Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-17, 18:00   #31
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Świadectwo pracy - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o opinie osoby, które pracują w kadrach. Mam wątpliwości czy dostałam prawidłowo wypełnione świadectwo pracy, ale to nie moja działka i wolałabym się upewnić czy dobrze myślę.
Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, od 1.11.2014 do 28.02.2015. Od 11.12.2014 do 15.02.2015 przebywałam na ZUS ZLA związanym z ciążą (miałam wpisany kod B - nie wiem czy to istotne), 16.02.2015 zaczęłam urlop macierzyński.
Na odebranym świadectwie pracy w punkcie "pracownik był niezdolny do pracy przez okres:" mam wpisane "nie". Natomiast w punkcie "okresy nieskładkowe" mam wpisane "tak, 65dni chorobowe".
Czy urlop chorobowy nie powoduje niezdolności do pracy?
tak, powinna być wpisana liczba dni, które przebywałaś na l4;
w punkcie o okresach nieskładkowych wypisuje się co to dokładnie za okresy i tam również wskazuje się chorobowe, urlop wychowawczy, opiekę nad dzieckiem chorym. Macierzyński jest okresem składkowym więc jego nie wykazuje się w świadectwie pracy

edit: w rubryce o liczbie dni niezdolności do pracy wpisuje się tylko liczbę dni na l4, które wystapiły w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy. teraz doczytałam, że zakończyłaś pracę w lutym tego roku dlatego powinna tam być liczba dni od 1 stycznia do 15 lutego.
w rubryce o okresach nieskładkowych wpisuje się wszystkie okresy nieskładkowe, które wystąpiły podczas trwania całej umowy
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014

Edytowane przez majasn
Czas edycji: 2015-03-17 o 18:05
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 19:52   #32
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świadectwo pracy - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
tak, powinna być wpisana liczba dni, które przebywałaś na l4;
w punkcie o okresach nieskładkowych wypisuje się co to dokładnie za okresy i tam również wskazuje się chorobowe, urlop wychowawczy, opiekę nad dzieckiem chorym. Macierzyński jest okresem składkowym więc jego nie wykazuje się w świadectwie pracy

edit: w rubryce o liczbie dni niezdolności do pracy wpisuje się tylko liczbę dni na l4, które wystapiły w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy. teraz doczytałam, że zakończyłaś pracę w lutym tego roku dlatego powinna tam być liczba dni od 1 stycznia do 15 lutego.
w rubryce o okresach nieskładkowych wpisuje się wszystkie okresy nieskładkowe, które wystąpiły podczas trwania całej umowy
Dziękuję bardzo za odpowiedź W takim razie jutro dzwonię do kadrowej, bo nie upłynął jeszcze tydzień od odbioru świadectwa i powinni mi to bez problemu poprawić.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:35   #33
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Świadectwo pracy

Hej dziewczyny!

W pracy w połowie września złożyłam wypowiedzenie, w sobotę (1.10.2016) dostałam świadectwo pracy, mam w nim zapisane że: "stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania za wypowiedzeniem art. 30 & 1 p.2", jak mam to rozumieć? Czy aby nie wynika z tego że to pracodawca zwolnił mnie? Czy w przypadku gdy pracownik składa wypowiedzenie taki wpis w świadectwie jest poprawny? Mam wątpliwości co do tego. Następna kwestia jest taka że w miejsce wykonywanej przeze mnie pracy wpisali "pracownik biurowy" a gdy mnie przyjmowali w umowie miałam wpisane: "pracownik biurowy, sprzedaż internetowa, grafik komputerowy". Proszę o poradę.
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire

Edytowane przez karolina0203
Czas edycji: 2016-10-03 o 13:43
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:52   #34
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Świadectwo pracy

Przeczytaj co mówi "art. 30 & 1 p.2" i wszystko stanie się jasne
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:57   #35
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez karolina0203 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

W pracy w połowie września złożyłam wypowiedzenie, w sobotę (1.10.2016) dostałam świadectwo pracy, mam w nim zapisane że: "stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania za wypowiedzeniem art. 30 & 1 p.2", jak mam to rozumieć? Czy aby nie wynika z tego że to pracodawca zwolnił mnie? Czy w przypadku gdy pracownik składa wypowiedzenie taki wpis w świadectwie jest poprawny? Mam wątpliwości co do tego. Następna kwestia jest taka że w miejsce wykonywanej przeze mnie pracy wpisali "pracownik biurowy" a gdy mnie przyjmowali w umowie miałam wpisane: "pracownik biurowy, sprzedaż internetowa, grafik komputerowy". Proszę o poradę.
Stanowisko musisz mieć takie same jak w umowie o pracę. Idź żeby wystawili Ci korektę.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 14:11   #36
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Przeczytaj co mówi "art. 30 & 1 p.2" i wszystko stanie się jasne
czytałam ale jest to dla mnie niejasne. wydaje mi się że to oznacza że oni mi złożyli to wypowiedzenie bo nie ma żadnego dopisku że to pracownik składał wypowiedzenie...
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 14:43   #37
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez karolina0203 Pokaż wiadomość
czytałam ale jest to dla mnie niejasne. wydaje mi się że to oznacza że oni mi złożyli to wypowiedzenie bo nie ma żadnego dopisku że to pracownik składał wypowiedzenie...
Powinnaś mieć dopisek, że rozwiązanie nastąpiło na podstawie tego art. na wniosek pracownika. Zwróć się do kadr o korektę, również jeśli chodzi o stanowisko.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 14:48   #38
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Powinnaś mieć dopisek, że rozwiązanie nastąpiło na podstawie tego art. na wniosek pracownika. Zwróć się do kadr o korektę, również jeśli chodzi o stanowisko.
Dzięki za odp. wiecie jeszcze może czy pracodawcy grozi jakaś grzywna za popełnienie takich błędów w świadectwie i nie skorygowanie ich?
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 23:00   #39
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez karolina0203 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

