Kosmetyki naturalne - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 19:46   #1381
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah ja wczoraj oglądałam te kremy AA i przyznam że nie spodobało mi się że mają parfum tak wysoko w składach. Czy nie powinnyśmy się tego bać?;-)

Na opakowaniach wyszczególnione jest, ze seria nie zawiera ani syntetycznych substancji zapachowych, ani nawet olejków eterycznych, więc tak naprawdę jest to tajemnica handlowa. Podejrzewam ze moga to byc jakieś roślinne esencje. Wiele z nich jest aromatycznych

Mnie przy pierwszym uzyciu ten micel szczypal lekko w oczy, ale wczoraj po raz drugi go użylam i już nic nie szczypalo. Jestem zadowolona, chociaż jest to mój pierwszy micel naturalny i nie mam porównania z innymi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:27   #1382
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na opakowaniach wyszczególnione jest, ze seria nie zawiera ani syntetycznych substancji zapachowych, ani nawet olejków eterycznych, więc tak naprawdę jest to tajemnica handlowa. Podejrzewam ze moga to byc jakieś roślinne esencje. Wiele z nich jest aromatycznych

Mnie przy pierwszym uzyciu ten micel szczypal lekko w oczy, ale wczoraj po raz drugi go użylam i już nic nie szczypalo. Jestem zadowolona, chociaż jest to mój pierwszy micel naturalny i nie mam porównania z innymi.
To mnie ta ich tajemnica handlowa nieźle zniechęciła. I jeszcze te wszystkie cenne składniki wydały mi się za daleko w składach (jak na moje coraz bardziej surowe kryteria). Swoją drogą dobrze, przynajmniej na AA nie mam ciśnienia;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 21:38   #1383
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Fakt, są wegańskie, ale nie naturalne niestety - wskładzie SLES i PEGi oraz zapach bardzo wysoko.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 22:09   #1384
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
To znaczy, że przy rozcieńczeniu nie powinien być zbyt radykalny w kontakcie ze skórą? Czy Ty używasz takich olejków? Jeśli tak to z jakim skutkiem?
Przepraszam, Seige, jakoś Twój post mi umknął.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania tego olejku, to kilka słów na ten temat jest w zacytowanym przeze mnie fragmencie. Tutaj całość tego artykułu.

Dotąd żaden olejek mnie nie uczulił (w ogóle nie mam problemów z alergiami). Zdarzyło się, że duże stężenie olejku herbacianego zastosowanego na całą twarz (w akcie desperacji... :/) spowodowało podrażnienie, objawiające się chwilowym zaczerwienieniem, pieczeniem, więc to nie był dobry pomysł. Przy użyciu punktowym nierozcieńczonego nic złego się nie działo.
Co najmniej kilka składników, występujących w olejku herbacianym, może podrażniać. Z oczywistych względów nie jestem w stanie wskazać winowajców.

Aromaterapeuci zalecają, by nie stosować tego samego olejku zbyt długo, więc staram się tym kierować. Używam właściwie tylko punktowo i wykazuje on dużą skuteczność (mam trądzik zaskórnikowy, rzadko pojawiają mi się wypryski; ten środek lubię, bo potrafi zatrzymać rozwój pryszcza) .

Ale to są doświadczenia osobnicze, nie żadna reguła. Mamy różną wrażliwość i potrzeby.

Tutaj opisano jak kupować olejki eteryczne. Dla mnie rzecz bardzo przydatna.

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
O ja też uwielbiam uniwersalne kosmetyki bo one prowadzą w stronę minimalizmu Fakt teraz mi się nazbierało wszystkiego od cholery, bo ciąglę coś kusi...przez ten wizaż co to jest jak narkotyk.

Bez oliwki nie wyobrażam sobie życia od ponad roku, używam do ciała, twarzy, czasem na włosy. Wydaje mi się że HIPP dłużej się wchłania i jest bardziej upierdliwy, natomiast olejki babydream szbybciej wsiąkają w skórę, ale ponieważ mają więcej składników to czasem czuję się nimi przekarmiona i wtedy wracam do hippa.

