Zły stan włosów pomimo pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 20:23   #1
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90

Zły stan włosów pomimo pielęgnacji


Hej,

Zacznę od tego, że mam włosy pomiędzy falowanymi/kręconymi. Ponad pół roku temu przeszłam na bardziej "naturalną" pielęgnację, a dokładniej:
  • szampon Amla Bhringraj ze sklepu helfy, skład:
    Aqua, Emblica Officinalis (Amla), Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna (Shikakai), Sapindus mukurossi peel extract (Reetha), Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum (Lemon), Lanolin, Methylparaben (Parabens), Azadirachta Indica (Neem), Ocimum Sanctum (Tulasi), Eclipta Alba (Bhringaraj), Cyperus Rotundus (Nagarmotha)
  • odżywka również z tego sklepu z miodem
  • maseczka Wax
  • odżywka bez spłukiwania Joanny z makiem i bawełną
  • dd dwóch miesięcy używam też olejku kokosowego i olejku jojoba
Dodam, że włosów nie suszę, nie prostuję (poza wyjątkowymi okolicznościami) od kilku dobrych lat. Nigdy nie używałam pianek, żeli, lakierów do włosów. Często piłam pokrzywę, bratek. Kończę już opakowanie tabletek Merz Spezial.


Efektem tej półrocznej zmiany są suche, bardzo łamliwe, już prawie nie falujące się włosy. Do tego często zdarza mi się umyć włosy, a po wyschnięciu okazuje się, że mam tłuste u nasady ;/


Wcześniej używałam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene pro-v Program Odnowy oraz z tej samej firmy odżywki bez spłukiwania do loków i fal. Efektem były błyszczące, ładnie pofalowane włosy, na których temat słyszałam sporo pozytywnych opinii, w przeciwieństwie do tego co jest teraz.


Proszę Was o radę i opinię - czy nadal tkwić w bez silikonowej i bezslsowej pielęgnacji, czy wrócić do poprzednich kosmetyków. Czy może jest jakiś błąd, który popełniłam, czy moje włosy po prostu potrzebują silikonów? Chciałam mieć jeszcze zdrowsze włosy, a efekt wyszedł odwrotny


Z góry dziękuję za wszystkie pomocne opinie

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-01-25 o 12:20
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:25   #2
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Nie wiem, jak długie masz włosy i jak je traktujesz, może często wiążesz, spinasz, nosisz czapki, szale etc? Silikony to nie jest czyste zło, trzeba je świadomie używać, wtedy służą, może w Twoim przypadku są niezbędne do zabezpieczenia włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi? Może pomoże Ci też wiedza, jak jest u mnie, otóż moje włosy nie tolerują nawet najdelikatniejszych szamponów, gdy myję takim włosy choć przez tydzień to wyglądają wprost fatalnie, więc może powinnaś spróbować mycia odżywką lub OMO? Bo chyba świadomość CG masz niezłą i urozmaicasz włosom dietę?
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 23:14   #3
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Właśnie dzisiaj umyłam włosy odżywką Isana z Rossmanna i niestety włosy u góry tłuste, lepkie a końcówki suche. I musiałam drugi raz umyć włosy, ale już szamponem.
Łamie mi się bardzo dużo włosów i nie np końcówki, a spore długości. Włosy związuję w domu - ale staram się nie gumką, a np zawinąć w kok i spinką przypiąć.

Czytałam sporo, ale przyznam, że z dietą się nie spotkałam.. pewnie coś przeoczyłam - także już zaraz poszukam i poczytam.
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:42   #4
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj umyłam włosy odżywką Isana z Rossmanna i niestety włosy u góry tłuste, lepkie a końcówki suche. I musiałam drugi raz umyć włosy, ale już szamponem.
Łamie mi się bardzo dużo włosów i nie np końcówki, a spore długości. Włosy związuję w domu - ale staram się nie gumką, a np zawinąć w kok i spinką przypiąć.

Czytałam sporo, ale przyznam, że z dietą się nie spotkałam.. pewnie coś przeoczyłam - także już zaraz poszukam i poczytam.
wirly_curly miala na mysli diete pielegnacyjna, chodzi o to ze w wiekszosci przypadkow wlosy krecone potrzebuja wiecej niz 2 maseczek, tak jak cialo potrzebuja roznorodnosci skladnikowej.

wprawdzie nadmiar protein szkodzi ale ich brak to lamliwe, oslabione wloski, czy dajesz cos wlosom choc raz w tygodniu cos z proteinami? Np. Mozna dodac pare kropel hyrdolizowanej keratyny do waxa. Ja sie staram 2 razy tygodniowo nakladac maske z proteinami aby wlos nie stracil skretu i mocy. Stosuje CG dlugo ale od 16 stycznia bardzo restrykcyjnie i naprawde mam rezultaty. Zajrzyj do mojego posta w podpisie. Moze cos Ci pomoze.

edit: i jeszcze tak po przemysleniu mam takie wnioski - hinduskie szampony, odzywki i oleje sa super ale niestety ale ziola hinduskie wysuszaja, sama stosuje olejki Khadi - sa to mieszanki ziol z olejkiem sezamowym lub neem lub oboma i zauwazylam ze jak stosuje je same to wloski robia sie suche, dlatego po nalozeniu olejki Khadi na skalp i troche na dlugosc zawsze dokladam na dlugosc olej kokosowy, ponadto po myciu (myje odzywka) zawsze nakladam mocno nawilzajaca odzywke lub maske i trzymam minimum 10 min (biore prysznic w tym czasie)

zarowno Twoj szampon jak i odzywka zawieraja ziola ktore cudownie wplywaja na porost i odzywienie ale niestety nie nawilzaja, dlatego jesli odpowiada ci szampon to choc zmien odzywke na bardziej nawilazajaca (np. pomaranczowy Ganier z avocado i maslem karite) i znajdz odzywke/maske z proteinami do nakladania chociaz 1 raz tygodniowo

i tak juz jak wyjasniam to jeszcze wspomne ze Joanna z makiem i bawelna jest super (ja akurat do mycia uzywam) ale tam nie ma grama protein, tak samo jak kallos latte - ma duzo-czasteczkowe proteiny po zapachu wiec nie ma co liczyc ze odzywia wlos i przywroca wiazania keratynowe we wlosie, a wax to w ogole jest bezproteinowy

