Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-27, 21:06   #3541
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, uda³o mi siê dzi¶ zrobiæ zdjêcia w³osów na dworzu, wiêc w miarê oddaje to ich rzeczywisty kolor Jak widaæ koñce s± bardzo ciemne, odrost te¿ jest, a jak¿e, na dodatek siwe, no czas co¶ zrobiæ Pyta³am ju¿ jaki mam poziom, najpewniej 5? Chcê zakupiæ Illuminê i teraz tak:
1) radzicie poziom 5 czy 6?
2) radzicie najpier naturê czy celowaæ od razu w popiele?

Docelowo zamierzam u¿yæ 6/16 lub 5/81, ale zastanawiam siê czy nie lepiej najpierw 5/0 lub opcjonalnie 6/0.

Porad¼cie proszê
to s± Twoje naturalne?
czy farbowane ale jednolite na ca³ej d³ugo¶ci?

na moje oko mo¿esz od razu strzelaæ popiel. Ja bym zaczê³a od tej 6/16. Przyciemniæ zawsze mo¿na nastêpnym razem
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-27, 21:49   #3542
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, uda³o mi siê dzi¶ zrobiæ zdjêcia w³osów na dworzu, wiêc w miarê oddaje to ich rzeczywisty kolor Jak widaæ koñce s± bardzo ciemne, odrost te¿ jest, a jak¿e, na dodatek siwe, no czas co¶ zrobiæ Pyta³am ju¿ jaki mam poziom, najpewniej 5? Chcê zakupiæ Illuminê i teraz tak:
1) radzicie poziom 5 czy 6?
2) radzicie najpier naturê czy celowaæ od razu w popiele?

Docelowo zamierzam u¿yæ 6/16 lub 5/81, ale zastanawiam siê czy nie lepiej najpierw 5/0 lub opcjonalnie 6/0.

Porad¼cie proszê
My¶lê tak jak Goldika, ¿e mo¿esz daæ 6/16 Powinno ci dobrze chwyciæ.
Je¶li koñce s± ciemniejsze, to i tak z tym nic nie zrobisz. Ale chociaz farbe po³ó¿ tam na sam koniec, z 5 minut przed sp³ukiwaniem.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-28, 11:35   #3543
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Popielaty braz!!!

W³osów nie farbowa³am chyba z rok, kiedy¶ mia³am je rozja¶niane u fryzjera, potem przyciemnia³am. Przebijaj±ce czerwienie/rudo¶ci, które s± widoczne w s³oñcu, to w³a¶nie pozosta³o¶ci po tym rozja¶nianiu. Albo po hennie, która mia³a byæ ch³odnym br±zem Czyli my¶licie, ¿e nie trzeba wyrównywaæ natur±? Kiedy¶ zamówi³am 6 z Chantala, w³osy wysz³y czarne No, to rozejrze siê za t± 6/16, zobaczymy
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-07, 15:43   #3544
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
W³osów nie farbowa³am chyba z rok, kiedy¶ mia³am je rozja¶niane u fryzjera, potem przyciemnia³am. Przebijaj±ce czerwienie/rudo¶ci, które s± widoczne w s³oñcu, to w³a¶nie pozosta³o¶ci po tym rozja¶nianiu. Albo po hennie, która mia³a byæ ch³odnym br±zem Czyli my¶licie, ¿e nie trzeba wyrównywaæ natur±? Kiedy¶ zamówi³am 6 z Chantala, w³osy wysz³y czarne No, to rozejrze siê za t± 6/16, zobaczymy
U¿ywa³ kto¶ farb (a mo¿e i z dodanymi mixami) Oyster i Inebrya: popieli na poziomie oko³o 6 lub 7 i ma porównanie? Jak popielate wychodz±, jak d³ugo siê ten popiel trzyma, czy wychodz± du¿o ciemniej ni¿ to wypada w numeracji? A mo¿e kto¶ mog³by po prostu polecic któr±s z wy¿ej wymienionych farb? Z jakimi mixami daj± najlepszy efekt? Albo polecic jak±s inn± popielat± farbê?

