Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 13:58   #211
ewela247
Przyczajenie
 
Avatar ewela247
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 27
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Studiował albo studiuje ktoś z Was kryminalistykę? zastanawiam się jakie są perspektywy po takim kierunku, myślałam nad wsb. pl xx w Bydgoszczy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-07-26 o 09:48 Powód: link
ewela247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 16:43   #212
adaada1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 61
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez ewela247 Pokaż wiadomość
Studiował albo studiuje ktoś z Was kryminalistykę? zastanawiam się jakie są perspektywy po takim kierunku, myślałam nad wsb. pl w Bydgoszczy.
Studiowanie kryminalistyki to strata czasu i ograniczanie się w przyszłości. Jeżeli planujesz pracować np. w policji to jest to ci do niczego nie potrzebne. Nawet jeżeli chcesz pracować w laboratorium kryminalistycznym to nie jest to żadna specjalność. lepiej skończyć chemię, biologię lub biotechnologię, jakiś kierunek mechaniczny itp. To są specjalności, które dają cię szanse a po za tym jeżeli nie uda cię się w policji masz konkretne wykształcenie i możesz znaleźć prace gdzie indziej. Po kryminalistyce ograniczasz swoje możliwości.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-07-26 o 09:49 Powód: link
adaada1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 00:45   #213
ewela247
Przyczajenie
 
Avatar ewela247
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 27
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Dziękuję za dobrą radę
ewela247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 15:21   #214
ewelka2014
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 98
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zdałam dość dobrze maturę. Chciałabym najpierw pójść na BW. Czy jeśli je ukończę to później mogę starać się o przyjęcie do szkoły policyjnej?
ewelka2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 15:20   #215
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zastanów się jeszcze nad tym, bo studia BW to w sumie kiepski pomysł. Nie lepiej pójść na coś związanego z prawem?
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 13:01   #216
miko16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 58
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez ewelka2014 Pokaż wiadomość
Zdałam dość dobrze maturę. Chciałabym najpierw pójść na BW. Czy jeśli je ukończę to później mogę starać się o przyjęcie do szkoły policyjnej?
Do szkoły policyjnej możesz iść już teraz, do Szczytna.
Na Twoim miejscu bym tak zrobił, ale osobiście nie jestem pewny czy chce iść do policji, więc wybrałem BN na UAM'ie w Poznaniu.
miko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 16:53   #217
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Sam kierunek BW czy BN nie gwarantuje pracy w policji. Za ten kierunek lub kilka innych np. Prawo dostaje sie kilka pkt, niewiele przy rekrutacji a do tego duzo wiecej pkt mozna zebrac za sprawnosciowke, testy psychologiczne, test wiedzy, takze na prawde nie liczcie ze po ukonczeniu bw czy bn bedzie łatwiej bo nie jest.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelka2014 Pokaż wiadomość
Zdałam dość dobrze maturę. Chciałabym najpierw pójść na BW. Czy jeśli je ukończę to później mogę starać się o przyjęcie do szkoły policyjnej?
Mozesz sie starac majac srednie wyksztalcenie. Przy rekrutacji az tak studia nie sa wazne lecz zdanie testow psych, sprawnosciowych i innych etapow rekrutacji... Jak zdalas dobrze mature to wybierz sie na jakis ambitniejszy kierunek np prawo.
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-14, 20:48   #218
adaada1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 61
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
Sam kierunek BW czy BN nie gwarantuje pracy w policji. Za ten kierunek lub kilka innych np. Prawo dostaje sie kilka pkt, niewiele przy rekrutacji a do tego duzo wiecej pkt mozna zebrac za sprawnosciowke, testy psychologiczne, test wiedzy, takze na prawde nie liczcie ze po ukonczeniu bw czy bn bedzie łatwiej bo nie jest.
Żadne studia nie gwarantują pracy w policji. Na stronie http://praca.policja.pl/pwp/informac...licjantem.html nie ma ani słowa o tym by cokolwiek pozwalało na przyznanie dodatkowych punktów. Nie wiem więc skąd informacja o tym że ukończenie prawa, BW czy też BN daje cokolwiek a tym bardziej jakieś punkty.

