Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-06, 21:56   #61
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

to już nie okres a krwotok.Idz szybko do lekarza!
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 17:58   #62
kokodżambo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
Pigułka Recepta USA

Czesc. Czy ktoras z Was wie, czy w USA na pigułke (Mercilon) potrzebuje recepty? Slyszalam ze tu jest latwiej ja dostac, ale jak narazie w zadnej aptece nie mogli mi pomoc bo nie mieli nawet Mercilonu. Z gory dziekuje
kokodżambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 18:08   #63
katibrown
Raczkowanie
 
Avatar katibrown
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rumia k/Gdyni
Wiadomości: 34
Dot.: Pigułka Recepta USA

Cytat:
Napisane przez kokodżambo
Czesc. Czy ktoras z Was wie, czy w USA na pigułke (Mercilon) potrzebuje recepty? Slyszalam ze tu jest latwiej ja dostac, ale jak narazie w zadnej aptece nie mogli mi pomoc bo nie mieli nawet Mercilonu. Z gory dziekuje
Mam doświadczenie z innymi tabletkami, kiedy byłam w Nowym Jorku przekonałam sie jak bardzo zwracają uwagę na takie sprawy. Moje tabletki absolutnie nie chcieli mi sprzedać bez recepty (brałam wtedy Harmonet) i wyobraz sobie że nawet soczewki kontaktowe do oczu, które w Polsce kupuję w każdym optyku, tam wymagali ode mnie recepty.... Wiec podejrzewam że Twoje tabletki, które są równiez hormonami moga być tylko na recepte.
katibrown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 15:53   #64
kokodżambo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
Dot.: Pigułka Recepta USA

Mnie etz to rozsmieszylo kiedy poszlam kupic soczewki, i chcieli ode mnie recepte. Szok. Dzieki za odp.
kokodżambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 18:00   #65
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Dot.: Pigułka Recepta USA

to prawda z tymi soczewkami, moj maz nosi soczewki i zawsze musi pokazac recepte , ze skierowaniem od lekaza na dane szkla,to samo z wszelkimi tabletkami anty
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 09:21   #66
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Nagła nietolerancja na tabletki anty

Mam 27 lat, pigulki biorę od 9 lat, z kilkoma przerwami (najdłuższa pół roku). Próbowałam różnych, ale najlepszy był dla mnie mercilon i to właśnie te pigulki przyjmuję przez ostatnie 4 lata. Nie wiem dlaczego nagle zaczęłam źle się czuć również po nim. Drętwieją mi ręce, mam skurcze łydek, bóle głowy i piersi. Czasem też mdłości, zazwyczaj godzine po wzięciu tabletki.Przez ostatnie 3 miesiące przybrałam na wadze dość konkretnie. Co mam zrobić? Odstawić na jakis czas i spróbować do nich wrócić, czy znowu eksperymentować z innymi? Dlaczego tak nagle przestałam tolerować tabletki?
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 11:48   #67
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

odstaw je natychmiast ,kurcze ,drętwienie to zły objaw np, skrzepu .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 12:26   #68
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

potwierdzam..odstaw lub jak najszybciej skontaktuj sie z ginekologiem by on zadecydowal czy odstawic, zrobic badania i ewentualnie zmienic tabletki na inne,np. mniej obciazajace zyly-cerazette ...czy odstawic definitywnie tabletki...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 08:33   #69
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Różnego rodzaju powikłania po antykoncepcji doustnej jednak się zdażają.
Oprócz tego, trafiają się choroby występujące niezależnie od tej formy antykoncepcji.
Branie "pigułek" może też tylko nasilać objawy innej choroby.
Obawiam się, że sprawy nie da się załatwić przez internet.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-26, 21:56   #70
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Podpinam się pod wątek, bo mam podobny problem.

Pierwszymi pigułkami jakie brałam był Cilest. Idealnie mi pasował, zadnych skutków ubocznych. Przyjmowałam ten środek ok 2 - 2, 5 lat, następnie ok roku nie przyjmowałam żadnych pigułek. Gdy po tym czasie lekarka znów przepisała mi ten środek, miałam ciągle mdłości, zawroty głowy, nadmierną senność..ewidentnie mi nie słuzyły. Potem przyszła "era" Diane35. Około roku, połtora - same pozytywy. Znowu przerwa. Potem znow Diane - same plusy, w koncu przeszłam na "typowe" pigułki, czyli Minisiston - był idealny.
I do czego zmierzam..Po roku przerwy wracam do tabletek o składzie identycznym do Minisistonu, czyli Microgynon21 i w pierwszym miesiącu 2 bardzo silne napady migreny z zaburzeniami widzenia włącznie. Przytyłam. Mam okropną cerę. Ciagle chce mi sie spac. Często boli mnie głowa.
Rozumiem, ze biorac Cilest byłam nastolatka, zaszły zmiany w organizmie - ok. Ale teraz? Mam 23 lata..zaniedługo braknie srodkow, ktore moge stosowac Z czego to wynika?
Acha, dodam, ze jestem zdrowa..badania ogólne w porządku..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-27, 10:55   #71
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

