jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 20:25   #1
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi

jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?


dwa dni temu dekoloryzacja z ciemnego brązu w salonie - produktami Matrix; po dekoloryzacji marchewa, na to fryzjerka położyła farbę zapewniając że rudy się zniweluje, miał być jasny orzechowy brąz; niestety po farbie prawei tak jak przed, tylko odrosty w miarę ok a reszta to taka sprana rudość, w dodatku nierówno, w poziomie widać kilka odcieni, no i oczywiście wierzchnia warstwa przesuszona i dziś w pracy koleżnaka potwierdziła to co ja sama widzę - że włosy wyglądają na zaniedbane, wypłowiałe - a ja w poniedziałek 4 godziny w salonie spędziłam i dwie stówki wyskoczyły
da się coś z tym zrobić? aktualnie siedzę z maską regenerującą pod folią
polećcie jakąś farbę która zniweluje rudość i wyrówna odcień, jeżeli coś takiego jest w ogóle możliwe
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 22:12   #2
adajula
Rozeznanie
 
Avatar adajula
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 521
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

jakbym czytała swoje przeżycia... Też miałam robioną dekoloryzjację w dobrym (hmm...) salonie, też na początku była marchewka, nałożona na nią farba miała pokryć włoski i nadać im ładny brązowy kolor... Niestety tak się nie stało, i byłam ruda... Następnie kolejna wizyta u tego samego fryzjera, i nadal okropne, żółte i rude refleksy, z którymi walczę do tej pory Nie chcę liczyć nawet ile pieniędzy na to poszło... W sumie nie mam dla Ciebie niestety żadnej rady, chciałam tylko "połączyć się w bólu"
adajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 22:27   #3
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Heh, oby się moderatorka nie oburzyła za powielanie tematu.. Mi na pozostawione po rozjaśnianiu rudości właśnie jedna Wizażanka poleciła Joannę Srebrny Pył. Nie wiem o jakim kolorze docelowym myślisz, ale może pomoże
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 23:08   #4
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

no średnio mnie pocieszyłyście
własnie nie chcę poprawiać tego w salonie, bo myślę ze jest większe ryzyko pogorszenia sprawy niż jak przemaluję sama ...
w dodatku to siano na wierzchu
co do powielania wątków - na szybko nie znalazłam, ale strasznie dużo tych tematów a ja nietutejsza
nie chcę za wszeklą cenę hodować tych zniszczonych kłaków, a właśnie ta wysuszona wierzchnia warstwa ma kolor najpaskudniejszy; mam włosy do linii brody i na chwilę obecną planuję skrócić do mniej więcej takiej fryzury http://ucesy-sk.happyhair.sk/celebri...set1jl1309.jpg
to co zostanie, będzie zdrowsze i może lepiej złapie kolor... tylko jaki?
kolor jaki chciałabym mogę określić - orzechowy jasny brąz - cokolwiek to znaczy
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 23:53   #5
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

na rudość trzeba położyć coś z niebieskim pigmentem, dopiero później docelowy kolor
połóż na włosy farbkę z niebieskim pigmentem, może palette intensive color creme C9? ona jest niebieskia, powinan wybić rudość, później nałozysz docelowy kolorem i podetniesz włosy
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:31   #6
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

z jakiego miasta jestes? to moze postaram Co doradzic dobry salon )

Jednak z punktu widzenia profejosnalnego kolorami ktore wybija rudosci i czerwienie sa farby ktore zawieraja w sobie popiel lub niebieski.

Ja bym nie polecala zabawe w domu z farbami palette jak zaproponowala kolezanka tymbardziej ze wydalas jak mowisz 200 zł na zabieg koloryzacji wiec lepiej nie spiepszyc tego gownem za 10 zł tylko udac sie do profesjonalisty.

