Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-15, 20:32   #3181
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Czyli znalazłeś juz coś po tym, jak w ostatnim miejscu dostałeś wypowiedzenie? Jak Ci się pracuje?
Znalazłem niemal od razu. Może z tydzień byłem bezrobotny tylko dlatego, że był długi weekend majowy.
Nie pożegnałem się zbytnio z pracownikami tylko podałem wszystkim rękę- nawet tej wariatce co z nią siedziałem i tyle. Przykro mi trochę było jak na do widzenia szef powiedział mi, że to prze ze mnie nie dogadywałem się z tą kobietą, bo jak twierdził "Ona jest specyficzna i czasem trzeba odpuścić". No tak najlepiej głaskać po główce takie wariatki żeby awantur o byle pierdołę nie robiły. Może to i nawet lepiej, że tak się stało, bo już jej nie widzę i mam nadzieję, że już nigdy jej nie spotkam na swojej drodze. Wiśnienką na torcie było również to, że kazali mi oddać klucz do firmy. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby klucz nie został wyrobiony za moje pieniądze, których oczywiście mi nie zwrócono Jeszcze ten sms od koleżanki z pracy "Musisz oddać w trybie natychmiastowym ten klucz". Nie wiem czy myśleli, że po nocach będę się tam wkradał czy co

W obecnej pracy zarabiam lepiej. Pracownicy są na prawdę ok, gdy im powiedziałem co przechodziłem z tą kobietą z byłej pracy to na prawdę się dziwili, że z nią tyle wytrzymałem.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A gdzie szukasz ? Przeglądam ogłoszenia, bo czeka mnie prawdopodobnie przeprowadzka i tych ofert jest mnóstwo - można wybierać i przebierać
Najbardziej zależy mi na Krakowie i do niego w pierwszej kolejności celuje. Jeśli się nie uda to będę brał pod uwagę również inne miasta. Ogłoszeń w sumie nie ma aż tak mało, ale nie da się ukryć, że przed wakacjami było ich trochę więcej

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2018-07-15 o 20:30
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 21:15   #3182
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
A pracujesz nadal w kadrach i płacach? Sam celuje w kadry i płace. Na obecną chwilę trochę krucho z ogłoszeniami, ale tłumaczę sobie to tym, że to przez okres urlopowy a później będzie ich więcej Trochę mi też głupio po 2 miesiącach z hakiem szukać czegoś nowego, ale jednak kadry interesującą mnie bardziej od tego co robię obecnie.
Tak, nadal. Wcześniej byłam w biurze rachunkowym, teraz pracuje w firmie handlowej.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A gdzie szukasz ? Przeglądam ogłoszenia, bo czeka mnie prawdopodobnie przeprowadzka i tych ofert jest mnóstwo - można wybierać i przebierać
Ja jestem z lubelskiego i ofert jest raczej mało, ale są. Do księgowości jest znaczniej więcej ogłoszeń.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Znalazłem niemal od razu. Może z tydzień byłem bezrobotny tylko dlatego, że był długi weekend majowy.
Nie pożegnałem się zbytnio z pracownikami tylko podałem wszystkim rękę- nawet tej wariatce co z nią siedziałem i tyle. Przykro mi trochę było jak na do widzenia szef powiedział mi, że to prze ze mnie nie dogadywałem się z tą kobietą, bo jak twierdził "Ona jest specyficzna i czasem trzeba odpuścić". No tak najlepiej głaskać po główce takie wariatki żeby awantur o byle pierdołę nie robiły. Może to i nawet lepiej, że tak się stało, bo już jej nie widzę i mam nadzieję, że już nigdy jej nie spotkam na swojej drodze. Wiśnienką na torcie było również to, że kazali mi oddać klucz do firmy. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby klucz nie został wyrobiony za moje pieniądze, których oczywiście mi nie zwrócono Jeszcze ten sms od koleżanki z pracy "Musisz oddać w trybie natychmiastowym ten klucz". Nie wiem czy myśleli, że po nocach będę się tam wkradał czy co

