Atrederm - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-01, 08:16   #901
marine88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Atrederm

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że wyjaśnicie mi parę rzeczy.

Od jakiegoś miesiąca stosuję atrederm 0,025%. Już widzę pierwsze efekty. Niestety mam problem z łuszczeniem skóry. Skóra przez kilka dni jest wysuszona i nieciekawie to wszystko wygląda. Środek stosuję średnio raz w tygodniu. Z postów co czytałam to stosujecie go nawet codziennie. O nawilżaniu bardzo mało wiem. Stosowałem do tej pory krem nastolatki ale chyba nie o to w tym chodzi. Chcę się wybrać do apteki aby kupić jakiś krem nawilżający. Możecie coś doradzić. I jak to jest z tym filtrem?? Też go muszę kupić?? Jak się je stosuje??. Moglibyście napisać mi instrukcję obsługi?? Co i jak?? Jaki krem wieczorem jaki rano i o co kaman z tym filtrem. Wiem, że sporo pytań zadałam. Ale jest już bardzo dużo postów w tym wątku i trochę się w tym wszystkim gubię. Pozdrawiam

Edytowane przez marine88
Czas edycji: 2008-12-08 o 08:29
marine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 09:20   #902
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez marine88 Pokaż wiadomość
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że wyjaśnicie mi parę rzeczy.

Od jakiegoś miesiąca stosuję atrederm 0,025%. Już widzę pierwsze efekty. Niestety mam problem z łuszczeniem skóry. Skóra przez kilka dni jest wysuszona i nieciekawie to wszystko wygląda. Środek stosuję średnio raz w tygodniu. Z postów co czytałem to stosujecie go nawet codziennie. O nawilżaniu bardzo mało wiem. Stosowałem do tej pory krem nastolatki ale chyba nie o to w tym chodzi. Chcę się wybrać do apteki aby kupić jakiś krem nawilżający. Możecie coś doradzić. I jak to jest z tym filtrem?? Też go muszę kupić?? Jak się je stosuje??. Moglibyście napisać mi instrukcję obsługi?? Co i jak?? Jaki krem wieczorem jaki rano i o co kaman z tym filtrem. Wiem, że sporo pytań zadałem. Ale jest już bardzo dużo postów w tym wątku i trochę się w tym wszystkim gubię. Pozdrawiam


Witam,
tez maziam sie atre, dzisiaj miał byc drugi raz, ale biorąc pod uwage masakryczny katar, który mnie dopadł poczekam jakieś dwa dni.
Jeśli zaś chodzi o nawilżanie, to każdemy cos innego odpowiada, ja sie smaruję kremem Himalaya dla dzieci i narazie mi pasuje. Słyszałam że Calma Ziaji jest dobra. Szukałabym czegos bezzapachowego, jest mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia.
Co do filtrów to dobrze radzę biegnij do apteki i kupuj szybko bo sobie krzywdy narobisz!!! Krem z filtrem stosuj codziennie na dzień, niezależnie od pogody, pory roku i tego czy stosujesz retinoidy, kwasy czy sie niczym nie paćkasz!!!
Ja sie smaruje Iwostinem SPF 40 obecnie jak sie skończy to na SPF 50 przechodzę.
Poczytaj Kompendium filtromaniaczki - wszystko pisze. Gdzieś jeszcze jest wątek o nawilżaniu w czasie kuracji retinoidowych.
Zdawaj relacje ze stosowania atre.
Pozdrawiam
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 08:29   #903
tosia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Atrederm

Witam, u mnie po 2 dnich stosowania tego leku skora sie zluszczyla i strasznie piecze czy mam odczekac i dalej stosowac lek ?
tosia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:57   #904
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez tosia69 Pokaż wiadomość
Witam, u mnie po 2 dnich stosowania tego leku skora sie zluszczyla i strasznie piecze czy mam odczekac i dalej stosowac lek ?
Stosujesz codziennie? Ja raz w tygodniu, a potem się nawilżam i filtruje.
Na dzień oczywiście stosujesz filtry?!
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 20:22   #905
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: Atrederm

Czy moge stosowac atrederm tylko miejscowo tam gdzie mam blizny(tj. Policzki) albo na same blizny?CZY TO POMOZE?