Jest kilka opcji na poprawienie Twojego koloru:
- Nałozenie farby w kolorze zadanym z duza iloscia czystego pigmentu (popiel / niebieski)
- Zrobic tzw mycie rozjasniajace na srodkach i koncach ( rozjasnianie z duza iloscia wody o najnizszym stezeniu 1/9 % ) + polozenie koloru
- Stopniowe przechodzenie do koloru declowego farbami koloryzujacymi ktore jednoczesnie maja za zadanie odzywic wlos


Pozatym jako klient masz prawo zadac poprawy, tymbardziej ze kolor jak opisujesz wyszedl kompletnie inny. Czy przed nalozeniem koloru fryzjerka ustalala z toba kolor i pokazala go w palecie?? Zapewne paragonu nie otrzymalas? (jak w wiekszosci salonow zreszta)? Jednak jesli masz to paragon w portfel i marsz do fryzjera
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:41   #7
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

o nie
nigdy więcej (a przynajmniej na razie) rozjaśniaczy oraz super-hiper-profesjonalnych salonów i tym podobnych;
przemyślałam swoje dotychczasowe dokonania w temacie koloryzacji, i wychodzi na to, że im bardziej wypasiony salon, lepsze produkty i im więcej wywalonej kasy, tym bardziej opłakany stan moich kłaków - niestety
przez ostatni rok malowałam włosy farbą Palette zlote refleksy czy tak jakoś, odcienie kakao i trufla - i miałam piękne, błyszczące, zdrowe włosy - za 10 złotych co dwa miesiące;
wobec tego wymysliłam opcję nr 2 - fryzura ze zdjęcia zalinkowanego wyżej i powyższa farba w odcieniu imbir, o
amen
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 14:53   #8
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
z jakiego miasta jestes? to moze postaram Co doradzic dobry salon )

Jednak z punktu widzenia profejosnalnego kolorami ktore wybija rudosci i czerwienie sa farby ktore zawieraja w sobie popiel lub niebieski.

Ja bym nie polecala zabawe w domu z farbami palette jak zaproponowala kolezanka tymbardziej ze wydalas jak mowisz 200 zł na zabieg koloryzacji wiec lepiej nie spiepszyc tego gownem za 10 zł tylko udac sie do profesjonalisty.

Jest kilka opcji na poprawienie Twojego koloru:
- Nałozenie farby w kolorze zadanym z duza iloscia czystego pigmentu (popiel / niebieski)
- Zrobic tzw mycie rozjasniajace na srodkach i koncach ( rozjasnianie z duza iloscia wody o najnizszym stezeniu 1/9 % ) + polozenie koloru
- Stopniowe przechodzenie do koloru declowego farbami koloryzujacymi ktore jednoczesnie maja za zadanie odzywic wlos


Pozatym jako klient masz prawo zadac poprawy, tymbardziej ze kolor jak opisujesz wyszedl kompletnie inny. Czy przed nalozeniem koloru fryzjerka ustalala z toba kolor i pokazala go w palecie?? Zapewne paragonu nie otrzymalas? (jak w wiekszosci salonow zreszta)? Jednak jesli masz to paragon w portfel i marsz do fryzjera
zaproponował kolega jak już coś poza tym napisałem już o niebieskim pigmencie, a farby palette nie dla każego są złe. I masz rację z reklamacją u fryzjera, klient faktycznie ma prawo zgłosić reklamację jeśli wyszło coś inaczej niż było ustalone od początku, i fryzjer ma za zadanie naprawić to za darmo.

Cytat:
Napisane przez dixi Pokaż wiadomość
o nie
nigdy więcej (a przynajmniej na razie) rozjaśniaczy oraz super-hiper-profesjonalnych salonów i tym podobnych;
przemyślałam swoje dotychczasowe dokonania w temacie koloryzacji, i wychodzi na to, że im bardziej wypasiony salon, lepsze produkty i im więcej wywalonej kasy, tym bardziej opłakany stan moich kłaków - niestety
przez ostatni rok malowałam włosy farbą Palette zlote refleksy czy tak jakoś, odcienie kakao i trufla - i miałam piękne, błyszczące, zdrowe włosy - za 10 złotych co dwa miesiące;
wobec tego wymysliłam opcję nr 2 - fryzura ze zdjęcia zalinkowanego wyżej i powyższa farba w odcieniu imbir, o
amen
imbir? on jest ciepły, nie pozbędziesz się dzięki temu rudości, proponuję tak jak pisałem, nałozyć C9 do zniwelowania rudosci a później imbir
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:08   #9
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

A czy o takiej rudości mowa?? Bo ja walczę z tym samym.