Lubię też kremy, które nadają się do twarzy i pod oczy, ale narazie odkryłam tylko jeden taki babydream. Może polecicie coś uniwersalnego do twarzy i pod oczy? Nigdy nie jestem zadowolona z kremów pod oczy, mam jeden ulubiony bo pokazał mi że jednak miałam cienie i worki, choć zawsze myślałam że to nie mój problem.

Ogólnie wydaje mi się że podział kosmetyków na różne części ciała jest mocno naciągany. Wiadomo kobiety wydadzą więcej kasy na każdą część, dobrze że nie ma jeszcze oddzielnych tuszów do rzęs na rzęsy dolne i rzęsy górne i bazy pod balsam do ciała.
Mi też się tak kiedyś wydawało, a składowisk w łazience nie cierpię. Fajnie jest umyć się od stóp do głów tym samym albo maznąć, ale jednak wyspecjalizowane kosmetyki sprawdzają się lepiej, bo nie wszystkie kremy do twarzy mogę stosować w okolicach oczu (bo podrażniają, są zbyt tłuste, powodują opuchliznę i prosaki, mają złą konsystencję i żeby je zaaplikować trzeba ponaciągać skórę, nie zawierają składników łagodzących czy niwelujących cienie etc.), żele do mycia ciała nie zawsze się nadają do włosów, bo sprawiają, że są one matowe albo je obciążają, kosmetyki do ciała nie nadają się do twarzy, bo są zbyt mocno perfumowane i mogą powodować trądzik albo podrażniać oczy przy demakijażu), do rąk potrzebuję kosmetyków z porcją gliceryny i takich, które będą się szybko wchłaniały etc.
A tusz z końcówkami do dolnych i górnych rzęs znam.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 22:55   #1385
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość

Mi też się tak kiedyś wydawało, a składowisk w łazience nie cierpię. Fajnie jest umyć się od stóp do głów tym samym albo maznąć, ale jednak wyspecjalizowane kosmetyki sprawdzają się lepiej, bo nie wszystkie kremy do twarzy mogę stosować w okolicach oczu (bo podrażniają, są zbyt tłuste, powodują opuchliznę i prosaki, mają złą konsystencję i żeby je zaaplikować trzeba ponaciągać skórę, nie zawierają składników łagodzących czy niwelujących cienie etc.), żele do mycia ciała nie zawsze się nadają do włosów, bo sprawiają, że są one matowe albo je obciążają, kosmetyki do ciała nie nadają się do twarzy, bo są zbyt mocno perfumowane i mogą powodować trądzik albo podrażniać oczy przy demakijażu), do rąk potrzebuję kosmetyków z porcją gliceryny i takich, które będą się szybko wchłaniały etc.
A tusz z końcówkami do dolnych i górnych rzęs znam.
Oczywiście trudno ci nie przytaknąć, dobrze wiem że nie wszystko nadaje się pod oczy np kremy z filtrem których używam do twarzy pod oczy są do bani. Jednak muszę przyznać, że odkąd analizuję sobie składy i sięgam po te bardziej naturalne, o prostych składach kosmetyki to ich wielofunkcyjność jest dużo większa i efekty dużo lepsze. Nie mówię też że jeden krem do wszystkiego wystarczy. Oczywiście że nie Różne też są skóry, ich wrażliwość i problemy, ale na pewno krem do stóp na pryszcze się nie sprawdzi itp.;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 23:32   #1386
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Fakt, są wegańskie, ale nie naturalne niestety - wskładzie SLES i PEGi oraz zapach bardzo wysoko.
a Ja jutro bede w Rzeszowie ! tak wiec nalot na wszystkomajaca nature/rossmana obowiazkowo i oliwke [ czy tam olej... ? ] babydream fur mama trzeba kupic ! za duzo sie naczytalam o nim . a, swoja droga to i szampon kupie Hipp... zadnego kolorowego badziewia - niet.

