Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 173 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 12:01   #5161
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Wygląda całkiem fajnie. To Chi Fourux dla profesjonalistów. i tylko zastanawia mnie nazwa "infra" bo infra to jest taka tuba u fryzjera, która jonizuje, odżywia, nawilża, kiedyś robiłam sobie pod nią odnowy woskowe. To nie wiem czy ta farba nie musi być wsadzona pod takie coś, ale w sumie nic nie piszą, no ale jakie te 4 kroki mają być o których piszą, to nie wiem. Spróbuj na jakimś innym wątku z platynowym blondem, bo my chcemy uzyskać "mysi" blond, może tam ktoś próbował
Jest napisane że trzeba podgrzewać tą farbe więc może dlatego infra??
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 13:55   #5162
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a to moje włosy farbowane Loreal Preference Brasilian 3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 222.jpg (43,8 KB, 145 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:50   #5163
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
a to moje włosy farbowane Loreal Preference Brasilian 3
Ale bajera!!!!!! ani grama ciepłych refleksów, tylko pod czarną podchodzi A jak się wypłucze to jaki masz poziom? i rudzieje?
Viki1988 -No właśnie nie doczytałam o tej "infra", a jednak ? może suszarka też by coś dała, ale to i tak nie dla nas Chociaż jakby tak zamiast dekoloryzatora? może kiedyś dzięki
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 23:54   #5164
cao
Zadomowienie
 
Avatar cao
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Piąta aleja :)
Wiadomości: 1 087
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ahhh ten brąz
cao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 04:24   #5165
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jestem kilka tygodni po farbowaniu, 3 może 2 i nic nie rudzieje. Chyba wole ton mniej - tahiti 4, ale ten tez jest fajny ani grama rudosci czy czerwieni.I co najdziwniejsze nie wyplukuje sie.Ale chyba domyslam sie dlaczego-przed farbowaniem nie uzywam odzywek tydzien przed, mimo ze wlosy mam jak siano wtedy, pozniej farbuje to sianko i farba jakos sie trzyma 2 miesiace. po farbowaniu wracam do odzywek.
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-05, 12:29   #5166
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Powracam z kolejnym dylematem...
Tydzień temu farbowałam włosy Wella Color Touch 7.1 plus mixton niebieski na wodzie 3% , zależało mi na uzyskaniu zimnego brązu, a dokładniej na pozbyciu się ciepłego odcienia. Pewnie zrobiłam coś nie tak, bo wyszło tak pół na pół...

Teraz zastanawiam się czy nie wrócić do matrixa so color , bo spodobała mi się ich paleta. Może wiecie czym różni się Ash od Ash Violet? Na palecie średnio to widać.

A może jeszcze przy okazji zapytam się o jakaś farbę, która na ciemnych włosach dałaby niebieski odcień, poblask?
__________________

Edytowane przez aklina
Czas edycji: 2010-12-05 o 12:30
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-05, 19:43   #5167
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
jestem kilka tygodni po farbowaniu, 3 może 2 i nic nie rudzieje. Chyba wole ton mniej - tahiti 4, ale ten tez jest fajny ani grama rudosci czy czerwieni.I co najdziwniejsze nie wyplukuje sie.Ale chyba domyslam sie dlaczego-przed farbowaniem nie uzywam odzywek tydzien przed, mimo ze wlosy mam jak siano wtedy, pozniej farbuje to sianko i farba jakos sie trzyma 2 miesiace. po farbowaniu wracam do odzywek.
Dziękuję za info. No może rzeczywiście lepiej chłonął farbę, bo są suche, ale fryzjerka kiedyś mi mówiła, że nie ma znaczenia
Przeglądnęłam paletę tych L'orealek i fajne są kolorki, ciekawe czy te rozjaśniające rozjaśniają farbowane, czy tylko naturalne. Ale i tak klops, bo u nas pewnie ich nie ma, oglądałam angielskie sklepy. Dobrze wiedzieć, że są, buźka

