Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 19:53   #61
kasia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witam ponownie! Coraz wieksza ochote nabieram na te retinoidy tylko podajcie drogie kolezanki jakie zastosowac na wrazliwa cere, naczynkową, suchą z tlusta strefą T?

No i jeszcze mam taką prosbę o usystymatyzowanie uzywania kosmetyków, bo pogubilam sie nieco. Może zatem wylicze:
RANO
1. nanobasa
2. filtry
3. puder jedwabny dr Hauschka
(chce zrobic z przepisu na tej stronie http://www.biochemiaurody.fora.pl/se...uvit-t419.html Serum z witaminą C) i tutaj moje pytanie kiedy tego uzywać
4. Jakis suplement nawilzający, ujędrniający. W tej chwili moj wybor padl na Capivit HydroControl.
5. przydaloby sie cos chyba jeszcze pod oczy, ale narazie nie mam.
6. lodowaty prysznic ale to przed tymi wszystkimi zabiegami.

WIECZÓR
1. olejek dr Hauschka
2. (chce kupic retinoidy, ale nie wiem jakie stęzenie, tutaj dowiedzialam sie, ze Retinal jest łagodniejszy i ze ma cos takiego w ofercie firma Avene).
Troche sie powtarzam, bo juz wczoraj o tym mniej wiecej pisalam, także wybaczcie i pomóżcie.
Dziekuje z góry!
kasia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 23:17   #62
kasia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Szukajac informacji na temat retinoidów natknelam sie na takie przeciwskazania: Przeciwwskazania

Ograniczenie stosowania retinoidów wynika przede wszystkim z teratogenności tych leków, nie wolno ich stosować u kobiet w ciąży. Odnosi się to również do kobiet w wieku rozrodczym, nie stosujących efektywnej antykoncepcji na cztery tygodnie przed, w trakcie oraz do dwóch lat po zakończeniu leczenia (acitretina - Neotig-son), a w przypadku izotretinoiny (Roaccutane) - na miesiąc przed, podczas leczenia i do dwóch miesięcy po zakończeniu przyjmowania preparatu. Przed rozpoczęciem leczenia retinoidami, pacjentka musi przedstawić negatywny wynik wiarygodnego testu ciążowego, wykonanego na 2 tygodnie wcześniej. Stosowanie retinoidów w pierwszym trymestrze ciąży może wywołać u płodu poważne zaburzenia rozwojowe obejmujące wady twarzoczaszki (wodogłowie, małogłowie), mikroftalmię (małoocze), wady rozwojowe ucha zewnętrznego, układu sercowo-naczyniowego, centralnego układu nerwowego. Dlatego pacjentka musi bezwzględnie przestrzegać skutecznych metod zapobiegania ciąży.
Następnym ograniczeniem zastosowania retinoidów są: znaczne upośledzenie czynności wątroby lub nerek, otyłość, cukrzyca, a także podwyższenie stężenia lipidów w osoczu oraz hiperwitaminoza A. Nie należy podawać retinoidów równocześnie z tetracyklinami, ponieważ może to wywołać wzrost ciśnienia śródczaszkowego. Przeciwwskazane jest także łączenie retinoidów z meto-treksatem, opisywano przypadki występowania zapalenia wątroby w trakcie takiej kuracji. Ryzyko wystąpienia hiperwitaminozy A wzrasta przy jednoczesnym podawaniu retinoidów łącznie z preparatami witaminy A. Oczywistym ograniczeniem stosowania jest nadwrażliwość na retinoidy (15).


Dla mnie z tego jasno wynika, ze kobiety w wieku ROZRODCZYM albo takie, ktore staraja sie o dziecko nie moga ich uzywac, bo konsekwencje sa przerazajace. Czy ja to źle zrozumialam ?
kasia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 01:45   #63
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Kasiu, tekst, ktory przytoczylas dotyczy glownie retinoidow doustnych, jednak nalezy tez brac to pod uwage stosujac retinody zewnetrznie, poniewaz nie zbadano dotychczas dokladnie w jakim stopniu moga one przenikac do organizmu podczas ciazy i jaki maja wplyw na plod.

