Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-06, 08:08   #1321
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ja nie mialam zamykanych naczynek, wiem tylko tyle ze wolno ten zabieg pzeprowadzać albo wczesną wiosną albo jesienią


przyszłam napsiać, że posmarowałam się kremem Hipp i powiem Wam, że naczynka nie są podrażione, buzia wygładzona- bo miałam taką kaszkę neistety , rozjaśniona jakby

tylko mam cerę mieszaną, ciekawe czy nie pozapycha, bo LRP Hydraphase XL chyba zapychał


oliwki Hipp nie miałam, bo narazie mam oleje z ecospa, ale podobnież tez świetna, tylko ten olej migdałowy- oby nie zapychał, choć tendencję do zapychania mam(od jakiegoś pół roku a kiedyś miałam taką łądną buźkę )
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:46   #1322
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mi sie wydaje, że te naczynka zamykać na wiosnę albo jesień ze względu na słońce, które wtedy nie jest takie "silne" jak w lecie, a i jest przed mrozami, przez co zimno nie podrażnia dodatkowo naczynek

Nika mam tak jak Ty, kiedys miałam buzię bez ani jednego wyprysku i od trochę dłużej niz pół roku mnie wszystko podrażnia i zapycha
Ale wymyśliłam metodę i już jest jakby lepiej-zawsze wycieram twarz papierowym ręcznikiem, poza tym zmieniam poszewkę na poduszkę dosyć często. Na noc używam teraz Nutritica z 2,5 % zawartością biolipidów, który mimo, że posiada PL w składzie to nie zapycha, a rano buźkę mam idealną. Rano się smaruję Lait Veloutem z LRP i też super nawilża i też nie zapycha-tzn. powstają zaskórniki, ale nie pryszcze i krostki i dlatego mogę mu to wybaczyć No i ten olejek myjący, woda termalna i na noc tonik dla wrażliwców z Nivei i generalnie musze stwierdzić, że jest znaczna poprawa
Szkoda tylko, że sie muszę tak namęczyć, bo kiedyś kupiłam byle krem za 10 zł i po kłopocie, a teraz średnia cena kremu to 50 zł

A ten krem z Hippa to jakiś porządny? Nie to co zwykła Nivejka albo Bobas, czy te kremiki dla dzieci?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 17:30   #1323
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Na noc używam teraz Nutritica z 2,5 % zawartością biolipidów, który mimo, że posiada PL w składzie to nie zapycha, a rano buźkę mam idealną.
Szkoda tylko, że sie muszę tak namęczyć, bo kiedyś kupiłam byle krem za 10 zł i po kłopocie, a teraz średnia cena kremu to 50 zł
Tez uważam, że linia Nutritic jest super, dla mnie 2,5% było za mało, zato 5% to istny miód ma moją skorę ale cena... wole moja oliwke jojoba z kwasem h. i NMF ktora super działa ma moje wielkie suchości
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 09:29   #1324
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dziewczyny muszę Wam cos powiedziec, otóz kupiłam krem z polleny evy, jego skład ostatnio analizowała L_V i oceniła, że krem jest super, kupiłam go z ciekawości i tez dlatego, że koszt jest malenki-ja płaciłam 6,50 zł, nie mogę w to uwerzyć, ale posmarowałam nim twarz 3 razy-na noc i moje naczynka znikają, nie wiem czy to jakieś cuda się dzieją, ale to prawda-pod okiem mam pijączka, długości 0.5 cm, dziś ma 1 mm, jestem w zasadzie pewna że to zasługa tego kremu, bo nic więcej nie zmieniłam w pielęgnacji, szcerze Wam polecam, mam nadzieję, że i wam pomoże, chyba 6 zł nie jest kolosalnym wydatkiem, spróbujcie.a niżej wklejam analizę L_V tego kremu:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy
Totalne zaskoczenie w pozytywnym sensie. Bardzo ciekawy krem, w zasadzie każdy składnik jest przemyślany i nie ma w nim niepotrzebnego badziewia. Są tu wyciągi z winogron, aloesu, platana, melisy, rumianku. Jest fruktoz, niacinamide, mocznik, kwas mlekowy, allantoina, witaminy C i E. Naprawdę dużo antyoksydantów, i to nie na końcu składu, a na początku!! Brawa dla Polleny-Evy. Idę poszukać tego kremu.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 10:01   #1325
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A gdzie go można dostać?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 10:50   #1326
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy
Totalne zaskoczenie w pozytywnym sensie. Bardzo ciekawy krem, w zasadzie każdy składnik jest przemyślany i nie ma w nim niepotrzebnego badziewia. Są tu wyciągi z winogron, aloesu, platana, melisy, rumianku. Jest fruktoz, niacinamide, mocznik, kwas mlekowy, allantoina, witaminy C i E. Naprawdę dużo antyoksydantów, i to nie na końcu składu, a na początku!! Brawa dla Polleny-Evy. Idę poszukać tego kremu.
ten krem to chyba istne cudo! takei skladniki dotychczas sama musialam dawac do mojego robionego kremu bo nie znalam innego ktory by to mial. Dziwi mnie tylko... kwas mlekowy! Na naczynka... No i aloes... Hmm... ale skoro mówiesz że pomaga to z radością wydam 6 zł i sama sprawdze, skoro istnieje sznsa na pozbycie sie czerwonego nosa i naczynka spod oka
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 11:49   #1327
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