Czyta³am sporo o Oysterach, trochê o Inebryi i... ju¿ nie wiem jak± farbê i jakie mixy wybrac.

Po kilu latach farbowania drogeryjnymi br±zami skoñczy³am z w³osami prawie czarnymi i na chwilê obecn± jestm po kilku k±pielach rozja¶niaj±cych. Obecnie mam w³osy na poziomie 6/5, gdzie niegdzie 5, nie s± równe. W³osy niestety maj± w sobie du¿o rodo¶ci i czerwieni, czego nie uda³o mi siê zakryc farbami drogeryjnymi, nawet po³±czonymi z niebieskim mixem (Majirel). Mój naturalny kolor to co¶ pomiêdzy 6 i 7, popielaty (a nawet z odrobin± tonów zielonych).
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-09, 10:04   #3545
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Popielaty braz!!!

Freya, mixton niebieski dzia³a na pomarañczow± po¶wiatê, do zniwelowania czerwieni potrzebowa³aby¶ zieleni.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-09, 15:43   #3546
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Popielaty braz!!!

Ja wiem, tej czerwieni u mnie nie ma tak du¿o, g³ownie na koñcach (a i mniej mi przeszkadza), w³a¶nie tej rudo¶ci nie mogê siê pozbyc i to z ni± mam najwiêkszy problem.

Intryguje mnie jeszcze to, ¿e Oyster oprócz niebieskiego i zielonego mixa, ma jeszcze mix ash. Nie do koñca to ogarniam skoro to niebieski z za³o¿enia ma dawac popiel. Jaki efekt ma dawac ash, a jaki blue?

Edytowane przez Freya666
Czas edycji: 2014-03-09 o 15:50
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 18:59   #3547
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Popielaty braz!!!

A ja siê zastanawiam, czy nie lepiej najpierw jednak naturê, skoro u mnie np. czerwon± poswiatê widaæ, ale tylko w s³oñcu/sztucznym ³azienkowym ¶wietle?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 19:33   #3548
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Popielaty braz!!!

Kiedy¶ widzia³am mixton ash na pasemku (w próbniku kolorów) i wydaje mi siê, ¿e by³ po prostu szary/siwy . Ale mogê ¼le pamiêtaæ. Ciê¿ko to wszystko ogarn±æ. Jak ju¿ wydaje siê, ¿e wiemy wszystko, to dowiadujemy siê o czym¶, co burzy nasz spokój ducha

Mo¿e zale¿y od koloru w³osów (ciemno¶æ) czy lepiej u¿yæ asha czy blue...
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2014-03-10 o 19:35
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 20:07   #3549
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Mi siê wydaje, ¿e ash jest po prostu do nadania popielatego odcienia, ale na w³osach, które nie maj± ju¿ jakiego¶ dziwnego odcienia. Czyli kto¶ kto ma np . naturê, a chce mieæ popielaty, to daje ten ash.
Natomiast niebieski jest do pozbywania siê rudo¶ci i uzyskania ch³odnego odcienia.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 20:12   #3550
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Mi siê wydaje, ¿e ash jest po prostu do nadania popielatego odcienia, ale na w³osach, które nie maj± ju¿ jakiego¶ dziwnego odcienia. Czyli kto¶ kto ma np . naturê, a chce mieæ popielaty, to daje ten ash.
Natomiast niebieski jest do pozbywania siê rudo¶ci i uzyskania ch³odnego odcienia.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No, to ma sens
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-15, 12:03   #3551
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Popielaty braz!!!

Hej. Nie by³o mnie ju¿ d³u¿szy czas bo my¶la³am, ¿e upora³am siê z ciep³ym kolorem. Po na³o¿eniu farby OYSTER 5,11 by³am mega zadowolona kolor wyszedl prawie jak moje naturalki, lecz teraz po paru miesi±cach kolor sie zmy³ odrost jest ju¿ widoczny i nie chce juz go hodowaæ mimo ze taki kolor chcia³abym mieæ..