Retinoidow nie poleca sie dlatego kobietom planujacym ciaze.
O mechanizmie dzialania i efektach pisze w zalinkowanym artykule"Zastosowanie syntetycznych retinoidow II generacji w leczeniu skory uszkodzonej swiatlem" dr Sebastian Kuczyński z Katedry i Zakładu Farmakologii Akademii Medycznej w Poznaniu, lekarz do ktorego chodze i z ktorego jestem bardzo zadowolona. To pierwszy kompetentny lekarz na jakiego trafilam

Pisze miedzy innymi, ze :"retinoidy III generacji, stosowane zewnętrznie co najmniej przez 24 tygodni, są obecnie jedną ze skuteczniejszych, nieinwazyjnych sposobów terapii przeciwzmarszczkowej i metod redukcji objawów związanych z uszkodzeniem posłonecznym skóry."

http://www.aktiv-press.2a.pl/pl/derm...rum/44136.html
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 17:54   #64
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kasia_1 Pokaż wiadomość
Witam ponownie! Coraz wieksza ochote nabieram na te retinoidy tylko podajcie drogie kolezanki jakie zastosowac na wrazliwa cere, naczynkową, suchą z tlusta strefą T?

No i jeszcze mam taką prosbę o usystymatyzowanie uzywania kosmetyków, bo pogubilam sie nieco. Może zatem wylicze:
RANO
1. nanobasa
2. filtry
3. puder jedwabny dr Hauschka
(chce zrobic z przepisu na tej stronie http://www.biochemiaurody.fora.pl/se...uvit-t419.html Serum z witaminą C) i tutaj moje pytanie kiedy tego uzywać
4. Jakis suplement nawilzający, ujędrniający. W tej chwili moj wybor padl na Capivit HydroControl.
5. przydaloby sie cos chyba jeszcze pod oczy, ale narazie nie mam.
6. lodowaty prysznic ale to przed tymi wszystkimi zabiegami.

WIECZÓR
1. olejek dr Hauschka
2. (chce kupic retinoidy, ale nie wiem jakie stęzenie, tutaj dowiedzialam sie, ze Retinal jest łagodniejszy i ze ma cos takiego w ofercie firma Avene).
Troche sie powtarzam, bo juz wczoraj o tym mniej wiecej pisalam, także wybaczcie i pomóżcie.
Dziekuje z góry!
co do kremu pod oczy, to nanobaza świetnie sprawdza się również w takiej roli, możesz wypróbować też krem pod oczy LRP Hydraphase
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:12   #65
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Hexxana mam obawy co do użycia Diacneala, ale nie ma próbek tego specyfiku niestety, więc pozostaje test na własnej skórze pełnowymiarowego opakowania mam zamiar używać go co 3 dni, więc chyba nie pwinien mi zrobić wielkiej krzywdy krem nuxe Nirvanesque ładnie podgoił podrażnioną skórę, pory mam jakby mniejsze, mam mniej niespodzianek na buzi - ogólnie ten krem sprawił, że mam ładniejszą buźkę
diacenealem chcę oczyścić buźkę i zmniejszyć przebarwienia i blizny po moich błędach i głupocie
wypatrzyłam w ofercie firmy RoC preparaty z retinolem seria Retin-Ox i póki co szukałam dobrego kremu pod oczy i chyba znalazłam
"INTENSYWNY KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY POD OCZY
Działanie: Sprawia, że zmarszczki stają się mniejsze, a kontur oka młodszy.
Składniki aktywne: Dzięki odpowiedniemu stężeniu czystego retinolu, kompleksowi minerałów Collagen Booster (miedź, magnez, cynk), ułatwiającemu przyswajanie retinolu oraz optymalnej dawce witaminy B5, która posiada właściwości kojące i łagodzące, krem można stosować do wrażliwych okolic oczu. Nie zawiera substancji zapachowych. Stosowanie: Stosować krem codziennie rano
i/lub wieczorem lekko wklepując w okolice oczu.
Pojemność i rekomendowana cena: 15 ml – 75 zł"
mam chrapkę na inne produkty tej serii... jest w ofercie taki krem INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY DO SKÓRY SUCHEJ dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z retinolem i ten bedzie następny w kolejce do zakupienia
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:59   #66
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Pisze miedzy innymi, ze :"retinoidy III generacji, stosowane zewnętrznie co najmniej przez 24 tygodni, są obecnie jedną ze skuteczniejszych, nieinwazyjnych sposobów terapii przeciwzmarszczkowej i metod redukcji objawów związanych z uszkodzeniem posłonecznym skóry."

