Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-12, 08:06   #1
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686

Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?


Witam,mam problem jak w tytule wątku.Do bronzera i rozświetlacza używam pędzla Hakuro takiego skośnego,z białą końcówką włosia
Rozświetlacz to serduszko z I heart makeup,a bronzer to W7 Honolulu.Próbowałam jeszcze bronzera i rozświetlacza z potrójnych palet do konturowania Sleeka,ale efekt jest zawsze jeden i ten sam:plamy,nierówno rozprowadzone produkty.

Trochę ogłupiałam,bo wszystko wskazuje na problem z tym pędzlem,ale nie potrafię w to uwierzyć,w końcu to Hakuro,tak polecany wszędzie.

Problem z produktami to na pewno nie jest,bo w końcu również są polecane i raczej chwalone,a w dodatku przetestowałam ich trochę i dziwne,gdyby każdy miał mi nie pasować...

Nie jestem laikiem w makijażu, raczej wszystkie koleżanki pytają mnie o rady,maluję się mocno od liceum.

Myślicie że to problem z tym pędzlem?Jakie w takim razie polecacie pędzelki do konturowania?
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 10:34   #2
annkar93
Raczkowanie
 
Avatar annkar93
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Może pędzel "pije" za dużo produktu? Próbowałaś brać zdecydowanie mniejszą ilość kosmetyku, np tylko lekko posmyrać pędzlem produkt? I w jaki sposób nakładasz bronzer?
__________________
http://candybrushes.blogspot.com Zapraszam
annkar93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 12:49   #3
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Cytat:
Napisane przez annkar93 Pokaż wiadomość
Może pędzel "pije" za dużo produktu? Próbowałaś brać zdecydowanie mniejszą ilość kosmetyku, np tylko lekko posmyrać pędzlem produkt? I w jaki sposób nakładasz bronzer?
Zawsze robię tak,że biorę małą ilość,ale po jednej warstwie nic nie widać,więc dokładam drugą,cienką.Mam też problem z kolorem bronzera,bo mam ciemną karnację i każdy wygląda na mojej skórze właściwie jak puder,chyba że nałożę go więcej.

A nakładam go odrobinkę na czoło i pod kościami policzkowymi,przeciągam również po nosie.
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 13:16   #4
kokochannelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 100
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

a nakładasz brązer na sam podkład czy na przypudrowaną twarz? może to kwestia podkładu, który momentalnie wchłania brązer i stąd te plamy? niektóre gagatki tak mają spróbuj przed konturowaniem na podkład nałożyć puder (nawet transparentny). o TYM pędzlu mówisz?
kokochannelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 14:16   #5
annkar93
Raczkowanie
 