W pracy w połowie września złożyłam wypowiedzenie, w sobotę (1.10.2016) dostałam świadectwo pracy, mam w nim zapisane że: "stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania za wypowiedzeniem art. 30 & 1 p.2", jak mam to rozumieć? Czy aby nie wynika z tego że to pracodawca zwolnił mnie? Czy w przypadku gdy pracownik składa wypowiedzenie taki wpis w świadectwie jest poprawny? Mam wątpliwości co do tego. Następna kwestia jest taka że w miejsce wykonywanej przeze mnie pracy wpisali "pracownik biurowy" a gdy mnie przyjmowali w umowie miałam wpisane: "pracownik biurowy, sprzedaż internetowa, grafik komputerowy". Proszę o poradę.
Wpis w kwestii ustania stosunku pracy jest poprawny.
Art. 30 & 1 p.2 oznacza rozwiązanie umowy o pracę przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenie i nie musi tutaj wcale być wyszczególnione, która ze stron o to wystąpiła.

Stanowisko pracy powinno być takiej, jak w umowie.

Na korektę świadectwa pracy masz oficjalnie 7 dni od momentu jego otrzymania. Polecam napisać pismo, wysłać je pocztą listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Potem pracodawca ma także na to 7 dni na odpowiedź, a jeśli nie zgadza się z Twoim żądaniami, winien także napisać decyzję odmowną. A potem to już zostaje Sąd Pracy właściwy dla miejsca siedziby firmy.
Co ważne- trzeba przestrzegać terminów.

Cytat:
Dzięki za odp. wiecie jeszcze może czy pracodawcy grozi jakaś grzywna za popełnienie takich błędów w świadectwie i nie skorygowanie ich?
Póki co błąd jest jedynie w stanowisku pracy i to częściowy.
Błędy są typowe, a nie rażące.
Jeśli firma nie wykona korekty, to w skrajnych przypadkach, m.in w przypadku poniesienia szkody przez błędne świadectwo pracy masz prawo do odszkodowania od pracodawcy (Art. 99. k.p).
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 07:21   #40
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Dot.: Świadectwo pracy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Wpis w kwestii ustania stosunku pracy jest poprawny.
Art. 30 & 1 p.2 oznacza rozwiązanie umowy o pracę przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenie i nie musi tutaj wcale być wyszczególnione, która ze stron o to wystąpiła.

Stanowisko pracy powinno być takiej, jak w umowie.

Na korektę świadectwa pracy masz oficjalnie 7 dni od momentu jego otrzymania. Polecam napisać pismo, wysłać je pocztą listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Potem pracodawca ma także na to 7 dni na odpowiedź, a jeśli nie zgadza się z Twoim żądaniami, winien także napisać decyzję odmowną. A potem to już zostaje Sąd Pracy właściwy dla miejsca siedziby firmy.
Co ważne- trzeba przestrzegać terminów.

Póki co błąd jest jedynie w stanowisku pracy i to częściowy.
Błędy są typowe, a nie rażące.
Jeśli firma nie wykona korekty, to w skrajnych przypadkach, m.in w przypadku poniesienia szkody przez błędne świadectwo pracy masz prawo do odszkodowania od pracodawcy (Art. 99. k.p).
dzięki za info, załatwię to listownie tak jak pisałaś. natomiast na samympoczątku w tym artykule: http://www.prawo.egospodarka.pl/8653...ie,1,34,3.html jest napisane że pracodawca powinien zaznaczyć która ze stron złożyła wypowiedzenie. nie jestem prawnikiem ale logika mi mówi że właśnie powinno być to zaznaczone.
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire

Edytowane przez karolina0203
Czas edycji: 2016-10-04 o 07:25
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 20:03   #41
ratunku261
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 335
Swiadectwo pracy-czy wymagają pracodawcy??

Czy musialyscie pokazywac swiadectwa pracy nowemu pracodawcy????I jakie tam informacje byly??
__________________
ratunku261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 18:18   #42
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Swiadectwo pracy-czy wymagają pracodawcy??

Cytat:
Napisane przez ratunku261 Pokaż wiadomość
Czy musialyscie pokazywac swiadectwa pracy nowemu pracodawcy????I jakie tam informacje byly??
Nie wiem czy pracodawcy to jest do czegoś potrzebne, ale na podstawie świadectw wyliczane są urlopy, więc dla własnego interesu warto zanieść.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:36   #43
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Swiadectwo pracy-czy wymagają pracodawcy??

Cytat:
Napisane przez ratunku261 Pokaż wiadomość
jakie tam informacje byly??
okres zatrudnienia, dlaczego ustał stosunek pracy, ile wykorzystałaś urlopu i czy ewentualnie został Ci wypłacony za niego ekwiwalent, czy korzystałaś ze zwolnienia lekarskiego, urlopu bezpłatnego, macierzyńskiego, itp.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 22:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.