http://www.aktiv-press.2a.pl/pl/derm...rum/44136.html
Jakie to są retinoidy III generacji?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 16:05   #67
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dziewczynki mam pytanie. Mam cerę wrażliwą, mieszaną, naczynkową z naczynkami w kierunku trądzika różowatego. Do tej pory uzywałam preparatów z wit.C, Diroseala i nawliżaczy, toniku aspirynowego i filtrów.
Chciałabym spróbowac preparatu z retinami, czy mogłybyście mi coś polecić dla mnie? czy to, co robiłam do tej pory wystarczy?
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 16:12   #68
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie. Mam cerę wrażliwą, mieszaną, naczynkową z naczynkami w kierunku trądzika różowatego. Do tej pory uzywałam preparatów z wit.C, Diroseala i nawliżaczy, toniku aspirynowego i filtrów.
Chciałabym spróbowac preparatu z retinami, czy mogłybyście mi coś polecić dla mnie? czy to, co robiłam do tej pory wystarczy?
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie
Już uzywasz retinoidó pod postacią Dirosealu - i myslę. że to wystarczy.

Jestes zadowolona ze swojej pielęgnacji czy chcialabys co zmienic bo coc nie gra?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 16:47   #69
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Już uzywasz retinoidó pod postacią Dirosealu - i myslę. że to wystarczy.

Jestes zadowolona ze swojej pielęgnacji czy chcialabys co zmienic bo coc nie gra?
Dziekuję za szybką odpowiedź ja wiem, ze te retinoidy są w Dirosealu, ale Wy pizecie, że skóra ładnie schodzi i że wtedy ta nowa odnowiona jest glądsza itd. a ja czegos takiego nie zauważyłam u siebie pewnie to głupie, bo ja też nie każdy kosmetyk mogę, a właściwie więcej nie mogę niż mogę ale tez bym chciała długo wyglądac młodo niekoniecznie poddając się operacjom plastycznym
Może ja napiszę co i jak używam?? będzie prościej??
Na dzień active C na to filtry. Ostatnio pod Active C LRP używam żelu hialuronowego. Pod oczy smaruję tym samych, co twarz.
Zimą smaruję się na active C jeszcze czymś na naczynka najczęsciej z serii ATW na trądzik różowaty z bylicy drzewka bożego. I dopiero filtry.
Na noc, a właściwie przed snem tonik aspirynowy: 3, 4 razy w tyg. nie mam widocznych porów i twarz jest gładka.
Krem na noc to 3,4 razy w tyg. Diroseal, ale lubię też posmarować się na noc ze 2 razy w tyg. Juvitem. Po prostu lubie buzię po nim. Wiem, ze powinnam cały czas na noc Diroseal, ale ja nie lubie też za bardzo monotonii i to modyfikuje troszkę
Pod oczy 2,3 razy w tyg. na noc smaruję maścią z wit.A. Jakoś lubię
I tak to u mnie wygląda. Od wewnatrz Omega3 forte, tokovit E i tauryna ostatnio oraz Cerutin prawie non stop.

Dziekuję za podpowiedzi
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 07:49   #70
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

na początek chciałabym podziękować za wszystkie uwagi
przejrzałam jeszcze biochemię po raz kolejny i naczytałam sie o hydrolatach i olejach i innych cudach, przejrzałam mazidło i oszalałam Dziewczyny to jest zaraźliwe
i tak sobie pomyślałam, że zamiast tradycyjnego toniku zakupie sobie któryś z hydrolatów a co myślicie o tym aby przy kuracji Diacnealem używać któryś z olejów solo? myslałam o oleju z amarantusa lub orzecha włoskiego
a co myślicie o preparatach z retinolem z RoC-a?

jeszcze raz dziękuję
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 08:32   #71
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
i tak sobie pomyślałam, że zamiast tradycyjnego toniku zakupie sobie któryś z hydrolatów a co myślicie o tym aby przy kuracji Diacnealem używać któryś z olejów solo? myslałam o oleju z amarantusa lub orzecha włoskiego
Używam Diacnealu i pomimo suchej i naczynkowej cery jakoś oleje mi nie służą. Kupiłam, zachęcona opiniami, olej z orzecha laskowego, ale na moją buzię wydaje się jakiś taki tępy. Jest tłusty, ale po prostu na twarzy leży i mam wrażenie, że ją zalepia. Wolę stosować sera antyoksydacyjne lub z wit.C, a później nawilżający lub odżywczy krem.
W każdym razie, jak chcesz to spróbuj, bo nie jest to kolosalny wydatek, albo też poproś panią Lidię przy zakupach o wysłanie próbki.
Inna ewentualność, to nałożenie sobie na próbę zwykłej oliwki z oliwek. Wiem, że dziewczyny kupowały dobrą oliwkę w sklepach spożywczych i nakładały (chyba, że chodzi tu o wąską grupę radykałów), bo przecież olej to olej.

