Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 14:56   #1
muszelkaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6

Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia


Cześć!
W maju będę pisała maturę i do października mamy wybrać co i na jakim poziomie będziemy na niej zdawać. Chcę się wybrać na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne lub bezpieczeństwo narodowe i tutaj mam do Was pytanie, gdyż już głowa mnie boli od czytania mnóstwa informacji w internecie ;/ Na jakich uczelniach państwowych mogła bym realizować kierunek (studia pierwszego stopnia)?? Co w takim razie mam zdawać na maturze??? A może któraś z Was miała kontakt z tymi kierunkami, w takim razie opinie mile widziane jestem z Lublina ale studiować mogę w całej Polsce, choć preferuje okolice
Mam nadzieje, że ktoś mi doradzi
Z góry dzięki
muszelkaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:43   #2
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Nie wiem na jakiej państwowej uczelni jest ten kierunek , choc chyba na UW widziałam , no i na jednej prywatnej .
Kierunek wydaje się mega ciekawy i nawet miałam okazję przeglądać siatkę zajęć i jest świetny tyylko ciekawe jak z pracą po takim kierunku..
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 22:30   #3
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

a to nie jest jedna ze specjalnosci politologii? poprostu trzeba zoabczyc w informatprach pod tym katem , ktore uczelnie prowadza taka specjalizacje na politologii .
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 09:12   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zajrzyj na stronę Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Instytut Stosunków Międzynarodowych.
Na pewno mają coś takiego jak Studium Bezpieczeństwa Narodowego.
Choć aktualnie działa na zasadzie studiów podyplomowych:
http://sbn.ism.uw.edu.pl/
Jakiś czas temu można je było robić równolegle studiując.
Teraz nie jestem pewna, czy istnieje taka możliwość (osoby z tytułem licencjata mogą - informacja ze strony).

Myślę, że podobną specjalność masz szansę znaleźć przeszukując kierunki: stosunki międzynarodowe.

Pamiętaj, że samo ukończenie studiów nie gwarantuje pracy w bezpieczeństwie narodowym.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 11:03   #5
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja zastanawiam się nad bezpieczeństwem wewnetrznym...
Planuje prywatna uczelnie, ale sama nie wiem jeszcze co z tym kierunkiem, wydaje się ciekawy ale tak naprawde tez sie zastanawialam jak z praca po tych studiach...
__________________
-20.10 kg

Wymiary na dziś (28.04.13)
Ręka: 45 cm - 43.0 cm
Talia: 104 cm - 95.5 cm
Pas: 122 cm - 105 cm
Biodra: 133 cm - 126 cm
Udo: 87 cm - 78 cm
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 18:26   #6
muszelkaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

na pewno bezpieczeństwo wewnętrzne jest na UW i w Szczytnie oczywiście ale tam jest dość trudno się dostać :/ tak było przynajmiej w roku 2009/2010 czyli teraz, ale teraz zmieniają maturę to i pewnie zmienią sie kryteria przyjęć a informator na 2010/2011 dopiero za jakieś 2 tyg będzie w ksiegarniach w Lublinie dlatego pytałam na forum. Kierunek również wydaje mi sie ciekawy, a co do przcy to nie wiem bo kierunek jest stosunkowo "nowy" ale jeśli planuję wstapić do policji to myślę, że to jest dobry pomysł. Najlepiej było by zapytać osobę, która studiuje bezp. wew. albo je ukończyła, ale takiej osoby znaleźć nie mogę :/Dziekuję za odpowiedzi i oczekuje nowych wskazówek w dalszym ciągu
muszelkaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 00:04   #7
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

wejdź na www.uczelnie.pl i tam wybierz jeden z tych kierunków, coraz więcej uczelni ma ten kierunek w swojej ofercie.
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 02:37   #8
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej! Kierunek jest rzeczywiscie nowy i od tego roku mozna go studiowac na Uniwersytecie Wrocławskim (wydział Nauk Społecznych) i nazywa sie to ''bezpieczenstwo narodowe". W tym roku ciezko bylo sie dostac, nawet bardzo, bo przy limicie 70 msc bylo az 13 osob na jedno msc!!!! To wszystko jednak wynikalo z faktu, ze dosyc pozno go utworzono i nie mozna bylo wprowadzic konkretnych kryteriow i brano pod uwage wszystkie przedmioty jakie zdawal kandydat na maturze (nawet ustne!!!). Sila rzeczy jesli ktos np nie dostal sie na medycyne a zdawal: polski, jezyk, biologie, fizyke i chemie plus ustne ( do tego rozszerzone) .. to mial tych punktow wiecej niz przecietny maturzysta nawet z dobrymi wynikami! Dziwny tez byl ten przelicznik gdzie, jesli dobrze pamietam, punkty z polskiego wazyly tyle samo w podstawie i rozszerzeniu co jest glupota - ale podkreslam, ze tylko na to zerkalam wiec moglam cos pomieszac (odsylam na strone uniwersytetu wroclawskiego w zakladce rekrutacja i tam trzeba poszukac kierunek).

