uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-07, 11:56   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!


Od 7 miesięcy walczę z uczuleniem (tylko na twarzy). Odwiedziłam 5 dermatologów, robiłam testy skórne (wyszło na nikiel i kompozycje zapachowe), zjadłam tony leków (antybiotyki, przeciwhistaminowe), wydałam mnóstwo pieniędzy i ...nic! Kosmetyków uzywam tylko aptecznych Avene, LRP, bezzapachowych a to świństwo nadal jest na mojej twarzy. Najpierw cera robi się taka grudkowana, nierówna, potem wyłażą czerwone krostki, które następnie zlewaja się w czerwone straszliwie swędzące plamiska. Twarz jest obrzydliwie opuchnięta. Zyrtec i wapno nie pomagają. Hormony płciowe w porządku, żoładek też. Na noc smaruję się Tormentiolem, który trochę pomaga ale rano muszę go zmyć twarz pokryć podkładem (LRP) i powlec się do pracy. Jestem na skraju załamania nerwowego i wyczerpania finansowego. Nie mam ochoty się z nikim spotykać, unikam lustra, jestem nerwowa i wyzywam się na rodzinie. POMOCY!!!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 11:59   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

nosisz moze okulary lub biżuterię?

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 12:06   #3
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Noszę bizuterię tylko srebrną od wielu lat. A okulary tylko przciwsłoneczne z tworzywa. Też miałam podejrzenia co do biżuterii ale przez jakiś czas wcale nie nosiłam a uczulenie się pojawiało. Poza tym nigdy nie miałam odczynów alergicznych w miejscu noszenia biżuterii. Zawsze tylko na twarzy!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 12:20   #4
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Ja jestem alergikiem i walczę z atopowym zapaleniem skóry na dłoniach. Czasem pojawiają się swędzące grudki z taką jakby ciemniejszą kropką w środku. Potem pękają i wydostaje się z nich płynna substancja. Te grudki występują czasem bardzo gęsto, wręcz jedna na drugiej. Bardzo to swędzi. Jest jakby opuchnięte. Sprawia nawet ból. Nie pomagają mi tu żadne leki przeciwhistaminowe. Dermatolog przepisała mi maść sterydową Cutivate. Pomaga doraźnie, ale działa bardzo szybko i skutecznie. Uczulenie znika w ciągu 3 dni. Jednak taką maść musi po konsultacji przepisać lekarz. Wiadomo, maści sterydowej nie można używać sobie do woli. Może wybierz się do dermatologa jeszcze raz. Pozdrawiam.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 12:23   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

magdab napisał(a):
> Poza tym nigdy nie miałam odczynów alergicznych w miejscu noszenia biżuterii. Zawsze tylko na twarzy!

hmm... ja nie jestem typowym uczuleniowczem, ale mam uczulenie chyba na coś z jedzenia - objawia mi się to tylko na rękach w ten sposób że pęka mi skóra między palcami, poźniej rozprzestrzenia sie na palce i na ręce - wenętrzną część (jak w porę nie zadzialam) Tez moglabym powiedzieć ze żolądek daleko od dłoni
I nie jest to na pewno jakies uczulenie na detergenty bo najpoważniejszy stan mialam w pierwszych klasach podstawówki- kiedy raczej jedyne co dziecko sprząta to zabawki A wtedy mialam tak popękane ręce jakby mi ktoś nożem pokroil i jeszcze na dokladkę bolalo jak diabli i cos z tego cieklo Chodzilam przez pewien czas jak jakiś Zombie z obandażowanymi rękami wymoczonymi w Rivanolu (jedyne co moje to mialam ubaw bo moglam ludzi straszyć ze to zaraźliwe hehehe )

Moze to cos czego zupelnie nie podejrzewasz?

i trzymaj się dzielnie - ja tez ide po moje wapno bo od tygodnia walczę z moimi palcami Bog raczy wiedziec co mi sie tym razem udalo zjesc
Trzymam kciuki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 12:27   #6
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Żaden dermatolog nie pokusił się nawet o diagnozę. Zapisują tylko Zyrtec i właśnie maści steroidowe. Używałam ich na początku ale po przeczytaniu ile moga narobić szkód (szczególnie, że dotyczy to twarzy) przestałam. Teraz chodzę do dermatologa alergologa, biorę szczepionkę (Histaglobina) ale i to niewiele pomaga. Kiedyś uczulenie mijało po 2-3 dniach, ostatnio mam juz tydzień.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 12:33   #7
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!/Bicom

