Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 22:18   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie?


Czy ktos z was robił moze kiedys wkładki do butów na zamówienie? Bardzo krzywie stopy, kupione w sklepie szewskim wkładki nie pomagaja. Stopy coraz bardziej bola. Chcialabym zrobić wkladki na wymiar- i tutaj pytanie: czy ktoś moze orientuje sie gdzie takie coś najlepiej zrobici jaka jest cena?

Wiem ze mozna zrobic odcisk stopy i na podstawie odlewu robiona jest wkladka, ale sa rowniez ponoc zaklady ktore badaja jakos stope komputerowo..

Nie znam sie zupelnie na tym pomyslalam ze moze ktos z was cos wie i moze mnie pokierować w odpowiednie miejsce, zebym nie zostala kaleka
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:31   #2
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

ja dostałam "receptę" od ortopedy, za skórzane wkładki pełne zapłaciłam 100zł. pierwsze dni chodzenia mogą bardzo boleć (jeśli mają to być wkładki korygujące płaskostopie).
a robiłam w zakładzie protez, wkładek itd ortopedycznych, ale obawiam się, że Warszawa cię nie urządza

co do sposobu pomiaru - najpierw długość stopy taką miarką, potem taka śmieszna kalka ale tak jakby 3d (nie znam się na tym- może coś takiego jak papierek u dentysty?), która pokazała wklęsłości na mojej stopie.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce

Edytowane przez baby montana
Czas edycji: 2011-01-03 o 22:32
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:38   #3
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
ja dostałam "receptę" od ortopedy, za skórzane wkładki pełne zapłaciłam 100zł. pierwsze dni chodzenia mogą bardzo boleć (jeśli mają to być wkładki korygujące płaskostopie).
a robiłam w zakładzie protez, wkładek itd ortopedycznych, ale obawiam się, że Warszawa cię nie urządza

co do sposobu pomiaru - najpierw długość stopy taką miarką, potem taka śmieszna kalka ale tak jakby 3d (nie znam się na tym- może coś takiego jak papierek u dentysty?), która pokazała wklęsłości na mojej stopie.
Pojade i do Warszawy jesli trzeba. Baby montana prosze Cie napisz co to za miejsce i czy je polecasz. Czy rzeczywiscie dobrze dobieraja te wkladki czy sa to lekarze czy technicy? Czy najpierw musze zglosic sie do lekarza? Czy jak pojade tam to sami mi zaproponuja jakis rodzaj wkladek na podstawie badania?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:48   #4
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Pojade i do Warszawy jesli trzeba. Baby montana prosze Cie napisz co to za miejsce i czy je polecasz. Czy rzeczywiscie dobrze dobieraja te wkladki czy sa to lekarze czy technicy? Czy najpierw musze zglosic sie do lekarza? Czy jak pojade tam to sami mi zaproponuja jakis rodzaj wkladek na podstawie badania?
spokojnie, na pewno znajdziesz np. w Szczecinie jakiś zakład tego typu

najpierw poszłam do ortopedy (z NFZu) z zupełnie inną sprawą (bardzo duże bóle pleców), przy okazji zapytałam się o płaskostopie, powiedział że powinnam jak najszybciej wkładki zrobić (słyszałam to już kilka lat wcześniej ale nigdy nie wiedziałam gdzie to robią), jak się go zapytałam gdzie można to podał adres...3km od mojego domu i robiłam tutaj [link] robił technik, ale jestem z nich naprawdę zadowolona. widzę, że na stronie jest nawet zdjęcie w tym "urządzeniu" którym zdejmowali odcisk stopy. najlepiej będzie jeśli spróbujesz dostać się do ortopedy i jego poprosisz o "receptę" - ten mój wypisał, jaki mam problem i jakie wkładki dla mnie zaleca, oni to tylko potwierdzili. podejrzewam, że da się również znaleźć lekarza, który to zrobi.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-08 o 15:45 Powód: Link.
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 00:51   #5
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