jak nie znajdziesz maseczki proteinowej to zamow sobie na mazidlach (www.mazidla.com) albo na Zrob Sobie Krem hydrolizowana keratyna (nie jest droga) - potrafi zdzialac cuda, ja daje 2 lyzeczke od herbaty na porcje waxa, trzymam na wlosach 30m

i nie rezygnuj
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-02-07 o 10:18
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 14:18   #5
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

moim zdaniem nie można opierać się na tych reklamowanych kosmetykach, jeśli szampony to najzwyklejsze, nawilżające dla dzieci. Jeśli włosy są bardzo suche proponuje abyś myła je odżywką z firmy ziaja, do włosów suchych i zniszczonych, lub do łamliwych. Ważne są odżywki oczywiście polecam WAX, jedwab do włosów, odżywki ziaja sa fajne bo nie obciążają włosow, polecam maseczke z zółtek, z siemia lnianego. Generalnie nawilżaj je w sposob bardziej naturalny np. aloesem. Ja robiłam sobie maseczke nawet ze zwykłej oliwki dla dzieci np. bambino + żółtko. A Merz Special musisz brac przez 3 miesiace aby był efekt. Tez brałam u mnie efekt był rewelacyjny, do dzis mam bardzo mocne włosy, a moja walka z loczkami trwa juz 1,5 roku wiec cos o tym wiem

Edytowane przez tigiii
Czas edycji: 2011-02-07 o 14:20
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 14:31   #6
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

tigiii wszystko ok tylko nie jedwab - wiekszosc tego typu produtkow to same silikony, lepiej na koncowki stosowac olej kokosowy - tez zabezpieczy przed uszkodzeniami i jeszcze nawilzy, co do szamponow to jesli itissunny chce bardziej naturalnej pielegnacji (szampon bez sls) to jesli te z ziaji sa bez silikonow, polyquaterniow i sls to jak najbardziej tak ale chyba one wszystkie maja sls
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:32   #7
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

ziaja jest bez sylikonow dlatego polecam a co do jedwabiu no to tak masz racje...aczkolwiek moje loki po jedwabiu sa extra,lsniące i pieknie skręcone, ale dzieki za ten pomysł z olejkiem kokosowym napewno kupie a z jakiej firmy polecasz?
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 15:44   #8
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
ziaja jest bez sylikonow dlatego polecam a co do jedwabiu no to tak masz racje...aczkolwiek moje loki po jedwabiu sa extra,lsniące i pieknie skręcone, ale dzieki za ten pomysł z olejkiem kokosowym napewno kupie a z jakiej firmy polecasz?
nie mieszkam w Polsce wiec powiem tylko ze kupuje w sklepie ze zdrowa zywnoscia, zawsze raw czyli nierafinowany, firmy nie pamietam ale to jakas produkujaca zdrowe produkty, dziewczyny z watku o pielegnacji lokow polecaja z Evafitu
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:45   #9
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

ok dzieki
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 21:40   #10
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wirly_curly miala na mysli diete pielegnacyjna, chodzi o to ze w wiekszosci przypadkow wlosy krecone potrzebuja wiecej niz 2 maseczek, tak jak cialo potrzebuja roznorodnosci skladnikowej.

wprawdzie nadmiar protein szkodzi ale ich brak to lamliwe, oslabione wloski, czy dajesz cos wlosom choc raz w tygodniu cos z proteinami? Np. Mozna dodac pare kropel hyrdolizowanej keratyny do waxa. Ja sie staram 2 razy tygodniowo nakladac maske z proteinami aby wlos nie stracil skretu i mocy. Stosuje CG dlugo ale od 16 stycznia bardzo restrykcyjnie i naprawde mam rezultaty. Zajrzyj do mojego posta w podpisie. Moze cos Ci pomoze.

edit: i jeszcze tak po przemysleniu mam takie wnioski - hinduskie szampony, odzywki i oleje sa super ale niestety ale ziola hinduskie wysuszaja, sama stosuje olejki Khadi - sa to mieszanki ziol z olejkiem sezamowym lub neem lub oboma i zauwazylam ze jak stosuje je same to wloski robia sie suche, dlatego po nalozeniu olejki Khadi na skalp i troche na dlugosc zawsze dokladam na dlugosc olej kokosowy, ponadto po myciu (myje odzywka) zawsze nakladam mocno nawilzajaca odzywke lub maske i trzymam minimum 10 min (biore prysznic w tym czasie)

zarowno Twoj szampon jak i odzywka zawieraja ziola ktore cudownie wplywaja na porost i odzywienie ale niestety nie nawilzaja, dlatego jesli odpowiada ci szampon to choc zmien odzywke na bardziej nawilazajaca (np. pomaranczowy Ganier z avocado i maslem karite) i znajdz odzywke/maske z proteinami do nakladania chociaz 1 raz tygodniowo

i tak juz jak wyjasniam to jeszcze wspomne ze Joanna z makiem i bawelna jest super (ja akurat do mycia uzywam) ale tam nie ma grama protein, tak samo jak kallos latte - ma duzo-czasteczkowe proteiny po zapachu wiec nie ma co liczyc ze odzywia wlos i przywroca wiazania keratynowe we wlosie, a wax to w ogole jest bezproteinowy

jak nie znajdziesz maseczki proteinowej to zamow sobie na mazidlach (www.mazidla.com) albo na Zrob Sobie Krem hydrolizowana keratyna (nie jest droga) - potrafi zdzialac cuda, ja daje 2 lyzeczke od herbaty na porcje waxa, trzymam na wlosach 30m

i nie rezygnuj

Używałam tylko tych kosmetyków do włosów, które podałam w wątku - czyli wychodzi na to, że popełniłam błąd I że to było pół roku bez protein.