Aklina - Ash to popiel, czyli niebieski - niweluje rudy refleks
a Ash Violet to pewnie niebieski z fioletem do pozbycia się rudo złotego odcienia bo fiolet niweluje złoty/żółty refleks
Wella CT szybko mi się spłukała, ale kolor był fajny.
Na 10000% niebieski odcień uzyskasz dodając niebieski mix do farby, albo mix z oxy 1:3 na 5 minut(tylko nie kładż na żółte /złote włosy, bo Ci wyjdą zielone)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-12-05 o 19:50
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-06, 11:08   #5168
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 36
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

U mnie sprawdziła się mieszanka 7.11 i 7.22 na 6% jestem super zadowolona trochę w słońcu przebija złoto ale nie ta marchewka którą miałam na głowie zimno jest i bardzo się z tego cieszę .
Buffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 11:53   #5169
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyta82, bardzo Ci dziękuję za odp. Czyli teraz będę próbować VA, tylko muszę poczekać aż ta Wella mi się trochę spłucze. Mam nadzieję, że w końcu mi wyjdzie coś w miarę popielatego
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 12:57   #5170
fanfelka
Zadomowienie
 
Avatar fanfelka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 713
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

wyśniony, wymarzony chłodny ciemny brąz
szkoda , że tylko na zdjęciu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy zimny brąz.jpg (30,5 KB, 161 załadowań)
__________________
Wszystko się zmienia jak poczujesz szczęście w swoim życiu...
M&J


fanfelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 14:23   #5171
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Jakieś 3 tygodnie temu fryzjerka nałożyła mi Topchic StayCool Brunettes (nowe zimne brązy Goldwell), kolor 6BP. Trzymałam ponad pół godziny i kolor wyszedł niewiele ciemniejszy od próbnika. Wcześniej miałam na włosach jasny brąz Garnier Color&Shine. Topchic pokrył nieco rudawy kolor, a w światłach salonu fryzjerskiego i w świetle naturalnym był jak najbardziej chłodny. Niestety po 3 tygodniach nieźle się sprał i w większości świateł jest już typowo brązowy z delikatną rudą poświatą. Za jakiś czas nałożę go jeszcze raz i zobaczymy, czy znów się spierze. Ogólnie i tak polecam Załączam foto kilka dni po farbowaniu (1) i teraz (2)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg topchic1.jpg (65,6 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg topchic2.jpg (43,9 KB, 148 załadowań)

Edytowane przez goskagb
Czas edycji: 2010-12-08 o 14:25
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 15:56   #5172
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dla zainteresowanych: Kupiłam Allwaves 0,1 - szary dla mężczyzn! A do tego jeszcze mixton niebieski!

Obecnie jestem po farbowanku (tylko odrostów) mixem ASH z Goldwella na wodzie 6% (zużywam resztki wszystkich firm)
Wyszło bardzo chłodno i niezwykle naturalnie. Super. Zero błękitu i zero rudości - taki po prostu szary kolorek. Ale całych włosów już nie katuję.
Natomiast... Mam sposób na "resztę"! Może znany, może nie... Jak dotąd ani niebieska płukanka ani szampon Joanny nie dawał tak fajnego rezultatu jak... Osławiona odżywka Gloria, tania jak barszcz... Nakładam ją na rękę i dolewam do niej dużo Srebrzyka (płukanka niebieska). Papkę w kolorze atramentu kładę na włosy na parę minut, potem spłukuję... I voila! Odżywianie i gaszenie rudości w jednym! Świetna sprawa! Na mnie działa idealnie. Teraz mix na odrosty, mixturka płukankowa na resztę i jest bardzo OK! Polecam!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 16:20   #5173
Vixy
Rozeznanie
 
Avatar Vixy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 599
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam
Ja mam tylko na szybkości pytanie.. może znajdzie się osoba znająca dobrze temat i nie sprawi jej trudności odpowiedź.
Naturalnie mam złotawy blond, ogólnie farbuję na bardzo ciemny brąz, a teraz chcę zacząć farbować odrosty na jakiś ładny jasny brąz, żeby nie wpadał w rudy.
Czy mógłby ktoś polecić konkretny odcień farby? Z góry dziękuję.
Załączam zdjęcie efektów jakie chciałabym osiągnąć. Jeżeli będzie ciut jaśniejszy, to też ok.

