pytanie o Differin,prosze o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-09, 21:58   #1
Kalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 8
GG do Kalinka

pytanie o Differin,prosze o pomoc!


chcialabym sie dowiedziec czy stosując zel na tradzik Differin moge uzywac kosmetykow do mycia twarzy np Clean&Clear, lub Nivea Young, a moze pani mi cos poleci, bo chyba nie pozostaje mi tylko mydlo??zalezy mi aby szybko to wyleczyc, wiec jesli odradza mi pani uzywanie jakichs kosmetykow to sie zastosuje! dzieki
Kalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-10, 10:53   #2
Minsto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 5
GG do Minsto
Re: pytanie o Differin,prosze o pomoc!

hey, jasne ze mozesz stosowac kosmetyki do mycia twarzy skory ze sklonnoscia do tradziku na pewno natomiast mydlo to nie jest dobry pomysl. Co do Differinu to naklada sie go na noc i ja nie zmienialam sposobu mycia skory jak go stosowalam, ale poniewaz dostac go mozna tylko na recepte to moze dokladnie dopytaj sie dermatologa co wolno a czego nie bo moze masz jakies przeciwskazania. pozdrawiam
Minsto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-10, 15:46   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pytanie o Differin,prosze o pomoc!

clean&clear to raczej nie, bo to dość "żrąca" seria. Nivea young jest OK. Ogólnie mówiąc differina sam w sobie podrażnia skórę i nie należy jej fundować dodatkowych cierpień poprzez silnie odtłuszczające środki, alkohol, agresywne detergenty itp.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-10, 17:03   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: pytanie o Differin,prosze o pomoc!

Tak, jak napisała Justy: przy silnie działających srodkach przeciwtrądzikowych nie powinno się używać dodatkowo podrażniających skórę kosmetyków, a większość przeciwtrądzikowych do takich właśnie należy. Wskazane jest nawet przerzucenie się na preparaty apteczne, do cery wrażliwej, żeby zminimalizować ryzyko wywołania podrażnień. W sumie jest to logiczne, bo z trądzikiem powinien się uporać lek. Ale, co cera, to reakcja, i ja np. mogę stosować leki i silne kosmetyki bezproblemowo (choć ostatnio odwiódł mnie od tego dermatolod - stosuję teraz Isotrex, dodatkowo lekarz kazał myć buzię Affaclarem, a przemywać jakimkolwiek nieprzeciwtrądzikowym i bezalkoholowym tonikiem).
Zastanawia mnie to, co piszesz o szybkim uporaniu się z kłopotem - nie chcę Cie straszyć, ale część osób poddających się leczeniu trądzikiem musi mieć świadomość, że u nich kuracja trwać może około 6 miesięcy (tak jak w wypadku nawet dermokosmetyków, jak kwasy, leki potrzebują czasu).
Powodzenia
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.