Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-10, 07:42   #1591
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: peeling płynem Jessnera

Dzięki za te info!!

Ja do tej pory nie zrobiłam tego peelingu -głównie dla tego, że nigdzie nie mogę znaleźć opin ludków którzy mieliby zrobiony. Zwłaszcza ,ze ja mam cerę wrażliwą, naczynkową i boje sie czy akurat nie jest to zbyt hardcorowe dla mnie
Więc póki co udałam się na kawitację- po pierwszym zabiegu w zasadzie żadnej różnicy nie widziałam. Dziś idę drugi raz. Zobaczymy czy coś zadziała...

anetac33 - poczytaj sobie może wątek o peelingu migdałowym na biochemii. Ludzie robią sami w domu i są bardzo zadowoleni
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 18:04   #1592
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: peeling płynem Jessnera

Dzięki Archinta
Czytałam o tym peelingu, i tak się do niego przymierzam, aczkolwiek poszukuję i innych porad i opinii. Obecnie jestem na tymczasowym wygnaniu w UK, może ktoś podpowie co z tutejszych kosmetyków warto nabyć. Jestem też skłonna na przywiezienie czegoś stąd dla zainteresowanej osoby, będę w kraju w kwietniu. Tyle że obecnie kurs funta nie jest dla nas łaskawy. ALe służę pomocą.


Poniżej list z mojej prywatnej kolekcji, jaki napisała do mnie koleżanka znajomej, która ponoć para się kosmetologią, może coś Wam to pomoże:

U dermatologa. Tylko lekarz może zastosować takie stężenie kwasów,
które będzie efektywne. Przesyłam Ci linka do strony mojego
dermatologa. Tam są wszystkie niezbędne informacje. Ja stosuję
naprzemiennie Yellow Peel i Micro-RC-Peel (raz w miesiącu jeden
zabieg).

>>
>> http://novaderm.pl/
>> http://novaderm.pl/katalog.pdf

Nie polecam Ci stosowania kwasów na własną rękę w domu, bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Te preparaty muszą być bezpieczne do używania dla laika co znaczy, że są bardzo mało stężone, za mało, żebyś mogła zauważyć jakikolwiek efekt. W większości przypadków nawet kosmetyczka niewiele może tu zdziałać. Ja stosuję u dermatologa zabiegi dużo mocniejsze a i tak rezultaty są bardzo powolne.
Zajrzyj na stronę, którą podałam w poprzednim mailu i poczytaj sobie o różnych zabiegach. Być może znajdziesz u Was zabieg jeszcze mocniejszy, oparty na kwasie trójchlorooctowym. W Polsce nazywał się Blue Peel, ale z tego co wiem, dystrybutor preparatu do tego zabiegu wycofał się z polskiego rynku. Blue Peel był najskuteczniejszy, tyle że jego zastosowanie wiązało się z wyjęciem 10 dni z życiorysu (niewychodzeniem z domu i siedzeniem przy zasłoniętych oknach, żeby nie zrobiły się przebarwienia).
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 07:05   #1593
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: peeling płynem Jessnera

Cytat:
Napisane przez anetac33 Pokaż wiadomość
fajne kompendium
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:35   #1594
agniesia225
Raczkowanie
 
Avatar agniesia225
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 51
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

chcialabym sie dowiedziec czy ten sudocrem mozna uzywac na jakies wagry czy krosty na brodzie??
agniesia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:02   #1595
anonimkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Witam chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was uzywała żalu to twarzy IWOSTIN ?;> kupiłam go ale nie weim czy słusznie.
btw-żel do higieny intymnej stosowany do twarzy? działa to to? ^^
__________________
anonimkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:15   #1596
andzik1111
Raczkowanie
 
