Tomb Raider 2013 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety > Gry komputerowe

Notka

Gry komputerowe Forum dla graczy komputerowych. Nie wiesz w co grać? Co kupić? Która gra jest fajna? Dołącz i podziel się wiedzą i pomysłami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 14:38   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Tomb Raider 2013


Pare dni temu miala miejsce premiera najnowszej częsci Tomb Raidera, po ponad 4 latach przerwy. Część ta jest rebootem, historie Lary tworzą od nowa. Jako fanka przeszlam juz gre. A Wy?
Moja opinia wygląda tak (uwaga, małe spoilery):

gra ma naprawdę sporo ciekawych nowosci względem poprzednich częsci jak ulepszanie broni, punkty doświadczenia, jest dużo więcej eksploracji, niz w poprzednich częsciach, wprowadzili łuk co okazało się dobrym pomysłem. Dodali inne urozmaicenia, jak kołowrotek do liny, czekan do wspinaczki. By przejść dalej trzeba się czasem naskakać i nagłówkować. Ogólnie pod kątem zmian w grywalnosci - na plus.
Natomiast zawiedziona jestem fabułą. Jest bardzo oczywista, prosta, zero pomysłowości, zero ciekawych zwrotów akcji, jakie miały miejsce w poprzednich częsciach. Postacie są nijakie, zwłaszcza w kółko ratowana Sam, która zachowuje sie jak infantylne nijakie plastikowe dziecko. Jedynie dwie postacie Raya - murzynka oraz otyły towarzysz, budzą jakieś emocje. Sam charakter Lary, glownej bohaterki, tez budzi wiele do zyczenia, aczkolwiek mogą to naprawic, bo w koncu ta część ma byc ponownym wymysleniem historii, tzn. od nowa -Lara jeszcze pewnie wyrobi sobie charakterek. W kazdym razie poki co zaprezentowali ją jako bezmyslną idiotkę do odwalania czarnej robot podczas gdy reszta sobie siedzi potulnie w obozie. elementy przetrwania tak zapowiadane wcale nie okazaly sie takie super, o ile w ogóle jakies były. Przez calą gre Lara tylko raz musi wyleczyc rany i tylko raz sie najesc. Z nierealnoscią wsrod ran ostro przesadzili. W jednym momencie lara nakłówa sie na metalowy bolec w bok, a chwile potem skacze juz sobie po sciankach i gzymsach. To czego tez brakowało to ciekawe, trudne i skomplikowane zagadki, łamigłowki, tak istotne dla tej gry, by dalej przejsc w roznych miejscach. Owszem zagadek było nawet sporo, ale niestety większosc prosciutka. Muzyka tez niestety nie zapada w pamiec, mi zapadła tylko jedna melodyjka. Jako ze moim zdaniem najwazniejsza w gracj jest fabuła, a grywalnosc, grafika, dodatki - są potem, to byłam tą grą lekko zawiedziona, z tego względu ze fabularnie była gorsza od poprzednich częsci, aczkolwiek - i tak bardzo przyjemnie się grało. Moja ocena to 7,5/10.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 15:05   #2
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Tomb Raider 2013

Wczoraj zaczęłam grać, więc wstrzymam się jeszcze z oceną
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 15:09   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Tomb Raider 2013

Jeszcze nie mam, ale już widzę od pierwszych atykułów, że jest wszystko kompletnie out of canon. Zmienili jej nawet kolor oczu.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 19:06   #4
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Tomb Raider 2013

Nie siada mi taki całkowity restart wszystkiego, bo tak jakoś bez sensu - z tych wszystkich "restartów" można by już ze 3 różne gry zrobić, a trzymają to pod jednym tytułem chyba tylko dlatego żeby się lepiej sprzedało, "bo klasyk". A z tego co czytałam, to w tej części to chyba tylko imię i nazwisko się zgadza

Pyknę sobie jak będę mieć chwilę czasu, ale rewelacji się jakoś chyba nie spodziewam
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 23:07   #5
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Tomb Raider 2013

