Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-03, 09:36   #2641
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lasicalasiczka Pokaż wiadomość
Naprawdę nikt z Waszą wiedzą nie zna odpowiedzi na moje pytanie?
Może któraś z was też ma oliwkową karnację?? Co robicie, żeby nie wyglądać jak ufo
Wybacz, jeszcze kilka dni temu chciałam ci odpisać, i nawet długo się zastanawiałam, czy faktycznie to jest dobra odpowiedź, ale... zapomniałam. Przepraszam, już piszę
Moim zdaniem oliwkowa wskazuje raczej na typ chłodny. Może być też neutralny, bo wtedy odcienie się mieszają i można mieć wrażenie, że cera jest oliwkowa, a naprawdę to będzie tylko złudzenie. Tak samo sama cera różowa nie oznacza chłodna. Można mieć ciepły odcień różu.
ALE oliwkową najczęsciej mają typy chłodne. Nie widziałam (w grupie na facebooku ani na blogach, u osób, które przeszły profesjonalną przymiarkę, żadnej Bright Spring o oliwkowej cerze)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 10:45   #2642
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

...
__________________


Be the change you want to see in the world!

Edytowane przez Konwalia11
Czas edycji: 2015-12-17 o 13:56
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 13:54   #2643
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Co do tej Czystej Wiosny to wiem z doswiadczenia, ze blond moze wyrzadzic krzywde w tym sensie, ze zniknie kontrast, ktory jest sprzymierzencem tej pory roku.
Szczegolnie, jesli ta Wiosna jest brunetka i/lub ma ciemne oczy. Naprzyklad tak jak tu:
http://www.12blueprints.com/the-brown-eyed-spring/

Ja mam w prawdzie jasne (zielone) oczy, ale ciemna oprawe oka i wlosy tez dosyc ciemne. Do tego jasna karnacje. W nieco jasniejszych wlosach kompletnie sie rozmylam , przestalam byc swietlista, kontrastowa, "bright". Dopiero powrot do ciemniejszych, kontrastujacych z cera wlosow dodal mi z powrotem charakteru.
Dlatego napisałam, że odcień powinien być odpowiedni ja miałam prawie białe włosy i pięknie kontrastowały z oczami i cerą (cera wydawała się ciemniejsza), ale już "spopielenie" tego odcienia wyrządziło mi krzywdę. poza tym, blond na poziomie 8 nie jest aż tak jasny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 19:07   #2644
Shortcake
Przyczajenie
 
Avatar Shortcake
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, zawitałam tu zgodnie z sugestią koleżanki ; ) Od dłuższego czasu zastanawiam się nad swoim typem kolorystycznym, bo bardzo chciałabym uprościć swoje decyzje zakupowe.
Mam jednak ogromny problem z tym, w czym jest mi dobrze. Nie potrafię dokonać obiektywnej oceny...

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Wydaje mi się, że jest mi dobrze w czerni, ale nie wiem, czy moja ocena jest w stu procentach obiektywna. W szarym też wyglądam okej, ale czarny chyba lepszy. Jeżeli chodzi o czystą biel, to raczej nie do końca. Mama określiła, że wyglądam w niej "blado", a kremowy w sumie ładnie stapia się z moim własnym kolorem.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że raczej te "w miarę". W czerwono-pomarańczowej szmince (060 catrice link) wyglądam nienaturalnie dziwnie, natomiast koralowa (111 kobo link) komponuje się całkiem ładnie. Fuksja podkręca cienie pod oczami, więc raczej kicha :P

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone?
O ile w szarym wydaje mi się, że wyglądam dobrze, to w tych różach i niebieskościach wpadających w szarości już niezbyt. W brązach i kolorach złamanych brązem jest mi okej, np w bordo wyglądam ładnie C:

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I tu pies pogrzebany Ciężko mi to określić bardzo. Złoto (biżuteria) często zlewa mi się z kolorem skóry, srebro się odcina, jak mam niezrobione oko, to chyba nie wygląda za ładnie. Pomadki chyba troszeczkę lepiej ciepłe mi pasują.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Właściwie to nie mam takich rzeczy... Ciężko mi powiedzieć.
Pytania dodatkowe:
1. Jak się opalasz
W miarę szybko, nigdy na raczka. Opalenizna trochę taka latynoska mi wychodzi
2. Kolor oczu
Ciemny brąz, białko czasem wpada w niebieski. Oprawa... hm... brwi mam w kolorze włosów, czyli ciemny blond.

3. Piegi
Zupełny brak

4. Cera
Żółtawa, ale raczej nie jest ciepła. Buff z Revlonu to dokładnie mój kolor.
Rumienię się na różowo C:

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond, taki 'typowy kolor Słowianek'. Niestety, nie pamiętam jakie były refleksy, na zdjęciach raz są chłodne, raz nasycone złoto-rudawo, zależnie od światła

6. Kolor ust
brudny róż

Powiedziałabym, że czysta wiosna, ale źle wyglądam w jaskrawcach...

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Hej, zawitałam tu zgodnie z sugestią koleżanki ; ) Od dłuższego czasu zastanawiam się nad swoim typem kolorystycznym, bo bardzo chciałabym uprościć swoje decyzje zakupowe.
Mam jednak ogromny problem z tym, w czym jest mi dobrze. Nie potrafię dokonać obiektywnej oceny...

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Wydaje mi się, że jest mi dobrze w czerni, ale nie wiem, czy moja ocena jest w stu procentach obiektywna. W szarym też wyglądam okej, ale czarny chyba lepszy. Jeżeli chodzi o czystą biel, to raczej nie do końca. Mama określiła, że wyglądam w niej "blado", a kremowy w sumie ładnie stapia się z moim własnym kolorem.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że raczej te "w miarę". W czerwono-pomarańczowej szmince (060 catrice link) wyglądam nienaturalnie dziwnie, natomiast koralowa (111 kobo link) komponuje się całkiem ładnie. Fuksja podkręca cienie pod oczami, więc raczej kicha :P

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone?
O ile w szarym wydaje mi się, że wyglądam dobrze, to w tych różach i niebieskościach wpadających w szarości już niezbyt. W brązach i kolorach złamanych brązem jest mi okej, np w bordo wyglądam ładnie C:

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I tu pies pogrzebany Ciężko mi to określić bardzo. Złoto (biżuteria) często zlewa mi się z kolorem skóry, srebro się odcina, jak mam niezrobione oko, to chyba nie wygląda za ładnie. Pomadki chyba troszeczkę lepiej ciepłe mi pasują.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Właściwie to nie mam takich rzeczy... Ciężko mi powiedzieć.
Pytania dodatkowe:
1. Jak się opalasz
W miarę szybko, nigdy na raczka. Opalenizna trochę taka latynoska mi wychodzi
2. Kolor oczu
Ciemny brąz, białko czasem wpada w niebieski. Oprawa... hm... brwi mam w kolorze włosów, czyli ciemny blond.