Tą keratynę hydrolizowaną mogę dodawać do każdej maseczki? Bo Wax mi się kończy i myślałam, żeby zmienić na maseczkę Mila Hair Cosmetics maska mleczna do włosów z proteinami (skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dipalmytoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, parfum, benzyl alcohol, citric acid, peg-5 cocomonium methosulfate, methylchloroisothiazolino ne, sodium glutamate, hydrolized milk protein, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, methylisothiazolinone, sodium cocoyl glutamate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride)

Na mazidłach znalazłam też fajną recepturę do włosów z tą keratyną co podałaś http://mazidla.com/receptariusz/287.html?task=view co o niej uważasz? Mam akurat hydrolat rozmarynowy w domu, także jutro bym już zamówiła pozostałe dwa składniki

Szampon z Helfy też mi się kończy i mam szampon Garniera, ale mango i kwiat tiare. Będę próbowała jeszcze kilka razy umyć włosy odżywką - może jak się przyzwyczają to nie będą takie tłuste

I prośba jeszcze jedna - ta dodatkowa pielęgnacja (tak podsumowując) to proteiny, czy coś jeszcze?
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 22:11   #11
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Używałam tylko tych kosmetyków do włosów, które podałam w wątku - czyli wychodzi na to, że popełniłam błąd I że to było pół roku bez protein.

Tą keratynę hydrolizowaną mogę dodawać do każdej maseczki? Bo Wax mi się kończy i myślałam, żeby zmienić na maseczkę Mila Hair Cosmetics maska mleczna do włosów z proteinami (skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dipalmytoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, parfum, benzyl alcohol, citric acid, peg-5 cocomonium methosulfate, methylchloroisothiazolino ne, sodium glutamate, hydrolized milk protein, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, methylisothiazolinone, sodium cocoyl glutamate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride)

Na mazidłach znalazłam też fajną recepturę do włosów z tą keratyną co podałaś http://mazidla.com/receptariusz/287.html?task=view co o niej uważasz? Mam akurat hydrolat rozmarynowy w domu, także jutro bym już zamówiła pozostałe dwa składniki

Szampon z Helfy też mi się kończy i mam szampon Garniera, ale mango i kwiat tiare. Będę próbowała jeszcze kilka razy umyć włosy odżywką - może jak się przyzwyczają to nie będą takie tłuste

I prośba jeszcze jedna - ta dodatkowa pielęgnacja (tak podsumowując) to proteiny, czy coś jeszcze?
niezupelnie, postaram sie po kolei

- szampon / odzywka - ja myje odzywka i sobie chwale, zmywam nawet oleje odzywka, przez cale zycie myslalam ze mam tluste wlosy, teraz wiem ze mam skalp sklonny do wydzielania wiecej sebum a wlosy suche (jak wiekszosc kreconowlosych), jak nie pasuje Ci odzywka to zaopatrz sie w lagodny szampon

ja myje i sobie chwale: Joanna Naturia odzywka bez splukiwania z makiem i bawelna, Kallos Latte i Hegron do splukiwania (wiele osob ktorym polecilam joanna i kallosa jest zadowolonych)

raz na miesiac uzywam domowej mieszanki albo szamponu z sls ale bez silikonow i polyquaterniow - Joanna Naturia z wrzosem, to nie jest delikatny szampon - jesli chcesz cos delikatnego to moze byc np. Babydream

moja mieszanka to: odzywka ktora myje plus 1 lyzka soku z cytryny a jak chce cos domyc tak porzadnie to jeszcze mala lyzeczka od herbaty octu jablkowego - najbardziej naturalny myjnik a myje jak po.... (wiesz jak)

- odzywka / maska - tutaj musisz sobie znalezc jedna maske bez protein i wax jest ok, jedna odzywke super nawilzajaca - tu mozesz na razie wykorzystac tego garniera z mango i jedna maske z proteinami, ta ktora wymienilas ma proteiny daleko w skladzie, na czerwono wszystko do zapachu, na zielono proteiny, zobacz jak daleko, jak cos jest po zapachu to jest tego malo w skladzie. ten sklad mi przypomina kallosa latte, to chyba ta sama maska, ja do niego dodaje hydrolizowany jedwab z mazidel (kilka kropel) i wlasnie keratyne, mozesz tez tak wykorzystac, nakladam na wilgotne wlosy i trzymam 30 minut 2 x tygodniowo (po splukaniu odzywki ktora myje, przykladam bawelniana koszulke zeby woda w nia wsiakla i na takie wloski klade maske, na to czepek foliowy i na to recznik w turban)

- serum ktore znalazlas jest swietne, mam podobne, pryskam wlosy 3 razy tygodniowo nim, niektore dzieczyny psikaja codziennie ale trzeba zobaczyc czy to bedzie wloskom pasowalo, jak nie myjesz codziennie jak ja a co drugi, trzeci dzien to mozesz po kazdym myciu, w sensie po splukaniu odzywki/maski nalozyc troszke odzywki bs i na koniec spryskac tym serum

sumujac - potrzebujesz nawilzenia i protein, przy czym nawilzenia duzo a protein umiarkowanie, waxy ktore masz sa fajne ale wydaje mi sie ze za slabo nawilzaja a przy stosowaniu ziol hinduskich potrzeba extra nawilzenia

wprowadz te zmiany i zaloze sie ze po tygodniu nie poznasz wloskow czekam na dobre wiesci, jakbys miala pytania bede tu zagladac, walcze z moimi klaczkami dlugo i sporo rzeczy przetestowalam w roznych kombinacjach ide zmyc olej koksowy i Amle z Khadi (na oleju sezamowym)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 00:13   #12
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Hej,

Zacznę od tego, że mam włosy pomiędzy falowanymi/kręconymi. Ponad pół roku temu przeszłam na bardziej "naturalną" pielęgnację, a dokładniej:
  • szampon Amla Bhringraj ze sklepu helfy, skład:
    Aqua, Emblica Officinalis (Amla), Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna (Shikakai), Sapindus mukurossi peel extract (Reetha), Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum (Lemon), Lanolin, Methylparaben (Parabens), Azadirachta Indica (Neem), Ocimum Sanctum (Tulasi), Eclipta Alba (Bhringaraj), Cyperus Rotundus (Nagarmotha)
  • odżywka również z tego sklepu z miodem
  • maseczka Wax
  • odżywka bez spłukiwania Joanny z makiem i bawełną
  • dd dwóch miesięcy używam też olejku kokosowego i olejku jojoba
Dodam, że włosów nie suszę, nie prostuję (poza wyjątkowymi okolicznościami) od kilku dobrych lat. Nigdy nie używałam pianek, żeli, lakierów do włosów. Często piłam pokrzywę, bratek. Kończę już opakowanie tabletek Merz Spezial.


