Lolita i ...cyklon B - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 17:50   #61
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zniesmaczona porównaniem zapachu perfum do Cyklony B. Podeszłam do tego tematu w sposób bardzo emocjonalny, bo moja praca wiąże sie właśnie z Auschwitz. Jest to temat bardzo delikatny, dla miliona osób wręcz bolesy. Na litośc boską jak można było wpaść na taki pomysl. I skąd dziewczyna wie jak pachnie Cyklon B??!!!
Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
Wiesz co, Ty chyba nie wiesz o czym mówisz perfumy vs. narzędzie śmierci...czy Ty widzisz skalę tego porównania???
Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
O kwestię dobrego smaku, tak jak i niektórym Wizażankom powyżej
W którym dokładnie miejscu Marta_d1 napisała coś co nie mieści się w ramach dobrego smaku? Może przeczytaj jeszcze raz jej wypowiedź. Nie podobają mi się takie bezpodstawnie ataki

A w temacie wątku, przeczytałam całą recenzję i dla mnie to porównanie jest nie na miejscu, ale każdy ma prawo widzieć i odbierać świat po swojemu. I nie wszystko musi mi się podobać.
Szczerze mówiąc, gdyby nie ten wątek, nie zwróciłabym na ten dyskusyjny fragment uwagi. Wyrwany z kontekstu ma jednak trochę inny wydźwięk. Gdy czytam całą recenzję, ginie w gąszczu innych, mocno rozbudowanych porównań. Nie lubię takiego stylu pisania, nie przemawia do mnie, ale to już temat na inną dyskusję.
__________________



Edytowane przez vesenka
Czas edycji: 2009-02-28 o 20:32
vesenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:57   #62
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Teresko, przykro mi, że jakoś tak..., że źle się czujesz...
Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że w moim "założycielskim" poście świadomie żadnych danych, które mogłyby identyfikować autorkę recenzji, nie podałam. Dla mnie istotne jest to co przez bezmyślność, czy z innnych powodów napisała - dla mnie, i jak sądzę, dla wiekszości, istotna jest sama recenzja, a właściwie jej fragment, problem. Nie ja napisałam, że chodzi o Panią X. i nie moją intencją było czynić uwagi ad personam.
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:59   #63
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez vesenka Pokaż wiadomość
W którym dokładnie miejscu Marta napisała coś co nie mieści się w ramach dobrego smaku? Może przeczytaj jeszcze raz jej wypowiedź. Nie podobają mi się takie bezpodstawnie ataki
Masz rację, każdy ma prawo widzieć i odbierać świat po swojemu - od tego zaczął się cały wątek i w taki też sposób odnoszę się do wypowiedzi Marty.
Rzeczywiście zdaje się, że niezbyt dokładnie doczytałam i Martę bardzo przepraszam, chyba mi się na oczy rzuciło. Temat z mojej strony uważam za zamknięty.

Edytowane przez lavenderfay
Czas edycji: 2009-02-28 o 18:07 Powód: dopisek i uściślenie
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 18:08   #64
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: Lolita i ...cyklon B



Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
Masz rację, każdy ma prawo widzieć i odbierać świat po swojemu..........
Edytowałam mojego posta, bo widzę, że doczytałaś i już się wszystko wyjaśniło. Dla mnie EOT.
__________________



Edytowane przez vesenka
Czas edycji: 2009-02-28 o 18:10
vesenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 18:22   #65
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Moje (wtrącone) 3 grosze:

(1 grosz) Recenzje czytałam już jakiś czas temu i nawet nie zwróciłam uwago na ten fragment. Z czego by wynikało ze jestem jakaś nieczuła, gruboskórna itp.?
Co gorsza nie oburza mnie tez ona teraz.

(2 grosz) marta_d1: Wpaść na ten pomysł bardzo łatwo. Jeżeli kiedykolwiek miło sie styczność np. z Caritasem czy siostrami zakonnymi PCK to się wie jak pachnie cyklon B bo nie dawniej niż 15 lat temu właśnie tym gazem odkażano odziez z darów.