My robiliśmy dziecku tutaj: [link]
Dla dorosłych też tam robią. Tyle, że oni nie mają umowy z NFZ. Za buty i wkładki trzeba zapłacić, tylko badanie gratis. Badają na specjalnym sprzęcie, robią zdjęcia i w ciągu tygodnia wkładki i buty są.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-08 o 15:45 Powód: Link.
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:32   #6
muniet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

U mnie ortopeda stwierdził koślawośc pięt i kolan plus płaskostopie poprzeczne i zaczatki halluksa, wiązało się to z m.in.silnymi bólami w dole kręgosłupa no i te moje "iksy". Czytałam dalej, że nawet do Warszawy byłabyś w stanie dojechać, chociaż nie wiem czy wątek jeszcze aktualny Ortopeda polecił mi sklep na Światowida (to jest na Tarchominie, podpowiadam bo nie jesteś w Warszawy).Też byłam jeszcze niedawno zrozpaczona, bo przez te bóle nie mogłam czasem spać..i byłam w stanie zrobić wszystko. Tutaj nie dośc, że za darmo zbadali mi stopy na takim specjalnym urządzeniu, dowiedziałam się więcej niż u lekarzato także zrobili mi wkładki. Podeszli bardzo indywidualnie, z duża cierpliwością, wkładki nie są skórzane (dowiedziałam się, że skórzane bardziej szkodzą, przez to że formują się upodobniając do wad stopy przez co tworzy się "chora"wkładka,) mnie zrobili w takiego tworzywa, stopa się nie poci, wkładka się nie odkształca,wkładki wystarczają ponoć na kilka lat, do tego należy sobie do nich podjechać raz na parę m-cy i "serwisują "wkładkę, albo robią ewentualne potrzebne korekty za darmo. Także jeden wydatek na kilka lat, Nie wiem, mi pomogli, komfort chodzenia i samopoczucia jest nie do opisania, w porównaniu z tym co miałąm. Może, jeśli nadal zmagasz się z problemem, pomogłam Aha, oni mają taki sklep od kilkunastu lat też w Lublinie, to się nazywa salon ortopedyczny, czy jakoś tak, pomyśl, myślę, że warto, pozdrawiam
muniet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 15:30   #7
elkaba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamowienie.Orientujecie sie moze w tej sprawie