dzis zobaczyłam że przepłaciła, w innym sklepie był za 5 zł, ja go kupiłam w drogerii schlleker, mozna dostać w polo market(za 5 zł) poszukajcie w drogeriach, jest super, jedyne z czym sie nie zgadzam to to ze jest nawilżający, bo moim zdaniem na nawilża zbytnio
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 12:02   #1328
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Akurat dzisiaj wybieram się do miasteczka, gdzie jest Schlecker, więc na pewno poszukam Tonik z tej serii mnie podrażnił, ale warto spróbować
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 13:48   #1329
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

warto warto
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 13:53   #1330
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje, że te naczynka zamykać na wiosnę albo jesień ze względu na słońce, które wtedy nie jest takie "silne" jak w lecie, a i jest przed mrozami, przez co zimno nie podrażnia dodatkowo naczynek

Nika mam tak jak Ty, kiedys miałam buzię bez ani jednego wyprysku i od trochę dłużej niz pół roku mnie wszystko podrażnia i zapycha
Ale wymyśliłam metodę i już jest jakby lepiej-zawsze wycieram twarz papierowym ręcznikiem, poza tym zmieniam poszewkę na poduszkę dosyć często. Na noc używam teraz Nutritica z 2,5 % zawartością biolipidów, który mimo, że posiada PL w składzie to nie zapycha, a rano buźkę mam idealną. Rano się smaruję Lait Veloutem z LRP i też super nawilża i też nie zapycha-tzn. powstają zaskórniki, ale nie pryszcze i krostki i dlatego mogę mu to wybaczyć No i ten olejek myjący, woda termalna i na noc tonik dla wrażliwców z Nivei i generalnie musze stwierdzić, że jest znaczna poprawa
Szkoda tylko, że sie muszę tak namęczyć, bo kiedyś kupiłam byle krem za 10 zł i po kłopocie, a teraz średnia cena kremu to 50 zł

A ten krem z Hippa to jakiś porządny? Nie to co zwykła Nivejka albo Bobas, czy te kremiki dla dzieci?
ano dokładnie wiem o co ci chodzi nie wiem, moze te kremy za 10zł nas tak pozapychały kiedyś a dzisiaj są efekty dopeiro?

Nutrica nie miałam(jakiej firmy?? aaaa już wiem LRP przeczytałam, ze mozna go stosować jako krem ochronny zimą ciekawe jaki ma skład... bo na wizażu nei ma ;( ) , to coś takiego jak nanobase? jak rozumiem nie zapycha Ciebie?
a i piszesz o filtrze LRP? laitcośtam? nie ma denat.? bo ja zastanawiam się nad Solcerin Iwostinu... o_O

A Hipp zaw. olej migdałowy, nie zaw. barwników, oleju mineralnego, PEG, po posmarowaniu buxka jest super, wszelkie nivee niech się schowają Krem nie podrażnia, łagodzi szorstkość, nawilża, bardzo dobrze się wchłania

kupiłam sobie Iwostin 20 intens.nawilżający, ale taki jakiś jakby podobny do LRP H XL, czyli nie bardzo

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2007-06-08 o 14:32
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 17:15   #1331
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Nika ten filtr o którym pisałam to Lait Veloute z LRP, nie zawiera denata, za to zawiera glikol propylenowy, co mnie na początku odstraszyło..Ale Confused zrobiła mi próbkę i sie okazało, że nic mi się z naczynkami nie dzieje..Co do szczypania oczu to nie wiem, bo na oczy używam dzieciaczka

Co do Nutritica to mnie nie zapycha nic a nic, ale nie wiem czy bym go mogła na dzień stosować, bo się tak jakby kruszy i wałkuje

Dziewczyny, kusicie tym kremikiem z Polleny Ewy, ale czy moja młoda buzia może go używać? Rozumiem, że nie jest przeciwzmarszczkowy?