3. Piegi
Zupełny brak

4. Cera
Żółtawa, ale raczej nie jest ciepła. Buff z Revlonu to dokładnie mój kolor.
Rumienię się na różowo C:

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond, taki 'typowy kolor Słowianek'. Niestety, nie pamiętam jakie były refleksy, na zdjęciach raz są chłodne, raz nasycone złoto-rudawo, zależnie od światła

6. Kolor ust
brudny róż

Powiedziałabym, że czysta wiosna, ale źle wyglądam w jaskrawcach...
https://www.dropbox.com/s/fh1jxtd2v7...24053.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/oeuhsq1oyn...20708.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pyw9iy9nud...23322.jpg?dl=0
chyba ostatnie najbardziej oddaje kolor skóry
Shortcake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 07:28   #2645
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, czy mogę być jasnym latem skoro w jasnych, czystych kolorach jest mi zdecydowanie lepiej niż w ciemnych, ale średnie i raczej neutralne kolory (granat, średni niebieski, burgund, szary) krzywdy mi nie robią? Przymierzalam wczoraj koralowy, niestety nie mogę zaliczyć zdjęcia bo jestem na telefonie. Bardzo ładnie ożywiał skore - ogólnie to wole jasne kolory od ciemnych. Zaraz po koralowym przymierzałam te granaty, szarosci itp i wyglądałam troche bardziej blado, "smutniej", poważniej, ale nie jakos tragicznie jak np w zimowych kolorach. Pastelowy blekit wyglądał cudnie, tak samo ozywial skore i nadawal jej ladny kolor.

Poziom kontrastu mam średni, nie pasują mi takie super jasne blondy jak noszą "stereotypowe" jasne lata, opalam sie bardzo łatwo...
Poza tym moja przyjaciółka wygląda mi na takie klasyczne jasne lato a ja jestem od niej zdecydowanie ciemniejsza. Wiem ze ten sam typ może wyglądać różnie, ale jakos podświadomie odrzuca się takie typy




wysłano z tapatalk

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-04-04 o 07:35
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 09:56   #2646
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Shortcake Pokaż wiadomość
Hej, zawitałam tu zgodnie z sugestią koleżanki ; ) Od dłuższego czasu zastanawiam się nad swoim typem kolorystycznym, bo bardzo chciałabym uprościć swoje decyzje zakupowe.
Mam jednak ogromny problem z tym, w czym jest mi dobrze. Nie potrafię dokonać obiektywnej oceny...

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Wydaje mi się, że jest mi dobrze w czerni, ale nie wiem, czy moja ocena jest w stu procentach obiektywna. W szarym też wyglądam okej, ale czarny chyba lepszy. Jeżeli chodzi o czystą biel, to raczej nie do końca. Mama określiła, że wyglądam w niej "blado", a kremowy w sumie ładnie stapia się z moim własnym kolorem.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że raczej te "w miarę". W czerwono-pomarańczowej szmince (060 catrice link) wyglądam nienaturalnie dziwnie, natomiast koralowa (111 kobo link) komponuje się całkiem ładnie. Fuksja podkręca cienie pod oczami, więc raczej kicha :P

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone?
O ile w szarym wydaje mi się, że wyglądam dobrze, to w tych różach i niebieskościach wpadających w szarości już niezbyt. W brązach i kolorach złamanych brązem jest mi okej, np w bordo wyglądam ładnie C:

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I tu pies pogrzebany Ciężko mi to określić bardzo. Złoto (biżuteria) często zlewa mi się z kolorem skóry, srebro się odcina, jak mam niezrobione oko, to chyba nie wygląda za ładnie. Pomadki chyba troszeczkę lepiej ciepłe mi pasują.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Właściwie to nie mam takich rzeczy... Ciężko mi powiedzieć.
Pytania dodatkowe:
1. Jak się opalasz
W miarę szybko, nigdy na raczka. Opalenizna trochę taka latynoska mi wychodzi
2. Kolor oczu
Ciemny brąz, białko czasem wpada w niebieski. Oprawa... hm... brwi mam w kolorze włosów, czyli ciemny blond.

3. Piegi
Zupełny brak

4. Cera
Żółtawa, ale raczej nie jest ciepła. Buff z Revlonu to dokładnie mój kolor.
Rumienię się na różowo C:

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond, taki 'typowy kolor Słowianek'. Niestety, nie pamiętam jakie były refleksy, na zdjęciach raz są chłodne, raz nasycone złoto-rudawo, zależnie od światła

6. Kolor ust
brudny róż

Powiedziałabym, że czysta wiosna, ale źle wyglądam w jaskrawcach...


Jeśli biel odpada, to odpadają Zimy. Jeśli w neutralnej szmince lepiej niż ciepłej, odpadają typy ciepłe, no chyba że znalazłaś nieodpowiedni odcień szminki "ciepłej", może zbyt ciemny, zbyt gęsty, "jesienny".
Jeśli odpadają kolory, złamane szarością, odpadają Lata. Teoretycznie. Jeśli pasują kolory, złamane brązem, pasują Jesienie.
Jeśli srebro się odcina, na pewno nie jesteś typem chłodnym (ja też nie jestem, ale ja jestem neutralna, a u mnie ze srebrem tez zgrzyta).
Jeśli złoto ładnie współgra z karnacją (u mnie też, ale jest zbyt gęste i ciężkie), może być Jesień. Z tym że Jesień ma kolory ciężkie, raczej ciepłe, gęste, z dodatkiem brązu.
Ty pisałaś, że pasują raczej czyste, więc pasowałaby Wiosna. Jeśli nie ostre, to nie Czysta.

Lepiej ci w cieplejszych czystych (np. te kolory podstawowe z Painta) czy lekko rozjaśnionych? A może lekko przyciemnionych, ale dalej czystych i ciepławych?
Czy lepiej w tych złamanych brązem, bardziej rozmytych, czy odwrotnie: złamanych brązem, ale ciemnych?

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę być jasnym latem skoro w jasnych, czystych kolorach jest mi zdecydowanie lepiej niż w ciemnych, ale średnie i raczej neutralne kolory (granat, średni niebieski, burgund, szary) krzywdy mi nie robią? Przymierzalam wczoraj koralowy, niestety nie mogę zaliczyć zdjęcia bo jestem na telefonie. Bardzo ładnie ożywiał skore - ogólnie to wole jasne kolory od ciemnych. Zaraz po koralowym przymierzałam te granaty, szarosci itp i wyglądałam troche bardziej blado, "smutniej", poważniej, ale nie jakos tragicznie jak np w zimowych kolorach. Pastelowy blekit wyglądał cudnie, tak samo ozywial skore i nadawal jej ladny kolor.

Poziom kontrastu mam średni, nie pasują mi takie super jasne blondy jak noszą "stereotypowe" jasne lata, opalam sie bardzo łatwo...
Poza tym moja przyjaciółka wygląda mi na takie klasyczne jasne lato a ja jestem od niej zdecydowanie ciemniejsza. Wiem ze ten sam typ może wyglądać różnie, ale jakos podświadomie odrzuca się takie typy
A miałaś być innym typem, tak? witaj w klubie wrzucałam kiedyś zdjęcia, jak wygląda stereotypowe, nieumalowane, naturalne Jasne Lato - naprawdę "jasno". Ale jeśli pasują jasne, dość czyste jak na inne Lata, niezbyt mocno zgaszone, raczej neutralne w stronę chłodnych, to czemu nie? Chyba że źle interpretujesz kolory albo siebie w nich.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 10:00   #2647
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę być jasnym latem skoro w jasnych, czystych kolorach jest mi zdecydowanie lepiej niż w ciemnych, ale średnie i raczej neutralne kolory (granat, średni niebieski, burgund, szary) krzywdy mi nie robią? Przymierzalam wczoraj koralowy, niestety nie mogę zaliczyć zdjęcia bo jestem na telefonie. Bardzo ładnie ożywiał skore - ogólnie to wole jasne kolory od ciemnych. Zaraz po koralowym przymierzałam te granaty, szarosci itp i wyglądałam troche bardziej blado, "smutniej", poważniej, ale nie jakos tragicznie jak np w zimowych kolorach. Pastelowy blekit wyglądał cudnie, tak samo ozywial skore i nadawal jej ladny kolor.