Cytat:
Napisane przez muniet Pokaż wiadomość
U mnie ortopeda stwierdził koślawośc pięt i kolan plus płaskostopie poprzeczne i zaczatki halluksa, wiązało się to z m.in.silnymi bólami w dole kręgosłupa no i te moje "iksy". Czytałam dalej, że nawet do Warszawy byłabyś w stanie dojechać, chociaż nie wiem czy wątek jeszcze aktualny Ortopeda polecił mi sklep na Światowida (to jest na Tarchominie, podpowiadam bo nie jesteś w Warszawy).Też byłam jeszcze niedawno zrozpaczona, bo przez te bóle nie mogłam czasem spać..i byłam w stanie zrobić wszystko. Tutaj nie dośc, że za darmo zbadali mi stopy na takim specjalnym urządzeniu, dowiedziałam się więcej niż u lekarzato także zrobili mi wkładki. Podeszli bardzo indywidualnie, z duża cierpliwością, wkładki nie są skórzane (dowiedziałam się, że skórzane bardziej szkodzą, przez to że formują się upodobniając do wad stopy przez co tworzy się "chora"wkładka,) mnie zrobili w takiego tworzywa, stopa się nie poci, wkładka się nie odkształca,wkładki wystarczają ponoć na kilka lat, do tego należy sobie do nich podjechać raz na parę m-cy i "serwisują "wkładkę, albo robią ewentualne potrzebne korekty za darmo. Także jeden wydatek na kilka lat, Nie wiem, mi pomogli, komfort chodzenia i samopoczucia jest nie do opisania, w porównaniu z tym co miałąm. Może, jeśli nadal zmagasz się z problemem, pomogłam Aha, oni mają taki sklep od kilkunastu lat też w Lublinie, to się nazywa salon ortopedyczny, czy jakoś tak, pomyśl, myślę, że warto, pozdrawiam
moja siora z kolei na Tarchominie była, ale zrezygnowała, bo było drogo i jakoś jej sprzedawca nie podpasował Szukałysmy dalej, trzeba bylo jechac w okolice Wawy, do Anina - tam są Zakłady Ortopedyczne i rzeczywiscie zajęli się nią fachowo, zrobili odlew stopy i na tej podstawie przygotowali specjalne wkładki.
elkaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 18:42   #8
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Słowo klucz - sklep ortopedyczny, ewentualnie sklep z obuwiem ortopedycznym. Na pewno znajdziesz w swoim regionie. W takich sklepach zwykle robią też wkładki ortopedyczne. Ale na początek polecałbym wizytę u ortopedy. Zrobi Ci zdjęcia rentgenowskie stóp i powie, co z nimi nie tak. A przy okazji da też namiary na odpowiedni zakład.
Artm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 10:58   #9
chloe79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Zgadzam się z ARTM. Są wyspecjalizowane sklepy medyczne, które mają odpowiedni sprzęt do wykonania pomiarów stóp - zwykle już sam sklep zamówi w zakładzie ortopedycznym odpowiednie wkładki. Standardowe wkładki, jakich pełno w sklepach mają niezwykle niską skuteczność
chloe79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 15:25   #10
Regina1971
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Ja miałam ogromny problem, bo przez wiele godzin dziennie chodziłam na obcasach. Niestety, długotrwałe chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie powoduje zmniejszenie ruchomości w stawach skokowych. :-( Ale do meritum - polecam gabinet Physio-Medica w Warszawie. Tam zrobią Ci komputerowa analizę stóp i zaprojektują indywidualne wkładki ortopedyczne - na dodatek dopasują je do konkretnego obuwia! Prawidłowo zaprojektowane wkładki stabilizują i korygują nie tylko ułożenie stop, ale również kolan i kręgosłupa, więc są bardzo ważne dla całego ciała!
Regina1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:48   #11
Opra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Ja robiłam takie wkładki na Konradowicza w Warszawie w poradni chorób stopy . Najpierw miałam badanie komputerowe stopy i podoskopem a później rehabilitant dobrał mi wkładki zarówno do takiego obuwia codziennego jak i do szpilek.
Opra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 08:05   #12
Joanna1256
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Ja się dołączę do tematu bo już nie wiem gdzie pytać. Szukam specjalistycznych bucików dla mojego 5-latka. Muszą to być buty ortopedyczne memo, jednak nie wiem gdzie kupić takie, które będą się nadawać. Któraś z was się może orientuje, dziewczyny? Jak na razie to mam taką stronę - <ciach> ale nie wiem jak z jej wiarygodnością i jakością. Natknęłam się jeszcze na opcje taką - <ciach>, ale nie wiem czy kupowanie takiego obuwia z allegro jest dobrym pomysłem. Pomóżcie mi bo to masakra, a nie chce pieniędzy w błoto wyrzucić.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 17:33
Joanna1256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 10:03   #13
great_green_kiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Joanna1256 - zajmując się biomechaniką kończyny dolnej na co dzień chciałbym Ci zaproponować weryfikację diagnozy i zaleceń lekarza - zarówno buciki jak i wkładki "memo" zdecydowanie nie są dobrym rozwiązaniem dla malucha!

