Fitness Fitness Fitness - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-02, 11:16   #1
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Talking

Fitness Fitness Fitness


Witam wszystkich!

Zdaję sobie sprawę z tego, że podobne wątki powstają jak grzyby po deszczu Mam nadzieję, ze ten pomoże mi podtrzymać uczucie "hura!" związane z ćwiczeniami

Dawniej ciężko mi było zebrać się i zapisac do klubu, na siłownie, gdziekolwiek. Zwłaszcza, że wydawało mi sie, że chodza tam same super laski i bede znowu się odcinac od otoczenia (Cóż to chyba prawda, ale teraz już mnie to nie obchodzi )

Chciałabym, żebyśmy wpisywały nasze postępy w treningach, wadze, odchudzaniu... Pisały o osiągnięciach etc.

I bardzo bym chciała, zebysmy wpisywały jak wygladaja dokladnie nasze treningi, np na siłowni
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 11:21   #2
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Fitness Fitness Fitness

A mój trenigowy plan na ten tydzień przedstawia sie następująco:

poniedziałek: Latin Jazz (chociaz marnie mi idzie, to postanowiłam sie nie poddać i walczyc! W koncu uda mi sie zatanczyc wszystko bez problemów!)

wtorek: siłownia (hmmm jeszcze nie mam planu ułożonego, bo jakoś nie ma czasu na to, żeby to zrobić z trenerem, bo we wtorki przeciez serial wieczorem i trzeba szybko załatwiac sprawe )

czwartek: joga albo siłownia (zobaczymy )
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 17:15   #3
mao mai
Zadomowienie
 
Avatar mao mai
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 224
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Cześć.
Ja własnie mam problem z zapisanie m sie na siłwonie... Prostu powód to mało czasu. Wieczorem po pracy jest wykonczona i juz na nic nie mam siły, a na cwiczenia w domu czasem nie mam ochoty.

Gdybyscie miały jakies fajne treningi domowe to ja chcę
Przed wakazjami cwiczyła w domu tak po poltorej godziny - najpierw taniec, poten jakis siłowe potem rozciaganie. Do tego dietka i było super. Teraz to raczej przepadło
Ale to LatinJazz brzmi intrygująco
__________________
Can’t find the answers
I’ve been crawling on my knees
Looking for anything
To keep me from drowning
Promises have been turned to lies
Can’t even be honest inside
Now I’m running backward
Watching my life wave me goodbye


mao mai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 17:26   #4
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Latin Jazz jest super - daje wycisk, jest sie zmeczonym, w dodatku układy sa dosyć skomplikowane, wiec nie jest łatwo...

Powiedzcie mi proszę co powinno sie jest przed treningiem, a co po? Pijecie jakieś napoje specjalne. Znajomy robi sa jakas dziwna miksture Ale ja nie chce rozrostu miesni...

A L-karnityna?? Czy pozwoli mi schudnąć? Słyszałam, ze nie działa
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 19:17   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Chudnięcie nie zależy od suplementów - tzn. nie wynaleziono jeszcze żadnego środka odchudzającego. Ale jeśli będziesz regularnie ćwiczyć (najlepiej aeroby na zmianę z siłowymi - ja bym na siłownię stawiała, 2-3 razy w tyg.) i dbać o lekko ujemny bilans kalorii, to na pewno wkrótce zobaczysz efekty.
Co do posiłków przed- i potreningowych, to wrzuć takie hasło w wyszukiwarkę, bo nieraz już bardzo szczegółowo była tu o tym mowa. W skrócie: trenong siłowy - na 2 godz. przed treningiem posiłek białko + ww złożone, na 30 przed tren. białko szybkowchłanialne, 30 min. po tren. białko szybkowchł., do 80 po tren. posiłek białko + ww złoż. Jeśli trening jest intensywny, to zaraz po zakńczeniu porcja ww prostych. Trening aerobowy: na 2-2,5 godz. przed tren. nromalny (pełnowartościowy) posiłek, do 60 minut po treningu normalny posiłek lub samo białko (w przypadku redukcji lub ćwiczeń przed snem).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 07:30   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Midi niestety nie mogę się zgodzić z tym co napisałaś:
- przed treningiem siłowym:
1,5h przed treningiem: białko i weglowodany złozone, 30 minut przed treningiem białko szybkowchłanialne
lub
1,5h przed treningiem samo białko a 30 minut przed białko i weglowodany szybkowchłanialne stosunek 2:1

po treningu:
zaraz po białko i węglowodany szybkowchłanialne i 60 minut po białko i węglowodany złożone
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 08:16   #7
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Kurcze to ja już sie w tym całkiem pogubiłam A mogłybyście podać to bardziej na przykładach co jeść bo ja z tych węglowodanów i białek to mało co rozumiem