Dziewczeta dziewczynki kobietki ...
konczy sie mi podklad Soraya [po 4 miesiacach] i teraz sobie rozkminiam, ze trzeba ubezpieczyc sie w mineralne cacko ... czas to najwyzszy , blagam , poradzcie cos dla 19latki nie majacej wiekszych problemow na buzi oprocz wyskakujacych na czole krostek, wszedobylskich kaszakow[bywalo, ze wieksze nakluwalam igla, ale nienawidze i nie umiem tego robic...] mam tez sklonnosci do sciagnietej skory , jest bardziej sucha niz tlusta ...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 09:40   #1387
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wierze, ze cierpliwosc jest cnota i kiedys doczekam sie odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myslicie o prostym toniku, woda mineralna + kilka kropli olejku np lawendowego?


Powtorze moje starenkie, przeoczone pytanie

Warto toto kupic?

Mleczko Organic Surge:
Ingredients: *Aqua (water), *Glycerin, *Urea, *Stearic Acid, *Vitis Vinifera, *Glyceryl Stearate, *Citrus Bergamia, *Citrus Limonum, *Citrus Aurantifolia, *Citrus Aurantium Dulcis, *Cymbopogon Martinii, *Rosmarinus Officinalis, *Camellia Sinensis Leaf, *Chamomilla Recutita Flower Extract, Phenoxyethanol, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool, naturally-derived ingredient. From essential oils listed.

Zel do mycia twarzy Organic Surge:
*Aqua (Water), *Aloe Barbadensis Leaf Juice, *Sodium Coco-Sulfate, *Cocamidopropyl Betaine, *Decyl Glucoside, *Glycerin (Veg), *Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, *Coco-Glucoside, *Pelargonium Graveolens Flower Oil, *Sucrose Laurate/Alcohol, *Boswellia Carterii, *Tocopherol, Sorbic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, *Citric Acid, *Sodium Chloride, Geraniol, Citral, Linalool.* naturally-derived ingredient. From essential oils listed.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 10:20   #1388
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Oczywiście trudno ci nie przytaknąć, dobrze wiem że nie wszystko nadaje się pod oczy np kremy z filtrem których używam do twarzy pod oczy są do bani. Jednak muszę przyznać, że odkąd analizuję sobie składy i sięgam po te bardziej naturalne, o prostych składach kosmetyki to ich wielofunkcyjność jest dużo większa i efekty dużo lepsze. Nie mówię też że jeden krem do wszystkiego wystarczy. Oczywiście że nie Różne też są skóry, ich wrażliwość i problemy, ale na pewno krem do stóp na pryszcze się nie sprawdzi itp.;-)

Jestem zdania, że nawet naturalny krem do stóp można
użyć na problematyczna nawet cerę i to czasem z większym powodzeniem, niż preparat stricte do niej przeznaczony, gdyz zwykle kremy do stóp zawierają dużo odświeżajacych, antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych skladników . Oczywiscie nie każdy, ale na pewno by się kilka znalazlo. Mam jeden krem uniwersalny, który niby pomaga goić trądzik, a z powodzeneim używam go do dloni i do stóp, gdyz jest tluścioszkiem. I zgadzam się z tym, że kosmetyki naturalne są bardziej uniwersalne od zwyklych. Nawet balsamy do ciala nadają się pod oczy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:22
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:24   #1389
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka
Dziewczyny, a co myslicie o prostym toniku, woda mineralna + kilka kropli olejku np lawendowego?


Powtorze moje starenkie, przeoczone pytanie

Warto toto kupic?

Mleczko Organic Surge:
Ingredients: *Aqua (water), *Glycerin, *Urea, *Stearic Acid, *Vitis Vinifera, *Glyceryl Stearate, *Citrus Bergamia, *Citrus LimonCymum, *Citrus Aurantifolia, *Citrus Aurantium Dulcis, *bopogon Martinii, *Rosmarinus Officinalis, *Camellia Sinensis Leaf, *Chamomilla Recutita Flower Extract, Phenoxyethanol, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool, naturally-derived ingredient. From essential oils listed.

