Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 17:23   #961
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ooo to się zawiodłam. Używam rollera Medik8 i miałam do nich zaufanie Co prawda jak pytałam o stężenie kwasu hialuronowego zastosowanego w Hydra B5 to się wykręcili - zarówno w PL jak i biuro w UK...tajemnicą handlową. Więcej już go nie kupię. Używamy ampułek z hialuronem o wiadomym stężeniu i nałożony po rollowaniu jest błyskawicznie wsysany przez skórę. Po 5 min nie ma nawet śladu po nim.
Rolluję mamę 0,5 co tydzień i po 15 zabiegach nie zauważyłam stępienia.
Co do dezynfekcji to jest obowiązkowa - ja stosuję Hospisept - 250 ml za 26 zł. Ethanol 96%.
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:27   #962
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

możesz napisać coś więcej na temat zabiegów u mamy:co konkretnie używacie,jak długo i jakie są efekty,ile ma lat?
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:21   #963
marcindriver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Mam pytanie, czy jeżeli po rolce 1,00mm podczas nakłuwania pojawia się krew to można stosować po takim rolowaniu serum z wit.C i z żelem hialur.??proszę o wypowiedzi
marcindriver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 16:46   #964
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja pytałam w medikan, odpowiedź dostałam właśnie taką niekonkretną. W UK pytałam poprzez opcję kontakt na medik8.co.uk. Podałam do porównania następujący produkt http://www.facethefuture.co.uk/shop/.../prod_253.html i dostałam odp że kwasu jest mniej, ale produkt hydra b5 jest bardzo dobry...

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
możesz napisać coś więcej na temat zabiegów u mamy:co konkretnie używacie,jak długo i jakie są efekty,ile ma lat?
Mama ma 57 lat, rolujemy co tydzień 0,5 medik8, plus stempel 0,3 pod oczy; po rollowaniu ampułki inno-hyal, i ce-tetra jak kwas się wchłonie; teraz kupiłam roller 1,0 genosys i ampułki aws; wczoraj robiłyśmy pierwszy raz i jesteśmy pozytywnie zaskoczone, śladów prawie nie ma i twarz ładnie napięta. Ogólnie roller poprawia kondycję skóry spłyca zmarszczki. Mama jest zadowolona i dzielnie znosi tortury w moim wykonaniu. Ja u siebie likwiduję przebarwienia pozapalne, roller 0,3+whitebalance click i po kilku tygodniach mogę powiedzieć że działa.
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 18:06   #965
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja stosuję je na przebarwienia po wydłubywaniu wrastajacych włosków na nogach razem z rollerem 0,3 i widzę poprawę, tzn.rozjaśnienie tych przebarwień.
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:43   #966
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z tym kwasem hialuronowym? Czy on aby na pewno nadaje się pod rolkę???? Czy jego nawilżające działanie nie sprowadza sie li tylko do tworzenia na skórze warstwy okluzyjnej i nawilżania pośredniego??? To by chyba trochę stało w sprzeczności z ideą rolowania
Ja dotąd tylko u dermy miałam rolkę i wyłącznie z peptydami/witaminami....

Kwas hialuronowy jest jak najbardziej pożądany przy rolowaniu - na jednej ze stron znalazłam taki opis działania:


" Kwas hialuronowy do mezoterapii igłowej
Kwas hialuronowy to źródło zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Wraz z upływem lat, jak również pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych (tj.słońce, tytoń, klimatyzacja, itp.) skóra traci odpowiedni poziom zawartego w niej kwasu hialuronowego, co powoduje spadek nawilżenia i powstawanie zmarszczek. Mezoterapia igłowa nieusieciowanym kwasem hialuronowym, uzupełnia jego niedobory w skórze i przywraca odpowiedni poziom nawilżenia. Kwas hialuronowy przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych, a z kolei dobrze unaczyniona skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza, jaśniejsza i pełna blasku. Dodatkowo dzięki temu, że kwas hialuronowy sprzyja namnażaniu fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na zwiększenie gęstości i jędrności skóry."

Najlepsze są mieszanki kwasu o różnych wielkościach cząsteczek np.2% czy 1,5% dostępne są także 3,5% ale są dosyć drogie. W wielu gotowych koktajlach - tych lepszej jakości , kwas hialuronowy jest już w składzie.