W obecnej pracy zarabiam lepiej. Pracownicy są na prawdę ok, gdy im powiedziałem co przechodziłem z tą kobietą z byłej pracy to na prawdę się dziwili, że z nią tyle wytrzymałem.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------



Najbardziej zależy mi na Krakowie i do niego w pierwszej kolejności celuje. Jeśli się nie uda to będę brał pod uwagę również inne miasta. Ogłoszeń w sumie nie ma aż tak mało, ale nie da się ukryć, że przed wakacjami było ich trochę więcej
Mi się moja praca generalnie podoba, tzn.: podoba mi się to co robię i ogólna organizacja w firmie, ale główna księgowa to właśnie trochę taka frustratka. Nigdy nie zrozumiem dorosłych, niby inteligentnych ludzi, którzy nie potrafią mówić tylko krzyczą i o każdą pierdołę mają pretensje. U nas ona jest taka dla każdego i mi się wydaje, że jest to jakaś forma prezentowania władzy nad innymi. Jednym to przeszkadza, innym nie. Moim zdaniem nie jest to zbyt normalne, bo jestem zwolenniczką bardziej partnerskich relacji, ale generalnie ignoruje takie zachowania i robię swoje. U niektórych granica tego co jest normalne jest bardzo przesunięta i powiem ci szczerze, że nie warto w ogóle z takimi ludźmi walczyć i do czegokolwiek ich przekonywać, bo zazwyczaj są niereformowalni. Najlepiej szukać czegoś na boku i się jak najprędzej ewakuować.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 21:16   #3183
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość

BTW. Ostatnio sobie myślę, że chciałabym pracować zdalnie. Uważam, że to co robię bez trudno mogłabym wykonywać zdalnie, ale jakoś nie jest to popularne w moim zawodzie, a szkoda. Mam jednak nadzieję, że coś się zmieni w tej materii, bo taka praca mogłaby być bardzo atrakcyjna dla wielu pracowników i niweluje zupełnie zjawisko tzw. złej atmosfery w pracy.
Ja przez ostatnie 5 miesięcy pracowałam zdalnie (1 dzień/tydzień w biurze, reszta z domu; od sierpnia zmieniam firmę i już nie będę mieć takiej możliwości). Z jednej strony fajnie, bo odpadają dojazdy (do biura mam prawie godzinę w jedną stronę, MPK), można przesiedzieć pół dnia przed kompem w piżamie , czy załatwić coś w ciągu dnia (np. odebrać przesyłkę od kuriera). Z drugiej strony - brakowało mi codziennego kontaktu z ludźmi (pomimo tego, że uważam się za introwertyczkę), czasami pojawiało się poczucie, że nigdy z tej pracy nie wychodzę (zwłaszcza, gdy przez kilka dni robiłam nadgodziny i wychodziłam jedynie do sklepu obok ).
Dla mnie najlepszym wyjściem byłaby praca z domu 1-2 dni w tygodniu + biuro blisko domu (max. do 20 minut MPK) - i work life balance zachowany

Takion, fajnie że tak szybko znalazłeś nową pracę - kojarzę Cię z poprzednich wątków, wiem, że bywało ciężko i długo szukałeś - także życzę powodzenia
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 22:10   #3184
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Ja przez ostatnie 5 miesięcy pracowałam zdalnie (1 dzień/tydzień w biurze, reszta z domu; od sierpnia zmieniam firmę i już nie będę mieć takiej możliwości). Z jednej strony fajnie, bo odpadają dojazdy (do biura mam prawie godzinę w jedną stronę, MPK), można przesiedzieć pół dnia przed kompem w piżamie , czy załatwić coś w ciągu dnia (np. odebrać przesyłkę od kuriera). Z drugiej strony - brakowało mi codziennego kontaktu z ludźmi (pomimo tego, że uważam się za introwertyczkę), czasami pojawiało się poczucie, że nigdy z tej pracy nie wychodzę (zwłaszcza, gdy przez kilka dni robiłam nadgodziny i wychodziłam jedynie do sklepu obok ).
Dla mnie najlepszym wyjściem byłaby praca z domu 1-2 dni w tygodniu + biuro blisko domu (max. do 20 minut MPK) - i work life balance zachowany

