Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-13, 23:42   #1
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37

Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?


Witajcie, dziewczyny, zwracam się z prośbą o pomoc do obytych, oczytanych wizażanek, które być może zetknęły się z podobnym przypadkiem. Na początek zasadnicze pytanie: czy trądzik różowaty może się zrobić w jeden dzień?
Poniżej moje zdjęcia. Niestety nie oddają stanu rzeczywistego, aparat kiepski, no i światło było mi ciężko dobrać. Rumień jest znacznie bardziej wyraźny, czasami tak czerwony, jakby mi ktoś przyłożył. Jeden policzek piecze na szczycie kości policzkowej, ale nie cały czas. Przy czym nie zależy to od temperatury, gorących potraw, nerwów lub alkoholu. Mogę spokojnie sobie siedzieć i nagle odczuć żar na policzkach. Pod światło widać, że powierzchnia nie jest gładka, ale nie ma grudek ani krostek.
Tak mam już od miesiąca. Cały czas tak samo. A zaczęło się jednego dnia. Wyszłam z domu (byłam na spirometrii, poszło gładko, bez nadymania), wróciłam, zmyłam makijaż, i ujrzałam to. Nie zmieniałam nic w pielęgnacji ani kosmetykach. Jedyne co pamiętam, to dzień wcześniej wieczorem na krem Sanoflore lekko doklepałam kojący Avene na policzkach, bo czułam ściąganie. Rano było ok, dopiero potem się zrobiło.
Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z policzkami, były jasne, gładkie, żadnego pękania naczynek, żadnego syfka, rozszerzonych porów. Nic.
Jedynie na brodzie od 2 lat wyskakują mi różne paskudy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image1.jpg (50,3 KB, 295 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image2.jpg (53,5 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image4.jpg (56,2 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image6.jpg (76,0 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image7.jpg (78,0 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image8.jpg (68,3 KB, 145 załadowań)
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 23:46   #2
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

CD...
Byłam oczywiście u dermatologa, ba, u 5 dermatologów. Prywatnie. Ich opinie i zalecane leki nie są jednoznaczne:
1. Pierwsza nie potrafiła mi powiedzieć, czy tr. różowaty może się pojawić tak nagle. Zapisała Nobaxin i Aknemycin. Nie wykupiłam. Już dobrze wiem, jak się kończy przygoda z takim antybiotykiem. Tetralysal przerabiałam.
2. Druga dermatolog-alergolog nie dopatrzyła się raczej różowatego, bo dała mi lek antyhistaminowy i hydrokortyzon. Nie wykupiłam, wiem, że nie wolno sterydu używać.
3. Trzeci dermatolog stwierdził, że nie jest to tr. różowaty, tylko stan zapalny niewiadomego pochodzenia. Zalecił Protopic.
4. Czwarta pani, która wszystkim z marszu przepisuje tetracykliny i Izotek, stwierdziła trądzik różowaty. Zaproponowała wspomniane leki. Na policzki poleciła Finaceę. Nie zgodziłam się na tak agresywne leczenie. Wypisała Protopic.
5. Ostatnia dermatolog-alergolog jako jedyna obejrzała mnie przy lampie przez lupę. Sądzi, że to reakcja alergiczna, ale wygląda na rosacea, więc dla bezpieczeństwa zaleciła też Protopic.
Mam jednak co do Protopicu wątpliwości. Analizując wszystko, co robiłam zanim to się zrobiło, podejrzewałam właśnie Protopic, gdzieś wyczytałam, że skutkiem ubocznym może być różowaty. A ja miesiąc przed smarowałam sobie czasami nim grudki na brodzie, uniknęłam w ten sposób kilku syfków. Poza tym to silny lek. Może mi zejdzie ten rumień, ale przy okazji osłabi skórę, a stąd prosta droga do trądziku. Boję się, że zrobię sobie krzywdę.