I czy jakimś sposobem wyjdzie mi na włosach podobny kolor? Też preferuję metody domowe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02621.jpg (59,1 KB, 687 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg farba-schwarzkopf-natural-easy-542-srebrzysty-sredni-popielaty-blond.jpg (57,5 KB, 332 załadowań)
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:13   #10
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
zaproponował kolega jak już coś poza tym napisałem już o niebieskim pigmencie, a farby palette nie dla każego są złe. I masz rację z reklamacją u fryzjera, klient faktycznie ma prawo zgłosić reklamację jeśli wyszło coś inaczej niż było ustalone od początku, i fryzjer ma za zadanie naprawić to za darmo.

imbir? on jest ciepły, nie pozbędziesz się dzięki temu rudości, proponuję tak jak pisałem, nałozyć C9 do zniwelowania rudosci a później imbir
ok - tylko że ja obawiam się wkrótce otrzymania od fryzjera darmowej peruki w efekcie konsekwentnego egzekwowania swoich praw

ładny, równy rudy lepszy niż to co mam aktualnie, poza tym miałam kiedyś rudy (oczywiście robiony chalupniczo) i nie bylo źle
a farby palette z tej serii faktycznie bardzo mi pasują;

to jeszcze... opcja nr 3(mało prawdopodobna, ale ) - tę C9 mam nalożyć i zaraz potem imbir? czy chodzić z tym niebieskim jakiś czas a nie odpadną?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
A czy o takiej rudości mowa?? Bo ja walczę z tym samym.

I czy jakimś sposobem wyjdzie mi na włosach podobny kolor? Też preferuję metody domowe.

jak patrzę w lustro to u mnie jednak jest ciemniejszy odcień, ale problem i jego potencjalne rozwiązanie widzi mi się podobnie

kolor z pudełka ładny
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:18   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

wiem cos o tym sama po kilkakrotnym rozjasnianiu mialam u gory biale, dalej zolte,a konce rude dlugo schodzilam, farbowalam popielami, ktore schodzily po pierwszym myciu, uzywalam fioletowym plukanek, po ktorych gora byla fioletowa,a rudosci dalej rude sporo wlosow scielam, ale teraz jedstem w miare zadowolona. a schodzilam z czerni.
nie wiem wiec,czy plukanki ci pomoga, jesli to mocna marchewa... ja z marchewy schodzilam etapami... najpierw ciemny blond, potem sredni, potem na rudosci popiel, potem znowu, i potem niebieski szampon, trzymalam pol godziny.
teraz nawet nie musze rozjasniac odrostow, tylko nakladac spokojnie jasna farbe
zycze powodzenia!

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:04
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 15:39   #12
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
A czy o takiej rudości mowa?? Bo ja walczę z tym samym.

I czy jakimś sposobem wyjdzie mi na włosach podobny kolor? Też preferuję metody domowe.
Ty masz bardziej złoty niż rudy, kup szampon joanna do włosów blond i nim myj systematycznie, do tego jakaś farba z refleksem 21 po kropce np 10.21 loreal ma napewno takie odcienie

Cytat:
Napisane przez dixi Pokaż wiadomość
ok - tylko że ja obawiam się wkrótce otrzymania od fryzjera darmowej peruki w efekcie konsekwentnego egzekwowania swoich praw