(3 grosz) Na koniec:
Recenzja zapachu mnie nie oburzyła.
Natomiast mam niesmak czytając to co jest tu w wątku wypisywane.
Nie wiem jak nieznajac osoby i nie wiedzac tego co dokładnie myślała jak pisała recencję mozna tak danej osobie przysłowiowo "obrabiac dup..ę za plecami".
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-02-28 o 18:32
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 18:30   #66
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Ledwo - małymi kroczkami - przekonałam się do fioletowego jabłka, a tu proszę, taki news. Autorka, tak coś podejrzewam, chyba zbyt często daje się ponosić na skrzydłach perlistych porównań. Powtórzę jeszcze raz, bez wzgledu, co na ten temat sądzą inni , że dla mnie to pachnie nie Lolitą ale grafomanią.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 18:30   #67
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Jeszcze, mam nadzieję, zdanie ostatnie - niektórzy zarzucają, że krytykujemy za plecami...W pierwszym poście napisałam ( może niezbyt jasno), że pod tą nieszczęsną recenzją, jakieś parę tygodni temu, zostawiłam komentarz wyrażający moją dezaprobatę. Podałam również swój mailowy adres. Zostawienie przeze mnie kontaktu -adresu stwarzało doskonałe warunki do rozmowy, dyskusji, polemiki, wyjaśnien, w " cztery oczy". Tymczasem autorka mój komentarz skasowała bez słowa wyjaśnień. Proszę więc, aby nie mnie brak kindersztuby wytykać, tylkoa dokładnie, bezstronnie spojrzeć jak sytuacja się rozwinęła, i kto w gruncie rzeczy doprowadził do tej, skądinąd, cennej i pozytecznej dyskusji na forum publicznym.
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 18:44   #68
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Mitsouko mila zakladajac watek nawet jak nie pisalas o kogo chodzi ,to pewnie sila rzeczy spodziewalas sie ,ze ktos zabierze glos.
Jesli zabierze glos ,to zapozna sie z recenzja i kolejna osoba i kolejna no ba jak pisac nie znajac recenzji.
Na gorze nad recenzja jak byk stoi kto ja napisal i mozna bylo sie spodziewac ,ze ktos linka wklei ,ktos powie ........i tak dalej....
A dyskusji by nie bylo gdyby nie powstal ten watek
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 20:13   #69
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Tak sobie czytam ten fragment i czytam...I dochodze do wniosku, ze Autorce recenzji zapewne chodzilo o to (cytuje): "Doprawdy, ocierająca się o perwersję fantazja, z jaką dobrano składniki, budujące ten z pozoru niewinny zapach, wciąż nie przestaje mnie zachwycać..." - porownanie do cyklonu B mialo na celu stwierdzenie, ze zapach jest z pozoru niewinny, slodki, ale z drugiej strony ma mroczne oblicze. Jak ono sie przejawia wiedza te z nas, ktore znaja Lolite Lempicka. I w tym kontekscie moge zrozumiec to porownanie - zapach slodkich migdalow, niby przyjemny, ale kryje cos mrocznego w sobie. Jestem w stanie przyznac sie do bledu - ze moze troche za bardzo najechalam na autorke recenzji i ta nagonka jest troche na wyrost, niemniej jednak obstaje przy tym, ze cyklon B kojarzy nam sie bardzo zle i wolalabym, psikajac sie swoimi ulubionymi perfumami, nie myslec o takich sprawach. Jest to troche niesmaczne, choc kazdemu wolno pisac i myslec co chce. Osoby, ktore nie znaja zapachu moga sie zasugerowac taka recenzja bardzo silnie i nie zechca wachac Lolity, a nawet jesli, to beda sie doszukiwac jakiegos koszmarku w tym zapachu. Ja znam Lolite od bardzo dawna i zgadzam sie z tym, ze to niby slodki, lolitkowaty zapach, ale czasami wylaza z niego zimne, upiorne nutki. Jak ktos lubi pisac kwieciscie i uzywac metafor, niech sobie robi co chce. Mnie sie to nie podoba, ale na pewno wymaga dosc duzego wysilku intelektualnego. Ja niestety az tak daleko zajsc nie potrafie - mam troche ograniczona wyobraznie
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 21:04   #70
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Miałam w ogóle nie zabierać głosu w tej dyskusji, ale jednak to robię ...

edit ------------------------------------------------------------------------------------
Przepraszam wykasowałam swoją wypowiedź jednak naprawdę nie chcę zabierać głosu w tej sprawie. Spadam stad.

Edytowane przez Favkes
Czas edycji: 2009-02-28 o 21:07
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 21:56   #71
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Lolita i ...cyklon B

