Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 14:11   #2461
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To Klepsydra
Tez się ciesze że nią jestem, chociaż mogłabym nią być w wersji S a nie M przy moim 165 cm wzrostu.
No ale nie można mieć wszystkiego
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:12   #2462
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to możesz być zimą.. BW, TW, może i DW (chyba, że wyglądasz gotycko w śliwkowej szmince i ciemnej bluzce). Popatrz na siebie w czystej bieli i złamanej/szarawej bieli która lepsza. Będziesz wiedziała. W czerni Ci dobrze.
Na pewno w ciemnobordowej jest tragikomedia. Czerni na co dzień mam dużo i generalnie raczej jest dobrze. Muszę pilnować by cały obrazek nie był czarny, bo jest źle wtedy, ale jak mam jakieś ciapki, nadruki (byle nie za drobne, ginę wtedy) jest ok. Biel wydaje mi się, że lekko kremowa, przy czym kremowa na pewno lepsza jest niż szarawa. z czystą jeszcze nie wiem, bo nie mogę nic sensownego w domu znaleźć do próbek. Będę jeszcze polować.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jaaaaa cię jaki kolor oczu!!! A przypomnij, na kogo się typowałaś? Bo mam swoją teorię
Na samym początku Bright Winter/Spring, później Light Summer/Bright Winter, teraz myślę o Dark Winter/Light Summer. generalnie wszystkie jesienie to najgorsze kolory jakie moga mi się trafić. Wyglądam przepaskudnie.
A kolor oczu tu na focie przekłamany, blask tylko jest dobrze oddany.

Tu w sumie jeszcze jedna fotka jak wyglądam w praktycznie codziennym zestawie. Światło dzienne w lekko zachmurzony dzień , więc jest akurat, do tego żadnego przepalenia, więc kolorystyka jest możliwie najbardziej prawdziwa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1640.jpg (188,9 KB, 37 załadowań)
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:13   #2463
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Tequila _ Sunrise Pokaż wiadomość
Uwierz mi ze moja pupa i nogi nie narzekaja na brak tłuszczu :P
Moze kwestia tego ze jednak mięśnie pod tym tluszczem mam bardziej rozbudowane w tych partiach, sama nie wiem..
Na pewno, większość kobiet ma silniejsze mięsnie pośladków i ud niż ramion. Ja na fitness mam właśnie łatwiej na ćwiczeniach na których polegają inne dziewczyny np. na triceps a jak są ćwiczenia które wymagają silnych mieśni pośladków (aby utrzymać równowagę) to się przewracam i walczę o życie, bo jestem wąskobiodrzasta a mam słabe dolne mieśne brzucha natomiast dla innych dziewczyn to ćwiczenie jest jak majowy spacer po łące.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:14   #2464
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Uff przynajmniej ze swoją sylwetką nie mam problemów - mam taką chłopięcą ze średnim biustem (no 65E to nie jest przeciez duzy biust, a płaska tez nie jestem), zdecydowanie gołym okiem widać, że ramiona mam szersze niż biodra. Wg Trinny i Susana to rożek chyba, bo lizak chyba nie. Z resztą jak dla mnie to ten ich podział jest zbyt rozbudowany, za dużo tych typów natworzyły i człowiek się gubi. Wolę np ten podział, który Radzka omawiała w swoich filmikach na YT.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:15   #2465
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja już nic nie wiem, idę się przewietrzyć
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:16   #2466
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Na pewno w ciemnobordowej jest tragikomedia. Czerni na co dzień mam dużo i generalnie raczej jest dobrze. Muszę pilnować by cały obrazek nie był czarny, bo jest źle wtedy, ale jak mam jakieś ciapki, nadruki (byle nie za drobne, ginę wtedy) jest ok. Biel wydaje mi się, że lekko kremowa, przy czym kremowa na pewno lepsza jest niż szarawa. z czystą jeszcze nie wiem, bo nie mogę nic sensownego w domu znaleźć do próbek. Będę jeszcze polować.

Na samym początku Bright Winter/Spring, później Light Summer/Bright Winter, teraz myślę o Dark Winter/Light Summer. generalnie wszystkie jesienie to najgorsze kolory jakie moga mi się trafić. Wyglądam przepaskudnie.
A kolor oczu tu na focie przekłamany, blask tylko jest dobrze oddany.