ładny, równy rudy lepszy niż to co mam aktualnie, poza tym miałam kiedyś rudy (oczywiście robiony chalupniczo) i nie bylo źle
a farby palette z tej serii faktycznie bardzo mi pasują;

to jeszcze... opcja nr 3(mało prawdopodobna, ale ) - tę C9 mam nalożyć i zaraz potem imbir? czy chodzić z tym niebieskim jakiś czas a nie odpadną?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------




jak patrzę w lustro to u mnie jednak jest ciemniejszy odcień, ale problem i jego potencjalne rozwiązanie widzi mi się podobnie

kolor z pudełka ładny
nie wyjdzie Ci niebieski po c9, on powinien ochłodzić ten kolor jaki masz, użyj go, napisz co wyszło i odczekaj pare dni, niech kolor sie ustabilizuje i nałozysz imbir potem podetniesz włosy i będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
wiem cos o tym sama po kilkakrotnym rozjasnianiu mialam u gory biale, dalej zolte,a konce rude dlugo schodzilam, farbowalam popielami, ktore schodzily po pierwszym myciu, uzywalam fioletowym plukanek, po ktorych gora byla fioletowa,a rudosci dalej rude sporo wlosow scielam, ale teraz jedstem w miare zadowolona. a schodzilam z czerni.
nie wiem wiec,czy plukanki ci pomoga, jesli to mocna marchewa... ja z marchewy schodzilam etapami... najpierw ciemny blond, potem sredni, potem na rudosci popiel, potem znowu, i potem niebieski szampon, trzymalam pol godziny.
teraz nawet nie musze rozjasniac odrostow, tylko nakladac spokojnie jasna farbe
zycze powodzenia!
wiesz, na rudośc fiolet nie działa, bo rudość niweluje się niebieskim, fiolet niweluje żółć wiec to bez sensu używać w przypadku rudego, płukanek itp.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:44   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

wiem, ale rudość na końcówkach mi nie przeszkadzała, chciałam zatuszować żółć na prawie całych włosach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:48   #14
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Ty masz bardziej złoty niż rudy, kup szampon joanna do włosów blond i nim myj systematycznie, do tego jakaś farba z refleksem 21 po kropce np 10.21 loreal ma napewno takie odcienie
A jaki to refleks jest tu pożądany? Chciałabym wiedzieć czego szukać, by ewentualnie nie ograniczać się do farb Loreala (nie wysuszają czasem włosów..?)

A co gdyby użyć farby rozjaśniającej, np. Garniera 111 lub Belle Color? I do tego szampon fioletowy Joanny?
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:04   #15
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
A jaki to refleks jest tu pożądany? Chciałabym wiedzieć czego szukać, by ewentualnie nie ograniczać się do farb Loreala (nie wysuszają czasem włosów..?)

A co gdyby użyć farby rozjaśniającej, np. Garniera 111 lub Belle Color? I do tego szampon fioletowy Joanny?
szukaj popielu i opalizującego czuli 1 i 2. np 10.21 / 10.12 - dla przykładu.
miom zdaniem loreale najmniej wysuszają. hm może joanna szlachetna perła + srebrny pył
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:14   #16
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
szukaj popielu i opalizującego czuli 1 i 2. np 10.21 / 10.12 - dla przykładu.
miom zdaniem loreale najmniej wysuszają. hm może joanna szlachetna perła + srebrny pył
Myślisz o zmieszaniu tych dwóch farb i położeniu na obecny kolor?
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:20   #17
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
Myślisz o zmieszaniu tych dwóch farb i położeniu na obecny kolor?
tak
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:26   #18
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
tak
Oddałabym głowę w Twoje ręce gdybym mogła