Poziom kontrastu mam średni, nie pasują mi takie super jasne blondy jak noszą "stereotypowe" jasne lata, opalam sie bardzo łatwo...
Poza tym moja przyjaciółka wygląda mi na takie klasyczne jasne lato a ja jestem od niej zdecydowanie ciemniejsza. Wiem ze ten sam typ może wyglądać różnie, ale jakos podświadomie odrzuca się takie typy




wysłano z tapatalk
Mam podobnie, jestem trochę pomieszana Ale chyba w stronę CS bardziej, ale podbieram też kolory z palety LS. Myślę, że dopiero profesjonalna analiza kolorystyczna byłaby w stanie nam pomóc (chociaż oczywiście nigdy nie wiadomo czy trafimy na dobrego specjalistę)
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 10:34   #2648
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Mam podobnie, jestem trochę pomieszana Ale chyba w stronę CS bardziej, ale podbieram też kolory z palety LS. Myślę, że dopiero profesjonalna analiza kolorystyczna byłaby w stanie nam pomóc (chociaż oczywiście nigdy nie wiadomo czy trafimy na dobrego specjalistę)
A potem się okaże, że jestem Jesienią albo Latem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 11:27   #2649
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A potem się okaże, że jestem Jesienią albo Latem

Haha no możliwe Ja myślałam na początku, że może jestem wiosną, ale jednak nie. Stawiam jednak na lato, tylko czy to na pewno ss to nie wiem, bo ss może nosić biżu i złotą i srebrną, a u mnie złoto zupełnie się odcina, więc może jednak cool summer...kto tam wie
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 11:41   #2650
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Haha no możliwe Ja myślałam na początku, że może jestem wiosną, ale jednak nie. Stawiam jednak na lato, tylko czy to na pewno ss to nie wiem, bo ss może nosić biżu i złotą i srebrną, a u mnie złoto zupełnie się odcina, więc może jednak cool summer...kto tam wie
U mnie srebro się odcina, ale nie zgodę się na bycie WS, bo mogę nosić bardzo czyste kolory
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 13:07   #2651
Shortcake
Przyczajenie
 
Avatar Shortcake
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli biel odpada, to odpadają Zimy. Jeśli w neutralnej szmince lepiej niż ciepłej, odpadają typy ciepłe, no chyba że znalazłaś nieodpowiedni odcień szminki "ciepłej", może zbyt ciemny, zbyt gęsty, "jesienny".
Jeśli odpadają kolory, złamane szarością, odpadają Lata. Teoretycznie. Jeśli pasują kolory, złamane brązem, pasują Jesienie.
Jeśli srebro się odcina, na pewno nie jesteś typem chłodnym (ja też nie jestem, ale ja jestem neutralna, a u mnie ze srebrem tez zgrzyta).
Jeśli złoto ładnie współgra z karnacją (u mnie też, ale jest zbyt gęste i ciężkie), może być Jesień. Z tym że Jesień ma kolory ciężkie, raczej ciepłe, gęste, z dodatkiem brązu.
Ty pisałaś, że pasują raczej czyste, więc pasowałaby Wiosna. Jeśli nie ostre, to nie Czysta.

Lepiej ci w cieplejszych czystych (np. te kolory podstawowe z Painta) czy lekko rozjaśnionych? A może lekko przyciemnionych, ale dalej czystych i ciepławych?
Czy lepiej w tych złamanych brązem, bardziej rozmytych, czy odwrotnie: złamanych brązem, ale ciemnych?
Jeżeli są złamane brązem, to raczej ciemne, intensywne. Dobrze mi w kolorze czekolady. W kawie z mlekiem, umbrze, kakao - niezbyt korzystnie.
Lepiej mi w czystych, ale dosyć jasnych. Odkryłam właśnie, że bardzo świeżo wyglądam w t-shircie z adventure time, dokładniej mówiąc w tym http://s0.house.pl/media/catalog/pro...86-MLC-003.jpg, kolory są nieco żywsze, bardziej nasycone w rzeczywistości, ale trochę lepiej mi w takich z ciepłym podbiciem. Spokojnie mogę śmigać tak bez makijażu. Nieźle wyglądam w trawiastej zieleni (to też odkrycie dzisiejsze)
Właśnie zrobiło mi się smutno, bo w mojej szafie większość rzeczy jest raczej ciemna :B
Shortcake jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 18:24   #2652
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Myślałam ze jestem soft summer, cool raczej odrzucam bo u mnie zloto ladnie, harmonijnie wygląda. Wydaje mi sie ze im bardziej w tym "siedzę" to lepiej dostrzegam roznice w kolorach, wiec mogłam sie sklasyfikować wczesniej zle Tak naprawde to chyba nigdy nie będę w stanie obiektywnie stwierdzić w czym wyglądam najlepiej wiec mogę dobierać kolory tylko orientacyjnie

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 01:04   #2653
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej Ja również nie potrafię określić, jakim dokładnie typem kolorystycznym jestem. Obstawiam na 90% lato, ale nie potrafię określić, jakie konkretnie. Czytałam różne opisy na blogach i nic mi tam do końca nie pasuje. Dlatego proszę Was o pomoc.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

W załączniku dodałam te kolory, w których mi 'do twarzy'. One najlepiej współgrają z moją karnacją. Sprawiają, że nie jestem tak 'blada' jak zazwyczaj. Jestem w nich po prostu ładniejsza, oczy mi się błyszczą itd.
Całkiem nieźle wyglądam też w irlandzkiej zieleni, zwykłej czerwieni, ale bez ciepłych tonów, ciemnym morskim, lawendowym i szafirowym.
Ważne, żeby te kolory nie były zbyt jasne, pastelowe, bo staję się w nich nijaka.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Ja osobiście nieźle się w czerni czuję, ale podobno czerń mi nie pasuje, bo podkreśla moją bladość. Wiem, że znacznie lepiej wyglądam w kolorze grafitowym i antracytowym. Jeśli chodzi o biel, to na pewno brak koloru mojej urody nie podkreśla Ogólnie traktuję te dwa kolory jako neutralne.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Zależy które, ale raczej nie. W czystym fiolecie, czerwieni czy niebieskim nie wyglądam tragicznie, ale też nie świetnie. Jednak gdybym miała wybierać to na pewno wyglądam w nich lepiej niż w beżach, czy kremach, które sprawiają, że kompletnie się rozmywam.
Wszelkie seledyny, czysty żołty, pomarańcz zdecydowanie odpada.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Chyba tak. Kolor szaroniebieski na pewno. Co do np. szarozielonego nie jestem przekonana. Ale ogólnie wszelkie dodatki szarego mi służą.
Dodatki brązów odpadają, nie pasują mi.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Na 99% zimne. Moja cera nie ma w sobie ciepłych tonów i ciepłe kolory z nią niezbyt współgrają.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo nie noszę kontrastowych, ani rzucających się w oczy wzorów, wolę te drobne więc trudno mi porównać.

1. Jak się opalasz?

Powoli, najpierw delikatnie na czerwono, potem opalenizna przechodzi w taki delikatny złoty kolor. Słońce słabo mnie 'łapie',nigdy nie miałam mocnej opalenizny.