nie podoba mi się ten wątek, a także to co jest określane jako "genialne" w scent barze... uważam, że tolerancja nakazuje uszanować wolność słowa, a przyzwoitość zabrania publicznej chłosty bez wysłuchania drugiej strony....przykro mi czytać to wszystko, bo wchodząc na Perfumy nie wiem komu znowu się dostanie, a to miejsce miło być przyjemną odskocznią po ciężkim dniu, widzę zmiany i nie są one niestety "na lepsze"...
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 22:15   #72
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Moim zdaniem zostal wetkniety kij w mrowiskoDlatego wole zamilczec niz uzyc swego cietego jezyczka i zarobic kilka pkt karnych.
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:20   #73
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Mam takie wrażenie,może mylne,że wyrwanie tego fragmentu z całej(bardzo obszernej recenzji pełnej kwiecistych porwniań) miało spowodować burzę w szklance wody.
Przeczytałam cały tekst i powiem szczerze,nie czuję się oburzona,zbulwersowana ani specjlanie zniesmaczona.Czytając całość,ów fragment ginie w morzu innnych nieco dziwnych porównań.Nie odbieram tego porównania,jako chęci obrażania czy krzywdzenia kogokolwiek.W moim przekonaniu wspominana "ocierająca się o perwersję fantazja" odnosi się raczej do skojarzenia trucizny ze słodkim,niewinnym zapachem.Fakt,że porównanie nie jst może najzgrabniejsze(szczególn ie w świetle tego,że wiele substancji z jakimi się stykamy w szkole czy w innych kontaktach z chemią,np. popularny przy zajeciach z chemii organicznej nitrotoluen, ma również zapach gorzkich migdałów),ale każdy ma prawo do wyrażanie tego co myśli.Nie ma tam żadnych dobitnych,ostrych odniesień do holocaustu.A to,że cyjanowodór w formie cyklonu B
(BTW,stosowanego często jak wspomniała Eenax jako insektycyd,należy też dodać że cyklon B stosowany do zbrodniczego mordu w obozach zagłady sepcjalnie pozbawiany był charakterystycznego zapachu)spowodował smierć ogromnej liczby ludzi nie może powodować,że o związku tym nie wolno wspominać a każde użycie równać się będzie brakowi szacunku dla ofiar komór gazowych.Miliony ludzi giną od wódki a jednak nikt nie jeży się na wspomnienie o tej niebezpiecznej substancji,ponieważ samo wymienienie danej trucizny nie oznacza plucia na groby zmarłych z jej powodu ludzi
Najbardziej smutna i niemiła wydaje mi się ta nagonka podsycana,nieco zbyt żywymi słowami wspomnianego przez Joasię głosami "świętego obużenia" poprzetykanego opiniami o rzekomym wstydzie dzielenia z autorką recenzji "linii gatunkowej".
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-02-28 o 22:30
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:28   #74
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Link do tej interesującej z socjologicznego punktu widzenia dyskusji podali mi przyjaciele, którzy szczególnie osobiście odebrali inwektywy pod moim adresem.

Ze swojej strony wyjaśnię wyłącznie wyłącznie te kwestie, których nie da się złożyć na karb indywidualnej oceny, a wynikają zapewne z niewiedzy dyskutantek:

Nie usuwam komentarzy pod moimi tekstami na Femii, nie śledzę ich. Uprawnieni do usuwania komentarzy - jak wszędzie - są wyłącznie właściciele portalu. Założycielka wątku albo próbuje nagiąć fakty, albo zawsze czyta nieuważnie, dlatego przeoczyła niezmienną obecność swojego komentarza:


W tekście mojej recenzji nie ma mowy o PORÓWNANIU perfum do Cyklonu B. Jest jednoznaczna identyfikacja użytego składnika na podstawie informacji dostarczonej przez producenta: związek chemiczny znany jako kwas pruski to w pewnym uproszczeniu cyklon B właśnie.

W toku dyskusji w sprawie mojego tekstu jedna z zabierających głos zamieściła uwagę o stronie internetowej, której autorka gloryfikuje postać zbrodniarki wojennej. Uważam, że w kontekście ogólnej wymowy wątku może to sugerować czytającym, że mam z utworzeniem rzeczonej strony coś wspólnego. Nie mam, a autorka tego postu niepotrzebnie usiłuje podgrzać atmosferę.

A propos klasy: nazywanie kogoś publicznie „babskiem” i „debilną kobietą” – to w pełni przekonywający dowód manier! Chyba, że się nie liczy, przecież autorki tych określeń nie występują pod własnym nazwiskiem...

Z przykrością odnotowuję, że od czasu do czasu na forum zabierają głos osoby, które pragnąc przedstawić się jako bardzo moralne, prześcigają się w mocnych oskarżeniach pod moim adresem. Padły już pomówienia o satanizm, teraz nazizm. Pięknie.
W Kodeksie Karnym istnieje pojęcie „Zniesławienia”. Sugeruję zorientować się, czym ono jest i jakie są jego konsekwencje prawne.
__________________
podpis usuniety przez administracje - zawieral nieoplacona reklame
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:42   #75
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
nie podoba mi się ten wątek, a także to co jest określane jako "genialne" w scent barze... uważam, że tolerancja nakazuje uszanować wolność słowa, a przyzwoitość zabrania publicznej chłosty bez wysłuchania drugiej strony......
Rozróżnijmy jednak. Tutaj jest to tak jak napisałaś :chłosta" i z nią się zupełnie nie zgadzam.
W Scencie natomiast dyskusja dotyczyła tylko stylu pisania - a na ten temat wolno nam dyskutować, bo to jakie mamy zdanie zależy tylko od naszego "smaku" zupełnie dwie różne sprawy.
Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Mam takie wrażenie,może mylne,że wyrwanie tego fragmentu z całej(bardzo obszernej recenzji pełnej kwiecistych porówniań) miało spowodować burzę w szklance wody.
otóz to. Dlatego nie zabierałam głosu.
Bezsensowna dyskusja. Zupełnie nie potrzebna.