Katarinko a aloes również szkodzi na naczynka?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 17:17   #1332
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Słonce ja tez mam młioda buzie i jest oktak poważnie to krem nawilżający na dzien i na noc z mielsą taka ma nazwę nie jest przeciwzmarszkowy
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 18:02   #1333
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Jednak go nie kupiłam, bo byłam tak zalatana, ze nawet do Schleckera nie wstąpiłam... Ale nadrobię przy najbliższej okazji
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 19:40   #1334
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, dołączam do Was. Zawsze traktowałam moje naczynka przy skrzydełkach nosa bardzo marginalnie i nie uważałam, że mam cerę naczynkową.
Niestety problem sie rozszerzył i podąża w kierunku oka. Jak już pozbyłam się pryszczy, to zaczęły się problemy z naczynkami
Peelingu migdałowego nie nakładam na te okolice, ale za to flitry z alkoholem chyba zrobiły swoje. Akurat takie są dobre dla mojej tłustej twarzy i juz myślałam, ze nic złego mi nie robią.

Stosowałam koncentrat z Farmony a teraz żel-maseczkę z Flos-Leku, ale nie widze jakichs zmian na lepsze. Nie jest tragicznie, ale jeżeli naczynka będą się rozszerzać, to będe musiała zrezygnować z tych moich filtrów i używać jakichs zapychających mazi. Chyba mnie trafi

Kupiłam ten krem z melisą, ale nie pod kątem naczynek, bo nie wiedziałam o jego łagodzących je właściwościach. W Tesco kosztował 5,99
Jeżeli nie pozapycha, to będę miała dobry nawilżacz na noc, bo wciąż takiego idealnego poszukuję. Też zastanowił mnie ten aloes (wysoko w składzie). Musze poczytać jaki właściwie ma wpływ na naczynka, bo tylko słyszałam o jego negatywnym działaniu na takie problemy a właściwie dokładnie nie wiem o co chodzi
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 13:28   #1335
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Justin_Timberlake aloes pobudza krążenie podskórne więc dla naczynek nie jest dobry... ale i tak się skusze na ten krem! dziewczyny zdajcie relacje jak efekty (oby pozytywne )

anah też uzywałam koncetratu Farmony i też nic mi nie dał Miałam ten 3% i . jeszcze zauważyłam nowe naczynko migrujące do skrzydełek nosa. Właśnie te zagłębienia koło nosa - gdzie nos "łaczy się" ze skrzydekłami sa u mnie najgorsze- czerwone aż z daleka widać, poza tym jeszcze na szczycie nosa- jakby koło okularow słonecznych mam pełno powiekszonych i mam 2 pod lewym okiem
Wiec ide... rzucić sie w ramiona Polleny Ewy (wolałabym faceta ale nie mam pod ręką ) i mam nadzieje, że mnie złapie!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 13:42   #1336
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

co do koncentratu-też miałam i nic nie pomógł
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 14:35   #1337
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja już przetestowałam chyba wszystko co możliwe: ruboril, diroseal, sensibio AR, iwostin do naczynkowej...i nigdy żadnych spektakularnych efektów nie widziałam. Naczynka były raz bardziej uśpione, raz bardziej podrażnione, ale efekt nie utrzymywał się.

Dobry miesiąc temu odstawiłam wszystko!
Używam teraz rano samorobionego toniku z kwasem hialuronowym i NMF, na to codziennie serum C i filtr(obecnie najlepsza dla mnie emulsja avene-nie zapycha, koi, dobrze się wchłania, pozostawia lekki głów).
Do demakijażu samorobiony olejek z kasztanowca i komosy i na koniec tenże tonik.
Na wieczór na zmianę humektan i acnederm (nakładam go na całą twarz, gdyż wyskoczyły mi jakieś zeszłoroczne przebarwienia).
Aha no i maseczki 2-3 w tygodniu: zielona glinka, od 2-3 tygodni doszła spirulinowa i aspirynowa (chociaż ta żadko ostatnio też).