Efektem tej półrocznej zmiany są suche, bardzo łamliwe, już prawie nie falujące się włosy. Do tego często zdarza mi się umyć włosy, a po wyschnięciu okazuje się, że mam tłuste u nasady ;/


Wcześniej używałam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene pro-v Program Odnowy oraz z tej samej firmy odżywki bez spłukiwania do loków i fal. Efektem były błyszczące, ładnie pofalowane włosy, na których temat słyszałam sporo pozytywnych opinii, w przeciwieństwie do tego co jest teraz.


Proszę Was o radę i opinię - czy nadal tkwić w bez silikonowej i bezslsowej pielęgnacji, czy wrócić do poprzednich kosmetyków. Czy może jest jakiś błąd, który popełniłam, czy moje włosy po prostu potrzebują silikonów? Chciałam mieć jeszcze zdrowsze włosy, a efekt wyszedł odwrotny


Z góry dziękuję za wszystkie pomocne opinie
Moim zdaniem przekarmiłaś włosy stosujesz najwyraźniej za dużo kosmetyków pielęgnacyjnych które obciążyły twoje włosy - a w rezultacie przetłuściły skalp. Pielęgnacja jest dobra - ale nie przesadna.
Proponuję całkowicie zmienic pielęgnację, bo może to się źle skończyć łojotokiem i wypadaniem włosów.

Jeszcze mam pytanie, dlaczego jak widzisz tak duże pogorszenie stanu włosów/skóry - cały czas stosujesz to samo?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:31   #13
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Itissunny z Twojej wypowiedzi wynika, że od dłuższego czasu nie używasz też zwykłych szamponów, a przy Twojej dotychczasowej pielęgnacji powinien się pojawić. Zanim zaczniesz zmieniać pielęgnację, oczyśc je ze składników, które mogły się nabudować - choćby spora ilość emolientów. Oprócz protein brakuje tutaj większej ilości humektantów (wymieniłaś miód, a w kosmetykach na pewno była gliceryna, glikol propylenowy) i nawilżaczy (choćby aloes, który kochają fale i loki). Przydadzą się ceramidy, które wzmocnią ściany komórkowe.

Picie pokrzywy powinno wiązac się też z uzupełnianiem witaminy B.

Silikony przydają się celem ochrony włosów przed uszkodzeniami i ucieczką wody. Są włosy, które je lubią, są włosy, które ich nie potrzebują. Każdorazowo trzeba się więc dokładnie przyjrzeć, by nie zrobić sobie krzywdy.

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
Ja robiłam sobie maseczke nawet ze zwykłej oliwki dla dzieci np. bambino + żółtko.
Uważaj na oliwki dla dzieci, bo wiele z nich ma tylko dodatek olejku, a podstawą jest parafina. Do wnętrza wniknąć nie ma szans - zabezpieczy, wygładzi, ale na tym koniec. Poza tym szampony są do mycia, nie do nawilżania.

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
myślałam, żeby zmienić na maseczkę Mila Hair Cosmetics maska mleczna do włosów z proteinami (skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dipalmytoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, parfum, benzyl alcohol, citric acid, peg-5 cocomonium methosulfate, methylchloroisothiazolino ne, sodium glutamate, hydrolized milk protein, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, methylisothiazolinone, sodium cocoyl glutamate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride)
Proteiny wielkocząsteczkowe nie spełnią roli takiej jak keratyna - zostaną na włosie. Na dodatek ta maska ma składnik, który działa jak silikon - na końcu, ale jest. Do zmycia od czasu do czasu potrzebny będzie szampon z sls.

Cytat:
Będę próbowała jeszcze kilka razy umyć włosy odżywką - może jak się przyzwyczają to nie będą takie tłuste
Raczej spróbuj teraz omo. Ale po oczyszczeniu włosów.

Cytat:
I prośba jeszcze jedna - ta dodatkowa pielęgnacja (tak podsumowując) to proteiny, czy coś jeszcze?
Ona jest podstawowa, nie dodatkowa
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:14   #14
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Kathy579
Cytat:
Moim zdaniem przekarmiłaś włosy stosujesz najwyraźniej za dużo kosmetyków pielęgnacyjnych które obciążyły twoje włosy - a w rezultacie przetłuściły skalp. Pielęgnacja jest dobra - ale nie przesadna.
Proponuję całkowicie zmienic pielęgnację, bo może to się źle skończyć łojotokiem i wypadaniem włosów.

Jeszcze mam pytanie, dlaczego jak widzisz tak duże pogorszenie stanu włosów/skóry - cały czas stosujesz to samo?
Włosy tak widocznie pogorszyły mi się ną początku stycznia, a że sesja i brak czasu to nie miałam zbytnio głowy do zmiany pielęgnacji. Do tego mam długie włosy i czasami łudziłam się, że może spłukuję źle szampon i stąd to przetłuszczenie - ale chyba jednak tylko się łudziłam. I teraz chcę to zmienić A raczej zmieniam, bo od poniedziałku zaczynam już nową pielęgnację

Eloe77
Cytat:
Zanim zaczniesz zmieniać pielęgnację, oczyśc je ze składników, które mogły się nabudować - choćby spora ilość emolientów
Szampon do oczyszczenia zakupiony

Cytat:
Raczej spróbuj teraz omo. Ale po oczyszczeniu włosów
Od poniedziałku zaczynam myć włosy tą metodą
O - odżywka Isana Rossmann Glattungs Spulung
M - szampon Bentley Organics do włosów suchych i zniszczonych
O - odżywka Garniera Naturalna pielęgnacja olejek awokado i masło karite (na zmianę z maską L'Biotica Wax Natury, którą będę uzupełniać o keratynę hydrolizowaną)

Cytat:
Oprócz protein brakuje tutaj większej ilości humektantów (wymieniłaś miód, a w kosmetykach na pewno była gliceryna, glikol propylenowy) i nawilżaczy (choćby aloes, który kochają fale i loki)
Mam zakupiony hydrolat aloesowy, także też będę go używać do wcierania, albo z dodatkiem keratyny i pantenolu jako mgiełki
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:46   #15
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Kathy579
Włosy tak widocznie pogorszyły mi się ną początku stycznia, a że sesja i brak czasu to nie miałam zbytnio głowy do zmiany pielęgnacji. Do tego mam długie włosy i czasami łudziłam się, że może spłukuję źle szampon i stąd to przetłuszczenie - ale chyba jednak tylko się łudziłam. I teraz chcę to zmienić A raczej zmieniam, bo od poniedziałku zaczynam już nową pielęgnację