Widzę, ze autorka zabrała już głos, więc mam nadzieję, że na tym cały watek wreszcie się skończy ....
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 23:21   #76
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
Masz rację, każdy ma prawo widzieć i odbierać świat po swojemu - od tego zaczął się cały wątek i w taki też sposób odnoszę się do wypowiedzi Marty.
Rzeczywiście zdaje się, że niezbyt dokładnie doczytałam i Martę bardzo przepraszam, chyba mi się na oczy rzuciło. Temat z mojej strony uważam za zamknięty.
Spoko DObrze, że sie wyjaśniło. Tz. mniędzy nami.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 23:37   #77
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Będę złośliwy...

Zapach X - mój Boże... Abażury z ludzkiej skóry w buduarze Ilse Koch - sztuka, sztuka nadludzi! Całe Buchenwald oddycha majowym powietrzem! Jestem niemy, wciąż niemy wobec tego piękna! Onieśmiela mnie ono swą brutalną oczywistością - tak... niemieccy specjaliści od sekcji zwłok umieją "zrobić coś z niczego". Cóż za wdzięczna preparacja! Łagodne, mleczne światło błyska... Mała Silke, leżąc w swym łóżeczku, znów ma problemy z zaśnięciem: "Mutti, Mutti! Śnią mi się kolczaste druty, a na nich ludzie, ludzie, ludzie"... "Już dobrze, mein Kind, już dobrze..." Idę więc dalej "To mydło nadaje się tylko do prania - zbyt mocno śmierdzi, by można się nim myć" - Brigitte psioczy pod nosem, niepomna czujnego wzroku Oberstürmbandführera... On rozumie jej obiekcje, ma ten sam problem. Profesor Skinner i jego "oszczędność". Balie z mydlinami pod południową ścianą bloku Nummer Sieben. Zapachy nachodzą jeden na drugi, zagęszczają się, dopełniają. Któż zdezynfekuje te śmierdzące baraki?! Smugi aldehydów i szyprów, dębowych mchów, pestek dzikich wiśni. Czy to już nuta bazy? Cielesne piżmo? Czy to tylko wiatr przywiał znajomy swąd palących się ciał? Dobry Boże! One wciąż skwierczą jak kurczak w oleju! Nikt nie zdoła powstrzymać tej tyrady zapachu, wizji i wspomnień - oto jest Apokalipsa made by Birkenau! Teraz czas na kadzidło. Kadzidło jest piękne. Tak pachnie kościół, gdy Wielka Sobota Co masz w koszyku, jasnookie dziecię? Co wzbudza mój głód? Głód tak zwierzęcy, że braknie mi słów... Herr Gott - oto jest słodycz żydowskiego miodu. W nim piwonie i fiołki, w nim jest powój dziki, który trzyma straż na wszystkich zapomnianych grobach, na rozległych bliznach Europy... Módl się, módl z całych sił, cygańskie niemowlę. Świat dziki i zły czyha na twój jasny umysł...

Czy ta "recenzja" ma prawo bycia? Czy ktoś chciałby jej bronić? Ja nie...

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-03-01 o 23:46 Powód: odtworzenie treści postu
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 06:26   #78
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki i Wizażanie,
Pewnego dnia na portalu dla kobiet "pięknych i inteligentnych" natknęłam się na recenzję Lolity. Autorka recenzji, jak się zorientowałam, z wykształcenia humanistka, bodaj właścicielka forum o perfumach niszowych tak oto o nutach Lolity m.in. napisała:
" Metalicznie chłodny irys oraz amarena, niewielka włoska wiśnia o charakterystycznym smaku, która osnuła Lolitę cieniem migdałowego aromatu. Gorzkimi migdałami pachnie kwas pruski – znajdująca się w wiśniowych pestkach silna trucizna, znana także jako cyjanowodór lub... Cyklon B. Doprawdy, ocierająca się o perwersję fantazja, z jaką dobrano składniki, budujące ten z pozoru niewinny zapach, wciąż nie przestaje mnie zachwycać... " ( podkreślenie moje - GZ)
Zniesmaczona i oburzona napisałam pod recenzją komentarz. Cytuję z pamięci: " Zapach wart tak obszernej i emocjonalnej recenzji, ale z cyklonem B autorka zdecydowanie przesadziła. Zaiste swoista to perwersja. Eh, szkoda słów..."
Może nie robiłabym jeszcze rabanu, ale zaglądam ja dziś na portal dla "pięknych i inteligentnych", a tam...mój komentarz zniknął. Redakcja portalu ma mój adres mailowy, bo takiż zostawiłam.
Dla jakich celów wyprodukowano Cyklon B, kto w Oświęcimiu był nim duszony , kto był w krematoriach spalany nie muszę nikomu przypominać.
Mamy wolność słowa, nie ulegliśmy szaleństwu political corectness, mamy prawo do chorej wyobraźni, ale na litość - takie nią epatowanie budzi mój głęboki sprzeciw.
Co Wy o tej sytuacji sądzicie?
Generalnie zgadzam się z Mitsouko, co do oburzenia odniesieniem do cyklonuB.