Avatar andzik1111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie,jakie cudne;)
Wiadomości: 390
GG do andzik1111
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

polecam sudocrem na ropne diodixy nawet po wycisnieciu ladnie sie goja i nie zostaje oblesny strup ale nie na wagry...mam wrazenie ze ich blokuje i zapycha...ale najlepiej stosowac go na noc poniewaz jest bialy i nie wchalania sie tak szybko.Ja sudocremu uzywam rownież na skore po depilacji bikini i pod pachami...nie swedzi i nie ma tych czerwonych krostek.jak dla mnie jest swietny
pozdrawiam cieplutko
andzik1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 09:11   #1597
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
polecam sudocrem na ropne diodixy nawet po wycisnieciu ladnie sie goja i nie zostaje oblesny strup ale nie na wagry...mam wrazenie ze ich blokuje i zapycha...ale najlepiej stosowac go na noc poniewaz jest bialy i nie wchalania sie tak szybko.Ja sudocremu uzywam rownież na skore po depilacji bikini i pod pachami...nie swedzi i nie ma tych czerwonych krostek.jak dla mnie jest swietny
pozdrawiam cieplutko

Muszę wyprobowac, wiele osob go tak chwali, a ten Sudocrem lezy u mnie w szafce juz od dawna.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 11:39   #1598
anonimkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

coś mi mówi ta nazwa ale nie jestem pewna
btw. wyjde chyba z założenia,że najlepiej stosować jak najmniej tych różnych maści etc ...
__________________
anonimkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 08:48   #1599
Kitsu
Przyczajenie
 
Avatar Kitsu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 3
Dot.: gładka cera...

krostki precz nareszcie wydalam juz kupe kasy na jakies dziwne antybiotyki i nic tydzien temu pani w aptece polecila mi mycie buzi i miejsc w ktorych sa krostki (plecy dekold) tylko i wylacznie zelem <uzywam antybakteryjny przeciw niedoskonaloscia under 20> oczyszczanie buzi w czasie dnia tonikiem antybakteryjnym nuno z ziaja i nawet jak cos cie zaswedzi precz z łapami!! wacik + tonik i drap sie nim do woli a na noc krem do cery tradzikowej z krzemem serii 20/20 . kurcze blaszka po tygodniu taki efekt ze szok a w sumie wydalam 25zł !! polecam zebyscie to sprobowaly ja mialam krotki odkad tylko siegam pamiecia a dzieki temu zestawowi jest ich coraz mniej i cera robi mi sie nareszcie taka gładziudka ) : jupi:
Kitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 16:51   #1600
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

pasta cynkowa bardzo uczula , pomaga tylko przez jakis czas.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez agniesia225 Pokaż wiadomość
chcialabym sie dowiedziec czy ten sudocrem mozna uzywac na jakies wagry czy krosty na brodzie??

o jezu, nigdy w zyciu!
sudocrem tak cie zapcha ze sie nie pozbierasz ;o
to jest krem przeciwko odparzeniom dziecięcej pupy !!!!!!!
nigdy !!!!
przetłusty, przeciężki !

to prawda, na podrażnioną skórę jest bardzo dobry, ale nigdy w zyciu na twarz z problemami trądzikowymi ! uzywanie go w tych miejscach to recepta na najgłębsze zapchanie sobie skóry !
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .


Edytowane przez xNenya
Czas edycji: 2009-02-26 o 16:54
xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 18:03   #1601
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: gładka cera...

Cytat:
Napisane przez Kitsu Pokaż wiadomość
krostki precz nareszcie wydalam juz kupe kasy na jakies dziwne antybiotyki i nic tydzien temu pani w aptece polecila mi mycie buzi i miejsc w ktorych sa krostki (plecy dekold) tylko i wylacznie zelem <uzywam antybakteryjny przeciw niedoskonaloscia under 20> oczyszczanie buzi w czasie dnia tonikiem antybakteryjnym nuno z ziaja i nawet jak cos cie zaswedzi precz z łapami!! wacik + tonik i drap sie nim do woli a na noc krem do cery tradzikowej z krzemem serii 20/20 . kurcze blaszka po tygodniu taki efekt ze szok a w sumie wydalam 25zł !! polecam zebyscie to sprobowaly ja mialam krotki odkad tylko siegam pamiecia a dzieki temu zestawowi jest ich coraz mniej i cera robi mi sie nareszcie taka gładziudka ) : jupi:
A jaki był twoj tradzik wczesniej? mialas duze problemy? Mi takie kosmetyki nie pomagają. Bo wysuszają zbytnio i nie nawilżaja nawet. Ale fajnie ze tobie pomogłogratuluję:eh em:
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 15:46   #1602
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: peeling płynem Jessnera