Nastawiałam się na farbę L'oreal majiriel... myślicie, że dobry wybór?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img94506_fryzury-dlugie_207063.jpg (33,8 KB, 77 załadowań)
Vixy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 16:24   #5174
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych: Kupiłam Allwaves 0,1 - szary dla mężczyzn! A do tego jeszcze mixton niebieski!

Obecnie jestem po farbowanku (tylko odrostów) mixem ASH z Goldwella na wodzie 6% (zużywam resztki wszystkich firm)
Wyszło bardzo chłodno i niezwykle naturalnie. Super. Zero błękitu i zero rudości - taki po prostu szary kolorek.
He!He! "szary dla menów" już prawie w obrotach Czekamy
A ten Ach z 6% ile trzymałaś

Vixy - daj swoje obecne zdjęcie, bo tak ciężko Ci cokolwiek podpowiedzieć.
To zdjęcie jest naszym forumowym celem, ale jeszcze do tego nie doszłyśmy jak to osiągnąć

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-12-09 o 16:34
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 17:03   #5175
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Natomiast... Mam sposób na "resztę"! Może znany, może nie... Jak dotąd ani niebieska płukanka ani szampon Joanny nie dawał tak fajnego rezultatu jak... Osławiona odżywka Gloria, tania jak barszcz... Nakładam ją na rękę i dolewam do niej dużo Srebrzyka (płukanka niebieska). Papkę w kolorze atramentu kładę na włosy na parę minut, potem spłukuję... I voila! Odżywianie i gaszenie rudości w jednym! Świetna sprawa! Na mnie działa idealnie. Teraz mix na odrosty, mixturka płukankowa na resztę i jest bardzo OK! Polecam!
Próbowałam płukanek, i fioletową, i srebrną, przy czym srebrna dawała tylko połysk, nie gasiła niechcianego odcienia...
...tylko że wiecie co? Byłam dziś u fryzjera (no a fryzjer ma chyba lepsze światło niż przeciętny Kowalski, co nie?) i w lustrze nie widziałam na swojej głowie ani jednego rudego czegoś Normalny, naturalny kolor.
Za to u mnie w łazience odznacza się lekko odrost, ale lekko...

Więc chyba nie będę się już katować farbami I tak mocno cieniuję włosy, więc myślę, że w przeciągu roku (+/-) będę miała już swój naturalny.

Tylko teraz żeby wytrwać w postanowieniu
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 17:08   #5176
Patrycjayork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

o jaką odżywkę Glorii chodzi? jakiś czas temu kupiłam Voila kolor szary (50 zł), bez rewelacji, być może dlatego, że moje rudawe refleksy były już naprawdę intensywnego koloru...

Słyszałyście o tym wynalazku?!
http://www.sklep.herbatint-polska.pl...tml?cPath=2_16

REKLAMUJĄ DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ UZYSKAĆ ZIMNY KOLOR BRĄZU.

Czy znacie sposoby na odświeżenie koloru bez zbytniej ingerencji? po 2 dekoloryzacjach, z doiadczeniem matrix, majirel, inoa, nawet londa ici z mojego naturalnego mysiego koloru. Mam długie włosy, a po ostatnich wizytach u fryzjera nic się nie zmieniło, poza wydaną dużą sumą pieniędzy...Na szczęście mam ten sam kolor włosów, tyle że odrost popielaty, a cała reszta rudawa.

Macie jakiś pomysł, można użyć samego mixtona? Poradźcie mi proszę, nie mogę patrzeć w lustro
__________________
Szarlotta
Patrycjayork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 19:13   #5177
Vixy
Rozeznanie
 
Avatar Vixy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 599
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zyta82 - obecne to bez sensu bo są cieeemnee, ale taki mam kolor naturalny, a chcę farbować już tylko odrosty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6.JPG (3,1 KB, 57 załadowań)
Vixy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 20:40   #5178
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Vixy Pokaż wiadomość
.......Naturalnie mam złotawy blond, ogólnie farbuję na bardzo ciemny brąz, a teraz chcę zacząć farbować odrosty na jakiś ładny jasny brąz, żeby nie wpadał w rudy.
Czy mógłby ktoś polecić konkretny odcień farby? Z góry dziękuję.
Załączam zdjęcie efektów jakie chciałabym osiągnąć. Jeżeli będzie ciut jaśniejszy, to też ok.
Z pierwszej części zdania wynika, że chcesz mieć jasne włosy...
A póżniej wstawiasz fotkę (z efektem jaki chciałabyś uzyskać - ciemne) z popielatym brązem poziomu 6???