Nie mniej wydaje mi się , ze w tym wątku , głównie chodziło o fakt usunięcia niewygodnego komentarza przez autorkę recenzji,czy admina portalu i ten fakt miał byc poddany dyskusji.
Jest oczywistym, ze publikując artykuł, recenzję czy jakikolwiek inny tekst publicznie decydujemy się na to, że odbiorcy będą go oceniac i odnosic się do niego w sposób subiektywny, bo takie ich prawo.
Jeżeli ktoś nie dorósł do tego , powinien sobie darowa upublicznianie swoich tworów.
Natomias usuwanie komentarzy , krytycznych czy niewygodnych uważam za śmieszne, niezależnie czy usuwa go autor komentowanego tekstu czy nadgorliwy admin.
Czyżby usunięto usunięto komentarz Mitsouko bo urażał ego autora ?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 09:55   #79
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Generalnie zgadzam się z Mitsouko, co do oburzenia odniesieniem do cyklonuB.

Nie mniej wydaje mi się , ze w tym wątku , głównie chodziło o fakt usunięcia niewygodnego komentarza przez autorkę recenzji,czy admina portalu i ten fakt miał byc poddany dyskusji.
Jest oczywistym, ze publikując artykuł, recenzję czy jakikolwiek inny tekst publicznie decydujemy się na to, że odbiorcy będą go oceniac i odnosic się do niego w sposób subiektywny, bo takie ich prawo.
Jeżeli ktoś nie dorósł do tego , powinien sobie darowa upublicznianie swoich tworów.
Natomias usuwanie komentarzy , krytycznych czy niewygodnych uważam za śmieszne, niezależnie czy usuwa go autor komentowanego tekstu czy nadgorliwy admin.
Czyżby usunięto usunięto komentarz Mitsouko bo urażał ego autora ?
Oczywiście - każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, do tego by się z tym co przeczyta w recenzji, czy gdziekolwiek, nie zgodzić. Jednak zawsze wydawało mi się, że najlepsze efekty przynosi załatwianie sprawy "u źródła", a nie robienie tego za pośrednictwem osób trzecich. Czegokolwiek by ta sprawa miała dotyczyć. Jeżeli komentarz pod tekstem został usunięty na wiadomym formum, to nie czynię sobie platformy "do walki o wolność słowa" na innym. I nic tu nie ma do tego, czy ja styl Synestezji lubię, czy nie, bo to tak naprawdę nie ma żadnego, najmniejszego znaczenia. Chodzi o zasady. O grę fair, a nie o sytuację, którą bardzo trafnie określiła Eenax w swoim punkcie trzecim.
Tworzy się wątek i huzia na Józia, wszystkie chwyty dozwolone.
Dlatego korzystam ze swojego prawa do wyrażenia opinii (nie wiem, który już raz w tym wątku...) żeby napisać, że dla mnie takie praktyki są nie do przyjęcia. Zwłaszcza w kontekście tego, co dane mi było przeczytać wczoraj w Scent Barze, a wspomniała już o tym Kriss de Valnor.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-03-01 o 10:32 Powód: literówka
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 10:36   #80
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Ręce i nogi mi opadły...

Już rozumiem dlaczego świat cały się z nas śmieje. Zakompleksieni Polacy, żyjący przeszłością i w każdym słowie dopatrujący się wielkiej krzywdy nam wyrządzonej, krzyczący o tym w prawo i lewo, jakbyśmy tylko dzięki temu mogli istnieć, że ktoś kiedyś gdzieś...

Miliony lat miną, a my dalej będziemy histeryzować na sam widok słów: Oświęcim, kwas pruski, Żyd, Holocaust, cyklon B itp.
Może jeszcze zażądajmy od tamtego forum odszkodowania i przeprosin na łamach prasy... Będzie już komplet żenujących zachowań.

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Sorry, ale nie pojmuję kogo nazwanie jednego akordu w perfumach jako gazu używanego w Oświęcimiu miałby obrazić i dlaczego. Wielu moich dalszych krewnych w różnych okolicznościach zginęło na wojnie, ale nie widzę między tymi faktami jakiegoś prostego pomostu. Kwestia podejścia. Według mnie nie było w tym nic skandalizującego ani też liczącego na poklask albo kontrowersyjną dyskusję miającą rozsławić autorkę. Z całym szacunkiem w moim odczuciu to niedorzeczne.
I to mocno.

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Świętego oburzenia z mojej strony nie będzie. Szczerze mówiąc, nie wiem jaki sens ma zakładanie oddzielnego wątku dotyczącego recenzji znajdującej się na innym forum? Efekt - podgrzanie atmosfery. Odsądzenie od czci i wiary autorki, która ośmieliła się użyć takiego porównania. Może faktycznie, niefortunnego.
Kwestię usuniętego komentarza można chyba wyjaśnić z administratorem forum, z którego pochodzi cytowany fragment?
Amen.

Cytat:
Napisane przez Idiaminka Pokaż wiadomość
Wstyd Ci czytać , nie bardzo rozumiem .