Cytat:
Napisane przez aluverka
A komu dokładnie się pytałaś? Bo ja sama się rozglądam za kwasem hialuronowym i wiem jakie jest tam stężenie w tym medik8. Z tego co wiem mają tylko jedno takie serum - hydro albo chyba hydra b5 (jakoś tak )
Mi dali odpowiedź, że to 4% wielkocząteczkowego, czyli całkiem spoko.

Ale nie wiem czy kupię. Szukam po forach jeszcze innych propozycji i stężeń. Chcę sobie porównać.

Nie wyobrażam sobie jak można zrobić 4% roztwór kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego, kiedyś w jednym ze sklepów był 1,2% wielkocząsteczkowego kwasu i to był taki glut, że praktycznie nie można go było używać - szybko go wycofali . Przy 4% nie dałoby się go wydobyć z butelki. Więc albo się pomylili, albo ...
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 18:24   #967
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez aluverka Pokaż wiadomość
No teraz to mi apetytu narobiłaś a masz porównanie z innymi specyfikami na przebarwienia, np. cosmelan?
W tym white balance są dwie buteleczki. Myślałam żeby zrzucić się z kimś i się podzielić buteleczkami, ale ta druga osoba namawia mnie na cosmelan. Tylko, że on jest okrutnie drogi

ps. moje poszukiwania kwasu hialuronowego trwają
Macie jakieś propozycje, które stężeniem przebiją hydro8 b5?
Na mazidłach widziałam kwas wielkocząsteczkowy, ale tylko 1%.
Hej aluverka
Cosmelanu nie używałam, miałam wcześniej white balance tą starą wersję i postęp był znacznie mniej widoczny. Wszystko zależy od głębokości przebarwień. Czytałam, że roller max 0,3, gdzie indziej że 0,5 bo dłuższy może uszkodzic melanocyty i będzie klops. Ja walczę z plamami na nogach, więc uznałam że raz kozie śmierć i zrolowałam jedną plamę 1,0 a następnie posmarowałam WB click. Po tygodniu plama jest w takim kolorze jak cały zrollowany wokół niej plac (czyli trochę ciemniejszy od reszty) no i muszę przyznać jestem tym oszołomiona. Nie wiem czy to zasługa rollera czy serum, ale zamierzam tym samym potraktować resztę. A nóż się uda i raz na zwasze pozbędę się przebarwień.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Kwas hialuronowy jest jak najbardziej pożądany przy rolowaniu - na jednej ze stron znalazłam taki opis działania:


" Kwas hialuronowy do mezoterapii igłowej
Kwas hialuronowy to źródło zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Wraz z upływem lat, jak również pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych (tj.słońce, tytoń, klimatyzacja, itp.) skóra traci odpowiedni poziom zawartego w niej kwasu hialuronowego, co powoduje spadek nawilżenia i powstawanie zmarszczek. Mezoterapia igłowa nieusieciowanym kwasem hialuronowym, uzupełnia jego niedobory w skórze i przywraca odpowiedni poziom nawilżenia. Kwas hialuronowy przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych, a z kolei dobrze unaczyniona skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza, jaśniejsza i pełna blasku. Dodatkowo dzięki temu, że kwas hialuronowy sprzyja namnażaniu fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na zwiększenie gęstości i jędrności skóry."

Najlepsze są mieszanki kwasu o różnych wielkościach cząsteczek np.2% czy 1,5% dostępne są także 3,5% ale są dosyć drogie. W wielu gotowych koktajlach - tych lepszej jakości , kwas hialuronowy jest już w składzie.





Nie wyobrażam sobie jak można zrobić 4% roztwór kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego, kiedyś w jednym ze sklepów był 1,2% wielkocząsteczkowego kwasu i to był taki glut, że praktycznie nie można go było używać - szybko go wycofali . Przy 4% nie dałoby się go wydobyć z butelki. Więc albo się pomylili, albo ...
U mamy stosujemy inno-hyal, on jest w ampułkach:
INNO-ROLLER Hyal
Zabieg redukuje oznaki starzenia się skóry oraz hamuje procesy utleniania. Jest zalecany w celu odbudowy uszkodzonego naskórka, zwiększenia poziomu nawilżenia oraz spłycenia zmarszczek. Głównym składnikiem preparatu jest kwas hialuronowy. Jest to biopolimer nalężący do glikozaminoglikanów. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie pomiędzy włóknami kolagenu tworząc polimerowe sieci. W tkankach macierzy zewnątrzkomórkowej głównie wpływa na utrzymanie odpowiedniego uwodnienia tkanek. Nawet rozcieńczone roztwory tego surowca tworzą na powierzchni skóry trwały film, zabezpieczajacy warstwę rogową naskórka nie tylko przed utratą wody, ale także przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Źródło: http://www.bio-estetic.pl/oferta/inn...oller-hyal,128
Teraz myślę o czymś takim:
Pure HylaGel restores and sustains precious skin moisture.