Czy robiłyście testy Bicomem? To taki aparat biorezonansowy, za pomocą którego wykonuje się testy a potem odczulanie. Jak podają odczulanie jest skuteczne w 85% do końca życia. Metoda jest niekonwencjonalna i klasyczna medycyna klasyczna odnosi się do niej łagodnie mówiąc sceptycznie. Czytałam, że wniektórych krajach zachodnich jest wręcz polecana przez lekarzy i koszty jej stosowania są pokrywana przez kasę chorych. Ponieważ jestem na skraju rozpaczy więc chyba skorzystam i poddam się testom a potem odczulaniu.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-07, 12:42   #8
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Te uczulenia, alergie to paskudna sprawa. Czy idzie to wogóle wyleczyć? Ja już nie mam złudzeń. Po prostu trzeba z tym żyć. Nawet jeśli na podstawie prób alergicznych zostaną określone wszystkie uczulające substancje, to i tak przecież nie zawsze da się ich unikać. To niemożliwe. Czyżby człowiek musiał się odizolować od świata? Ale jak wtedy żyć?
Rozumiem Twoje rozgoryczenie i trzymam za Ciebie kciuki. Być może znajdzie się lekarz z prawdziwego zdarzenia, który coś na to poradzi. Musisz być wytrwała.
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 13:03   #9
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Droga Magdab
Ja osobiście wierzę w homeopatię. Mnie homeopta wyleczył skutecznie ( spokój od 15 lat ) z uczulenia na mój własny pot.

To był koszmar, wierz mi.

Tutaj więcej ( adres i kilka informacji ):

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...tern=Nurzyński

Pozdrowionka i proszę nie poddawaj się. Trzeba wszystkiego wypróbować

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 17:55   #10
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!/Bicom

Mam propozycję: sprawdź fiszbiny w stanikach i wybieraj tylko te z plastikowymi (z doświadczenia teściowej)

pozdrawiam
rzabba alergiczka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 18:34   #11
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Kochana moja nie poddawaj się, nie załamuj. Głowa do góry!
POSTARAJ się znaleźć naprawdę dobrego lekarza, z własnego doświadczenia wiem, że to już połowa sukcesu! Wiem, że to nie będzie łatwe, bo konowałów ci u nas dostatek
Nie wiem, gdzie mieszkasz - spróbuj w przychodniach przyszpitalnych. Jeśli mieszkasz w Warszawie, to polecam Klinikę Dermatologiczną Akademii Medycznej na Koszykowej. Przychodnia państwowa wprawdzie, trzeba się naczekać, ale lekarze tam naprawdę dobrzy i doświadczeni
Ja dla odmiany cierpię na idiopatyczną pokrzywkę, która pojawia się kiedy chce bez żadnych powodów, tzn. nie da się stwierdzić, co jest alergenem. Na szczęście wszelkie preparaty z Cetyryzyną mi pomagają. Staram się je brać jednak dopiero wtedy kiedy skóra mnie tak pali, piecze i swędzi, że chce mi się wyć, bo biorę jeszcze na stałe dzień w dzień inne leki
Trzymaj się kochana moja - niestety życie nie jest lekkie
aczkolwiek piękne ...
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-07, 18:51   #12
AGNIESZKA26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 5
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Hejka!!!!! Według mnie to nie uczulenie a trądzik różowaty. Objawy takie pojawiaja się przez pierwszy rok jak to świnstwo zaczyna nas atakować. Ja opisałam tutaj swoją przygodę(około miesiaca temu), tylko w fazie zaawansowanej. Żaden lekarz się na początku ( przez 3 lata) nie poznał ze to trądzik róż.. A te plamy ciemnoróżowe to objaw początkowej fazy tej choroby. MOJA RECEPTA: wszystko seria erisa: trądzik różowaty- płyn myjąco tonizujący, krem łagodzący (rosalgin); seria na alergię: sensylim maxima- preparat na ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerienionej. Inne pomocnicze kremy mleczka i peelingii z serii na popękane naczynka krwionośne. Z leków: homeopatyczne granulki bez recepty: ABROTANUM- DAGOMET 27( większa dawka na początku), niestety LOCOID - LIPOKREM. PRZYKRO ALE TEN STERYD NA POCZĄTKU Ci pomoże. Mi nie pomogły przez 5 lat żadne zastrzyki kroplówki szpital, bo za późno ktoś postawił diagnozę i LEPIEJ brać lekki steryd niż mieć twarz, która nie leczona bedzie wyglądała jak po najsilniejszych sterydach. Życzę powodzenia.
AGNIESZKA26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 10:38   #13
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Na moje pytania czy to może trądzik różowaty lekarze nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Jedni mówią że to poczatki, inni że to nie trądzik. Za uczuleniem lub pokrzywką przemawia że kiedy poszłam do kosmetyczki na oczyszczanie i wyraźnie zaznaczyłam, że jestem alergikiem pani zaproponowała mi zabieg z kwasem mlekowym a potem tradycyjne oczyszczanie. Potem wklepywała mi różne specyfiki mówiąc że są one przeznaczone dla alergików i wrażliwców. Kiedy przyszłam do domu na twrzy miałam piekło! Musiałam łyknąć podwójną dawkę sterydów żeby to jakoś opanować. Na drugi dzień pokazałam tej kosmetyczce efekty jej pracy. Pokręciła głową, przepraszała, położyła łagodzącą maseczkę z białej glinki i to wszystko! Nawet nie zaproponowała zwrotu choćby połowy kosztów (180). Więc chyba coś mnie uczula. Tylko co??? Zastanawiam się też nad pokrzywką bo to coś nie daje się ująć w żadne schematy. Nie bardzo mogę znaleźć związek z czymkolwiek (kosmetyki, jedzenie). To występuje TYLKO NA TWARZY i strasznie swędzi.
Mieszkam w Bydgoszczy i odwiedziłam chyba wszystkich lepszych dermatologów. Poza tym jak mam objawy to najczęściej nie mogę się dostać do lekarza a jak już jestem u doktora to twarz jest normalna a ze słownego opisu pewnie trudno coś wywnioskować. Kołomyja.
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 11:41   #14
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - pokrzywka