Miałam robiony peeling płynem Jessnera 4 razy, w tym raz w formie zabiegu skojarzonego z kwasami Neostrata. Peeling jest o tyle fajny, że nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry w domu, co ma miejsce w przypadku złuszczań kwasami (Dermika na przykład). Skóra tuż po zabiegu i następnego dnia jest napięta (w tym przypadku określenie jest lepsze niż ściągnięta bo ona jest po prostu napięta) i lśniąca, w kolejnych dniach zaczyna się widocznie łuszczyć (3 dnia chyba najbardziej).
Robiłam ten zabieg 4 razy ale nie w formie żadnej regularnej terapii tylko doraźnie, chcąc poprawić wygląd skóry. Zawsze w tym samym gabinecie, u tej samej kosmetyczki. 3 razy zabieg i efekty po nim wyglądały podobnie ale za 4tym razem doszło u mnie do bardzo poważnego podrażnienia skóry (pomimo, że wszystko zostało przeprowadzone tak jak poprzednie 3 razy). Skóra naprawdę ściemniała, pod warstwą pudru jaką próbowałam to ukryć wyglądała jak posiniaczona. Musiałam wziąć 4 dni urlopu a jestem pracoholikiem więc powód nie pójścia do pracy musiał być naprawdę poważny. Drugiego dnia po zabiegu skóra zrobiła się brązowa a po 3 dniach zbrązowienie zaczęło pękąć a skóra schodzić. Kosmetyczka, u której robiłam zabieg ( i którą regularnie odwiedzam od kilku lat) była zaskoczona efektem - zna moją twarz i ten sam preparat tak samo zastosowany wcześniej nie dawał takich drastycznych reakcji. Powiedziała, że efekt wygląda tak jak po peelingu azjatyckim i nigdy wcześniej się z tym nie spotkała. Skóra złuszczyła się (chociaż zeszła brzmi bardziej właściwie) po 7 dniach..............a spod tej złuszczonej wyszła jasna, zupełnie gładka, świeża piękna cera
Ja chyba już tego zabiegu nie powtórzę ale efekt był naprawdę fajny. Po poprzednich 3 razach skóra była po prostu odświeżona. A po tym "nieudanym" po prostu jak brand new Moim zdaniem to sposób na odnowienie cery, w krótkim czasie. Fajna sprawa.
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 23:38   #1603
kaska-b1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

A slyszalyscie moze cos o naswietlaniu twarzy podczerwienia? Podobno pomaga. Mam wlasnie w domu taka lampe do masazu i nagrzewania tylko nie wiem czy to ten rodzaj fal. Wiecie cos na ten temat?
kaska-b1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:57   #1604
Kitsu
Przyczajenie
 
Avatar Kitsu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 3
Dot.: gładka cera...

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
A jaki był twoj tradzik wczesniej? mialas duze problemy? Mi takie kosmetyki nie pomagają. Bo wysuszają zbytnio i nie nawilżaja nawet. Ale fajnie ze tobie pomogłogratuluję:eh em:
ciagle mi cos wyskakiwalo małe takie spoko do wycisniecia ze nie bylo po tym dlugo sladu ale tez takie wulkany co sie obieraja przez tydzien, jedne sie zaczely goic to pojawialy sie nastepne . musze przyznac ze jestem zadowolona, codziennie stosuje na noc i mam spokoj i powiem ci, ze wcale to jakos specjalnie nie wysusza skory teraz standardowo pojawiaja sie sporadyczne tylko na "te dni" a co do reszty mam spokoj. niestety tylko to wysusza krostki a nie je rozjasnia wiec zeby blizny zniknely po kuracji trzeba brac cos innego, tylko jeszcze nie wiem co sobie kupie na to....
Kitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:36   #1605
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Witajcie, przyłączam się do wątku.
Przeszłam już (chyba?) najgorszy okres trądziku. Co dziwniejsze, przechodziłam go wtedy, gdy używałam linii Garniera przeciwtrądzikowej.
Dziś używam żelu bez SLS i kremu z cynkiem Babydream. Do demakijażu i czasem jako krem - sławna oliwka Hipp. A, i jeszcze benzacne, a od czasu do czasu Lubexyl. Przy tym zestawie (stosuję od 2 tygodni) zauważyłam małą poprawę i , co najważniejsze, cera się nie pogarsza. Zniknęły te bolące, podskórne gule (nie mam pojęcia, jak to się fachowo nazywa). Zostały tylko małe krostki.
Teraz zostało mi tylko znalezienie lekkiego, nie zapychającego kremu na dzień. Podobnie, jak niektóre Wizażanki wyznaję zasadę: nawilżenie ponad wszystko.
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:33   #1606
Ada94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Witajcie, przyłączam się do wątku.
Przeszłam już (chyba?) najgorszy okres trądziku. Co dziwniejsze, przechodziłam go wtedy, gdy używałam linii Garniera przeciwtrądzikowej.
Dziś używam żelu bez SLS i kremu z cynkiem Babydream. Do demakijażu i czasem jako krem - sławna oliwka Hipp. A, i jeszcze benzacne, a od czasu do czasu Lubexyl. Przy tym zestawie (stosuję od 2 tygodni) zauważyłam małą poprawę i , co najważniejsze, cera się nie pogarsza. Zniknęły te bolące, podskórne gule (nie mam pojęcia, jak to się fachowo nazywa). Zostały tylko małe krostki.
Teraz zostało mi tylko znalezienie lekkiego, nie zapychającego kremu na dzień. Podobnie, jak niektóre Wizażanki wyznaję zasadę: nawilżenie ponad wszystko.

