Primolut-Nor - pytanie do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-03, 19:14   #1
Vanilia_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2

Primolut-Nor - pytanie do Pana Doktora


Witam, mam pytanie do Pana Doktora odnośnie leku Primolut-Nor firmy Schering. 2 miesiące temu w 14. dniu cyklu pojawił się u mnie brunatny śluz z pochwy i zaniepokojona tym poszłam do ginekologa. Pan doktor stwierdził, że wszystko jest w porządku, jednak przepisał mi Primolut-Nor, mam go stosowac od 12 do 21 dnia cyklu. Po zapoznaniu się z ulotką stwierdziłam jednak, że to silnyt hormon, przede wszystkim przeraziły mnie działania uboczne tego leku. Stwierdziłam też, że wskazania do stosowania tego leku (brak miesiączki, endomietrioza, rak piersi) mnie raczej nie dotyczą...przynajmniej ginekolog stwierdził, że jestem zdrowa, a jedynie brakuje mi jakiegoś hormonu. Co do tego też mam watpliwości, bo nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się,że aby stwierdzić brak hormonu potrzebne jest badanie krwi, a ja mialam zwykle badanie ginekologiczne...W związku z tym nie wiem czy powinnam zacząć przyjmować ten lek..? Proszę o odpowiedź, bo zbliża się 12. dzień cyklu i nie wiem co powinnam zrobić...Z góry dziękuję
Vanilia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 13:57   #2
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: Primolut-Nor - pytanie do Pana Doktora

Wskazaniem do stosowania preparatu primolu-nor są między innymi różnego rodzaju krwawienia na tle zaburzeń czynnościowych, które tu najprawdopodobniej mają miejsce. Nie zawsze potrzbne sa bad. krwi!! one sa nam potrezbne do potwierdzenia lub wykluczenia pewnej tezy. najwazniejszy jest obraz kliniczny otwierdzony wywiadem i bad. klinicznym - o czym niestey pacjenci nie chca pamietac, dlatego domagaja sie dodatkowych badan.
prosze stosowac lek wg wskazan lekarza bez obawy.
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 16:12   #3
Vanilia_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: Primolut-Nor - pytanie do Pana Doktora

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Vanilia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:39   #4
regikrz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Marki/kW-Wy
Wiadomości: 2
GG do regikrz
Dot.: Primolut-Nor - pytanie do Pana Doktora

Dwa razy miałam usuwane polipy.,elektrokonizację. Mam mięśniaki.Pani doktor przepisała ;Primolut Nor; nie mam obfitych miesiączek,czy uzasadnione jest przyjmowanie tego hormonu?
regikrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.