Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-02, 08:53   #1
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317

Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.


Witajcie
Dziewczyny- potrzebuję pomocy dla mojego męża.W niedzielę wyszły mu na twarzy czerwone,piekące i łuszące się placki-wygląda to okropnie.Nie po raz pierwszy ma takie zmiany ,ale tym razem ma naprawdę duże i piekące.Kiedyś leczył się na łuszczycę z marnym skutkiem.Często wracało na twarzy i przy włosach,na skórze głowy.Kupiłam mu lipobase i sudokrem-odrobinę pomogło-ale dalej wygląda jego buzia nieciekawie.Może macie jakieś sprawdzone mazidła.Proszę o radę i pomoc
pozdrawiam serdecznie
kasia
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 09:17   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Niestety, mam od czasu do czasu podobny problem, choc łuszczycy nigdy u mnie nie zdiagnozowano. Za to słyszalam teorie na temat ŁZS i AZS te piekace "placki" wyskakuja nagle, na linii włosow, zwlaszcza przy uszach i w zasadzie nic m nie pomaga. Po prostu staram sie je natłuszczac i wtedy to przechodzi albo łagodnieje.Smaruje sie Cicalfate albo Cicaplastem - takie gojące mazidła, jeden od Avene drugi od LRP. czasami te zmascia z witamina A. Pomagaja szampony z mocznikiem i z kwasami owocowymi - lekko to złuszczaja i nawilzaja skore głowy. generalnie jedyna rzecz jaka mi kiedykolowiek pomogła na dłuzej to masc strerydowa, alenie zdecydowalam sie na jej ponowne uzycie (skutki uboczne dłuzsze niz zalecenia). No i tak to wygląda - raz lepiej raz gorzej.
Ide dzisaj do apteki szukac takiego szamponu, bo znowu mnie piecze skora na głowie i nie chce dopuscic do powrotu. Pewnie znowu wybor padnie na Kerium od LRP do skory suchej albo na SVR z mocznikem.

Przykro mi ze nie pisze nic konkretnego, ale sama szukam "zlotego środka" na tę bolączkę.


EDIT: zmieniam tytuł wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 09:37   #3
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Dziękuję za odpowiedz Mój tez stosował maści sterydowe- pomagało na trochę i znów wszystko wracało Też lecę do apteki - kupię mu którąś z proponowanych przez Ciebie maści
pozdrawiam serdecznie
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:25   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Spook Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz Mój tez stosował maści sterydowe- pomagało na trochę i znów wszystko wracało Też lecę do apteki - kupię mu którąś z proponowanych przez Ciebie maści
pozdrawiam serdecznie
Spook, tylko nie dam Ci gwarancji ze akurat Twojemu TZtowi to pomoze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 12:29   #5
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Hej Spook,
L_V ma racje, najprawdopodobniej jest to objaw LZS. Leczenie jest objawowe, chyba nie da sie do konca wyleczyc z tej skornej przypadlosci. Ja rowniez mam LZS i najbardziej pomaga mi Kerium LRP do lupiezu suchego (pomaranczowy pasek). Na skore twarzy polecam bardzo Protopic 0,1% (na recepte). Jest to masc niesterydowa, ale dzialajaca rownie skutecznie. Niestety, jest dosc droga i nierefundowana przez NFZ (ponoc w UE jest ona za grosze z recepta ). Nie usuwa jednak problemu, jedynie lagodzi, badz calkiem likwiduje objawy, gdyz dziala przeciwzapalnie.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 15:44   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Hej Spook,
L_V ma racje, najprawdopodobniej jest to objaw LZS. Leczenie jest objawowe, chyba nie da sie do konca wyleczyc z tej skornej przypadlosci. Ja rowniez mam LZS i najbardziej pomaga mi Kerium LRP do lupiezu suchego (pomaranczowy pasek). Na skore twarzy polecam bardzo Protopic 0,1% (na recepte). Jest to masc niesterydowa, ale dzialajaca rownie skutecznie. Niestety, jest dosc droga i nierefundowana przez NFZ (ponoc w UE jest ona za grosze z recepta ). Nie usuwa jednak problemu, jedynie lagodzi, badz calkiem likwiduje objawy, gdyz dziala przeciwzapalnie.
Ivvonko, ja tez uzywam Kerium. Ale teraz zastanawiam sie nad balsamem do skóry głowy na ciemieniuchę i do ŁZS - baolsam Cappilaire SVR, 30% mocznika i trochę BHA. Pewnie go kupię, bo mam włąsnie swiezy wysyp plam.