What is Pure HylaGel?

A topical hyaluronic acid: the skin's natural hydrator, safe and effective.
The unsurpassed hydrating effect of Pure HylaGel serum rejuvenates the skin and preserves elasticity.
Scientifically proven to penetrate deep dermal layers.
Your skin's ability to glow depends on its ability to retain and preserve moisture.

When to use Pure Hyla Gel serum:

With daily moisturiser regime: intensively rehydrates leaving a Visibly smoother, softer skin.
After exfoliation treatments, microdermabrasion and deep cleanses for intensive hydration and to maintain benefits.
After radio frequency or laser treatments for its soothing effects, intensive hydration and to maintain benefits.
After chemical peels: a perfect add-on for its soothing effects and to enhance and maintain results.
After injectable dermal fillers: an excellent partner for its soothing effect and to sustain results.
A serum is not a moisturiser. Moisturisers hydrate the upper layers of the skin and generally come in a cream form. By comparison, a serum can deliver potent ingredients, which repair and restore long-term changes in the skin through a light weight, gel like formulation that penetrates into the skin's dermal layers. A serum should be applied before a moisturiser in your daily beauty routine.

Typical pre-moisturising serums contain 2% hyaluronic acid. Pure HylaGel contains 15%.

Size: 14ml

Product Code: PUR051

Ze strony: http://www.facethefuture.co.uk/shop/.../prod_253.html
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 15:16   #968
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej aluverka
co do nosa to 0,3 będzie ok, bo dłuższe igły wywołają przede wszystkim krwawienie
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 16:29   #969
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czy probowal ktos polproduktu COLOSTRUM, ktory pojawil sie ostatnio w jednym ze sklepow? Niby nadaje sie pod rolke.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 13:20   #970
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

hejka tez uzywam derma roller polecila mi go kosmetyczka u ktorej robilam mezoterapie iglowa.
Powiedziala mi ze derma roller nie daje takich rezultatow jak mezoterapia iglowa ale regularnie stosowany moze dac swietne efekty, ja poki co po mezoterapii mam na prawde cudownie jedrno skore wiec derma roller stosuje zapobiegawczo i podtrzymujaco efekty mezoterapii.

Stosuje serum Hada Labo z kwasem hialuronowym i retinolem ale marzy mi sie skin ceuticals ferulic ktory jest na mojej liscie zakupow
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:18   #971
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez marcindriver Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy jeżeli po rolce 1,00mm podczas nakłuwania pojawia się krew to można stosować po takim rolowaniu serum z wit.C i z żelem hialur.??proszę o wypowiedzi
Ja też używam rolki 1 mm i pojawia się dużo krwi, ale stosuję witaminę C. Kiedy jej nie stosowalam proces gojejnia skóry przebiegał identycznie, więc mnie witamina C nie podrażnia dodatkowo.


Mam pytanie odnośnie kremu znieczulającego. Czy składniki w nim zawarte są bezpieczne podczas rolowania? Bo to lek i pewnie ma konserwanty. Zalecają żeby posmarować skórę a potem zmyć go z twarzy przed zbiegiem, ale zmyć samą wodą czy wodą z żelem do mycia?

Edytowane przez klotylda abc
Czas edycji: 2013-07-29 o 19:19
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 12:55   #972
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

wiem, że Emla bywa stosowana przy robieniu tatuażu, a to też nakłuwanie skóry. Myślę, że możesz zapytać o nią na wątku o tatuażach
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 06:14   #973
guzia86
Przyczajenie
 
