Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 21:38   #1
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250

Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!


Hej dziewczyny!


Mam kilka pytań co do doborów kolorystycznych i wykorzystania przestrzeni pod skosami


Proszę Was o radę, bo sama nie wiem co wyglądałoby dobrze a co nie ...


1. W salonie oraz w kuchni na podłodze chcemy położyć gres taki jak tutaj w linku -> http://img691.imageshack.us/img691/4625/dsc02035un.jpg
Jak myślicie, jaki kolor mebli (meblościanka, komoda, narożnik) wybrać pod kolor gresu? Czy jakiś ciemny? czy może jasny? Nie chcemy białych mebli

W salonie również będą schody tego koloru http://cdn14.epasaz.smcloud.net/t/fi...dla-ciebie.jpg

I nie mam pojęcia jakie meble dobrać pod ten gres ? Biorąc pod uwagę że ściany będą w kolorze beżu i brązu.

Chciałabym, żeby wszystko jakoś współgrało ze sobą. Ale nie chce też żeby salon wydawał się za ciężki, bądź mdły

2. Kuchnia. W kuchni również gres będzie ten sam. Czy kolor podłogi zawsze musi współgrać z blatem?

3. Dziewczyny, macie może jakieś pomysły co jeszcze może być w sypialni pod skosami? Poza szafą i półkami
Jak jeszcze mogę wykorzystać te przestrzeń ?
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:30   #2
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

jutro chetnie rozwine temat, ogolnie moge powiedziec Ci ze ja u siebie w sypialni mam lozko, dwie szafki nocne, komode, szafke rtv duza i szafke wiszącą, plus biurko male pod komputer. W przyszlosci planujemy zrobic zabudowaną szafę skośną, wlasnie pod skosnym sufitem, na calej szerokosci sciany.
I przestrzegam przed ciemnymi meblami, zwlaszcza w sypialni, o ile reszta mebli jakos tydz wytrzymuje do scierania kurzy, o tyle stoliki nocne juz po 2-3 dniach maja nalot kurzu od poscieli jakbym miesiac nie sprzątała, sytuacje ratuje tylko porządne wysprzątanie pokoju odkurzaczem wodnym i umycie podlogi, ale ile mozna...
co do reszty pomieszczen, sami jestesmy na etapie planowania, ale odwrotnie, mamy wybrane meble do kuchni (styl klasyczny angielski w bieli) ale koloru scian i podlogi jeszcze nie wybralismy. O salonie tez narazie nie myslimy bo brak $
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:56   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

Gres ma na tyle neutralny kolor, że prawie wszystko będzie do niego pasowało ;-) z tym, że jeśli chodzi o meble typu komody, stół itd., to dopasowałabym kolorystycznie do schodów z obiciami, zasłonami itd. możecie szaleć, chociaż ja chyba postawiłabym na kolory ziemi, ze względu na ten brąz na ścianach
Co do kuchni, to nie widzę powodu, aby blat był w kolorze gresu, ale całość mebli utrzymałabym w ciepłych odcieniach, żeby się nie gryzły z gresem.
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:38   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

Mam taki gres w kuchni i przedpokoju, przekleństwo moje, jeden z gorszych wyborów przy urządzaniu mieszkania jakiego dokonałam widać na nim każdy brud, a najgorsze są jasne fugi, których domycie graniczy z cudem. W ogóle jesteś pewna gresu na podłodze w salonie? Wnętrza z drewnem na podłogach (lub panelami drewnopodobnymi) są przytulniejsze.

Mam w kuchni meble w kolorze wenge, pasują do tej jasnobeżowej podłogi i wcale się ekstremalnie nie brudzą. U mnie blat i płytki na ścianie korespondują kolorystycznie z podłogą, ale nie uważam, żeby był taki przymus.

U Ciebie w salonie zastanowiłabym się nad dopasowaniem się do tych schodów - czy one z czymś korespondują kolorystycznie? Ze stolarką okienną albo drzwiami? Bo jeżeli tak to możesz z meblami pójść w ciemniejsze barwy, skoro chcesz beżową podłogę i beżowe ściany to trochę charakteru temu wnętrzu nie zaszkodzi. Generalnie moje osobiste zdanie o beżu jest takie, że jest mdły i pakowanie go na wszystkie powierzchnie płaskie się nie broni, ale oczywiście to subiektywna opinia. W każdym razie dodałabym mocniejsze akcenty w postaci ciemniejszych mebli, zastanowiłabym się też nad sofą w ciemnym kolorze granatową, grafitową lub czarną i mocnymi dodatkami.

Pamiętaj żeby wszystkie te beżowo-brązowo-drewniane rzeczy w jakiś sposób ze sobą korespondowały, wnętrza gdzie każdy element jest w innym odcieniu beżo-brązu nie wychodzą dobrze. Musi być porządek i dobrze dobrane kontrasty.