2. Kolor oczu

Oczy jasne, trudno mi określić kolor. Powiedziałabym że obwódka zewnętrzna jest ciemna ma kolor butelkowej zieleni, potem tęczówka staje się jaśniejsza, jakby zielono-szara (może niebieska), obwódka wokół źrenicy jest żółta i pojawiają się koło niej drobne brązowe plamki. Czasem mi się wydaję że mam oczy koloru ciemnej morskiej zieleni, to zależy od oświetlenia.
Oprawa oczu zdecydowana, ciemny blond, chyba ze dwa tony ciemniejszy niż kolor włosów.

3. Piegi

Kiedyś miałam na nosie parę szarobeżowych od słońca. Obecnie ani jednego.

4. Cera

Odcień jasny, chłodny. Raczej porcelanowy. Wiele razy od życzliwych () słyszałam, że jestem blada.

5. Naturalny kolor włosów

Ciemny popielaty blond.

6. Kolor ust

Chłodny, średni róż.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b15a35d9efbcfe9bf53bb2cd040b307e.jpg (12,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg burgundowy-sweter-warkocze-s-m.jpg (29,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hm-sweterek-angora-szary-popielaty-36-s.jpg (54,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Marc_jacobs_malina.jpg (10,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrany plik (1).jpg (5,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg granat.jpg (112,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 68_dark_green.jpg (11,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg NOTURNO.jpg (9,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 112-blekit-pruski.jpg (18,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images (13).jpg (5,1 KB, 1 załadowań)
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-05 o 01:23
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 09:05   #2654
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Shortcake Pokaż wiadomość
Jeżeli są złamane brązem, to raczej ciemne, intensywne. Dobrze mi w kolorze czekolady. W kawie z mlekiem, umbrze, kakao - niezbyt korzystnie.
Lepiej mi w czystych, ale dosyć jasnych. Odkryłam właśnie, że bardzo świeżo wyglądam w t-shircie z adventure time, dokładniej mówiąc w tym http://s0.house.pl/media/catalog/pro...86-MLC-003.jpg, kolory są nieco żywsze, bardziej nasycone w rzeczywistości, ale trochę lepiej mi w takich z ciepłym podbiciem. Spokojnie mogę śmigać tak bez makijażu. Nieźle wyglądam w trawiastej zieleni (to też odkrycie dzisiejsze)
Właśnie zrobiło mi się smutno, bo w mojej szafie większość rzeczy jest raczej ciemna :B
Ta koszulka jest LS albo BS cukierkowe kolory takie landrynki. Jeśli nieco lepiej w cieplejszych, to patrz na Wiosny i Jesienie. Poprzymierzaj więcej kolorów czystych, po prostu czystych (jak trawiasta zieleń), nie oczobijnych, a potem lekko zgaszonych, ciemniejszych, i porównaj, w czym lepiej. Przewaga czystych - Wiosna, zgaszonych - Jesień. Ona typy raczej nie noszą bieli i czerni (chyba że Ciemna Jesień i ewentualnie Czysta wiosna, ale nie w dużych ilościach).

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Myślałam ze jestem soft summer, cool raczej odrzucam bo u mnie zloto ladnie, harmonijnie wygląda. Wydaje mi sie ze im bardziej w tym "siedzę" to lepiej dostrzegam roznice w kolorach, wiec mogłam sie sklasyfikować wczesniej zle Tak naprawde to chyba nigdy nie będę w stanie obiektywnie stwierdzić w czym wyglądam najlepiej wiec mogę dobierać kolory tylko orientacyjnie

wysłano z tapatalk
Ja tak samo.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Hej Ja również nie potrafię określić, jakim dokładnie typem kolorystycznym jestem. Obstawiam na 90% lato, ale nie potrafię określić, jakie konkretnie. Czytałam różne opisy na blogach i nic mi tam do końca nie pasuje. Dlatego proszę Was o pomoc.

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

W załączniku dodałam te kolory, w których mi 'do twarzy'. One najlepiej współgrają z moją karnacją. Sprawiają, że nie jestem tak 'blada' jak zazwyczaj. Jestem w nich po prostu ładniejsza, oczy mi się błyszczą itd.
Całkiem nieźle wyglądam też w irlandzkiej zieleni, zwykłej czerwieni, ale bez ciepłych tonów, ciemnym morskim, lawendowym i szafirowym.
Ważne, żeby te kolory nie były zbyt jasne, pastelowe, bo staję się w nich nijaka.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Ja osobiście nieźle się w czerni czuję, ale podobno czerń mi nie pasuje, bo podkreśla moją bladość. Wiem, że znacznie lepiej wyglądam w kolorze grafitowym i antracytowym. Jeśli chodzi o biel, to na pewno brak koloru mojej urody nie podkreśla Ogólnie traktuję te dwa kolory jako neutralne.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Zależy które, ale raczej nie. W czystym fiolecie, czerwieni czy niebieskim nie wyglądam tragicznie, ale też nie świetnie. Jednak gdybym miała wybierać to na pewno wyglądam w nich lepiej niż w beżach, czy kremach, które sprawiają, że kompletnie się rozmywam.
Wszelkie seledyny, czysty żołty, pomarańcz zdecydowanie odpada.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Chyba tak. Kolor szaroniebieski na pewno. Co do np. szarozielonego nie jestem przekonana. Ale ogólnie wszelkie dodatki szarego mi służą.
Dodatki brązów odpadają, nie pasują mi.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Na 99% zimne. Moja cera nie ma w sobie ciepłych tonów i ciepłe kolory z nią niezbyt współgrają.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo nie noszę kontrastowych, ani rzucających się w oczy wzorów, wolę te drobne więc trudno mi porównać.

1. Jak się opalasz?

Powoli, najpierw delikatnie na czerwono, potem opalenizna przechodzi w taki delikatny złoty kolor. Słońce słabo mnie 'łapie',nigdy nie miałam mocnej opalenizny.

2. Kolor oczu

Oczy jasne, trudno mi określić kolor. Powiedziałabym że obwódka zewnętrzna jest ciemna ma kolor butelkowej zieleni, potem tęczówka staje się jaśniejsza, jakby zielono-szara (może niebieska), obwódka wokół źrenicy jest żółta i pojawiają się koło niej drobne brązowe plamki. Czasem mi się wydaję że mam oczy koloru ciemnej morskiej zieleni, to zależy od oświetlenia.
Oprawa oczu zdecydowana, ciemny blond, chyba ze dwa tony ciemniejszy niż kolor włosów.

3. Piegi

Kiedyś miałam na nosie parę szarobeżowych od słońca. Obecnie ani jednego.

4. Cera

Odcień jasny, chłodny. Raczej porcelanowy. Wiele razy od życzliwych () słyszałam, że jestem blada.

5. Naturalny kolor włosów

Ciemny popielaty blond.