Czy mogłabyś podac nazwę tego żelu? (bo rozumiem ze chodzi o żel do mycia twarzy) byłabym Ci bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.
__________________
Ada94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 14:39   #1607
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ja teraz używam kosmetyków drogeryjnych ( garnier 3w1 , żel z garniera z tubą, mleczko do demakijażu garnier --> cera tłusta po nim;/ i tonik ogórkowy ziaja )
Zawsze miałam ładną cere ( tzn bez pryszczy ) a taraz zaczeło coś się psuć, mam jakieś dziwne krosty ( co prawda 3 ale są ) jakieś czerwone plamy.. chciałabym rzucić te garniery i zakupić coś w aptece , co by było dobre .
Myślałam o zakupie tego do zmywania makijażu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...recenzja=86094
chyba że ktoś zna coś tańszego i też dobrego ?? pisać!
Również potrzebuje żelu do mycia twarzy ( JAKI KUPIĆ? )
Tonik myśle że może zostać z ziaji , ale jaki dobry krem do twarzy ?
czy kupić na dzień i noc, czy wystarczy tylko albo na dzień albo na noc?

cere mam teraz tłustą na czubku nosa (świcei sie) , suchą na policzkach i normalną na czole i podbródku .. Aha, chciałabym kupić taki krem żeby wyrównywał łądnie koloryt cery ,bo jest nierówny i rozświetlał ją .. JEst w ogóle taki krem ? ;DD

Szukałam na KWC ale trudno mi znalezc coś dobrego, gdyż w ogóle się na tym nie znam, nigdy się tym nie interesowałam bo nie miałam takich problemów , wystarczał mi zwykły żel z garniera i cera była śliczna a teraz jest pogorszenie .
Myśle że to własnie przez te garniery, dlatego od dziś nie używam tych kosmetyków, chce coś dobrego .
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:50   #1608
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Ada94 Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś podac nazwę tego żelu? (bo rozumiem ze chodzi o żel do mycia twarzy) byłabym Ci bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945 Tylkow sklepach inaczej wygląda.

Edytowane przez saks
Czas edycji: 2009-05-10 o 18:51
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:29   #1609
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Costynuuna Pokaż wiadomość
Myślałam o zakupie tego do zmywania makijażu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,196,loreal-paris-air-wear-podklad,894.html#review-894
chyba że ktoś zna coś tańszego i też dobrego ?? pisać!
ja mam z ziaji dwufazowy, jest GENIALNY ;d
idealnie usuwa makijaż.. ja zmywam nim tylko oczy, bo resztki fluidu usuwam żelem. ale do buzi też się nadaje, tyle że potem trzeba przemyć ją wodą, czy tonikiem... uwielbiam go.. no i jest śmiesznie tani ;d
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 22:24   #1610
Ada94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość

Dzięki na pewno przetestuje ten żel,szukam czegoś łagodnego i żeby niepowodował krostek i ładnie zmywał makijaż,bo np; phisyogel jest łagodny i fajny,ale kompletnie nie usuwa makijażu.Od kilku lat natomiast używam zelu do mycia twarzy Iwostin Purritin,ale dopiero teraz przetarłam oczy,że SLS to on ma na drugim miejscu,więc jak najszybciej chcę go zmienic.
__________________
Ada94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:08   #1611
A.Gu$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

witam wizazanki
nie chciałam zakładać nowego wątku wiec napisze tutaj, aby się poradzić, mam 19lat, skórę mieszana z krostkami, przebarwieniami, ale nie jest tak źle, do tej pory używałam kosmetyków drogeryjnych nivea young, garnier itd. a teraz chciałam lepiej zadbac o swoja buzke i przezucic sie na preparaty apteczne, szukam łagodnego żelu i kremu, na KWC znalazłam La Roche Posay, czy one mogą być dobre dla 19-latki? czy mzoe poszukac czegos innego? pozatym do tej pory uzywałam kremu matującego ale piszecie ze one bardzo wysuszają,wiec co radzicie na swiecaca sie buzke?
A.Gu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:32   #1612
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ja mam cere mieszaną,w sumie jestem zadowolona bo wygląda ok aczkolwiek nie idealnie
szczególnie strefa T a dokładnie okolica nosa pod oczami mam czasem takie zaczerwienienia
nie wiem czy dobrze o nia dbam....
używam żelu do mycia twarzy J&J(ale chce zmienic bo ten ma sls)
tonik ziaja do mieszanej
krem ziaja biała herbata do mieszanej lub wygładzający do każdego typu cery
od zcasu do czasu robie peeling perfecta (w saszetkach)+maseczka ostatnio z glinki
jak myślicie moze byc tak?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:01   #1613
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Ja również miałam taki problem.Ale z czasem stan mojej cery poprawił się.Polecam Ci,żebyć udała się do DOBREJ kosmetyczki na oczyszczanie.Po nim jakiś czas( ok. tygodnia) będziesz miała czerwone plamki,ale one znikną.


Może napisz, jaki masz rodzaj cery to coś ci doradzę konkretnego z kosmetyków.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ja mam cere mieszaną,w sumie jestem zadowolona bo wygląda ok aczkolwiek nie idealnie
szczególnie strefa T a dokładnie okolica nosa pod oczami mam czasem takie zaczerwienienia
nie wiem czy dobrze o nia dbam....
używam żelu do mycia twarzy J&J(ale chce zmienic bo ten ma sls)
tonik ziaja do mieszanej
krem ziaja biała herbata do mieszanej lub wygładzający do każdego typu cery
od zcasu do czasu robie peeling perfecta (w saszetkach)+maseczka ostatnio z glinki
jak myślicie moze byc tak?
chyba wiem,o co Ci chodzi.
Ja też mam mieszaną cerę i czasami te "zaczerwienienia" pod oczami.
Powiem Ci tak : ja stosuję żel Perfecta No problem, tonik ziaja ogórkowy, i krem-żel Nivea Visage Young matująco-nawilżający . Po przetarciu tonikiem smaruję całą twarz tym kremem, a szczególnie pod oczami.Wydaje mi się,że te zaczerwienienia są spowodowane tym typem skóry,gdyż na policzkach jest ona zazwyczaj wysuszona,a smarując twarz kremem,nie zwracamy uwagi na takie miejsca.Są one więc bardziej podatne na wysuszenie i podrażnienie.

Mam nadzieję ,że moja opinia pomoże Ci w pozbyciu się tego problemu.

Pozdrawiam
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:27   #1614
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Ja również miałam taki problem.Ale z czasem stan mojej cery poprawił się.Polecam Ci,żebyć udała się do DOBREJ kosmetyczki na oczyszczanie.Po nim jakiś czas( ok. tygodnia) będziesz miała czerwone plamki,ale one znikną.