Tu w sumie jeszcze jedna fotka jak wyglądam w praktycznie codziennym zestawie. Światło dzienne w lekko zachmurzony dzień , więc jest akurat, do tego żadnego przepalenia, więc kolorystyka jest możliwie najbardziej prawdziwa.
Sama nie wiem. Kremowy lepszy niż szarawy może sugerować DW ale też BW. Biel jest kluczowa aby w ogóle mowić o zimie Oczy masz bardziej DW niż BW, ale w sumie może w słońcu są czyste.
W tym ciepłym kolorze włosów wyglądasz różowo
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:17   #2467
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może Jasne Lato?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 14:21   #2468
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciemnobordowy z kolei eliminuje DW i BW
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:33   #2469
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Sama nie wiem. Kremowy lepszy niż szarawy może sugerować DW ale też BW. Biel jest kluczowa aby w ogóle mowić o zimie Oczy masz bardziej DW niż BW, ale w sumie może w słońcu są czyste.
W tym ciepłym kolorze włosów wyglądasz różowo
Kolor na pewno nie jest jednolity. W słońcu błyszczą, ale czy są takie krystaliczne? Nie sadzę.
Nom. Ciepłe kolory włosów to zło. Jak się spiorę do jakiegoś zgaszonego rudego czy rudego to już w ogóle świnka jestem. Dlatego szukam różowych czerwieni. Ta wyżej jest różowa. Na moich włosach daje efekt taki jak trzeba, nie mam różu na twarzy, na rozjaśnianych jest źle. Na zdjęciu sporo tych rozjaśnianych i pewnie to rzutuje na całość, chociaż nie mówię że kolor jest całkowicie idealny. napewno jak wrzucam czerwień chłodną na poziomie 5 / 6 cały róż znika i jest więcej niż pięknie
Róż też się z naczynek bierze. Na chwilę obecną noszę ten sam kolor, odrost mam dłuższy to i przy twarzy więcej ciemnej czerwieni i co za tym lepszy efekt. Naczynka też mam już ogarnięte. Ale na początku w analizie były koszmarem, róż wybijał praktycznie przy każdym kolorze. Teraz jest prawie cera porcelana

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To może Jasne Lato?
To bardzo możliwe.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciemnobordowy z kolei eliminuje DW i BW
Ten ciemnobordowy to szminka. W ubraniach nie wiem jak, jeżeli byłby mocno podszyty brązem to z pewnością nie. Ale jeżeli nawet szminka eliminuje to wszystko jasne.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:41   #2470
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sama nie wiem.. spróbuj szminki śliwkowej, bordowej z fioletowym tonem. Popatrz na swatch w necie MAC dark side - w tej wyglądam jak trup a w MAC media albo Inglot FS Matte 521 - bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego, obie są równie ciemne, ale dark side bordowa (może jest zgaszona, jesienna) a tamte w fiolet.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:58   #2471
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z Inglotem spróbuję na pewno.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 14:59   #2472
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wrzucę wam fotke mojego oka. Ciekawa jestem, co można powiedzieć o moim kolorze. Wiem, że jakość może nie powala, ale zdążyłam tylko 3 fotki cyknąć i bateria padła. A chciałam jeszcze zrobić zdjęcia kolorów, które mi pasują.

Edytowane przez Mrs Mysza
Czas edycji: 2015-07-15 o 08:50
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:06   #2473
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