6. Kolor ust

Chłodny, średni róż.
Przejrzyj palety Lata, zwłaszcza Jasnego i Chłodnego jeśli żaden nawet odrobinę ciepławy kolor nie pasuje, to Chłodne. Jeśli pasują "nasycone" (jak na Lato, nie tak mocno jak Zimy czy Wiosny), dość jasne kolory, to Jasne. Ogólnie Jasne Lato wygląda raczej jasno.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 21:48   #2655
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej! Ja oczywiście też mam problem z określeniem swojego typu... ale nie napiszę Wam na razie jak wygladam zrobię to później.
Mam za to prośbę do Was - znalazłam super stronę, na której można ładować swoje zdjęcia i tworzyć motywy kolorystyczne, a także dobierać do tych motywów kolory, które pasują (jest kilka opcji), no i załadowałam swoje zdjęcia, duuuużo tych zdjęć i potworzyłam takie motywy na podstawie barwy włosów, oczu, skóry i ust, no i wyszła mi teoretycznie moja spersonalizowana paleta... której nie potrafię dopasować do żadnego typu. Myślałam już, że się określiłam... ale tak teraz patrzę i chyba nie do końca... Jak myślicie, z jakiego typu to są kolory? Później wstawię jakieś swoje foty i opiszę swoje kolory, jak ja to widzę, z góry dzięki za odpowiedzi!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zrzuty ekranu4.jpg (33,8 KB, 15 załadowań)
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 22:32   #2656
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie srebro się odcina, ale nie zgodę się na bycie WS, bo mogę nosić bardzo czyste kolory
Nie zgodzisz sie??? A to dlaczego?
Nie podoba Ci się paleta PRAWDZIEJ WIOSNY czy o co chodzi?
Wiesz jakie jest ryzyko jeśli jesteś true, ale nosisz bright? Że nadal nie bedziesz miała "swoich" najlepszych kolorów...
Z drugiej strony im więcej o tym czytam, tym bardziej wydaje mi się to niemozliwe akurat pomylenie "prawdziwej" z "czystą". Ta pierwsza to najcieplejsza i samo sedno, kwintesencja wiosny, z drugiej strony - najchłodniejsza wersja, najbliżej zimy...

Co do mnie niestety na pierwszy rzut oka każdy określi mnie jako Light Spring, a mi się te kolory po prostu nie podobają i wyczuwam w nich zbyt duży wpływ zimnego lata
Nie zgadzam sie na bycie LS
Może zakupie sobie dwie paletki i dopiero wtedy popróbuję...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 23:26   #2657
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć, to znowu ja Pisałam już wcześniej w tym temacie, ale kazałyście mi sprawdzić w jakich kolorach mi do twarzy i razem z kilkoma osobami porobiłam przymiarki i porównałam opinie, które są dosc zgodne:

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Jestem przekonana, że najlepiej mi w czarnym, białym, ecru szarym, fioletowym, we wszystkich zieleniach poza tą wpadajacą w zółty i butelkową, niebieskim, niektóre brązy, czerwony(niekoniecznie ten najcieplejszy odcień), zielonym wpadajacym w niebieski i większosc ciuchów mam w tych kolorach i podobno mi w nich najlepiej
Źle w zielonym wpadajacym w żółć, butelkowa zieleń, w majtkowym różu, ciemnofioletowym, kremowym, beżowym(istna tragedia), jaskrawych kolorach, żółtym, pomarańczowym

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Tak i według opinii wielu osób w tych kolorach mi najlepiej, mimo mojej bladości w tych kolorach nie wyglądam blado ani smętnie


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Jaskrawe i intensywne - nie
czyste - niektóre tak, ale jeśli nie są oczobijne

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Wszystkie szarości tak, ale kolory szaro-zielone itd, zgaszone i pastelowe raczej mi nie pasują

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Co do ubrań, to i ciepłe i zimne, ale niekoniecznie każdy ciepły kolor mi pasuje i nie koniecznie każdy zimny

Ciepłe kolory włosów tak, zimne kolory włosów - nie

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Tak, np czarny i biały i wygląda to u mnie ok

1. Jak się opalasz?

Bardzo szybko na ładny złocisto-brązowy kolor i opalenizna długo się utrzymuje

2. Kolor oczu

Oczy intensywnie zielone ze złotą obwódką wokół źrenicy, rzęsy mam czarne, a brwii popielato blond(zimne)

3. Piegi

brak

4. Cera

Jestem bardzo blada, cera wręcz wydaje się przeźroczysta, używam podkładu pierre rene champagne i idealnie komponuje się z moją twarzą. Ale odcień cery jest złocisty, wręcz żółtawy, może nawet lekko brzoskwiniowy, ale nie różowy nie rumienię się wcale

5. Naturalny kolor włosów

Ciemny popielaty blond ze złoto-miedzianymi refleksami, jako dziecko miałam włosy złociste, ale potem ściemniały mi do tego popielatego blondu ale w tym kolorze wyglądam niezdrowo i blado, najlepiej wyglądam w rudym, (a przerobiłam cała paletę) w którym o dziwno nie widać mojej bladości i dużo osób pyta, czy to mój naturalny kolor, a najgorzej wyglądałam w czarnym i w blondzie

6. Kolor ust

różowy, nie potrafię ocenić odcienia

Wydaje mi się, że jestem typm mieszanym albo neutralnym. Z góry dziękuję za pomoc
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 12:30   #2658
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
Hej! Ja oczywiście też mam problem z określeniem swojego typu... ale nie napiszę Wam na razie jak wygladam zrobię to później.
Mam za to prośbę do Was - znalazłam super stronę, na której można ładować swoje zdjęcia i tworzyć motywy kolorystyczne, a także dobierać do tych motywów kolory, które pasują (jest kilka opcji), no i załadowałam swoje zdjęcia, duuuużo tych zdjęć i potworzyłam takie motywy na podstawie barwy włosów, oczu, skóry i ust, no i wyszła mi teoretycznie moja spersonalizowana paleta... której nie potrafię dopasować do żadnego typu. Myślałam już, że się określiłam... ale tak teraz patrzę i chyba nie do końca... Jak myślicie, z jakiego typu to są kolory? Później wstawię jakieś swoje foty i opiszę swoje kolory, jak ja to widzę, z góry dzięki za odpowiedzi!
Wygląda jesiennie

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Nie zgodzisz sie??? A to dlaczego?
Nie podoba Ci się paleta PRAWDZIEJ WIOSNY czy o co chodzi?
Wiesz jakie jest ryzyko jeśli jesteś true, ale nosisz bright? Że nadal nie bedziesz miała "swoich" najlepszych kolorów...
Z drugiej strony im więcej o tym czytam, tym bardziej wydaje mi się to niemozliwe akurat pomylenie "prawdziwej" z "czystą". Ta pierwsza to najcieplejsza i samo sedno, kwintesencja wiosny, z drugiej strony - najchłodniejsza wersja, najbliżej zimy...