Może napisz, jaki masz rodzaj cery to coś ci doradzę konkretnego z kosmetyków.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------



chyba wiem,o co Ci chodzi.
Ja też mam mieszaną cerę i czasami te "zaczerwienienia" pod oczami.
Powiem Ci tak : ja stosuję żel Perfecta No problem, tonik ziaja ogórkowy, i krem-żel Nivea Visage Young matująco-nawilżający . Po przetarciu tonikiem smaruję całą twarz tym kremem, a szczególnie pod oczami.Wydaje mi się,że te zaczerwienienia są spowodowane tym typem skóry,gdyż na policzkach jest ona zazwyczaj wysuszona,a smarując twarz kremem,nie zwracamy uwagi na takie miejsca.Są one więc bardziej podatne na wysuszenie i podrażnienie.

Mam nadzieję ,że moja opinia pomoże Ci w pozbyciu się tego problemu.

Pozdrawiam
dzięki
pozdrawiam
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 21:20   #1615
gosiak56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

A czy któraś z Was ma jakąś dobrą metodę na takie podskórne malutkie krostki?? Takie zgrubienia, które są w kolorze cery tylko malutkie wystające. Nie wiem jak to się nazywa ale ja mam takie krostki na czole a bardzo chciałabym się ich pozbyć, żeby mieć gładką cerę. Mam skórę mieszaną, na czole i brodzie troche tłustą policzki i odziwo nos dośc suche....
I może jeszcze któraś zna dobry posób na przebarwienia i blizny? Mi polecono kwasy więc stosuje diacneal z avene i acne-derm... ale jakoś nie widze radykalnej poprawy a używam tego już dośc długo. Diacneal miał też pomóc na te krostki o których wyżej wspomniałam, ale niestety się nie sprawdził
Proszę o radę!!
gosiak56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 09:02   #1616
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez gosiak56 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was ma jakąś dobrą metodę na takie podskórne malutkie krostki?? Takie zgrubienia, które są w kolorze cery tylko malutkie wystające. Nie wiem jak to się nazywa ale ja mam takie krostki na czole a bardzo chciałabym się ich pozbyć, żeby mieć gładką cerę. Mam skórę mieszaną, na czole i brodzie troche tłustą policzki i odziwo nos dośc suche....
I może jeszcze któraś zna dobry posób na przebarwienia i blizny? Mi polecono kwasy więc stosuje diacneal z avene i acne-derm... ale jakoś nie widze radykalnej poprawy a używam tego już dośc długo. Diacneal miał też pomóc na te krostki o których wyżej wspomniałam, ale niestety się nie sprawdził
Proszę o radę!!
Może spróbuj 2 razy w tygodniu stosować peelingi drobnozianiste i pamiętaj o regularnej,codziennej pielęgnacji twarzy,aby oczyścić ją z toksyn,które zalegają zbyt długo pod skórą i powstają z nich te niedoskonałości i wypryski.

A na przebarwienia polecam Ci stosowanie 1 raz dziennie (np.wieczorem) toniku z cytryny( ja daję plaster cytryny(ok. 1,5cm) na 1/3 szklanki przegotowanej letniej wody). Cytryna ma właściwości wybielające,ale uważaj ,żeby nie przesadzić,bo może podrażnić skórę. No,ale wiadomo, u każdego może działać inaczej,ale mimo wszystko uważam,że powinnaś wypróbować.

Pozdrawiam
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 07:36   #1617
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Nie znam się dobrze, ale czy przy toniku z cytryny nie powinno się używać filtrów?
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 10:59   #1618
gosiak56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cere oczyszczam dokładnie każdego dnia wieczorem... Do tej pory używałam tych wszystkich żeli do twarzy z sls (ostatnio aptecznego z Iwostinu, który na 2 pozycji ma SLS... więc chyba nie zawsze te dermokosmetyki takie dobre są... tylko dobrze kosztują...) więc może to też jest przyczyną tych krostek. Co do tego toniku z cytryny to spróbuje, może akurat pomoże A jeśli chodzi o filtry to i tak używam kremu z filtrem 50 więc myślę że nic mi nie będzie.
gosiak56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 12:08   #1619
stokrotka_dorotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wysyłam zaproszenia do *******.com - genialne nagrody.Pisać pw ze swoim mailem
Wiadomości: 208
Dot.: Zaskórniki :/

Witam
Co m zaproponujecie na początek na te małe czarne kropeczki na nosie i czole
czy wogóle można tego się pozbyć rz na zawsze
stokrotka_dorotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 14:40   #1620
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Zaskórniki :/

Mi nic nie pomaga
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.