Buciki memo i niestety większość obuwia terapeutycznego czy ortopedycznego dla dzieci konstrukcyjnie robi więcej szkody niż pożytku. Dzieje się tak dlatego, że dzieci w okresie rozwoju posiadają naturalną wiotkość więzadłową i tzw. koślawość fizjologiczną, zatem jakiekolwiek leczenie biomechaniki stóp czy kolan musi to brać pod uwagę. W memo mamy jednak niesławny "obcas thomasa", który poprzez uniesienie tyłostopia obdarowuje dzieci stałym przykruczem ścięgna Achillesa i mięśnia brzuchatego łydki. Wkładki natomiast są statyczne (a powinny być dynamiczne - o tym za chwilę) i posiadają kilka kardynalnych wad. Np. jest to platforma podeszwowa (spód wkładki), który nie jest całkowicie płaski, co prowadzi do niekontrolowanych rotacji wkładki w obuwiu - jednym słowem jakakolwiek korekcja tam to fikcja. Nie wspomnę już o twardości tych wkładek (powtarzam - dzieci są wiotkie! Przy takiej wiotkości tak twarda wkładka powoduje ogromne przeciążenia w dopiero kształtujących się strukturach więzadłowo-mięśniowych i znacząco zaburza propriocepcję, która w okresie wzrostu jest bardzo ważna), czy o wyprofilowaniu łuków podeszwowych...

Niestety, jesteśmy ostatnim krajem w Europie i w ogonie patrząc globalnie, który nie ma specjalizacji stricte "podiatra". Mamy ortopedów, zajmujących się całym ciałem i rzadko znajdziemy dobrego lekarza, który specjalizuje się akurat w stopach. Z drugiej strony mamy podologów, którzy w 95% są kosmetologami od stóp. Brakuje nam infrastruktury do nauczania biomechaniki i podiatrii.

Jeśli mogę jakoś pomóc, to proponuję:
  • poczytać w internecie ile się da na temat biomechaniki kończyny dolnej, koślawości fizjologicznej u dzieci, wiotkości więzadłowej u dzieci
  • zapoznać się z różnicami między wkładkami statycznymi a dynamicznymi
  • zasięgnac porady specjalistów, którzy mają doświadczenie w biomechanice - istnieje kilka dobrych kursów i szkół prywatnych w PL, które certyfikują takie osoby
  • umówić się ze specjalistą od doboru dynamicznych wkładek ortopedycznych

A w pigułce: dynamiczna wkładka ortopedyczna, to taka, która będzie zapewniała prawidłową kontrolę biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu oraz w obciążeniu (dlatego np. nie wolno robić wkładek z odcisków/odlewów, gdyż są robione statycznie a czasem nawet w odciążeniu, a nasza stopa w dynamice zachowuje się zupełnie inaczej!!!).

Najważniejsze cechy wkładki dynamicznej to:
  • PŁASKA, STABILNA platforma podeszwowa wkładki - spód wkładki musi być płaski jak stół! Wkładka włożona do obuwia nie może się ruszać ani rotować w żaden sposób!
  • głębokie kortyko stabilizujące tyłostopie i korygujące osie ruchu kończyny dolnej - innymi slowy korytko, które będzie prostować nadmierne koślawienie stopy (pronację) lub szpotawienie (supinację)
  • KIERUNKOWY amortyzator pięty - sama amortyzacja (czyli np. pelota czy poduszka amortyzująca pod piętą) nie załatwi sprawy. Staw skokowy dolny podczas cyklu chodu musi prawidłowo rotować we wszystkich 3 płaszczyznach. Nie może tego zrobić na twardym podłożu i w obuwiu ani przy zwykłym amortyzatorze. Amortyzator kierunkowy (w kształcie przechylonej łezki) kierunkuje prawidłowo tyłostopie w supinację, kontrolując jej zakres
  • anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych - wierzch wkładki powinien być niczym prawidło dla kształtu stopy (oczywiście pamiętając o odpowiedniej twardości - dla przykładu, dzieci powinne chodzić we wkładkach relatywnie miękkich, a sportowcy w bardzo twardych)

Piszcie i zadawajcie pytania, jeśli tylko będę mógł pomóc to chętnie!