Cytat:
Dziewczynki mam pytanie. Mam cerę wrażliwą, mieszaną, naczynkową z naczynkami w kierunku trądzika różowatego. Do tej pory uzywałam preparatów z wit.C, Diroseala i nawliżaczy, toniku aspirynowego i filtrów.
Iwonalodz, mam podobną do ciebie cerę. W tym również w kierunku trądzika różowatego (brr...), z którego początkami walczyłam przez długi czas z pomocą dermatologa i powiem ci, że naprawdę dużo zależy od naszej cery i jej właściwości. Ja myślałam, że po AHA nigdy nie sięgnę, aż wypróbowałam Diacneal i wiem, że mi pasuje. Próbowałam wcześniej i Effaclaru, i kwasów migdałowego i azelainowego i moja twarz była non-stop podrażniona i zaogniona.
Przy stosowanym w umiarze Diacnealu (na policzki co trzeci dzień), a oprócz tego normalnych kremach na naczynka, efekty już po miesiącu są super. Ale inne dziewczyny chwalą kwas migdałowy, azelainowy, czy BHA.

Ogólnie, to chodzi mi o to, że trzeba samemu postawić się w miejscu królika doświadczalnego, bo jeśli po Diroselau nie widzisz efektów, to nikt ci w 100% nie doradzi, że konkretny specyfik na pewno będzie dla ciebie.
Trzeba po prostu na niego trafić
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 08:57   #72
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

utrapienie dziękuję w takim razie zakupię sobie jeden z najmiejszą ilością na próbę
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 11:39   #73
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Iwonalodz, mam podobną do ciebie cerę. W tym również w kierunku trądzika różowatego (brr...), z którego początkami walczyłam przez długi czas z pomocą dermatologa i powiem ci, że naprawdę dużo zależy od naszej cery i jej właściwości. Ja myślałam, że po AHA nigdy nie sięgnę, aż wypróbowałam Diacneal i wiem, że mi pasuje. Próbowałam wcześniej i Effaclaru, i kwasów migdałowego i azelainowego i moja twarz była non-stop podrażniona i zaogniona.
Przy stosowanym w umiarze Diacnealu (na policzki co trzeci dzień), a oprócz tego normalnych kremach na naczynka, efekty już po miesiącu są super. Ale inne dziewczyny chwalą kwas migdałowy, azelainowy, czy BHA.

Ogólnie, to chodzi mi o to, że trzeba samemu postawić się w miejscu królika doświadczalnego, bo jeśli po Diroselau nie widzisz efektów, to nikt ci w 100% nie doradzi, że konkretny specyfik na pewno będzie dla ciebie.
Trzeba po prostu na niego trafić
Utrapienie dziękuję!

Moja twarz jest gładka, mało kiedy jest podrazniona. No czasem zimą przy tych zmianach gwałtownych temperatur z zimnych na gorące i odwrotnie, ale tu na tzw. rumieńce pomógł mi własnie ten krem z ATW do różowatego.

Utrapienie, a powiedz mi choć to pewnie głupie pytanie, no ale zadam, jakie efekty masz po tym Diacnealu?? gładka twarz, mniejsze pory?? pytam, bo nie wiem, czy powinnam coś zmieniać skoro jest ok, a przy takiej buzi sama wiesz, że nie raz zmiany mogą wyjść na gorsze, a doprowadzić potem twarz do stanu używalności to droga przez mękę.
A stosowałaś Diroseal?

A zapytam jeszcze, czy zamykałaś naczynka laserem? ja niestety zamykałam kilka razy i przestałam. Efektów brak mimo wydanej kasy i mojego cierpienia wstrętne są te naczynka w kierunku różowatego

Pozdrawiam cieplutko
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:05   #74
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Utrapienie dziękuję!

Moja twarz jest gładka, mało kiedy jest podrazniona. No czasem zimą przy tych zmianach gwałtownych temperatur z zimnych na gorące i odwrotnie, ale tu na tzw. rumieńce pomógł mi własnie ten krem z ATW do różowatego.

