Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 10:29   #1
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288

Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?


Hej dziewczyny!

Co roku moja parafia organizuje paczki dla dzieci z biednych rodzin. Bardzo miły gest, więc postanowiłam, że także wemę w tym mały udział. Okazało się, że mam przygotować paczkę dla chłopca w wieku 12 lat. ale tu zaczyna się problem.... nie mam zupełnie pojęcia co mu kupić. NIe wiem jakie ma zainteresowania, co mu się spodoba. Zakładam, że jeśli pochodzi z ubogiej rodziny, to nie było to dziecko rozpieszczane gadżetami typu telefony, laptopy itp. Oczywiście na ten cel chce poświęcić 100 zł ale to nie ma znaczenia bo bardziej mi zależy, żeby prezent był trafiony. Poradźcie coś moje Kochane
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:37   #2
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Ja bym proponowała jakąś grę planszową - prezent praktyczny i dostarczy zabawy na długo. Ja w tym wieku uwielbiałam grę hamburger, nie wiem jakie teraz są na topie. Może planszówkę do 50zł i do tego wór słodyczy.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 12:20   #3
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

myslę, ze przybory szkolne, typu zeszyty, ołówki, dlugopisy itp bo to na pewno mu się przyda, moze mp4?sa po 30/40zl juz teraz... Szkoda, ze u mnie takich zbiorek nie ma.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 12:22   #4
Niebieska88
Zakorzenienie
 
Avatar Niebieska88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KK
Wiadomości: 4 153
GG do Niebieska88
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Hm... a może jakieś ubranie? Bluza? Fajna koszulka? Piżama? Choć istnieje ryzyko, że nie trafisz z rozmiarem.
Może szalik i czapka?
Do tego gra planszowa. I słodycze. Będzie praktycznie, coś do zabawy, i tradycyjnie słodycze.
__________________

Insta


PM 2018
Niebieska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 12:50   #5
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

mp4 i jakiś komplet szalik czapka rękawiczki plus coś słodkiego moim zdaniem. Przybory może też fajna sprawa, ale mp4 sprawi dziecku więcej frajdy niż długopis i zeszyt moim zdaniem.widziałam jakieś takie mp3 za 50 zł ostatnio w sklepie.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 13:21   #6
Pioter28
Raczkowanie
 
Avatar Pioter28
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 107
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

mp3 czy mp4 to fajny pomysł, tylko podstawą jest to, żeby dziecko miało dostęp do komputera i internetu, bo jak inaczej będzie ściągał pliki...Jeżeli są to faktycznie biedne rodziny, to może z tym być ciężko.