Jeżeli ktoś myśli o pracy w policji to niech sobie zrobi studia i to niekoniecznie takie, które można myśleć że coś mu dadzą przy przyjmowaniu lub w pracy w policji. Kiedy się ktoś nie dostanie nie ma bólu zawsze jest jakiś punkt zaczepienia a tak to co można robić po BW lub BN ? Co do prawa sprawa wygląda tak że mało kto po prawie będzie chciał iść do policji - po prostu się nie opłaca.

Edytowane przez adaada1234
Czas edycji: 2015-08-14 o 20:50
adaada1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 12:23   #219
gosc14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam


A co sądzicie o takim planie działania
Pójść do SG, dajmy na to, ze się dostane , załapie prace...
I wtedy zacząć niestacjonarne studia Bezp. Narodowe i przedmioty, specjalizacje związaną właśnie z bezp. granic, żeby właśnie to się jakoś pokrywało i miało sens z tą służbą mundurową a mianowicie SG.


A kto wie, może potem spróbować do Wojska jeżeli SG okaże się "niewystarczającym spełnieniem " - ale to już gdybanie.
Skupiam się na SG, więć byłbym wdzięczny za wasze opinie



Pozdrawiam
gość

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-09 o 09:10 Powód: link
gosc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 17:26   #220
suberett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam , ja również studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne na dużej państwowej uczelni zaocznie . Jestem już na III roku i aktualnie zaliczam sesję zimową .
Uważam ten kierunek za kiepski pomysł na studiowanie . Fakt faktem przedmioty są ciekawe i interesujące , ale jak człowiek nie ma pleców to się nie dostanie tak czy siak . Odradzam studiowanie tego kierunku zwłaszcza dziennie chyba że macie plecy , bo inaczej to strata czasu . Mieszkam na południowym wschodzie Polski ( Kresy wschodnie ) a tutaj jest baaaaardzo ciężko o pracę i wiele osób wyjechało za granicę albo pracuje w jakiś sklepach czy marketach za minimalną krajową , bo tutaj kwitnie tylko handel ze względu na bliskość naszych wschodnich sąsiadów , który robią zakupy na potęgę . Będąc na III roku wśród 80 studentów tylko dwoje z nich pracuje w tzw. mundurówce . Także jeżeli chodzi o pracę w policji czy straży granicznej to lepiej sobie wybrać już ekonomię , prawo , informatykę czy język będzie to dużo lepszy wybór niż bezpieczeństwo czy tym bardziej administracja , gdzie co roku są setki absolwentów tego kierunku a miejsc pracy ?? No właśnie ile Ja również miałem wizję studiowania bezpieczeństwa i pracy później w straży granicznej ale niestety już dawno tą nadzieję straciłem . Nie chce tu zarażać nikogo pesymizmem , ale taka jest prawda .
suberett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 10:09   #221
Nadi2580
Raczkowanie
 
Avatar Nadi2580
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 59
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez suberett Pokaż wiadomość
Witam , ja również studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne na dużej państwowej uczelni zaocznie . Jestem już na III roku i aktualnie zaliczam sesję zimową .
.. . Nie chce tu zarażać nikogo pesymizmem , ale taka jest prawda .
Święta prawda. podpisuje sie nogami i rękami pod tym co napisałeś. Też ukończyłam Bez Wew i brak pracy, zero perspektyw a teraz siedzę za granicą gdzie na nic mi te studia bo nawet dyplom nie będzie uznany i uwazam że zmarnowałam te lata a mogłam robić coś innego, coś co lubie. fakt studia ciekawe, ale w to miejsce można poczytać książki badz samemu zanteresować się prawem, kryminologią czy kryminalistyką. co kto lubi jednak jako studia- także nie polecam. Pozdrawiam!
Nadi2580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 18:51   #222
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ale informatyka też nie gwarantuje że się dostanie super pracę, trzeba mieć masę szczęścia, być mega zdolnym albo wszystko na raz, ale bardzo często dostanie fajnej pracy w zawodzie a na dodatek dobrze płatnej to kwestia szczęścia i znalezienia się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Z chęcią bym poszła na BW na studia albo coś pokrewnego z BW (ale raczej kurs/podyplomówka). No, chyba że jak się uda to co sobie założyłam, to uśmiechnę się do szefostwa i mi dofinansują naukę. Ale póki co to się na nic nie nastawiam.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 19:19   #223
suberett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Z pewnością informatyka jest lepszym wyborem niż bezpieczeństwo czy administracja
suberett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 11:56   #224
gontaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