Edytowane przez great_green_kiwi
Czas edycji: 2018-03-02 o 10:05
great_green_kiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 13:43   #14
adermina
Przyczajenie
 
Avatar adermina
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Jeżeli chodzi o wkładki ortopedyczne na zamówienie, to mogę się wypowiedzieć w tym temacie, bo sama musiałam skorzystać profesjonalnej firmy. Moja mama ma problemy ze stopą, a dokładnie reumatoidalne zapalenie stawów i potrzebowaliśmy dopasować dla niej specjalne wkładki, które zostały zrobione na zamówienie. Uczulam, że trzeba wcześniej poddać się specjalnym badaniom diagnostycznym. Wkładki robiliśmy w firmie Ortopes we Wrocławiu. Oni mają swoją siedzibę na ulicy Grabiszyńskiej (dokładnie można ich znaleźć za Lidlem). Bardzo polecam, bo naprawdę spotkałam się z bardzo doświadczonym zespołem ludzi. Poza tym, że są profesjonalistami, to jeszcze cały czas uśmiechnięci!!!!

Edytowane przez adermina
Czas edycji: 2018-03-09 o 13:44 Powód: tekst powielony
adermina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 08:56   #15
maargaretkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Polecam Podiomed przy ul. Prądnickiej - wkładki na miarę, od ręki.
<ciach>

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 17:34
maargaretkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 09:04   #16
Cepelin1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Ja robiłam sobie wkładki ortopedyczne projektowane na podstawie badań komputerowych. Teraz nie wiem jak ceny się zmieniły ale w 2017 było to koszt w Radomiu w Koordynacji 100 zł badanie + 195 indywidualne wkładki dla dorosłych, dla dzieci chyba jest taniej. NAJWAŻNIEJSZE: stopy i kręgosłup przestał boleć
Polecam zapoznać się ze stronami <ciach>. Tam można też zapisać się przez internet.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 17:35
Cepelin1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 08:06   #17
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Ja podobnie jak wyżej robiłam wkładki na Kondratowicza w <ciach> . Musiałam przejść szereg badań m.in. na podoskopie i komputerowo tak żeby idealnie dopasować wkładki do moich stóp. Wszystko się zgadza, są idealnie dopasowane i też czas oczekiwania na wizytę nie był długi.A przygotowane wkładki dostaje się zaraz po wizycie.
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-23 o 11:33
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 07:53   #18
Gocha990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Cytat:
Napisane przez Afojack Pokaż wiadomość
Ja podobnie jak wyżej robiłam wkładki na Kondratowicza w <ciach> . Musiałam przejść szereg badań m.in. na podoskopie i komputerowo tak żeby idealnie dopasować wkładki do moich stóp. Wszystko się zgadza, są idealnie dopasowane i też czas oczekiwania na wizytę nie był długi.A przygotowane wkładki dostaje się zaraz po wizycie.
Ja ostatnio robiłam wkladki indywidualne Vasyli. Znalazłam je najtaniej w sklepie As Med na Grochowie. Polecam - bardzo miła i fachowa obsługa.
Gocha990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 09:01   #19
axa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Warto pamiętać o tym, że same wkładki magicznie nie wyprostują stóp.... Trzeba jeszcze dodatkowo ćwiczyć, żeby wzmocnić mięśnie stóp. Jest to szczególnie ważne u dzieci, kiedy to jeszcze mamy jakiś wpływ na kształtowanie się stóp i rozwój bioder.

U osób dorosłych wkładki mają za zadanie odciążyć przeciążone struktury i ochronić przed kontuzjami. Gdy staniecie boso nawet po 2 latach noszenia wkładek, Wasza stopa nie skoryguje się. Niemniej jednak warto nosić wkładki, żeby stopy po prostu nie bolały.
axa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 11:08   #20
Marcinrtv2334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wkładki ortopedyczne do butów na zamówienie.Orientujecie się może w tej sprawie

Wkładki są dosyć tanie dostępne w każdym sklepie ortopedycznym
Marcinrtv2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 12:08:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.