Avatar guzia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 6
Question Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

witam!
kochane a napiszcie mi,bo gdzieś słyszałam że ten roller działa też na cellulit i właśnie nie wiem czy to kupować? znalazłam na allegro 0,5mm i chyba wystarczy?
guzia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 10:28   #974
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

katja 24

czy mozesz mi napisac który dokladnie spirytus skażony habitantem stosujesz do odkazania rollera? patrzylam na DOZ-ie ale tam jest kilka rodzaji, czekam na swój piewrszy roller i brakuje mi tylko czegos do okazania, czy przemywasz nim rownież twarz przed zabiegiem?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 11:54   #975
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
katja 24

czy mozesz mi napisac który dokladnie spirytus skażony habitantem stosujesz do odkazania rollera? patrzylam na DOZ-ie ale tam jest kilka rodzaji, czekam na swój piewrszy roller i brakuje mi tylko czegos do okazania, czy przemywasz nim rownież twarz przed zabiegiem?
Ja kupilam litrowa butelke, taka z niebieska zakretka.
Twarz przed zabiegiem myje tylko woda, nie odkazam jej.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 12:14   #976
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja kupilam litrowa butelke, taka z niebieska zakretka.
Twarz przed zabiegiem myje tylko woda, nie odkazam jej.
dzięki, to juz wiem który,
a czy jego przed uzyciem należy rozcienczyc czy bezposrednio z butelki można użyc?

Cytat:
Napisane przez aluverka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie - dezynfekuję rolkę spirytusem i robi mi się na niej taki białawy osad :/
Co mam robić?
gdzies wyczytałam że ten bialy nalot jest od spirytusu i dlatego nalezy zamoczyc roller w przegotowanej wodzie
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder

Edytowane przez cebulki
Czas edycji: 2013-07-31 o 12:17
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:09   #977
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

bezposrednio
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:51   #978
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Niedawno zakupiłam wreszcie mój pierwszy roller. Stosuję go razem z Voluplusem na doliny łzowe. Wybrałam na początek taki roller:
http://www.luxusnatury.pl/index.php?...duct&id_lang=7

Wiem, że może Chiński, ale chciałam taki tańszy na początek. No niestety nie jest zbyt wygodny na rolowanie tych dolin. Pewnie lepszy byłby ten, o którym myślałam na początku:
http://www.kuracjeantyaging.pl/derma...ml-gratis.html

Kupiłam jednak tamten tak aby spróbować. Rolowałam się na razie 2 razy. Ten mój roller ma starczyć na 15 razy.

Pamiętam, że Ty Fiasco miałaś jakieś doświadczenia z tymi dolinami łzowymi. Czy coś się u Ciebie zmieniło w tej kwestii?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:45   #979
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Pamiętam, że Ty Fiasco miałaś jakieś doświadczenia z tymi dolinami łzowymi. Czy coś się u Ciebie zmieniło w tej kwestii?
niestety, z systematycznością jest u mnie coraz gorzej teraz to się nakłuwam (stempelkiem) tak co 2 tygodnie, bo zapominam, albo mi się nie chce wieczorem... A takie miałam ambitne plany na wakacje, żeby co 3 dni
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 17:59   #980
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
niestety, z systematycznością jest u mnie coraz gorzej teraz to się nakłuwam (stempelkiem) tak co 2 tygodnie, bo zapominam, albo mi się nie chce wieczorem... A takie miałam ambitne plany na wakacje, żeby co 3 dni
Fiasco, a czy można tak co 3 dni? Czy to nie jest za często?
Jak na razie to ja co tydzień robię. Ale nie tak łatwo mi z tym wałeczkiem co mam i myślę teraz nad stempelkiem.

Aha i chciałam jeszcze spytać czy to od razu ten Voluplus można zaraz po rolce czy odczekać trzeba?
Jak na razie to robiłam zaraz po rolce. Ale może to nieprawidłowo.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:36   #981
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Fiasco, a czy można tak co 3 dni? Czy to nie jest za często?
Jak na razie to ja co tydzień robię. Ale nie tak łatwo mi z tym wałeczkiem co mam i myślę teraz nad stempelkiem.

Aha i chciałam jeszcze spytać czy to od razu ten Voluplus można zaraz po rolce czy odczekać trzeba?
Jak na razie to robiłam zaraz po rolce. Ale może to nieprawidłowo.
ja mam igiełki chyba 0,25, takimi można I ja akurat Voluplus daję bezpośrednio pod stempelek, zwykle zmieszany z żelem hialuronowym. Też nie wiem, czy to prawidłowo, na stronie mazideł nie ma informacji o tym, jakoby ten produkt nadawał się do stosowania w ten sposób No ale stosuję i nic złego się nie dzieje.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:05   #982
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja mam igiełki chyba 0,25, takimi można I ja akurat Voluplus daję bezpośrednio pod stempelek, zwykle zmieszany z żelem hialuronowym. Też nie wiem, czy to prawidłowo, na stronie mazideł nie ma informacji o tym, jakoby ten produkt nadawał się do stosowania w ten sposób No ale stosuję i nic złego się nie dzieje.
O to mnie uspokoiłaś Może w takim razie zakupię stempelek o takiej własnie długości igieł. Moja rolka to ma 0,3 igiełki.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 19:33   #983
rzezimieszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam wszystkie wizażanki, to mój pierwszy post tutaj
Trochę myślałam, czy nie założyć osobnego wątku, ale jednak stwierdziłam że może w tym temacie będzie większy odzew (?).