jak ktoś potrafi po oku wywnioskować typ kolorystyczny to jest moim mistrzem
ja zazwyczaj je dziele na dwie kategorie: może zimowe (wyraźna obwódka) i czysty lub soczysty kolor i inne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:15   #2474
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
jak ktoś potrafi po oku wywnioskować typ kolorystyczny to jest moim mistrzem
ja zazwyczaj je dziele na dwie kategorie: może zimowe (wyraźna obwódka) i czysty lub soczysty kolor i inne
Przecież nie napisałam, że chce żeby mi ktoś na podstawie zdjęcia oka określił typ kolorystyczny :P Wiem, że to tak nie działa...
Po prostu byłam ciekawa, czy to raczej chłodne oczy? czy co można o nich powiedzieć...?
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:17   #2475
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie mam pojęcia właśnie przerasta mnie to.. ale jakbym miała strzelać powiedziałabym, że chłodne-jakieś lato albo TW albo jakiegoś ciemnego typu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:24   #2476
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Gdybym miała powiedzieć patrząc tylko na oko, nigdy bym nie dała SS raczej Jesień ale to.bez znaczenia, ja mam np. Zimowe oko.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:30   #2477
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
Wrzucę wam fotke mojego oka. Ciekawa jestem, co można powiedzieć o moim kolorze. Wiem, że jakość może nie powala, ale zdążyłam tylko 3 fotki cyknąć i bateria padła. A chciałam jeszcze zrobić zdjęcia kolorów, które mi pasują.
Nie czytałam wcześniejszych postów bo jestem zagoniona, więc nie wiem jakie typy obstawiasz Ale ja mam podobne oko i jestem zgaszonym latem. Też mam taką obwódkę dookoła źrenicy Tylko oprawę oczu jaśniejszą, chyba że hennujesz brwi a rzęsy masz na tym zdjęciu pomalowane.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:37   #2478
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Nie czytałam wcześniejszych postów bo jestem zagoniona, więc nie wiem jakie typy obstawiasz Ale ja mam podobne oko i jestem zgaszonym latem. Też mam taką obwódkę dookoła źrenicy Tylko oprawę oczu jaśniejszą, chyba że hennujesz brwi a rzęsy masz na tym zdjęciu pomalowane.
Oko całkowicie bez makijażu. Henny nie używam.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:55   #2479
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Oko tak na oko może być z każdego typu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 16:09   #2480
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
Oko całkowicie bez makijażu. Henny nie używam.
No to na pewno jakiś ciemny typ, wiec dodatkowa wskazówka Jasne chyba możesz odrzucić.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:20   #2481
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie zgadzam się, Jasna Wiosna może mieć nawet brązowe oczy i brwi
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 17:37   #2482
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dokładnie, oczy to mogą zmylić
Napatrzyłam się na oczy Megan Fox i skreśliłam BW na wstępie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 18:28   #2483
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na 12 blueprints są zdjęcia oczu wszystkich typów. Wynika tylko z nich tyle tego, że każdy typ może mieć naprawdę każde oczy. Podobne do moich powtarzały się i Soft Summer i Light Spring, jakiejś jesieni chyba jeszcze.

A przy okazji łażąc sobie na makijaż do Hebe jedna z kobitek stwierdziła, że jestem jesienią Ale co ciekawe wymalowała mi oczy jakimś zgaszonym wrzosowym lub lawendowym (nie dam rady ocenić, te odcienie są bardzo podobne) i tęczówki wybiły. Ciekawi mnie jak zachowałby się jasny czysty fiolet, bo taki biskupi zrobiłby mi chyba makijaż od piąchy.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 19:01   #2484
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

U mnie najlepiej podkreśla kolor tęczówki czysty żółty i pomarańczowy
Z tą analizą to jak z rozmiarami staników, nie należy ślepo wierzyć w to, kto co mówi, tylko samemu uczyć się i obserwować.
Ja kiedyś w pierwszej części wątku byłam określona po prostu jako Jesień w jesiennych mi najgorzej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 19:05   #2485
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Toteż zaraz z miejsca babkę uświadomiłam, że najgorzej mi w jesiennych kolorach
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 20:10   #2486
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kiedyś już się próbowałam zanalizować, ale względem czterech pór roku. Miałam wtedy wątpliwości, czy jestem jesienią czy zimą. W końcu doszłam do wniosku, że jestem zimą, teraz jestem o tym przekonana. Jednak mam wątpliwości którą zimą. Wstępnie odrzuciłam chłodną, waham się między ciemną a czystą. Z jednej strony z opisów wydaje mi się, że bardziej ciemna, z drugiej z paletki, że czysta.
Mam też mały problem z nazwaniem, bo z jednej strony tu intensywna zima to synonim czystej zimy, z kolei tu intensywna zima to synonim ciemnej.
Z niektórych słów wyżej^^ oraz nazw kolorów w odpowiedziach zrobiłam linki, żeby było wiadomo, o jaki kolor chodzi, bo czasem jedno określenie przypisuje się do różnych odcieni.
Załączam zdjęcie zrobione latem 4 lata temu. Jestem na nim trochę opalona, nie mam makijażu, pofarbowanych włosów ani pomalowanych ust.
Nie mogę też nigdzie znaleźć konkretów, czy te dwie zimy się róźnią.