No nie wytrzymam zaraz i roztrzaskam tego laptopa!
Ogarnia mnie totalna wkurzenie
Nie mogę przejść pewnego momentu. Jestem w mieście ubogich. Akcja toczy się przy wraku samolotu. Ja stoję na jakimś budynku. Pierwsza akcja, to w zwolnionym tempie Lara strzela z ognistego łuku, zaczyna się normalna akcja i problem co nie zabije tych z dołu, to mnie zastrzelą z boku. Jak zabije z boku, to zastrzelą z dołu, a jeszcze za mną strzelają nie wiem co już mam zrobić żeby to przejść

Chyba już wiem jak to przejść
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"

Edytowane przez kobieta_wamp
Czas edycji: 2013-03-13 o 23:39
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 22:09   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tomb Raider 2013

Musisz się chować przed strzałami i najlepiej celowac w glowe by od razu zabic. Ja wlasnie przechodze gre ponownie, z polskim dubbingiem tym razem. Całkiem niezły
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:14   #7
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Tomb Raider 2013

To minęły już 4 lata od premiery Anniversary? Po Legendzie jakoś przestałam śledzić dalsze wydania Tomb Raidera, ale ze względu na sentyment zajrzę co nowego wymyślili.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 20:23   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tomb Raider 2013

Po Anniversary było jeszcze Underworld W 2008, w sumie pod względem fabuły to była najciekawsza z tych wszystkich nowych części (underworld).
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:16   #9
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Tomb Raider 2013

Nie wiem i nie chcę się dowiedzieć jaką fabułę miało Underworld - dopiero co to usunęłam bo w tych jaskiniach głowa mnie od ciemności bolała, robiło mi się niedobrze od wytężania wzroku i totalnie nie wiedziałam gdzie mam iść do tego ciągle skakałam w złym kierunku i spadałam w dół (czyt. nie wiadomo gdzie dalej iść, a wytężać wzrok cięzko). Kompletnie żadnych objectives czy podpowiedzi, wszystko robiłam w ciemno i bez sensu kluczyłam nie chcąc nic przegapić. Szkoda bo legend i anniversary było super.. Teraz śmigam w to najnowsze i bardzo lubię. Chociaż fajnie by było gdyby miała więcej ciuchów (są tylko 4 outfity z czego lubię 2) i gdyby ta gra miała jakiś element szukania skarbów np potem gdy się ją uratuje, a ratuje już tak długo że pewnie po tym będzie koniec gry. Teraz właśnie zasuwam po Sam co jest w jakiejś świątyni..
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 20:47   #10
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Tomb Raider 2013

Ta gra jest genialna Jestem nią zachwycona, kupiłam zaraz w dzień premiery Jestem już na samym końcu, ale ciągle nie mam czasu by przejść tego ostatniego bossa

Mnie się nowa konwencja podoba, taka jest teraz moda wśród gier, najnowszy Batman jest bardzo podobny. Bez sensu byłoby po raz kolejny robić grę w tym samym stylu, mnie po pierwszych 4 częściach się znudziło i potem już nie grałam. Poza tym ja się nie przywiązuję jakoś szczególnie do cech bohaterów więc zmiana charakteru, koloru oczu czy nawet życiorysu mi nie przeszkadza. Ma się fajnie grać i tyle

Podobno Far Cry jest w tym samym stylu, chyba sobie sprawię
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 22:47   #11
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tomb Raider 2013

Mi się też podoba, ale nie do końca grafika bardzo ładna, fakt, ruchy, wszystko ok
Nie do końca podoba mi się wygląd postaci, za mało Larowata jest ale tak to już jest, jak się ma z grą kontakt od pierwszej części i było się przyzwyczajonym do idealnej, pięknej pani archeolog
Trochę mi przeszkadzają quicktime eventy, ale co kto lubi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 19:41   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tomb Raider 2013

Proszę o przeniesienie wątku do działu gier.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:09   #13
Eligro
Przyczajenie
 
Avatar Eligro
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Tomb Raider 2013

Pokonałam i powiem szczerze że gra bardzo mi się podoba.
Eligro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry komputerowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.