Co o tym myślicie, czy w jeden dzień może się zrobić rosacea, taki rumień na bladych dotąd policzkach? A jeżeli to stan zapalny w odpowiedzi na reakcję alergiczną, to co delikatnego mogłabym zastosować?
Proszę o wszelki rady i sugestie.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 18:08   #3
niunka881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

hej

patrzyłam twoje zdjecia czy w tych miejscach gdzie masz czerwone nie luszczy ci sie skora i nie swedzi?? bo mam cos podobnego i stwierdzono u mnie tzw łupież biały mam już to dziadostwo hmm z 4mc
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=585723
tu sa moje zdj porownaj sobie
pozdrawiam
niunka881
niunka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:34   #4
ichaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 40
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Podpisuje sie pod tematem,chociaż ja mam rumience na policzkach od kąd pamiętam jednak wystarczy kropla alkocholu bądź wysilek i robie się różana cała.
ichaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 12:02   #5
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez niunka881 Pokaż wiadomość
hej

patrzyłam twoje zdjecia czy w tych miejscach gdzie masz czerwone nie luszczy ci sie skora i nie swedzi?? bo mam cos podobnego i stwierdzono u mnie tzw łupież biały mam już to dziadostwo hmm z 4mc
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=585723
tu sa moje zdj porownaj sobie
pozdrawiam
niunka881
Niunka, dziękuję za odzew. Oglądałam Twoje zdjęcia, jeszcze wczoraj mogłabym powiedzieć, że jest między naszymi zmianami pewne podobieństwo, tyle, że u mnie większy rumień. Dziś rano jednak wszystko się zmieniło. Dopiero teraz jestem załamana.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Proszę o pomoc. Dziś rano wstałam i sytuacja jest już tragiczna. Dotąd był zwykły rumień. Wczoraj, jak się położyłam spać, policzki były bardzo czerwone i piekły, ale miałam tak nie raz właśnie jak się kładłam. Dziś na całym rumieniu mam bolące, piekące grudki i krostki, cała ta powierzchnia zrobiła się jakby skorupą, odstaje od reszty policzków. Jakby pokrzywka, nie wiem. Na noc jak zwykle posmarowałam Avene Cicalfate, nic nie kombinowałam. Piję wapno. Dziś niedziela, więc o żaden lekarz mi nie pomoże.
Czy w trądziku różowatym można się zrobić w jednej chwili coś takiego? Porobię zaraz zdjęcia i załączę.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 12:31   #6
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Pokaż fotki z dziś, będzie najlepiej. To może być Rosacea, ale też może zaatakował Cię demodex, może to też być uczulenie, albo podrażnienie, Avene Cicalfate ma w składzie parafine, ale też cynk, który po dłuższym czasie może podrażniać i wysuszać i/lub uczulać.

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-15 o 12:38
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 15:13   #7
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez pandrov Pokaż wiadomość
Pokaż fotki z dziś, będzie najlepiej. To może być Rosacea, ale też może zaatakował Cię demodex, może to też być uczulenie, albo podrażnienie, Avene Cicalfate ma w składzie parafine, ale też cynk, który po dłuższym czasie może podrażniać i wysuszać i/lub uczulać.
Jestem uczulona na roztocza, więc jeżeli nużeniec atakowałby tak gwałtownie, to mogłoby się zgadzać. Już podejrzewałam właśnie demodex.
Cicalfate używam od dłuższego czasu, jeszcze zanim pojawiły się te zmiany na policzkach, nigdy nie zrobił mi krzywdy, czy mógłby tak nagle mnie uczulić? Podobnie parafina, całe życie smarowałam się kremami, w których składzie była parafina w mniejszym lub większym stopniu. Dziś nie wiem, czym mogłabym to posmarować. Kupiłam LRP Toleriane Ultra, ponoć bardzo delikatny dla alergików.
Moje fotki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (58,6 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (149,4 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image1.jpg (74,9 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image2.jpg (54,9 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image3.jpg (44,3 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image4.jpg (41,8 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image5.jpg (74,4 KB, 60 załadowań)
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 11:08   #8
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Tak jak wyżej pisałem, a najlepiej idź do dermatologa, czy byłaś już i co mówił?
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 14:50   #9
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Byłam dziś w laboratorium, zebrali mi materiał z policzków. Jutro będę wiedziała, co z nużeńcem. Odebrałam też wyniki krwi, okazało się, że białe krwinki wzrosły mi dwukrotnie w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wynoszą 9,9 norma jest do 10. Pójdę z tym oczywiście do lekarza, ale na moje to świadczy o stanie zapalnym, może odpowiedzi alergicznej.
O dziwo, dziś rano moje policzki wyglądały znacznie lepiej, grudki, krostki zniknęły, jakby się sprasowały, skóra była gładka. Niestety po paru godzinach znowu znacznie się zaczerwieniła i pod palcami wyczuwam zgrubienia. Czy przy trądziku rożowatym takie zmiany pojawiają się i znikają ot tak?
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:35   #10
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Badanie nie wykazało nużeńca. Nadal nie wiem, co mi jest.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 14:53   #11
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Czy jesteś na diecie? Na jakiejkolwiek? Np. na białkowej?
A może ostatnio zjadłaś coś "nowego", może to skórna reakcja alergiczna?
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 16:04   #12
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Nie jestem na żadnej diecie. Analizowałam wszystko, co zjadłam wtedy, gdy mi się to zaczęło i teraz, jak w niedziele nastąpiło znaczne pogorszenie. Nie zjadłam nic nowego, co wcześniej bym nie jadała. Ale coś musiało mi ewidentnie teraz zaszkodzić. Dzień wcześniej jadłam tuńczyka z puszki, jestem uczulona na chrom, może to ma z tym związek, ale odkąd pamiętam jadam tuńczyka z puszki i nic mi nigdy nie było. Piłam sok z pomarańczy, też inne owoce i warzywa, może były czymś spryskane. Sprzątałam też łazienkę, może cif, domestos? Wszystko biorę pod uwagę, ale to jest już paranoja, możliwości jest wiele, ale jak dojść do źródła? łeb mi już pęka.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:03   #13
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