Kochana moja koniecznie dokładnie przeczytaj:

www.resmedica.pl/zdart5003.html

Obowiązkowo daj znać, czy coś Ci może pasuje z tego opisu

Pozdrawiam gorąco
"Pokrzywkowa" Dalida (ja dla odmiany nigdy nie mam pokrzywki na twarzy, zaczyna mi się od szyi i schodzi w dół)
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 11:41   #15
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - pokrzywka


Kochana moja koniecznie dokładnie przeczytaj:

www.resmedica.pl/zdart5003.html

Obowiązkowo daj znać, czy coś Ci może pasuje z tego opisu

Pozdrawiam gorąco
"Pokrzywkowa" Dalida (ja dla odmiany nigdy nie mam pokrzywki na twarzy, zaczyna mi się od szyi i schodzi w dół)

ALE ze MNIE - 2 RAZY WYSŁAŁAM TO SAMO, SORKI MOJE SKOWRONKI (tak to jest jak się siedzi na Wizażu a nie pracuje ... hi!hi!)
No co jest nie chce mi się wysłac ten post. Boże jak dojdzie 3 raz, to się chyba zastrzelę
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 11:53   #16
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - pokrzywka

Juz sama nie wiem. Częściowo się zgadza ale raczej to nie to. Ja nie mam bąbli tylko najpierw nierówności na skórze twarzy, które potem staja się zaczerwieninymi krostkami a potem czerwonymi plamami. Do tego dochodzi rumień i straszliwe swędzenie całej twarzy. Zyrtec na zmianę z Telfastem biorę od paru miesięcy ale jak widać one nie zabezpieczają mnie przed niczym. Do opisu trądzika różowatego tez mi nie pasuje bo nie mam objawów w układzie charakterystycznego motyla. Zmiany występują w okolicach skroni i policzków. Na brodzie, wokół ust, nosa i czole nic się nie pojawia.
Wiem, że strasznie nudzę moimi problemami ale liczę na to że znajdzie się ktoś z podobnymi kto już wie CO TO JEST???
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 12:02   #17
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - pokrzywka

Wcale nikogo nie nudzisz, od tego tu jesteśmy, żeby sobie pomagać!!!
Poszukam jeszcze czegoś i się odezwę
3maj się!
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-09, 11:05   #18
Zuzieńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 20
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie! - pokrzywka