Fajna bluza, albo jakiś fajny plecak do szkoły to dobry pomysł moim zdaniem.
Pioter28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 17:20   #7
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez Pioter28 Pokaż wiadomość
mp3 czy mp4 to fajny pomysł, tylko podstawą jest to, żeby dziecko miało dostęp do komputera i internetu, bo jak inaczej będzie ściągał pliki...Jeżeli są to faktycznie biedne rodziny, to może z tym być ciężko.
To samo pomyślałam.
Myślę, że gra planszowa to dobry pomysł, ale warto kupić taką, która będzie na lata i zadowoli całą rodzinę. Do tego jakiś dodatek lepszej jakości, np. czapka i szalik - domyślam się, że biedne dziecko raczej tego typu rzeczy ma z lumpeksów albo rynku, więc może porozglądaj się w sieciówkach typu Cropp? Ewentualnie kup książkę. No i oczywiście słodycze - im więcej, tym lepiej.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2012-12-09 o 17:23
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 20:26   #8
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Ja bym kupiła gre planszową i książkę, ale nie lekturę tylko taką, która zachęci go do czytania, a może puzzle. Jakby starczyło pieniędzy to jeszcze właśnie: kredki, linijkę, ekierkę, cyrkiel, takie artykuły szkolne, ale bardziej wyszukane niż długopis i ołówek. Pamiętaj też, że to wszystko nie jest takie kolorowe, dzisiaj można by powiedzieć, że standardem są telefony komórkowe i komputer nawet w nieco biedniejszych rodzinach. Wystarczy, że rodzic pracuje na czarno czy po prostu podkrada, ale też niektórzy bieda w domu, ale na to co chcą to sobie zaoszczędzą, a że obiektywnie to jest mniej potrzebna rzecz to już inna sprawa i mówię to z doświadczenia niestety. Co do ubrań to dzieciom z ubogich rodzin często brakuje takich ubrań, w których się nie chodzi cały czas np.kurtka przeciwdeszczowa czy zimowa. Jednak raz dzieciak może nie ucieszyć się z tego typu prezentu, dwa rodzice mogą to szybciej "opchnąć" niż książkę, grę itp.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:47   #9
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Uważam, że mp3/mp4 to świetny pomysł na prezent dla chłopca w takim wieku. Jeśli nie ma komputera/Internetu, zawsze może przegrywać pliki od kolegów. Przybory szkolne na pewno się przydadzą, ale warto zastanowić się, co tak naprawdę CHCIAŁBY dostać, a nie co powinien. Chodzi mi o to, żeby nie poprzestać tylko na kupnie tego, co praktyczne . Daj później znać na co ostatecznie się zdecydowałaś!
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:48   #10
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Na pewno ma jakiegoś bliskiego kolege, który by mu na mp3 sciagnął jakies piosenki. Czy chociazby w szkole. Oczywiscie nie chodziło mi o byle jaki zeszyt czy ołówek za złotówkę:P. Może jakiś fajny piornik z wyposażeniem? zestaw z cyrklem itp, a moze jakąś grę elektroniczną, np. :
http://allegro.pl/przenosna-konsola-...842824660.html kosztuje ok 50zł z grami już.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:27   #11
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Też myślałam o mp3 ale właśnie nie wiem czy np chłopak już go nie posiada. W końcu można kupić używane nawet za 20-30 zł. Co do gry planszowej....hmmm w moich czasach to był super prezent ale w obecnej erze komputerów, mam wątpliwości..Książka tak, ale nie wiem czy trafię w gust. Nie każde dziecko lubi czytać co wiem z doświadczenia. Bardzo ciężki wybór. Przybory też fajne ale może dziecko nie cierpi szkoły.... Ubrania odpadają całkowicie. Ew czapka i szalik. Co do słodyczy, to oczywiście obowiązek. Ogólnie uwielbiam robić prezenty ale gdy wiem co mam kupić....dla dojrzewającego nastolatka a zwłaszcza chłopca to misja niemożliwa. Co innego dziewczyna....jakaś bransoletka fajna czy kosmetyki....hmmm ciężka sprawa

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez majczusia Pokaż wiadomość
Ja bym kupiła gre planszową i książkę, ale nie lekturę tylko taką, która zachęci go do czytania, a może puzzle. Jakby starczyło pieniędzy to jeszcze właśnie: kredki, linijkę, ekierkę, cyrkiel, takie artykuły szkolne, ale bardziej wyszukane niż długopis i ołówek. Pamiętaj też, że to wszystko nie jest takie kolorowe, dzisiaj można by powiedzieć, że standardem są telefony komórkowe i komputer nawet w nieco biedniejszych rodzinach. Wystarczy, że rodzic pracuje na czarno czy po prostu podkrada, ale też niektórzy bieda w domu, ale na to co chcą to sobie zaoszczędzą, a że obiektywnie to jest mniej potrzebna rzecz to już inna sprawa i mówię to z doświadczenia niestety. Co do ubrań to dzieciom z ubogich rodzin często brakuje takich ubrań, w których się nie chodzi cały czas np.kurtka przeciwdeszczowa czy zimowa. Jednak raz dzieciak może nie ucieszyć się z tego typu prezentu, dwa rodzice mogą to szybciej "opchnąć" niż książkę, grę itp.