Eloe77
Szampon do oczyszczenia zakupiony

Od poniedziałku zaczynam myć włosy tą metodą
O - odżywka Isana Rossmann Glattungs Spulung
M - szampon Bentley Organics do włosów suchych i zniszczonych
O - odżywka Garniera Naturalna pielęgnacja olejek awokado i masło karite (na zmianę z maską L'Biotica Wax Natury, którą będę uzupełniać o keratynę hydrolizowaną)

Mam zakupiony hydrolat aloesowy, także też będę go używać do wcierania, albo z dodatkiem keratyny i pantenolu jako mgiełki
Co do odzywki Issana,czasami używam Babssu do mycia włosów i skalpu tylko dlatego że nie wypłukuje koloru, jednak muszę stwierdzić że co 3 lub 4 mycie najlepiej ponieważ w moim przypadku porządnie obciąża. Nie za bardzo podoba mi się ta nowa pielęgnacja oprócz keratyny hydrolizowanej, ale to już indywidualna sprawa, Garnier dla mnie to ,,pomyłka,, mimo ok składu nic nie potrafi zdziałać nawet włosy dobrze się po nim nie rozczesują (co innego u osób o naturalnych, krótkich nie farbowanych włosach) - lepiej sprawdzi się YTC.
Polecam co jakiś czas szampon do mycia mycia włosów Fitomedu - fajnie oczyszcza włosy i skalp, jeśli chodzi o odżywkę/maska to najlepiej taką która dokładnie domknie łuskę włosa i specjalnie nie obciąży loków (nie uczyni je tłustymi stronkami) - fajne maski ma Vitality's Intensive. Na końce włosów przed suszeniem Serum a+e L'biotica (z silikonami) do stylizacji loków Alfaparf Seduction - krem do loków na zmianę z Weho Curl Designer - który tylko nadaje kształt. Jeśli chodzi o zaspokojenie poczucia odżywienia włosów polecam dodawać ,,oliwkę z oliwy,, do odżywki mało składnikowej 1 x na tydzień - taką odżywkę nakładaj na umyte i podsuszone włosy (trzeba wymyć silikony). Każdemu pasuje inna pielęgnacja moja rada jest taka - poczytaj opinie ale się nim nie sugeruj bo każdemu co innego pasuje - przede wszystkim każdy ma inne włosy , np ,,oleje,, nie będą się sprawdzały u osób o cienkich włosach, a pielęgnacja osoby o naturalnych kręconych krótkich włosach będzie bardzo odbiegac od takiej która ma włosy długie i często farbowane. Wypróbuj parę rzeczy i zastosuj to co sprawia że twoje włosy są ładne i zdrowe
Powodzenia
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:32   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Od poniedziałku zaczynam myć włosy tą metodą
O - odżywka Isana Rossmann Glattungs Spulung
M - szampon Bentley Organics do włosów suchych i zniszczonych
O - odżywka Garniera Naturalna pielęgnacja olejek awokado i masło karite (na zmianę z maską L'Biotica Wax Natury, którą będę uzupełniać o keratynę hydrolizowaną)

Mam zakupiony hydrolat aloesowy, także też będę go używać do wcierania, albo z dodatkiem keratyny i pantenolu jako mgiełki
Próbuj. Keratynę możesz dodać do drugiego O. Jak dla mnie większa szansa na działanie niż w mgiełce, ale co kto woli.
Dobrze obserwuj też włosy i daj znać, gdyby coś się działo. Po kilku myciach przyda się zmiana.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Garnier dla mnie to ,,pomyłka,, mimo ok składu nic nie potrafi zdziałać nawet włosy dobrze się po nim nie rozczesują (co innego u osób o naturalnych, krótkich nie farbowanych włosach)
A to pierwszy raz czytam taką opinię. To tak u Ciebie, czy jeszcze u innych? Ciekawostka
Cytat:
- lepiej sprawdzi się YTC
Maska czy odżywka? Maska ma więcej dimethiconu niż odżywka, więc do rozczesywania jak znalazł.
Cytat:
Na końce włosów przed suszeniem Serum a+e L'biotica (z silikonami)
Ale Itissunny nie suszy włosów
Cytat:
Alfaparf Seduction - krem do loków na zmianę z Weho Curl Designer - który tylko nadaje kształt
O! A tego to sama jestem ciekawa. Miałaś już okazję używać? Jak wrażenia?
Cytat:
Jeśli chodzi o zaspokojenie poczucia odżywienia włosów polecam dodawać ,,oliwkę z oliwy,, do odżywki mało składnikowej 1 x na tydzień
Tak, tyle że oliwa mniej wniknie, bardziej zostanie na włosie. Obciążenie jest najbardziej prawdopodobne
Cytat:
Każdemu pasuje inna pielęgnacja moja rada jest taka - poczytaj opinie ale się nim nie sugeruj bo każdemu co innego pasuje - przede wszystkim każdy ma inne włosy
i to jest podstawa, od której trzeba zacząć. Nawet pielęgnację bezsilikonową...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:33   #17
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Kathy579
Włosy tak widocznie pogorszyły mi się ną początku stycznia, a że sesja i brak czasu to nie miałam zbytnio głowy do zmiany pielęgnacji. Do tego mam długie włosy i czasami łudziłam się, że może spłukuję źle szampon i stąd to przetłuszczenie - ale chyba jednak tylko się łudziłam. I teraz chcę to zmienić A raczej zmieniam, bo od poniedziałku zaczynam już nową pielęgnację

Eloe77
Szampon do oczyszczenia zakupiony

Od poniedziałku zaczynam myć włosy tą metodą
O - odżywka Isana Rossmann Glattungs Spulung
M - szampon Bentley Organics do włosów suchych i zniszczonych
O - odżywka Garniera Naturalna pielęgnacja olejek awokado i masło karite (na zmianę z maską L'Biotica Wax Natury, którą będę uzupełniać o keratynę hydrolizowaną)