Edytowane przez samotna w sieciiiiiii
Czas edycji: 2008-12-10 o 20:24
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 22:41   #906
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, czy zanim zaczęłyście stosować Atrederm, zapoznałyście się z jakimiś informacjami na jego temat?

Z czystej ciekawości pytam...
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 08:23   #907
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Atrederm

zgłasza się kolejna ance-dermowiczka
stosuję od trzech dni i stan skóry okropnie mi się pogorszył nie mogę używać pudru, korektora, ani podkładu i chodzę teraz taka jakaś ...

derma zapisała mi unidox, acne derm na noc, metronidazol na dzień i kazała myć twarz TYLKO kwasem bornym myślicie, że on dobrze oczyszcza skórę przed aplikacją maści ? bo ja wyglądam dużo gorzej niż przed leczeniem

nie wiem czy jest to spowodowane pierwszymi ciężkimi dniami używania acne derm czy może niedoczyszczoną skórą...

derma powiedziała, że filtry nie są konieczne co mnie okropnie zdziwiło

może jestem źle leczona, czy cuś ?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 13:22   #908
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Atrederm

to jest wątek o Atredermie a nie o Acnedermie, to dwa zupełnie inne leki....
acne dermu używaj tylko na noc a na dzień filtry (inaczej będziesz miałą przebarwienia, dermatolodzy raczej o tym nie wiedzą). co do reszty tych maści to może niech ktoś kompetentny się wypowie, ale jeśli Twoja dermatolog mówi że nie trzeba stosować filtrów to co do reszty też nie musisz jej wierzyć na słowo....aha no i acne derm najpierw może powodować wysyp pryszczy bo skóra się oczyszcza, polecam stosować co 2 noc lub nawet rzadziej a w pozostałe noce nawilżać skórę.

aha, a jeśli naprawdę używasz atredermu tylko pomyliłaś nazwy, to absolutnie nie stosuj codziennie, tylko na początku najlepiej co tydzień, na dzień absolutnie filtry a na pozostałe noce dobre kremy nawilżające (radzę przejrzeć ten wątek po prostu...)

Edytowane przez Dottie_1988
Czas edycji: 2008-12-13 o 13:24
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 15:33   #909
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
to jest wątek o Atredermie a nie o Acnedermie, to dwa zupełnie inne leki....
acne dermu używaj tylko na noc a na dzień filtry (inaczej będziesz miałą przebarwienia, dermatolodzy raczej o tym nie wiedzą). co do reszty tych maści to może niech ktoś kompetentny się wypowie, ale jeśli Twoja dermatolog mówi że nie trzeba stosować filtrów to co do reszty też nie musisz jej wierzyć na słowo....aha no i acne derm najpierw może powodować wysyp pryszczy bo skóra się oczyszcza, polecam stosować co 2 noc lub nawet rzadziej a w pozostałe noce nawilżać skórę.

aha, a jeśli naprawdę używasz atredermu tylko pomyliłaś nazwy, to absolutnie nie stosuj codziennie, tylko na początku najlepiej co tydzień, na dzień absolutnie filtry a na pozostałe noce dobre kremy nawilżające (radzę przejrzeć ten wątek po prostu...)
wpisałam w wyszukiwarkę acne derm, wyskoczył mi ten wątek i byłam święcie przekonana, że to tu dopiero jak spojrzałam na listę sub stwierdziłam, że chyba coś nie tak

sorki
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 09:35   #910
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: Atrederm

Witam
Uzywam atredermu od 3 dni, raz dziennie nie powiem, że widze jakis efekty odnośnie znikania przebrawień, bo na to wypisał mi go lekarz, ale wiadomo w 3 dni-czego sie spodziewać trzeba miesięcy. Jednak zauważylam, że moja skóra przybrała jednolity kolor, jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Lekarz powiedział, że jezeli po duacu(wspaniały preparat,uwielbiam go) nie wystąpilo łuszczenie, to po tym też nie. Dziś się obudziłam i co widze, skóra troche sie łuszczy, ale myśle, że to moja wina ponieważ wczoraj robiłam peeling, posmarowałam sie emulsja przeciwbakteryjną, po godzinie atredermem, po nastepnej godzinie dość grubo duaciem. Dostałam też radę, że jeśli skóra bedzie sie łusczeła po atre do bez obaw mogę się posmarować kremem nawilżającym.