Moje pytanie to: jak teraz zdecyduje sie na jakas farbe to jakiego mixtona uzyc, niebieskiego czy zielonego? Wiem ze niebieski niweluje czerwieñ a zieleñ pomarañcz, ale s³ysza³am, ¿e podchodz±ce pod rude tak jak moje w³osy maja duzo w soboe pigmentu czerwonego... wiec juz sama nie wiem.

Do³±czam foto na którym widaæ ta roznice w odcieniach miedzy odrostem a spranym kolorem.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg CAM007421.jpg (35,1 KB, 106 za³adowañ)
__________________
Chwila która trwa, mo¿e byæ najlepsz± z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 15:23   #3552
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Popielaty braz!!!

Odwrotnie: niebieski - pomarañcz, zielony - czerwieñ. A co do reszty to mam ten sam problem.
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-15, 18:12   #3553
agnsk
Raczkowanie
 
Avatar agnsk
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 226
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witajcie,jak uzyskaæ taki kolor? Mój naturalny to mysi,ciemny blond, farbowany ok2 lata na br±z garniera, nastêpnie dekoloryzacja i farbowanie poziomem 8. Nastêpny etap to nieudana wizyta u fryzjera-brzydki,¿ó³kn±cy blond, który przefarbowa³am sama z miesi±c temu kolorem 8,00 schwarzkopf perfect mousse. Kolor jest ciep³y,nie pasuje mi. Chcia³abym uzyskaæ co¶ najbardziej zbli¿onego do ciemnego popielatego blondu(jasnego br±zu?),czego¶ jak na zdjêciu.Mam nadziejê,¿e mi pomo¿ecie.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 111w³osy.jpg (58,3 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 11w³osy.jpg (61,6 KB, 39 za³adowañ)
agnsk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-16, 10:52   #3554
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Freya666 Poka¿ wiadomo¶æ
Odwrotnie: niebieski - pomarañcz, zielony - czerwieñ. A co do reszty to mam ten sam problem.
Tak masz racje, mój b³ad. Mimio wszystko dalej sie zastanawiam jak z tym mixtonem. Wieksza czê¶æ moich wlosow pod s³oñce ma pomarañczowy odcien z prze¶witami ¿ó³ci..

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
Masz bardzo podobny odrost do mojego. A po tym Oysterze 5.11 nie wysz³a Ci jaka¶ zielona po¶wiata?
Pytam bo sama od 2 tygodni zastanawiam siê nad zakupem jakiego¶ Oystera (6.1 lub 6.11) i trochê przera¿a mnie, ¿e .1 to zieleñ, a 0.11 to wzmocniona zieleñ co z pomarañczowym/z³otym odcieniem w³osów mo¿e daæ ró¿ne efekty


Znalaz³am ostatnio jak±¶ now± (chyba) seriê farb FreeLimix - Naturals Extra Cool Ash.
Wygl±daj± super, ale nie mogê znale¼æ ich w ¿adnym sklepie internetowym w Polsce
Absolutnie ¿adnej zieleni nie by³o, by³am bardzo zadowolona lecz teraz jak juz kilka miesiecy nie forbowa³am kolor sie spra³ odrost jest widoczny. (zobacz pare postów do góry wstawi³am zdjêcie) I teraz chyba wybiorê jeszcze o ton ciemniej( jednak w ciemniejszych czuje sie lepiej) + mixton ¿eby pog³êbiæ popiel.
Wczesniej nie u¿ywa³am mixtonu i teraz nie wiem czy zielony czy niebieski?
__________________
Chwila która trwa, mo¿e byæ najlepsz± z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-20, 17:33   #3555
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ dziewczyny ! Mam ma³e pytanie co do farby, mo¿e bêdziecie w stanie co¶ mi doradziæ.