up up up
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 11:11   #72
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Po roku przerwy wracam do tabletek o składzie identycznym do Minisistonu, czyli Microgynon21 i w pierwszym miesiącu 2 bardzo silne napady migreny z zaburzeniami widzenia włącznie. Przytyłam. Mam okropną cerę. Ciagle chce mi sie spac. Często boli mnie głowa.
Rozumiem, ze biorac Cilest byłam nastolatka, zaszły zmiany w organizmie - ok. Ale teraz? Mam 23 lata..zaniedługo braknie srodkow, ktore moge stosowac Z czego to wynika?
Acha, dodam, ze jestem zdrowa..badania ogólne w porządku..
masz migreny problemy z widzeniam i nadal bierzesz piguły??
idz do swojego lekarza i to szybko.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-27, 12:37   #73
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

po 9 latach to wcale nie jest 'nagla' nietolerancja! Mowie to rowniez w oparciu o swoje doswiadczenia- bralam 10 lat i dopiero w ostatnich dwoch latach poczulam, ze ma to skutki uboczne. Odstawilam w styczniu i jestem z decyzji bardzo zadowolona. Migreny duzo rzadsze, bolesnosc piersi zniknela, poczucie opuchniecia i ociezalosc tez.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-27, 12:55   #74
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Cytat:
Napisane przez paula78
masz migreny problemy z widzeniam i nadal bierzesz piguły??
idz do swojego lekarza i to szybko.
Miałam 2 razy, z przerwą miedzy jedną a drugą ok 3 tygodni..Zadna nowosc dla mnie, migreny miewam od 15. roku zycia, zawsze mam przy nich mroczki i zaburzenia widzenia..Wszystko jedno czy biorę piguły, czy nie. Moze to był zbieg okolicznosci - było goraco, miałam za sobą ciężki okres. Chociaz, przyznaje, był to pierwszy tak silny atak od długiego czasu..
Koncze 3 opakowanie i bolu głowy brak tzn migreny jako takiej..z tym, ze inne objawy mnie niepokoją. Do lekarza idę jutro, ale byłam ciekawa opinii innego specjalisty.
Pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 10:19   #75
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Decyzje o odstawieniu już podjęłam. Boję się bardzo, bo podczas ostatnio robionej przerwy utworzyła mi się torbiel na jajniku. Miałam laparoskopię, źle zniosłam narkozę. Nie chciałabym, żeby to się powtórzyło... Radziłam się juz wielu lekarzy, ale wszyscy mówią, że to "na pewno nie od pigułek" i że oni nie wiedzą skąd się takie rzeczy biorą. Tak samo nie wiedzą czemu teraz źle się czuję bo "z medycznego punktu widzenia wszystko jest w porządku". Ale ja swoje wiem. Mam nadzieję, że mój organizm się nie podda i sam jakoś wróci do normy.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 11:57   #76
mila2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 143
Pigułki i tycie

Witam!!
Panie doktorze,mam 27 lat od 18roku brałam tabletki (z paromiesięcznymi przerwami )cilest,od roku brałam mercilon,znacznie przytłam ale nie na samym początku tylko dopiero teraz ,od od 4 mies nie biorę niczego ale waga wcale nie uległa zmianie...nigdy specjalnie duż onie jadłam a nastąpił drastyczny wzrost wagi ,zwylke oscylowała w granicach 62-65 kg a teraz ..76....czy jest możliwość ze przez tak długie branie tabletek rozwaliłam gospodarke hormonalną?brałam je tylko w celach antykoncepcyjnych ,aha w ostatnim czasie bardzi powiększyło mi się wole na szyi,mysle ze to też mogło miec wpływ na taką sytuacje ,jestem umówiona na wizytę do endokrynologa bo niedługo chiałabym dziecko urodzic..nie wiem czego sie tam dowiem i powiem szczerze ze jestem przerażona ze taką krzywde sama sobie zrobiłam....prosze mi powiedziec co sie ze mną stanie....czy mam sie czym martwic...
mila2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 13:21   #77
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: Do Pana Doktora