Moje pytanie jest następujące, czytałam we wcześniejszych postach, że niektórym po atre wyskakują pryscze, przez jaki okres trwa wysp, tydzień, miesiąc?Za miesiąc mam wielki baaal i nie moge dopuścic do tego, żeby na mojej pryszczatej skóre pojawiły sie kolejne wypryski, chyba rozumiecie
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 09:17   #911
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez skaweczka Pokaż wiadomość
Witam
Uzywam atredermu od 3 dni, raz dziennie nie powiem, że widze jakis efekty odnośnie znikania przebrawień, bo na to wypisał mi go lekarz, ale wiadomo w 3 dni-czego sie spodziewać trzeba miesięcy. Jednak zauważylam, że moja skóra przybrała jednolity kolor, jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Lekarz powiedział, że jezeli po duacu(wspaniały preparat,uwielbiam go) nie wystąpilo łuszczenie, to po tym też nie. Dziś się obudziłam i co widze, skóra troche sie łuszczy, ale myśle, że to moja wina ponieważ wczoraj robiłam peeling, posmarowałam sie emulsja przeciwbakteryjną, po godzinie atredermem, po nastepnej godzinie dość grubo duaciem. Dostałam też radę, że jeśli skóra bedzie sie łusczeła po atre do bez obaw mogę się posmarować kremem nawilżającym.

Moje pytanie jest następujące, czytałam we wcześniejszych postach, że niektórym po atre wyskakują pryscze, przez jaki okres trwa wysp, tydzień, miesiąc?Za miesiąc mam wielki baaal i nie moge dopuścic do tego, żeby na mojej pryszczatej skóre pojawiły sie kolejne wypryski, chyba rozumiecie

Używasz atre codziennie?! Szacun! Może wypryszczyć ,ale nie musi. Skóra sie oczyszcza. Nie mam pojęcia jak będziesz wyglądała za miesiąc, bo może Cię jeszcze wypryszczyć lub zaczniesz się łuszczyć.
Ja smaruje sie atre co tydzień, może teraz zaczne 2 razy w tygodniu. Troche się łuszcze, szczególnie dwa dni po smarowaniu i kilka niespodzianek mi wyskoczyło.
Oczywiście lekarz kazał Ci uzywać wysokich stablinych filtrów na dzień?
No i żadnego solarium przed balem.
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 15:57   #912
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: Atrederm

taak, mialam codziennie, zaczelam od piatku i skonczylam na niedzieli, chyba wystapiła jakas reakcja alergiczna bo twarz czerwona, skora sciagnieta, luszczy sie. Bylam u lekarza pierwszego kontatku i wypisal mi masc nawilzajaca. Moze zrezygnuje z atre jeszcze nie wiem, pomysle czy warto jak skora dojedzie do siebie.
Z solarium niestety wiem,lekarz mnie jzu nastraszyl dobrze.
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 21:16   #913
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez skaweczka Pokaż wiadomość
taak, mialam codziennie, zaczelam od piatku i skonczylam na niedzieli, chyba wystapiła jakas reakcja alergiczna bo twarz czerwona, skora sciagnieta, luszczy sie. Bylam u lekarza pierwszego kontatku i wypisal mi masc nawilzajaca. Moze zrezygnuje z atre jeszcze nie wiem, pomysle czy warto jak skora dojedzie do siebie.
Z solarium niestety wiem,lekarz mnie jzu nastraszyl dobrze.

Alergia to chyba nie jest, tylko prawidłowe działanie atre. Narazie na Twoim miejscu odstawiłabym i stosowała ta maść nawilżającą, na dzień filtr. Poczekaj aż skóra dojdzie do siebie i potem stopniowo wprowadzaj atre, np. co tydzień, zobacz jak skóra reaguje i potem może byc częsciej. Co to za maść?
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 00:12   #914
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atrederm

Być może to podrażnienie spowodowane zbyt częstym stosowaniem...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 13:05   #915
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: Atrederm

Zaufalam lekarzowi, ktory powiedzial, ze nie powinno sie nic strasznego dziac, niestety. Skora na cale szczescie praktycznie normalna, troche suchych skórkek, ale dzis zrobie delikatny peeling.