Nie czytaj , po prostu.
Może takie podejście powinnaś zastosować co do recenzji na tamtym forum?

Cytat:
Napisane przez Idiaminka Pokaż wiadomość
Bardzo poruszył mnie ten tekst , może dlatego że mam głęboko zakorzeniony szacunek dla moich bardzo bliskich przodków , którzy zginęli w Oświęcimiu. Moja prababcia razem ze swoim synem wtedy czteroletnim , jej mąż a mój pradziadek . A mój dziadek / syn wcześniej opisanej / utylizował ich zwloki - matki swojej , ojca,brata.
I co w związku z tym?
Moja rodzina też ginęła w Oświęcimiu, rodzeństwo mojego dziadka zostało wybite na Ukrainie jeszcze przed wojną, niektórych członków rodziny przez 20 ściągaliśmy z Syberii. I co w związku z tym?

Co to ma do tego, że komuś się kwas pruski pachnący migdałami z migdałowymi nutami Lolity powiązał???

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Może nie robiłabym jeszcze rabanu, ale zaglądam ja dziś na portal dla "pięknych i inteligentnych", a tam...mój komentarz zniknął. Redakcja portalu ma mój adres mailowy, bo takiż zostawiłam.
Takie rzeczy to się chyba załatwia w miejscu konfliktu? A nie przenosi bajzel na inne fora podgrzewając atmosferę i tworząc ferment?

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Dla jakich celów wyprodukowano Cyklon B, kto w Oświęcimiu był nim duszony , kto był w krematoriach spalany nie muszę nikomu przypominać.
Mamy wolność słowa, nie ulegliśmy szaleństwu political corectness, mamy prawo do chorej wyobraźni, ale na litość - takie nią epatowanie budzi mój głęboki sprzeciw.
Co Wy o tej sytuacji sądzicie?
U mnie też epatowanie chorą wyobraźnią budzi głęboki sprzeciw. Tylko... kto tu prezentuje tę wyobraźnię i kto nią epatuje?
Odpowiedzią jest niestety cały ten wątek.

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Dla mnie bardziej niż to nieszczęsne porównanie niestosowny jest proceder uprawiany w tym wątku - ocenianie czyjejś woli, wyobraźni i stanu psychicznego na postawie jednej recenzji perfum, za plecami tej osoby.

To się nazywa chyba święte oburzenie
Nic dodać.

Kogoś oburzył jakiś komentarz, ktoś dopisał swój. No i dobrze. Tylko po co ściąganie tego tematu tutaj, po co ten wątek i cała ta debata??

Mnie się nie podoba, gdy ktoś mój ukochany zapach komentuje w KWC słowami: "fuj", "śmierdzi" czy "obrzydliwy". Wkurzają mnie komentarze, że coś pachnie trupem. Ilu z Was w życiu trupa wąchało?? Ilu z Was ma pojęcie kto będzie czytał Wasze komentarze, ilu z Was waży słowa zastanawiając się kogo swoją oceną urazi?

Nie uraziła mnie tamta recenzja Lolity, uraził mnie ten wątek... Jest żenujący.
Żeby z czegoś tak subiektywnego jak ocena składu perfum zrobić taki cyrk...
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-03-01 o 10:50
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 11:24   #81
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Ustalmy pewne fakty i pojęcia: omawiana w tym wątku recenzja pani S. nie jest zwykłą, prywatną wypowiedzią, lecz internetowym ARTYKUŁEM, czyli tekstem z istoty i z założenia adresowanym do potencjalnie szerokiego grona czytelników. Każdy autor takiego medialnego przekazu zdawać sobie musi sprawę, że odbiorca może nie tylko nie podzielać jego poglądów, czy formy wypowiedzi, ale ma prawo swoją niezgodę wyrazić w formie listu ( w gazecie tradycyjnej), czy w formie komentarza w internecie.
Jeśli list nie zostaje przez redakcję wydrukowany lub wyrzucany jest komentarz , a także, gdy te okoliczności nie zachodzą, czytelnik ma prawo zwrócić się do swoich znajomych, z którymi, może być związany poprzez wspólne pasje i zainteresowania, i artykuł z nimi przedyskutować, na przykład, na forum tematycznym, na którym się z nimi spotyka.
Autorka recenzji, publikując w portalu, który w istocie jest internetową gazetą, podjęła się roli dziennikarza ze wszelkimi konsekwencjami tej roli.

Edytowane przez Mitsouko
Czas edycji: 2009-03-01 o 11:56
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 11:58   #82
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Moja wypowiedź została przez Toccatę wspomniana, dlatego w drodze absolutnego wyjątku zabieram glos raz jeszcze.
Napisałam to, co napisałam, gdyż takie było moje pierwsze odczucie. Ostatnio dużo myślę nad powstawaniem i rozwojem postaw ksenofobicznych, faszystowskich itp. Jest to temat, który mnie po prostu w bolesny sposób interesuje, stąd może moje przewrażliwienie(?)