Wiem doskonale co masz na myśli. Ale wydaje mi się, że skoro organizuje to kościół to jest on ściślej związany z tą rodziną niż z innymi. Wbrew wszystkim złym opiniom o Kościołach i księdzach, w moim mieście bardzo fajnie to wygląda. Na terenie kościoła jest boisko, zimą lodowisko, klub sportowy dla dzieci i młodzieży. Organizują zawody. Serce rośnie gdy się to widzi bo jednak widać jak dużo inwestuje się w miejscową młodzież. A ja postanowiłam w tym roku dołączyć się do tej akcji- i trudno, sobie nic nie kupię, ale ktoś w te święta będzie miał wesołą buzię
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 21:38   #12
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez karolkao89 Pokaż wiadomość
Na pewno ma jakiegoś bliskiego kolege, który by mu na mp3 sciagnął jakies piosenki. Czy chociazby w szkole.
A skąd wiesz? Przecież Autorka nie wie nic o tym dziecku poza jego wiekiem. A w szkole wcale nie tak łatwo - żeby zgrać piosenki, trzeba mp3 podłączyć do komputera, a informatyk czy pani z biblioteki mogą mieć coś przeciwko z powodu ewentualnych wirusów. Zresztą to jak dostać obiektyw bez lustrzanki - co z tego, że aparat możesz sobie pożyczyć od kolegi?
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 02:43   #13
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Przybory szkole ok, ale myślę że nie ma co przesadzać z ilością takie rzeczy ubogie rodziny dostają najczęściej z Caritasu ( mam na myśli zeszyty, kredki) może jakiś kalkulator. Może jakiś mały zestaw głośników takie co nawet do radia da się podłączyć, za 100 zł się kupi a chłopca pewnie ucieszy.

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2012-12-10 o 02:48
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 06:35   #14
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Jeśli nie mp3 to chyba faktycznie postawiłabym na plecak i komplet zimowy (szalik, rękawiczki, czapka). Nie wiadomo jakiego dzieciak jest wzrostu, więc bluzę czy kurtkę to cięzko kupić... Książka? Ja np bym się ucieszyła,bo lubię, ale po pierwsze-nie ma gwarancji,że chłopiec lubi czytać, ani że już tej książki nie przeczytał? Poza tym Autorka nie zna jego upodobań-może np mu kupić książkę z gatunku, który zupełnie mu nie podchodzi. Nie mam pojęcia. Gra planszowa? Moim zdaniem odpada... No chyba że np taka klasyczna gra jak scrabble...
Przybory wiadomo przydatna rzecz, tylko,że to chodzi chyba o to, by dzieciakowi sprawić frajdę z prezentu
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:29   #15
Pioter28
Raczkowanie
 
Avatar Pioter28
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 107
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

A może jakiś fajny zegarek?
Pioter28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:54   #16
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Ciężka sprawa kupić coś dla dziecka, którego kompletnie się nie zna Nie wiadomo czym się interesuje, jaki nosi rozmiar ubrań, ani czy faktycznie jego rodzina jest tak bardzo biedna, że dzieciak nie ma zabawek czy przyborów szkolnych (mieszkałam przez rok w bloku, gdzie większość mieszkań była socjalna i bieda piszczała - czynsze nie opłacone, ludzie zadłużeni na kilkadziesiąt tysięcy, w kawalerkach mieszkały 2-pokoleniowe rodziny... a mimo tego masa dzieci miała w domach xboxy albo biegała po podwórku z psp ).

A nie masz szansy skontaktować się jakoś z tą rodziną, dowiedzieć się co by się temu chłopcu przydało?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:58   #17
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

ja stawiałabym na scrabble, bo to gra ponadczasowa i nie tylko dla mlodziezy.
slodycze tez jak najbardziej, i ewentualnie ten zimowy komplet.

mp4 fajna sprawa i niedroga,ale gdy nie bedzie mial dostepu do interentu to szkoda...