Co do mnie niestety na pierwszy rzut oka każdy określi mnie jako Light Spring, a mi się te kolory po prostu nie podobają i wyczuwam w nich zbyt duży wpływ zimnego lata
Nie zgadzam sie na bycie LS
Może zakupie sobie dwie paletki i dopiero wtedy popróbuję...
Nie, nie, ja ogólnie nie lubię żadnych palet (no może Chłodna Zima jest ok), najchętniej nosiłabym czerń, czerń i jeszcze trochę czerni czasem czerwień, niebieski, paski.
Prawdziwą nie zgodzę się byc, bo "nie wyglądam ciepło" (choć wiem, że wygląd to nie wszystko, ale wszystkie WS są ciepłe z wyglądu, nawet te brązowowłose) i pasują mi niektóre (ale naprawdę mało) chłodnawe (nie chłodne). Do tego moge nosić wściekłe kolory (czerwień, żółty, niebieski, turkusowy, pomarańczowy itp), te podstawowe z Paint'a, byle niezbyt ciemne (Ciepła ma bardziej "gęste" i ciemne kolory niż Czysta, mnie wpływ Jesieni postarza, więc Ciepłą odrzucam, choć niektóre kolory mogę nosić).
Po prostu - jak napisały dziewczyny w grupie BS na facebooku - jestem cieplejszą wersją BS (są chłodniejsze, tym bliżej do Zimy) i skoro mogę nosić mocne, nasycone kolory, to wygląd się nie liczy.
w sumie przecież chodzi o to, jak reaguje skóra na dany odcień.
Pasują mi nawet niektóre kolory Jasnego Lata

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Cześć, to znowu ja Pisałam już wcześniej w tym temacie, ale kazałyście mi sprawdzić w jakich kolorach mi do twarzy i razem z kilkoma osobami porobiłam przymiarki i porównałam opinie, które są dosc zgodne:

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Jestem przekonana, że najlepiej mi w czarnym, białym, ecru szarym, fioletowym, we wszystkich zieleniach poza tą wpadajacą w zółty i butelkową, niebieskim, niektóre brązy, czerwony(niekoniecznie ten najcieplejszy odcień), zielonym wpadajacym w niebieski i większosc ciuchów mam w tych kolorach i podobno mi w nich najlepiej
Źle w zielonym wpadajacym w żółć, butelkowa zieleń, w majtkowym różu, ciemnofioletowym, kremowym, beżowym(istna tragedia), jaskrawych kolorach, żółtym, pomarańczowym

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Tak i według opinii wielu osób w tych kolorach mi najlepiej, mimo mojej bladości w tych kolorach nie wyglądam blado ani smętnie


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Jaskrawe i intensywne - nie
czyste - niektóre tak, ale jeśli nie są oczobijne

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Wszystkie szarości tak, ale kolory szaro-zielone itd, zgaszone i pastelowe raczej mi nie pasują

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Co do ubrań, to i ciepłe i zimne, ale niekoniecznie każdy ciepły kolor mi pasuje i nie koniecznie każdy zimny

Ciepłe kolory włosów tak, zimne kolory włosów - nie

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Tak, np czarny i biały i wygląda to u mnie ok

1. Jak się opalasz?

Bardzo szybko na ładny złocisto-brązowy kolor i opalenizna długo się utrzymuje

2. Kolor oczu

Oczy intensywnie zielone ze złotą obwódką wokół źrenicy, rzęsy mam czarne, a brwii popielato blond(zimne)

3. Piegi

brak

4. Cera

Jestem bardzo blada, cera wręcz wydaje się przeźroczysta, używam podkładu pierre rene champagne i idealnie komponuje się z moją twarzą. Ale odcień cery jest złocisty, wręcz żółtawy, może nawet lekko brzoskwiniowy, ale nie różowy nie rumienię się wcale

5. Naturalny kolor włosów

Ciemny popielaty blond ze złoto-miedzianymi refleksami, jako dziecko miałam włosy złociste, ale potem ściemniały mi do tego popielatego blondu ale w tym kolorze wyglądam niezdrowo i blado, najlepiej wyglądam w rudym, (a przerobiłam cała paletę) w którym o dziwno nie widać mojej bladości i dużo osób pyta, czy to mój naturalny kolor, a najgorzej wyglądałam w czarnym i w blondzie

6. Kolor ust

różowy, nie potrafię ocenić odcienia

Wydaje mi się, że jestem typm mieszanym albo neutralnym. Z góry dziękuję za pomoc
Powtórzę: mieszanych typów nie ma, są neutralne. Analiza Kredki ci nie pasuje? Na zdjęciach masz delikatną urodę, rysy, kolorystykę, a piszesz, że czerń i biel ci pasuje. To dość dziwne.
Pisałyśmy, że ostry rudy nie dla ciebie. w pewnym stopniu powiedziałabym, że WS (jeśli pasują czyste, nasycone, odrzucam Jesienie), ale piszesz, że niektóre chłodne też pasują.

Z opisu LS, ale ona nie nosi czerni, bieli i kontrastów. Z kontrastów Czysta Wiosna, ale ona nosi oczobijne kolory. Zimy powinny odpadać, bo nie pasują ci czarne włosy. Z tym że piszesz, że pasują kontrasty.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 18:23   #2659
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To jest kolor, w którym wyglądałam super. Aparat mi trochę spikselował bo nie chciało mi się tego zmniejszać, tylko wycięłam ale nasycenie i temperatura koloru jest dobrze oddana
Nie wiem "czyj" to jest kolor, ale jestem pewna, że wyglądam w nim fajnie, ożywia skórę, ładnie się komponuje z moją karnacją, nie "odcina się".
Na pewno jestem którymś z typów neutralnych lub ciepłych bo mogę nosić złoto, srebra dawno nie nosiłam więc musiałabym porobić przymiarki.
Ogólnie to wydaje mi się że jestem jasnym typem - poziom kontrastu mam średni, ale jasne kolory wyglądają ładniej niż ciemne - w ciemnych jakoś tak smutniej, postarzają mnie.
Nie umiem niestety dostrzec tak subtelnych różnic typu "przebarwienia wydają się jaśniejsze", "skóra promienieje" i takie tam, cerę mam ładną to i różnic nie widzę Więc chyba nigdy się nie sklasyfikuję

Wydaje mi się, że przymierzałam raczej neutralne, czyste kolory i źle się sklasyfikowałam

Wklejam jeszcze raz moje oko, może ktoś ma podobne a jest już sklasyfikowany

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1422279544
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1422279544

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2016-04-12 o 16:02
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 19:32   #2660
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wygląda jesiennie
Też takie mam wrażenie, a jednak jakoś siebie widziałam jako soft summer...To może się opiszę i foty dorzucę... ktoś mi coś może podpowie?
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze w brudnym różu, w kolorze czerwonego wina, lubię jasny fiolet taki, granat, natomiast źle się czuję w pomarańczach, ciepłych brązach, czerni i bieli

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

zdecydowanie nie

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
nie wydaje mi się. Raczej przykurzone takie

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
jeśli nie są bardzo mocno zgaszone to tak. Aha, ważne, żeby nie były zbyt jasne

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?
tu mam wielki problem. Na pewno nie pasują kolory bardzo mocno ciepłe i bardzo zimne, odcinają się, ale neutralne takie, to pasują niektóre zimne i ciepłe


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
wydaje mi się, że lepsze są mało kontrastowe połączenia
1. Jak się opalasz?
raczej nieźle, czasem się zdarza czerwień, ale to jak mocno przesadzę, opalenizna jest złocista, trochę pomarańczowa, ale nigdy za ciemna
2. Kolor oczu
zmieniają się w zależności od światła. Potrafią być od zielonych po niebieskie, czasem na zdjęciach wyglądają na brązowe, ludzie raczej uważają, że są ciemne te oczy, jak na mnie patrzą (chociaż wcale nie są takie w sumie)
dołączam fotkę
3. Piegi

nie mam, mam za to dużo pieprzyków, część jest złotobrązowa, a część ciemna, jak gorzka czekolada

4. Cera
cera ziemista, jestem żółta, ale to nie jest taki piękny złoty kolor, chyba raczej oliwka, z domieszką szarości, nie mam jasnej skóry, ale ludzie nieraz mówią, że jestem blada, prawie wcale się nie rumienię

5. Naturalny kolor włosów
jasny popielaty brąz? Ciemny popielaty blond? W słońcu nie widać w nich rudych refleksów, raczej takie srebrne, a czasami złociste. Latem bardzo łatwo jaśnieją i robią się złote

6. Kolor ust
Brudny róż? Róż pomieszany z brązem, beżem, czasem robią się ciemne, potrafią być dość czerwone, nie są w bardzo chłodnym kolorze, ale też nie są mocno ciepłe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140828_165605.jpg (34,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20141011_134316.jpg (36,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20141203_091859.jpg (28,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07005.jpg (54,3 KB, 16 załadowań)
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 21:22   #2661
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bisiaczek a soft autumn?

