Ponad 50 dni bez okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-22, 09:02   #1
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223

Ponad 50 dni bez okresu


Prawie 3 lata brałam tabletki anty. Pod opieką ginekologa, z wszelkimi badaniami. Rozstałam się z chłopakiem, dokończyłam więc opakowanie i ostatnią tabletkę wzięłam 9 lutego.
Pierwszy okres (plamienie) z odstawienia dostałam jak to zwykle bywa co do godziny 9 marca
Kolejny (ten już "normalny") 25 marca, po 17 dniach i trwał 2 dni.
Kolejny 3 maja, po 39 dniach i trwał trochę dłużej 4-5 dni.
I to by było na tyle. Dzisiaj mija 51 dzień bez okresu.
W zeszłym tygodniu zrobiłam nawet test ciążowy by wykluczyć (jakże znikomą, ale zawsze) ewentualność ciąży. Wynik negatywny.

Wiem, że to wszystko trwa. Mam 21 lat, rozmawiałam z moją mamą i ona po odstawieniu plastrów nie miała okresu przez 4 miesiące
Przyznaję że z tabletkami żyło mi się lepiej. Mam problemy z cerą, zaczynają się pojawiać blizny na dekoldzie i plecach
No i pojawił się mężczyzna...

Stąd moje pytanie. Jak długo jeszcze czekać? Czy może już teraz udać się do ginekologa?
I jak to wygląda? Czy nie mając okresu mogę zacząć brać tabsy, skoro rozpoczyna się je pierwszego dnia?
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:48   #2
iloveharibo
Raczkowanie
 
Avatar iloveharibo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 231
Dot.: Ponad 50 dni bez okresu

Kiedyś nie miałam okresu ponad 60 dni.
Zrobiłam test (negatywny), poczekałam jeszcze tydzień i poszłam do lekarza. Przyczyn może być wiele - od stresu, bałagan w hormonach etc. Przepisano mi leki i wszystko wróciło do normy - więc tak będzie i w Twoim przypadku.
Na pewno będziesz musiała zrobić badania hormonalne - bo te po odstawieniu tabletek zaczęły żyć "po swojemu".
Nie martw się, umów się na wizytę.
iloveharibo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:57   #3
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Ponad 50 dni bez okresu

to całkowicie normalnie, po takim stażu brania pigułek tym bardziej póki co czekaj spokojnie, nie stresuj się.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 23:46   #4
miss_salt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 60
Dot.: Ponad 50 dni bez okresu

Najlepiej idź do lekarza nic nie rób na własną rękę. Przyczyn może być wiele i niekoniecznie związanych z odstawieniem tabletek.
miss_salt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 08:35   #5
madela8876
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Ponad 50 dni bez okresu

ja bralam ppnad dwa lata tabsy i po odstawieniu takze mialam problemy z okresem...przez pol roku pojawil sie tylko 2 razy z czego jeden wywolywany....a na koncu okazalo sie ze mam PCOS ale juz powoli wszystko wraca do normy: ) wiec wybierz sie do lekarza bo jak dziewczyny napisaly przyczyn moze byc wiele ja myslalam ze to normalne po odstawieniu ze tak wszystko szaleje a jednak nie..
madela8876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.