Cytat:
Napisane przez Vixy Pokaż wiadomość
zyta82 - obecne to bez sensu bo są cieeemnee, ale taki mam kolor naturalny, a chcę farbować już tylko odrosty.
A tutaj jasno wynika, że chcesz rozjaśnić odrost i wyrównać kolor na całej długości?(mi na długości Twoje rozjaśnione wyglądają na poziom 9) To najlepiej weź farbę w naturze 9N lub9.0
(nie bierz na pierwszy raz nic po przecinku) tylko nie wiem czy woda 6% czy 9% zależy o ile tonów chcesz rozjaśnić? jak 2 to 6% jak 3 i więcej to 9% (ale bezpiecznie będzie na 6 i dłużej potrzymasz bo 9% jak wolno będziesz nakładać to może za mocno rozjaśnić zanim oblecisz całą głowę) Poczekaj na inne opinie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-12-09 o 20:54
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 10:20   #5179
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, HELP

Zastanawiam się nad pewną kwestią i nie wiem co zrobić: Mam 1/2 tubki Majirel 5.12 i 1/4 8.11 - czy jak wymieszam je z wodą 2,7% to uzyskam taki efekt jak przy koloryzacji szamponem zmywalnym?
Chciałam zamówić Goldwell Colorance 6SB, ale sprzedają do niej utleniacz tylko 1L,więc zakup ten wyniósłby mnie teraz ok. 80 zł na allegro - niestety z kasą u mnie krucho przed świętami:-(

Dylemat mój polega na tym, że od ok. 9 mcy nie farbowałam włosów i nie chciałabym na trwałe ich znowu farbować. Mam 15 cm odrostów (mój naturalny kolor to ciemny zimny blond), reszta włosów przechodzi w sprany złocisty blond. Całość nie wygląda jakoś tragicznie,przejście między naturalkami a resztą włosów jest stopniowe. Mimo to już nie mogę na te moje kłaki patrzeć, chciałabym nadać im blasku i "zdrowego" wyglądu - zabawne jest to, że moje włosy wyglądały lepiej jak były farbowane niż jak przestałam je farbować czyli teraz.

Poradźcie mi coś, bo sama już nie wiem co robić a Święta tuż,tuż ................
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 11:28   #5180
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych: Kupiłam Allwaves 0,1 - szary dla mężczyzn! A do tego jeszcze mixton niebieski!

Obecnie jestem po farbowanku (tylko odrostów) mixem ASH z Goldwella na wodzie 6% (zużywam resztki wszystkich firm)
Wyszło bardzo chłodno i niezwykle naturalnie. Super. Zero błękitu i zero rudości - taki po prostu szary kolorek. Ale całych włosów już nie katuję.
Natomiast... Mam sposób na "resztę"! Może znany, może nie... Jak dotąd ani niebieska płukanka ani szampon Joanny nie dawał tak fajnego rezultatu jak... Osławiona odżywka Gloria, tania jak barszcz... Nakładam ją na rękę i dolewam do niej dużo Srebrzyka (płukanka niebieska). Papkę w kolorze atramentu kładę na włosy na parę minut, potem spłukuję... I voila! Odżywianie i gaszenie rudości w jednym! Świetna sprawa! Na mnie działa idealnie. Teraz mix na odrosty, mixturka płukankowa na resztę i jest bardzo OK! Polecam!

ooo, a kiedy zamierzasz farbować? bo ja mam też lada dzień zamawiać! Glorii używam, a jakże, a srebrzyk, to gdzie można dostać??
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 16:56   #5181
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Gabi2000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, HELP

Zastanawiam się nad pewną kwestią i nie wiem co zrobić: Mam 1/2 tubki Majirel 5.12 i 1/4 8.11 - czy jak wymieszam je z wodą 2,7% to uzyskam taki efekt jak przy koloryzacji szamponem zmywalnym?
Chciałam zamówić Goldwell Colorance 6SB, ale sprzedają do niej utleniacz tylko 1L,więc zakup ten wyniósłby mnie teraz ok. 80 zł na allegro - niestety z kasą u mnie krucho przed świętami:-(