żadne studia nie dają ani trochę gwarancji nawet na politechnice. de facto wszędzie trzeba miec plecy. Ja studiuję BN na wyższej szkole bezpieczeństwa i uważam, że to fajny kierunek a co potem, zobaczymy...
gontaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 20:44   #225
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

gontaro - to będę trzymać kciuki za Ciebie, a Ty potrzymaj proszę za mnie aby się mi udało to, o czym pisałam miesiąc temu.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 08:25   #226
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Również trzymam kciuki!

A właśnie, skoro to wątek to AON to jak oceniacie to całe zamieszanie wokół tej uczelni? Chodzi mi przede wszystkim o plany dotyczące zmiany nazwy, zmiany kadry dydaktycznej, zmiany władz. Teraz sama wybieram studia, dlatego jestem na bieżąco ze wszystkimi "nowinami" dotyczącymi warszawskich uczelni i przyznaję, że idę do UTH, jest to prywatna uczelnia, ale mam pewność, że jest stabilna, mają dobrych wykładowców i spore doświadczenie, dlatego taki wybór.

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2016-04-21 o 13:58
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 14:52   #227
Niszczyciel1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam serdecznie.

Chciałbym was zapytać czy jest sens studiować Bezpieczeństwo Narodowe jeśli z góry wie się, że nie będzie pracowało się w służbach mundurowych(policja,straż miejsca i pożarna) oraz wojsko.

Gdzie tak naprawdę oprócz w/w zawodów można REALNIE pracować po BN?

Czytałem z uwagą wszystkie wpisy i powiem wam, że mam coraz więcej wątpliwości. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Niszczyciel1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 17:25   #228
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Niszczyciel1992 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.

Chciałbym was zapytać czy jest sens studiować Bezpieczeństwo Narodowe jeśli z góry wie się, że nie będzie pracowało się w służbach mundurowych(policja,straż miejsca i pożarna) oraz wojsko.

Gdzie tak naprawdę oprócz w/w zawodów można REALNIE pracować po BN?

Czytałem z uwagą wszystkie wpisy i powiem wam, że mam coraz więcej wątpliwości. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Realnie? Nigdzie.
A tak poważnie BN/BW wcale nie pomagają w pracy w służbach mundurowych, tam przydają się raczej specjaliści z jakiś konkretnych dziedzin np. kryptolodzy, chemicy itp.
Jeśli masz wybór to ja bym poszła na Twoim miejscu na jakieś inne studia. Sama w tym roku kończę ten kierunek i raczej drugi raz bym go nie wybrała.
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 23:51   #229
xxGala
Przyczajenie
 
Avatar xxGala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Koncze teraz III rok bw i stanowczo odradzam. Stracone lata
xxGala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-14, 20:26   #230
kgkg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez dzasq Pokaż wiadomość
Również trzymam kciuki!