Masc to Diprobase - ale mnie nie przekonala, posmarowalam sie i nie bylo efektów nawilzenia, moze trzeba jeszcze raz sprobowac, ale obawiam sie ze zapcha mnie poniewaz ma w skladzie parafine i wazeline białą :\

Bardziej od tej pomogła mi maść ochronna z witamina A, ale przy niej tez obawiam sie o to ze moze zapchać.

Ogólnie staram sie nie uzywam niczego oprocz tego co wypisze mi dermatolog.
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 09:59   #916
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez skaweczka Pokaż wiadomość
Zaufalam lekarzowi, ktory powiedzial, ze nie powinno sie nic strasznego dziac, niestety. Skora na cale szczescie praktycznie normalna, troche suchych skórkek, ale dzis zrobie delikatny peeling.

Masc to Diprobase - ale mnie nie przekonala, posmarowalam sie i nie bylo efektów nawilzenia, moze trzeba jeszcze raz sprobowac, ale obawiam sie ze zapcha mnie poniewaz ma w skladzie parafine i wazeline białą :\

Bardziej od tej pomogła mi maść ochronna z witamina A, ale przy niej tez obawiam sie o to ze moze zapchać.

Ogólnie staram sie nie uzywam niczego oprocz tego co wypisze mi dermatolog.

Z lekarzami tak to jest, diabli wiedzą na kogo sie trafi. Co nie oznacza, że nia ma dobrych lekarzy.
Maść z wit. A to fajna rzecz za grosze.
Wydaje mi się, że powinnaś poczekać aż skóra dojdzie do siebie, a potem powoli wprowadzać atre.
Ja zwiększyłam częstotliwość smarowania sie do 2 razy w tygodniu.
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 21:02   #917
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Atrederm

Cześc, ja stosuję atre regularnie od pół roku co trzeci dzień. Nakładałam palcami, po jakiejś godzinie stosowałam krem. Na samym początku trochę mnie tam łuszczyło, nic tragicznego, ale ostatnio zaczęłam atre nakładac wacikiem, dociskam go miejsce w miejsce i czuję szczypanie alkoholu, ale łuszczenie, które teraz mam... niby nie większe niż kiedyś na początku, ale czuję spierzchniętą skórę przez cały czas. Mało tego, przy zmywaniu makijażu mleczkiem i żelem do mycia twarzy czuję okropne pieczenie. Żaden nawilżacz nie nadąża z pojeniem mojej buzi. Szkoda, bo widziałam niezłe efekty po retinoidach (w sumie rok stosowania), twarz napięta, gładka i jakoś mniej pomarszczona. Zastanawiam się tylko, czy to taki spóźniony "efekt staruszki" i walczyc dalej, czy odstawic i przeczekac.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 21:09   #918
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Atrederm

Dziewczyny
Ja stosuje Atre już od kilku lat ale z dużymi przerwami....
mam pytanie do dziewczyn, które stosują Atre regularnie czy któraś z Was zaobserwowała spłycenie blizn potrądzikowych (zanikowych) ?
Ale nie chodzi mi o przebarwienia, czy ślady po pryszczach, bo to wiem z własnego doświadczenia, że znikają ale chodzi mi o BLIZNY

Pozdrawiam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-24, 14:38   #919
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny
Ja stosuje Atre już od kilku lat ale z dużymi przerwami....
mam pytanie do dziewczyn, które stosują Atre regularnie czy któraś z Was zaobserwowała spłycenie blizn potrądzikowych (zanikowych) ?
Ale nie chodzi mi o przebarwienia, czy ślady po pryszczach, bo to wiem z własnego doświadczenia, że znikają ale chodzi mi o BLIZNY

Pozdrawiam
Ja stosuje od roku regularnie i niestety takie blizny pozostaly tutaj pomoga chyba tylko glebokie peelingi, ewentualnie jesli chcesz koniecznie retinoidy, to moze metoda Kligmana udaloby sie uzyskac jakis efekt, chociaz nie probowalam, bo nie bardzo moge sobie pozwolic na siedzenie w domu:/ podaje link nt szczegolow tej metody, moze sie przyda
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...mana,t365.html
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 20:39   #920
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Atrederm