I to wszystko!
Całkowity minimalizm, jakiego już dawno nie udało mi się osiągnąć. Odstawiłam resztę kwasów, peelingi, kremy na naczynka, tonik BHa....
I skóra mi się nareszcie uspokoiła, naczynka także, rumień żadszy i minimalny.
Naczynka pójdę usunąć laserem chyba jeszcze w tym miesiącu.

Jest naprawdę dobrze teraz (tfu tfu) Nawet Vitella poszła chwilowo w kąt.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 16:43   #1338
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Ja już przetestowałam chyba wszystko co możliwe: ruboril, diroseal, sensibio AR, iwostin do naczynkowej...i nigdy żadnych spektakularnych efektów nie widziałam. Naczynka były raz bardziej uśpione, raz bardziej podrażnione, ale efekt nie utrzymywał się.

Dobry miesiąc temu odstawiłam wszystko!
Używam teraz rano samorobionego toniku z kwasem hialuronowym i NMF, na to codziennie serum C i filtr(obecnie najlepsza dla mnie emulsja avene-nie zapycha, koi, dobrze się wchłania, pozostawia lekki głów).
Do demakijażu samorobiony olejek z kasztanowca i komosy i na koniec tenże tonik.
Na wieczór na zmianę humektan i acnederm (nakładam go na całą twarz, gdyż wyskoczyły mi jakieś zeszłoroczne przebarwienia).
Aha no i maseczki 2-3 w tygodniu: zielona glinka, od 2-3 tygodni doszła spirulinowa i aspirynowa (chociaż ta żadko ostatnio też).

I to wszystko!
Całkowity minimalizm, jakiego już dawno nie udało mi się osiągnąć. Odstawiłam resztę kwasów, peelingi, kremy na naczynka, tonik BHa....
I skóra mi się nareszcie uspokoiła, naczynka także, rumień żadszy i minimalny.
Naczynka pójdę usunąć laserem chyba jeszcze w tym miesiącu.

Jest naprawdę dobrze teraz (tfu tfu) Nawet Vitella poszła chwilowo w kąt.
no to tylko pozazdrościć

ja stos. różowa glinkę na naczynka a na strefęT zieloną- ta zielona nie wysusza Ci za bardzo? bo jeśli nie, to moze ja się jednak na zielona przerzucę...

a jaki to filtr Avene stos.?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 16:55   #1339
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
no to tylko pozazdrościć

ja stos. różowa glinkę na naczynka a na strefęT zieloną- ta zielona nie wysusza Ci za bardzo? bo jeśli nie, to moze ja się jednak na zielona przerzucę...

a jaki to filtr Avene stos.?

Nikaa ja po glince zawsze stosuję krem nawilżający, bez tego chyba bym się wściekła Zielona glinka trzyma w ryzach moje rozszerzające się pory.

a filtr to Avene emulsja 50+:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12645

Nic a nic mnie nie zapycha, szybko się wchłania, do tego naprawdę koi i nawilża. Antheliosy np. mnie wysuszały

chociaż na zimą wolę avene krem 50+, gdyż jest bardziej treściwy (na mrozy).
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 17:03   #1340
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Nikaa ja po glince zawsze stosuję krem nawilżający, bez tego chyba bym się wściekła Zielona glinka trzyma w ryzach moje rozszerzające się pory.

a filtr to Avene emulsja 50+:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12645

Nic a nic mnie nie zapycha, szybko się wchłania, do tego naprawdę koi i nawilża. Antheliosy np. mnie wysuszały

chociaż na zimą wolę avene krem 50+, gdyż jest bardziej treściwy (na mrozy).
Thx za info

powiedz tylko co to za krem nawilżający... bo ja mam maseczkę Apisa inten.nawilż.- ale podobn ajest do Avene nawilż.maseczki- czyli czuję się tak, jakby mi zalepiała wszystkie pory a to nic przyjemnego
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 19:57   #1341
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Justin_Timberlake aloes pobudza krążenie podskórne więc dla naczynek nie jest dobry... ale i tak się skusze na ten krem! dziewczyny zdajcie relacje jak efekty (oby pozytywne )

anah też uzywałam koncetratu Farmony i też nic mi nie dał Miałam ten 3% i . jeszcze zauważyłam nowe naczynko migrujące do skrzydełek nosa. Właśnie te zagłębienia koło nosa - gdzie nos "łaczy się" ze skrzydekłami sa u mnie najgorsze- czerwone aż z daleka widać, poza tym jeszcze na szczycie nosa- jakby koło okularow słonecznych mam pełno powiekszonych i mam 2 pod lewym okiem
Wiec ide... rzucić sie w ramiona Polleny Ewy (wolałabym faceta ale nie mam pod ręką ) i mam nadzieje, że mnie złapie!