Dylemat mój polega na tym, że od ok. 9 mcy nie farbowałam włosów i nie chciałabym na trwałe ich znowu farbować. Mam 15 cm odrostów (mój naturalny kolor to ciemny zimny blond), reszta włosów przechodzi w sprany złocisty blond. Całość nie wygląda jakoś tragicznie,przejście między naturalkami a resztą włosów jest stopniowe. Mimo to już nie mogę na te moje kłaki patrzeć, chciałabym nadać im blasku i "zdrowego" wyglądu - zabawne jest to, że moje włosy wyglądały lepiej jak były farbowane niż jak przestałam je farbować czyli teraz.

Poradźcie mi coś, bo sama już nie wiem co robić a Święta tuż,tuż ................
Dziewczyny, proszę pomóżcie - PROSZĘ !
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 17:44   #5182
Vixy
Rozeznanie
 
Avatar Vixy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 599
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Oo...chyba pokręciłam w takim razie
To zdjęcie, które wstawiłam włosów blond, to jest mój naturalny kolor.
Teraz mam włosy w kolorze bardzo ciemnego brązu, po dekoloryzacji już, ale farba zawzięcie trzyma i tak
Stwierdziłam, że nie chcę już dekoloryzować, a chcę uzyskać ładny brąz, taki jak tamta dziewczyna co załączałam chłodny brąz), ona ma ciemne, ja chciałabym mieć takie jak ona, ewentualnie ciut jaśniejsze. Po prostu chłodny brąz bez rudych refleksów.
Tak więc mam zamiar farbować już tylko odrosty (czyli moje blond włosy) na odpowiedni kolor, ale nie wiem jaki będzie odpowiedni żeby wyszedł chłodny brąz.
Zyta82 - już wiesz o co mi chodzi? wiem, że to zagmatwane
Vixy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 15:31   #5183
Patrycjayork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Szkoda, że mi nie odpisałyście, ale robię już to któryś raz i bez skutku, więc si nie zdziwiłam

dla Waszej informacji, rozmawiałam z panią od firmy Herb., smarowała 4c (kasztan popielaty, nazwa zmyłkowa), więc wyszedł jej tak cholernie zimny odcień (nazwała z bardzo silną srebrną poświatą), że musiała sobie poprawić jakąś miedzią, gdyż czuła się źle z aż tak zimnym kolorem.

ja będę farbowała 4c, ale półtrwałą. każda z nich kosztuje ok. 40 zł, ale na osobnym wątku na wizażu dziewczyny chwalą sobie jakoś tej naturalnej farby, przede wszystkim bez amoniaku, a włosy podobno wyglądają rewelacyjnie.
__________________
Szarlotta
Patrycjayork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 00:02   #5184
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ten ASH z Goldwella trzymałam niecałe 30 minut. Ale mieszanka była "na czuja". Nie chce mi się już odmierzać proporcji

Szary dla menów leci z Allegro, więc jak doleci to popróbuję - myślę, że albo przed świętami farbnę, albo jakoś po.

Co do Srebrzyka - Allegro albo małe drogerie Trzeba po prostu pytać.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 14:52   #5185
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Patrycjayork Pokaż wiadomość
o jaką odżywkę Glorii chodzi? jakiś czas temu kupiłam Voila kolor szary (50 zł), bez rewelacji, być może dlatego, że moje rudawe refleksy były już naprawdę intensywnego koloru...

Słyszałyście o tym wynalazku?!
http://www.sklep.herbatint-polska.pl...tml?cPath=2_16

REKLAMUJĄ DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ UZYSKAĆ ZIMNY KOLOR BRĄZU.

Czy znacie sposoby na odświeżenie koloru bez zbytniej ingerencji? po 2 dekoloryzacjach, z doiadczeniem matrix, majirel, inoa, nawet londa ici z mojego naturalnego mysiego koloru. Mam długie włosy, a po ostatnich wizytach u fryzjera nic się nie zmieniło, poza wydaną dużą sumą pieniędzy...Na szczęście mam ten sam kolor włosów, tyle że odrost popielaty, a cała reszta rudawa.