Dziewczyny ratujcie.... Miałam TCA i okazało się, że jestem uczulona na ten cholerny kwas
Wysypało mnie niemiłosiernie, ale nie trądzikowo tylko takie wielkie swędząco-bolące krostki, juz na szzceście po antybiotyku zniknęły te krostki ale zostały czerwone ślady po nich
Po jakim czasie od zabiegu, mogę się posmarować Atre? ( mam ten najsłabszy)
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-26, 21:12   #921
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Atrederm

Powinnas zaczekac az skora po TCA sie calkowicie zluszczy i wygoi - zadnego zaczerwienienia i pieczenia, jesli nalozysz na podrazniona zaczerwieniona juz skore to mozesz sobie zafundowac straszne podraznienie - kiedys tak zrobilam po peelingu migdalowym i przez tydzien nie moglam nalozyc prawie nic poza lanolina.A co dopiero po TCA
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-26, 23:45   #922
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Atrederm

Witam dziewczyny, zakupiłam mój atre derm i juz stosuję go na moje rozstępy...i chciałabym także na twarz. Mam jednak obawę co do mojej skórynaczynkowej... czy atre mam stosować tylko na sk órę bez naczynek czy mogę spokojnie na całą twarz? Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________

madzic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 09:21   #923
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Atrederm

Stosuję atrederm gdzieś od października na twarz i tylko raz w tygodniu bo jest bardzo mocny. Od jakiegoś czasu mam ochotę zastosować go na rozstępy na brzuchu. Jakie efekty macie efekty przy dość dużych rozstępach czy są jakieś szanse na gładki bruch bez rozstępów czy to tylko moje czcze marzenia. Pozdrawiam wszystkie atredermiczki jeśli mogę się tak wyrazić

czytałam, że wiele osób stosuje atrederm na rozstępy ale nie znalazłam nic na temat efektów końcowych

Edytowane przez aga007
Czas edycji: 2008-12-28 o 10:13 Powód: dopisek
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 18:05   #924
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez madzic Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, zakupiłam mój atre derm i juz stosuję go na moje rozstępy...i chciałabym także na twarz. Mam jednak obawę co do mojej skórynaczynkowej... czy atre mam stosować tylko na sk órę bez naczynek czy mogę spokojnie na całą twarz? Z góry dziękuję za odpowiedź
atrederm nie nadaje się do skóry naczynkowej. ja mam naczynka tylko w okolicach nosa i pod oczami, i w te miejsca stosuje Diroseal, a na resztę twarzy Atrederm. Spróbowałam raz nałożyć Atre pod oczy - i w ciągu paru minut zauważyłam że naczynka (których normalnie nie widać aż tak) bardzo się uwydatniły....chociaż może mi się wydawało, bo w ciągu tych paru minut spoglądałam co chwile w lusterko żeby zobaczyć co się będzie działo....ale i tak wolę uważać. także ostrożnie z Atrdermem na naczynka.

Cytat:
czytałam, że wiele osób stosuje atrederm na rozstępy ale nie znalazłam nic na temat efektów końcowych
dołączam się do pytania, myślałam o tym żeby zaatakować moje rozstępy atredermem ale wiem że na stare rozstępy nic nie działa a więc mi go szkoda...

Edytowane przez Dottie_1988
Czas edycji: 2008-12-28 o 18:08
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 13:19   #925
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Atrederm