1. Jak się opalasz


Dość szybko. Tak na trochę przybrudzony oliwkowo-brązowy kolor. Nie na czerwono. Nie spalam się.

2. Kolor oczu

Brązowe z ciemniejsza obwódką. Od strony źrenicy bardziej brązowe, od strony obwódki zimniejszy kolor, jakby zalatujący zielenią czy czymś. Czasem bardzo ciemnieją. W załączniku zdjęcie znalezione w internecie, moje oczy wyglądają tak samo.

3. Piegi

Brak.

4. Cera

To jest trudne pytanie, jestem upośledzona w kwestii określania koloru cery. Na pewno nie różowa, nie porcelanowa i nie alabastrowa. Ma jakby żółtawy odcień Często słyszałam, że jestem blada. Ale w porównaniu w jednym lustrze z koleżankami wydaję się ciemna.

5. Naturalny kolor włosów

Ciemnobrązowe. Od osób postronnych często słyszę, że są "czarne". Blisko skóry głowy faktycznie są prawie czarne. Brwi i rzęsy mam bezwzględnie czarne.

6. Kolor ust

Coś w stylu różu indyjskiego.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Śnieżnobiały, karminowy, bordowy, kobaltowy, ciemna zgniła zieleń, ciemna zimna zieleń jakby z domieszką niebieskiego, błękit pruski, czarny, fuksjowy, amarantowy - w tych kolorach wyglądam najlepiej.
Bardzo źle mi w łososiowym. Jakieś beże, nude, koralowy, ceglasty nie dla mnie. Generalnie dobrze wyglądam w nasyconych, określonych, intensywnych, zimnych kolorach. W cytrynowym jest ok, w pastelowej żółci już nie. Generalnie rozbielone kolory nie dla mnie. Nie pasują mi "sraczkowate" (np. 1, 2) kolory (przepraszam za wyrażenie, nie znam innego na ich określenie ). Dość dobrze wyglądam w lodowym błękicie.
Mam taką jedną bluzkę z kolorze pomarańczowym, trochę zalatuje żółtym, jest poprzeszywana srebrną nitką. Trochę podobny kolor do tego, o dziwo wyglądam w nim dobrze, chociaż pomarańcze są nie dla mnie.
Bardzo dobrze wyglądam w szmaragdowym. Fatalnie w pistacjowym. Makowy i pomidorowy nie dla mnie. Bananowy nie, jest za mało wyrazisty. Kawowy, hebanowy mi nawet pasuje. W śliwkowym mi ładnie. Czerwonopomarańczowy nie. Generalnie raczej ciemniejsze kolory.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Bardzo. Śnieżnobiały to jeden z kolorów, w których wyglądam najlepiej. W czerni wyglądam bardzo dobrze, ale nie w spranej. Kremowy, ecru to nie dla mnie. Ale taki brąz jest ok: http://simple-beds.com/wp-content/ga...ig_brazowy.jpg

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

W takich wyglądam najlepiej. Im czystsze tym lepsze.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Nie. Choć czysty ciemny szary jest ok, ale bez żadnych domieszek innych kolorów.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Zimne. W srebrze wyglądam zdecydowanie lepiej, niż w złocie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Mogę. W monochromatycznych wzorach też wyglądam bardzo dobrze. Źle wyglądam w bardzo drobnych wzorach, np.: http://static1.poszetka.com/data/gfx...um/8/0/8_1.jpg
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 20:41   #2487
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hmm.. to może najpierw wytłumaczę swoją nomenklaturę, bo faktycznie są różne sprzecznoci i sama się gubię na niektórych blogach.
BW - bright winter (czysta, intensywna zima)
DW - dark/deep winter (głęboka, ciemna zima)