Absolutnie nie było moim zamiarem skojarzenie Autorki recenzji Lolity z poparciem dla nazizmu, z fascynacją zbrodnią etc. Jeśli ktokolwiek odniosł takie wrażenie, oficjalnie przepraszam za swoją nieostrozność w pisaniu.
Wzmianka o nieszczęsnym trującym gazie widać trafiła w mój czuły punkt, w splot jakiś tam doświadczeń i wywołała takie a nie inne skojarzenie, którym podzieliłam się w ramach uwagi na marginesie, przyznaję, że bez przemyslenia.
Forum traktuję głównie informacyjnie i edukacyjnie, nie należę do "salonu", piszę wtedy, mam do zadania konkretne pytanie, odpowiedź komuś, bądź wtedy, gdy coś mnie szczególnie poruszy, zainteresuje. Nie było moim celem sianie fermentu, jeśli się tak stało z mojej przyczyny, szczerze przepraszam.
__________________
Dystymiczka
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 13:35   #83
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Lolita i ...cyklon B

miałam się nie wypowiadać, ale jeśli już ktoś wyartykułował za mnie wszystko, o czym myślałam to chociaż przytaknę
Kropko - ninejszym podpisuję się pod Twoją wypowiedzią

szczerze mówiąc wolałabym, żeby wątek zamknięto. wg. mnie kompletnie nic do naszego forum nie wnosi, co więcej - w minimalnym stopniu jest związany z perfumami.
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ręce i nogi mi opadły...

Już rozumiem dlaczego świat cały się z nas śmieje. Zakompleksieni Polacy, żyjący przeszłością i w każdym słowie dopatrujący się wielkiej krzywdy nam wyrządzonej, krzyczący o tym w prawo i lewo, jakbyśmy tylko dzięki temu mogli istnieć, że ktoś kiedyś gdzieś...

Miliony lat miną, a my dalej będziemy histeryzować na sam widok słów: Oświęcim, kwas pruski, Żyd, Holocaust, cyklon B itp.
Może jeszcze zażądajmy od tamtego forum odszkodowania i przeprosin na łamach prasy... Będzie już komplet żenujących zachowań.

I to mocno.


Amen.


Może takie podejście powinnaś zastosować co do recenzji na tamtym forum?

I co w związku z tym?
Moja rodzina też ginęła w Oświęcimiu, rodzeństwo mojego dziadka zostało wybite na Ukrainie jeszcze przed wojną, niektórych członków rodziny przez 20 ściągaliśmy z Syberii. I co w związku z tym?

Co to ma do tego, że komuś się kwas pruski pachnący migdałami z migdałowymi nutami Lolity powiązał???


Takie rzeczy to się chyba załatwia w miejscu konfliktu? A nie przenosi bajzel na inne fora podgrzewając atmosferę i tworząc ferment?


U mnie też epatowanie chorą wyobraźnią budzi głęboki sprzeciw. Tylko... kto tu prezentuje tę wyobraźnię i kto nią epatuje?
Odpowiedzią jest niestety cały ten wątek.

Nic dodać.

Kogoś oburzył jakiś komentarz, ktoś dopisał swój. No i dobrze. Tylko po co ściąganie tego tematu tutaj, po co ten wątek i cała ta debata??

Mnie się nie podoba, gdy ktoś mój ukochany zapach komentuje w KWC słowami: "fuj", "śmierdzi" czy "obrzydliwy". Wkurzają mnie komentarze, że coś pachnie trupem. Ilu z Was w życiu trupa wąchało?? Ilu z Was ma pojęcie kto będzie czytał Wasze komentarze, ilu z Was waży słowa zastanawiając się kogo swoją oceną urazi?

Nie uraziła mnie tamta recenzja Lolity, uraził mnie ten wątek... Jest żenujący.
Żeby z czegoś tak subiektywnego jak ocena składu perfum zrobić taki cyrk...
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 23:10   #84
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Cóz Anuschko, mogę tylko zacytować Herberta: " kwestia smaku".
I Boże Broń nie czułam się urażona zdjęciem mojego komentarza, lecz byłam i JESTEM oburzona pozostawieniem tekstu pani S. w niezmienionej formie.
Oczywiście rację mają Panie, które piszą, że to kwestia smaku i indywidualnej wrażliwości.