Ivvonko, czy ty masz jakas terorie co powoduje zaostrzenie tych zmian u CIebie? Dieta? Stres? Woda? Staram sie robic wszystko, zeby nie podraznic skory, a tu znowu wylazły mi te plamiska
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 22:30   #7
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Hm, na innym forum radzi sie, zeby prowadzic notatnik z zapiskami, co sie jadlo. Ponoc zolty ser zaostrza zmiany. Nie wiem, na ile to jest u mnie przyczyna, ale bardzo lubie ser (zwlaszcza na pizzy) i nie unikam go, nawet jesli wyskakuja mi plany. Ja mam objawy LZS takze na czole i polikach Nie wiem, naprawde nie potrafie sama u siebie stwierdzic jasno w 100%, ze cos mi to powoduje, czy nie. Po prostu raz jest lepiej, raz gorzej W tym miesiacu robie badania hormonalne, moze tu bedzie jakas wskazowka dla dalszego leczenia. Poki co kwasze buzie i dzieki temu czesciej ciesze sie buzia bez plam, musze tez w koncu wprowadzic retinoidy, ale wciaz cos stoi na przeszkodzie . Na skore glowy obowiazkowo Kerium i to prawie codziennie, jesli tylko poczuje swedzenie. Dzieki temu wszystkiemu da sie z tym zyc i jest znosne, choc czasem wlasnie swedzi i to jest chyba najgorsze, ze nie mozna sie podrapac :/
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-03, 00:22   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Dolacze do Waszego grona,poniewaz dotyczy mnie ten sam problem i zdiagnozowano mnie podobnie jak Ciebie L_V-przy czym zauwazylam,ze nawrot lub zaostrzenie plam powraca w momencie silnego stresu oraz wszelkich negatywnych zmian emocjonalnych.

Z szamponow dosc dobrze reaguje na EVA MEDICA ketokonazol oraz Ocerin PTZ.
Natluszczam Lipobaza,Dermalibourem,Li nomagiem,Alantan Plus w masci;Flexiderm,balsam z maslem kakowym Nu Skin,wazeline nagietkowa.

Mialam tez masci sterydowe ale z uwagi na to jakie sterydy sa uzywalam krotko-pomogly ale siegam w ostatecznosci.

Dluuugo mialam spokoj i na nowo wrocilo ale faktycznie ostatnio zyje w dyzum napieciu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 10:16   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Hm, na innym forum radzi sie, zeby prowadzic notatnik z zapiskami, co sie jadlo. Ponoc zolty ser zaostrza zmiany. Nie wiem, na ile to jest u mnie przyczyna, ale bardzo lubie ser (zwlaszcza na pizzy) i nie unikam go, nawet jesli wyskakuja mi plany. Ja mam objawy LZS takze na czole i polikach Nie wiem, naprawde nie potrafie sama u siebie stwierdzic jasno w 100%, ze cos mi to powoduje, czy nie. Po prostu raz jest lepiej, raz gorzej W tym miesiacu robie badania hormonalne, moze tu bedzie jakas wskazowka dla dalszego leczenia. Poki co kwasze buzie i dzieki temu czesciej ciesze sie buzia bez plam, musze tez w koncu wprowadzic retinoidy, ale wciaz cos stoi na przeszkodzie . Na skore glowy obowiazkowo Kerium i to prawie codziennie, jesli tylko poczuje swedzenie. Dzieki temu wszystkiemu da sie z tym zyc i jest znosne, choc czasem wlasnie swedzi i to jest chyba najgorsze, ze nie mozna sie podrapac :/
Ivvonko, u mnie zaostrzenie zmian chyba nie ma podłoża "dietetycznego" - seray jem kilogramami i nic. raczej stawiam na stres, bo moje ostatnie miesiące obfitowały w przygody.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dolacze do Waszego grona,poniewaz dotyczy mnie ten sam problem i zdiagnozowano mnie podobnie jak Ciebie L_V-przy czym zauwazylam,ze nawrot lub zaostrzenie plam powraca w momencie silnego stresu oraz wszelkich negatywnych zmian emocjonalnych.
No właśnie, nerwy, eh


No, ale, dpowiem Wasm dziewczyny, dzisiaj testuję balsam na skórę głowy SVR Xerial Cappilaire, do tego mam kilka próbek szamponu Xerial P (na łuszczycę) i szampon Klorane z mango, bo nie będę non stop złuszczac naskórka na głowie. Dam znac jak się kuracja sprawuje.