z najlepszych kolorów powiedziałabym, że DW (ciemna, głęboka zima), zwłaszcza, że ta zgniła zieleń Ci pasuje (to już wchodzi w paletę jesieni i mi np. jako czystej zimie ten kolor kiepsko służy), ale możesz też być taka BW jak ja (dosyć ciemną, troszkę cieplejszą), wtedy wymienione przez Ciebie kolory również są bardzo dobre. Zwłaszcza, że podkreślasz, że im czystsze tym lepsze. Myślę, że jest prosty sposób, aby to sprawdzić. Pomaluj się śliwkową szminką i załóż ciemną bluzkę np. butelkową zieleń czy fiolet a nawet czerń. Jeśli będziesz wyglądać gotycko i to Cię lekko przytłoczy - BW (jesteś wtedy za delikatna aby znieść aż taki poziom mroku ) natomiast jeśli będziesz wyglądać naturalnie - jesteś DW. Żeby się na pewno upewnić możesz sobie strzelić jeszcze ciemny makijaż wokół oka - żadna BW nie zniesie ciemnego makijażu wokół oka, ciemnych ust i jeszcze ciemnego ubrania, zlecą się kruki i wrony za to DW jak najbardziej powinna wyglądać nieźle.
Drugi sposób - poprzymierzaj kolory wiosny (czystej wiosny) - aczkolwiek nie mam na myśli tych najcieplejszych w palecie, bo żadna zima w nich nie będzie dobrze wyglądać, ale jakieś fiolety czy róże wiosenne już mają szanse - jeśli się będą całkiem OK, jesteś BW. DW jest zbyt zgaszona na takie czyste, wiosenne kolory i od razu zobaczysz, że nie masz domieszki wiosennej.
Trzeci sposób - jak Ci w limonkowym kolorze? takim zielonym seledynowym?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-03-04 o 20:50
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 21:35   #2488
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No i cholera, czemu to zrobiłaś?
Piękna kobieta z ciebie! Z opisu i kolorów skłaniałabym się ku DW, jeśli tak dobrze wyglądasz w ciemnych barwach, nawet opis wyglądu sugeruje DW jednak nie odrzucałabym całkiem BW, jeśli piszesz, że im.bardziej nasycone kolory, tym lepiej.
Cool na pewno odpada, jesli znosisz pomaranczowy.
Tak jak pisała Earth, test. Jeśli dużo ciemnych jest ok, to jesteś DW (Dark, Ciemna Zima),nawet jeśli intensywne będą dobre. Żadna Bright Winter nie zniesie tyle czerni.
ale musisz upewnić się, że lepiej ci w czystych i głębokich, ciemnych barwach (każda Zima to typ pierwotnie czysty, ale różnią się poziomem czystości) niż lżejszych, jaskrawych.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 22:20   #2489
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydaje mi się, że w limonkowym wyglądam dobrze, ale mam straszną słabość do tego koloru, mogę być ciut nieobiektywna.
Chyba wybiorę się do sklepu poprzymierzać, bo w mojej szafie jest może 10 kolorów
Spróbuję jutro z tymi ciemnymi kolorami. Nie mam fioletowej szminki, ale gdzieś tam leży bordowa, nada się? Ciemny makijaż oka to u mnie standard, zawsze biorę najciemniejsze brązowe cienie, jakie tylko znajdę w sklepie. Tylko na mnie to nie wygląda jakoś wieczorowo Kiedyś tam raz zdarzyło mi się to dla zabawy połączyć z bordową szminką i bordową sukienką, usłyszałam od koleżanki, że wyglądam jak burdelmama
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-05, 07:57   #2490
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;50530100]Wydaje mi się, że w limonkowym wyglądam dobrze, ale mam straszną słabość do tego koloru, mogę być ciut nieobiektywna.
Chyba wybiorę się do sklepu poprzymierzać, bo w mojej szafie jest może 10 kolorów
Spróbuję jutro z tymi ciemnymi kolorami. Nie mam fioletowej szminki, ale gdzieś tam leży bordowa, nada się? Ciemny makijaż oka to u mnie standard, zawsze biorę najciemniejsze brązowe cienie, jakie tylko znajdę w sklepie. Tylko na mnie to nie wygląda jakoś wieczorowo Kiedyś tam raz zdarzyło mi się to dla zabawy połączyć z bordową szminką i bordową sukienką, usłyszałam od koleżanki, że wyglądam jak burdelmama [/QUOTE]

Tylko dobrze w limonkowym? A lepiej w limonkowym czy cytrynowej żółci?
Z bordową możesz próbować, zawsze to jakiś eksperyment.
Ciemny makijaż oka który nie wygląda wieczorowo.. to tak bardziej DW, ale naprawdę, musisz mierzyć.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.