to zły wątek.

Chciałabym w przyszłości pracować w Policji, ale nie np. w prewencji tylko na wyższych stanowiskach. Myślałam o tym, żeby iść na studia administracyjne i wtedy próbować szczęścia.

Obecnie jestem w pierwszej klasie LO na profilu pol-ang i tutaj zaczynają się problemy. Chcąc zdawać na administrację musiałabym za przedmiot rozszerzony wybrać geografię + język obcy,na moim profilu nie ma takiej możliwości, a w innych klasach nie ma miejsca.
Mogłabym przepisać się do technikum spedycyjnego ( tam mają rozszerzoną geo) i po nim próbować dostać się na administrację ? Czy w porównaniu do tych z LO będę miała marne szanse ?
Co nie skonczysz i tak musisz przejsc wszystkie szczebelki policji nawet jak masz wyzsze zaczynasz od kraweznika potocznie mowiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 03:54:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.