Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-04, 09:34   #1
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Exclamation

Olej mineralny nie przepuszcza innych składników???


Na jednym z portali naturalnych kosmetyków przeczytałam,że olej mineralny , parafina nie przepuszcza innych składników jak jest w składzie kremu..!
Strasznie mnie to zaskoczyło, bo to by oznaczało, że jak jest w składzie
Paraffinum liquidum to reszta dobrych składników typu wyciągi z roślin nie mają szans się przebić (przykład krem DAX cera naczynkowa)
Czy lepsze w tym w względzie są silikony i gliceryna ?

Proszę do ekspertek z tego forum o opinię w tym temacie.

Edytowane przez magdemo
Czas edycji: 2009-01-04 o 14:06 Powód: błedy ortograficzne
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 15:18   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

Myślałam chwilę nad tym i i na zdrowy rozsądek wydaje się to tochę niemożliwewe. Wezmy taką apteczną maśc. Zazwyczaj vehiculum, czyli podłoze to właśnie parrafinym liquidum. W tym rozprowadzona jest substancja aktywna, lek. A przecież wiadomo, ze takie praparaty działają - no chyba każdy kiedys smarował sie jakąs maścią.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 08:38   #3
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

Dziękuję za odpowiedź. Także mnie to bardzo zastanawiało. Z różnych stron dostaję różne informacje i pewnie ktoś kto chce sprzedawać swoje naturalne kosmetyki bez parafiny np. pisze takie rzeczy....
Pisze generalnie, że olej parafinowy nie jest dobrym nośnikiem, może jet w tym troche prawdy.
Ja mam właśnie różnie, czasem coś z parafina mnie zapycha, a czasem nie, pewnie do tego dochodzi to czy parafina jest w obecności innych zapychaczy itp zależności.
No cóż jeśli chodzi o samo zapychanie i nie dopuszczanie do innych składników to pewnie masz rację L_V że raczej mało prawdopodobne.
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 23:19   #4
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

Mnie osobiście parafina zapycha. Niemalże natychmiast po odstawieniu kremów z parafiną moją problematyczna trądzikowa cera, z którą walczyłam od lat u róznych dermatologów z mizernym skutkiem, nagle jest czyściutka. Sama jestem w szoku.
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 12:08   #5
uskrzydlona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

zapycha parafina strasznie, a jest używana w wiekszości maści i kremów bo oprócz tego że jest tania jest niealergenna, dlatego często w szpitalach dzeci smaruje się czysta prafaina, ryzyko uczulenia minimalne. Prawda jednak jest taka że substancje aktywne w prafinie słabo lub wcale nie przenikają do skóry, ale stężenie sub. aktywnych jest odpowiednio wysokie dlatego zawsze troche działa taki lek lub kosmetyk.... poza tym na rynku jest duzo postaci prafiny i jej rózne frakcje dostosowane chemicznie tak aby stanowiły jak najlepsza baze do leku czy kosmetyku. Ogólna zasada jest taka, że jak ma sie wybór to powinno się unikac ropopochodnych i mie świadomośc że krem kosztuje pare złotych a obietnice które ma spełnic miliony.
pozdrawiam
uskrzydlona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:18   #6
sonrissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

hej dziewczyny, ja osobiście, zaraz po tym, jak się zainteresowałam składem kosmetyków, zrezygnowałam z tych zawierających parafinę. nawet gdy jest na dalszym miejscu na liście. cera od razu mi się poprawiła, widać, że oddycha czasem niełatwo znależć kosmetyki bez parafiny, ale to jest możliwe pozdrawiam
sonrissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:55   #7
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Olej mineralny ni eprzpuszcza innych składników???

Cytat:
Napisane przez sonrissa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja osobiście, zaraz po tym, jak się zainteresowałam składem kosmetyków, zrezygnowałam z tych zawierających parafinę. nawet gdy jest na dalszym miejscu na liście. cera od razu mi się poprawiła, widać, że oddycha czasem niełatwo znależć kosmetyki bez parafiny, ale to jest możliwe pozdrawiam
Moje dośawiadczenia są bardzo podobne W moim przypadku również cera się poprawiła. Choć to kwestia bardzo indywydualna, to wydaje mi się, że jednak jest coś prawdziwego w tym, że skóra się pod parafiną dusi. Za to parafina to światny ochraniacz skóry, np. przed mrozem.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.