Takion, fajnie że tak szybko znalazłeś nową pracę - kojarzę Cię z poprzednich wątków, wiem, że bywało ciężko i długo szukałeś - także życzę powodzenia
Ja bym chciała mieć taką pracę zdalną, żeby w ogóle nie pojawiać się w biurze i mieszkać w różnych częściach świata. 26 dni urlopu to dla mnie zdecydowanie za mało na poznawanie nowych miejsc. Ostatnio wydębiłam 2 dni bezpłatnego, bo mi brakowało do 2-tyg. urlopu dni, to szef nie mógł przeżyć, że się w ogóle zgodził.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 22:26   #3185
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 22:27   #3186
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A ja rozważając wszystkie za i przeciw nie chciałabym pracować zdalnie. Mimo, że to ogromna oszczędność czasu, to jednak myślę, że źle by na mnie wpłynął brak kontaktu z innymi ludźmi. No i ja lubię mieć taką jasną granicę, co jest pracą, a co już nie - wchodzę do domu i już nie myślę o pracy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 22:28   #3187
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 07:53   #3188
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dobija mnie cała specyfika pracy tam. Po pierwsze bywa, że 3 dni nie mam co robić i muszę sobie sama wypełnić czas przed kompem, aby nie zglupiec. A jak już trafi się coś, to każda sprawa jest inna i prawie żadnych wniosków nie można z nich wyciągnąć. To nie jest tak, że mam poczucie, że przez 1,5 miesiąca czegoś się nauczylam, taki zastój, zero rozwoju, już nie mówiąc o tym, że praktycznie jest to dział najbardziej powiązany z moim wykształceniem i doświadczeniem, ale raczej tylko z nazwy. Z każdą nawet mała pierdółką trzeba się prosić o wsparcie innych działów. Jestem zdziwiona też aż taka politycznoscia i ciągłym podkreslaniem, że nie wiadomo jak to się wszystko potoczy, gdy zmieni się zarząd.

Jednak wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Teraz nie wiem, czy szukać w innym dziale i próbować się przenieść, czy uciekać stamtąd, tylko jeszcze nie wiem dokąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 09:10   #3189
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Tak, nadal. Wcześniej byłam w biurze rachunkowym, teraz pracuje w firmie handlowej.



Ja jestem z lubelskiego i ofert jest raczej mało, ale są. Do księgowości jest znaczniej więcej ogłoszeń.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------



Mi się moja praca generalnie podoba, tzn.: podoba mi się to co robię i ogólna organizacja w firmie, ale główna księgowa to właśnie trochę taka frustratka. Nigdy nie zrozumiem dorosłych, niby inteligentnych ludzi, którzy nie potrafią mówić tylko krzyczą i o każdą pierdołę mają pretensje. U nas ona jest taka dla każdego i mi się wydaje, że jest to jakaś forma prezentowania władzy nad innymi. Jednym to przeszkadza, innym nie. Moim zdaniem nie jest to zbyt normalne, bo jestem zwolenniczką bardziej partnerskich relacji, ale generalnie ignoruje takie zachowania i robię swoje. U niektórych granica tego co jest normalne jest bardzo przesunięta i powiem ci szczerze, że nie warto w ogóle z takimi ludźmi walczyć i do czegokolwiek ich przekonywać, bo zazwyczaj są niereformowalni. Najlepiej szukać czegoś na boku i się jak najprędzej ewakuować.
Ja mam właśnie taką szefową, która jest główną księgową u nas w firmie i jej biuro jest nazywane Paszczą lwa. Długo sie zastanawiałam nad przyjęciem tej oferty pracy. To jej bardzo zależało na tym, żebym przyszła do jej działu.
Staram się nie zwracać uwagi na jej głupie zachowanie, chociaż czasami się denerwuje. Ale głównie właśnie odcinam się i robię swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 11:20   #3190
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A ja dalej bez pracy. Ostatnio już z braku dosłownie pieniędzy na życie złożyłam do KFC i McDonaldsa. Nie wzięli mnie ani tu ani tu. Z niektórych KFC nawet nie zaprosili na rozmowę. Nie wiem, co ja robię nie tak, brak mi już pomysłów, a to jednak już 3 lata bez pracy (nie licząc pojedynczych zleceń albo zastępstw za kogoś na miesiąc).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 12:06   #3191
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Nienawidzę poniedziałków. Wychodziłam do pracy i akurat w tym momencie zepsuły mi się drzwi wejściowe Musiałam odwołać dwóch klientów. I tak zarabiam mało, a dziś - prawie nic. Nic to
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 12:12   #3192
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Pinakoladka2008 to, co opisujesz, brzmi jak po prostu klasyka budżetówki. Nie tego chciałaś?