Je¶li chce siê pozbyæ rudego odcienia(dosyæ ciemnego my¶lê ¿e tak na poziomie 6 mo¿e 5), to lepiej gdybym spróbowa³a zafarbowaæ naturalk± z dodatkiem niebieskiego mixtonu czy wystarczy jak kupiê np. majirel 6.1 ?? Waham siê pomiêdzy tymi opcjami i zastanawiam siê co da lepszy efekt och³odzenia tych moich w³osów..
irysik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-20, 18:18   #3556
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez irysik Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny ! Mam ma³e pytanie co do farby, mo¿e bêdziecie w stanie co¶ mi doradziæ.

Je¶li chce siê pozbyæ rudego odcienia(dosyæ ciemnego my¶lê ¿e tak na poziomie 6 mo¿e 5), to lepiej gdybym spróbowa³a zafarbowaæ naturalk± z dodatkiem niebieskiego mixtonu czy wystarczy jak kupiê np. majirel 6.1 ?? Waham siê pomiêdzy tymi opcjami i zastanawiam siê co da lepszy efekt och³odzenia tych moich w³osów..
Jak dla mnie majirel to s³aba farba, u¿ywa³am jej i wg mnie popielate odcienie maj± ma³o wspólnego z ch³odnym odcieniem, nawet te 6,1 . Wiadomo ¿adna farba nie zagwarantuje odcinenia jaki sobie wymarzymy ale jak dla mnie by³a ok Oyster. Stosowa³am 5,11 teraz chyba zrobiê tak samo dodaj±c odrobine niebieskiego mixtona i zobaczymy
__________________
Chwila która trwa, mo¿e byæ najlepsz± z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-20, 22:13   #3557
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Mi ¿adna farba x.1 nie ochladzala rudo¶ci. Za to super efekty mia³am z niebieskim mixtonem.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-21, 11:27   #3558
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Mi ¿adna farba x.1 nie ochladzala rudo¶ci. Za to super efekty mia³am z niebieskim mixtonem.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W sumie u mnie te¿. A mixtony przyciemniaj± w³osy.?Mo¿esz jaki¶ polecic?
__________________
Chwila która trwa, mo¿e byæ najlepsz± z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-21, 13:06   #3559
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Ja u¿ywam mixtona do Kolestona oraz drugiego do Color Touch.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 13:15   #3560
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wybaczcie, ¿e dopiero teraz ale dziêki za odpowiedzi !

Wobec tego zamówiê mixtona i nie bêdê próbowaæ popielami gasiæ tych rudo¶ci. Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia.. U góry w³oski mam ja¶niejsze, tak na poziomie 6, a koñcówki to bardziej 5 i teraz nie wiem czy je¶li zrobiê mieszankê 6 + mixtona to nie wyjdzie za ciemno. Bo podobno mixton sporo przyciemnia.. Jak my¶licie?
irysik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-23, 16:00   #3561
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez irysik Poka¿ wiadomo¶æ
Wybaczcie, ¿e dopiero teraz ale dziêki za odpowiedzi !

Wobec tego zamówiê mixtona i nie bêdê próbowaæ popielami gasiæ tych rudo¶ci. Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia.. U góry w³oski mam ja¶niejsze, tak na poziomie 6, a koñcówki to bardziej 5 i teraz nie wiem czy je¶li zrobiê mieszankê 6 + mixtona to nie wyjdzie za ciemno. Bo podobno mixton sporo przyciemnia.. Jak my¶licie?
Omiñ ciemne koñcówki, bo bêd± czarne. Na³ó¿ tylko tam gdzie masz ja¶niej.
Ja z tym walcze ju¿ d³ugo. W³asnie jestem swie¿o po próbie rozja¶nienia ciemniejszych pasm w³osów. Ciê¿ka to walka. Wiêc radzê ci, zeby¶ omija³a te w³osy, które i tak juz sa ciemne.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-23, 17:55   #3562
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