Avatar annkar93
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Nie chodziło mi gdzie go nakładasz, a w jaki sposób Bodajże maxineczka na yt kiedyś dodała filmik, że nakładając bronzer nie smyramy się nim od prawej do lewej, tylko stopniowo. Mianowicie: na początku koncentrujesz się na części przy uchu, potem delikatnymi ruchami przesuwasz się w stronę ust i zawracasz, troche dalej sie przesuwasz i znowu wracasz, żeby stworzyć taki swoisty gradient. Przy takim nakładaniu możesz spokojnie dobierać produktu ile wlezie, bo najmocniej zaznaczona część jest przy uchu. Gdyby Ci się nałożyło na dużo produktu, możesz to przypudrować, żeby troszeczkę "ostudzić" kolor. Ja na koniec zawsze jeszcze "brzegi" bronzera przecieram osobnym pędzlem do pudru (z pudrem), żeby jeszcze bardziej go wygładzić/rozetrzeć
__________________
http://candybrushes.blogspot.com Zapraszam
annkar93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 07:54   #6
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Cytat:
Napisane przez kokochannelka Pokaż wiadomość
a nakładasz brązer na sam podkład czy na przypudrowaną twarz? może to kwestia podkładu, który momentalnie wchłania brązer i stąd te plamy? niektóre gagatki tak mają spróbuj przed konturowaniem na podkład nałożyć puder (nawet transparentny). o TYM pędzlu mówisz?
Oczywiście że na przypudrowaną twarz.Podkładów używałam różnych i z każdym był taki problem,teraz używam Bourjois HM.
Nie,mam ten:
https://drogeria.pl/product-pol-600-...ne-wlosie.html
Cytat:
Napisane przez annkar93 Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi gdzie go nakładasz, a w jaki sposób Bodajże maxineczka na yt kiedyś dodała filmik, że nakładając bronzer nie smyramy się nim od prawej do lewej, tylko stopniowo. Mianowicie: na początku koncentrujesz się na części przy uchu, potem delikatnymi ruchami przesuwasz się w stronę ust i zawracasz, troche dalej sie przesuwasz i znowu wracasz, żeby stworzyć taki swoisty gradient. Przy takim nakładaniu możesz spokojnie dobierać produktu ile wlezie, bo najmocniej zaznaczona część jest przy uchu. Gdyby Ci się nałożyło na dużo produktu, możesz to przypudrować, żeby troszeczkę "ostudzić" kolor. Ja na koniec zawsze jeszcze "brzegi" bronzera przecieram osobnym pędzlem do pudru (z pudrem), żeby jeszcze bardziej go wygładzić/rozetrzeć
Nie mam problemu z tym,by go równo rozłożyć na twarzy.Mam problem z tym,że w tych miejscach gdzie już jest,robi plamy,wygląda jak brud i jest bardzo mało widoczny.A ten filmik już kiedyś widziałam,ale dziękuję za odpowiedź
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 07:48   #7
be_zludna
Zakorzenienie
 
Avatar be_zludna
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podróżuję :)
Wiadomości: 3 590
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Ten H24 jest felerny, bo miałam z nim to samo, ogólnie czasami mam. Nie wiem co jest z nim nie tak, ale rzeczywiście bronzerem łatwo sobie narobić nim plamy. W końcu jakoś udało mi się z nim dotrzeć, ale po zakupie trio ze Smashboxa, używam tylko tego pędzelka, którego oryginalnie dołączyli do zestawu. Nie jest porywający, ale zdecydowanie lepszy od tego Hakuro.
be_zludna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 09:38   #8
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Cytat:
Napisane przez be_zludna Pokaż wiadomość
Ten H24 jest felerny, bo miałam z nim to samo, ogólnie czasami mam. Nie wiem co jest z nim nie tak, ale rzeczywiście bronzerem łatwo sobie narobić nim plamy. W końcu jakoś udało mi się z nim dotrzeć, ale po zakupie trio ze Smashboxa, używam tylko tego pędzelka, którego oryginalnie dołączyli do zestawu. Nie jest porywający, ale zdecydowanie lepszy od tego Hakuro.
WIEDZIAŁAM że to z tym pędzlem jest coś nie tak,ale nie potrafiłam w to uwierzyć Wczoraj zrobiłam eksperyment, nałożyłam Honolulu pędzlem dołączonym do Hooli Benefitu i nie było żadnych plam.Eureka!

Muszę jednak zmienić też bronzer,bo Honolulu jest zbyt brudny na mojej buzi.Mam mocno żółtą karnację,potrzebuję ciepłego odcienia bronzera.
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 07:44   #9
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Plamy zamiast konturowania-problem z pędzlem?

Pędzel H24 nie jest złym tylk należy do pędzli miękkich. Tu chodzi o to, że gdy włosie jest bardzo miękkie, bardzo łatwo nabrać dużo produktu. Po prostu nie należy mieszać za bardzo i strzepnąć nadmiar. Przyczyna leży po stronie bronzera W7 i miękkich róży. To bardzo mocno napigmentowany bronzer i łatwo sobie zrobić nim plamy, zwłaszcza na bazie.

Spróbuj użyć tego pędzla do różu Bourjois. Przekonasz się, że nie jest tak łatwo przedobrzyć.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-27 08:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.