Takion94 Super, że się uwolniłeś z tamtego miejsca.

SekretnyWachlarz A nie możesz po prostu iść do jakiegoś sklepu, na którym wisi kartka "przyjmę od zaraz"?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 13:10   #3193
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz A nie możesz po prostu iść do jakiegoś sklepu, na którym wisi kartka "przyjmę od zaraz"?

Niestety nie, bo dalej kontynuuję ten angielski, musiałam wybrać kilka miesięcy temu czy pociągnąć jeszcze trochę bez pracy, ale mieć możliwość zarabiania potem do końca życia, czy na zawsze tułać się po sklepach i sprzątaniu za najniższą krajową. Przykładam się mocno, tutaj nic nie mogę sobie zarzucić, bo w 4 miesiące podskoczyłam pół poziomu, z tego, co wiem to szybko, bo zwykle ludzie 5/6 potrzebują albo i więcej. Dlatego potrzebuję pracy z elastycznym grafikiem i póki co maksymalnie na 3/4 etatu, bo więcej nie uda mi się wyciągnąć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 13:16   #3194
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Niestety nie, bo dalej kontynuuję ten angielski, musiałam wybrać kilka miesięcy temu czy pociągnąć jeszcze trochę bez pracy, ale mieć możliwość zarabiania potem do końca życia, czy na zawsze tułać się po sklepach i sprzątaniu za najniższą krajową. Przykładam się mocno, tutaj nic nie mogę sobie zarzucić, bo w 4 miesiące podskoczyłam pół poziomu, z tego, co wiem to szybko, bo zwykle ludzie 5/6 potrzebują albo i więcej. Dlatego potrzebuję pracy z elastycznym grafikiem i póki co maksymalnie na 3/4 etatu, bo więcej nie uda mi się wyciągnąć.
A sklepy typu Auchan/Castorama/Tesco ? Tam z tego co wiem jest elastyczny grafik.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 13:27   #3195
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nie wiem co te księgowe w sobie mają Jak chodzę na szkolenia do Stowarzyszenia Księgowych to mam wrażenie, że jestem na zlocie czarownic.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2018-07-16 o 13:29
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 13:46   #3196
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A sklepy typu Auchan/Castorama/Tesco ? Tam z tego co wiem jest elastyczny grafik.
Jak pracowałam to nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 13:51   #3197
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A sklepy typu Auchan/Castorama/Tesco ? Tam z tego co wiem jest elastyczny grafik.