Otóż mam 16 lat i mniej więcej od 2 lat zmagam się z rostępami, których, jak łatwo się domyślić, nabawiłam się w okresie dojrzewania. Jestem szczupłą osobą i lubię swoją figurę, jednak w wieku 13-14 lat byłam zupełnie innej budowy ciała niż obecnie- mianowicie byłam bardzo chuda i bardziej kształtem przypominałam prostokąt niż obecną klepsydrę ( to wcale nie brzmi dziwnie ) . Ponadto mam bardzo kiepską "tkankę łączną" i dość mało elastyczną skórę (pozdrawiam siebie kiedyś w przyszłości w ciąży). To wystarczyło, aby rozstępy pojawiły się na biuście i po wewnętrznej stronie ud.
I tak walczę z nimi przez ten cały czas...no i walka wciąż trwa. Miałam już robione 4x zabiegi Fraxel laserem (ostatni ok 3 tyg temu, niedługo następny), jednak w trakcie roku szkolnego niezbyt miałam na to czas, i faktycznie czasem odstępy między tymi zabiegami bywały dość długie (najdłuższa przerwa trwała rok). Stosuję wiele kremów i mogę powiedzieć że jest dobrze, o wiele lepiej. Jednak wciąż nie na tyle, żeby wyjść gdzieś w szortach :/ Ostanio, w akcie desperacji (przeglądanie forów związanych z rozstępami i czytanie po raz tysięczny dołujących komentarzy że nie da się nic z nimi zrobić ...), trafiłam na kolejny sposób walki z moim problemem - derma roller. I tu przejdźmy do rzeczy (dość długo mi to zajęło)...
1. Zamierzam kupić derma roller firmy eviala. Właściwie dwa - 1,5 mm oraz 0,75 mm (ten drugi na przebarwienia na dekolcie- inna sprawa ). Co sądzicie o tym pomyśle, o tej firmie, o tych derma rollerach, o tym wszystkim?
2.Aktualnie stosuję krem firmy ELANCYL (stretch mark corrector). Czy mogłabym go kłaść po rollowaniu? A jeśli nie to po jakim czasie od rollowania mogłabym się nim smarować? I tu kolejne pytanie- Jak często powinnam się rollować?Czytałam wiele na ten temat i niektórzy piszą że raz na tydzień, inni dwa razy na miesiąc, sama już nie wiem...
W załączniku skład tego kremu.
3. Jeśli nie mogłabym stosować tego elancylu, to co polecacie (oczywiście na rozstępy) pod rolkę?
4.Czy zabiegi Fraxelem należałoby kontynuować, czy zrobić wtedy jakiś odstęp?
5.Czy spirytus wystarczy do odkażania? Mam odkażać rolkę po użyciu i miejsce ciała gdzie będę rollować przed użyciem? (tak zrozumiałam z lektury różnych forów ale chcę się upewnić )
Dziękuję za przeczytanie i bardzo za wszelką pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 961185_520306621374226_2057421824_n.jpg (98,8 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez rzezimieszek
Czas edycji: 2013-08-03 o 19:38
rzezimieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:01   #984
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Witam! Bardzo chciałabym kupić i używać pod derma roller nastepujące produkty:

http://www.beautyever.pl/pl/p/WITAMI...wego-serum/164

http://www.beautyever.pl/pl/p/EKSTRA...nti-ageing/197

http://www.beautyever.pl/pl/p/VOLUPL...-potrzebny/312

Niestety nie mam bladego pojęcia jak to mieszać, jakie proporcje muszą tu być.
Czy jest tu niezbędne używanie jakichś przyrządów do odmierzania, czy "na oko" da się to wymieszać?
Będę niesamowicie wdzięczna za wskazówki jak to wszystko ugryźć.
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:26   #985
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Cytat:
Napisane przez klotylda abc Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo chciałabym kupić i używać pod derma roller nastepujące produkty:

http://www.beautyever.pl/pl/p/WITAMI...wego-serum/164

http://www.beautyever.pl/pl/p/EKSTRA...nti-ageing/197

http://www.beautyever.pl/pl/p/VOLUPL...-potrzebny/312

Niestety nie mam bladego pojęcia jak to mieszać, jakie proporcje muszą tu być.
Czy jest tu niezbędne używanie jakichś przyrządów do odmierzania, czy "na oko" da się to wymieszać?
Będę niesamowicie wdzięczna za wskazówki jak to wszystko ugryźć.
Wit C pudrowa bedzie cie bardzo piekła, wiec nie wiem czy to dobry pomysł (chyba ze z dzien czy 2 po uzyciu rolki) - tego mozna do 20%,
tego na tłuszczyk do 5% (ale nie wiem czy to jest bez konserwantu- sprawdz),
tego ostatniego do 10%.
Ale razem tego nie wymieszasz raczej (wg mnie) bo proporcje nie zostana zachowane)
Wymieszaj to z wodą do injekcji w podanych proporcjach.

Z tego co wiem to pod rolke dobrze jest uzyć peptydów, bo one wywołują produkcje kolagenu a to to przedewszystkim chodzi.
Mam z tego samego sklepu peptyda , zdaje sie jest bez konserwantow???
i nadaje sie pod rolkę
http://www.beautyever.pl/pl/p/TRIPEP...zmarszczek/225

Szukaj (a w tym sklepie mają) składnikow nadających sie pod rolkę, ten peptyd sie nadaje.

takie mega dokładne proporcje nie muszą być, tak w przyblizeniu- to tak ale bez przesady.
Zobacz sobie na forum wątek o dermarolerach.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-08-04 o 22:28
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 23:03   #986
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

sTak, ale czy jeśli mam napisane w opisie produktu że stosuje się go w stężeniu np. 5% to znaczy że mam zmieszać go z wodą tak żeby wody było 95% a tej substancji 5%? Bo ponoć liczy się jeszcze ciężar właściwy substancji...
w ogóle to ciężko to zrobić tak na oko...nie wiem czy dam sobie radę z tym zadaniem...
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:48   #987
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja mam igiełki chyba 0,25, takimi można I ja akurat Voluplus daję bezpośrednio pod stempelek, zwykle zmieszany z żelem hialuronowym. Też nie wiem, czy to prawidłowo, na stronie mazideł nie ma informacji o tym, jakoby ten produkt nadawał się do stosowania w ten sposób No ale stosuję i nic złego się nie dzieje.
A czy możesz mi powiedzieć Fiasco, gdzie kupiłaś swój stempelek i za ile? Jak szukałam to nigdzie nie natrafiłam na stempelki o długości igieł 0,25 były tylko od 0,3
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:52   #988
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

kupiłam swój stempelek (firmy Eviala) na allegro
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 19:34   #989
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Aha, to sobie sprawdzę. Dziękuję Fiasco

Dziś zauważyłam (po wczorajszym wieczornym rolkowaniu), że pod lewym okiem mam mniejszą dolinę łzową. Widać to wyraźnie i mam nadzieję, że to nie jest opuchnięcie po rolkowaniu bo raczej by do teraz zeszło. Ale jest jeszcze trochę czerwone (a przynajmniej było rano- dopiero wróciłam z pracy i nie zmywałam jeszcze korektora). Maskuję to oczywiście korektorem.
Mam nadzieję, że tak już zostanie pod tym okiem...

A jak tam Wasze postępy dziewczyny?
Może jeszcze któraś rolkuje doliny łzowe oprócz mnie i Fiasco?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 12:28   #990
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Cytat:
Napisane przez klotylda abc Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo chciałabym kupić i używać pod derma roller nastepujące produkty:

http://www.beautyever.pl/pl/p/WITAMI...wego-serum/164

http://www.beautyever.pl/pl/p/EKSTRA...nti-ageing/197

http://www.beautyever.pl/pl/p/VOLUPL...-potrzebny/312

Niestety nie mam bladego pojęcia jak to mieszać, jakie proporcje muszą tu być.
Czy jest tu niezbędne używanie jakichś przyrządów do odmierzania, czy "na oko" da się to wymieszać?
Będę niesamowicie wdzięczna za wskazówki jak to wszystko ugryźć.
voluplus jest dobry, ladnie mi wypelnil bruzdy od nosa do ust
Na mazidlach jest przepis, co prawda na biust, ale ja robie tak samo, tylko bez olejkow eterycznych.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.