uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-28, 11:02   #1
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41

uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc


moze nie ta pora ale mam nadzieje ze ktos cos doradzi.. w te wakacje uczulilam sie na slonce tzn jak sie opalalam na ciele pojawia mi sie taka siatka jasnych plamek , mam je wszedzie np wystawiam na slonce tylko twarz a te plamy pojawiaja sie na calym ciele pod bielizna wszedzie w miejscach ktorych nigdy nie wystawialam na slonce tyle ze bardziej sa widoczne w tych mijscach ktore opalam.

minely 3 miesiace od kiedy unikam slonca jak tylko moge a te plmki nadal sa, bardzo malo widoczne ale nie zniknely zupelnie. teraz nie chodzi mi o te plamy bo sa bardzo malo widoczne i poki co mi to nie przeszkadza..

tyle ze jak juz dostalam takie uczulenie to da sie z nigo wyleczyc?? mial ktos podobne objawy kiedys??i czy przeszlo.. dodam ze to nie jest lupiez pstry
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 11:09   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

jesli faktycznie jestes uczulona na slonce ciezko bedzie to wyleczyc, male prawdopodobienstwo wrecz, moze uzywalas czegos fototoxycznego , moze na skore badz doustnie? pig antyk? prytym niemozna sie oapalac takze, polecam derma ,bo to moze nie byc uczulenie na slonce

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-12-03 o 11:04
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 22:00   #3
ulunia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

to nie jest uczulenie,tylko prawdopodobnie lupiez skory nieowlosionej...sprobuj na co dzien uzywac pod prysznic dobrego szamponu przeciwlupiezowego i np.2 razy w tygodniu Nizoralu,smaruj sie nim i pochodz tak kilka godzin...
ulunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 09:59   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Zarówno w artykule,jak i komentarzach opisuje się alergie na słońce jako czerwoną,a nie białą wysypkę http://www.epacjent.pl/artykul.php?i...y%20wp%C5%82yw Uważam,że najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 06:06   #5
ulunia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

i to jak najpredzej,zeby nie pojawily sie stale przebarwienia,bo dopiero bedzie lament...
ulunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 16:11   #6
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

gdyby to byl lupiez skora by sie luszczyla
no to chyba sie wybiore jeszcze raz bo juz bylam i mi powiedzial ze to zniknie a do tej pory dalej widac plamy
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 18:53   #7
ulunia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=3287459
ulunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-06, 19:35   #8
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

dzieki ale tam jest napisane o lupiezu pstrym ktorego ja na pewno nie mam bo dermatolog mi sama powiedziala ze to napewno nie jest lupiez pstry, bielactwo tez nie bo mialam robione przeswietlenia
to sa takie bartdzo jasne plamki zlewajace sie z kolorem skory tylko jasniejsze i jak sie probowalam opalac to wtedy sie bardzo odznaczalyi wygladalam jak biedronka

duzo szukalam o roznych objawach alergiach czy uczulenia na slonce i nigdzie sie nie spotkalam zeby ktos mial podobne
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 19:56   #9
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Nie chcę zakładać nowego wątku, nie wiem czy to uczulenie, a mianowicie: po wylegiwaniu sie na słońcu, ok 24h po opalaniu skóra zaczyna mnie....kłóć tak jakbym była nakłówana tysiącami igiełek Drapie sie wtedy niemilosiernie, pije wapno ale nie pomaga wiele. Czy to jest uczulenie na słońce?? Nie mam zadnej wysypki ani plam, no tylko od drapania skóra jest zaczerwieniona. Unikam slonca i solarium, ale nie mam pojecia co to może byc
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 04:47   #10
ulunia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Cytat:
Napisane przez neliaa Pokaż wiadomość
dzieki ale tam jest napisane o lupiezu pstrym ktorego ja na pewno nie mam bo dermatolog mi sama powiedziala ze to napewno nie jest lupiez pstry, bielactwo tez nie bo mialam robione przeswietlenia
to sa takie bartdzo jasne plamki zlewajace sie z kolorem skory tylko jasniejsze i jak sie probowalam opalac to wtedy sie bardzo odznaczalyi wygladalam jak biedronka