No właśnie w praktyce wygląda to inaczej. McDonalds i KFC teoretycznie też mają elastyczny grafik i taki rodzaj etatu jak chcesz, a niestety tak nie jest. Zamierzam jeszcze do Biedronki składać, bo to zostawiłam na koniec. Rzekomo też elastyczny grafik jest.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 14:14   #3198
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No właśnie w praktyce wygląda to inaczej. McDonalds i KFC teoretycznie też mają elastyczny grafik i taki rodzaj etatu jak chcesz, a niestety tak nie jest. Zamierzam jeszcze do Biedronki składać, bo to zostawiłam na koniec. Rzekomo też elastyczny grafik jest.
A Rossmann?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 14:38   #3199
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dostałam dzisiaj telefon z zaproszeniem na rozmowę. Bardzo się zdziwiłam, bo byłam już na tam na rozmowie, dostalam z niej odpowiedź odmowną w piątek. Teraz dzwoniła do mnie inna osoba i zaprosiła mnie pod inny adres. Dopiero za 2 tygodnie, mówiąc że rozmawiać ze mną będzie pani dyrektor. Nic już z tego nie rozumiem, nie wiem o jakie stanowisko chodzi. O to samo? Nie przypominam sobie, żebym wysyłała na inne do tej firmy.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-07-16 o 14:40
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 17:02   #3200
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj telefon z zaproszeniem na rozmowę. Bardzo się zdziwiłam, bo byłam już na tam na rozmowie, dostalam z niej odpowiedź odmowną w piątek. Teraz dzwoniła do mnie inna osoba i zaprosiła mnie pod inny adres. Dopiero za 2 tygodnie, mówiąc że rozmawiać ze mną będzie pani dyrektor. Nic już z tego nie rozumiem, nie wiem o jakie stanowisko chodzi. O to samo? Nie przypominam sobie, żebym wysyłała na inne do tej firmy.

Odpowiedź odmowna na stanowisko na które składałaś, ale widać dobrze wypadłaś.Wg mnie mogłyby być takie możliwości:



1. pojawiło się nowe stanowisko na które pasujesz i będzie dla ciebie skrócona rekrutacja -> to by tłumaczyło inną osobę dzwoniącą.

jeśli rozmowa się odbyła ale bez wyższych rangą osób, to następna rozmowa będzie albo decyzyjna, albo kurtuazyjna pt. 'witamy na pokładzie' albo zwykła rekrutacyjna do innego działu, z całkiem nowymi ludźmi.

Czy teraz też widziałaś jakiegoś dyrektora?


2. chcą zatrudnić 2 osoby na to samo stanowisko, sprawdzić je i potem zdecydować (mało prawdopodobne ale możliwe)

3. szykują sobie z Ciebie wariant B, gdyby wybrany kandydat się rozmyślił.



Punkt 2 i 3 tłumaczyłby tajemniczość. Pytałaś się o co im chodzi?

Ja pozwoliłabym się zapytać hr wprost o co chodzi, bo po co masz tracić czas i się szykować nie wiadomo na co.
Masz prawo wiedzieć takie rzeczy.
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-16, 17:06   #3201
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj telefon z zaproszeniem na rozmowę. Bardzo się zdziwiłam, bo byłam już na tam na rozmowie, dostalam z niej odpowiedź odmowną w piątek. Teraz dzwoniła do mnie inna osoba i zaprosiła mnie pod inny adres. Dopiero za 2 tygodnie, mówiąc że rozmawiać ze mną będzie pani dyrektor. Nic już z tego nie rozumiem, nie wiem o jakie stanowisko chodzi. O to samo? Nie przypominam sobie, żebym wysyłała na inne do tej firmy.
może im ktoś uciekł??

odnośnie czasu pracy to ja mam teraz możliwość, pracy 1 dzień w tyg zdalnie (awaryjnie częściej) i jest ok. Docelowo to chciałabym mieć możliwość częstszej pracy w trybie zdalnym, wszelkie problemy z atmo w pracy by się rozwiązały samoistnie dzięki temu
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 12:25   #3202
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Nigdy nie chciałabym na stałe pracować zdalnie, bo wiem że to nie dla mnie. Tak jak ktoś wcześniej napisał, wymaga to dyscypliny, której mi często brak. Jeżeli wyobrażę sobie jeszcze pracę w pobliżu swojego łóżka...

