Odstawienie hormonów antykoncepcyjnych - co mnie czeka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-12, 17:29   #1
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565

Odstawienie hormonów antykoncepcyjnych - co mnie czeka?


Dziewczyny,
Od pięciu lat przyjmuję hormony anty. Przechodziłam przez różne pigułki (Harmonet, Yasminelle, Yaz), aktualnie przyjmuję krążki dopochwowe Nuvaring.
Przy tabletkach miałam silne migreny. Przy krążku co prawda ustały (tzn. pojawiają się dużo rzadziej), ale za to utrzymały się pozostałe przykrości: na nogach dorobiłam się paskudnych pajączków i zapowiedzi żylaków, raz na kilka tygodni łapią mnie nieprzyjemne skurcze w stopach, przez ostatni miesiąc straszliwie wypadają mi włosy, od miesięcy jestem rozdrażniona, łatwo wybucham... No i na dzień dzisiejszy prawie zanikło mi libido, co jest najbardziej przykre, bo naprawdę jara mnie mój TŻ, jest moim kochanym przystojniakiem, zamieszkaliśmy razem... I zamiast z tego korzystać, to w ogóle nie mam ochoty na seks. Co mi zatem po antykoncepcji?

Wiem, że powyższe dolegliwości mogą być nie skutkami ubocznymi krążka anty - mogą to być skutki stresu, przepracowania, przesilenia jesiennego, itd., itp... Jednak ja uważam, że to hormony. Czuję, że po prostu już czas je odstawić.
Moje pytanie - które kieruję głównie do dziewczyn po odstawieniu hormonów - brzmi: co się będzie działo, gdy z nich zrezygnuję? Wiele tygodni bez miesiączki (i stresu czy to nie ciąża)? Wypadanie włosów? Tycie? Zepsucie cery? Wahania nastrojów?
W czerwcu wychodzę za mąż i sorry, ale jeśli na dzień ślubu ma mnie wypryszczyć, mam wyłysieć i ma mi przybyć 15 kg, to wolę jeszcze pomęczyć się przez tych kilka miesięcy.
Co radzicie?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2013-10-12 o 17:32
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:46   #2
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Odstawienie hormonów antykoncepcyjnych - co mnie czeka?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=448698&page=104
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.