Zel do mycia twarzy Organic Surge:
*Aqua (Water), *Aloe Barbadensis Leaf Juice, *Sodium Coco-Sulfate, *Cocamidopropyl Betaine, *Decyl Glucoside, *Glycerin (Veg), *Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, *Coco-Glucoside, *Pelargonium Graveolens Flower Oil, *Sucrose Laurate/Alcohol, *Boswellia Carterii, *Tocopherol, Sorbic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, *Citric Acid, *Sodium Chloride, Geraniol, Citral, Linalool.* naturally-derived ingredient. From essential oils listed.
Mleczko powinno dobrze nawilżać ze względu na gliceryne i mocznik i dwa dobre emulgatory, co do tych składników botanicznych to cieżko powiedzieć co to jest, Vitis Vinifera to zapewne ekstraktz pestek winogron - bardzo dobry antyoksydant, później te wszystkie cytrusy to zapewne olejki eteryczne, po czy chyba znowu trzy antyoksydacyjne ekstrakty z rozmarynu, herbaty i rumianka, jeden konserwant i składniki olejków eterycznych które mogą podrażnic/uczulic, niektórych tez rumianek uczula. Ogólnie całkiem fajne, proste mleczko nawilżająco-antyoksydacyjne, łatwe do samodzielnego zrobienia, jeśli olejki eteryczne, szczególnie te cytrusowe Cię nie podrażniają to mozna kupić.

Żel tez przyzwoity, mimo obecnosci "naturalnego" odpowiednika SLS jako głownego surfaktanta, jest w nim wiele łagodnych i łagodzących składników, jak aloes czy gliceryna, jest u jeszcze hydrolat geraniowy, prawodopodobnie olejek eteryczny z kadzidłowca, wit. E jako antyoksydant, naturalne konserwanty, regulator pH, zagęszczacz i składniki olejków eterycznych (które moga uczulać), choć w tym przypadku mogą być one rowniez składnikiem hydrolatu geraniowego bo olejek z kadzidłowca nie ma raczej geraniolu i citralu.
Ten żel powienien być dobry do tłustej i trądzikowej skóry

Co do toniku z olejkiem lawendowym, czytałam że lawenda odstrasza owady wiec na wiosne i lato to chyba dobry pomysł
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:29
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:28   #1390
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Wierze, ze cierpliwosc jest cnota i kiedys doczekam sie odpowiedzi


Woda + olejek tak, najlepiej woda wysokozmineralizowana, albo zupelnie oczyszczona (apteka).
Mleczko wyglada fajnie, choć alergicy powinni uważać, natomaist żel mnie nie zachwycil, ja aloesu nie lubię, może i to nie wysuszy Ci skóry, jednak nie zawiera konkretniejszych nawilżaczy, jak na żel, choćby gliceryny w odpowiedniej ilości. Mnie by na bank to to wysuszylo.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:31   #1391
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

urea wg. codecheck: Wirkstoff; für Naturkosmetika nicht geeignet.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 10:41   #1392
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
urea wg. codecheck: Wirkstoff; für Naturkosmetika nicht geeignet.

Czyżby? Nie jestem dobra z niemieckiego, ale rozumiem, że jest to skladnik szkodliwy?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:49   #1393
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

mocznik do kosmetyków jest syntetyczny to wiem (adnotacja: chemisch). Kiedyś znalazłam jeszcze że związany jest z przemysłem petrochemicznym, ale nie pamietam gdzie. Ma zielone światło, czyli kosmetyki mającego go w składzie mogą mieć oko test, ale właśnie jest przy nim notatka "nie nadaje się do kosmetyków naturalnych".