myślę , że wizyta u endokrynologa rozwieje wątpliwości i wyjaśni przyczyny tycia...
choć po opisie przypadku, smiem twierdzić, że są to objawy niedoczynności tarczycy, które nijak sie maja do brania piułek, ale do tycia i niewielkiego łaknienia - jak najbardziej...
niedobory hormonow tarczycy suplementuje sie tabletkami ( jest wiele preparatow na rynku ) i myśle, ze wszystko wróci do normy
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 17:36   #78
mila2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 143
Dot.: Do Pana Doktora

Uspokoiło mnie to dziękuję pani doktor pozdrawiam
mila2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-31, 10:18   #79
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Ja biorę tab. antykoncepcyjne od ok 8 lat ( z mniejszymi lub większymi przewami, najdłuższa ok 1 roku) prze ostatnie 1,5 roku brałam Triminulet - wszystko było od, dobra tolarancja jedynym minusem ogromny spadek libido postaniwiłam je zmienic na inne, lekarz zaproponował mi Mercilon (teraz kończę 4 opakowanie) na początkiu prze 2 pierwsze opakowania dziwne plamienia, praktycznie od razu włosy zaczęły mi wychodzić garściami, cera w opłakanym stanie, Czy może mieć to związek ze zmiana tabletek??? Wizyte u ginekologa mam pod koniec listopada i raczej na 100% powrócę to Triminuletu a w piątek ide do dermatologa, być może kopoty z włosami i cerą to inny powód.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 14:39   #80
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Nagła nietolerancja na tabletki anty

Cytat:
Napisane przez joasia25
Ja biorę tab. antykoncepcyjne od ok 8 lat ( z mniejszymi lub większymi przewami, najdłuższa ok 1 roku) prze ostatnie 1,5 roku brałam Triminulet - wszystko było od, dobra tolarancja jedynym minusem ogromny spadek libido postaniwiłam je zmienic na inne, lekarz zaproponował mi Mercilon (teraz kończę 4 opakowanie) na początkiu prze 2 pierwsze opakowania dziwne plamienia, praktycznie od razu włosy zaczęły mi wychodzić garściami, cera w opłakanym stanie, Czy może mieć to związek ze zmiana tabletek??? Wizyte u ginekologa mam pod koniec listopada i raczej na 100% powrócę to Triminuletu a w piątek ide do dermatologa, być może kopoty z włosami i cerą to inny powód.
joasiu wydaje mi sie, ze zmiana tabletek moze miec zwiazek z pogorszeniem stanu cery i wypadaniem wlosow. hormony to sliska sprawa i wiem, ze moga byc przyczyna zlego stanu cery.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-22, 15:33   #81
fredzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
Question Do lekarza i wizazanek:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

