praca we wojsku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-26, 12:46   #1
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448

praca we wojsku


Witam, wiem, że jest milion podobnych wątków, ale nie mogę z nim wywnioskować sensownej informacji.
Jestem po bezp. narodowym i zarządzaniu kryzysowym. Chciała bym pracować we wojsku i z tąd moje pytanie , wybieram się do WKU z kim mam tam rozmawiać i co w ogole mam im mowic? Ze chce pracować we wojsku czy jak?
Pomóżcie.
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.

Edytowane przez kashia001
Czas edycji: 2014-09-26 o 13:40
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 14:02   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: praca we wojsku

Byłabyś pracownikiem cywilnym - zaglądaj tutaj:
http://dsc.kprm.gov.pl/ogloszenia-o-naborze
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 11:04   #3
lwuska55592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 52
Dot.: praca we wojsku

Jeżeli chcesz zostać żołnierzem zawodowym: Idziesz do WKU szukasz gościa odpowiedzialnego za NSR składasz papiery, do odpowiedniego korpusu min. życiorys, cv, dokument o nie karalności i inne ale to już powiedzą Ci na miejscu. Przechodzisz komisje lekarska testy sprawnościowe i czekasz na ćwiczenia. Później szukasz etatu i to chyba tyle.
lwuska55592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:25   #4
AneczkaRak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: praca we wojsku

Wydaje się być proste i szybkie a jak jest w rzyczywistości, to pewni różnie bywa.
AneczkaRak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:33   #5
karcia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: praca we wojsku

W rzeczywistości bywa tak, że po 15 latach, teoretycznie masz emeryturę. Jednak nie dostaniesz jej, ponieważ polityka w naszym "wojsku" wygląda tak, że po 12 latach nikt z człowiekiem nie podpisuje już kontraktu, ponieważ musieliby Ci po 15 latach płacić emeryturę. A tego nikt z nich nie chce.

Więc dobrze to przemyśl. Na YT albo na FB znajdziesz kanał gościa "gdzie zaczyna się wojsko". Ciekawie na ten temat mówi ;]
karcia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:37   #6
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: praca we wojsku

Cytat:
Napisane przez karcia84 Pokaż wiadomość
W rzeczywistości bywa tak, że po 15 latach, teoretycznie masz emeryturę. Jednak nie dostaniesz jej, ponieważ polityka w naszym "wojsku" wygląda tak, że po 12 latach nikt z człowiekiem nie podpisuje już kontraktu, ponieważ musieliby Ci po 15 latach płacić emeryturę. A tego nikt z nich nie chce.

Więc dobrze to przemyśl. Na YT albo na FB znajdziesz kanał gościa "gdzie zaczyna się wojsko". Ciekawie na ten temat mówi ;]
Bzdura. Teoretycznie to ją masz, jeśli jesteś w korpusie podoficerskim lub oficerskim. Jeśli jesteś starszym szeregowym - po 12 latach zwalniają cię do cywila. Owszem, jest to bardzo krzywdzące dla tych ludzi, którzy poświęcili swoje 12 lat dla tej pracy, tym bardziej, że mają już doświadczenie, są po wielu szkoleniach, misjach i poligonach, a na ich miejsce przyjmuje się ludzi, którzy o tej pracy mają marne pojęcie i uczy się ich od poczatku.
Wiadomo, że nie każdy starszy szeregowy trafi na etat podoficerski - dzieje się tak średnio z 3 na 10 żołnierzy, ALE - przez te 12 lat masz możliwość się wykazać - zdajesz wf na piątki, uczysz się języków, doszkalasz się, masz dobrą opinię - to droga do dostania się do szkoły podoficerskiej, niestety wielu żołnierzy nie wykazuje większej chęci do osiągania jak najlepszych kwalifikacji, nie starają się, a jak się zaczyna im palić grunt pod nogami - czytaj: zbliża się magiczna granica, to wtedy jest panika i pretensje, że kolejny kontrakt nie podpisany. Ale przecież wstępując do wojska na takie warunki się godzili, więc to tak jakby podpisać umowę na 12 lat a potem mieć pretensje, że tylko 12.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 14:51   #7
lesiok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: praca we wojsku

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Bzdura. Teoretycznie to ją masz, jeśli jesteś w korpusie podoficerskim lub oficerskim. Jeśli jesteś starszym szeregowym - po 12 latach zwalniają cię do cywila. Owszem, jest to bardzo krzywdzące dla tych ludzi, którzy poświęcili swoje 12 lat dla tej pracy, tym bardziej, że mają już doświadczenie, są po wielu szkoleniach, misjach i poligonach, a na ich miejsce przyjmuje się ludzi, którzy o tej pracy mają marne pojęcie i uczy się ich od poczatku.
Wiadomo, że nie każdy starszy szeregowy trafi na etat podoficerski - dzieje się tak średnio z 3 na 10 żołnierzy, ALE - przez te 12 lat masz możliwość się wykazać - zdajesz wf na piątki, uczysz się języków, doszkalasz się, masz dobrą opinię - to droga do dostania się do szkoły podoficerskiej, niestety wielu żołnierzy nie wykazuje większej chęci do osiągania jak najlepszych kwalifikacji, nie starają się, a jak się zaczyna im palić grunt pod nogami - czytaj: zbliża się magiczna granica, to wtedy jest panika i pretensje, że kolejny kontrakt nie podpisany. Ale przecież wstępując do wojska na takie warunki się godzili, więc to tak jakby podpisać umowę na 12 lat a potem mieć pretensje, że tylko 12.
Bez przesady nie ma takiego czegoś , że ludzi tam olewają. To nie tak. to tylko jakieś kolejne brednie.
lesiok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 20:47   #8
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: praca we wojsku

Cytat:
Napisane przez lesiok Pokaż wiadomość
Bez przesady nie ma takiego czegoś , że ludzi tam olewają. To nie tak. to tylko jakieś kolejne brednie.
A gdzie ja napisałam, że olewają?
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 21:00   #9
konrad88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
GG do konrad88
Dot.: praca we wojsku

MistrzyniSprzeczności ma rację. Jesli dostaniesz sie na SP i uda Ci sie znaleźć etat zaczynasz od szer ewentualnie st. szer. Szanse na awans na kaprala masz jakieś 10 - 15 %. Jeśli Ci się nie uda po 12 latach lądujesz w cywilu. Wiele czynników spływa na to czy Ci sie uda czy nie. Przede wszystkim plecy. Taka smutna prawda. Nie słuchaj tych bajek, które opowiadają w WKU bo ci ludzie są oderwani od rzeczywistości.
konrad88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 08:06   #10
pedziwiatrka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: praca we wojsku

Cześć Dziewczyny! Też jestem Żoną Żołnierza zawodowego. Postanowiłam stworzyć dla nas miejsce w sieci i założyłam stronę www.zonazolnierza.pl . Tam zdradzam tajniki naszego życia, ale też dzielę się tego, czego musiałam nauczyć się sama. Będzie o finansach w wojsku, praktyczne porady mieszkaniowe, dotyczące pracy. Śleździe, aby być na bieżąco również facebook www.facebook.pl/zonazolnierza .
pedziwiatrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-08 08:06:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.