duzo szukalam o roznych objawach alergiach czy uczulenia na slonce i nigdzie sie nie spotkalam zeby ktos mial podobne
dermaolog Ci powiedziala,ze to nie jest lupiez,a nie powiedziala,co to moze byc?
ulunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 09:02   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Cytat:
Napisane przez magiolka Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku, nie wiem czy to uczulenie, a mianowicie: po wylegiwaniu sie na słońcu, ok 24h po opalaniu skóra zaczyna mnie....kłóć tak jakbym była nakłówana tysiącami igiełek Drapie sie wtedy niemilosiernie, pije wapno ale nie pomaga wiele. Czy to jest uczulenie na słońce?? Nie mam zadnej wysypki ani plam, no tylko od drapania skóra jest zaczerwieniona. Unikam slonca i solarium, ale nie mam pojecia co to może byc
Bierzesz jakieś leki, stosujesz jakieś kosmetyki, poza tymi do opalania, podczas opalania?

Cytat:
Napisane przez ulunia11 Pokaż wiadomość
dermaolog Ci powiedziala,ze to nie jest lupiez,a nie powiedziala,co to moze byc?
Fajnie,że wykluczył co to nie jest, gorzej,że nie wie co to jest Czasami tak bywa
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 09:12   #12
madzialenka087
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Ja mam dokładnie ten sam problem:/ Bezpośrednio po opalaniu skora jest ładna, brązowa, a po jakimś czasie zaczynają sie na niej robic brzydkie, białe, suche plamy. U mnie wyglada to jeszcze tak ze czasem sa czerwone, ale to pewnie wynika z mojego AZS... W sumie całkiem dobre jest łykanie beta karotenu i stosowanie łagodnych kosmetyków. Ja do kąpieli dodaje "emolium" i na szcezscie plamy nie sa tak bardzo widoczne. Na przyszłosc pamietaj o tym zeby uzywac na skore czegos z wysokimi filtrami
madzialenka087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 16:09   #13
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Cytat:
Napisane przez ulunia11 Pokaż wiadomość
dermaolog Ci powiedziala,ze to nie jest lupiez,a nie powiedziala,co to moze byc?
nie powiedziala , mowila ze po jakims czasie koloryt powinien sie wyrownac a od wczesnej wiosny mam brac beta karoten i moze pomoze:/


Cytat:
Napisane przez madzialenka087 Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie ten sam problem:/ Bezpośrednio po opalaniu skora jest ładna, brązowa, a po jakimś czasie zaczynają sie na niej robic brzydkie, białe, suche plamy. U mnie wyglada to jeszcze tak ze czasem sa czerwone, ale to pewnie wynika z mojego AZS... W sumie całkiem dobre jest łykanie beta karotenu i stosowanie łagodnych kosmetyków. Ja do kąpieli dodaje "emolium" i na szcezscie plamy nie sa tak bardzo widoczne. Na przyszłosc pamietaj o tym zeby uzywac na skore czegos z wysokimi filtrami
mi te plamy pojawiaja sie juz podczas opalania, tylko u mnie to nie sa suche plamy, tylko takie jakby wewnetrzne odbarwienia skory
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 05:14   #14
ulunia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 59
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

jezeli dermatolog ani nie powiedzial co to jest ani nie podjal proby leczenia,to czas zmienic dermatologa...w glowie mi sie nie miesci,ze lekarz nie znajac przyczyny wygladu skory,nie podjal zadnych prob pomocy pacjentowi.Duza niekompetencja...
ulunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:50   #15
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Od 7 lat mam uczulenie na słonce. W 2003 roku doszłam do tego ze szłam na plaze wysmarowana filtrem 30 i po 10 minutach ubieralam sie i siadalam w cieniu. Skóra piekła niemiłosiernie, swędziała, wychodziła mi pokrzywka. Na poczatku pomagało mi wapno. No ale z czasem organizam przestał reagować.
Dla mnie ratunkiem okazał sie Solarin. Zaczynam go brać mniej wiecej w kwietniu. Jesli wiem ze bede duzo na słoncu (np wyjazd nad morze) biore 2 tabletki dziennie, a tak 1 tabletke dziennie. Uczulenie sie nie pojawia mimo ze sie opalam uzywajac fdosc niskich iltrow 5-6.
Sprawdzalam co sie dzieje jak nie biore Solarinu i wychodze na słonce - uczulenie powraca - takze nie jest to kwestia wmówienia sobie ze ten suplement diety jest skuteczny. Na mnie w kazdym badz razie działa.
Na szczescie moge chodzic na solarium bo tam uczulenia nie dostaje nigdy.