Co do sypialni to ja w mojej przyszłej sypialni ze skosami nie planuję pod nimi nic ustawiać. A ogólnie z mebli poza łózkiem i dwoma stolikami nocnymi mam w planach tylko toaletkę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:44   #5
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

Ana czekam aż rozwiniesz ten temat wszystkie pomysly na pewno przemysle :tak: ciemnych mebli w sypialni raczej mieć nie będziemy. Nie dość ze ściany skośnie to jeszcze meble ciemne - chyba by nas to przytlaczalo


mara tez myslalam o doborze kolorystycznym mebli do schodach ale pojęcia nie mam jak to w rzeczywistości będzie wyglądać

Jeśli chodzi o meble w kuchni to tutaj tez myślę nad brązem i bezem. Kurcze no nie widzę innego pomyslu jaki kolor moglby tu pasować ewentualnie pomaracz, ale kuchnie w tym kolorze to pewnie bylyby jaskrawe....





Co myslicie o meblach kuchennych z polyskiem? Bardo dużo ich teraz na rynku. Nie byliby tego za dużo ?


Sent from my RM-914_eu_poland_302 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Mam taki gres w kuchni i przedpokoju, przekleństwo moje, jeden z gorszych wyborów przy urządzaniu mieszkania jakiego dokonałam widać na nim każdy brud, a najgorsze są jasne fugi, których domycie graniczy z cudem. W ogóle jesteś pewna gresu na podłodze w salonie? Wnętrza z drewnem na podłogach (lub panelami drewnopodobnymi) są przytulniejsze.

Mam w kuchni meble w kolorze wenge, pasują do tej jasnobeżowej podłogi i wcale się ekstremalnie nie brudzą. U mnie blat i płytki na ścianie korespondują kolorystycznie z podłogą, ale nie uważam, żeby był taki przymus.

U Ciebie w salonie zastanowiłabym się nad dopasowaniem się do tych schodów - czy one z czymś korespondują kolorystycznie? Ze stolarką okienną albo drzwiami? Bo jeżeli tak to możesz z meblami pójść w ciemniejsze barwy, skoro chcesz beżową podłogę i beżowe ściany to trochę charakteru temu wnętrzu nie zaszkodzi. Generalnie moje osobiste zdanie o beżu jest takie, że jest mdły i pakowanie go na wszystkie powierzchnie płaskie się nie broni, ale oczywiście to subiektywna opinia. W każdym razie dodałabym mocniejsze akcenty w postaci ciemniejszych mebli, zastanowiłabym się też nad sofą w ciemnym kolorze granatową, grafitową lub czarną i mocnymi dodatkami.

Pamiętaj żeby wszystkie te beżowo-brązowo-drewniane rzeczy w jakiś sposób ze sobą korespondowały, wnętrza gdzie każdy element jest w innym odcieniu beżo-brązu nie wychodzą dobrze. Musi być porządek i dobrze dobrane kontrasty.

Co do sypialni to ja w mojej przyszłej sypialni ze skosami nie planuję pod nimi nic ustawiać. A ogólnie z mebli poza łózkiem i dwoma stolikami nocnymi mam w planach tylko toaletkę.
Iceflower, gres raczej na pewno mieć będziemy
panele będą tylko w sypialniach
słyszałam różne opinie, większość negatywnych ale są też pozytywne
ja jestem całkiem pozytywnie nastawiona także mam nadzieje, że się nie rozczaruję

Co do kuchni, popatrzyłam sobie troszkę w googlach na ten kolor w korespondencji z jasnym parkietem i powiem Ci, że bardzo mi się podoba
Dałaś mi dużo do myślenia Muszę to przedyskutować z tż, a raczej namówić, bo bardzo mi się to podoba

Jeśli chodzi o salon, to niestety ten kolor schodów na chwilę obecną nie koresponduje z żadnym innym kolorem. Okna mamy białe, zaś drzwi do salonu nie mamy jest korytarz, z którego są przejścia do salonu oraz do kuchni (stąd gres na całej powierzchni na parterze + ogrzewanie podłogowe )

Kolor schodów może być jaśniejszy (beżowy) ale uważam, że już w ogóle będzie za mdło


Iceflower dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Pozostałym dziewczynom również


Mam nadzieje, że ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie

Edytowane przez Kredzia_
Czas edycji: 2014-05-07 o 20:45
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:35   #6
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

ciemne meble baaardzo mi sie podobaja, mamy dwie sciany ecru i dwie ognisto czerwone, dębową podłogę i wlasnie ciemne meble, drzwi i listwy przypodłogowe. Calosc wygląda bardzo fajnie, do tego ecru zaslony, dywaniki i wspołgra wszystko jak trzeba. Problemem jest tylko i wylącznie wszędobylski KURZ.

Dzis nie mialam czasu wybacz w piątek powinnam miec troche wiecej wiec na pewno tutaj zajrzę.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:10   #7
deltadora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 54
Dot.: Pierwszy raz się urządzamy, bo niedługo razem zamieszkamy!

Aby ciekawie urządzić mieszkanko trzeba mieć pomysł lub projektanta ja postanowiłam zrobić to sama , ogromna przyjemność . Najpierw zrobiłam wycieczkę po salonach meblowych potem zestawiłam ze sobą wszystkie pomysły i zaczęłam poszukiwania mebli przy okazji wybierając te najtańsze opcje .
deltadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 11:10:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.