Mam spore doświadczenie z alergią bo i ja jestem alergiczką i moja mama. Z tym, że mama ma tę alergię naprawde poważną. Napiszę Ci, na co ona jest uczulona, a dowiedziała się o tym dopiero po latach doświadczeń na samej sobie, bo nikt nie był w stanie podać prawidłowej diagnozy. Więc tak: biżuteria srebrna, kosmetyki L'oreal, kosmetyki zawierające siarczki i chlorki metali, farby do włosów, słońce, proszek do prania, typówa, czyli kurz, sierść, itd, a najdziwniejsze: tusz drukarski, czyli gazety. Może je czytać tylko w bawełnianych rękawiczkach. Straszne, co? Aha, objawia się to wszystko bardzo podobnie jak u Ciebie, czyli uczuleniem na twarzy, obrzękami, plamami, swędzeniem. "Winowajcy" trzeba szukać w swoim najbliższym otoczeniu.
Pozdrawiam.
Zuzieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 13:43   #19
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Hej Madziu
W weekend przeglądałam zaległe, nie przeczytane miesięczniki. W lutowej Claudi znalazłam artykuł pt.”O gładką buzie walczyłam 2 lata”. Jest w nim opisana historia kobiety, która miała identyczne objawy skórne na twarzy jak Ty. Okazało się, że jest to jednak trądzik różowaty. Dokładnie opisała jak przebiegało leczenie, jakich używała maści, jakie leki zażywała. Jeśli nie czytałaś tego art. a jesteś zainteresowana, chętnie Ci go zeskanuje i prześlę. Ze swojej strony mogę Ci doradzić żebyś ręczniki prała w proszku przeznaczonym do prania bielizny niemowlęcej np. Lovela i nie płukała w żadnych „zmiękczaczach”
Trzymaj się i nie załamuj, może historia tej kobiety podtrzyma cię na duchu.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 21:46   #20
Kasiaczek22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 113
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Postanowiłam odswieżyć ten watek.Dzis mnie dopadlo to co Magdab, wiec jestem ciekawa jak jej wtedy i co pomoglo.Tyle ze u mnie sprawa gorsza procz buzi mam cale plecy w swedzacych bablach.Wiem ze to uczulenie ale jak to zwlaczyc bez koniecznosci stosowania Elocomu czy Cutivate??Wapno nie pomaga podobnie jak wszelkie tabletki dostepne w aptece na alergie;(
Kasiaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:03   #21
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Nic dziwnego, ze mogą być poczatki trądziku różowatego, skoro używasz sterydów - jeśli to nie wyprysk kontaktowy to może jednak AZS, w tym momencie alergeny są tylko jednym i niekoniecznie najważniejszym czynnikiem. Próbowałaś może preparatów immunosupresyjnych na skórę (Protopic, Elidel) - piekielnie drogie, ale jak narazie jedyna sensowna alternatywa dla sterydów.
Poza tym robię małą reklamę - ale duzo się tam dowiesz od ludzi cierpiących na podobny problem -www.atopowe.pl
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:10   #22
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Aha- to było generalnie do Magdyb - Kasiaczek - u Ciebie to wygląda na pokrzywkę ( w każdym razie z opisu) - jeśli się nie sączy, to może pomóc Fenistil, Panthenol w piance, jesli jest wysiek to spróbuj wysuszyć to np. zasypką Alantanem- na pewno będzie mniej swędziało...
Ja ostatnio sobie kupiłam Hydrolan - emolient firmy Orion - generalnie nie jest to nic typowo leczniczego - ale pielęgnacyjnego, i świąd buzi też przy pokrzywie mi łagodzi i nie musze maziać się sterydem./...
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 17:21   #23
loola18
Przyczajenie
 
Avatar loola18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: siedlce
Wiadomości: 9
GG do loola18
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Sorki ze sie podczepiam ale ja też mam bardzo dziwną alergię, otóż mam uczulenie na chłodne,wilgotne powietrze . Jesienią i zimą wyglądam koszmarnie na odsłoniętych częsciach ciala np.twarzy i rękach po mniej więcej 5 min. przebywania na powietrzu wyskakują mi swędzące bąble. Uczulenie to mam od ok.6 lat byłam u kilku lekarzy ale żaden nie znalazł skutecznego leku w końcu się poddałam i próbuję sie po prostu do tego przyzwyczaic. Uczulenia znika po ok.15min od wejścia do ciepłego pomieszczenia. Czy ktoras z Was slyszala o podobnym przypadku? Czy mozecie mi cos polecic?
loola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:16   #24
Kasiaczek22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 113
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

Dziekuje sprobuje tez tego.Dzis swedzi mniej o wiele ale to chyba picie wapna i Amertil razem tak dziala.Co do pokrzywki, heh chcialabym zeby to bylo to.Mam uczulenie od paru lat na nikiel, chrom, kobalt a czasami o wysypke przysparza mnie zwykla woda z kranuI badz tu dobrej mysli ze to kiedys zniknie.Ale jak pociesza mnie moj TŻ nie ważna wysypka ważne wnetrze
Kasiaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:42   #25
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: uczulenie-Dziewczyny pomóżcie!

wiesz Kasiaczek - jak czytam/słyszę bąble to widzę- pokrzywka - zresztą pokrzywka pokrzywce nie równa - bo albo się ma małe babelki tak co parę centymetrów albo coś co wygląda jak skóra ropuchy,, tyle że w cokolwiek innym odcieniu Ja pokrzywy zawsze schładzam a później talkuję, bo posmarowanie czymś natłuszczającym tylko pogarsza i zaczyna sie normalny AZS, z sączeniem rankami, grudkami i łuchami....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.