Proponuje wizyte u innego dermatologa albo alergologa,
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 17:25   #16
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

po solarium mam takie same objawy jak po opalaniu na sloncu, ale ostatnio chcialam zobaczyc czy nadal mi sie robia plamy i przez 10 min na solarium opalalam tylko twarz i napoczatku wydawalo sie ze wszystko jest ok ale pozniej na twarzy pokazaly sie silne rumience a na nosie tak jakbym sie nie opalila takie jasne dwie rozciagle plamy(tzn nie byly to plamy tylko tak jakby skora w tych mijscach sie wogole nie opalala) zawsze mialam tez na twarzy troche piegow a w tych miejschach nie ma zadnego nie rzuca sie to bardzo w oczy ale jak jest mi np cieplo to robia mi sie takie rumience jak sie wtedy opalilam i okropnie to wyglada,
juz sie umowilam do dermatologa w przyszlym tygodniu i mam nadzieje ze mi cos doradzi
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:04   #17
marcik76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Neliaa, a nie bierzesz przypadkiem pigułek? Ja właśnie tak miałam biorąc je i opalając się - nieważne czy na słońcu, czy na solarium Wyglądało to tak, jakby skóra nie miala w pewnych miejscach barwnika, czy cos...
Uczulenie na słońce... To objawia sie u mnie inaczej (o ile to jest to ). Przy pierwszym intensywniejszym pobycie na słońcu/solarium na dekolcie dostaję wysypki w postaci drobniutkich krostek - podobnych jak przy uczuleniu ma nikiel. Swędzi jak diabli! Po pewnym czasie krostki zasuszaja się, powstaje taka jakby skorupka, z czasem znika. Może jeszcze z raz, dwa pojawia sie w sezonie na opalanko i skóra jakby się uodparnia. Blizn nie zostawia, ale też robię wszystko by nie drapać
marcik76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:33   #18
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

Ja jestem uczulona na słońce (chwila na plaży i jestem w czerwonych plackach, do tego dochodzą bardzo swędzące krostki i opuchlizna), raz poszłam na solarium i efekt był identyczny. Ratunkiem dla mnie są kremy z filtrem (fotostabilne), wapno musujące a w skrajnych przypadkach Fenistil. Ogólnie to przerąbane z tym uczuleniem
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:58   #19
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

marcik76 nie biore zadnych pigulek
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 14:28   #20
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

neliaa a mialas kiedys wczesniej uczulenie na cokolwiek innego?
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 17:10   #21
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

nigdy nie mialam uczulenia na nic zawsze sie latwo opalalam odrazu na brazowo

bylam dzis u dermatologa i mi poeiedziala ze te plamy co sie pokazaly kolo nosa na twarzy to moze sie rozwijac bielactwo albo pekly jakies tam naczynkka
jutro ide do innego dermatologa zeby zrobic sobie przeswietlenie na bielactwo bo w tej poradnii co dzis bylam nie robili takich badan ale mam nadzieje ze to nie bedzie to bo chyba bym sie zalamala:/
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 09:10   #22
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

no to trzymam kciuki
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 19:37   #23
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

dzieki rybcia

na 20stycznia mam dopiero wizyte
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 19:56   #24
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

no naszczescie to nie jest bielactwo, poszlam do innej dermatolog i odrazu to wykluczyla , a te plamy kolo nosa sa od tego ze sie opalalam na solarium takim domowym nie polokraglym tylko ze promienie uv padaja tylko z przodu i w tamtych miejcach dlatego sie skora nie opalila.