Witam.Czy Atrederm ma podobne działanie do Differinu?Jest mocniejszy czy słabszy?Mi Differin przepisała dermatolog razem z Clindacne na trądzik który zaczął mnie nękać po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.Naczyta łam się jednak o Differinie strasznych rzeczy i boję się go użyć,myślę więc o Atredermie.Może ktoś doświadczony mi odpowie?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 13:29   #926
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Witam.Czy Atrederm ma podobne działanie do Differinu?Jest mocniejszy czy słabszy?Mi Differin przepisała dermatolog razem z Clindacne na trądzik który zaczął mnie nękać po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.Naczyta łam się jednak o Differinie strasznych rzeczy i boję się go użyć,myślę więc o Atredermie.Może ktoś doświadczony mi odpowie?
Jakich strasznych rzeczy? oba preparaty zawieraja substancje czynne nalezace do grupy retinoidow, z tym, ze Differin zawiera adapalen a atrederm tretinoine.
Atrederm dziala silniej poniewaz jest w postaci plynnej, na alkoholowym podlozu. Ciezko przewidziec, ktora forma ( a moze obie) beda Ci sluzyc.
Differin wydaje mi sie lagodniejszy, mniej podraznia i wysusza. Po atredermie moge sciagac z twarzy platy skory
Mysle, ze nie masz sie czego obawiac, naloz na poczatek na jedna - dwie noce i obseruj jak skora zareaguje - czy wystapia podraznienia i luszczenie. W razie czego intensywnie sie nawilzaj i filtruj koniecznie.
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 13:35   #927
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez caroline1987 Pokaż wiadomość
Jakich strasznych rzeczy? oba preparaty zawieraja substancje czynne nalezace do grupy retinoidow, z tym, ze Differin zawiera adapalen a atrederm tretinoine.
Atrederm dziala silniej poniewaz jest w postaci plynnej, na alkoholowym podlozu. Ciezko przewidziec, ktora forma ( a moze obie) beda Ci sluzyc.
Differin wydaje mi sie lagodniejszy, mniej podraznia i wysusza. Po atredermie moge sciagac z twarzy platy skory
Mysle, ze nie masz sie czego obawiac, naloz na poczatek na jedna - dwie noce i obseruj jak skora zareaguje - czy wystapia podraznienia i luszczenie. W razie czego intensywnie sie nawilzaj i filtruj koniecznie.
Dziekuję za szybką odpowiedź.O Differinie naczytałam się,że powoduje wysypy pryszczy i bardzo podrażnia skórę.Ja obecnie mam na twarzy kilka czerwonych gul i po prostu nie chcę wyglądac jeszcze gorzej.Podejrzewam jednak,że sam Clindacne może nie dać rady
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 14:09   #928
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Atrederm

Atrederm tez nie zagwaratuje Ci, ze nie bedzie wysypu, poza tym napewno bardziej podrazni niz differin.
Wysyp moze wystapic, jesli skora jest zanieczyszczona - wtedy wszystko z glebszych warstw skory "wychodzi" na wierzch - ale nie musi. Poza tym to etap przejsciowy, skora sie oczysci i wysyp minie. Trzeba tylko troche cierpliwosci. Niestety tradziku nie da sie wyleczyc w tydzien, u mnie pierwsze efekty stosowania retinoidow widoczne byly po ok 3 miesiacach( a nie mialam jakiejs zaawansowanej postaci, tylko podskorne grudki i zaskorniki).
Co do podranienia to po prostu trzeba byc ostroznym, obserwowac skore i jej potrzeby oraz dobrze sie nawilzac. Jesli masz wrazliwa skore, to nie musisz nakladac differinu co noc - ja np nakladam atrederm na 2 noce w tygodniu, reszta to nawilzanie i kwas salicylowy.
To czy clindacne pomoze czy nie zalezy glownie od tego jakie jest podloze Twojego tradziku i czy ten antybiotyk hamuje rozwoj akurat tych bakterii, ktore go spowodowaly. Mysle, ze stosowany z differinem moze troche zahamoac wysyp i przyspieszyc jego gojenie.

Edytowane przez caroline1987
Czas edycji: 2009-01-11 o 14:10
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:54   #929
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
czytałam, że wiele osób stosuje atrederm na rozstępy ale nie znalazłam nic na temat efektów końcowych
Też tak słyszałam, spróbowałam i... skóra się wygładza i ujednolica, ale stosuje go dopiero kilka tygodni i to bardzo sporadycznie, bo strasznie mocno moja skóra reaguje i po jednej aplikacji na biust dostałam czerwonych plam (norma), swędzi i wszędze złazi, ratuję się póki co maścią z witaminą A i mam nadzieję, że szybko przejdzie, a skóra sie przyzwyczai, natomiast na pośladkach i biodrach było lepiej - skóa nie schodziła, a jej wygląd się poprawił, choć o zniknięciu rozstępów póki co nie ma co mówić
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 12:29   #930
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Atrederm

Ja ostatnio zaczęłam stosować Atre również na plecy.
To mój pierwszy sezon z tretinoiną.
Początkowo planowałam cykl półroczny mając zamiar odstawić Atre z początkiem marca, a teraz zastawiam się, co ja bez niego wtedy zrobię.

Efekty są i to bardzo widoczne.
Nie tylko według mnie.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.