Macie jakiś pomysł, można użyć samego mixtona? Poradźcie mi proszę, nie mogę patrzeć w lustro


..................
Szkoda, że mi nie odpisałyście, ale robię już to któryś raz i bez skutku, więc si nie zdziwiłam

dla Waszej informacji, rozmawiałam z panią od firmy Herb., smarowała 4c (kasztan popielaty, nazwa zmyłkowa), więc wyszedł jej tak cholernie zimny odcień (nazwała z bardzo silną srebrną poświatą), że musiała sobie poprawić jakąś miedzią, gdyż czuła się źle z aż tak zimnym kolorem.

ja będę farbowała 4c, ale półtrwałą. każda z nich kosztuje ok. 40 zł, ale na osobnym wątku na wizażu dziewczyny chwalą sobie jakoś tej naturalnej farby, przede wszystkim bez amoniaku, a włosy podobno wyglądają rewelacyjnie.
Przykro mi, że nie doczekałaś się odzewu Po prostu nikt o tych farbach nie słyszał i nie chciał się wypowiadać, żeby nie filozofować
Nie wiem o co chodzi z tym, że są ziołowe, bo mam nadzieję, że nie jest to henna pod inną nazwą bo inaczej późnej żadna inna farba Ci tego nie zakryje. A Może jak piszą zmyje się po 6-8 myciach i będzie ok. Ryzyk/fizyk. Na fotce widzę, że zalatuje mi ten kolor niebieskim, tzn, że jak na rude położysz niebieski z jakiejkolwiek firmy to Ci wychłodzi. Jak zależy Ci bardzo, żeby nie katować włosów to spróbuj, ale jak na farbę do 6 myć to trochę drogo jak dla mnie i mała, bo tylko 60ml?. lepiej zaiwestowałabym w niebieski mixton i sama sobie robiła tonowanie z wodą 1.9%(woda taka jest w szamponetkach to za bardzo nie zniszczy włosów) raz na jakiś czas i będzie się tak samo wypłukiwać, ale w proporcji 1:5 to Ci 1 tubka wystarczy na "Hooooo-Hoooo..." Jeszcze zależy na jakim poziomie masz włosy do farbowania, bo jak 8 to mogą wyjść zielone, lub niebieskie. Ja to tak widzę

Shade_23 - szalona!!! "nie chce mi się odmierzać" no i pół godz, na 6% to się powinno fajnie trzymać? jak myjesz to jest niebiesko?

Vixy- zapodaj teraźniejsze zdjęcie po tej dekoloryzacji, z tym co masz teraz na głowie. Bo nie wiadomo, czy wpada w rudy, w bordo, w zieleń czy jak, żeby dobrać do długości
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 07:43   #5186
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Ten ASH z Goldwella trzymałam niecałe 30 minut. Ale mieszanka była "na czuja". Nie chce mi się już odmierzać proporcji

Szary dla menów leci z Allegro, więc jak doleci to popróbuję - myślę, że albo przed świętami farbnę, albo jakoś po.

Co do Srebrzyka - Allegro albo małe drogerie Trzeba po prostu pytać.
Shade- 23, może ty mi pomożesz?
Cytat:
Napisane przez Gabi2000
Dziewczyny, HELP

Zastanawiam się nad pewną kwestią i nie wiem co zrobić: Mam 1/2 tubki Majirel 5.12 i 1/4 8.11 - czy jak wymieszam je z wodą 2,7% to uzyskam taki efekt jak przy koloryzacji szamponem zmywalnym?
Chciałam zamówić Goldwell Colorance 6SB, ale sprzedają do niej utleniacz tylko 1L,więc zakup ten wyniósłby mnie teraz ok. 80 zł na allegro - niestety z kasą u mnie krucho przed świętami:-(

Dylemat mój polega na tym, że od ok. 9 mcy nie farbowałam włosów i nie chciałabym na trwałe ich znowu farbować. Mam 15 cm odrostów (mój naturalny kolor to ciemny zimny blond), reszta włosów przechodzi w sprany złocisty blond. Całość nie wygląda jakoś tragicznie,przejście między naturalkami a resztą włosów jest stopniowe. Mimo to już nie mogę na te moje kłaki patrzeć, chciałabym nadać im blasku i "zdrowego" wyglądu - zabawne jest to, że moje włosy wyglądały lepiej jak były farbowane niż jak przestałam je farbować czyli teraz.