Mam zakupiony hydrolat aloesowy, także też będę go używać do wcierania, albo z dodatkiem keratyny i pantenolu jako mgiełki

itissunny - zeby Cie zachecic do nowej pielegnacji i wesprzec w wytrwaniu, tutaj moje dzisiejsze wloski, od 4 dni stosuje jak juz Ci na pw pisalam metode CG bardzo restrykcyjnie w 100%, czyli 4 dni temu aby oczyscic skalp i wlosy uzylam szmponu Joanna Naturia z wrzosem (sls, zero silikonow, zero pq, musialam bo mialam stylizatory z pq-10) a potem kazdego dnia, dzisiaj tez - tylko zmoczenie wlosow, nalozenie odzywki ds na 5 min, splukanie i potem odzywka bs w duzej ilosci, nadmiar wody i odzywki odcisniety w recznik dla kreconowlosych i na to zel serum, po skladach mozesz zobaczyc ze pielegnacja naprawde CG bez zadnych silikonow, pq, sls czy pvp. Na razie jest dobrze, planuje mycie skalpu 2 razy tygodniowo i bede uzywac odzywki ktora nakladam jako bs a w pozostale dni jak dzisiaj - czyli moczenie i nakladania odzywki, dam znac za jakis czas jaki skutek ale jestem dobrej mysli bo na codzien mylam odzywka (ta tez) a szampon uzywalam rzadko i to tylko dlatego ze stylizatory mialy pq i pvp wiec jedyna roznica ze nie bede myc skalpu codziennie, ale efekt jest i wlosy wygladaja zdrowo i sa mile w dotyku, dzisiaj jest mega lepiej niz wczoraj, coz wszystko wymaga praktyki

eidt: przypomnialo mi sie jeszcze jak mozesz nawilzyc wloski od wewnatrz, a mianowicie pijac 1-2 lyzki oleju lnianego dziennie, ja samego nie moge bo mnie mdli wiec rano do sniadania na kanapki wale, robie sobie 2 porzadne kanapki z maslem i np. jajkiem, na to pomidor i ogorek i na nie na kazda kanapke 1 lyzka oleju lnianego, nie wierzylam ze to az tak dziala ale faktycznie te wloski ktore rosna wygladaja na mocniejsze, silniejsze i nawilzone
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-02-11 o 13:49
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:38   #18
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Rybiorek
Cytat:
zeby Cie zachecic do nowej pielegnacji i wesprzec w wytrwaniu, tutaj moje dzisiejsze wloski
Piękne włosy ! Mam nadzieję, że moje chociaż w połowie będą takie jak Twoje
Będę zdawała relację po tym jak zacznę pielęgnację. Planuję też pójść do fryzjera i skrócić włosy o kilka cm - bo tych połamanych i suchych to chyba już nic nie naprawi, a przynajmniej będę mogła bardziej obserwować jak działa na włosy ta nowa pielęgnacja

Cytat:
przypomnialo mi sie jeszcze jak mozesz nawilzyc wloski od wewnatrz, a mianowicie pijac 1-2 lyzki oleju lnianego dziennie, ja samego nie moge bo mnie mdli wiec rano do sniadania na kanapki wale, robie sobie 2 porzadne kanapki z maslem i np. jajkiem, na to pomidor i ogorek i na nie na kazda kanapke 1 lyzka oleju lnianego
Kolejna rzecz, w którą muszę się zaopatrzyć

Eloe77
Cytat:
Dobrze obserwuj też włosy i daj znać, gdyby coś się działo. Po kilku myciach przyda się zmiana.
Dziękuję za rady również. Jak tylko będą widoczne efekty albo "nie efekty" na pewno dam znać
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:56   #19
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Rybiorek


Piękne włosy ! Mam nadzieję, że moje chociaż w połowie będą takie jak Twoje
moga byc piekniejsze


Cytat:
Będę zdawała relację po tym jak zacznę pielęgnację. Planuję też pójść do fryzjera i skrócić włosy o kilka cm - bo tych połamanych i suchych to chyba już nic nie naprawi, a przynajmniej będę mogła bardziej obserwować jak działa na włosy ta nowa pielęgnacja
dokladnie, ja niestety musialam duzo sciac i teraz odrastaja, cierpie w tych krotkich ale coz zrobic, tamtym poniszczonym (przez rozjasnianie) to nic nie pomagalo i jedynie silikony mogly 'zamalowac' zniszczenia, a nie tego chcialam, poza tym bawienie sie z zamalowywaniem zniszczen jest koszmarnie pracochlonne i czasochlonne, przy CG sama pielegnacja jest prostsza, a przy tym co teraz robie CG 100% to juz w ogole

trzymam kciuki za Twoja wytrwalosc
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 20:11   #20
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

[QUOTE=Eloe77;25017091]Próbuj. Keratynę możesz dodać do drugiego O. Jak dla mnie większa szansa na działanie niż w mgiełce, ale co kto woli.
Dobrze obserwuj też włosy i daj znać, gdyby coś się działo. Po kilku myciach przyda się zmiana.

A to pierwszy raz czytam taką opinię. To tak u Ciebie, czy jeszcze u innych? Ciekawostka
Tak, spotkałam się z taka opinią, oraz że uczulaprzyznam się że też odczuwam dyskomfort w postaci swędzenia, chociaż nie nakładam na skalp.
Maska czy odżywka? Maska ma więcej dimethiconu niż odżywka, więc do rozczesywania jak znalazł.
odżywka
Ale Itissunny nie suszy włosów
jeśli nie używa to i tak moim zdaniem lepiej niż odżywka bez spłukiwania - każda odżywka bez spłukiwania obciąża mi włosy - a uwierz że stosowałam wiele, jak na razie najlepsza dla mnie b/s to Lanza - ale 2 raz i tak nie kupię
O! A tego to sama jestem ciekawa. Miałaś już okazję używać? Jak wrażenia?
Tak używam do reanimacji sprawdzi się jak najbardziej ponieważ fajnie formuje skręt i nie obciąża.
Tak, tyle że oliwa mniej wniknie, bardziej zostanie na włosie. Obciążenie jest najbardziej prawdopodobne
Zawsze porządnie spłukuje z włosów a używam sporadycznie ponieważ nie przepadamy za sobą - włosy raczej cienki, poza tym wszystkie oleje bardzo wypłukują pigment, a ja robię wszystko żeby nie dopuścić do tego.
i to jest podstawa, od której trzeba zacząć. Nawet pielęgnację bezsilikonową...
yes