Aha i jeszcze jedno takie dodatkowe pytanko: czy jak ćwicze tylko aeroby (rowerek 45 min.) to tez powinnam coś zjeśc po treningu?
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 08:38   #8
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Po aerobach także nalezy zjeść posiłek. Obowiązkowo białko.
Sam trening aerobowy i to szczególnie zawsze taki sam tj. to samo tempo, ten sam czas trwania to najlepszy sposób aby sobie popsuć odchudzanie.
Przed treningiem siłowym i po treningu: kurczak( inne chude mięso, ryba), ryż (makaron, ziemniaki, chleb)
Szybkowchłanialne węglowodany to: glukoza, carbo, miód, może też być sok, winogrona.
Szybkowchłanialne białko: mięso, białka jaj, serwatka, ryby.
W posiłku potreningowym unikamy tłuszczu, max to 10g
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 08:48   #9
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Po aerobach także nalezy zjeść posiłek. Obowiązkowo białko.
Sam trening aerobowy i to szczególnie zawsze taki sam tj. to samo tempo, ten sam czas trwania to najlepszy sposób aby sobie popsuć odchudzanie.
Przed treningiem siłowym i po treningu: kurczak( inne chude mięso, ryba), ryż (makaron, ziemniaki, chleb)
Szybkowchłanialne węglowodany to: glukoza, carbo, miód, może też być sok, winogrona.
Szybkowchłanialne białko: mięso, białka jaj, serwatka, ryby.
W posiłku potreningowym unikamy tłuszczu, max to 10g
O rany, widze ze musze sie jeszcze sporo nauczyć... A czy mogłabym zrobić tak ze tak godzine albo półtorej przed treningiem zjadłabym troche ryżu, potem ćwiczenia siłowe + rowerek + steper(na którym tętno i sie znacznie podnosi) a potem zjeść np. 1 jajko?
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 09:38   #10
Ditto
Rozeznanie
 
Avatar Ditto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 621
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Pingwin,
Jeszcze jedno pytanko z tej serii: czy ćwiczenia rozciągające traktować podobnie jak siłowe. Chodzi mi o posiłek potreningowy. Bo zazwyczaj łączę siłowe i rozciągające, ale czasami mi się zdarza, że mam ochotę troszeczkę się porozciągać i wtedy robię krótką rozgrzewkę i np.15min rozciągania. Czy po takim minitreningu też białko i węglowodany?
Pozdrawiam!
Ditto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 11:30   #11
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Ditto po rozciąganiu zwykły posiłek wynikający z diety, podczas rozciągania nie spala sie wiele kalorii nie mówiąc już o uszczupeleniu zapasów glikogenu.
Nie ma czegoś takiego jak specjalny posiłek po rozciąganiu.
Powyższa rozpizka dotyczy TYLKO I WYŁACZNIE treningu siłowego.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 11:31   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Cytat:
Napisane przez mądrala Pokaż wiadomość
O rany, widze ze musze sie jeszcze sporo nauczyć... A czy mogłabym zrobić tak ze tak godzine albo półtorej przed treningiem zjadłabym troche ryżu, potem ćwiczenia siłowe + rowerek + steper(na którym tętno i sie znacznie podnosi) a potem zjeść np. 1 jajko?
Proszę porównaj to co napisałam ja z tym co napisałaś Ty i wyciądnij wnioski czy to to samo.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 20:06   #13
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Midi niestety nie mogę się zgodzić z tym co napisałaś:
- przed treningiem siłowym:
1,5h przed treningiem: białko i weglowodany złozone, 30 minut przed treningiem białko szybkowchłanialne
lub
1,5h przed treningiem samo białko a 30 minut przed białko i weglowodany szybkowchłanialne stosunek 2:1

po treningu:
zaraz po białko i węglowodany szybkowchłanialne i 60 minut po białko i węglowodany złożone
Dzięki za korekty poeksperymentuję zatem w wolnej chwili. Zresztą różnica nieduża - wnioskuję z niej, że się szkoła na SFD i gdzie indziej zmieniła, bo rok temu mniej więcej, kiedy się uczyłam, zalecenia potreningowe były takie, jak napisałam

Z jedzeniem na 1,5 h przed treningiem jest chyba różnie, bo ja np. dostaję kolki przy każdym większym wysiłku rozgrzewkowym, a przy wysiłku statycznymzaczyna mi obiad podchodzić do gardła, jeżeli nie upłynęły 2 godz. Może to dlatego, że ja dużo jem przeważnie przed treningiem. Mój trener mówił, żeby nie przesadzać z rygorystycznym trzymaniem się zegarka, bo najważniejsze to wyczuć organizm i dobrze się czuć

Tak czy inaczej, konkluzja jest oczywista i jedyna słuszna - prawidłowe posiłki okołotreningowe to ta większa połowa sukcesu
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 07:02   #14
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Bo zalecenia są takie: 1-1,5 przed relatywnie mały posiłek najlepiej białko i tłuszcz, a potem 30-15 minut przed carbo-whey.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:16   #15
Ditto
Rozeznanie
 
Avatar Ditto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 621
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ditto po rozciąganiu zwykły posiłek wynikający z diety, podczas rozciągania nie spala sie wiele kalorii nie mówiąc już o uszczupeleniu zapasów glikogenu.
Nie ma czegoś takiego jak specjalny posiłek po rozciąganiu.
Powyższa rozpizka dotyczy TYLKO I WYŁACZNIE treningu siłowego.
Dziękuję za odpowiedź!
Tak też zawsze mi się wydawało, ale ostatnio zaczęłam mieć wątpliwości, bo pomyślałam, że mięśnie też w jakiś tam sposób pracują. To chyba przez to, że tyle się ostatnio na Wizażu naczytałam o konieczności jedzenia po ćwiczeniach, że aż widać chciałam przedobrzyć
Ditto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:43   #16
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Fitness Fitness Fitness

Ditto zawsze lepiej zjeść po treningu za dużo niż za mało
Najgorsze co można zrobić to nie zjeść nic.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.