Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 10:36   #1
adziosz
Przyczajenie
 
Avatar adziosz
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5

Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?


Mam strasznie zniszczone włosy myślę że od farbowania (zaczynałam Palette, najgorsza farba ever). Ale to było jakieś 4 lata temu, a teraz mamy o wiele więcej farb które mniej niszczą włosy.
Ale dobra, myślę żeby ściąć włosy tak do karku (mam za obojczyki), coby lepiej one rosły. Poza tym mam zamiar brać tabletki Vitapil (brałam już przez pewien czas, ale za krótko - słyszałam że działają na wypadanie włosów, a to jest mój największy problem).
A więc, czy ścinanie włosów żeby je polepszyć (dodam że mam mega rozdwojone końcówki) + łykanie ziółek no i oczywiście farbowanie (mam teraz 8 kolorów na głowie xD) ma sens? Opłaca mi się ścinać włosy? Uda mi się je choć trochę polepszyć a przynajmniej do takiego stopnia, żeby nie wypadały? GARŚCIAMI?
adziosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:54   #2
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Jeśli tak mocno Ci wypadają to ja bym ich nie farbowała, lepiej wyposaż się w dobre maski, odżywki, łagodny szampon i może coś do wcierania w skalp (np. Jantar, Seboradin, Radical). Moje włosy lubią też olejowanie od czasu do czasu. Witaminy na pewno też pomogą, fajne są tabletki drożdżowe (najmocniejsze jakie widziałam to Dromin intenso) i są tańsze, ale i Vitapil podobno jest skuteczny. Skrócenie włosów to dobry pomysł skoro masz bardzo zniszczone końce. A poza tym wszystkim pomoże też regularna pielęgnacja i czas Nie poddawaj się
Farby, które bym poleciła jako mniej niszczące to asortyment apteczny.. Color&Soin i Biokap.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:16   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Na pewno opłaca sie ściąć zniszczone partie włosów, bo tego i tak niczym nie da się naprawić.

A z farb o mniej toksycznym składzie jest jeszcze Sanotint (także w wersji Light - jeszcze łagodniejszej). Używałam raz i po farbowaniu nie wypadł mi żaden włos.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 13:54   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Cytat:
Napisane przez adziosz Pokaż wiadomość
Mam strasznie zniszczone włosy myślę że od farbowania (zaczynałam Palette, najgorsza farba ever). Ale to było jakieś 4 lata temu, a teraz mamy o wiele więcej farb które mniej niszczą włosy.
Ale dobra, myślę żeby ściąć włosy tak do karku (mam za obojczyki), coby lepiej one rosły. Poza tym mam zamiar brać tabletki Vitapil (brałam już przez pewien czas, ale za krótko - słyszałam że działają na wypadanie włosów, a to jest mój największy problem).
A więc, czy ścinanie włosów żeby je polepszyć (dodam że mam mega rozdwojone końcówki) + łykanie ziółek no i oczywiście farbowanie (mam teraz 8 kolorów na głowie xD) ma sens? Opłaca mi się ścinać włosy? Uda mi się je choć trochę polepszyć a przynajmniej do takiego stopnia, żeby nie wypadały? GARŚCIAMI?
Wiesz wlosy (czy raczej skora glowy) bardzo roznie reaguja na farby-ja tez kiedys farbowalam palette i nic mi nie bylo ale mojej siostrze i cotce tez strasznie wypadaly.

Jesli nie henna (choc na ciemno to dobra sprawa o ile nie palnuejsz czestych zmian koloru to sa jakies farby apteczne podobno lagodniejsze chociaz dobre opinie slyszalam o lorealach itp - nie wiem jakis masz kolor wlosow i na jaki chcesz farbowac? jesli na ciemny to mozesz kupic jakas w sklepie fryzjerskim ze slaba woda utleniona (3% albo 1,5% ) tym prawdopodobnie sobie krzywdy nie zrobisz
ALE
farbowanie zniszczonych wlosow, i to jak Ci wypadaja nie jest najlepszym pomyslem..
poczekaj az Ci sie poprawi-nie wiem w jakim stanie sa Twoje wlosy wiec nie wiem na ile ejstes w stanie je odratowac ale lamiace sie/rozdwojone koncowki absolutnie do obciecia/regularnego podcinania,
odzywiaj wlosy-oleje, bezsilikonowe odzywki i zobaczysz czy ich stan sie porpawi,

a na porost i wypadanie-picie pokrzywy(jakos nie jestem zwolenniczka tabletek..), skrzypu czy innych ziolek(wg mnie pomaga tez picie zielonej herbaty) + wcierki w skroe glowy i delikatne masaze(wcierki to moga byc np pokrzywa czy kozieradka-tanie a efektywne )
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 13:33   #5
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Ponoć color&soin nie niszczy tak włosów. Jest dostępna w aptekach za jakieś 30 zł.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 16:26   #6
adziosz
Przyczajenie
 
Avatar adziosz
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Na jaki chcę? ano czerwień/rudy. Mam teraz lekko brązowe włosy, które podchodzą pod rudy, a więc nie będę potrzebować żadnych rozjaśniaczy do uzyskania koloru.
adziosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:55   #7
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Jaka FARBA (nie henna) najmniej niszczy włosy? I czy takie coś ma sens?

Ja zawsze farbowałam palette i nic mi po niej nie dolegało. Raz użyłam Garniera i kolor wypłukał się po tygodniu
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.