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
moga byc piekniejsze


dokladnie, ja niestety musialam duzo sciac i teraz odrastaja, cierpie w tych krotkich ale coz zrobic, tamtym poniszczonym (przez rozjasnianie) to nic nie pomagalo i jedynie silikony mogly 'zamalowac' zniszczenia, a nie tego chcialam, poza tym bawienie sie z zamalowywaniem zniszczen jest koszmarnie pracochlonne i czasochlonne, przy CG sama pielegnacja jest prostsza, a przy tym co teraz robie CG 100% to juz w ogole

trzymam kciuki za Twoja wytrwalosc
Faktycznie sporo urosły, jest dużo lepiej i kolor ciekawszy
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-02-11 o 20:12
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 20:37   #21
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Tak, spotkałam się z taka opinią, oraz że uczulaprzyznam się że też odczuwam dyskomfort w postaci swędzenia, chociaż nie nakładam na skalp.
Ciekawe, co tak wpływa. Masz jakieś podejrzenia, co może aż tak podrażniać?
Cytat:
odżywka
Moja żelazna pozycja na półce.
Cytat:
jeśli nie używa to i tak moim zdaniem lepiej niż odżywka bez spłukiwania - każda odżywka bez spłukiwania obciąża mi włosy - a uwierz że stosowałam wiele
Powinna jednak sama sprawdzić...
Cytat:
jak na razie najlepsza dla mnie b/s to Lanza - ale 2 raz i tak nie kupię
Dlaczego? Skoro dobra...
Cytat:
Tak używam do reanimacji sprawdzi się jak najbardziej ponieważ fajnie formuje skręt i nie obciąża.
Oba? Weho Curl Designer w opisie ma proteiny jedwabiu - u mnie spore rozmiękczenie A jak skład?
A jak Alfaparf? W KWC widzę tylko to, do tego bez składu...
Cytat:
Zawsze porządnie spłukuje z włosów a używam sporadycznie ponieważ nie przepadamy za sobą - włosy raczej cienki, poza tym wszystkie oleje bardzo wypłukują pigment, a ja robię wszystko żeby nie dopuścić do tego.
Z tego, co pamiętam mówimy o pigmencie w odcieniach czerwieni?
Cytat:
Faktycznie sporo urosły, jest dużo lepiej i kolor ciekawszy
Prawda? Rybiorka fantastycznie wygląda
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-02-11 o 20:40
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:00   #22
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

[QUOTE=Eloe77;25028035]Ciekawe, co tak wpływa. Masz jakieś podejrzenia, co może aż tak podrażniać?
Najprawdopodobniej chlorhexidine dihydrochloride
Moja żelazna pozycja na półce.
Właśnie nowa paczka czeka na poczcie,, allegro za 32 zł+7,,
Powinna jednak sama sprawdzić...
Zgadza się, to tylko moje obserwacje na podstawie własnych włosów.
Dlaczego? Skoro dobra...
Najlepsze z tego typu, ale nie do końca dobra.
Oba? Weho Curl Designer w opisie ma proteiny jedwabiu - u mnie spore rozmiękczenie A jak skład?
Dałam na ,,składy kosmetyków....teraz nie mogę znaleźć, nie widzę
protein jedwabiu w składzie.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1358
A jak Alfaparf? W KWC widzę tylko to, do tego bez składu...
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ime-Sorbet.htm
Za chwilę dodam skład
Z tego, co pamiętam mówimy o pigmencie w odcieniach czerwieni?
Rudzielec bez czerwieni
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-02-12 o 22:13
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 10:54   #23
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej chlorhexidine dihydrochloride
Znowu konserwanty... Myślałam tez o tych barwinkach umieszczonych dość wysoko. Ale może to błąd
Cytat:
Dałam na ,,składy kosmetyków....teraz nie mogę znaleźć, nie widzę
protein jedwabiu w składzie.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1358
Nie ma, choć są aminokwasy jedwabne. Może to producent miał na myśli
[quoet]https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ime-Sorbet.htm
Za chwilę dodam skład[/quote] Świetnie
Cytat:
Z tego, co pamiętam mówimy o pigmencie w odcieniach czerwieni?
Rudzielec bez czerwieni
To może winę ponosi gliceryna, a nie oleje?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 23:17   #24
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Eloe,
Po uzyciu odżywki YTC , wymywa się trochę więcej farby niż normalnie po maskach/odżywkach do włosów farbowanych (jestem na to przygotowana bo w składzie oleje) - odżywkę trzymam ok 15 minut na włosach potem następne 15 pod turbanem w efekcie zbyt tępe włosy więc nie obejdzie się bez Lanzy b/s. Zapach przyjemny taki sam jak masło do ciała z tej samej serii, które zresztą bardzo polecam. Plusem jest to że nie obciąża włosów.
Masz jakąś lepszą instrukcję tej odżywki?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-02-15 o 01:07 Powód: dopis.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 15:39   #25
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Masz jakąś lepszą instrukcję tej odżywki?
Nakładam na 30-40 minut pod czepek i ręcznik. Nie mam żadnych problemów z rozczesaniem włosów
Rzadko kiedy dodaje do tej odżywki coś jeszcze, a jeśli już, to keratynę hydrolizowaną i ceramidy.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 16:25   #26
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Itissunny jak tam pielegnacja? Skompletowalas wszystko? Zaczelas? A jesli tak jakies pozytywne efekty?
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 18:47   #27
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Tak jak mówiłam zaczęłam pielęgnację metodą CG od poniedziałku W sobotę umyłam włosy szamponem Barwa, aby oczyścić włosy.

W poniedziałek - OMO (O- ta odżywka z rossmanna, M - szampon Bentley do włosów suchych i zniszczonych O - odżywka Garniera awokado i masło karite), a następnie odżywka b/s Joanna z bawełną i makiem.
Jeżeli chodzi o efekty - włosy ładnie się skręciły. Tylko jest jedno ale - jako, że mamy taką a nie inną porę roku myję włosy tylko na noc. I kiedy po umyciu były naprawdę ładne, tak rano wstałam z prawie prostymi włosami i czułam, że są trochę za bardzo obciążone.