Witam.
Mam 27 lat. Nie mialam i nie planuje dzieci. Przez 5 lat bralam pigulki antykoncepcyjne - rozne rodzaje, bo zle sie po wielu z nich czulam. Najdluzej bralam MINULET - po nim dolegliwosci byly najmniejsze. Teraz po 5 latach stosowania odstawilam i jestem po 2 cyklach bez pigulek(ostatni cykl - tygodniowe spoznienie), zabezpieczam sie prezerwatywa za kazdym razem, jednak i tak strasznie sie boje ciazy szczegolnie po tym jak sie na forum naczytalam, ze ktos wpadl "dzieki" plynom ejakulacyjnym). Z drugiej strony boje sie tez ubocznych skutkow tabletek - tyle sie teraz o tym pisze, juz samam nie wiem co robic. Moze Pan doktor cos poradzi, bo lekarze to tylko kaza cos innego wyprobowywac bez rozmowy i badan.
Moze cos wiecej o mnie:
Pierwsze tabletki dostalam 5,5 roku temu - bez pytan o stan zdrowia i badan - LOGEST. Bralam je przez 3 miesiace, ale czulam sie strasznie: w pierwszym miesiacu bole w klatce piersiowej, potem napady goraca i potow jak w menopauzie. tabletki zmieniono na CILEST (1 miesiac) - po tych jeszcze gorzej: pryszcze, spuchniete cialo, olbrzymie piersi. Zmieniono na MINULET - po tych tabletkach czulam sie najlepiej, choc nie idealnie. Minulet bralam kilka lat - jednak w miare czasu czulam sie gorzej: spadek libido - seks raz na 2 tygodnie, przejsciowe przetluszczanie sie cery, obrzeki i bole nog - kiedy powiedzialam o tym lekarzowi, powiedzial, ze mam nie zwalac wszystkieog na pigulki tylko jesc wiecej bialego sera. Zmienil mi tabletki na MERCILON (2 miesiace) po tych ta sama historia co po logescie wiec wroocilam do MINULETU. Ostatnio jednak coraz gorzej sie czulam, bolalo mnie doslownie wszystko: nogi, glowa, mialam dusznosci, w nocy nie moglam spac, zawroty, nudnosci, ZAPARCIA I HEMOROIDY, wlosy mi sie przetluszczaja strasznie, wypadaja. Poszlam do internisty, pani doktor zlecila badania: morfologia: ok, nerki: ok, TSH: ok, zelazo podwyzszone, mocz ok. Pani doktor stwierdzila, ze mam sie skontaktowac z ginek. w sprawie antykoncepcji: byc moze te dolegliwosci spowodowane sa pigulkami a byc moe nerwica. W miedzy czasie tabletki MINULET WYCOFANO z aptek, moj ginekolog na korytarzu w pospiechu wypisal RIVEGIDON - no i sie zaczelo. Migreny dostalam strasznej, w nocy dostalam zawrotow i nie moglam oddychac, mroczki mi lataly przed oczami i pigulki w 10 dniu odstawilam po konsultacji z innym ginekologiem. Teraz mija juz 2,5 miesiaca od odstawienia, poprawy samopoczucia nie zauwazylam diametralnej, jedynie troche mniej puchna mi nogi. W planach mialam odstawienie na pol roku i potem rozmowe o dlaszej antykoncepcji, ale jak mi sie teraz okres 7 dni spoznil, to dostalam takiego ataku strachu, ze musze zaczac sie jakos znow zabezpieczac. CO PAN DOKTOR SADZI O MOICH DOSWIADCZENIACH Z PIGULKAMI?? PROBOWAC DALEJ?? SAMA JUZ NIE WIEM, NACZYTALAM SIE O TYCH ZGONACH PO TABLETAKCH I SIE BOJE, PLASTRY TO SAMO, ale nie chce co miesiac przezywac masakrycznego stresu zwiazanego z ciaza bo dzieci nie planuje, a mimo korzystania z prezerwatywy i posiadania postinoru w pogotowiu ciagle sie boje i wariuje. CZY POWINNAM ZROBIC JAKIES BADANIA I WTEDY LEKARZ ZALECI KONKRETNY PREPARAT CZY WROCIC DO MINULETU - CHOC CZYTALAM ZE 3 GENERACJA czesciej POWODUJE ZAKRZEPICE??? A MOZE TROJFAZOWE?A MOZE SPIRALA - PODOBNO JEST GYNE-FIX - DLA NIERODEK??? Dodam, ze przed pigulkami nie mialam problemow z cera, cykle mialam w miare regularne, ok 30-32 dni, intensywne i bolesne miesiaczki ze skrzepami, PMS rzadko (za to przy pigulkach zawsze), nie mialam obrzekow, zylakow nie mam (babcia choruje ze strony ojca i mama - 54 lata ma jeden zylak), jestem osoba znerwicowana, szczupla, cholesterol, glukoze i proby watrobowe mialam w normie - wykonane na wlasny koszt, bo lekarze nie widzieli potrzeby robienia tych badan przy braniu pigulek, mino ze na ulotkach pisza o tym, prob krzepliwosci nigdy nie robilam, badan hormonalnych tez nie, raz mialam usg - lekarz stierdzil, ze mam torbielowate jajniki, ale powiedzial ze wszystko jej w porzadku i ze taka moja "uroda" CO PAN MI DORADZA?? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I PRZEPRASZAM, ZE TAK SIE ROZPISALAM.I JAK PODCHODZIC DO TYCH WSZYSTKICH REWELACJI Z PRASY - ZE PIGULKI POWODUJA ZGONY.
Z powazaniem i z pozdrowieniami
zmeczona tym wszystkim
Ania - Fredzia

Edytowane przez fredzia
Czas edycji: 2005-11-23 o 13:58 Powód: prosze o odpowiedz:)
fredzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-22, 15:38   #82
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do pana doktora:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

a moze spirala?
niektorzy polecaja takze nieródka-co za słowo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-22, 16:29   #83
fredzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
Dot.: Do pana doktora:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

czesc
co do slowa nierodka - tez mi sie podoba, znalazlam je wlasnie przy opisach spirali hehehe
co do spirali - sama nie wiem, zaden z moich dotychczasowych ginekologow mi jej nie chcial przepisac, wszyscy tylko hormony i hormony, ech co za zycie nas kobietek
fredzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-22, 17:07   #84
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do pana doktora:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

o niestety nasz los okrutny
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 09:34   #85
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Mercilon - efekty uboczne?