wyeliminuj ostre, slodkie, no i moze nie jedz tego tunczyka poki co.
Nie razaj tez twarzy na kontach z chemia bo moze aktycznie po tym sprzatniu ale watpie.

Jesli bylaby to jaaks alergia wapno powinno zaradzic no chyba ,ze to grubsza sprawa.

Na twarz nie uzywaj nic poza kremu najlepiej nawilzajacego (w domu) wiadomo kres zimowy wiec poltlusty.

Od dawno uzywasz tego Avene Cicalfate?

mozesz miec poprostu stan zaplany, jak tez tak mialam przed rozowatym ale u mnie wlasnie madra pani dermetolog nie poznala sie od razu i dala mi cos robionego na tradzik!!! i od tego mi sie zaczelo! Pozniej od innej dostalam> Tormentiol, brazowa-bezowa >pomoglo ale pozniej stosowalam Rozex
No i zero stres bo im bardziej bedzie patrzec na to i ogladac to bardziej bedziesz miala na to wplyw.
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:25   #14
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez alex2903 Pokaż wiadomość
wyeliminuj ostre, slodkie, no i moze nie jedz tego tunczyka poki co.
Nie razaj tez twarzy na kontach z chemia bo moze aktycznie po tym sprzatniu ale watpie.

Jesli bylaby to jaaks alergia wapno powinno zaradzic no chyba ,ze to grubsza sprawa.

Na twarz nie uzywaj nic poza kremu najlepiej nawilzajacego (w domu) wiadomo kres zimowy wiec poltlusty.

Od dawno uzywasz tego Avene Cicalfate?

mozesz miec poprostu stan zaplany, jak tez tak mialam przed rozowatym ale u mnie wlasnie madra pani dermetolog nie poznala sie od razu i dala mi cos robionego na tradzik!!! i od tego mi sie zaczelo! Pozniej od innej dostalam> Tormentiol, brazowa-bezowa >pomoglo ale pozniej stosowalam Rozex
No i zero stres bo im bardziej bedzie patrzec na to i ogladac to bardziej bedziesz miala na to wplyw.
Teraz bardzo uważam na to, co jem. Nie tykam tego, co jadłam, kiedy nastąpiło zaostrzenie. Piję wapno od niedzieli i od tego czasu jest lepiej. Wydaje mi się, że pomaga. Skóra piecze mnie teraz tylko w jednym miejscu na jednym policzku. Wyczuwam tam zgrubienia, ale nie są to pryszcze, krostki itp. Dodatkowo pod linią żuchwy w stronę szyi z tej samej strony wyszła mi jakaś wysypka, też piecze.
Cicalfate zaczęłam używać na początku zeszłego roku, ale nie cały czas. Zużyłam od tego czasu 2 tubki. Jak mi się zrobiły te policzki, to czasami sobie smarowałam, bo łagodziło pieczenie. Nie sądzę jednak, by to cicalfate mi zrobiło krzywdę.
Jestem pewna, że to jest stan zapalny, ale nie mogę dojść do źródła.
Jak to było z Twoim stanem zapalnym? Wiesz, skąd się wziął?
Właśnie dlatego boję się posmarować czymkolwiek, bo boję się, że w końcu doprowadzi to do różowatego.
Póki co tylko nawilżam. Odważę się dziś posmarować maścią Alantan.
Zaraz idę do lekarza z wynikami krwi.
Dziękuję Ci Alex za zainteresowanie.

