PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 16:30   #1
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354

PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci


Ogólnie odżywki do paznokci można podzielić na dwie grupy:
1) wcierane, wmasowywane, w formie oliwki, żelu, płynu, balsamu - całkowicie wchłaniające się w płytkę paznokcia i skórki
2) w formie lakieru - tworzące ochronną warstwę na paznokciu
W swoim życiu wypróbowałam ich całe mnóstwo. Swego czasu miałam na ich punkcie obsesję. Odżywki bowiem kuszą nas zewsząd, błyszczą na półkach sklepowych zachęcając swoim dobroczynnym działaniem, które wreszcie uratuje nasze paznokcie, będące zazwyczaj naszą zmorą. Dziś, jako osoba mająca spore doświadczenie w tej kwestii, mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że działają tylko odżywki należące do tej pierwszej grupy (nie spotkałam się jeszcze, żeby któraś z tych, które w swoim życiu stosowałam nie wywarła żadnych rezultatów). To one właśnie wnikają w macierz paznokcia i regenerują paznokcie w jedynej żywej ich części. //Podobnie bywa z włosami. Mogą być wzmocnione tylko w cebulce. Złudne nadzieje dla tych wszystkich super-odżywek, które odbudowują włosy, radzą sobie z rozdwojonymi końcami. To tylko chwilowa fatamorgana, bo odżywki te powodują jedynie łatwiejsze rozczesywanie, wygładzenie łusek włosów a co za tym idzie - symulujący zdrowie połysk//. Jeśli ktoś myśli, że całkowicie odrzucam lakierowe preparaty, to bardzo się myli. Mają one bowiem jedną zaletę, która sprawia, że jednak czasem warto je kupić. Wszystkie te lakierowe specyfiki powodują „uszczelnienie” paznokcia i zabezpieczenie jego krawędzi, co eliminuje konieczność częstego piłowania i podcinania wszelkich ubytków i uszkodzeń. Paznokcie szybciej będą długie, ale nie dzięki temu, że urosną szybciej, jak obiecuje wielu producentów odżywek. Także dużo rzadziej pojawią się pęknięcia czy poważniejsze urazy, o złamaniach nie wspominając, gdy mamy na paznokciu zabezpieczenie w postaci warstwy/warstw odżywki. Oczywiście są w nich jakieś cenne składniki, ale jest ich tak mało, że można by spokojnie powiedzieć, że wcale.
Dlatego, jak najbardziej stosujmy odżywki w formie lakieru, które zabezpieczą, uszczelnią nasze paznokcie, podarują warstwę ochrony, z pewnością także utwardzą, ale jeśli zależy nam na wzmocnieniu od wewnątrz, to nie narzekajmy, że kolejna odżywka okazała się stratą pieniędzy, tylko wmasowujmy także dostępne w formie kremów, żelów, oliwek preparaty, gdyż tylko w ich przypadku możemy mówić o takich pojęciach, jak: wzmocnienie, odbudowa, regeneracja, odżywienie, nawilżenie.
To moja teoria na mój temat. Możecie się z tym zgadzać, możecie się nie zgadzać.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:34   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Absolutnie święte słowa, pisałam już o tym wiele razy.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:18   #3
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Ja używałam wcześniej jedynie odżywek lakierowych. Miałam łamliwe paznokcie, a przez kilka miesięcy stały się twardsze i się nie łamały. Nie wiem, czy to za sprawą odżywek czy też może większej dbałości o paznokcie i zaprzestaniu złego ich "traktowania" (nie chodzi mi tu oczywiście o obgryzanie, bo nigdy tego nie robiłam, ale obcinanie nożyczkami, albo urywanie nadłamanych paznokci - więcej tego już nie będę robić!). Teraz mam twarde paznokcie, łamią mi się tylko czasami w wyniku jakiegoś mocnego zahaczenia itp.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:29   #4
monciole
Raczkowanie
 