W tym roku jednak na pewno zmienia zasady i beda potrzebne konkretne przedmioty - podejrzewam ze historia, geografia bo to raczej humanistyczny kierunek

Ogolnie patrzac na plan zajec to duzo prawa i tym podobnych przedmiotow (UWr!)! Mysle, ze moze to byc ciekawy kierunek, tylko nie wiem jak z mozliwosciami podjescia pracy bezposrednio po nim
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 07:43   #9
Estate
Raczkowanie
 
Avatar Estate
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 64
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

hej,

ja studiuje taki kierunek, tylko u mnie (UWM) to nazywa sie "systemy bezpieczenstwa publicznego" i jest to specjalizacja na administracji (wszelkie informacje na stronie wydzialu prawa i administracji).
kierunek jest ciekawy, bardzo trudny nie jest (z tym, ze ja jestem tez na prawie wiec mi w sumie moze byc latwiej).
przedmioty sa typowo prawnicze, albo quasi prawnicze. sa tez elementy psychologii, rozwiazywania sytuacji kryzysowych itp.
jest to kierunek przygotowujacy do pracy w sluzbach mundurowych (policja, straz graniczna, zandarmeria wojskowa, abw, cbs itp.)
no a poniewaz jest to specjalizacja na administracji to prace w jakims urzedzie tez sie po tym znajdzie.
ogolnie rzecz biorac kierunek godny uwagi
Estate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 11:09   #10
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

zobacz tutaj http://www.warszawa.swspiz.pl/index....nu=6&folder=45
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:57   #11
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja studiuje BN w Siedlcach na AP.

Jestem bardzo zadowolona, piszę w tym momencie mgr
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 20:00   #12
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Interesuje mnie coraz bardziej ten kierunek ale... nie wiem czy ma sie po tym szanse na dobra prace, a nie siedzenie w papierach.

Wacham sie miedzy jakas filologia... a bezpieczenstwem

Jest ktos kto skonczyl ten kierunek i pracuje w zawodzie?
__________________
-20.10 kg

Wymiary na dziś (28.04.13)
Ręka: 45 cm - 43.0 cm
Talia: 104 cm - 95.5 cm
Pas: 122 cm - 105 cm
Biodra: 133 cm - 126 cm
Udo: 87 cm - 78 cm
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:48   #13
Saya
Raczkowanie
 
Avatar Saya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

http://kierunkistudiow.pl/bezpieczenstwo_narodowe

http://kierunkistudiow.pl/bezpieczenstwo_wewnetrzne

Pod tymi linkami są spisy uczelni na których można studiować te kierunki, są też ogólne inf. oraz treści programowe.
U góry są też odnośniki do forum - nie czytałam zbyt wnikliwie, ale jakieś opinie tam widziałam
__________________
"Methinks, I see... Where??? In my mind`s eyes..."
Shakespeare

Saya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 13:35   #14
Dzieciol
Moderator
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: MOSG
Wiadomości: 386
GG do Dzieciol
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Na AONie są takowe studia
__________________
Ponad 20 miesięcy i 7000km przejechane, by dostać się do SG... To jeszcze nie koniec ...

Dzieciol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 15:40   #15
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

W Warszawie na Akademii Obrony Narodowej jest kierunek bezpieczeństwo narodowe... wpisz sobie w google aon i wszystko będzie
składałam dokumenty nawet na ten kierunek , ale koniec końców wybrałam inna uczelnie... planuje w lipcu złożyć papiery na zarządzanie lotnictwem na aon...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:01   #16
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Na Modrzejewskim w Krakowie też jest- ale z tego co ja szukałam i interesowałam sie tym to tylko Podyplomowe!

może i mają studia jednolite?
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 13:01   #17
kikona900
Raczkowanie
 