I jescze jedno - czy wam tez wypadaja włosy kiedy zmiany sie zaostrzają? Mozecie mi polecic jakąś maskę wzmacniajacą włosy?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 10:35   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Nalogowo uzywam Wax'a i lykam Silice okresowo.

Bede czekac na relacje z testow.Mnie ostatnio tez derm doradzal dermokosmetyki,ktore stosuje sie przy luszczycy.W kazdym razie eksperymenty na okraglo

W moim przypadku stres odgrywa ogromna role,niestety
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 10:48   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nalogowo uzywam Wax'a i lykam Silice okresowo.
Wax na mnie nie działą, zresztą nie mam mozliwosci aby siedziec 30 min z odzywką na głowie. A z suplementow zaczynam znowu MSM + Omega + witC.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-03, 11:25   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wax na mnie nie działą, zresztą nie mam mozliwosci aby siedziec 30 min z odzywką na głowie. A z suplementow zaczynam znowu MSM + Omega + witC.

Daje jedynie Wax'a raz w tygodniu bo na wiecej nie mam czasu-zreszta inne maski tez wymagaja czasu wiec glownie stawiam na suplementy(jeszcze uzywam Bodymax'u) ewentualnie jeszcze pije wywar ze skrzypu-to taka kuracja 3 m-czna w polaczeniu z dziurawcem,jednoczesnie oczyszcza organizm z toksyn.Jest troche przy tym "zabawy" ale warto.Jednak mozna ja przeprowadzac tylko w okresie od wrzesnia do marca.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:46   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Daje jedynie Wax'a raz w tygodniu bo na wiecej nie mam czasu-zreszta inne maski tez wymagaja czasu wiec glownie stawiam na suplementy(jeszcze uzywam Bodymax'u) ewentualnie jeszcze pije wywar ze skrzypu-to taka kuracja 3 m-czna w polaczeniu z dziurawcem,jednoczesnie oczyszcza organizm z toksyn.Jest troche przy tym "zabawy" ale warto.Jednak mozna ja przeprowadzac tylko w okresie od wrzesnia do marca.
Asia,a nie masz skutków ubocznych po Bodymaxie? Dobrze sie po nim czujesz?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:06   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Asia,a nie masz skutków ubocznych po Bodymaxie? Dobrze sie po nim czujesz?
Bodymax nadluzej bralam 3 m-ce i przerwa;czuje sie po nim dobrze nie zauwazylam abym czula sie zle a wrecz pomaga mi w okresach przejsciowych czyli-okres wiosenny tzw.przesilenie i jesienia,tak mniej wiecej wrzesien/pazdziernik to dla mnie ciezkie m-ce.

A jakie masz na mysli skutki uboczne,bo moze cos przeoczylam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:42   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Bodymax nadluzej bralam 3 m-ce i przerwa;czuje sie po nim dobrze nie zauwazylam abym czula sie zle a wrecz pomaga mi w okresach przejsciowych czyli-okres wiosenny tzw.przesilenie i jesienia,tak mniej wiecej wrzesien/pazdziernik to dla mnie ciezkie m-ce.

A jakie masz na mysli skutki uboczne,bo moze cos przeoczylam

Jak dla mnie to tam jest za duza dawka żen-szenia i mialam straszne skoki cisnienia po tym, zawroty głowy, mdłosci...prawie jak ciąża
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:47   #16
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to tam jest za duza dawka żen-szenia i mialam straszne skoki cisnienia po tym, zawroty głowy, mdłosci...prawie jak ciąża

Ups...to faktycznie,ja naleze do niskocisnieniowcow i pobudza mnie dzieki temu odstawilam tez kawe

Zapomnialabym,ale uzywam tez balsmu Xerialine SVR-dosc fajnie dziala.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.