W tym tygodniu dwie rozmowy. Poniedziałkowa już za mną, jutro kolejna, na wymarzone stanowisko. Generalnie jestem osobą, która się raczej nie stresuje na rozmowach, ale tym razem czuje ucisk w żołądku
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 12:29   #3203
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja dalej bez pracy. Ostatnio już z braku dosłownie pieniędzy na życie złożyłam do KFC i McDonaldsa. Nie wzięli mnie ani tu ani tu. Z niektórych KFC nawet nie zaprosili na rozmowę. Nie wiem, co ja robię nie tak, brak mi już pomysłów, a to jednak już 3 lata bez pracy (nie licząc pojedynczych zleceń albo zastępstw za kogoś na miesiąc).
A nie myślałaś w ostateczności o jakimś call center (jakiejś infolinii przychodzącej) ? Tam zazwyczaj nie ma żadnych problemów z elastycznym grafikiem.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 13:08   #3204
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Podjęłam się zlecenia dla pewnej firmy (tłumaczenie). Początkowo miała być umowa zlecenie albo o dzieło, potem się okazało, że jednak nie będzie (zresztą i ja nie nalegałam bo pieniądze z tego nie były duże a potem problemy z rozliczaniem tego). Tłumaczenie im wysłałam, po czym wykonałam telefon do tej kobiety, że mają je na mailu. I wszystko ok, powiedziała że JUTRO (czyli jakiś tydzień temu) będą dzwonić żeby ustalić kwestie dotyczące rozliczenia się. Do dziś telefonu z ich strony nie było, tak jakby ta kobieta nagle zapadła się pod ziemię. I teraz zastanawiam się co robić. Z jednej strony to tylko kilka stów, z drugiej przeklinałam nad tym tłumaczeniem i poświęciłam mnóstwo czasu, bo to tłumaczenie specjalistyczne, z trzeciej mogłam się domyślać że mnie w*****ą brzydko mówiąc, ale zgodziłam się na brak umowy z tego względu, że jakiś tam znajomy znajomego mojej mamy jest prezesem w tej firmie. Co byście robiły na moim miejscu? Dzwonić tam czy olać? Jak tak, to co mam powiedzieć? Kobieta z którą to załatwiałam cały czas utrzymywała ze mną prawie że koleżeńskie stosunki i głupio mi tak nagle dzwonić z pretensjami, ale może powinnam?
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 14:19   #3205
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja dalej bez pracy. Ostatnio już z braku dosłownie pieniędzy na życie złożyłam do KFC i McDonaldsa. Nie wzięli mnie ani tu ani tu. Z niektórych KFC nawet nie zaprosili na rozmowę. Nie wiem, co ja robię nie tak, brak mi już pomysłów, a to jednak już 3 lata bez pracy (nie licząc pojedynczych zleceń albo zastępstw za kogoś na miesiąc).
Trzy lata bez pracy? Nieźle. Jakie masz wykształcenie, że nie możesz niczego znaleźć? Ile masz lat? Mieszkasz w Warszawie czy we Wro? Bo w jednym i drugim mieście ofert jest tysiące, oczywiście chętnych również Współczuję Ci, serio. Ja bym oszalała.

Ale również kolejny raz w tym roku szukam pracy po ostatniej porażce płacowej, trzy miesiące na okresie próbnym w księgowości w spółce zoo i spotkałam się z kategorycznym sprzeciwem ze strony zarządu w sprawie podwyżki więc się pożegnałam. Zastanawiam się gdzie szukacie pracy, olx, pracuj.pl, ineed.pl, strony UP czy gdzieś jeszcze? Jest jakieś miejsce,gdzie są w jednym miejscu oferty z miejscowych urzędów czy trzeba wchodzić na bip każdego z osobna?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 15:05   #3206
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Linkedin i moc kontaktów jeszcze zostaje.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 15:52   #3207
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Jak nie ma tych urzędów na kancelarii prezesa, to tylko BIP pozostaje. Czasami, rzadko są ogłoszenia w gazetach ale to gdy nie umieją znaleźć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 16:15   #3208
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Trzy lata bez pracy? Nieźle. Jakie masz wykształcenie, że nie możesz niczego znaleźć? Ile masz lat? Mieszkasz w Warszawie czy we Wro? Bo w jednym i drugim mieście ofert jest tysiące, oczywiście chętnych również Współczuję Ci, serio. Ja bym oszalała.