Utrapienie, a powiedz mi choć to pewnie głupie pytanie, no ale zadam, jakie efekty masz po tym Diacnealu?? gładka twarz, mniejsze pory?? pytam, bo nie wiem, czy powinnam coś zmieniać skoro jest ok, a przy takiej buzi sama wiesz, że nie raz zmiany mogą wyjść na gorsze, a doprowadzić potem twarz do stanu używalności to droga przez mękę.
A stosowałaś Diroseal?

A zapytam jeszcze, czy zamykałaś naczynka laserem? ja niestety zamykałam kilka razy i przestałam. Efektów brak mimo wydanej kasy i mojego cierpienia wstrętne są te naczynka w kierunku różowatego

Pozdrawiam cieplutko
Skoro nie masz problemów z buzią, to jeżeli zdecydujesz się na jakiś preparat złuszczający, to przynajmniej nie będzie problemu, żeby go rzadziej stosować. Co parę dni. Może rzeczywiście Diroseal ci wystarczy. Mnie on podrażniał i teraz sama nie wiem, czy zacząć go stosować ponownie. Używałam go przez całą zeszłą zimę i mam wrażenie, że byłam po nim ciągle zaczerweniona. Właśnie narobiłaś mi apetytu na ATW. Kupiłaś może w zwykłym sklepie, czy gdzieś w necie?

Moja twarz jest zanieczyszczona i niestety obfituje w zaskórniki i co najgorsze, to mam wrażenie, że one się rozprzestrzeniają Kiedyś miałam parę w strefie "T", a teraz już rozpełzły na policzki!!! Diacneal okiełznał te świeże, na policzkach i delikatnie zmniejszył i spłaszczył na nosie i czole. Teraz została mi jeszcze kampania przeciwko rozszerzonym porom, ale planuję stopniowo włączyć do Diacnealu Effaclar K, bo dziewczyny piszą, że taka rotacja odnosi dobre rezultaty.
Ogólnie, to powiem ci, że wyczywam, że skóra jest delikatniejsza, bardziej miękka.
Jak jeszcze zrobię sobie co jakiś czas maseczkę aspirynową, a po niej dam nawilżacz, to w ogóle sama się sobie podobam

Naczynek nigdy laserem nie zamykałam. Dostałam tylko od dermatologa maść ELIDEL na obniżenie nadreaktywności skóry i rzeczywiście zdała egzamin. Poza tym oczywiście szereg zaleceń, że mam nie brać gorących kąpieli, nie przegrzewać się itp. Mi też poleciła kwas migdałowy i azelainowy (skinoren), jako bardzo delikatne. Ale niestety też są nie dla mnie.

__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:28   #75
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Skoro nie masz problemów z buzią, to jeżeli zdecydujesz się na jakiś preparat złuszczający, to przynajmniej nie będzie problemu, żeby go rzadziej stosować. Co parę dni. Może rzeczywiście Diroseal ci wystarczy. Mnie on podrażniał i teraz sama nie wiem, czy zacząć go stosować ponownie. Używałam go przez całą zeszłą zimę i mam wrażenie, że byłam po nim ciągle zaczerweniona. Właśnie narobiłaś mi apetytu na ATW. Kupiłaś może w zwykłym sklepie, czy gdzieś w necie?

Moja twarz jest zanieczyszczona i niestety obfituje w zaskórniki i co najgorsze, to mam wrażenie, że one się rozprzestrzeniają Kiedyś miałam parę w strefie "T", a teraz już rozpełzły na policzki!!! Diacneal okiełznał te świeże, na policzkach i delikatnie zmniejszył i spłaszczył na nosie i czole. Teraz została mi jeszcze kampania przeciwko rozszerzonym porom, ale planuję stopniowo włączyć do Diacnealu Effaclar K, bo dziewczyny piszą, że taka rotacja odnosi dobre rezultaty.
Ogólnie, to powiem ci, że wyczywam, że skóra jest delikatniejsza, bardziej miękka.
Jak jeszcze zrobię sobie co jakiś czas maseczkę aspirynową, a po niej dam nawilżacz, to w ogóle sama się sobie podobam

Naczynek nigdy laserem nie zamykałam. Dostałam tylko od dermatologa maść ELIDEL na obniżenie nadreaktywności skóry i rzeczywiście zdała egzamin. Poza tym oczywiście szereg zaleceń, że mam nie brać gorących kąpieli, nie przegrzewać się itp. Mi też poleciła kwas migdałowy i azelainowy (skinoren), jako bardzo delikatne. Ale niestety też są nie dla mnie.