Poradźcie mi coś, bo sama już nie wiem co robić a Święta tuż,tuż ................


Proszę o pomoc
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 11:21   #5187
Patrycjayork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

[QUOTE=zyta82;23722969]Przykro mi, że nie doczekałaś się odzewu Po prostu nikt o tych farbach nie słyszał i nie chciał się wypowiadać, żeby nie filozofować
Nie wiem o co chodzi z tym, że są ziołowe, bo mam nadzieję, że nie jest to henna pod inną nazwą bo inaczej późnej żadna inna farba Ci tego nie zakryje. A Może jak piszą zmyje się po 6-8 myciach i będzie ok. Ryzyk/fizyk. Na fotce widzę, że zalatuje mi ten kolor niebieskim, tzn, że jak na rude położysz niebieski z jakiejkolwiek firmy to Ci wychłodzi. Jak zależy Ci bardzo, żeby nie katować włosów to spróbuj, ale jak na farbę do 6 myć to trochę drogo jak dla mnie i mała, bo tylko 60ml?. lepiej zaiwestowałabym w niebieski mixton i sama sobie robiła tonowanie z wodą 1.9%(woda taka jest w szamponetkach to za bardzo nie zniszczy włosów) raz na jakiś czas i będzie się tak samo wypłukiwać, ale w proporcji 1:5 to Ci 1 tubka wystarczy na "Hooooo-Hoooo..." Jeszcze zależy na jakim poziomie masz włosy do farbowania, bo jak 8 to mogą wyjść zielone, lub niebieskie. Ja to tak widzę

Dziękuje za odp niestety mam długie włosy, i obawiam się że ta 60stka mi nie starczy z tej ziołowej.
Proszę wytłumacz mi proporcję 1:5 (nigdy nie używałąm mixtonu) tj. czego ma być i ile, czy są jakieś konkretne marki? jestem z Poznania, więc są profesjonalne sklepy fryzjerskie. Załączę fotkę z moim strasznym kolorem (prze światło wyszło nieco jaśniej) a drugie Rusinowej do jakiego chciałabym dojść
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4523.jpg (107,5 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 'rusin.jpg (49,5 KB, 286 załadowań)
__________________
Szarlotta
Patrycjayork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 16:12   #5188
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Patrycjayork Pokaż wiadomość
Dziękuje za odp niestety mam długie włosy, i obawiam się że ta 60stka mi nie starczy z tej ziołowej.
Proszę wytłumacz mi proporcję 1:5 (nigdy nie używałąm mixtonu) tj. czego ma być i ile, czy są jakieś konkretne marki? jestem z Poznania, więc są profesjonalne sklepy fryzjerskie. Załączę fotkę z moim strasznym kolorem (prze światło wyszło nieco jaśniej) a drugie Rusinowej do jakiego chciałabym dojść
No to 60ml na 1000% jest za mało. 1:5 oznacza 1 porcję, np łyżeczkę mixtonu niebieskiego i 5 porcji, łyżeczek utleniacza w kremie, np 1.9% (dlatego taki niski % , żeby się wypłukiwało i nie łapało Twoich naturalnych, ale na odrost nie kładż, bo mogą wyjść niebieskie, kładż tylko tam gdzie są rude. Zmieszaj 2 łyżki mixtonu i 10 łyżek oxydantu i najwyżej dorób jak zabraknie. Nałóż jak najszybciej!!! i zostaw na 5 minut, przetrzyj wacikiem i sprawdź kolor, czy już jest dobry. Jak wyjdą za niebieskie to i tak się wypłuczą 1 litr oxy z firmy leo kosztuje u mnie w sklepie 16zł, farba (mixton) dajmy 20zł to na kilka razy będzie
Mixtony są to intensyfikatory farb lub neutralizatory (korektory) niechcianych refleksów, w Twoim przypadku rudy.Każda firma chyba je ma, ja miałam z Wella Color Touch (niebieski 0.88) Można je łączyć tylko z farbami tej samej firmy co jest mixton. Np. natura poziom 6N lub 6.0 (bo Rusimowa ma chyba na tym poziomie włosy, tylko uwaga, bo 6 wychodzi czarno. Jak chcesz dodać do farby 6.0 mixton niebieski to na 30ml farby wyciśnij go tylko 2cm glisty z tubki i mieszaj z oxy tak jak w instrukcji
A jeszcze nie widzę, czy Twoje włosy są bardziej rude, czy czerwone, jak rude to kup niebieski, jak rudo - czerwone to musisz zmieszać niebieski i zielony, a jak winny (/bordo/fiolet) to zielony z żółtym.
I tyla Kolory w kole naprzeciw siebie się neutralizują i tak masz pomieszać mixtony!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg color wheel 3.jpg (97,3 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg color wheel 7.jpg (61,4 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-12-14 o 19:35
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:47   #5189
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Gabi2000 Pokaż wiadomość
Shade- 23, może ty mi pomożesz?
Cytat:
Napisane przez Gabi2000
Dziewczyny, HELP