U mnie wielki zawód. Farbowa³am Inebry± 6.1 z miksami blue i green i dalej jest rudo. Kolor siê wyrówna³ (teraz ca³o¶c oko³o poziomu 5), chocia¿ odrosty dalej ja¶niejsze, ale nie rzuca siê to w oczy bardzo. Naprawdê liczy³am, ¿e uda siê mi siê bardziej wyeliminowac t± rudo¶c i czerwieñ, bo wydawa³o mi siê, ¿e ilo¶c miksów jakie doda³am by³a spora (chwilami spodziewa³am siê zielonych/niebieskich w³osów ).
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-23, 18:24   #3563
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Freya666 Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie wielki zawód. Farbowa³am Inebry± 6.1 z miksami blue i green i dalej jest rudo. Kolor siê wyrówna³ (teraz ca³o¶c oko³o poziomu 5), chocia¿ odrosty dalej ja¶niejsze, ale nie rzuca siê to w oczy bardzo. Naprawdê liczy³am, ¿e uda siê mi siê bardziej wyeliminowac t± rudo¶c i czerwieñ, bo wydawa³o mi siê, ¿e ilo¶c miksów jakie doda³am by³a spora (chwilami spodziewa³am siê zielonych/niebieskich w³osów ).
Hmm, dziwne. Robi³a¶ wg jakiego¶ przepisu?
Ja robi³am Wella Koleston 5/0 z mixtonem niebieskim i nie mia³am ¶ladu rudo¶ci. A bez mixtona zawsze mia³am rudo.
Mo¿e spróbuj nastêpnym razem daæ ciut wiêcej niebieskiego mixtona.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-23, 19:59   #3564
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm, dziwne. Robi³a¶ wg jakiego¶ przepisu?
Ja robi³am Wella Koleston 5/0 z mixtonem niebieskim i nie mia³am ¶ladu rudo¶ci. A bez mixtona zawsze mia³am rudo.
Mo¿e spróbuj nastêpnym razem daæ ciut wiêcej niebieskiego mixtona.
Robi³am na oko. Na wiêkszo¶c posz³o: jakie¶ 30-35ml 6.1 + ok. 10-15ml blue + ok. 5ml green + oxy 6% na koñce bardziej czerwone do tego co zosta³o doda³am jakie¶ 10ml 6.1 i 5ml green + oxy.
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-24, 14:50   #3565
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Freya666 Poka¿ wiadomo¶æ
Robi³am na oko. Na wiêkszo¶c posz³o: jakie¶ 30-35ml 6.1 + ok. 10-15ml blue + ok. 5ml green + oxy 6% na koñce bardziej czerwone do tego co zosta³o doda³am jakie¶ 10ml 6.1 i 5ml green + oxy.
Hmm.. mo¿e ¼le dobra³a¶ oxy? Nie wiem co chcia³a¶ osi±gn±c ale ja na poziomie 5 mia³am w³osy i jak robi³am 5,11 to oxy 3 % u¿ywa³am. Czy ten 6% uzywa³a¶ tylko na ciemniejsze koñce czy na ca³± g³owe te¿?
Tutaj mo¿esz poczytaæ o dobieraniu oxy http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...enie-oxydantu/
Moze wstawisz jakie¶ zdjêcia? Ja w tym tyg farbuje Oyster 5,11+4,11 + mixton niebieski. Zobaczymy co to bedzie;O Dam znaæ
__________________
Chwila która trwa, mo¿e byæ najlepsz± z Twoich chwil.. ;-)


Edytowane przez kamilaa1993
Czas edycji: 2014-03-24 o 14:52
kamilaa1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-24, 15:21   #3566
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 882
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wziê³am taki bo ba³am siê, ¿e wyjd± czarne, a nie po to je przecie¿ rozja¶nia³am. Nie chcê poziomu ciemniejszego ni¿ 5.
Freya666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-24, 16:33   #3567
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, przeciez kazdy producent pisze w ulotce jak± trzeba uzyæ efekt. Najczê¶ciej do br±zów dedykowany jest oxy 6%, a dla blondów 9%. Natomiast 3% to juz s± farby nietrwa³e, najczê¶ciej zmywalne , do 24 myæ itp.
Im s³absze oxy, tym s³abszy efekt = szybciej siê zmywa. Ale tez wychodzi ciemniejszy kolor.
Im wy¿sze oxy, tym jasniejszy kolor i tym trwalszy efekt.