Osobiście nie jestem przeciwniczką podejmowania trudnych tematów i prowadzenia trudnych dyskusji. Uważam, że rozmowy i holocauście, rasizmie, czy pedofilii są potrzebne i są ważne.
A jednak mój indywidualny sposób odczuwania tych tematów powoduje, że pisanie o Cyklonie B (nie cyjanowodorze ogólnie, tylko o handlowej nazwie nadanej przez hitlerowców specyfikowi służącemu do masowych, potwornych mordów na ludziach) w kontekście perfum zdaje mi się niesmaczne. I nie wiem, nie oceniam, czy wynika to z tego, że Autorka recenzji tak bez emocji pochodzi do tych zbrodni, że nie przyszedł Jej na myśl szerszy kontekst, czy z tego, że świadomie chce zagrać na ludzkich emocjach po to, by uczynić swą recenzję bardziej efektowną.
Dla mnie to jest zabieg równie gustowny, jak gdyby jakaś inna osoba opisując swoje nowe kozaczki napisała, że są ciasne jak wagina gwałconej trzylatki.
Kwestia smaku.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2009-03-01 o 23:13
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 23:23   #85
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
I nie wiem, nie oceniam, czy wynika to z tego, że Autorka recenzji tak bez emocji pochodzi do tych zbrodni, że nie przyszedł Jej na myśl szerszy kontekst, czy z tego, że świadomie chce zagrać na ludzkich emocjach po to, by uczynić swą recenzję bardziej efektowną.
A takie było moje osobiste wrażenie. Napisać coś, żeby było na siłę kontrowersyjne, "odkrywcze", zwróciło uwagę. Z jednej strony mnie to śmieszy ( to silenie się na bycie kontrowersyjnym właśnie), a z drugiej strony... jestem zniesmaczona i mam do tego takie samo prawo, jak prawo innych do niebycia zniesmaczonym.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 23:50   #86
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
W moim przekonaniu wspominana "ocierająca się o perwersję fantazja" odnosi się raczej do skojarzenia trucizny ze słodkim,niewinnym zapachem. Fakt,że porównanie nie jst może najzgrabniejsze(szczególn ie w świetle tego,że wiele substancji z jakimi się stykamy w szkole czy w innych kontaktach z chemią,np. popularny przy zajeciach z chemii organicznej nitrotoluen, ma również zapach gorzkich migdałów), ale każdy ma prawo do wyrażanie tego co myśli.Nie ma tam żadnych dobitnych,ostrych odniesień do holocaustu.
Też mam wrażenie, że Autorka miała intencje zestawić słodki, niewinny zapach z trucizną, na zasadzie kontrastu i bez aż takiej kontrowersji.

Niemniej, można było napisać "cyjanowodór" i postawić kropkę - a tak, wyszło, jak wyszło.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 06:09   #87
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Oczywiście rację mają Panie, które piszą, że to kwestia smaku i indywidualnej wrażliwości.

Osobiście nie jestem przeciwniczką podejmowania trudnych tematów i prowadzenia trudnych dyskusji. Uważam, że rozmowy i holocauście, rasizmie, czy pedofilii są potrzebne i są ważne.
A jednak mój indywidualny sposób odczuwania tych tematów powoduje, że pisanie o Cyklonie B (nie cyjanowodorze ogólnie, tylko o handlowej nazwie nadanej przez hitlerowców specyfikowi służącemu do masowych, potwornych mordów na ludziach) w kontekście perfum zdaje mi się niesmaczne. I nie wiem, nie oceniam, czy wynika to z tego, że Autorka recenzji tak bez emocji pochodzi do tych zbrodni, że nie przyszedł Jej na myśl szerszy kontekst, czy z tego, że świadomie chce zagrać na ludzkich emocjach po to, by uczynić swą recenzję bardziej efektowną.
Dla mnie to jest zabieg równie gustowny, jak gdyby jakaś inna osoba opisując swoje nowe kozaczki napisała, że są ciasne jak wagina gwałconej trzylatki.
Kwestia smaku.
Jestem dokładnie tego samego zdania

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2009-03-02 o 06:24
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 08:51   #88
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Szkoda, że ta cała dyskusja nie toczy się pod artykułem...

Moim zdaniem rozdmuchanie tego tematu w osobnym wątku na tym forum to przesada ..
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 09:23   #89
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Lolita i ...cyklon B

przynajmniej mówi się o Niej,pewnie osiągneła zamierzony efekt
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 09:31   #90
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Oczywiście rację mają Panie, które piszą, że to kwestia smaku i indywidualnej wrażliwości.

Osobiście nie jestem przeciwniczką podejmowania trudnych tematów i prowadzenia trudnych dyskusji. Uważam, że rozmowy i holocauście, rasizmie, czy pedofilii są potrzebne i są ważne.
A jednak mój indywidualny sposób odczuwania tych tematów powoduje, że pisanie o Cyklonie B (nie cyjanowodorze ogólnie, tylko o handlowej nazwie nadanej przez hitlerowców specyfikowi służącemu do masowych, potwornych mordów na ludziach) w kontekście perfum zdaje mi się niesmaczne. I nie wiem, nie oceniam, czy wynika to z tego, że Autorka recenzji tak bez emocji pochodzi do tych zbrodni, że nie przyszedł Jej na myśl szerszy kontekst, czy z tego, że świadomie chce zagrać na ludzkich emocjach po to, by uczynić swą recenzję bardziej efektowną.
Dla mnie to jest zabieg równie gustowny, jak gdyby jakaś inna osoba opisując swoje nowe kozaczki napisała, że są ciasne jak wagina gwałconej trzylatki.
Kwestia smaku.
Nic dodac, nic ujac.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.