Edytowane przez Emelina
Czas edycji: 2012-01-18 o 15:28 Powód: brak słowa
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:40   #15
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

nie wiem dokaldnie z czego powstal u mnie stan zapalny, nie jadlam ni8c ostrego, nie pale,pije jak syt. wymaga ;p wiec tym bardziej bylam zszkowana z czego to jest. Mi sie wydaje,ze u mnie byl stres, zliczenia, pisanie prac itp. ciagla gonitwa za czasem.
Niestety tez pojawily mi sie jakis podskurne krostki, grudki czy jak to nazwac (nie ropne) ale pani derm. stwierdzila,ze to bedzie tradzik!
wczesniej mialam sliczna buzke a ze tu nagle tradzik i to w takim wydaniu, bylam zdziwiona no ale w koncu lekarz to mowi... no a jadnak chyba weterynarz bo mi zrobila jeszcze gorzej i od razu zmienilam lekarza.
no a jak z twoja buzia? cos lepiej?
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:54   #16
fontanero
Przyczajenie
 
Avatar fontanero
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 24
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

No wlasnie, koniecznie napisz jak postepy. Ostatnio zaczely pojawiac sie u mnie na twarzy jakies dziwne male krosteczki, ktore chyba zawieraja rope. Jeden kolo ust i jeden na nosie. Nie dosc, ze paskudnie wygladaja to na dodatek piekielnie mnie bola. Zastanawiam sie czy moj problem jest taki sam jak twoj, dlatego chce wiedziec czy sobie z tym poradzilas.
fontanero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:29   #17
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Alex, a czy u Ciebie były tylko te podskórne grudki, krostki na jasnych policzkach czy też rumień, jak u mnie widać na zdjęciach?

Moje policzki nie wyglądają już tak, jak na zdjęciach z niedzieli, kiedy obudziłam się z tymi wszystkimi zmianami na rumieniu. Jest rumień, jak na zdjęciach z pierwszej wiadomości. Nie ma żadnych grudek, znikły w poniedziałek. Skóra jest gładka. Piecze czasami, ale tylko jeden policzek. Jestem przekonana, że pomaga mi wapno. Piję w dużych ilościach. Dlatego cały czas się zastanawiam, czy w trądziku różowatym może nastąpić tak ostry wysyp na rumieniu, który znika na następny dzień?

Internista, u którego byłam, wykazał się większym zainteresowaniem, niż wszyscy dermatolodzy, u których zostawiłam kupę kasy. Zadał mi mnóstwo pytań, co jadłam, co robiłam, gdzie byłam, czy boli mnie to, czy tamto. Myślał tak intensywnie, że szok. Dał mi skierowanie na szczegółowe badanie krwi, moczu i USG brzucha, z naciskiem na śledzionę. Przejął się wysokim poziomem białych krwinek. W poniedziałek idę na badania.
Aha, podejrzenia padły na spirometrię, tak jak pisałam wyżej, ja byłam na spirometrii, wróciłam do domu i już to miałam. Spirometria mogła być z próbą histaminową, po której mogłaby nastąpić ostra reakcja alergiczna. Tyle, że ja takiej próby nie miałam. Byli przede mną jednak inni ludzie. Może oni mieli coś zapodane i ja to wciągnęłam z tej rury. Im więcej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że z tą spirometrią było coś nie tak.
Moje zdjęcia widziała też alergolog, do której chodzę z astmą. Jest też dermatologiem i stwierdziła, że to nie jest trądzik różowaty, że muszę być na coś uczulona. Dostałam lek antyhistaminowy. W połowie lutego dopiero pierwsze testy alergiczne, do tego czasu będę cała w strachu.
Co ciekawe, najlepiej się czuję, gdy wyjdę z domu. Wczoraj np. pomalowałam się LRP Toleriane. Siedziałam kilka godzin w gościach, w mocno nagrzanym pomieszczeniu, dla testu wypiłam czerwone wino. I nic mi nie było, rumień taki sam, zero pieczenia. Nic. Jak zmyłam makijaż, to samo, buzia spokojna. Po kawie też nic się nie dzieje. Chyba przy różowatym powinno być inaczej?
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 17:26   #18
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