Utrapienie mnie Diroseal nie podrazniał, z tym, że mówiąc szczerze nie zauważyłam jakichś kolosalnych zmian. Aczkolwiek być może gdybym go nie stosowała byłoby gorzej? no tego nie wie nikt. Diroseal, jak pisałam używam tylko na noc i to nie codziennie, a raczej co drugą noc.
ATW kupuje od konsultanki od mojej mamy z pracy.
Aktualnie mam ten:
http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=info&id=885 plus tonik z wyciągu bylicy boże drzewko. Miałam też krem z bylicy boże drzewko, mnie mało nawilżał, ale to drobiazg, bo koił i rumienia nie było teraz widzę, żę bylica boże drezwko krem ejst w tubce miałam wcześniej w innym opakowaniu, mam nadzieję, że zmienili tylko opakowanie, a nie skład

Na szczęście moja twarz nie ma tendencji do wysypu, jest gładka i mam małe pory nie zbyt widoczne i czyste. Sam tonik aspirynowy mi wyatrcza, więc Effeclaru nie stosowałam na razie, bo szkoda mi kasy skoro po toniku jest ok
Ja też lubię moja buzię po toniku miła, gładka, napięta

Ja też dostałam od dermatologa masę porad tak naprawde nierealnych,np. proszę unikać sytuacji stresowych nie pić zbyt gorącej herbaty, alkoholu, unikać gwałtownych różnic temperatur, nie jeść nic ostrego itd. większość tych porad szczególnie zimą nie ma racji bytu chyba, że bym spędzała całą zimę w domu czytając miłe książki
Kwasów przez Ciebie wymienionych nigdy nie stosowałam ani tej maści od dermatologa.



EDIT: Doczytałam, że w starych opakowaniach też są, choc nie bardzo rozumiem. Ten sam preparat w dwóch opakowaniach? chyba, że to jeszcze starsze partie są.
Miałam/ mam to:
http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=info&id=148
http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=info&id=644
i to, co napisałam już wyżej.

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2007-09-26 o 14:30 Powód: dopisek
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:52   #76
Himka
Raczkowanie
 
Avatar Himka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 208
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Czekam na ten preparat Cernor XO i zdam relacje jak tylko dostane przesylke,w sumie zachecil mnie opis ,ciekawa jestem jak ma sie skladowo do opisu i nie wiem czy dobrze zrobilam bo moze lepiej bylo zostac przy ampulkach Vitaconu,ktore tez dobrze dzialaja na moja cere i obszar pod oczami.

To ja czekam na opis działania i się doczekań niemogę bo się zastanawaimnad tym kremem
Himka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 11:15   #77
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cześć, chciałam się od Was dowiedzieć, czy wplotłyście już do swojej pielęgnacji jakieś kremiki przeciwzmarszczkowe? Sama dobiegam do 30-stki i niestety już widzę powoli, że o ile filtry i kwasy robią swoje, to zmarszczki niestety powoli wychodzą Płytkie, bo płytkie, ale są. Szczególnie pod oczami, trochę na czole od zbyt żywiołowej mimiki

I w związku z tym, jak prawdziwa Wizażanka zastanawiam się, czy nie zignorować deklaracji na etykietkach typu +35 i nie zafundować sobie czegoś w ramach profilaktyki.
Na takiej zasadzie, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Eluage Avene? Redermic LRP?

Nie ukrywam, że nie znam się niestety na tych kosmetykach, w zasadzie same określenie, że do krem jest do skóry dojrzałej, to od razu sprawia, że go omijam wzrokiem i nie wiem, czy taki Eluage stosować tylko raz w tygodniu, częściej, codziennie?
Dlatego, gdybyście miały swoje przemyślenia na ten temat, to może się podzielicie?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:02   #78
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Utrapienie, kremy stosuje sie nie od granicy wiekowej tylko od stanu cery, jak najbardziej możesz uzywać codziennie Eluage, ystheala ba nawet powinnaś , a jak skóra się przyzwyczai to polecam silniejsze retinoidy takie jak retin a czy zorac, a na dzień pod filtr redermik lub samodzielnie zrobione serum z wit. c
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:12   #79
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

A ja dodam tylko od siebie, że od czasu do czasu stosuję np. maseczki z soją dla pań po 40 roku życia bo lubie i moja skóra, w szczególności ta na szyi i dekolcie bardzo też to lubi.
Patrz na składniki i swoją skórę, a nie to, co piszą od wieku mnie tam etykietki wiekowe nie przerażają
Powodzenia!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 13:19   #80
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki, popytam na początek w aptece chociaż o jakąś próbkę, żeby sprawdzić, bo z retinoidów, to tylko stosuję diacneal i diroseal, ale wiem, że małe stężenie sprawia, że to "słabeusze"

Ostatnio dostałam Redermic i niestety ten krem nawet w wersji dla cery suchej jest dla mnie za mało nawilżający. Przy kwasach nie sprawdza się w ogóle!