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-04-16 o 11:01
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:53   #1394
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
mocznik do kosmetyków jest syntetyczny to wiem (adnotacja: chemisch). Kiedyś znalazłam jeszcze że zwiazany jest z przemysłem petrochemicznym, ale nie pamietam gdzie. Ma zielone światło, czyli kosmetyki mającego go wskładzie mogą mieć oko test, ale właśnie jest przy nim notatka "nie nadaje się do kosmetyków naturalnych".

Dzięki za informacje, ale pozostaje pytanie, co oznacza ta gwiazdka przy urea w skladzie podanym przez henieczkę?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:56   #1395
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

może " natural cow dung"
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:14   #1396
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
może " natural cow dung"


Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:49   #1397
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co do toniku z olejkiem lawendowym, czytałam że lawenda odstrasza owady wiec na wiosne i lato to chyba dobry pomysł
Zapomniałam dodać, że przecież nie rozpuści sie olejku w wodzie, ale np. w alkoholu już tak

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
mocznik do kosmetyków jest syntetyczny to wiem (adnotacja: chemisch). Kiedyś znalazłam jeszcze że związany jest z przemysłem petrochemicznym, ale nie pamietam gdzie. .
Mocznik jest pozyskiwany z amoniaku i ditlenku węgla, oba mogą w tym przypadku pochodzić z przeróbki węgla lub węglowodorów (przykład utylizacji CO2) . Mocznik jest jak najbardziej naturalnym składnikiem w organizmie człowieka, jest jednym ze składników NMF
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-16 o 11:41
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:59   #1398
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

http://www.pharma-cosmetic.com.pl/?s...,1341,ant.html
Preparaty mocznika przeznaczone do podawania doustnego i dożylnego ze względu na liczne działania uboczne są wyparte przez inne leki . Stosowane są bardzo rzadko; tylko w sytuacjach braku innych środków.

Pierwszy związek organiczny, wytworzony syntetycznie z substratów nieorganicznych; otrzymany w 1828 roku przez Friedricha Wöhlera z cyjanianu amonowego.
Uzyskanie mocznika syntetycznie stało się momentem obalenia alchemicznej teorii „siły życiowej”, rzekomo potrzebnej do syntezy związków produkowanych przez żywe organizmy.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 12:05   #1399
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny kosmetyki sanoflore można kupić w jakiś sprawdzonych sklepach internetowych?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 19:38   #1400
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Po raz kolejny i ja zadaje pytanie.

...
konczy sie mi podklad Soraya [po 4 miesiacach] i chce zakupic porzadne mineralne cacko ... BLAGAM! poradzcie cos dla 19latki [nie mam wiekszych problemow na buzi oprocz wyskakujacych na czole krostek i kilku wszedobylskich kaszakow] [bywalo, ze wieksze nakluwalam igla, ale nienawidze i nie umiem tego robic...] mam tez sklonnosci do sciagnietej skory , bez kremku ziaja kakaowego / oriflame z pestek winogron jest sucha po myciu.
[zreszta to jedyne kremy jakie uzywalam oprocz nivea gestego] zdaje sobie sprawe, ze te kosmetyki wg was, ekspertek nie sa do konca naturalne. aczkolwiek, podczytuje juz tutaj troche informacji. douczam sie. milo bedzie, jesli mi polecicie mineraly kryjace jakies [pewnie sa dostepne tylko online] w niewysokiej cenie.
dzis w rossmanie w ramach odpowiedzi na poszukiwanie owych kosmetykow - wskazala mi kobietka maybelline .....
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 19:45   #1401
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziewczyny w nowym InStyle na haslo"Instyle" 15% znizki na lavera.com.pl

to samo tyczy sie kosmettykow Pat&Rub

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Ok, będę zdawać relacje. Jak na razie jest super


A jak go najlepiej używać - na mokre, czy suche włosy?