Nie wyjdzie spod tej mieszanki to rude złoto?
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:38   #19
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

z czasem pewnie tak, bo ciepłe odcienie lubią wyłazić, mogłabyś nawet kłaść gołębi popiel z joanny ale obawiam sie ze wyjdzie za ciemno i za szaro. dlatego szlachetna perła + srebrny pył, ale pyły mniej, w proporcjach 2:1, tz cała perła i połowa pyłu ok? a to co zostanie z pyłu, będziesz miała na poprawki. jak wyjdzie coś , co Ci sie spodoba, to kup szampon z joanny fioletowy do włosów blond , rozjaśnianych lub siwych (srebrne opakowanie, fioletowa nakrętka) i myj nim włosy co 2-3 mycie, żeby podtrzymać chłodny odcień.

dodam tylko , że wiem z własnego doświadczenia, że z ciepłego odcienia trudno dojść do chłodnego, zwykle to nie jest kwestia jednego farbowania, potrzeba cierpliwości.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 16:49   #20
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
z czasem pewnie tak, bo ciepłe odcienie lubią wyłazić, mogłabyś nawet kłaść gołębi popiel z joanny ale obawiam sie ze wyjdzie za ciemno i za szaro. dlatego szlachetna perła + srebrny pył, ale pyły mniej, w proporcjach 2:1, tz cała perła i połowa pyłu ok? a to co zostanie z pyłu, będziesz miała na poprawki. jak wyjdzie coś , co Ci sie spodoba, to kup szampon z joanny fioletowy do włosów blond , rozjaśnianych lub siwych (srebrne opakowanie, fioletowa nakrętka) i myj nim włosy co 2-3 mycie, żeby podtrzymać chłodny odcień.

dodam tylko , że wiem z własnego doświadczenia, że z ciepłego odcienia trudno dojść do chłodnego, zwykle to nie jest kwestia jednego farbowania, potrzeba cierpliwości.
Ależ ja lubię rozmawiać z kimś, kto wie o czym mówi... Zrobię tak jak w Twojej instrukcji, jutro koło południa, i załączę foto (żebyś wiedział co masz na sumieniu )

Apropos cierpliwości i wielokrotnego farbowania, powiedz mi czy powielając farbowanie taką mieszanką jak mi podałeś "wyciągnę" z włosów te żółte odcienie i rozjaśni je ona, czy może te farby tylko zakrywają obecny kolor?
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:01   #21
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

raczej zakrywają, ale nie wszystko wyjdzie na wierzch, tylko tak lekko po pewnym czasie dlatego ten szampon z joanny pomoże Ci utrzymać popielaty odcień.
na dłuższą metę proponuje nie używać tej mieszanki bo moze zacząć przyciemniać odcień.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:13   #22
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
Heh, oby się moderatorka nie oburzyła za powielanie tematu.. Mi na pozostawione po rozjaśnianiu rudości właśnie jedna Wizażanka poleciła Joannę Srebrny Pył. Nie wiem o jakim kolorze docelowym myślisz, ale może pomoże
Srebrny Pył za słaby na marchewe Ale gołębi popiel by sie nadał. On niby wygląda jak siwoszary na pudełku, ale marchewe gasi genialnie, moja mama testowała i super jej przygasiło
Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
A czy o takiej rudości mowa?? Bo ja walczę z tym samym.

I czy jakimś sposobem wyjdzie mi na włosach podobny kolor? Też preferuję metody domowe.
O właśnie coś takiego wyszło po tym Gołębim Popielu
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:16   #23
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
Heh, oby się moderatorka nie oburzyła za powielanie tematu..

Oburzy się, oburzy.. Takich wątków było setki.. i zastanawiam się czy go nie ciachnąć na kłódkę
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:22   #24
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
raczej zakrywają, ale nie wszystko wyjdzie na wierzch, tylko tak lekko po pewnym czasie dlatego ten szampon z joanny pomoże Ci utrzymać popielaty odcień.
na dłuższą metę proponuje nie używać tej mieszanki bo moze zacząć przyciemniać odcień.
Teraz się zastanawiam czy to co mi proponujesz nie jest za jasne - docelowo chciałabym uzyskać coś ze średniego popielatego blondu, jak na tych zdjęciach. Nie zależy mi na bardzo jasnym platynowym blondzie.