Avatar kikona900
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: daleeeeko... stąd
Wiadomości: 87
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej Mogę pomóc co do Waszych pytań bo studiuję bezpieczeństwo narodowe Także jesli macie jakieś konkretne pytania to piszcie
kikona900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 11:07   #18
bociekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 87
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Bezpieczeństwo narodowe można również studiować na AMW w Gdyni
bociekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 17:58   #19
chmielu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

a ja polecam bezpieczeństwo narodowe na akademii podlaskiej w siedlcach wiekszość wykładowców wojskowi lub byli miłą atmosfera lux wykłady
chmielu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 23:58   #20
cao
Zadomowienie
 
Avatar cao
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Piąta aleja :)
Wiadomości: 1 087
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

ponawiam wątek!
wybiera się ktoś w tym roku na bezpieczeńśtwo?
cao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:32   #21
xxxruntomexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej, ja złożyłam dokumenty na Bezpieczenstwo Narodowe na Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni
xxxruntomexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:46   #22
mrofff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez muszelkaa18 Pokaż wiadomość
Cześć!
W maju będę pisała maturę i do października mamy wybrać co i na jakim poziomie będziemy na niej zdawać. Chcę się wybrać na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne lub bezpieczeństwo narodowe i tutaj mam do Was pytanie, gdyż już głowa mnie boli od czytania mnóstwa informacji w internecie ;/ Na jakich uczelniach państwowych mogła bym realizować kierunek (studia pierwszego stopnia)?? Co w takim razie mam zdawać na maturze??? A może któraś z Was miała kontakt z tymi kierunkami, w takim razie opinie mile widziane jestem z Lublina ale studiować mogę w całej Polsce, choć preferuje okolice
Mam nadzieje, że ktoś mi doradzi
Z góry dzięki

ja jestem na bezpieczenstwie wenetrznym na wszechnicy polskiej Warszawa mam pytanie moze sie orientujecie czy jest mozliwosc skladania na magisterke na jakas uczelnie wojskowa do sluzb mundurowych ? np do wyzszej szkoly wojsk ladowych we Wrocławiu?
mrofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 10:00   #23
niunka045
Zadomowienie
 
Avatar niunka045
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 719
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam też chcę iść na bezpieczeństwo wewnętrzne i nie mogę się zdecydować między Wszechnicą a uczelnią Heleny Chodkowskiej. Studiuje może ktoś na jednej z tych uczelni i może się wypowiedzieć???
niunka045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 19:42   #24
Konrad Dew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja dostałem się na Bezpieczeństwo Wewnętrzne na UW i na Bezpieczeństwo Narodowe na WAT, co byście doradzili?
Konrad Dew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 15:26   #25
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Jeśli chodzi o post wyżej - ja wybrałabym WAT.

Jestem po licencjacie na AON na kierunku bezpieczeństwo narodowe i cóż... Też uważałam kierunek za bardzo ciekawy, fajny i oryginalny. Jest tak oryginalny, że większość ludzi robi wielkie oczy na moje CV. Gdybym miala znowu wybierać, na pewno nie poszłabym na BN, tylko na coś sensowniejszego. Jeśli ktoś chce pracować w urzędzie to tak, po bezpieczeństwie na AON ma szanse, spoko. Jeśli ktoś chce pracować w jakiejś firmie to zdecydowanie odradzam. Niestety wiem co mówię, szukam obecnie pracy dość długo i ten kierunek zdecydowanie mi nie pomaga, wręcz przeciwnie.
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 15:43   #26
Dzieciol
Moderator
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: MOSG
Wiadomości: 386
GG do Dzieciol
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Nic dziwnego, w końcu która z prywatnych firm odpowiada za bezpieczeństwo narodowe?
__________________
Ponad 20 miesięcy i 7000km przejechane, by dostać się do SG... To jeszcze nie koniec ...