Do mnie parę dni temu przyszyły mydełka Tuli do testowania. Jak na razie używam tego alergicznego i jest ok - super się sprawdza do mycia buzi, do częstego mycia rąk jest za mało nawilżające, ale w połączeniu z kremem zdaje egzamin. Jeszcze zostało mi oliwkowe oraz Tuli 14.
ja uzywam poki co TULI 14 wlasnie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 19:51   #1402
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny w nowym InStyle na haslo"Instyle" 15% znizki na lavera.com.pl

to samo tyczy sie kosmettykow Pat&Rub

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------



ja uzywam poki co TULI 14 wlasnie
Ooo super, dzięki! a podpowiesz, gdzie to się wpisuje? Jakoś pod koniec zamówienia? Może bym skorzystała

Jak to Tuli14 się sprawuje?
Hihi, mam wrażenie, że wszystkie testerki Tuli to wizazanki
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:30   #1403
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

powiem szczerze ze nie zauwazylam jakiegos dzialania takiego na plus.. minusem jest to ze strasznie po umyciu mam sciagnieta cere.
nie podraznil , nie wysuszyl. zapach sredni.
testowalam tylko na twarzy.

co do wpisu przy zamowieniu - ja mysle ze gdzies tam na koncu bedzie jakies pole do wpisu.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:10   #1404
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny kosmetyki sanoflore można kupić w jakiś sprawdzonych sklepach internetowych?


Szczerze mówiac nie widzialam sanoflore w żadnym sprawdzonym sklepie, ale bardzo czesto napotykam te kosmetyki w aptekach, może w internetowych tez by byly, widzialam też na allegro.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:34   #1405
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
powiem szczerze ze nie zauwazylam jakiegos dzialania takiego na plus.. minusem jest to ze strasznie po umyciu mam sciagnieta cere.
nie podraznil , nie wysuszyl. zapach sredni.
testowalam tylko na twarzy.

co do wpisu przy zamowieniu - ja mysle ze gdzies tam na koncu bedzie jakies pole do wpisu.
Ja mam takie same wrażenia z tym mydełkiem antyalergicznym. Dzisiaj zaczęłam już testować oliwkowe i jak na razie wrażenia są podobne.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 23:10   #1406
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jestem zdania, że nawet naturalny krem do stóp można
użyć na problematyczna nawet cerę i to czasem z większym powodzeniem, niż preparat stricte do niej przeznaczony, gdyz zwykle kremy do stóp zawierają dużo odświeżajacych, antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych skladników . Oczywiscie nie każdy, ale na pewno by się kilka znalazlo. Mam jeden krem uniwersalny, który niby pomaga goić trądzik, a z powodzeneim używam go do dloni i do stóp, gdyz jest tluścioszkiem. I zgadzam się z tym, że kosmetyki naturalne są bardziej uniwersalne od zwyklych. Nawet balsamy do ciala nadają się pod oczy.
Tak Korah, ale twój krem do stóp pewnie można nawet zjeść i wyjdzie człowiekowi na zdrowie;-) Ja swojego jeszcze nie wymieniłam, choć od miesiąca go nie używam...bo to co naturalne do ciała zaczyna wystarczać stopom
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 17:28   #1407
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

czy ta glinke mogę nałożyć na dekold? mam strasznie pozapychany i dostałam jakis wyprysków bo balsamie i oczywiscie czesc z nich rozdrapałam i kompletnie nie wiem co z tym zrobic planuje jutro kupic ta glinke
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 17:52   #1408
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
czy ta glinke mogę nałożyć na dekold? mam strasznie pozapychany i dostałam jakis wyprysków bo balsamie i oczywiscie czesc z nich rozdrapałam i kompletnie nie wiem co z tym zrobic planuje jutro kupic ta glinke
Pewnie,że tak.Może sobie posmaruj dekold olejkiem herbacianym?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:46   #1409
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Pewnie,że tak.Może sobie posmaruj dekold olejkiem herbacianym?
o tez dobry pomysl chciałabym zeby to mi szybko zeszło
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:02   #1410
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Kosmetyki naturalne

dekolt dziewczyny,dekolt
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.