Ratownik medyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 09:21   #31
AneczkaRak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: Ratownik medyczny

To na pewno jest bardzo szlachetyny zawód. Super jeśli można komuś uratować życie. Taka praca to też duża odpowiedzialność i jakby nie patrzeć ogromny stres.
AneczkaRak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:30   #32
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: Ratownik medyczny

siemka ja w czerwcu kończę licencjat z rat medu, ale zdaję sobie sprawę że z pracą zwłaszcza dla kobiet ciężko, dlatego zastanawiam się nad drugim kieruniem albo podyplomówką. Pielęgniarstwo odpada, myślałam o podyplomowych z zarządzania kryzysowego. Ostatnio interesuje mnie postępowanie w wypadkach masowych itp., ale nie wiem jakie miałabym szanse na znalezienie pracy w centrum zarządzania kryzysowego po ratownictwie i podyplomówce z tego. Ratownictwo jest fajnie ale praca po nim już nie. Żałuję że nie poszłam na logistykę, ale nawet jakbym teraz chciała na nią iść to ma się nijak do ratownictwa i zmarnowałabym 3 lata nauki. Czy ktoś mi może doradzić gdzie jeszcze oprócz szpitali czy karetek może się ubiegać absolwent ratownictwa, zwłaszcza kobieta, o pracę? Może coś dorobić jakieś kursy? Chcę znaleźć pracę jednocześnie nie przekreślając tych lat na ratownictwie... Może jest tu ktoś kto skończył ten kierunek ale pracuje gdzie indziej niż SOR IP czy PR??
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 19:30   #33
cichutka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Ratownik medyczny

Mam na imię Weronika.
Jestem studentką kierunku Ratownik Medyczny,
Interesuje mnie Twoje zdanie na temat wypalenia zawodowego ratowników medycznych.
Poświeć kilka minut i wypełnij proszę ankietę, która ukaże się po kliknięciu na poniższy link.
Dziękuję!!!
http://www.survio.com/survey/d/Q3A8I7X7I4O2H6T3T
cichutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 00:22   #34
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Ratownik medyczny

Strasznie narzekacie na ten zawód, a ja od swoich znajomych, którzy skończyli ten kierunek i pracują w zawodzie nie słyszę tak negatywnych opinii. Każdy zawód ma dobre i złe strony. Ratownik medyczny z tego co się orientuje zarabia ok 4-5 tysięcy złotych a większość pielęgniarek może pomażyć o takich zarobkach, a w przypadku pielęgniarek wymagane jest wyższe wykształcenie. Niektórzy narzekają na ratownictwo ze względu na koszty corocznych kursów. Może nie każdy z Was wie, że ratownicy medyczni każdego roku muszą zdobyć określoną liczbę pkt. Na szczęście są też kursy internetowe, które nie są bardzo drogie, bo kosztują ok 300zł. Dla zainteresowanych podsyłam link xxx . A co do ankiety to czy nadal aktualna? Jeśli tak to mogę poprosić znajomych o wypełnienie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-23 o 22:33 Powód: Link.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 17:22   #35
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez braaap Pokaż wiadomość
Strasznie narzekacie na ten zawód, a ja od swoich znajomych, którzy skończyli ten kierunek i pracują w zawodzie nie słyszę tak negatywnych opinii. Każdy zawód ma dobre i złe strony. Ratownik medyczny z tego co się orientuje zarabia ok 4-5 tysięcy złotych a większość pielęgniarek może pomażyć o takich zarobkach, a w przypadku pielęgniarek wymagane jest wyższe wykształcenie. Niektórzy narzekają na ratownictwo ze względu na koszty corocznych kursów. Może nie każdy z Was wie, że ratownicy medyczni każdego roku muszą zdobyć określoną liczbę pkt. Na szczęście są też kursy internetowe, które nie są bardzo drogie, bo kosztują ok 300zł. Dla zainteresowanych podsyłam link xxx . A co do ankiety to czy nadal aktualna? Jeśli tak to mogę poprosić znajomych o wypełnienie.
4-5 tysięcy? Chyba brutto i w sektorze prywatnym albo na kontrakcie, tylko że na kontrakcie zeby tyle zarobić trzeba pracować po 300 h miesięcznie. Na etacie ratownik zarabia mniej od piel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 10:11   #36
Gosia_Nowala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ratownik medyczny

Ja również polecam e-ratownika. Nie raz korzystałam i będę korzystać Ciekawe kursy i wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jak najbardziej polecam
Gosia_Nowala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 13:31   #37
Madzia_Zawisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ratownik medyczny

Cześć dziewczyny!
Możecie powiedzieć coś więcej na temat tego e-ratownika? Jak wygląda wpis do książeczki, czy jest jakiś test sprawdzający i ogólnie jak wygląda ten kurs. Proszę o więcej informacji
Madzia_Zawisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 14:42   #38
Adamotek
Przyczajenie
 
Avatar Adamotek
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Ratownik medyczny

ja bym chciał przejść kurs ratownika medycznego żeby umieć zachować się odpowiednio w ekstremalnych sytuacjach. Ale nie chciał bym pracować w jako ratownik bo to straszna praca.
Adamotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 13:45   #39
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez Adamotek Pokaż wiadomość
ja bym chciał przejść kurs ratownika medycznego żeby umieć zachować się odpowiednio w ekstremalnych sytuacjach. Ale nie chciał bym pracować w jako ratownik bo to straszna praca.
Nie ma czegoś takiego jak kurs ratownik meducznego. Są studia, do niedawna była szkoła policealna 2 letnia. Kurs możesz sobie zrobić pierwszej pomocy, albo KKP.

4-5 tys miesięcznie zarabia ratownik? Pffffff.... Może na kontrakcie wyrabiając 2 etaty godzinowo - ale odlicz ZUS i wszystkie składki, koszty utrzymania dg, zostanie niewiele
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 16:46   #40
agnieszka_321
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka_321
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 57
Dot.: Ratownik medyczny

W mojej okolicy jest szkoła ultrasonografii GSUSG i mają kurs "Ultrasonografia Point-of-Care dla ratowników medycznych", tylko nie wiem ile za to jest punktów edukacyjnych. Przy cenach kursów jakie widzę to cena tego nie wydaje mi się być zbyt wygórowana.
Moja mama pracowała w szpitalu jako pielęgniarka, potem jeździła karetką, ze względów zdrowotnych musiała zrezygnować i przeszła na dyspozytornię. Obecnie pracuje we Włoszech i tam też musi brać udział w różnych kurach, za które dostaje punkty, tylko te progi są niższe niż w przypadku lekarzy i ratowników medycznych. No i też z własnej kieszeni musi płacić za te kursy.
Więc podobnie to wszystko działa..
agnieszka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-15 16:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.