hej Emelina, ja mam tradzik rozowaty i u mnie tez pojawil sie z nia na dzien, mialam wtedy 20 lat. Pewnego dnia wrocilam z pracy a moje policzki byly czerwona z niewiadomo jakiego powodu, az tak po dzien dzisiejszy tylko, ze teraz czerowny jest nos policzki czolo i broda i nie znalazlam jak dotad sposobu na to.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

rozowaty tradzik duzo o nim opowiadac naprawde, moja twarz zachowuje sie dziwnie, raz wypije duzo alkoholi nic mi nie jest nast razem wypije a twarz pali sie jak pochodnia. Ja mam tak, ze chodze po dworze zimno wchodze do cieplego pomieszczenia nic mi nie jest, czasem siedze w domu i nagle z niczego twarz wybucha.
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 21:23   #19
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Dziękuję za informacje, zmartwiłaś mnie tym bardzo, ale już powili przyzwyczajam się do myśli, że od teraz będę wyglądać coraz gorzej i już nigdy nie pomyślę o sobie, że ładna ze mnie dziewczyna.
A czy u Ciebie też pojawiają się takie nagłe zaostrzenia, jak widać u mnie na zdjęciach?

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Aha, a czy chorujesz jeszcze dodatkowo na coś?
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 11:58   #20
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

hej nawet tak nie mysl, zachorowalysmy, ale trzeba dac rade... tak u mnie wystepuja zaostrzenia niestety, ale robie wszytsko co niby zabronione bo przeciez jestem mloda mialam wysoki poziom prolaktyny i mam helicobater pyroli, prolaktyne wyleczylam na hp jadlam miod manuka i nic nie pomoglo niestety:-(
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 15:05   #21
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez czarnussssssss Pokaż wiadomość
hej nawet tak nie mysl, zachorowalysmy, ale trzeba dac rade... tak u mnie wystepuja zaostrzenia niestety, ale robie wszytsko co niby zabronione bo przeciez jestem mloda mialam wysoki poziom prolaktyny i mam helicobater pyroli, prolaktyne wyleczylam na hp jadlam miod manuka i nic nie pomoglo niestety:-(
A czy helicobacter pylori daje u Ciebie jakieś objawy? Bo ja np. nie mam z żołądkiem żadnych problemów.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 10:08   #22
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

tak daje, czesto boli mnie zoladek i mam zgage. U niektorych ludzi wystepuje bez objawowo wiec warto jest sobie zrobic badanie.
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 10:25   #23
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

czarnusssss HP nie leczy się miodem, miód manuka tylko wspomaga leczenie, jeżeli nie chcesz wrzodów (bo 90% wrzodów powoduje HP) to lepiej zacznij się leczyć antybiotykami i idź do lekarza. Masz zwiekszoną działalność HP i na co ty czekasz?
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 12:46   #24
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez Emelina Pokaż wiadomość
Alex, a czy u Ciebie były tylko te podskórne grudki, krostki na jasnych policzkach czy też rumień, jak u mnie widać na zdjęciach?
owszem rumien tez mialam i te grudki, ktore pozniej zniknely ale zostal rumien.
Juz nie pamietam jak dlugo trwalo to wszytko tzn. jak dlugo mialam grudki i po jakim czasie zniknely ale wlasnie przez te grudki byla zle postawiona diagnoza przez lekarza

z tego co piszesz jest lepiej a nie gorzej wiec tylko sie cieszyc! u ciebie moze miec podloze calkiem cos innego bo masz podwyszzone te bialka we krwi, nie wiem jak to bylo wowczas u mnie