W środę - znowu OMO, ale jO- odżywka z rossmanna, M- szampon Alma, o którym pisałam na początku wątku, a jako drugie O dałam maskę L'biotica i dodałam do niej keratynę, algi i pantenol (i tutaj mam pytanie ile mniej więcej kropel powinno się dodawać?). No i tutaj powiem, że włosy były super - czułam, że nie są suche i były takie miękkie (ale oczywiście, że myłam na noc to następnego dnia wyglądały gorzej - przyklapnięte i skręt rozprostowany)

Przy tym drugim myciu pojawił się inny problem - znowu miałam wrażenie niedomytych i tłustych włosów u nasady (na czubku głowy) - mam nadzieję, że winą jest ten szampon Alma, bo po tym szamponie Bentley było lepiej. Chociaż nie ukrywam, że myjąc włosy tym szamponem Barwa czułam, że mam czyste i umyte włosy. I zastanawiam się czy nie wykorzystać szamponu z SLS do metody OMO.

Dwa mycia to jeszcze za mało, aby coś więcej stwierdzić i powiedzieć. Dlatego będę stosować tą metodę dalej i będę obserwować włosy

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Postaram się też następnym razem zrobić zdjęcia włosów po umyciu
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:56   #28
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

super, trzymam kciuki za wytrwalosc

jesli chodzi o mycie to sprawa jest indywidualna, mnie super myje joanna bs z makiem i bawelna, robie naprawde porzadny masaz skalpu i nie ma potem uczucia niedomycia czy swedzenia, zdarzylo mi sie jednak myc odzywka przeznaczona do mycia z betaina i bylo kiepsko pomimo masazu, jesli na dluzsza mete nie bedzie Ci sluzyc co teraz uzywasz to znajdz dobry szampon z sls ale bez silikonow i pq np joanna naturia z wrzosem, to znaczy ja go uzywalam i bylam zadowolona,stosowalam jak uzywalam troche silikonow, poprostu trzeba sprawdzic sklad, szampon ma oczyszczac i to jest jego zadanie

co do mycia na noc, wiem cos o tym jedyne wyjscie to nalozyc zel (lniany np) i nie martwic sie tym ze wlosy 'zesztywnieja' wysychajac, bo w nocy wiekszosc zelu odgniata sie w poduszke ale za to rano loki sa miekkie, mnie zawsze z przodu zostje pare sztywnych lokow to je odgniatam rekami

ale od paru dni robie eksperymenty wlosowe z plukankami naturalnymi i poswiecilam sie i wstawalam o 5 rano
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-02-18 o 22:13
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:25   #29
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
ale od paru dni robie eksperymenty wlosowe z plukankami naturalnymi i poswiecilam sie i wstawalam o 5 rano
Omg Chyba nie istnieje rzecz na świecie dla której z własnej woli wstawałabym o 5 Btw ostatnio nie w temacie jestem(czyt. od paru miesięcy-studia) więc o jakie ziółka Ci chodzi Rybiorko? A włoski ślicznie wyglądają, połysk piękny
Odnośnie początkowego pytania wydaje mi się, że po tych paru miesiącach pielęgnacji, choć odeszłam od mordowania się z lokami to dalej trwam przy sposobie pielęgnacji, najlepsze są oleje. Co by nie robić dla mnie olej dobry na wszystko Po tym jak kokosowy zmywam odżywką praktycznie przestaje mi się przetłuszczać skóra głowy. Wracam do szamponów, nawet delikatnych i po wieczornym myciu, w połowie dnia mam nieświeże włosy.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 10:17   #30
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Hej,

Zacznę od tego, że mam włosy pomiędzy falowanymi/kręconymi. Ponad pół roku temu przeszłam na bardziej "naturalną" pielęgnację, a dokładniej:
  • szampon Amla Bhringraj ze sklepu helfy, skład:
    Aqua, Emblica Officinalis (Amla), Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna (Shikakai), Sapindus mukurossi peel extract (Reetha), Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum (Lemon), Lanolin, Methylparaben (Parabens), Azadirachta Indica (Neem), Ocimum Sanctum (Tulasi), Eclipta Alba (Bhringaraj), Cyperus Rotundus (Nagarmotha)
  • odżywka również z tego sklepu z miodem
  • maseczka Wax
  • odżywka bez spłukiwania Joanny z makiem i bawełną
  • dd dwóch miesięcy używam też olejku kokosowego i olejku jojoba
Dodam, że włosów nie suszę, nie prostuję (poza wyjątkowymi okolicznościami) od kilku dobrych lat. Nigdy nie używałam pianek, żeli, lakierów do włosów. Często piłam pokrzywę, bratek. Kończę już opakowanie tabletek Merz Spezial.


Efektem tej półrocznej zmiany są suche, bardzo łamliwe, już prawie nie falujące się włosy. Do tego często zdarza mi się umyć włosy, a po wyschnięciu okazuje się, że mam tłuste u nasady ;/


Wcześniej używałam szamponu i odżywki do spłukiwania Pantene pro-v Program Odnowy oraz z tej samej firmy odżywki bez spłukiwania do loków i fal. Efektem były błyszczące, ładnie pofalowane włosy, na których temat słyszałam sporo pozytywnych opinii, w przeciwieństwie do tego co jest teraz.


Proszę Was o radę i opinię - czy nadal tkwić w bez silikonowej i bezslsowej pielęgnacji, czy wrócić do poprzednich kosmetyków. Czy może jest jakiś błąd, który popełniłam, czy moje włosy po prostu potrzebują silikonów? Chciałam mieć jeszcze zdrowsze włosy, a efekt wyszedł odwrotny


Z góry dziękuję za wszystkie pomocne opinie

A moim zdaniem przy tego typu pielęgnacji należy używać substancji zmiękczających.Odżywka Joanny mogła okazać się niewystarczająca. Ja bym teraz zastosowała jakąś bardziej treściwą odżywkę i dodawała do niej hydromanil, glicerynę, aloes ,protiny lub NMF , lanolinę i robiła płukankę z siemieniem lnianym żeby włosy zmiękczyć. Położyłabym też naftę z żółtkiem i chwilowo odstawiła zioła. Podobny efekt jest przy częstym hennowaniu.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-02-24 o 10:32
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.