swoja droga, o wiele latwiej by bylo cos kupic, gdybys cokolwiek o Nim wiedziala, ale mysle ze to i tak dobre rozwiazanie - wlaczac sie w pomoc innym

p.s. pytalam mojego 11letniego chrzesniaka i tez wybralby gre...na mp3/4 pokrecil glowa..
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:01   #18
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
A skąd wiesz? Przecież Autorka nie wie nic o tym dziecku poza jego wiekiem. A w szkole wcale nie tak łatwo - żeby zgrać piosenki, trzeba mp3 podłączyć do komputera, a informatyk czy pani z biblioteki mogą mieć coś przeciwko z powodu ewentualnych wirusów. Zresztą to jak dostać obiektyw bez lustrzanki - co z tego, że aparat możesz sobie pożyczyć od kolegi?
Nie wiem, domyślam się, że istnieją jeszcze dzieci, które sa pomocne i kolegują się zarówno z biedniejszymi jak i zamożniejszymi dziećmi. Poza tym może ktoś w rodzinie ma komputer (teraz nawet ci biedniejsi też mają, nie mówię, ze wszyscy, ale.. ) ech, gdyby ksiądz znał gust muzyczny tego dziecka, to sama autorka mogłaby nagrac już na to mp4 coś

Może kup mu pendriva, kiedys na pewno mu sie przyda, jesli nie teraz to później.
Mi się wydaje, że nawet jeśli dziecko szkoly nie lubi, to fajne pióro, czy ładnie zapakowany piórnik z plecakiem bardzo go ucieszy.


Szkoda, że więcej informacji o chłopcu nie masz, bo tak 'w ciemniaka' robic paczkę to trochę trudno:/.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:58   #19
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

w mojej parafii też jest organizowana taka akcja. Co roku robiłam paczkę dla młodszych dzieci i z tym nie miałam problemu, bo jakoś łatwiej coś maluszkowi wybrać. A w tym roku mam 15letnią dziewczynkę. Myślicie, że np. ładna kosmetyczka + jakiś krem, lusterko, lakier do paznokci i np.błyszczyk to dobry pomysł? I obowiązkowo słodycze oczywiście doradźcie kobitki
anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 17:46   #20
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez aanniiaa56 Pokaż wiadomość
Co do gry planszowej....hmmm w moich czasach to był super prezent ale w obecnej erze komputerów, mam wątpliwości.
Możliwe, ale też nie do końca wyszły z "obiegu". Mam kuzynów, którzy są w 5 klasie podstawówki i mimo, że w domu mają masę zabawek i uwielbiają gry komputerowe to owszem najpierw średnio zareagowali na grę planszową, ale jak tylko zagrali to byli bardzo zadowoleni. A dostali ogólnie grę Monopol. Dziś na rynku jest wiele rożnego rodzaju gier planszowych, jest w czym wybierać.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:56   #21
Nussbeisser
BAN stały
 