Avatar monciole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 50
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Zgadzam sie w zupełności. Odkąd zaczęłam uzywac odżywek, które się wchłaniają zuważyłam sporą poprawę, czego nie moge powiedzieć o odżywkach lakierowych, po ktorych efekt był hmm.. po prostu go nie było!:/
Więc wielkie TAK dla różnorodnych balsamów, olejków i żeli !
monciole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:33   #5
velvithia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Witam. Na podstawie obserwacji własnej udało mi się wyciągnąć jeszcze jeden wniosek. Równie dobrze jak odżywki 1 typu, sprawdzają się oleje jadalne. Sama przetestowałam olej sezamowy, rzepakowy, lniany i ryżowy( oczywiście z pierwszego tłoczenia). Polecam ryżowy ze względu na delikatny zapach. Kiedyś kupiłam jakiś olejek do paznokci w drogerii. Gdy się skończył wymyłam buteleczkę i pędzelek i wlałam olej( chyba zaczynałam od lnianego ale nie pamiętam). Uważam, że olej jadalny może z powodzeniem zastąpić taki z drogerii. Używam oleju od jakiś 5 mies. i stan paznokci bardzo się poprawił nie łamią się w ogóle i nie rozdwajają. Myślę, że tylko jakiś poważny uraz mechaniczny mógłby je uszkodzić.
velvithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:20   #6
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Polecacie wcieranie ale w takim razie jakich produktów prosze konkretne nazwy. Jak wykoncze lakierowe to spróbuje takich
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 01:08   #7
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

tia....
tylko jak to wytłumaczyć klientkom.....
kiedy klient ma zawsze rację...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 08:12   #8
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Polecacie wcieranie ale w takim razie jakich produktów prosze konkretne nazwy. Jak wykoncze lakierowe to spróbuje takich
Ja myślę, że wszystkie z tych przyniosą pozytywne skutki. Mogę Ci podać nazwy tych co ja miałam (wszystkie się sprawdziły), ale i tak zawsze najbardziej będę polecać herba studio-balsam do paznokci (do nabycia w aptekach lub sklepach zielarskich, jednak można zamówić także na allegro u pani madge albo na stronie www.herbastudio.pl, gdyż raczej trudno ją dostać), ponadto świetna jest oliwka do paznokci z joko (taka żółta), avon strong results, joko spa do paznokci, wibo serum z wapniem i wit.C, maść z wit. A, olej rycynowy, a także jak zauważyła koleżanka wyżej zwykłe oleje, które wcierane w paznokcie przyniosą dobroczynne efekty.


W ogóle jeszcze chciałam zaproponować, jak najlepiej robić paznokciom kurację. Myślę, że na początku, gdy ścinacie zniszczone rozdwojone paznokcie do zera (lub zostawiacie kilka milimetrów), to najlepiej jest odstawić na jakiś czas wszelkie lakierowe specyfiki i porządnie je odżywić za pomocą w tych wsmarowywanych. Natomiast, gdy paznokcie już trochę podrosną, odzywione wspaniale, możecie wtedy wprowadzić odżywki lakierowe, które będą je chronić przed ewentualnymi uszkodzeniami, uszczelniać i zabezpieczać płytkę. (te odżywki lakierowe, które zawierają niewiele substancji odzywczych, powinny poradzić już sobie z świetnie odżywionymi, zregenerowanymi paznokciami za pomocą odzywek wcieranych nafaszerowanych dobroczynnymi składnikami!) Jednak dodatkowo można wsmarowywać jeszcze u góry paznokcia, a także w skórki te wcierane, w celu utrzymania efektu odżywienia. Jeśli to nie pomoże, to już nie wiem. Chyba jedynym ratunkiem będzie już wtedy zdrowe odżywianie (co u dziewczyn rzadko się zdarza, bo zawsze jakieś diety, brak jedzenia śniadań) i łykania wspomagających preparatów ze skrzypem i witaminami.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 08:34   #9
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że wszystkie z tych przyniosą pozytywne skutki. Mogę Ci podać nazwy tych co ja miałam (wszystkie się sprawdziły), ale i tak zawsze najbardziej będę polecać herba studio-balsam do paznokci (do nabycia w aptekach lub sklepach zielarskich, jednak można zamówić także na allegro u pani madge albo na stronie www.herbastudio.pl, gdyż raczej trudno ją dostać)

również polecam działa.. ja weszłam na stronę własnie herba studio, zobaczyłam gdzie mają w moim mieście sklepy (zakładka "gdzie kupic"), poszłam tam i zamówiłam.. bo akurat nie mieli.. i była na 2 dzień...
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:06   #10
monciole
Raczkowanie
 
Avatar monciole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 50
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

To ja sie wypowiem jako kolejna zwolenniczka balsamu Herba Studio Mi bardzo pomógł.