Przejrzałam chyba cala stronę expressing your truth i jestem prawie pewna ze jestem jasnym latem

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 21:52   #2662
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Bisiaczek a soft autumn?
właśnie nad tym się zastanawiam, bo wydaje mi się, że jest duże prawdopodobieństwo, że jestem soft, ale nie wiem, bardziej zimna, czy ciepła...
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 23:05   #2663
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dobra, też do Was trafiłam, bo mam dylemat. Nie potrafię określić, czy jestem chłodnym, czy ciepłym typem, a może neutralnym... Sama zastanawiam się między głęboką jesienią, a głęboką zimą... No więc błagam, zastanówcie się ze mną

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Uważam, że najlepiej wyglądam w takich kolorach jak ciemny turkus, czy chłodna czerwień



(to nie ja na zdjęciu!)

Okropnie za to reaguję na jaskrawe kolory, zwłaszcza ostry żółty. Do dobrych nie należy też ciepła czerwień i pomarańcze.



Latem czasami chodzę w ciepłych barwach, ale zazwyczaj są to brązy, nie żadne wyraziste kolory.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Jeśli by porównywać tylko biel i czerń, to zdecydowanie czerń lezy na mnie lepiej. Kolor biały podkreśla każdą niedoskonałość na mojej twarzy, tak samo jak np jaskrawy żółty. Najlepiej wyglądam w graficie, ciemnej szarości.



3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Na to pytanie właściwie już odpowiedziałam. W jaskrawych wyglądam przeokropnie! Najlepsze są dla mnie złamane kolory, przybrudzone.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne
Tutaj odpowiedziałam na podstawie czerwonego, zdecydowanie lepiej wyglądam w chłodniejszym. Natomiast jeśli chodzi o srebro i złoto... nie noszę biżuterii, jednak zrobiłam domowy test i stwierdziłam, że bardziej mi do twarzy w srebrnym. Jednak, gdy spytałam osób trzecich więcej niż połowa powiedziała, że w złocie.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
O nie, raczej tego nie stosuję bardzo źle wyglądam.


Pytania pomocnicze:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Nie opalam się na czerwono, nigdy, jednak nie jest to też takie proste. Opalenizna pojawia się na moim ciele baaaaardzo powoli i mam wrażenie, że gdy dojdzie do pewnego stopnia bardziej już opalić się nie mogę. Kolor to coś jakby oliwkowy, ale z nutą przybrudzonej żółci.

(Letnie zdjęcie, jak i inne w linku na końcu postu.)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy brązowe, jest lekka obwódka jednak kolor jest czysty. Brwi ciemne, takie jak włosy, rzęsy też, ale ogólnie są słabe, rzadkie, więc ta oprawa nie jest jakaś wyrazista.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam. Za to mam mnóstwo pieprzyków na całym ciele.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
I tutaj są komplikacje, zimą mam zupełnie inną cerę niż wtedy, gdy muśnie mnie słońce.
W środku zimy - jasna cera, zaróżowiona, ale nie zawsze. Czasami jest jednolita, niektórzy potrafią stwierdzić, że mleczna.
Latem - żółtawa, przybrudzona.
Rumienię się zimą na różowo, latem na burgund.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Na włosy też u mnie straszny wpływ ma pora roku. Kolor mam cały czas naturalny, ciemny brąz (?)
Zimą - refleksy są chłodniejsze, miedziano-rdzawe.
Latem - wlosy nie mają blasku, robią się jakby cieplejsze w odcieniu. Kosmyki przy twarzy, te delikatniejsze robią się sporo jaśniejsze, lekko żółtawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Tutaj wstawię zdjęcie, bo okreslić nie potrafię. Zresztą praktycznie na wszystkich fotkach mam usta o naturalnym kolorze.

LINK DO ZDJĘĆ: http://pokazywarka.pl/lwiv47/
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 01:04   #2664
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Wklejam jeszcze raz moje oko, może ktoś ma podobne a jest już sklasyfikowany
Ja mam bardzo podobne
Tyle, że bardziej wpadające w zieleń i ta obwódka wokół źrenicy jest bardziej żółta plus brązowe plamki. Jednak , ogólnie układ barw, kolorystyka bardzo podobna.

Przejrzałam palety kolorów na pierwszej stronie wątku i bardzo mi pasują te żywe kolory LS, jednak nie wszystkie. Np. te odcienie żółtego to kompletnie nie dla mnie. Ani trochę nie pasują do mojego odcienia cery i włosów.

Poczytałam trochę opisy na blogu ubieraj się klasycznie.pl i nic mi tam do końca nie pasuje.

Np. dla LS http://ubierajsieklasycznie.pl/delikatne-jasne-lato/ jest napisane:

Nie zgadza mi się kolor oczu, ponieważ nie mam takiego jasnego chłodnego spojrzenia, odcienie są raczej ciemniejsze, ciemna zieleń. Do tego piszą, że nie mają nic wspólnego z brązami, a ja mam złotą obwódkę wokół źrenicy i brązowe plamki. Mam dosyć ciemne brwi i rzęsy, bez makijażu nawet są wyraźnie zaznaczone, nigdy np. nie podkreślałam brwi kredką bo są wystarczająco ciemne. Jedynie kolor ust się zgadza.

Cera wpada w beżowy kolor, jest blada, ale nie mam żadnych różowych rumieńców. W ogóle nie mam tendencji do rumienienia się, ani trochę.

Nie jestem blondynką, która ma włosy w odcieniu platyny czy gołębim. Jako dziecko miałam bardzo jasne włosy, ale to się chyba nie liczy. Ciemny popielaty blond owszem pasuje.

Jednak paleta z tej strony już mi nie pasuje, za dużo tych jasnych odcieni, w nich wyglądam tak nijako i blado, że aż szkoda pisać.

Co do TS http://ubierajsieklasycznie.pl/prawdziwe-chlodne-lato/ :


Tu też mi kolor oczu nie pasuje, bo piszą, że ma być niebieski lub szary, całkiem chłodny, a ja takiego nie mam. O brwiach już pisałam.

Opis cery mi się zgadza. Kolor włosów owszem chłodny, ale to na pewno nie jest odcień brązu. Tutaj znowu nie pasują mi te jasne kolory z palety, beże, kremy, jasne żółty i róże. Praktycznie nic mi z tego nie pasuje, poza tą ciemną zielenią, grafitem i fioletami.


SS chyba nie jestem. Opis stąd http://ubierajsieklasycznie.pl/stonowane-zgaszone-lato/ nawet pasuje, odnośnie koloru, oczu, włosów i cery, ale kolory (oprócz grafitu i granatu) nie są moje. A te z pierwszej strony wątku na paletach dla SS już całkiem odpadają.

Więc nie mam pojęcia.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-07 o 01:06
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 01:50   #2665
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Na zdjęciach masz delikatną urodę, rysy, kolorystykę, a piszesz, że czerń i biel ci pasuje. To dość dziwne.
Pisałyśmy, że ostry rudy nie dla ciebie. w pewnym stopniu powiedziałabym, że WS (jeśli pasują czyste, nasycone, odrzucam Jesienie), ale piszesz, że niektóre chłodne też pasują.