Zastanawiam się nad pewną kwestią i nie wiem co zrobić: Mam 1/2 tubki Majirel 5.12 i 1/4 8.11 - czy jak wymieszam je z wodą 2,7% to uzyskam taki efekt jak przy koloryzacji szamponem zmywalnym?
Chciałam zamówić Goldwell Colorance 6SB, ale sprzedają do niej utleniacz tylko 1L,więc zakup ten wyniósłby mnie teraz ok. 80 zł na allegro - niestety z kasą u mnie krucho przed świętami:-(

Dylemat mój polega na tym, że od ok. 9 mcy nie farbowałam włosów i nie chciałabym na trwałe ich znowu farbować. Mam 15 cm odrostów (mój naturalny kolor to ciemny zimny blond), reszta włosów przechodzi w sprany złocisty blond. Całość nie wygląda jakoś tragicznie,przejście między naturalkami a resztą włosów jest stopniowe. Mimo to już nie mogę na te moje kłaki patrzeć, chciałabym nadać im blasku i "zdrowego" wyglądu - zabawne jest to, że moje włosy wyglądały lepiej jak były farbowane niż jak przestałam je farbować czyli teraz.

Poradźcie mi coś, bo sama już nie wiem co robić a Święta tuż,tuż ................


Proszę o pomoc
Na 3% nie robiłam, poczekaj na inne opinie. 1.9% spłukuje się po jakichś 5-8 myciach. Nie wiem, czy nie za duża rozpiętość poziomów farb 5 i 8? wypróbuj na pasemku zanim nałożysz na całą głowę, żeby nie byłó niespodzianek.
Kiedyś czytałam, że kolor 0.00 jest dodawany do farb aby wzmocnić efekt kolorystyczny, a sama nakładana na włosy nadaje im blask i zdrowy wygląd.
Goldwella miałam robionego fryca i spłukał się raz dwa, i dla mnie beznadziejna. Jak nie chcesz farbować trwale to tonuj mixtonami tak jak napisałam niżej. Woda leo 16zł+ mixton 15-25 zł (cena taka jak farba) + przesyłka i jaka oszczędność. Ale poczekaj jeszcze, może ktoś Ci napisze.
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:01   #5190
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Na 3% nie robiłam, poczekaj na inne opinie. 1.9% spłukuje się po jakichś 5-8 myciach. Nie wiem, czy nie za duża rozpiętość poziomów farb 5 i 8? wypróbuj na pasemku zanim nałożysz na całą głowę, żeby nie byłó niespodzianek.
Kiedyś czytałam, że kolor 0.00 jest dodawany do farb aby wzmocnić efekt kolorystyczny, a sama nakładana na włosy nadaje im blask i zdrowy wygląd.
Goldwella miałam robionego fryca i spłukał się raz dwa, i dla mnie beznadziejna. Jak nie chcesz farbować trwale to tonuj mixtonami tak jak napisałam niżej. Woda leo 16zł+ mixton 15-25 zł (cena taka jak farba) + przesyłka i jaka oszczędność. Ale poczekaj jeszcze, może ktoś Ci napisze.
Dzięki za info
Co do "mieszanki" jaką mi podałaś, to woda leo ma być 3%? A mixton z jakiej firmy? W jakich proporcjach je mieszać?
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.