Polecam również oliwke do paznokci z Pierre Rene i olej rycynowy

Co do oleju roślinnego... hm. musze sie nad tym zastanowić
monciole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:07   #11
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

A możecie mi napisac gdzie ten balsam Herba Studio można dostać w Krakowie? Byłam dziś w sklepie zielarskim na Krakowskiej ale tam jest remont i dopiero po remoncie będą go zamawiać.
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 09:12   #12
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

hmm chyba po skonczeniu jednej odzywki Lovely z pyłkiem diamentowym. Zakupię ten balsam.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 13:56   #13
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

A swoją drogą...pięknie przeprowadzona akcja promocyjna
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 14:03   #14
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Unhappy Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

No to ja już sama nie wiem skutkuje on czy nie?
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 14:50   #15
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

tak, skutkuje.
koleżanka żartuje
kamarkr - nie musisz kończyć tej diamentowej. Możesz stosować ją równocześnie z herba studio. Na stronie www.herbastudio.pl możesz kupić większe opakowanie 15ml, trzy razy większe od normalnego a cena prawie taka sama. (i w tym przypadku 'prawie' nie robi wielkiej różnicy )
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 15:10   #16
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Koleżanka nie żartuje

Ale jest nawet skłonna uwierzyć, że to może działać
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:23   #17
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

[quote=paulakrk;8490064]Koleżanka nie żartuje

Ale jest nawet skłonna uwierzyć, że to może działać [/quote


Ma się ten dar przekonywania, co? Widzę, że jestem bardzo wpływową osobą. Ale posłuch musi być.
Odżywka rzeczywiście działa. Nie mam żadnych powodów by ją promować. Nawet mogłabym ją odradzać (więcej będzie dla mnie ).

Jeśli nadal nie wierzycie, to zajrzyjcie do wątku o pokazywaniu naturalnych paznokci. Parę dni temu wkleiłam (więcej niż 3, nie więcej niż 7) fotkę moich paznokci, jakie udało mi się wyhodować właśnie na tym "nawozie" pazurkowym.

Jeśli ktoś jest z Warszawy, to odzywka ta jest w aptece natolińskiej na Sengera Cichego.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 07:34   #18
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Więc mam nadzieję, że na mnie też zadziała bo się wczoraj za nią troszkę nabiegałam. Mam zamiar stosować ją przy równoczesnym stosowaniu Natural Growth Activator. Co o ty myślicie?
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 08:30   #19
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

ojej chyba też muszę kupić taką odżywkę.nigdy nie stosowałam tych do wcierania
__________________
razem
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 11:20   #20
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

No cóż, to ja się muszę wyłamać, bo w moim przypadku oliwki, olejki itd owszem działają, ale nie tak dobrze jak odżywki w lakierze, zwłaszcza te z keratyną.
Dopiero odkąd stosuję rozmaite cuda w lakierze mogę się pochwalić pięknymi paznokciami
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:43   #21
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

ja również polecam balsam Herba Studio - u mnie idealne podtrzymanie efektów kuracji H-Pantotenem. a ten skład... niech sie Sally Hansen schowa.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 16:38   #22
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Cytat:
Napisane przez kamakrk Pokaż wiadomość
Więc mam nadzieję, że na mnie też zadziała bo się wczoraj za nią troszkę nabiegałam. Mam zamiar stosować ją przy równoczesnym stosowaniu Natural Growth Activator. Co o ty myślicie?
spróbuj jednak przez tydzień smarować tylko nią, żeby dobrze odżywić paznokcie, potem dodaj activator.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 16:00   #23
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Słyszałam że aby odżywka zadziałała należy stosować kuracje 7dniowe. Codziennie pokrywać paznokcie kolejną warstwą odżywki i zmyć po 7 dniach. Faktycznie tak właśnie powinno się robić? Da to jakiś efekt? Czy lepiej za każdym razem zmyć odżywkę i nałożyć nową warstwę?
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 16:39   #24
gOsieK2
Raczkowanie
 
Avatar gOsieK2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 483
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

może mi ktos wytłumaczyc dlaczego u mnie w drogerii sally hansen kosztuje w granicach 30-40 zł a na allegro 7 ? góra 15? co to za sciema ?
__________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy byliby tępi w jeden i ten sam sposób
gOsieK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 17:11   #25
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

na allegro są równiez podróby
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 18:09   #26
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

Przede wszystkim jest tak dlatego, że te na allegro są przysyłane w paczkach ze stanów i tutaj rozprowadzane (od rodzinki, znajomych, itd.). W USA taka odżywka normalnie w sklepie kosztuje parę dolarów. I tam one są o wiele bardziej popularne. I sprzedawane w zupełnie innych opakowaniach. Jak doliczysz do ceny z USA cło i takie tam to wyjdzie Ci cena sklepowa.
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:11   #27
ula414
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 236
Dot.: PRAWDA na temat skuteczności działania odżywek do paznokci

czy lakier musi pasowac do jakiegos elemetu w w ktory jestesmy ubrane?
ula414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.