A w ogóle, to stosujecie je codziennie, czy tylko wplatacie co jakiś czas?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:33   #81
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Dzięki, popytam na początek w aptece chociaż o jakąś próbkę, żeby sprawdzić, bo z retinoidów, to tylko stosuję diacneal i diroseal, ale wiem, że małe stężenie sprawia, że to "słabeusze"

Ostatnio dostałam Redermic i niestety ten krem nawet w wersji dla cery suchej jest dla mnie za mało nawilżający. Przy kwasach nie sprawdza się w ogóle!

A w ogóle, to stosujecie je codziennie, czy tylko wplatacie co jakiś czas?
generalnie tak no chyba że jestem na kuracji laserem to wtedy odstawiam z racji że przy takiej kuracji nie mozna używac kosmetyków światłoczułych, a tak na marginesie to diacneal jest silniejszy niz Eluage bo ma większe steżenie retinaldehydu

EDIT: jezeli redermic za słabo nawilża ci skórę to myślę że powinnaś zacząć łykać jakąś sumplementacje np. omega 3 lub capivit hydra controle albo poprostu wit.e
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:42   #82
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Utrapienie, jeśli Cię to pocieszy, to ja (25 lat) jadę z Retinem i Redermikiem. Stosuję tez od czasu do czasu Myokine.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 09:35   #83
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Utrapienie, jeśli Cię to pocieszy, to ja (25 lat) jadę z Retinem i Redermikiem. Stosuję tez od czasu do czasu Myokine.
No pewnie trochę pociesza
W każdym razie muszę zacząć coś kombinować i doczytać, bo nie chcę znów jak z kwasami przechodzić półroczną drogę przez mękę i podrażnienia, żeby w końcu odkryć, że ten, który na początku skreśliłam, tj. diacenal, ze względu na AHA jest najlepszy. Nawet go próbowałam nałożyć pod oczy, ale szczypie nie-do-wytrzymania.

Problemem jest także dostęp do próbek. Póki co mam Retinox ROC i miałam próbkę z tego nowego LRP z pro-xylanem, który jest fantastyczny! Zastanawiam się m.in nad nim, bo pierwsze wrażenie jest super! W składzie są wprawdzie jakieś silikony, ale buzia po jednym zastosowaniu jest cudowna. Tyle, że o tym pro-xylanie chcę co nie co poczytać, żeby wiedzieć co na tę facjatę kładę

Cytat:
jezeli redermic za słabo nawilża ci skórę to myślę że powinnaś zacząć łykać jakąś sumplementacje np. omega 3 lub capivit hydra controle albo poprostu wit.e
Póki co faszeruję się Biogalem z ogórecznikiem i tylko muszę się doczytać w wątku (na ulotce niestety nie pisze), jak długo można go stosować, bo dawki są dosyć duże, tj. 6 tabletek dziennie!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 08:12   #84
szamonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Jaki krem przeciwzmarszczkowy??

Mam ponad 30 lat, mieszaną skórę. Nie mogę dobrać dobrego kremu pod oczy i na twarz. Proszę pomóżcie co warto kupić!
szamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 09:42   #85
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki krem przeciwzmarszczkowy??

Cytat:
Napisane przez szamonia Pokaż wiadomość
Mam ponad 30 lat, mieszaną skórę. Nie mogę dobrać dobrego kremu pod oczy i na twarz. Proszę pomóżcie co warto kupić!
Szamonia, polecam Ci lekturę tego wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 10:52   #86
kasia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witajcie