nika135 nie ciachaj... dużo przyjemniej i bardziej rzeczowo rozmawia się w skromniejszym gronie o bardzo konkretnych przypadkach... Każdy lubi być zauważony, a tu bynajmniej posty i pytania nie gubią się między dziesiątkami Wizażan
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blond+grzywka.jpg (25,1 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nowy-kolor-wlosow-kim-kardashian_20843_11.jpg (32,4 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z9381425X,Yvette-Prieto---piekna-blondynka-z-Ameryki--Od-niedawna.jpg (36,3 KB, 154 załadowań)
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm


Edytowane przez LittleCrow
Czas edycji: 2011-05-05 o 17:36
LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:45   #25
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

wiesz, joanna droga nie jest, spróbuj tej mieszanki, jak Ci ładnie ochłodzi i stonuje to położysz wtedy na to popielaty ciemniejszy odcień
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:00   #26
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
wiesz, joanna droga nie jest, spróbuj tej mieszanki, jak Ci ładnie ochłodzi i stonuje to położysz wtedy na to popielaty ciemniejszy odcień
A gdybym zmieszała szlachetną perłę z gołębim popielem, jak to sugeruje czekoladowoo...??? I podtrzymywane szamponem Joanny???
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm

LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:07   #27
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez LittleCrow Pokaż wiadomość
A gdybym zmieszała szlachetną perłę z gołębim popielem, jak to sugeruje czekoladowoo...??? I podtrzymywane szamponem Joanny???
Ja mieszanki zadnej nie próbowałam, ja sama robiłam srebrnym pyłem. A moja mama gołębim popielem i u niej po rudosciach nie bylo ani sladu - sredni popielaty blondzik został
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:13   #28
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

możesz zamiast pyłu dać gołębi, ale gołębi jest mocno popielaty , moze dać szary kolor, a perła jest opalizujaca dlatego polecam to połączenie.
mi gołębi popiel na blondzie wyszedł szary totalny szary, dlatego nie wiem czy za mocny nie będzie, ale jak mówiłem o proporcjach, więcej perły mniej popielu/pyłu.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:17   #29
LittleCrow
Raczkowanie
 
Avatar LittleCrow
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Francja, Paryż
Wiadomości: 163
GG do LittleCrow
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja mieszanki zadnej nie próbowałam, ja sama robiłam srebrnym pyłem. A moja mama gołębim popielem i u niej po rudosciach nie bylo ani sladu - sredni popielaty blondzik został
Tak tak, rozumiem, ale ciekawi mnie taka mieszanka bo na swoje włosy i tak muszę kłaść dwie farby, i zastanawiam się czy mogłoby właśnie wyjść coś ciekawego z połączenia gołębiej popieli ze szlachetną perłą??? Bo tu się teraz ważne decyzje dla mnie podejmują
(nie wiem dlaczego wcześniej pisałam "popielu" )

fryz5, to właśnie to wypróbuję, szlachetna perła+gołębi w proporcji 2:1, i zakupię szampon. Jutro wrzucę foto.
__________________
Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy...

Dbam o pazurki
... i zapuszczam włosy 22.01.2009 - 9cm...
... 20.02.2011 - 45cm --> 70cm


Edytowane przez LittleCrow
Czas edycji: 2011-05-05 o 18:23
LittleCrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:26   #30
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jak schłodzić marchewę po dekoloryzacji?

myślę że dobrze ja połowa popielu Ci zostanie, bo będziesz mogła poprawić, ja się bawiłem w chłodzenie koloru za pomocą mieszanki gołębi +szampon normalny. tzn mieszasz normalnie farbę z utleniaczem, ale dodajesz do tego zwykłego szamponu, łatwiej sie nakłada, szybciej, pieni się więc można szybko rozmasować na całości, czasami robiłem właśnie takie mieszanki z szamponem ale to tak na chwilę, kilka min, w celu ochłodzenia.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-23 13:57:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.