Z opisu LS, ale ona nie nosi czerni, bieli i kontrastów. Z kontrastów Czysta Wiosna, ale ona nosi oczobijne kolory. Zimy powinny odpadać, bo nie pasują ci czarne włosy. Z tym że piszesz, że pasują kontrasty.
__________________

http://alicyja.blogspot.com/ tu są moje wszystkie zdjęcia od czerni po blond, to powinno dać lepsze porównanie

WS - do tego typu chyba mi najbliżej.

Co do ubrań to czerń i biel mi pasuje najbardziej, w tych kolorach także czuję się najlepiej, o dziwo dobrze wyglądam też w "zgniłej zieleni" i w khaki, bo nie sądziłąm, że takie kolory moga mi pasować - może to są kolory zgaszone? Na prawdę nie znam się na tym.

Nie jestem pewna, czy kontrasty mi pasują, wydaje mi się, że tak, ale nie jestem tego na 100% pewna. Czarny żakiet i biała bluzka wydają się być ok, nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi, że wygląda to dziwnie.

Co do włosów, to moja mama ma identycznie - ma intensywnie zielone oczy, pasują jej miedziane odcienie włosów, tylko ona się nie może opalać, a ja się super opalam, ale ubiór też pasuje jej biało czarny i podobne kolory co mi, jak się jej dzisiaj spytałam jaki ma typ urody, to mi powiedziała, że jest niestandardową jesienią i, że jej zdaniem ja raczej też.

Gdybym była LS to bym w blondzie raczęła lepiej wyglądać, a ani jedna osoba nie powiedziała, że mi lepiej, a każdy po kolei mówi, że w rudym mi było najlepiej i że w jasnych blond włosach wyglądam mdło, że w jaśniejszych włosach ginę, że oczy traca mi kolor, ale że nie ma tragedii. Moja mama też beznadzejnie wyglądała w blondzie.

Ostry rudy jest nie dla mnie, bo nie pasują mi jaskrawe kolory, z tym, że ja takiego jaskrawego nie noszę, ja nosiłam zawsze taki naturalny odcień rudego, aparat przekłamuje kolor, więc udostępnie najardziej "nieprzekłamane" zdjęcia. Moja koleżanka jest jesienią i ma naturalnie rude włosy(nie rudoblond, a rude) i jak sobie zrobiła jaskrawy rudy to źle wyglądała i wróciła do naturalnego rudego, więc zdaje mi się, że w jaskrawym rudym mało kto dobrze wygląda.

Czyli skoro pasują mi rudości i odcienie miedziane - nie jaskrawe i nie czerwone, nie pasują mi chłodne odcienie włosów, źle mi w blondach i jeszcze gorzej w czerni, to mi się wydaje, że może jednak najbliżej mi do jesieni, albo po prostu nie pasuję do żadnego podtypu kolorystycznego.
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 06:19   #2666
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Syklamen a może ty jesteś zima?



Ja znowu mam na odwrót - jasne kolory wyglądają ladnie, w pastelach wygladam po prostu cudnie Dlatego podejrzewam ze jestem jasnym typem, ale jeszcze zastanawiam się miedzy wiosna a latem - skore mam ciepla, zloto-beżowa, lepiej mi w lekko ciepłych kolorach niż bardzo chłodnych.

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 07:20   #2667
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Bisiaczek a soft autumn?

Przejrzałam chyba cala stronę expressing your truth i jestem prawie pewna ze jestem jasnym latem

wysłano z tapatalk
Ten kolor, który wkleiłaś, może byc w twojej palecie LS. Zobacz, ten ten jest LS (u mnie nie przejdzie) załacznik nr 1


Bisiaczek,
jeśli kolory muszą być zgaszone, ale nie mocno zgaszone, to nie SA ani nie SS. Te typy mają bardzo zgaszoną paletkę. Jeśli ciepłe brązy nie pasują, na pewno odpada Ciepła Jesień Ciemną też bym odrzuciła, to piszesz, że nie pasuje ci czerń. Więc... zostają Lata. Chłodne odrzucasz, to piszesz, że typowo chłodne (albo ciepłe) się odcinają. Zostaje... Cóż, Jasne Lato ALE piszesz, że kolory nie mogą być zbyt jasne.
Jestem w kropce.

anabelka, jeśli biały nie pasuje, odrzuć Zimy. Zwróć uwage na palety Lata

Alicyja, czarny ci nie pasuje to moje skromne zdanie. Tzn. mnie też niezbyt pasuje, ale ujdzie, u ciebie cera ginie, lepiej ci w jasniejszych nie mówię, że bardzo jasnych i pudrowych, ale nie ciemnych. Co mówią domownicy, to często się nie liczy, bo ja zawsze nosiłam się na czarno, a wystarczy, że założę inny kolor (nawet w nieodpowiednim odcieniu!) i już mama mi mówi, że ładnie wyglądam (choć odcień jest kiepski).
Może być któraś z Jesieni oczy masz piękne.

Syklamen, ja bym się tym blogiem nie sugerowała, bo jest nieco stereotypowy. A powtórzę się: wszystkie zdiagnozowane jako LS osoby mają jasne włosy i to jest fajne, bo np. już Jasne Wiosny nie mają, choć też są jasne. Oczywiście, Jasne Lato może miec ciemniejsze włosy, ale na pewno nie brąz. Jeśli ogólnie jest to typ jasny (zwłaszcza oczy i oprawa, no i cera), to ciemne włosy go przytłoczą. A mocny makijaż nie pomoże, bo będzie wyglądać śmiesznie.

Yonce, nie patrz na skórę, tylko na to, jak reaguje na kolory ciepłe, chłodne i neutralne

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:15
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 08:16   #2668
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No właśnie najbardziej pasują mi kolory chłodnego lata - czyste, chłodne, nie zbyt ciemne jak u zimy. Ale mogę nosić też inne kolory - pomarańcz, złoto - i te kolory mnie zmylają Nie wyglądają zachwycająco, ale nie tak koszmarnie jak np flagowe kolory jesieni albo wiosny.

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-04-07 o 08:21
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 08:21   #2669
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No właśnie najbardziej pasują mi kolory chłodnego lata - czyste, chłodne, nie zbyt ciemne jak u zimy. Ale mogę nosić też inne kolory - pomarańcz, złoto - i te kolory mnie zmylają
Jeśli złoto i pomarańczowy są ciepłe, to nie Chłodne Lato.
Choć podejrzewam, że większość z nas ma problemy z rozróżnianiem temperatury kolorów. Ja na pewno mam
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 08:25   #2670
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No właśnie o ile to możliwe to ten pomarańcz nie jest ciepły, on jest neutralny, wpada w lekko różowy. Znalazłam tą sukienkę w której wyglądam cudnie, no pomarańcz to jest na pewno

Co do złota to mogę być nieobiektywna; mam złotą biżuterię i noszę ją codziennie, wydaje mi się że wygląda ładnie, złoty pierścionek i cienki łańcuszek ładnie komponują się ze skórą i "wtapiają" w nią. Srebro też jest ok, ale bardziej się odcina. Dlatego rozważałam typy soft i light - bo ani złota, ani srebrna biżuteria krzywdy mi nie robi

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2016-04-12 o 16:02
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.