Np. Wella ma w swej ofercie ró¿ne stê¿enia. Do Kolestona potrzebny jest 6%, a do Color Touch 1,9%
W tej kwestii nie kombinowa³abym za bardzo. Skoro producent ka¿e tyle % to tyle braæ.
Inebrya równie¿ powinna byæ robiona z 6%, a wiêc Freya zrobi³a prawid³owo.
A skoro dalej wychodzi rudo, to trzeba dac wiêcej mixtona.

Freya skoro ty nie chcesz ciemniej ni¿ poziom 5, to znaczy, ¿e walczysz tak jak ja
Teraz uda³o mi sie uzyskac br±z bez rudosci i to nawet bez uzycia trwa³ej farby, bo tym razem uzy³am Color Touch. Najpierw wziê³am 6/71 ale niestety wyszed³ rudo. Wziê³am wiêc 6/71 + 5/71 pó³ na pó³ i doda³am niebieskiego mixtona i mam piêkny br±z bez rudo¶ci
Tak samo bêdê robiæ z Kolestonem.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-27, 13:56   #3568
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A co oznacza druga 6? Chodzi mi o Illuminê 6.16. Cie jest to jaki¶ po³ysk czerwony? Bo pierwsza 6=ciemny blond (liczê, ¿e wyjdzie ¶rdeni lub ciemny br±z), 1=popiel, a druga 6?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-28, 13:44   #3569
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
A co oznacza druga 6? Chodzi mi o Illuminê 6.16. Cie jest to jaki¶ po³ysk czerwony? Bo pierwsza 6=ciemny blond (liczê, ¿e wyjdzie ¶rdeni lub ciemny br±z), 1=popiel, a druga 6?
Tak, czerwony.
Zapraszam na w±tek br±zowow³osych. Na pierwszej stronie masz dok³adn± rozpiskê: tutaj
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 14:54   #3570
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ dziewczyny! Wieki mnie tu nie by³o, ale to dlatego, ¿e od d³u¿szego czasu jestem... ruda I to ca³kiem z zamierzenia.

Teraz powoli nasz³o mnie na lekkie przygaszenie tych rudo¶ci. Pierwszy etap mam za sob± - ugasi³am ten ogieñ bardzo skutecznie przez stosowanie szamponu niebieskiego Marion + p³ukanka z Delii.

W³osy mia³am jasne, poziom 8, ale w³a¶nie z³ocisto-rude.

Zupe³nym przypadkiem odesz³am na chwilê od farb profesjonalnych, bo naczyta³am siê sporo o sklepowej Joannie w kolorze Naturalny Blond 33. Polecam go wszystkim, którzy dora¼nie i tanim kosztem chc± stonowaæ rudo¶ci. Dzia³a. Ta farba ma w sobie spor± zawarto¶æ niebieskiego pigmentu i po prostu wychodzi szarawa. Przy bardzo jasnych w³osach trzeba uwa¿aæ. Nie chcê tu wklejaæ cudzych zdjêæ, ale jak sobie wpiszecie w Google tê farbkê, to sporo efektów po farbowaniu wam wyskoczy
My¶lê, ¿e to ca³kiem niez³y sposób - tak jak mówiê - dorywczo.
Warto jeszcze zwróciæ uwagê, ¿e ona ma utleniacz 9%. My¶lê, ¿e gdyby go zamieniæ na 6%, efekt bêdzie lepszy. Ja tak zrobiê w najbli¿szym czasie.

Zamówi³am te¿ Matrix Color Sync - 8A (ash). Ju¿ do mnie leci.

Poni¿ej wklejam zdjêcie opakowania farby, moje w³osy przed i zdjêcie, na którym pani ma kolor, który jest podobny do mojego obecnego.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg i-joanna-multi-cream-color-farba-do-wlosow-33-naturalny-blond.jpg (30,5 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8524.jpg (76,9 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg cb_500x640.jpg (30,2 KB, 52 za³adowañ)
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.