A właśnie, skoro to wątek to AON to jak oceniacie to całe zamieszanie wokół tej uczelni? Chodzi mi przede wszystkim o plany dotyczące zmiany nazwy, zmiany kadry dydaktycznej, zmiany władz. Teraz sama wybieram studia, dlatego jestem na bieżąco ze wszystkimi "nowinami" dotyczącymi warszawskich uczelni i przyznaję, że idę do UTH, jest to prywatna uczelnia, ale mam pewność, że jest stabilna, mają dobrych wykładowców i spore doświadczenie, dlatego taki wybór.
nie POLECAM SERDECZNIE UTH! jest to strata czasu kończę właśnie w tym roku studia, za chwilę mam obronę! szczerzę nic nie potrafię! zaliczenia na obecność nic po za tym... ludzi którzy na prawdę nie chodzili zaliczają bez problemu... niczego na tej uczelni nie wymagają czasami karzą napisać referat... i tyle... a co do obrony napiszę taką ciekawostkę że tutaj się za nią płaci całe 700 zł! tak 700 zł! i jest to bardzo sprytnie nazwane np: 300 zł za konsultacje z promotorem, który przygotowuję do obrony (tak mniej wiecej nie mam tego przed sobą zapisu) 400 zł za przygotowanie niezbędnych dokumentów, które pozwalają przystąpić do obrony (coś w tym stylu) ! i co wy na to w której uczelni jest takie zdzierstwo ?! także każdemu radzę się zastanowić nad tym czy chce kończyć taką szkołę
kgkg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:05   #231
busyniemcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Bezpieczeństwo przemyslowe, ochrona informacji niejawnych, ochrona danych osobowych;
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-09 o 09:10 Powód: link
busyniemcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:17   #232
Gangsterzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja studiowałem BW w Krakowie na Apeironie.
Apeiron dobrze podchodzi do nauczania – praktyka przede wszystkim. Pozytywnie wspominam zajęcia ze strzelectwa czy z karate, ale również wiele innych. Cieszę się że zmieniłem kierunek studiów po roku ( wcześniej studiowałem na innej uczelni -publicznej kierunek który raczej nie jest kierunkiem znyt przyszłosciowym). Może i rok stracony, ale przynajmniej teraz praca w zawodzie jest konkretna
Także ja uważam że warto studiować ten kierunek...:jupi :
Gangsterzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:25   #233
JoannaZwolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam Studiowałam pokrewny kierunek. O drazu zaznaczę, że z pracą po tym jest ciężko. Trzeba mieć znajomości lub na prawdę duże szczeście aby robić coś w tym kierunku. Na pewno dużym atutem będzie znajomość jakiegoś języka obcego.
_____
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-02 o 15:21 Powód: Link.
JoannaZwolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 12:34   #234
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hejka, a jest tutaj może ktoś z Bezpieczeństwa Międzynarodowego ?
Ja właśnie kończę (wcześniej studiowałam arabistykę) i mam jakieś tam plany zawodowe po studiach, ale widzę, że statystycznie ciężko znaleźć pracę w sekcjach bezpieczeństwa. Są tutaj ludzie z jakimś doświadczeniem ?
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 14:15   #235
damanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Jak dla mnie bezpieczeństwo narodowe to bardzo ciekawy kierunek. Studiowałam go jako studia podyplomowe w wyższej szkole kształcenia zawodowego i byłam zadowolona. Kierunek spełnił moje oczekiwania i dzięki tym studiom mam teraz fajną prace, z której jestem zadowolona.
damanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-15, 21:03   #236
Mikry_Mike
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 141
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Straciłem pięć lat na najlepsze w kraju uczelni kształcącej na tych bezużytecznych kierunkach. Skończyłem zarówno bezp. wewnętrzne i narodowe.
To strata czasu.
Jeśli myślicie o służbach, to robicie od tyłka strony.
Mikry_Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 00:29   #237
Anna1522
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 96
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

To prawda. To raczej hobbystyczne studia.
Anna1522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 12:53   #238
Leo320
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja miałam podobny problem, bo w mojej miejscowości na żadnej uczelni ten kierunek nie został otworzony, ale☠od października będę studiować na WSKZ. Wykłady tam są realizowane w formie online, więc to dla mnie super rozwiązanie, bo nie będę musiała się przeprowadzać, a materiały są udostępniane w formie nagrań i plików więc, na dodatek, będę mogła uczyć się wtedy kiedy będę miała czas .☠
Leo320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.