Złamany, oderwany paznokieć, once again - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 12:16   #1
Little death
Przyczajenie
 
Avatar Little death
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3

Złamany, oderwany paznokieć, once again


Witam!
Pisałam ostatnio w sprawie złamanego i oderwanego paznokcia, który już pięknie odrasta, ale mam problem - to samo się stało z kolejnymi dwoma paznokciami
Nie przejmowałabym się wątpliwymi walorami estetycznymi, ale mnie to boli, dlatego proszę o pomoc.

Dla zobrazowania wklejam paintowy rysunek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a71873b5d.html

(przepraszam, że w linku i takie brzydkie, ale kto by myślał o robieniu zdjęć w takich sytuacjach)

Po lewej stronie czerwona kreska oznacza złamanie, w tamtym miejscu paznokieć także oderwał się i mogłam go bez problemu podhaczyć z tym, ale trzymał się u góry, dlatego zrobiłam łatkę. Nie miałam jak go obciąć, musiałabym go zerwać, dlatego łatka wydała mi się najlepszym rozwiązaniem. I przechodziłam z nią od soboty do dzisiaj, bo zaczepiłam paznokciem o szlufkę i jest on teraz taki, jak na prawym obrazku. Długość paznokcia sięga przed koniec tej ''skory'' pod nim - boli przy dotyku, ponadto - czerwony obszar to zerwana górna warstwa płytki - została dolna, jaśniejsza.

W okresie pomiędzy obydwoma złamaniami (ale dramatycznie ) w takim samym miejscu jak poprzednie paznokcie, złamał się kolejny, ale ten się nie oderwał - łatka pomogła i nie musiałam go skracać. Ale teraz to i tak na niewiele się zdało, co mi z tego, skoro wszystkie muszę obciąć.

Brakuje mi jakichś witamin? Nie wydaje mi się, żebym miała niedobory - jem bardzo dużo warzyw, codziennie jakiś owoc, włosy są zdrowe, nie wypadają, odrosty rosną błyszczące, skora tez taka jak zawsze, ale te paznokcie... Miał ktoś tak jak ja? Czy picie pokrzywy mogło to spowodować? Czas wracać do olejowania...

Przepraszam, że tak długo!
Little death jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 21:34   #2
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Złamany, oderwany paznokieć, once again

Biedulko - to niezła masakra! Pojęcia nie mam dlaczego tak się stało, ale współczuję z całego serca - pewnie boli jak diabli...
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 06:31   #3
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Złamany, oderwany paznokieć, once again

Gdyby mi się tak stało z 2-ma paznokciami prawie równocześnie, to bym na wszelki wypadek obcięła wszystkie króciutko
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.