Dzieciol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 09:24   #27
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Heh kierunek się tak nazywa, ale są różne przedmioty, często podobne jak na politologii, stosunkach międzynarodowych czy administracji. I wydaje mi się, że nadal niewiele osób pracuje zgodnie z kierunkiem studiów, i jest to jak najbardziej normalne i nikt nie ma z tym problemu że specjalista od marketingu jest po politologii czy psychologii. Chciałam tylko uprzedzić, że po tym kierunku nie wygląda to tak
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 23:03   #28
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Dzieciol Pokaż wiadomość
Nic dziwnego, w końcu która z prywatnych firm odpowiada za bezpieczeństwo narodowe?
Black Water Corp. - Amerykańska firma z branży security - zajmuje się zabezpieczeniem obiektów typu lotniska, ambasady, punkty strategiczne oraz konwojem oraz ochroną VIP - Do pracy w niej dostają się głównie byli komandosi, żołnierze, oraz osoby z udokumentowanym doświadczeniem w walce. "Opiekuje się" wieloma obiektami oraz terenami będącymi pod wpływem wojny oraz stanu zagrożenia. Co do samego bezpieczeństwa - zaraz będę bronił licencjat - po dwóch latach jestem zadowolony z wyboru, ciekawe zagadnienia - tak jak ktoś napisał wcześniej - politologia, admistracja, stosunki międzynarodowe, historia i zarządzanie w jednym. Co do pracy- mundurówka - wojsko, policja, Straż graniczna, celnicy, oraz instytucje związane z bezpieczeńśtwem - zarządzanie kryzysowe itd. Również możliwości podjęcia pracy jako doradcy ws. bezpieczeństwa w instytucjach państwowych, jak i jako samodzielni pracownicy tych instytucji. Jeśli chodzi o moje studia - AP w Siedlach /zaocznie/- głównie z powodu renomy szkoły. Co do kadry - Różnej maści osoby, aczkolwiek wiedzy praktycznej i teoretycznej im nie odmówie -prócz jednostek to wykłady są ciekawe i potrafią być wciągające. Jeśli ktoś/ coś do mnie to PW
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:07   #29
kris90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witajcie

Mam 21 lat od 14 roku zycia marzyłem o pracy w CBŚ a przynajmniej byciu tajniakiem w wydziale śledzczym . Czesem wydaje mi się ze nie moge bez tego żyć.
W tym roku zdawałem mature i chce pujść na studia . Zawsze mówiłem o bezpieczeństwie wewnętrznym , bo myslałem że po takich studiach bede mógł pracować w CBŚ LUB CBA .
Jednak jak poczytałem sobie te fora i info w necie zaczynam mieć wątpliwości.
I nie wiem juz sam co wybrac ogolnie jestem po ukończeniu technikum ekonomicznego .Zawsze ęciły mnie pieniądze.
Czy po takich studiach i tylko po licencjacie mogę zrobić karire w CBŚ czy CBA .
Jesli ukończyłbym bezpieczeństwo to nie chciałbym siedzieć za biurkiem , chciałbym byc oficerem CBA czy policjantem w CBŚ , w każdym razie nie chce siedzieć za biurkiem a przy okazji duzo zarobić.
Co byscie proponowali.
Rzeczy które powoduja ze się wacham to fakt iz jestem bardzo szupły , nigdy nie chodziłem na siłownie i nie uprawiałem sztuk walki.

Myślałem kiedyś o wstapieniu do policji i nie iśc a studia ale nie chce skończyć jako krawęznik czy Pan policjant w drogówce.

Chciałbym zajmować się naprawdę przestepcami a nie dzikami które handlują ziołe pod szkołą lub pala fajki.
Jednak nie wiem czy praca w takich słuzbach idzie w parze z kasą, duzymi zarobkami.

Z drugiej strony zaawsze chciałem posiadać duzo kasy i z tąd szkoła ekonomiczna , planowałem tez zostać księgowym , zarabia dużo kasy i wybrać się na finanse i rachunkowość.


krótko mówiąć , czy po takich studiach mógłbym wstapic to CBA i być agentem wiecie czarny gajerek czarne okulary fajny słuzbowy wózek.

Słyszałem tez ze takie słuzby zapeniaja mieszkanie .

Proszę o odpowiedż.
kris90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:42   #30
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Proponuje ograniczyć filmy bo od nich coś Ci sie pomieszało...
I po pierwsze, zarówno w CBŚ czy CBA jeśli chcesz pracować w terenie to zamiłowanie do sportów walki i siłowni to podstawa, po drugie studia też trzeba mieć skończone i niekoniecznie bezpieczeństwo, potrzebują różnych ludzi co jest na stronach www. Zatrudniają po magisterce, a jeśli masz podejście, że chcesz dużo kasy i czarny gajerek to cóż... Marzyć każdy może. Poza tym nie wiem czy wiesz, że CBŚ jest biurem Komendy Głównej Policji, więc ludzie pracujący w terenie o których myślisz, że zarabiają kupę kasy i jeżdżą czarnymi mercami są policjantami. I prawdopodobnie zarobki za niskie jak na Twoją potrzebę dużej kasy.
Sorry za złośliwość, ale rozwalają mnie takie posty. Widzę, że kolega ma problemy z ortografią, studia to nie bardzo, max licencjat ale wierzy, że może pracować w CBŚ czy CBA i wyobraża sobie to jak na filmach amerykańskich. W tym wieku przydałoby się trochę realizmu.
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.