Ale również kolejny raz w tym roku szukam pracy po ostatniej porażce płacowej, trzy miesiące na okresie próbnym w księgowości w spółce zoo i spotkałam się z kategorycznym sprzeciwem ze strony zarządu w sprawie podwyżki więc się pożegnałam. Zastanawiam się gdzie szukacie pracy, olx, pracuj.pl, ineed.pl, strony UP czy gdzieś jeszcze? Jest jakieś miejsce,gdzie są w jednym miejscu oferty z miejscowych urzędów czy trzeba wchodzić na bip każdego z osobna?
Przykre, oczywiście, ale mnie to nie szokuje. Przeciętny czas szukania pracy w Polsce to jakieś 13 miesięcy.
Ja najwięcej odpowiedzi miałam zawsze z Olx. Za to np. z Adecco ani jednej.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 17:20   #3209
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Podjęłam się zlecenia dla pewnej firmy (tłumaczenie). Początkowo miała być umowa zlecenie albo o dzieło, potem się okazało, że jednak nie będzie (zresztą i ja nie nalegałam bo pieniądze z tego nie były duże a potem problemy z rozliczaniem tego). Tłumaczenie im wysłałam, po czym wykonałam telefon do tej kobiety, że mają je na mailu. I wszystko ok, powiedziała że JUTRO (czyli jakiś tydzień temu) będą dzwonić żeby ustalić kwestie dotyczące rozliczenia się. Do dziś telefonu z ich strony nie było, tak jakby ta kobieta nagle zapadła się pod ziemię. I teraz zastanawiam się co robić. Z jednej strony to tylko kilka stów, z drugiej przeklinałam nad tym tłumaczeniem i poświęciłam mnóstwo czasu, bo to tłumaczenie specjalistyczne, z trzeciej mogłam się domyślać że mnie w*****ą brzydko mówiąc, ale zgodziłam się na brak umowy z tego względu, że jakiś tam znajomy znajomego mojej mamy jest prezesem w tej firmie. Co byście robiły na moim miejscu? Dzwonić tam czy olać? Jak tak, to co mam powiedzieć? Kobieta z którą to załatwiałam cały czas utrzymywała ze mną prawie że koleżeńskie stosunki i głupio mi tak nagle dzwonić z pretensjami, ale może powinnam?
no to może uderz do tego znajomego z zapytaniem czy mają jakieś problemy finansowe w firmie, bo nie otrzymałaś do tej pory zapłaty za wykonane zlecenie...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 18:21   #3210
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
no to może uderz do tego znajomego z zapytaniem czy mają jakieś problemy finansowe w firmie, bo nie otrzymałaś do tej pory zapłaty za wykonane zlecenie...
Ten znajomy znajomego mamy to taka "piąta woda po kisielu". Nie mam z nim nawet kontaktu. Ogólnie sytuacja jest dość specyficzna, bo miałam podjąć pracę w tej firmie, polecił mnie właśnie znajomy znajomego mamy, ale ze względu na to że za daleko nie zdecydowałam się, zresztą miałam już wcześniej załatwioną inną pracę... No i kilka dni później telefon z prośbą o przetłumaczenie tekstu, zgodziłam się bo ci ludzie którzy ze mną rozmawiali na miejscu wydawali się bardzo w porządku, ta kobieta też. No ale do dziś nie oddzwoniła i wydaje mi się, że albo "celowo zapomnieli" i może mają nadzieję, że się nie upomnę, albo coś im w tym tekście nie pasowało - był bardzo trudny do przetłumaczenia, ale wysłałam im próbkę i poprosiłam, żeby ta kobieta zweryfikowała czy jej pasuje i powiedziała że tak i prosiła, żebym tłumaczyła dalej. W każdym razie ich zachowanie nie jest w porządku, olałabym te kilka stów ale straciłam na to naprawdę mnóstwo czasu i nieraz klęłam nad tym tekstem, najgorszemu wrogowi nie życzę takiego zlecenia bo mimo że jedne z moich studiów to filologia to cudem było znalezienie słownictwa użytego w tym tekście, dlatego na 1 stronę schodziły mi prawie 2 godziny a i tak im podałam niską stawkę bo nie wiedziałam, że to będzie szło jak krew z nosa.
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.