Edytowane przez alex2903
Czas edycji: 2012-01-23 o 12:50
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 23:17   #25
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

pandrov dziekuje wiem, ze nie leczy sie miodem, a na co czekam, moze nie moge sie udac do lekarza nie jest to emergency sytulacja nie umiera sie od hp
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 12:46   #26
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Dziękuję dziewczyny, że zaglądacie.
Miałam wczoraj USG brzucha, w środku wszystko w porządku, ale śmiem wątpić, że radiolog cokolwiek by zdążył się dopatrzeć, skoro maział mnie przez 2 minuty. To jest skandal, że jak człowiek pójdzie na fundusz, to traktują go w ten sposób. Nawet nic się spytać nie można, bo: "nie mam na to czasu, pytać rodzinnego". Masakra!
Zrobiłam też badanie krwi, także na helicobacter pylori. Jutro poznam wyniki.
Ciągle mnie trapi, czym mogłabym się smarować. Teraz stosuję tylko LRP Toleriane Ultra, bo nie ma żadnych zaostrzeń. Na kilka godzin smaruję też maścią Alantan. Ale skoro jeżeli jest rumień, może powinnam dołączyć coś typowo na rumień? Mam SVR Rubiline, czy przy różowatym on cokolwiek pomaga?
No i ten Protopic, czy któraś z was stosowała?
Bez względu na moją diagnozę, akurat Protopic wydaje się jedyną maścią, którą mogłabym zastosować. Dermatolodzy przepisują go na atopowe zapalenie, łojotokowe, trądzik, bielactwo, łuszczycę, alergie. Jest tak uniwersalna, że może mi nie zaszkodzi. Ale ciągle się boję, że spaprze mi skórę, osłabi i trądzik gotowy. Czy się odważyć?
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 12:57   #27
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez Emelina Pokaż wiadomość
Bez względu na moją diagnozę, akurat Protopic wydaje się jedyną maścią, którą mogłabym zastosować. Dermatolodzy przepisują go na atopowe zapalenie, łojotokowe, trądzik, bielactwo, łuszczycę, alergie. Jest tak uniwersalna, że może mi nie zaszkodzi. Ale ciągle się boję, że spaprze mi skórę, osłabi i trądzik gotowy. Czy się odważyć?
ale wskazania nie sa na rozwaty wiec jaki sens to brac skoro nie masz wypryskow ropnych itp.? lepiej juz brac wapno jesli mialoby to podloze alergiczne..takie moje zdanie
ale co nadal masz rumien?
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 15:01   #28
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

mnie wszytskie kremy dla naczynkowcow podraznialy wiec nie wiem czy jest sens kupywac na rumien jak jest to tradzik rozowaty niestety krem w tym wypadku nie pomaga:-(
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 15:13   #29
Emelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 37
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Cytat:
Napisane przez alex2903 Pokaż wiadomość
ale wskazania nie sa na rozwaty wiec jaki sens to brac skoro nie masz wypryskow ropnych itp.? lepiej juz brac wapno jesli mialoby to podloze alergiczne..takie moje zdanie
ale co nadal masz rumien?
Wapno piję. Rumień mam cały czas. Raz mniejszy, raz większy, taki jak na zdjęciach z pierwszej wiadomości. Jeden policzek piecze.
Protopic zaleciło mi trzech dermatologów. Z czego jedna zdiagnozowała tr. różowaty, druga stwierdziła stan zapalny, plus podejrzenie rożowatego. Trzeci lekarz stwierdził, że to nie różowaty, tylko stan zapalny i tylko Protopic się tu nadaje. Teoretycznie powinnam ich posłuchać, ale nie ufam już dermatologom.
Jeżeli się zdecyduję, to posmaruję tylko na małym fragmencie i zobaczę, co się będzie działo.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnussssssss Pokaż wiadomość
mnie wszytskie kremy dla naczynkowcow podraznialy wiec nie wiem czy jest sens kupywac na rumien jak jest to tradzik rozowaty niestety krem w tym wypadku nie pomaga:-(
Właśnie to mnie najbardziej denerwuję, że teraz wszystko też mnie podrażnia. W każdym kremie, żelu nawet z najwyższej półki propylene glykol, parabeny, perfumy i inne świństwa, a jeszcze śmią napisać, że to do skóry wrażliwej, alergicznej.
Emelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:58   #30
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Rumień, policzki - stan zapalny czy rosacea?

Emelina pisalas, ze jeden lekarz powiedzial Ci, ze jest to stan zapalny a reszta, ze TR ogolnie to TR jest to stan zapalny skory, mysle, ze mozesz uzyc protopicu raz i zobaczyc jak skora sie zachowuje, moze potrzebujesz wyleczyc stan zapalny i albo zniknie albo TR bedzie pod kontrala
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-22 21:15:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.