Dość dawno mnie tu nie było, bo zastosowałam co mi doradziłyscie kochane i własnie wykonczyły mi sie zapasy. Przyjaciółka stwierdzila, ze musi przyznac, ale mam ładniejsza cere. Sama tez to widze, ale no wlasnie doszłam do wniosku, ze nie moge uzywac narazie retinoidów wiec mam do Was pytanie co w zamian zeby juz nie tylko cera, ale twarz odzyskała jędrność juz nie mowiąc o zmarszczkach mimicznych?
Napisze Wam dziewczyny, co zamierzam kupic i bardzo Was prosze poradzcie, czy to dobry wybor (mam 39 lat) i w jakiej kolejnosci stosowac. Bardzo duzo wyczytalam juz na tym forum, pewne elementarne wiadomosci do mnie dotarly, ale jeszcze z usystematyzowaniem wszystkiego mam problemy, dlatego Was kochane prosze o pomoc.
A wiec zamierzam zlozyc zamowienie na:

1. Olejek zmywajacy do twarzy [biochemia urody]
2. Hydrolat różany i naprzemiennie oczarowy
3. Hialuronowo-jedwabne ekspresowe serum do twarzy
4. tonic aspirynowy [to juz mam]
5. serum z wit. C z Biochemii
6. Olejek z dzikiej róży na noc
7. filtry ale jeszcze nie wiem jakie

do tego łykam Capivit sun system i biogal i ćwicze mięśnie twarzy.

Czy powinnam jeszcze coś dokupic, bardzo prosze o odpowiedz. Dziekuje z góry!

Aj zapomnialam jeszcze jedno, czym różni sie hydrolat różany z biochemii i mazidel? bo zauwazylam, ze jest duza roznica w cenie, czy skladniki sa takie same, bo pojemnosci sa zblizone.
kasia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 11:23   #87
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kasia_1 Pokaż wiadomość
Witajcie

Dość dawno mnie tu nie było, bo zastosowałam co mi doradziłyscie kochane i własnie wykonczyły mi sie zapasy. Przyjaciółka stwierdzila, ze musi przyznac, ale mam ładniejsza cere. Sama tez to widze, ale no wlasnie doszłam do wniosku, ze nie moge uzywac narazie retinoidów wiec mam do Was pytanie co w zamian zeby juz nie tylko cera, ale twarz odzyskała jędrność juz nie mowiąc o zmarszczkach mimicznych?
Napisze Wam dziewczyny, co zamierzam kupic i bardzo Was prosze poradzcie, czy to dobry wybor (mam 39 lat) i w jakiej kolejnosci stosowac. Bardzo duzo wyczytalam juz na tym forum, pewne elementarne wiadomosci do mnie dotarly, ale jeszcze z usystematyzowaniem wszystkiego mam problemy, dlatego Was kochane prosze o pomoc.
A wiec zamierzam zlozyc zamowienie na:

1. Olejek zmywajacy do twarzy [biochemia urody]
2. Hydrolat różany i naprzemiennie oczarowy
3. Hialuronowo-jedwabne ekspresowe serum do twarzy
4. tonic aspirynowy [to juz mam]
5. serum z wit. C z Biochemii
6. Olejek z dzikiej róży na noc
7. filtry ale jeszcze nie wiem jakie

do tego łykam Capivit sun system i biogal i ćwicze mięśnie twarzy.

Czy powinnam jeszcze coś dokupic, bardzo prosze o odpowiedz. Dziekuje z góry!

.
Wg mnie nic już nie trzeba - masz antyoksydanty, nawilżacze, skłądniki przeciwzmarszkowe, kwas BHA. Jak dokupisz jeszcze filtr, będzie super. Brawo - udana i przemyślana pielęgnacja.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 11:26   #88
kasia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dziekuje ogromnie, ale wlasnie doczytalam, ze olejek z dzikiej rozy ma w skladzie KWAS retinowy, wiec tez odpada. Co wobec tego na noc?

Powiedzcie prosze czy wb tego moge stosowac ten olejek w ciazy [no bo w koncu produkty zywnosciowe tez maja retin] więc moze moge a jesli nie to co innego? pliss

Edytowane przez kasia_1
Czas edycji: 2007-12-11 o 12:12
kasia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 12:43   #89
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kasia_1 Pokaż wiadomość
Dziekuje ogromnie, ale wlasnie doczytalam, ze olejek z dzikiej rozy ma w skladzie KWAS retinowy, wiec tez odpada. Co wobec tego na noc?

Powiedzcie prosze czy wb tego moge stosowac ten olejek w ciazy [no bo w koncu produkty zywnosciowe tez maja retin] więc moze moge a jesli nie to co innego? pliss

Olej z rosa canina? Czy z rosa moschata?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 15:21   #90
kasia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Czyli rozumiem, ze tamtego nie moge, szkoda. Dziekuje za propozycje, zaraz poszukam tych olei
kasia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.