i wogole powiedziala ze bede sie normaklnie opalac, a te plamy co sie pokazuja pozniej jakby sie zlewaja z karnacja i nie sa bardzo widoczne tylko musze uzywac wysokich filtrow i nie opalac sie na mocnym sloncu ale poki co to narazie wcale.no ale przez to uczulenie mi sie bardzo tez uwrazliwila skora.

no i solarium odpada tylko slonce, a od lutego mam brac beta karoten to powinno pomoc.

mam pytanie do tych co tez sie zmagaja z uczuleniem po jakim czasie brania beta karotenu od wiosny zaczynacie juz normalnie wystawiac cialo do opalania??
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:58   #25
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

kamień pewnie spadl Ci z serca ze to nie bielactwo

Ja biore solarin, który zawiera m.in, beta-karoten. Zaczynam brać juz w kwietniu zeby skora zdazyla sie przyzwyczaic zanim przyjda wielkie upały
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 07:52   #26
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

rybcia a czym sie rozni solarin od tabletek z samym beta-karotenem

lepszy jest na uczulenia sloneczne??
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 14:34   #27
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: uczulenie na slonce?? da sie z tego wyleczyc

SOLARIN MAX jest udoskonaloną formą Solarinu Extra zawierającą zwiększoną dawkę Beta-karotenu, antyoksydantów oraz wzbogacony o dodatkowe witaminy i mikroelementy.

SOLARIN MAX
jest doustnym suplementem diety stworzonym od początku z myślą o ochronie skóry "od wewnątrz". W jego skład wchodzi kompleks witamin działających ochronnie na skórę i nadający jej zdrowy, opalony wygląd bez koniecznej nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne czy długiego pobytu w solarium. Środek ten pomaga zmniejszyć wrażliwość skóry na słońce, co może mieć istotny wpływ na zmniejszenie ryzyka oparzeń i zmian posłonecznych. Przyjmowany doustnie działa w sposób ciągły, w sytuacjach gdy środki kosmetyczne zawodzą np. w trakcie i po kąpieli, podczas wysiłku - kiedy woda lub pot mogą usunąć warstwę ochronnego kosmetyku.

Naturalny proretinol (Beta-karoten) przyczynia się do korzystnej zmiany kolorytu skóry. Beta-karoten, a także likopen, selen oraz witaminy C, E są tzw. antyoksydantami chroniącymi komórki skóry przed wolnymi rodnikami. Antyoksydanty oraz pozostałe składniki jak kwas foliowy witamina B6, niacyna (PP), biotyna i cynk odgrywają ważną rolę w metaboliźmie skóry.

SOLARIN MAX dodaje nową jakość do powszechnie stosowanych kosmetyków z filtrami UV.

SOLARIN MAX nie ma istotnych działań ubocznych i w zasadzie można go przyjmować cały rok, co przyczynia się do utrwalenia opalenizny i nadania skórze zdrowego wyglądu.

Dawkowanie: Zwykle stosuje się jedną kapsułkę dziennie w czasie posiłku. Osobom o jasnej karnacji zaleca się rozpoczęcie przyjmowania preparatu na około tydzień przed opalaniem.

Składniki charakteryzujące produkt zawarte w 1 kapsułce:
Witamina C - 30mg (50% ZDS*)
Beta-karoten - 15mg
Niacyna - 15mg (83% ZDS*)
Witamina E - 5mg (50% ZDS*)
Witamina B6 - 2mg (100% ZDS*)
Likopen - 0,25mg
Biotyna - 0,15mg (100% ZDS*)
Kwas foliowy - 100mcg (50% ZDS*)
Cynk - 15mg (100% ZDS*)
Selen - 25mcg
* procent realizacji dziennego zalecanego spożycia

Inne dane
Produkt jest suplementem diety przeznaczonym dla osób dorosłych. Należy przechowywać go w suchym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Posiada zezwolenie Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wyprodukowany w szwedzkim zakładzie farmaceutycznym, zgodnie z normami obowiązującymi przy produkcji leków.
Produkt dostępny w aptekach i sklepach zielarskich.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
Nie należy łączyć z innymi produktami zawierającymi witaminy.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg solarin_max.jpg (12,1 KB, 3 załadowań)
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.