Avatar Nussbeisser
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 345
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Dla 12 latka to może jakąś grę komputerową lub faktycznie mp 3.
Nussbeisser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:29   #22
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
w mojej parafii też jest organizowana taka akcja. Co roku robiłam paczkę dla młodszych dzieci i z tym nie miałam problemu, bo jakoś łatwiej coś maluszkowi wybrać. A w tym roku mam 15letnią dziewczynkę. Myślicie, że np. ładna kosmetyczka + jakiś krem, lusterko, lakier do paznokci i np.błyszczyk to dobry pomysł? I obowiązkowo słodycze oczywiście doradźcie kobitki
myślę, ze fajny pomysł Zawsze można dokupić jakąś bransoletke, łańcuszek czy coś, ogólnie młodej dziewczynie łatwiej jest cos kupic. Chociaż krem to nie wiadomo jaki, bo zalezy od cery, ale tak to bardzo fajny pomysl na prezent
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:46   #23
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Z grami komputerowymi trzeba wiedzieć jaki gatunek lubi, czy ma komputer i jaki, żeby mógł tę grę w ogóle odpalić...
Ja bym jednak była za grą planszową. Dzieciaki nie grają, bo nie wiedzą co tracą, rodzice im dają gry na pc, bo tak jest łatwiej, dziecko samo się sobą zajmie. Mój brat (16l) mnóstwo czasu spędza przed kompem, ale w planszówki też gra. A do 14 roku życia żadnej muzyki nie słuchał i mp3 by go nie ucieszyło.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:25   #24
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
w mojej parafii też jest organizowana taka akcja. Co roku robiłam paczkę dla młodszych dzieci i z tym nie miałam problemu, bo jakoś łatwiej coś maluszkowi wybrać. A w tym roku mam 15letnią dziewczynkę. Myślicie, że np. ładna kosmetyczka + jakiś krem, lusterko, lakier do paznokci i np.błyszczyk to dobry pomysł? I obowiązkowo słodycze oczywiście doradźcie kobitki
Z kosmetykami lepiej nie szaleć, bo może zamiast błyszczyków woli szminki - takie rzeczy kupuje się komuś, kogo choć trochę znamy. Może jakaś biżuteria z modnym motywem? W sklapach typu Reserved jest dużo wisiorków z sowami, jeleniami albo małymi, zamykanymi zegarkami. Do tego może ładny komplet zimowy (szalik, czapka, rękawiczki) albo śmieszne, puchate skarpetki z tych megaciepłych.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2012-12-10 o 20:27
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:29   #25
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Dziś kupiłam taką grubą, ilustrowaną encyklopedię szkolną. Bardzo fajna i nawet jeśli nie będzie miał komputera czy internetu to może sobie tam poczytać o wszystkim, co go interesuje. To potraktowałam jako taki dodatek. Nie kosztowała dużo, bo 30 zł a jest kolorowa i ma dużo zdjęć. Sam tekst również nie jest typowo naukowy a przystępny. Ja na komunię dostałam 6 tomów encyklopedii.. nie cieszyłam się z tego ale za 2 lata zmieniłam zdanie zdarza się, że nawet teraz zaglądam. Zastanawiałam się też nad słownikiem np obcojęzycznym ale chyba taka ciekawa encyklopedia fajniejsza. Co tego coś jeszcze trzeba dołożyć... i oczywiście słodkości różnej maści.
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 23:23   #26
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

A może do tego jakiś fajny kubek czy breloczek do kluczy z ramką cyfrową.

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
w mojej parafii też jest organizowana taka akcja. Co roku robiłam paczkę dla młodszych dzieci i z tym nie miałam problemu, bo jakoś łatwiej coś maluszkowi wybrać. A w tym roku mam 15letnią dziewczynkę. Myślicie, że np. ładna kosmetyczka + jakiś krem, lusterko, lakier do paznokci i np.błyszczyk to dobry pomysł? I obowiązkowo słodycze oczywiście doradźcie kobitki
Dla dziewczynki to może łańcuszek i bransoletkę do kompletu. Ramkę na zdjęcia, apaszkę.

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2012-12-10 o 23:32
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:29   #27
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
ja stawiałabym na scrabble, bo to gra ponadczasowa i nie tylko dla mlodziezy.
slodycze tez jak najbardziej, i ewentualnie ten zimowy komplet.

mp4 fajna sprawa i niedroga,ale gdy nie bedzie mial dostepu do interentu to szkoda...

swoja droga, o wiele latwiej by bylo cos kupic, gdybys cokolwiek o Nim wiedziala, ale mysle ze to i tak dobre rozwiazanie - wlaczac sie w pomoc innym

p.s. pytalam mojego 11letniego chrzesniaka i tez wybralby gre...na mp3/4 pokrecil glowa..
Dokładnie to samo zaproponowałam wyżej, choć i zegarek wydaje mi się fajnym pomysłem
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 23:41   #28
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Pomocy! Paczka dla biednego dziecka. Co kupić?

Piłka do nogi mi jeszcze przychodzi do głowy, chłopcy w tym wieku raczej lubią grać a takie rzeczy sie bardzo niszczą
Gra planszowa to też świetny pomysł
A do tego super smakołyki których pewnie na codzień nie ma
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.