Najważniejsze dla mnie jest to, że dany specyfik nie podrażnia naczynek, tylko je uspokaja. Obawiam się, że problem się zaostrzy i wtedy tylko specjalista i laser pomoże. Moja mama ma naczynkową cerę co nie wróży mi dobrze na
przyszłość


Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
co do koncentratu-też miałam i nic nie pomógł

Nie pomaga i nie szkodzi. Może trzeba wsmarować więcej niż jedno
opakowanie

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Ja już przetestowałam chyba wszystko co możliwe: ruboril, diroseal, sensibio AR, iwostin do naczynkowej...i nigdy żadnych spektakularnych efektów nie widziałam. Naczynka były raz bardziej uśpione, raz bardziej podrażnione, ale efekt nie utrzymywał się.

Dobry miesiąc temu odstawiłam wszystko!
Używam teraz rano samorobionego toniku z kwasem hialuronowym i NMF, na to codziennie serum C i filtr(obecnie najlepsza dla mnie emulsja avene-nie zapycha, koi, dobrze się wchłania, pozostawia lekki głów).
Do demakijażu samorobiony olejek z kasztanowca i komosy i na koniec tenże tonik.
Na wieczór na zmianę humektan i acnederm (nakładam go na całą twarz, gdyż wyskoczyły mi jakieś zeszłoroczne przebarwienia).
Aha no i maseczki 2-3 w tygodniu: zielona glinka, od 2-3 tygodni doszła spirulinowa i aspirynowa (chociaż ta żadko ostatnio też).

I to wszystko!
Całkowity minimalizm, jakiego już dawno nie udało mi się osiągnąć. Odstawiłam resztę kwasów, peelingi, kremy na naczynka, tonik BHa....
I skóra mi się nareszcie uspokoiła, naczynka także, rumień żadszy i minimalny.
Naczynka pójdę usunąć laserem chyba jeszcze w tym miesiącu.

Jest naprawdę dobrze teraz (tfu tfu) Nawet Vitella poszła chwilowo w kąt.

Minimalizm kosmetyczny dobry jest chyba na każdą cerę z jakimś problemem.
Mi zdecydowanie szkodzi agresywna pielęgnacja: kwasy, kosmetyki z alkoholem.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 11:04   #1342
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
Thx za info

powiedz tylko co to za krem nawilżający... bo ja mam maseczkę Apisa inten.nawilż.- ale podobn ajest do Avene nawilż.maseczki- czyli czuję się tak, jakby mi zalepiała wszystkie pory a to nic przyjemnego
Obecnie jako nawilżacza używam humektan:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
na lato teraz idealny bo jest bardzo leciutki.

Bardzo lubię też xerial 5 i 1-2x w tygodniu robię na noc ekspresowe serum hialuronowo-jedwabne.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 11:23   #1343
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Najważniejsze dla mnie jest to, że dany specyfik nie podrażnia naczynek, tylko je uspokaja. Obawiam się, że problem się zaostrzy i wtedy tylko specjalista i laser pomoże. Moja mama ma naczynkową cerę co nie wróży mi dobrze na
przyszłość

Minimalizm kosmetyczny dobry jest chyba na każdą cerę z jakimś problemem.
Mi zdecydowanie szkodzi agresywna pielęgnacja: kwasy, kosmetyki z alkoholem.

Oj kwasy AHA i alkohol szkodzi naczynkom jak rzadko co Dlatego ciesze się, że a alkoholem (ZEWNęTRZENIE ) rozstałam się jeszcze za czasów natoletnich

A tak w ogóle to z moją cerą coś jest nie tak - poza oczywistymi rzeczami. Wczoraj, po ok 2-3 miesięcznej przerwie zrobiłam sobie po raz pierwszy serum z wit. c i do rauz zrobiłam 15% a moja cera... nawet nie zauważyła! Tzn. rozpromieniła się i tak dalej ale żeby jakeiś mrowienie, zaróżowienie to niz z tych rzeczy., a on uwielbia się rumienić... Chociaż tfu, wracam to co powiedziałam lepiej że się nie rumieni przy mojej płytkounaczynkowionej cerze to lepiej dla mnie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 12:21   #1344
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Obecnie jako nawilżacza używam humektan:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
na lato teraz idealny bo jest bardzo leciutki.