Nie wiem, może panikuję, ale wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę w życiu, pierwszego dnia okresu. Wcześniej miałam dosyć bolesne miesiączki, ale bolało może jeden dzień i było do zniesiena, poza tym miałam lekki ból w krzyżu i problemy żołądkowe. Natomiast wczoraj wszystko się znacznie pogorszyło. Ból był nie do zniesienia, cały czas chciało mi się wymiotować, ale tego nie zrobiłam. Za to z innych przyczyn spędziłam pół nocy w łazience. Miałam dreszcze. W drodze z łazienki zemdlałam. Pomogła mi bardzo szybko No-spa. Po niej ból całkowicie ustał. JEdnak martwią mnie te tabletki... Przecież zwykle pomagają na bolesne miesiączki... czy mogły mieć wpływ na to? Czy to tylko zbieg okoliczności, że akurat teraz gorzej znosiłam miesiączkę? Czy mam to potraktować jako zwykłe efekty uboczne, czy powinnam je odstawić? Nie chcę tak szybko się poddawać.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 09:45   #86
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

hej!
Ja miałam bardzo bolesne miesiączki (+częste omdlenia),a po mercilonie rewelacja, bólu nie ma wcale i okres trwa krócej. Bardzo mi ppomógł. Być może u Ciebie związane to było z innymi czynnikami niż Mercilon, a może się dodatkowo zestresowałaś? Wydaje mi się, że powinnaś brać go dalej i czekać na pozytywne efekty. Ja nie miałam żadnych somatycznych skutków ubocznych, trochę obniżony nastrój.
pozdr
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 09:52   #87
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

wogóle coś dziwnego mam z tą ostatnią miesiączką. Spóżniła się kilka dni i pobolewało mnie już coś wcześniej. A to na pewno nie jest spowodowane tabletką. Martwi mnie trochę to omdlenie. W ulotce jest napisane, że w przypadku zawrotów głowy, ablo omdleń, należy przerwać stosowanie. ale może ja zemdlałam z bólu? Z resztą teraz jest wszystko dobrze. Nie mam też żadnych chorób serca ani problemów z krzepliwością.

charlotta1 - dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie podniosłaś na duchu
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 22:35   #88
paipai
Raczkowanie
 
Avatar paipai
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 472
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

O rany, dziewczyny! Zemdlałaś i mówisz, że chyba wszytsko ok? Moze tak powinno byc, ze mialas ochote zygać, ze wilas sie z bolu? Ja nie wiem, jak normalnie u Ciebie przebiegaja miesiaczki. Moze to dla Ciebie standard. Ja bym poszla do ginekologa, a nie rozwazala. Mowimy tu o hormonach nie o ziolkach!
paipai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 23:35   #89
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

No u mnie to było normą niestety, lekarze nie byli w stanie mi pomóc, tzn do momentu kiedy nie zaproponowano mi właśnie Mercilonu na złagodznie. No i udało się. Myślę, że jeśli Margitcie bóle minęły i nie będzie nic złego się dalej działo to nie ma co odstawiać pigułek. Być może na cięższe dolegliwości złożyły się inne czynniki. Oczywiście gdyby w dalszym ciągu występowały jakieś dolegliwości wizyta u lekarza będzie nieunikniona, ale raczej nie przerywaj Margitto sama tylko skorzystaj w razie czego z porady ginekologa.
pozdr
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 23:48   #90
dorcius
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 602
GG do dorcius
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

ja biore Mercilon od tygodnia ale w celu wywołania miesiaczki.Ginekolog mi przepisał..ogole nie czuje sie osłabiona..narazie nie widze efektów ubocznych..mam nadzieje ze ich nie zobacze a okres wystapi...spoznia mi sie od wrzsnia...wprawdze schudłam 15 kg z 65 na 49-50..troche za duzo;/ chudłam zdrowo ..racjonalna dieta zdrowe odzywianie i b duzo treningów..Lekarz powiedział mi ze musze przytyc z 3 kg..No zobaczymy,postaram sie przytyc zdroowo i w miare mozzliwosci beztłuszczowo.

Pozdraiwiam
dorcius jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.