Bardzo lubię też xerial 5 i 1-2x w tygodniu robię na noc ekspresowe serum hialuronowo-jedwabne.
a widzisz Foxinko! musze się zaopatrzyć w ten kremik! tzn. w humektan

myslę tez o xerial5, miałam w tamtym roky xerialine i był ok, nieco wygładził mi porowatość na policzkach, ciekawe jak 5 mi się wchłonie, po prostu trzeba kupić i wypróbowac (myślałam tez o Nutriticu 2,5% ale xerial wygrywa bo zaw. mocznik, który mam nadzieje że wygładzi mi buźkę)

jutro trza sie rpzejść do apteki


p.s. Katarina, to wypada się tylko cieszyć, ze nie podrażnia Ciebie ta 15-tka, może masz grubszy naskórek teraz? nie wiem
a alkoholowe toniki to stos. kiedyś bo tak były reklamowane chyba clerasil, ze oczyszcza pory i w ogóle jest super, wyobrażałam sobie że zanieczyszcenia znikają po każdym przeciągnieciu wacika ale to trwało naprawde krótko( cóż, siła reklamy)


Miłej niedzieli dziewczyny
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 20:50   #1345
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Oj kwasy AHA i alkohol szkodzi naczynkom jak rzadko co Dlatego ciesze się, że a alkoholem (ZEWNęTRZENIE ) rozstałam się jeszcze za czasów natoletnich

Szkodzi, szkodzi, ale przy mojej tłustej cerze pielęgnacja kwasami wydaje sie niezbędna. Używam więc kwasów BHA i migdałowego, bo łagodniejszy dla naczynek od glikolowego. Nie stosuje na miejsca z naczynkami.
Problemem sa wciąż filtry, jak pisałam służą mi te z alkoholem, tylko pewnie po cichu robią mi siatkę czerwonych pajączków
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 21:06   #1346
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a powiedzcie mi czy są peelingi enzymatyczne do ciała? bo własnie zrobiłam sobie peeling ziarnisty mojemu ciałku ale widoczne sa żyłki pod skórą ud i łydek w ogóle pare mam pękniętych
bez sensu
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 21:10   #1347
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Oj kwasy AHA i alkohol szkodzi naczynkom jak rzadko co Dlatego ciesze się, że a alkoholem (ZEWNęTRZENIE ) rozstałam się jeszcze za czasów natoletnich

dobrze, ze nie i WEWNĘTRZNIE chociaż i to nam odradzają phi
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 10:56   #1348
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
dobrze, ze nie i WEWNĘTRZNIE chociaż i to nam odradzają phi
Też uważam że phi a poza tym, paradoksalnie ja przy piciu alkoholu robie się ... blada serio, na imprezach moje naczynka jakby szły spać i robie się wrecz biała dlatego mocny makijarz na wieczór jest u mnie zakazany (bo wyglądam potem jak kobieta bardzo lekkich obyczajów ) i musze dodatkowo walić na buzię porcję pudru brązującego! uwielbiam imprezy
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:23   #1349
Minia**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

[zalecila mi jedynie dlugie spacery
i doradzila zebym jadla pietruszke bo ponoc je się ją w takich dolegliwosciach[/quote]

teżo tym słyszałam, ale mysle ze to tylko dlatego, że pietruszka zawiera mnóstwo witaminy C.
Minia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 12:26   #1350
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziewczyny muszę Wam cos powiedziec, otóz kupiłam krem z polleny evy, jego skład ostatnio analizowała L_V i oceniła, że krem jest super, kupiłam go z ciekawości i tez dlatego, że koszt jest malenki-ja płaciłam 6,50 zł, nie mogę w to uwerzyć, ale posmarowałam n
im twarz 3 razy-na noc i moje naczynka znikają, nie wiem czy to jakieś cuda się dzieją, ale to prawda-pod okiem mam pijączka, długości 0.5 cm, dziś ma 1 mm, jestem w zasadzie pewna że to zasługa tego kremu, bo nic więcej nie zmieniłam w pielęgnacji, szcerze Wam polecam, mam nadzieję, że i wam pomoże, chyba 6 zł nie jest kolosalnym wydatkiem, spróbujcie.a niżej wklejam analizę L_V tego kremu:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy
phdwao jak się sprawuje krem? są dalsze postępy lub też brak? Daj koniecznie szybko znać bo aż mnie z ciekawości skręca
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.